Ugrás a tartalomhoz

Wikipédia-vita:Sablonműhely/Archív17

Az oldal más nyelven nem érhető el.
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Bináris 8 évvel ezelőtt a(z) 2015. október 17. óta témában

Amerikai település infobox

A {{Amerikai település infobox}}(?)-ba kellene a megye paraméterhez a közigazgatási egység (P131) beillesztése. Nekem ez az if-es elágazás már túl bonyolult... :( --B.Zsolt vita 2015. november 7., 01:49 (CET)

Beírtam. A Wikidatában nem mindenhol van jól. – JulesWinnfield-hu vita 2015. november 7., 02:29 (CET)

FIFA

Programozási segítséget kérek. A {{FIFA-világranglista vezetői}}(?) kezd kinőni az Isten markából. Szeretnék egy hozzáértőt megkérni, hogy a sablonból csináljon kettőt: egyik mutassa a timeline-t 2010-től, egy másik pedig az elejétől 2010-ig, egy collapsed változatban. Magyarul, ez a második csak egy jelzés lenne a cikkben, ha valakit érdekel, ráklikkel, akkor kinyílik és látható. Remélem érthető, ha nem, válaszolok. Üdv, és kösz, – Burumbátor Mondd, mit tehetnék érted? 2015. november 8., 16:48 (CET)

Kész. A 2010 előtti rész ugyanolyan magas, mint az eredeti volt (még így is összecsúszik 1994–95 és 2007 összes csapata), az újabb szakasz az eredeti 800 képpont fele lett, igény szerint bővíthető. Nem vágtam el egyetlen csapat vezetőségét sem, így nem 2010. január 1-jén, hanem április 28-án kezdődik a felső rész. --Tacsipacsi vita 2015. november 8., 22:21 (CET)

Hálás köszönetem. Látom is, szerintem ezt kértem; majd még elfilózgatok rajta, hogy hová lehetne tenni a régi részt. Végülis az mindegy hol van, kinyitáskor csak átmenetileg nyílik ki. – Burumbátor Mondd, mit tehetnék érted? 2015. november 9., 19:25 (CET)

Cég infobox

Megoldva, kész, ok, stb. MegoldvaA hiba a Wikidatában volt, Máté (vita | szerk.) megoldotta. – Puskás Zoli vita 2015. november 10., 20:45 (CET)

Az IKEA szócikkben a sablon nem kívánt adatokat olvas be a Típusnál (holland szöveg). Ezenkívül, a logó is kétszer jelenik meg. Segítség!– Pegy22 üzenet 2015. november 10., 20:17 (CET)

A holland szöveg megoldódik ha beírok valamit a Típushoz. A duppla logó még mindig kisért. – Pegy22 üzenet 2015. november 10., 20:30 (CET)
Úgy néz ki, valaki megoldotta a logó problémát is. Köszönöm! Egy apró kis hiba van még, az IKEA nem maga gyártja bútorokat. – Pegy22 üzenet 2015. november 10., 20:43 (CET)
Az IKEA Wikidata-adatlapján lehet az automatikusan megjelenő adatokat szerkeszteni. – Máté (vitalap) 2015. november 10., 20:47 (CET)
Gyárt is. Azt hiszem Swedwood a neve a leányvállalatának, Lengyelországban van egy nagy gyáruk. – Puskás Zoli vita 2015. november 10., 21:01 (CET)

Ahogy írod, leányvállalata... (A Swedwood és a Swedspan már egyesült Ikea Industry néven) Az Ikea szócikk ellenben a "multinacionális bútorkereskedelmi hálózat"-ról szól. A svéd Wikin van külön szócikk az Ikea-koncern-ről és a Swedwood-ról is. – Pegy22 üzenet 2015. november 11., 16:15 (CET)

A Wikidata ettől még „szólhat” a konszernről. Ennek utána kell akkor nézni, és annak megfelelően összekapcsolni. Vagy kibővíteni a magyar cikket a konszernre. Mindenesetre ez már nem „sablonos” kérdés. :-) Vagy a IKEA Wikidata vitalapján, vagy nálunk a cikk vitalapján kell ezt tisztázni. – Puskás Zoli vita 2015. november 11., 17:23 (CET)

