2013–2014-es UEFA-bajnokok ligája

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
2013–2014-es UEFA-bajnokok ligája
LuzLissabon.jpg
Estádio da Luz, a 2014-es döntő helyszíne
Adatok
Dátum 2013. július 2.
2014. május 24.
Csapatok 32 (1 szövetségből)
(selejtezőben indult: 76)
Honlap UEFA.com

Címvédő Németország Bayern München

 ← 2012–2013 2014–2015 → 

A 2013–2014-es UEFA-bajnokok ligája a legrangosabb európai labdarúgókupa, mely jelenlegi nevén 22., jogelődjeivel együttvéve 59. alkalommal került kiírásra. A döntőnek a lisszaboni Estádio da Luz ad otthont.

A besorolás rendszere[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A 2013–2014-es UEFA-bajnokok ligájában az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) 52 tagországának 76 csapata vesz részt (Liechtenstein nem rendez nemzeti labdarúgó-bajnokságot). A nemzetenként indítható csapatok számát, illetve a csapatok selejtezőköri besorolását a nemzeti labdarúgó-bajnokságokra vonatkoztatott UEFA-együtthatóból képzett, 2012-es ranglista alapján végezték.[1]

A 2012–2013-as kiírás győztesének a csoportkörben biztosítottak helyet, ezt azonban nem használták fel, mert a győztes a nemzeti bajnokságban elért eredménye alapján is indulási jogot szerzett.

A 2013–2014-es UEFA-bajnokok ligájában nemzetenként indítható csapatok száma
  • Az 1–3.-ig rangsorolt nemzetek négy csapatot,
  • a 4–6.-ig rangsorolt nemzetek három csapatot,
  • a 7–15.-ig rangsorolt nemzetek két csapatot,
  • míg a 16–53.-ig rangsorolt nemzetek egyaránt egy-egy csapatot indíthatnak (kivéve Liechtenstein, mivel nem rendez önálló nemzeti labdarúgó-bajnokságot)

2013. május 24-én Gibraltár az UEFA teljes jogú tagja lett. A klubcsapatai a 2014–15-ös szezontól szerepelhetnek BL-ben.

Rangsor[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Hely Szövetség Koeff. Csapat
1 Anglia Anglia 84,410 4
2 Spanyolország Spanyolország 84,186
3 Németország Németország 75,186
4 Olaszország Olaszország 59,981 3
5 Portugália Portugália 55,346
6 Franciaország Franciaország 54,178
7 Oroszország Oroszország 47,832 2
8 Hollandia Hollandia 45,515
9 Ukrajna Ukrajna 45,133
10 Görögország Görögország 37,100
11 Törökország Törökország 34,050
12 Belgium Belgium 32,400
13 Dánia Dánia 27,525
14 Svájc Svájc 26,800
15 Ausztria Ausztria 26,325
16 Ciprusi Köztársaság Ciprus 25,499 1
17 Izrael Izrael 22,000
18 Skócia Skócia 21,141
Hely Szövetség Koeff. Csapat
19 Csehország Csehország 20,350 1
20 Lengyelország Lengyelország 19,916
21 Horvátország Horvátország 18,874
22 Románia Románia 18,824
23 Fehéroroszország Fehéroroszország 18,208
24 Svédország Svédország 15,900
25 Szlovákia Szlovákia 14,874
26 Norvégia Norvégia 14,675
27 Szerbia Szerbia 14,250
28 Bulgária Bulgária 14,250
29 Magyarország Magyarország 9,750
30 Finnország Finnország 9,133
31 Grúzia Grúzia 8,666
32 Bosznia-Hercegovina Bosznia-Hercegovina 8,416
33 Írország Írország 7,375
34 Szlovénia Szlovénia 7,124
35 Litvánia Litvánia 6,875
36 Moldova Moldova 6,749
Hely Szövetség Koeff. Csapat
37 Azerbajdzsán Azerbajdzsán 6,207 1
38 Lettország Lettország 5,874
39 Macedónia Macedónia 5,666
40 Kazahsztán Kazahsztán 5,333
41 Izland Izland 5,332
42 Montenegró Montenegró 4,375
43 Liechtenstein Liechtenstein 4,000 0
44 Albánia Albánia 3,916 1
45 Málta Málta 3,083
46 Wales Wales 2,749
47 Észtország Észtország 2,666
48 Észak-Írország Észak-Írország 2,583
49 Luxemburg Luxemburg 2,333
50 Örményország Örményország 2,208
51 Feröer Feröer 1,416
52 Andorra Andorra 1,000
53 San Marino San Marino 0,916

