A magyar Wikipédiazenei portálja, a zenék kapuja tárul ki előtted, kedves olvasó. A portál segít eligazodni a Wikipédia zenei anyagaiban, összefogja ezek továbbfejlesztését, ízelítőt ad a zenei témájú szócikkekből. A kapu nyitva áll a (klasszikus, komoly, komolytalan és mindenféle) zene barátai előtt. A Wikipédiában – mint minden „wikiprojektben” – az olvasók egyben szerkesztők is, tehát szerkessz bátran!
Progresszív rock (Progressive Rock) ... együttesek újabb témáknak adtak hangot az addigi tipikus témák: a szerelem és a mindennapos élet mellett. Ezek a szövegek gyakran merítenek a sci-fi világából és utópiákból; vagy pedig történelmi eseményekkel, a háborúval vagy a vallással foglalkoznak...
A The Piper at the Gates of Dawn a Syd Barrett vezette Pink Floyd első nagylemeze. 1967. augusztus 5-én jelent meg. Sokak szerint minden idők egyik legjobb albuma, ami óriási hatást gyakorolt a korszak pszichedelikus rockjára és az elkövetkező idők zenéjére.
[[Média:|We Will Rock You]](473 kB)[[Kép:|thumb|210px|]] A We Will Rock You az első dal a britQueen együttes 1977-es News of the World albumáról. A szerzője Brian May gitáros volt. A We Are the Champions kislemez B-oldalán is megjelent, az angol slágerlistán a második, a Billboard Hot 100 listán a 4. helyet érte el, csak Amerikában 1 millió példány felett értékesítették. Az együttes egyik legnépszerűbb, legismertebb műve lett, a mai napig a sportesemények egyik legnépszerűbb himnusza.. A Rolling Stone magazin Minden idők 500 legjobb dalának listáján a 330. helyre sorolták.
2000-ben Brian May és Roger Taylor a 5ive együttessel elkészítette a dal hip-hop verzióját, amely megjelent a fiúcsapat Invincible című albumán, kislemezen pedig az első helyet érte el Angliában.
...hogy abszolút hallásnak (AH) nevezzük azt a képességet, mikor az egyén referenciahang segítsége nélkül azonosít bármely hallott zenei hangot? Ezzel szembe szokták állítani a relatív hallást, amely az a képesség, hogy az egyén egy referenciahang segítségével azonosítja a hallott hangot.
Tehát például egy normál zenei A hang meghallgatását követően a relatív hallással rendelkező személy képes megállapítani a további hangok magasságát, hangfekvését – tulajdonképpen kiszámítja a referenciahang és a hallott hang közötti távolságot –, míg az abszolút hallású személy ennek hiányában is pontosan képes azonosítani bármely hallott hangot.
Megkülönböztetnek aktív és passzív abszolút hallást. Passzív AH esetén a személy képes megnevezni a hallott hangot, aktív AH esetén bármely megnevezett hangot (természetesen a hangterjedelmén belül) ki is énekel. A passzív és aktív AH a leggyakrabban együttesen van jelen.