Ha úgy hagytad volna ahogy volt, akkor pont jó lenne. A Wikidata-ból idézek "international retailer of furniture, appliances, and home furnishings, based in Sweden", ami pont az amit én írtam magyarul "multinacionális bútorkereskedelmi hálózat". Elnézést a zavarásért. – Pegy22 üzenet 2015. november 11., 17:38 (CET)
Ez így azért nem jó, mert most az szerepel az adatbázisban, hogy az IKEA bútor és kereskedelmi vállalat. Ha nem nagyon nem tetszik, ami átjön, kézzel felül lehet írni a sablonban. – Máté (vitalap) 2015. november 11., 18:25 (CET)

@Máté: Köszönöm a segítségedet. – Pegy22 üzenet 2015. november 11., 19:00 (CET)

Weather box magyarítása

Tud valaki valami megoldást arra, hogy az angol weather box sablont magyarítani lehessen, anélkül, hogy kézzel csinálok egy magyar táblázatot és átírom az összes adatot bele?– Szilas vita 2015. november 12., 08:10 (CET)

Szia! Már a múltkor is néztem, nagy feladat, de szerintem meg tudnám csinálni. Három kérdésem és egy kérésem azonban van.

  1. Jól értem, hogy azt (is) szeretnéd, hogy az enwikiből átemelt beillesztésnél ne kelljen a paraméterek átírásával bajlódni, hanem rögtön működjön, minden különösebb macera nélkül?
  2. A sablon átmásolása és magyarítása esetén hogyan kell jelölnöm, hogy honnan származik, megfelelve a szerzői jogi előírásainknak?
  3. A Fahrenheit-fokban és hüvelykben mért adatok kellenek nekünk?
+1 A kérés: ha mindezt tisztázzuk, akkor arra szeretnélek megkérni, hogy írd le, hogy a táblázatban lévő kifejezéseket hogyan fordítanád magyarra. Egyik-másik esetében igencsak bajban vagyok a rövid és szakszerű fordítást illetően.

Puskás Zoli vita 2015. november 12., 10:31 (CET)

A sablon létezik magyarul is, így csak egy burkolósablon kell! --B.Zsolt vita 2015. november 12., 22:00 (CET)

Köszi. Pedig kerestem, de ezek szerint elvesztem a hosszú interwiki-listában. :) – Puskás Zoli vita 2015. november 12., 22:29 (CET)

Nagy munkát nem kérnék senkitől sem. De ha viszonylag egyszerűen megoldható, hasznos lenne; rengeteg dolog megvan már angolul és nem kéne ezt a rengeteg számot - sok hiba lehetőségével - átpötyögni. Persze az angol mértékegységekre nincs szükség.– Szilas vita 2015. november 13., 16:54 (CET)

A burkolósablonnak az a lényege, hogy bár más a neve és mások a paraméterei, mint a "leburkolt" sablonnak, a háttérben mégis a jól ismert és bevált sablon jeleníti meg az adatokat. Én a navboxoknál untam meg a sok paraméter-átírást és készítettem egy egyszerű {{navbox2}}(?) sablont. Ez alapján te is megpróbálkozhatsz a sajátoddal, de ha nem megy, a hétvégén megcsinálom neked! :) --B.Zsolt vita 2015. november 14., 13:11 (CET)

@B.Zsolt: Ne fáradj vele, már nagyjából kész van. Annyi a gond vele, hogy az angol az utolsó oszlop bizonyos elemeit számolni is tudja, így azok esetenként hiányozhatnak, és azokat kézzel kell pótolni. Vagy meg kell írni a szükséges számoló modulokat (ezzel természetesen az {{Éghajlattáblázat}}(?) sablont kéne felokosítani, nem pedig a burkolót), de erre én azt hiszem belátható időn belül nem leszek képes. Ami hiányzik még, az a sablondokumentáció, de azt ha kész lesz a sablon, akkor semmi perc alatt megcsinálom, illetve van némi gubanc nálunk az {{Éghajlattáblázat}}(?) sablon használata körül is, ezt meg jeleztem a Földrajzműhelynek. – Puskás Zoli vita 2015. november 14., 23:03 (CET)

Bűncselekmény Infobox Wikidatásítása a Párizsi események miatt

Sziasztok! Tudjuk Wikidatásítania a Sablon:Bűncselekmény infobox-ot? A párizsi terrortámadás kapcsán jól jönne, ha tényadatok frissítve érkeznének a Wikidata központi adatbázisából, ráadásul ez minden ilyen terrortámadás kapcsán hasznos lenne. Mindig nagy zavar van ilyen esetben a kezdeti időkben. Piraeus vita 2015. november 14., 12:30 (CET)