Lebonyolítás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A címvédő a nemzeti bajnokságban elért helyezése alapján is részvételi jogot szerzett. Emiatt a címvédő kvótáját nem használták fel és a következő változások voltak a lebonyolításban:

  • A 13. helyen rangsorolt bajnokság (Dánia) győztese a 3. selejtezőkörből a csoportkörbe került.
  • A 16. helyen rangsorolt bajnokság (Ciprus) győztese a 2. selejtezőkörből a 3. selejtezőkörbe került.
  • A 48. és 49. helyen rangsorolt bajnokságok (Észak-Írország, Luxemburg) győztesei az 1. selejtezőkörből a 2. selejtezőkörbe került.
A szakaszban bekapcsolódó csapatok Az előző forduló továbbjutói
1. selejtezőkör
(4 csapat)
  • 4 bajnokcsapat az 50–53.-ig rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságokból
2. selejtezőkör
(34 csapat)
  • 32 bajnokcsapat az 17–49.-ig rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságokból (kivéve Liechtenstein)
  • 2 továbbjutó az 1. selejtezőkörből
3. selejtezőkör Bajnokcsapatok
(20 csapat)
  • 3 bajnokcsapat a 14–16.-ig rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságokból
  • 17 továbbjutó az 1. selejtezőkörből
Bajnoki helyezés alapján részt vevő csapatok
(10 csapat)
  • 9 ezüstérmes csapat a 7–15.-ig rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságokból
  • 1 bronzérmes csapat a 6. helyen rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságból
Rájátszás Bajnokcsapatok
(10 csapat)
  • 10 továbbjutó a 3. selejtezőkör bajnokcsapataiból
Bajnoki helyezés alapján részt vevő csapatok
(10 csapat)
  • 2 bronzérmes csapat a 4–5.-ig rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságokból
  • 3 negyedik helyezett csapat az 1–3.-ig rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságokból
  • 5 továbbjutó a 3. selejtezőkör, bajnoki helyezés alapján részt vevő csapataiból
Csoportkör
(32 csapat)
  • 13 bajnokcsapat az 1–13.-ig rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságokból
  • 6 ezüstérmes csapat az 1–6.-ig rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságokból
  • 3 bronzérmes csapat az 1–3.-ig rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságokból
  • 5 továbbjutó a rájátszás bajnokcsapataiból
  • 5 továbbjutó a rájátszás, bajnoki helyezés alapján részt vevő csapataiból
Egyenes kieséses szakasz
(16 csapat)
  • 8 csoportgyőztes
  • 8 csoportmásodik

Csapatok[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A 2013–2014-es UEFA-bajnokok ligájában az alábbi 76 csapat vesz részt. Zárójelben a csapat bajnokságban elért helyezése olvasható.