Nemzetközi katalógusok

A {{Nemzetközi katalógusok}}(?) sablonba szeretnék belerakatni néhány további katalógust. Szerintem az openstreetmap azonosító és a freebase azonosító nyugodtan elférne még benne. --B.Zsolt vita 2015. november 15., 19:35 (CET)

 ellenzem Az eredeti angol en:template:Authority control és minden más nyelvben az ide kapcsolt sablonok, általában személyekre (vagy személyek csoportjára) és/vagy könyvtári (vagy könyvtárakhoz kapcsolódó) katalógus elemekre vonatkoznak. Akinek valamikor életében kellett kutatómunkához anyagot gyűjteni tudja, hogy egy könyvtári katalógus elem általában elérhető, kikölcsönözhető könyveket jelent. Míg az (The Free Wiki World Map) vagy a collaborative knowledge base mögött éppen úgy mint a Wikipédia mögött önkéntesek szabad tudása áll. Egyszerűbben mondva az egyik csoportban almák vannak a másikban mondjuk körték. Egyébként is általában kerülni kell a divergenciát, hogy egy egy elem ami össze van kapcsolva a különböző Wikipédiákban valóban megfeleljen egymásnak. – Texaner vita 2015. november 16., 20:36 (CET)


cite web: egy helyen az url és a title paraméter külön jön

Sziasztok! Egyelőre mindenhol máshol jól működik, vicces módon az angol wiki-n is a pontosan ugyanaz a cite web (az angolon), csak valamiért a magyaron (itt, ez) nem akar "együtt lenni"... valaki esetleg sejti az okát? Fauvirt vita 2015. november 20., 15:37 (CET)

Nem ment könnyen, de megtaláltam! :-) A címben volt egy sortörés, attól esett szét a paraméterezés. – Puskás Zoli vita 2015. november 20., 16:23 (CET)

Köszönöm!!! Fauvirt vita 2015. november 20., 17:03 (CET)

infobox - tanulmány

Egy {{személy infobox}}(?)-ban fedeztem fel a hibát a Thomas Kuhn szócikkben, ahol az "Iskolái" részhez megháromszorozódik a Harvard Egyetem... lehetne, hogy behívjuk a "tudományos fokozat" (P512) és a "szakirány" (P812) - esetleg a "befejezés ideje" (P582) - paramétereket hozzá? Köszönöm, Fauvirt vita 2015. november 21., 14:56 (CET)

Módosítottam. – JulesWinnfield-hu vita 2015. november 21., 16:42 (CET)

Accessdate

Van egy csomó lap a Kategória:Dupla paramétermegadást tartalmazó lapok között, melyekben két egymástól eltérő hozzáférési dátumot adtak meg egy sablon (általában a {{cite web}}(?)) hívásakor. Ezt nem lehet javítani, mert csak a cikkíró vagy a módosító tudja, melyik az igazi. A hibariport viszont akkor ér valamit, ha csak a tényleges hibákat jelzi, nincs benne vakriasztás (egyébként nem lehet komolyan venni).

Mi legyen? Fogadjuk el a (leg)későbbit accessdate-nek? Gyimhu vita 2015. november 23., 00:13 (CET)

Ezt én úgy oldanám meg, hogy megnézném a linket, és ha él, akkor a mai dátumot írnám be. Ha nem él, akkor az internet archívban megnézném először az utolsó dátum előtti mentést, ha már ott sincs, akkor a korábbi előttit. Amelyik dátumnál (még) hozzáférhető volt a tartalom, azt hagynám meg. Természetesen a sablont kiegészíteném az archiveurl paraméterrel. Ha konkrét esetben segítségre lenne szükséged, szólj, segítek. – Dodi123 vita 2015. november 23., 00:25 (CET)

Rögbijátékos infobox

Sziasztok! Szeretnék szerkeszteni egy rögbijátékos infobox sablont. Végül is a labdarúgó infobox-al teljesen megegyező, egyetlent kitétellel, a "gólszerző" helyett "pontszerzőre" lenne szükség. Köszönöm. – Thomas74 vita 2015. november 19., 11:53 (CET)

Gondolom, senkinek sincs ellenére, hogy a labdarugó infoboxszal majdnem azonos rögbijátékos infoboxot készíts. Rajta! Wikizoli vita 2015. november 19., 12:11 (CET)

Thomas74-et én irányítottam ide az adminüzenőről, hogy mielőtt nekilát, esetleg érdeklődje meg, hogy van-e valami tipp, javaslat, ahol érdemes eltérni a focista infoboxtól, csak épp a kérdést nem tette föl. Vigyor – Puskás Zoli vita 2015. november 19., 12:28 (CET)

A kérdést a Sportműhelynek tettem fel :). Jelzek, ha elkészültem :) – Thomas74 vita 2015. november 19., 22:33 (CET)

Sajnos nem sok mindenre jutottam az infobox-al, nem értek hozzá, hülyeséget meg nem akarok csinálni. Megkérhetnélek Titeket, hogy hozzátok létre :). Köszi – Thomas74 vita 2015. november 20., 05:59 (CET)

Elkészítettem. A próbalapomon találsz példát arra, hogy hogyan tudsz rá jelenleg hivatkozni. Nézd meg, próbáld ki, ellenőrizd, hogy mindent úgy mutat ahogy kéne (ne felejts el a megjegyzéseket sem), és ha minden klappol, és nem vétózza meg senki, akkor már dobom is át a sablon névtérbe, és lehet hozzá csinálni dokumentációt, xml-t, meg amit még szükségesnek érzünk. – Puskás Zoli vita 2015. november 20., 10:03 (CET)

Nagyon frankó! Esetleg a foilabdát, ha ki tudnád venni a jobb felső sarokból :). Az összes többi, a megjegyzésekkel együtt rendben van. Ha megvannak a szükséges dokumentációk és elfogadjátok a sablont, kérlek jelezd. Még egyszer köszi!– Thomas74 vita 2015. november 20., 22:33 (CET)

@Thomas74: Ugye nem baj, hogy nem csak kivettem? ;-) – Puskás Zoli vita 2015. november 21., 00:45 (CET)

@Puskás Zoli: Egyáltalán nem baj ; – Thomas74 vita 2015. november 21., 05:01 (CET)

@Thomas74: Átemeltem a sablon névtérbe, használd egészséggel! Doc-ot és xml-t írni most nincs időm, de majd megcsinálom azt is. – Puskás Zoli vita 2015. november 26., 14:41 (CET)

@Puskás Zoli: Még egyszer köszönöm, neki is állok :) Thomas74 vita 2015. november 26., 18:58 (CET)

Sablon:ESC

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni az {{ESC}} sablonnal kapcsolatban. A sablon az Eurovíziós Dalfesztiválon részt vevő országok wikis cikkeinek linkjeit és az adott ország zászlaját adja eredményül.

Azonban, felmerült egy probléma az Egyesült Királysággal kapcsolatban. Ugyanis, ha beillesztem a sablont az Egyesült Királyság nevét használva egy cikkbe, az Egyesült Királyság szó zölden jelenik meg, mivel az Eurovíziós Dalfesztiválos cikk nem Egyesült Királyság az Eurovíziós Dalfesztiválokon néven van a wikiben, hanem úgy, hogy Az Egyesült Királyság az Eurovíziós Dalfesztiválokon.

A sablon egyébként a {{country data}}(?) és a {{flaglink/core}}(?) sablonokra hivatkozik.

Kérdésem az lenne, hogyan lehetne megoldani azt, hogy a többi országéhoz hasonlóan adja az Egyesült Királyság sablonját is? Magyarul, hogyan lehetne azt az 'Az' szót beékelni az ország neve elé a hivatkozás címében?

(Teljesség igénye: ide teszem az angol wiki sablonjához tartozó linket is: en:Template:Esc)

– Zsaron üzenet 2015. november 26., 22:07 (CET)

Módosítottam a Sablon:Country data Egyesült Királyság lapot, remélem, nem romlott el sehol. – JulesWinnfield-hu vita 2015. november 26., 22:55 (CET)

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget. – Zsaron üzenet 2015. november 27., 11:33 (CET)

Szám sablon

Tisztelt kollégák, meg lehetne azt oldani, hogy a {{szám}}(?) elfogadja tizedesjelnek a hivatalos magyar , karaktert is, nem csak az angolszász .-ot? Jelenleg kissé idegesít, hogy egy helyes magyar alakot megadva át kell javítani egy magyarul „helytelen” alakra, csak hogy a sablon elfogadja azt... Lécciléccilécci! Köszi! - Gaja   2015. november 21., 11:10 (CET)