Csoportkör
Németország Bayern München (CV/bajnok) Spanyolország Atlético de Madrid (3. hely) Portugália Benfica (2. hely) Ukrajna Sahtar Doneck (bajnok)
Anglia Manchester United (bajnok) Németország Borussia Dortmund (2. hely) Franciaország Paris Saint-Germain (bajnok) Görögország Olimbiakósz (bajnok)
Anglia Manchester City (2. hely) Németország Bayer Leverkusen (3. hely) Franciaország Olympique de Marseille (2. hely) Törökország Galatasaray SK (bajnok)
Anglia Chelsea (3. hely) Olaszország Juventus (bajnok) Oroszország CSZKA Moszkva (bajnok) Belgium Anderlecht (bajnok)
Spanyolország FC Barcelona (bajnok) Olaszország SSC Napoli (2. hely) Hollandia Ajax (bajnok) Dánia FC København (bajnok)
Spanyolország Real Madrid (2. hely) Portugália FC Porto (bajnok)
Rájátszás
Bajnokcsapatok Bajnoki helyezés alapján részt vevő csapatok
Anglia Arsenal (4. hely) Németország Schalke 04 (4. hely) Portugália Paços de Ferreira (3. hely)
Spanyolország Real Sociedad (4. hely) Olaszország AC Milan (3. hely)
3. selejtezőkör
Bajnokcsapatok Bajnoki helyezés alapján részt vevő csapatok
Svájc FC Basel (bajnok) Franciaország Olympique Lyonnais (3. hely) Görögország PAÓK (2. hely) Dánia Nordsjælland (2. hely)
Ausztria Austria Wien (bajnok) Oroszország Zenyit (2. hely) Törökország Fenerbahçe (2. hely)TUR Svájc Grasshopper (2. hely)
Ciprusi Köztársaság APÓEL (bajnok) Hollandia PSV Eindhoven (2. hely) Belgium Zulte-Waregem (2. hely) Ausztria Red Bull Salzburg (2. hely)
Ukrajna Metaliszt Harkiv (2. hely)
2. selejtezőkör
Izrael Makkabi Tel-Aviv (bajnok) Szlovákia Slovan Bratislava (bajnok) Írország Sligo Rovers (bajnok) Izland FH (bajnok)
Skócia Celtic (bajnok) Norvégia Molde FK (bajnok) Szlovénia NK Maribor (bajnok) Montenegró Sutjeska Nikšić (bajnok)
Csehország Viktoria Plzeň (bajnok) Szerbia Partizan (bajnok) Litvánia Ekranas (bajnok) Albánia Skënderbeu Korçë (bajnok)
Lengyelország Legia Warszawa (bajnok) Bulgária Ludogorec Razgrad (bajnok) Moldova Sheriff Tiraspol (bajnok) Málta Birkirkara FC (bajnok)
Horvátország Dinamo Zagreb (bajnok) Magyarország Győri ETO (bajnok) Azerbajdzsán Neftçi (bajnok) Wales The New Saints (bajnok)
Románia Steaua București (bajnok) Finnország HJK (bajnok) Lettország Daugava Daugavpils (bajnok) Észtország Nõmme Kalju (bajnok)
Fehéroroszország BATE Bariszav (bajnok) Grúzia Dinamo Tbiliszi (bajnok) Macedónia Vardar (bajnok) Észak-Írország Cliftonville (bajnok)
Svédország Elfsborg (bajnok) Bosznia-Hercegovina Željezničar Sarajevo (bajnok) Kazahsztán Sahter Karagandi (bajnok) Luxemburg Fola Esch (bajnok)
1. selejtezőkör
Örményország Sirak (bajnok) Feröer EB/Streymur (bajnok) Andorra Lusitanos (bajnok) San Marino Tre Penne (bajnok)

  • Törökország (TUR): A török bajnokság második és harmadik helyezettjei, a Fenerbahçe és a Beşiktaş részvételi jogot szerzett, de az UEFA kizárta őket.[2] Július 18-án a Nemzetközi Sportdöntőbíróság azonban felfüggesztette a klubok büntetését, így mindkét csapat elindulhatott a kupákban.[3] A Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) jogerős döntéssel, az UEFA korábbi döntését helybenhagyva 2013. augusztus 28-án kizárta a török Fenerbahçe csapatát, amely ekkor az UEFA-bajnokok ligája rájátszásának egyik vesztes csapat volt és az Európa-liga csoportkörében indult volna.[4]

Fordulók és időpontok[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Szakasz Forduló Sorsolás dátuma 1. mérkőzés 2. mérkőzés
Selejtezők 1. forduló 2013. június 24. 2013. július 2–3. 2013. július 9–10.
2. forduló 2013. július 16–17. 2013. július 23–24.
3. forduló 2013. július 19. 2013. július 30–31. 2013. augusztus 6–7.
Rájátszás 2013. augusztus 9. 2013. augusztus 20–21. 2013. augusztus 27–28.
Csoportkör 1. mérkőzésnap 2013. augusztus 29.
(Monaco)
2013. szeptember 17–18.
2. mérkőzésnap 2013. október 1–2.
3. mérkőzésnap 2013. október 22–23.
4. mérkőzésnap 2013. november 5–6.
5. mérkőzésnap 2013. november 26–27.
6. mérkőzésnap 2013. december 10–11.
Egyenes kiesés Nyolcaddöntők 2013. december 13. 2014. február 18–19., 25–26. 2014. március 11–12., 18–19.
Negyeddöntők 2014. március 21. 2014. április 1–2. 2014. április 8–9.
Elődöntők 2014. április 11. 2014. április 22–23. 2014. április 29–30.
Döntő 2014. május 24., Estádio da Luz, Lisszabon

Selejtezők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A besorolási rendszernek megfelelően 22 csapatot a csoportkörbe emeltek ki, a fennmaradt 10 helyre pedig selejtezőket írtak ki. A selejtezőket két ágon rendezték meg, ez alapján megkülönböztetünk bajnokcsapatok, illetve helyezésük alapján részt vevő, nem-bajnokcsapatok számára kiírt selejtezőket.

1. selejtezőkör[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az első selejtezőkörben négy csapat mérkőzött a továbbjutásért, melyet a 50–53.-ig helyen rangsorolt országok bajnokai képviseltek. Sorsolás előtt a csapatok UEFA-együtthatója alapján sorba rendezték a résztvevőket, majd minden kiemelthez egy-egy kiemelés nélkülit párosítottak.

Kiemelt csapatok
Kiemelés nélküli csapatok
Párosítások

A párosításokat 2013. június 24-én sorsolták. Az első mérkőzéseket július 2-án a visszavágókat július 9-én játszották.

Hazai csapat   Össz.   Vendég csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Sirak ARM 3–1 SMR Tre Penne 3–0 0–1
Lusitanos AND 3–7 FRO EB/Streymur 2–2 1–5

2. selejtezőkör[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az első selejtezőkör két továbbjutójához a 17–49.-ig rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságok győztes csapatai csatlakoznak (Liechtensteint kivéve). Sorsoláskor a csapatok aktuális UEFA-együtthatója alapján sorba rendezik a résztvevőket, földrajzi elhelyezkedésük alapján három csoportba sorolják, majd a csoportokon belül minden kiemelthez egy-egy kiemelés nélkülit párosítanak.

Kiemelt csapatok
Nem kiemelt csapatok
Jegyzetek
  • T: Az 1. selejtezőkörből továbbjutott csapat, a sorsoláskor nem volt ismert.
  • A dőlt betűvel írt csapatok az 1. selejtezőkörben egy magasabb együtthatóval rendelkező csapat ellen győztek, és az ellenfél együtthatóját hozták magukkal.
Párosítások
Hazai csapat   Össz.   Vendég csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Neftçi AZE 0–1 ALB Skënderbeu Korçë 0–0 0–1 (h.u.)
Steaua București ROM 5–1 MKD Vardar 3–0 2–1
Viktoria Plzeň CZE 6–4 BIH Željezničar Sarajevo 4–3 2–1
Sheriff Tiraspol MDA 6–1 MNE Sutjeska Nikšić 1–1 5–0
Birkirkara FC MLT 0–2 SVN NK Maribor 0–0 0–2
Sligo Rovers IRL 0–3 NOR Molde FK 0–1 0–2
Elfsborg SWE 11–1 LVA Daugava Daugavpils 7–1 4–0
HJK FIN 1–2 EST Nõmme Kalju 0–0 1–2
Ekranas LTU 1–3 ISL FH 0–1 1–2
The New Saints WAL 1–4 POL Legia Warszawa 1–3 0–1
Cliftonville NIR 0–5[s2 1] SCO Celtic 0–3 0–2
Fola Esch LUX 0–6[s2 1] CRO Dinamo Zagreb 0–5 0–1
Győri ETO HUN 1–4 ISR Makkabi Tel-Aviv 0–2 1–2
BATE Bariszav BLR 0–2 KAZ Sahter Karagandi 0–1 0–1
Sirak ARM 1–1 (i.g.) SRB Partizan 1–1 0–0
Slovan Bratislava SVK 2–4 BUL Ludogorec Razgrad 2–1 0–3
Dinamo Tbiliszi GEO 9–2 FRO EB/Streymur 6–1 3–1
  1. ^ a b A sorsoláshoz képest a pályaválasztói jogot felcserélték.