Senki? - Gaja   2015. november 29., 16:06 (CET)

Az {{Adat}}(?) sablont próbáltad már? Az tudja ugyanazt (is, és még több mást is), mint a {{szám}}(?) sablon, és elfogadja a tizedesvesszőt. – Dodi123 vita 2015. november 29., 16:21 (CET)

De, valószínűleg jó lesz, sőt! Köszönöm! - Gaja   2015. november 29., 20:07 (CET)

Pula (település) sablonokban

Sziasztok! A Pula (település)-t átneveztem Pula (Magyarország)-ra és a Sablon:Népesség/Pula (település)-be nem merek belenyúlni... segítene valaki? Illetve hogy a Sablon:Veszprémi kistérség miért jelzi még mindig, hogy a településes link van benne, miközben már javítottam? Köszönöm! Fauvirt vita 2015. november 29., 13:26 (CET)

Szerintem a népességet már a Wikidatából veszi, ha jól tudom a népességsablonokra már nem is lenne szükség. A hivatkozást javítottam a Wikidatán, szerintem a népesség is jó most. A kistérségi sablonban nekem a javításodat mutatja, lehet, hogy cache-t kellene ürítened, vagy várni egy kicsit, hogy magától frissítsen. - Gaja   2015. november 29., 14:00 (CET)

hmm... lehet... még csak most ismerkedem az új win10-emmel, meg kell találnom újra a beállításokat... ;oD Köszönöm! Fauvirt vita 2015. november 29., 14:33 (CET)

Lorenzo Ghiberti

Szervusztok!

Szeretném kérni Lorenzo Ghiberti infobox sablonja egy adatának megváltoztatását. Ezen információ szerint a művész születési helye Firenze és nem Pelago. Köszönettel: – Ronastudor a sznob 2015. november 29., 09:04 (CET)

Pelago Firenze megyében van, mindkettőre van forrás, lásd http://www.biography.com/people/lorenzo-ghiberti-21229323 vagy en:Lorenzo Ghiberti infobox és első szakasz. – JulesWinnfield-hu vita 2015. november 29., 11:01 (CET)

Nagyon szépen köszönöm! – Ronastudor a sznob 2015. november 30., 14:45 (CET)

Ld. ott is: Wikipédia:Kocsmafal (egyéb)#Lorenzo Ghiberti. Oliv0 vita 2015. november 30., 16:00 (CET)

Köszönöm, az ember elvész az adathalmazban… – Ronastudor a sznob 2015. december 2., 11:58 (CET)

Sablonok kibontása

Szervusztok!

Zöld vagyok a sablonok kibontásában, a segítségeteket kérem, mert nem akarlak zavarni Benneteket, ha egy olyan méretű sablont szeretnék kibontani, amire szükségem lenne, és képes lennék rá. Előre is köszönöm! – Ronastudor a sznob 2015. november 30., 14:49 (CET)

Mit jelent a sablonok kibontása? Speciális:Sablonok kibontása? --Tacsipacsi vita 2015. november 30., 18:58 (CET)
Igazad van, nem voltam elég értehető. A Lorenzo Ghiberti cikk adta az ötletet - a szül. helyet azóta tisztáztunk -, hogy Pelagóban v. Firenzében született. Az infoboxban Pelago van, a bevezetőben Firenze. Nem tudtam kijavítani az infoboxban, mert nincs rá engedélyem/nem tudom, hogy kell stb. Ez sok cikkel előfordulhat, csupán ezért fordultam a műhelyhez. – Ronastudor a sznob 2015. december 1., 08:54 (CET)
Baloldalt a szócikk mellett keresd meg a Wikidata-adatlap linket, ott elérhetővé válik a felület, ahol szerkeszteni tudod az infobox adatait, de légy körültekintő, mert ez más nyelvi Wikipédiákra is hatással lehet. – Máté (vitalap) 2015. december 1., 09:13 (CET)
Nagyon szépen köszönöm! – Ronastudor a sznob 2015. december 1., 09:23 (CET)