3. selejtezőkör[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Ez a selejtezőkör két ágon zajlott, mely a bajnokcsapatoknak rendezett, valamint a bajnoki helyezés alapján induló csapatok selejtezőjéből állt. A párosítások győztesei a következő körbe léptek, míg a vesztes csapatok a 2013–2014-es Európa-liga rájátszásában folytatták.

Bajnokcsapatok selejtezője[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A második selejtezőkör 17 továbbjutójához a 14–16.-ig rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságok győztes csapatai csatlakoztak.

Kiemelt csapatok
Kiemelés nélküli csapatok
Jegyzetek
  • T: A 2. selejtezőkörből továbbjutott csapat, a sorsoláskor nem volt ismert.
  • A dőlt betűvel írt csapatok a 2. selejtezőkörben egy magasabb együtthatóval rendelkező csapat ellen győztek, és az ellenfél együtthatóját hozták magukkal.
Hazai csapat   Össz.   Vendég csapat   1. mérk.     2. mérk.  
FC Basel SUI 4–3 ISR Makkabi Tel-Aviv 1–0 3–3
Molde FK NOR 1–1 (i.g.) POL Legia Warszawa 1–1 0–0
Ludogorec Razgrad BUL 3–1 SRB Partizan 2–1 1–0
Dinamo Tbiliszi GEO 1–3 ROM Steaua București 0–2 1–1
APÓEL CYP 1–1 (i.g.) SVN NK Maribor 1–1 0–0
Celtic SCO 1–0 SWE Elfsborg 1–0 0–0
Sahter Karagandi KAZ 5–3 ALB Skënderbeu Korçë 3–0 2–3
Austria Wien AUT 1–0 ISL FH 1–0 0–0
Nõmme Kalju EST 2–10 CZE Viktoria Plzeň 0–4 2–6
Dinamo Zagreb CRO 4–0 MDA Sheriff Tiraspol 1–0 3–0

Bajnoki helyezés alapján részt vevő csapatok selejtezője[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A bajnoki helyezés alapján részt vevő csapatok selejtezőkörében a 7–15. helyig rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságok ezüstérmes csapatai, illetve az orosz bajnokság bronzérmes csapata indulhatott. Sorsolás előtt a csapatokra vonatkoztatott UEFA-együttható alapján sorba rendezték a résztvevőket, majd minden kiemelt csapathoz egy-egy kiemelés nélkülit párosítottak.

Kiemelt csapatok
Kiemelés nélküli csapatok
Hazai csapat   Össz.   Vendég csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Nordsjælland DEN 0–6 RUS Zenyit 0–1 0–5
Red Bull Salzburg AUT 2–4 TUR Fenerbahçe 1–1 1–3
PAÓK GRE 1–3 UKR Metaliszt Harkiv[s3 1] 0–2 1–1
PSV Eindhoven NED 5–0 BEL Zulte-Waregem 2–0 3–0
Olympique Lyonnais FRA 2–0 SUI Grasshopper 1–0 1–0

Rájátszás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A harmadik selejtezőkörhöz hasonlóan a rájátszás is két ágon zajlik. A párosítások továbbjutói a bajnokok-ligája csoportkörébe jutnak, míg a a vesztes csapatok a 2013–2014-es Európa-liga csoportkörében folytatják.