Röplabdásokról infobox

Sziasztok! Szeretnék a sablontudoroktól egy kis segítséget kérni. Nézegetem a röplabdásokról szóló szócikkeket és a legtöbbnél, ahol van egyáltalán infobox, a {{kézilabdázó infobox}}(?) van, ami ugye egy másik sportág. Van arra lehetőség, hogy a más WP-ken használt röplabdás sablonokat módosításokkal (pl. feleljen meg a huwikis infoboxok kinézetének) át lehessen venni? Példa: en:Template:Infobox volleyball biography, annyi különbséggel, hogy ne csak a mostani klubja legyen paraméter, hanem az összes. Köszi szépen előre is! – Cassandro Ħelyi vita 2015. november 30., 22:01 (CET)

Szerintem egy magyar sportolós infoboxból (pl. a kézilabdásból, ha már úgyis azt használta valaki) könnyebb megcsinálni, mint egy angolt honosítani. Én épp a hetekben csináltam a focistából rögbist, szerintem ha kitalálod, hogy hol kell változtatni, mármint a kinézeten, nem a kódban, akkor az utóbbi már nem gond. – Puskás Zoli vita 2015. december 1., 01:11 (CET)

Nekem az is megfelel, nagyjából annyi változtatásra lenne szükség, hogy gólok helyett pontok legyenek, illetve mérkőzések helyett meccsek legyen kiírva. Plusz el lehetne gondolkodni azon a megoldáson is, hogy a {{település infobox}}(?)hoz hasonlóan valamilyen dizájnelemként az adott sportág labdája legyen a felső mező jobboldalán, de ahhoz már kódbuhera kellene. Cassandro Ħelyi vita 2015. december 1., 07:40 (CET)

Ha van a Commonsban megfelelő kép, annyira nem bonyolult új osztályokat hozzáadni a listához. – Máté (vitalap) 2015. december 1., 08:07 (CET)
Ami azt illeti, van is röplabdás: Fájl:Picto infobox volleyball.png. – Máté (vitalap) 2015. december 1., 08:11 (CET)

Miután kifejezetten bizonytalan vagyok az ilyen kódolásban (bár lehet, hogy tényleg egyszerű), valamelyikőtök kérlek meg tudná nekem csinálni? Nagy köszi előre is! :-) Cassandro Ħelyi vita 2015. december 1., 08:29 (CET)

Két kérdés:

  1. Mi legyen a neve? Röplabdázó vagy röplabdajátékos infobox?
  2. Miért jó a mérkőzés helyett meccset írni?

Puskás Zoli vita 2015. december 1., 10:35 (CET)

Elkészítettem szerkesztői allapon, lehet megköpködni. :-) Ki lehet továbbá próbálni a próbalapomon található minta alapján. – Puskás Zoli vita 2015. december 1., 11:01 (CET)

Egy apróság: a junior országnál nem dobja ki a zászlót (gyanítom ezért hiányoznak szóközök). Kérdéseidre a válasz: a röplabdázó tökéletes lesz, illetve a röplabdában így hívják a mérkőzést. Cassandro Ħelyi vita 2015. december 1., 14:53 (CET)

Javítottam. Így most jó lesz? – Puskás Zoli vita 2015. december 1., 23:10 (CET)

Igen, szuper, és köszönöm! Cassandro Ħelyi vita 2015. december 2., 06:34 (CET)

Szóval részemről kimehet sablon névtérbe. :-) Cassandro Ħelyi vita 2015. december 2., 09:36 (CET)

Áttettem. Dokumentációt és XML-t majd csak később tudok hozzá csinálni. – Puskás Zoli vita 2015. december 2., 09:50 (CET)

Köszönöm! Cassandro Ħelyi vita 2015. december 2., 09:59 (CET)

Linkiw1

Valaki gondjaiba tudná venni ezt a kérdést? Szerkesztővita:HerculeBot#Paraldehid. Köszi! Bináris ide Kelt: Wikipédia,  2015. december 1., 09:36 (CET)

Az a baj, hogy ha éppen nem cseréli linkre a {{linkiw1}} hívását, akkor {{linkiw1/Automatikus lecserélés}}-nek úgy kell visszaépítenie a {{linkiw1}} 3. paraméterét |{{{3|}}}, hogy az megmaradjon üresen a {{linkiw1|Acetaldehid dehidrogenáz|Acetaldehyde dehydrogenase||EC 1.2.1.10}}-ben, de viszont a {{linkiw1|Acetaldehid dehidrogenáz|Acetaldehyde dehydrogenase}}-ből ne legyen {{linkiw1|Acetaldehid dehidrogenáz|Acetaldehyde dehydrogenase|}}. Megpróbáltam valamit, nézzétek meg, logikusnak tűnik-e így. Oliv0 vita 2015. december 1., 10:16 (CET)