Bajnokcsapatok rájátszása[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A bajnokcsapatok harmadik selejtezőkörének 10 továbbjutója verseng a bajnokok ligája-csoportkörbe kerülésért.

Kiemelt csapatok
Kiemelés nélküli csapatok
Hazai csapat   Össz.   Vendég csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Dinamo Zagreb CRO 3–4 AUT Austria Wien 0–2 3–2
Ludogorec Razgrad BUL 2–6 SUI FC Basel 2–4 0–2
Viktoria Plzeň CZE 4–1 SVN NK Maribor 3–1 1–0
Sahter Karagandi KAZ 2–3 SCO Celtic 2–0 0–3
Steaua București ROM 3–3 (i.g.) POL Legia Warszawa 1–1 2–2

Bajnoki helyezés alapján részt vevő csapatok rájátszása[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A 4. és 5. helyen rangsorolt labdarúgó-bajnokságok bronzérmes, valamint az 1–3.-ig rangsorolt labdarúgó-bajnokságok 4. helyezett csapatai ebben a körben csatlakoznak a bajnoki helyezés alapján részt vevő csapatok harmadik selejtezőkörének öt továbbjutójához.

Kiemelt csapatok
Kiemelés nélküli csapatok
Hazai csapat   Össz.   Vendég csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Olympique Lyonnais FRA 0–4 ESP Real Sociedad 0–2 0–2
Schalke 04 GER 4–3 GRE PAÓK[s3 1] 1–1 3–2
Paços de Ferreira POR 3–8 RUS Zenyit 1–4 2–4
PSV Eindhoven NED 1–4 ITA AC Milan 1–1 0–3
Fenerbahçe TUR 0–5 ENG Arsenal 0–3 0–2
  1. ^ a b 2013. augusztus 14-én az UEFA kizárta az ukrán Metaliszt Harkiv csapatát az európai kupasorozatokból egy 2008-ban lejátszott mérkőzés manipulálása miatt. A döntés értelmében a PAÓK a BL rájátszásába került.[5] A Harkiv a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult, amely azonban elutasította az ukrán csapat beadványát.[6]

Csoportkör[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az 1–3.-ig rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságok dobogós csapatai, a 4–6.-ig rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságok bajnok és ezüstérmes csapatai, valamint a 7–13.-ig rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságok bajnokcsapatai a csoportkörben csatlakoznak a bajnokcsapatok rájátszásának, illetve a bajnoki helyezés alapján részt vevő csapatok rájátszásának öt-öt továbbjutójához.

A csoportkör sorsolása előtt a csapatokat az együtthatóik sorrendjében emelik ki, de az első helyen a címvédő szerepel. A sorsoláskor nyolc darab négycsapatos csoportot képeznek. A csoportokban a csapatok körmérkőzéses, oda-visszavágós rendszerben mérkőznek meg egymással. A csoportok első két helyen záró csapat az egyenes kieséses szakaszba jut, a harmadik helyezettek a 2013–2014-es Európa-liga egyenes kieséses szakaszában folytatják, míg az utolsó helyezettek elbúcsúznak a további küzdelmektől.

A kiemelés

(zárójelben a csapat UEFA-együtthatója olvasható)

1. kalap
2. kalap
3. kalap
4. kalap

A csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csapat M Gy D V Rg Kg Gk P
Anglia Manchester United 6 4 2 0 12 3 +9 14
Németország Bayer Leverkusen 6 3 1 2 9 10 –1 10
Ukrajna Sahtar Doneck 6 2 2 2 7 6 +1 8
Spanyolország Real Sociedad 6 0 1 5 1 10 –9 1
  MAN SAH LEV REA
Anglia Manchester United   1–0 4–2 1–0
Ukrajna Sahtar Doneck 1–1   0–0 4–0
Németország Bayer Leverkusen 0–5 4–0   2–1
Spanyolország Real Sociedad 0–0 0–2 0–1  

B csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csapat M Gy D V Rg Kg Gk P
Spanyolország Real Madrid 6 5 1 0 20 5 +15 16
Törökország Galatasaray 6 2 1 3 8 14 –6 7
Olaszország Juventus 6 1 3 2 9 9 0 6
Dánia FC København 6 1 1 4 4 13 –9 4
  REA JUV GAL KOB
Spanyolország Real Madrid   2–1 4–1 4–0
Olaszország Juventus 2–2   2–2 3–1
Törökország Galatasaray 1–6 1–0   3–1
Dánia FC København 0–2 1–1 1–0  

C csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csapat M Gy D V Rg Kg Gk P
Franciaország Paris Saint-Germain 6 4 1 1 16 5 +11 13
Görögország Olimbiakósz 6 3 1 2 10 8 +2 10
Portugália Benfica 6 3 1 2 8 8 0 10
Belgium Anderlecht 6 0 1 5 4 17 –13 1
  BEN PAR OLI AND
Portugália Benfica   2–1 1–1 2–0
Franciaország Paris Saint-Germain 3–0   2–1 1–1
Görögország Olimbiakósz 1–0 1–4   3–1
Belgium Anderlecht 2–3 0–5 0–3  

D csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csapat M Gy D V Rg Kg Gk P
Németország Bayern München 6 5 0 1 17 5 +12 15
Anglia Manchester City 6 5 0 1 18 10 +8 15
Csehország Viktoria Plzeň 6 1 0 5 6 17 –11 3
Oroszország CSZKA Moszkva 6 1 0 5 8 17 –9 3
  BAY MKV MAN PLZ
Németország Bayern München   3–0 2–3 5–0
Oroszország CSZKA Moszkva 1–3   1–2 3–2
Anglia Manchester City 1–3 5–2   4–2
Csehország Viktoria Plzeň 0–1 2–1 0–3  

E csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csapat M Gy D V Rg Kg Gk P
Anglia Chelsea 6 4 0 2 12 3 +9 12
Németország Schalke 04 6 3 1 2 6 6 0 10
Svájc FC Basel 6 2 2 2 5 6 –1 8
Románia Steaua București 6 0 3 3 2 10 –8 3
  CHE SCH BAS STE
Anglia Chelsea   3–0 1–2 1–0
Németország Schalke 04 0–3   2–0 3–0
Svájc FC Basel 1–0 0–1   1–1
Románia Steaua București 0–4 0–0 1–1  

F csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csapat M Gy D V Rg Kg Gk P
Németország Borussia Dortmund 6 4 0 2 11 6 +5 12
Anglia Arsenal 6 4 0 2 8 5 +3 12
Olaszország SSC Napoli 6 4 0 2 10 9 +1 12
Franciaország Olympique de Marseille 6 0 0 6 5 14 –9 0
  ARS MAR DOR NAP
Anglia Arsenal   2–0 1–2 2–0
Franciaország Olympique de Marseille 1–2   1–2 1–2
Németország Borussia Dortmund 0–1 3–0   3–1
Olaszország SSC Napoli 2–0 3–2 2–1  

G csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csapat M Gy D V Rg Kg Gk P
Spanyolország Atlético de Madrid 6 5 1 0 15 3 +12 16
Oroszország Zenyit 6 1 3 2 5 9 –4 6
Portugália FC Porto 6 1 2 3 4 7 –3 5
Ausztria Austria Wien 6 1 2 3 5 10 –5 5
  POR ATM ZEN AUS
Portugália FC Porto   1–2 0–1 1–1
Spanyolország Atlético de Madrid 2–0   3–1 4–0
Oroszország Zenyit 1–1 1–1   0–0
Ausztria Austria Wien 0–1 0–3 4–1  

H csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Csapat M Gy D V Rg Kg Gk P
Spanyolország FC Barcelona 6 4 1 1 16 5 +11 13
Olaszország AC Milan 6 2 3 1 8 5 +3 9
Hollandia Ajax 6 2 2 2 5 8 –3 8
Skócia Celtic 6 1 0 5 3 14 –11 3
  BAR MIL AJA CEL
Spanyolország FC Barcelona   3–1 4–0 6–1
Olaszország AC Milan 1–1   0–0 2–0
Hollandia Ajax 2–1 1–1   1–0
Skócia Celtic 0–1 0–3 2–1  

Egyenes kieséses szakasz[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A 2013–2014-es UEFA-bajnokok ligája egyenes kieséses szakasza 2014. február 18-án kezdődik, és május 24-én ér véget a lisszaboni Estádio da Luzban rendezett döntővel. Az egyenes kieséses szakaszban az a tizenhat csapat vesz részt, amelyek a csoportkör során a saját csoportjuk első két helyének valamelyikén végeznek.

Nyolcaddöntők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A nyolcaddöntők sorsolását 2013. december 16-án tartották. Az első mérkőzéseket 2014. február 18. és 26. között, a visszavágókat március 11. és 19. között játszották.

Hazai csapat   Össz.   Vendég csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Manchester City ENG 1–4 ESP FC Barcelona 0–2 1–2
Olimbiakósz GRE 2–3 ENG Manchester United 2–0 0–3
AC Milan ITA 1–5 ESP Atlético de Madrid 0–1 1–4
Bayer Leverkusen GER 1–6 FRA Paris Saint-Germain 0–4 1–2
Galatasaray TUR 1–3 ENG Chelsea 1–1 0–2
Schalke 04 GER 2–9 ESP Real Madrid 1–6 1–3
Zenyit RUS 4–5 GER Borussia Dortmund 2–4 2–1
Arsenal ENG 1–3 GER Bayern München 0–2 1–1

Negyeddöntők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A negyeddöntők sorsolását 2014. március 21-én tartották. Az első mérkőzéseket 2014. április 1-jén és 2-án, a visszavágókat április 8-án és 9-én játszották.

Hazai csapat   Össz.   Vendég csapat   1. mérk.     2. mérk.  
FC Barcelona ESP 1–2 ESP Atlético de Madrid 1–1 0–1
Real Madrid ESP 3–2 GER Borussia Dortmund 3–0 0–2
Paris Saint-Germain FRA 3–3 (i.g.) ENG Chelsea 3–1 0–2
Manchester United ENG 2–4 GER Bayern München 1–1 1–3

Elődöntők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az elődöntők sorsolását 2014. április 11-én tartják. Az első mérkőzéseket 2014. április 22-én és 23-án, a visszavágókat április 29-én és 30-án játsszák.

Döntő[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

2014. május 24.
20:45 (CEST)
Estádio da Luz, Lisszabon

Érdekességek, statisztikák[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • Egyetlen abszolút újonc került a csoportkörbe, ez pedig az osztrák FK Austria Wien.[7]

Jegyzetek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  1. UEFA Country Ranking 2012. kassiesa.home.xs4all.nl. (Hozzáférés: 2013. március 9.)
  2. Két török élcsapatot kizártak a kupákból”, origo.hu (Hozzáférés ideje: 2013. június 25.) 
  3. A Fenerbahce mégis indulhat a BL-ben”, origo.hu, 2013. július 18. (Hozzáférés ideje: 2013. július 20.) 
  4. Kizárták az Európa Ligából a Fenerbahcét”, hvg.hu, 2013. augusztus 28. (Hozzáférés ideje: 2013. augusztus 28.) 
  5. Az UEFA kirakta a BL-ből Szalaiék ellenfelét”, origo.hu, 2013. augusztus 14. (Hozzáférés ideje: 2013. augusztus 14.) 
  6. BL: a CAS elutasította a Metaliszt fellebbezését, Szalaiék a PAOK-kal játszanak”, nemzetisport.hu, 2013. augusztus 16. (Hozzáférés ideje: 2013. augusztus 16.) 
  7. BL: 3. kalapos Dortmund, 4. kalapos Napoli, 17.45-kor sorsolás”, nemzetisport.hu, 2013. augusztus 29. (Hozzáférés ideje: 2013. augusztus 29.) 

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

További információk[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Kapcsolódó szócikkek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]