Köszönöm, sajnos nem tudok érdemben hozzászólni, mert az egész témakörrel nem foglalkoztam idáig, és jelentősen bele kellene ásnom magam. Bináris ide Kelt: Wikipédia,  2015. december 1., 14:22 (CET)

Budapest (Georgia)

Segítséget szeretnék kérni. Nem tudom milyen módon kell beírni a megyét a település infoboxba, hogy az normál linkként jelenjen meg. Most kattintható, de nem jól jelenik meg, simán beírva meg nem kattintható... Köszönöm, JSoos vita 2015. december 1., 14:52 (CET)

Áttérítettem Wikidatára, és ott is javítottam. – JulesWinnfield-hu vita 2015. december 1., 15:14 (CET)

Vallásoi épület infobox

Megjavítaná valaki a Horezui kolostor cikkben az infoboxot? Nem tudom, hogy a sablonban nem működik jól a világörökségi rész vagy én töltöttem ki rosszul, de felesleges szögletes zárójelek jelennek meg. – Hkoala 2015. december 1., 17:31 (CET)

Rossz volt a paraméternév, javítva. --Tacsipacsi vita 2015. december 1., 18:07 (CET)

Új navboxban hiba

Mi lehet az oka annak, hogy a {{Rögbijátékos infobox}}(?) nem záródik le, hanem a teljes mintaszöveg a sablondokumentációban a navboxba kerül? A labdarúgók infoboxából hoztam létre a sablont is, a dokumentációt is, de már kinéztem a szemem, mégse találom a különbséget. Előre is köszönöm! – Puskás Zoli vita 2015. december 2., 00:19 (CET)

Az Edzőség altáblázat nem záródik be, még nem tudom miért. – Máté (vitalap) 2015. december 2., 06:04 (CET)
Jah, kimaradt a modul. – Máté (vitalap) 2015. december 2., 06:06 (CET)

Köszönöm! Karácsonyig nézhettem volna, akkor se jöttem volna rá. --Puskás Zoli vita 2015. december 2., 08:23 (CET)

Érdekességek a kezdőlapon

Jó lenne egy olyan sablon az érdekességekkel, mint a Sablon:Szócikkek a kezdőlapon, ami mutatná, hogy meddig vannak elkészítve a kedzőlapi sablonok. – Hkoala 2015. december 4., 08:25 (CET)

Van arra bármiféle megoldás, hogy a {{Navbox}}(?) alapértelmezésben úgy jelenjen meg, hogy csak a csoportok fejlécei látszanak, a listaelemek pedig csak akkor jelennek meg, ha a felhasználó ráklikkel a csoprotfejlécen egy "kinyit" funkcióra? Az angolban van egy en:Template:Sidebar with collapsible lists, ami pont ez. Pasztilla 2015. december 6., 08:37 (CET)

Egyrészt ez {{navoszlop}}(?), másrészt a {{buddhizmus}} sablonnál látható valami ilyesmi. --Tacsipacsi vita 2015. december 6., 08:47 (CET)
Nagyon kiváló, köszönöm, végigbogarászom. Pasztilla 2015. december 6., 09:52 (CET)

Bizonytalan születési kor halálozásoknál

Eredetileg a Vita:Halálozások 2015-ben oldalán merült fel Hungarikusz Firkász részéről, hogy mivel nem egyértelmű mindenkinél a halálozási kor, emiatt létrehoz egy {{Életkor-holt2}}(?) sablont. Azt hittem, Plósz Katalin esetében - akinél nem lehet tudni, mikor született - hogy ez erre talán jó, ám rájöttem a Hungarikusz Firkász vitalapján folytatott beszélgetésből, hogy ez becsapós sablon, mert kivülről olyan, mintha tényleg tudnánk és csak az oldalt szerkesztők veszik észre, hogy nem, az olvasó nem.

Ezek után Fauvirt ugyanott 76?-t (vagyis a 76 éves kor kérdőjeles beírását javasolta) ill. azt javasolta, hogy kérdezem meg a tágabb közösséget. @Fauvirt:, @Hungarikusz Firkász:, így volt ugye? Apród vita 2015. december 8., 20:14 (CET)

Egyáltalán nem becsapós a sablon! Pont ugyanúgy működik, mint az {{Életkor-holt}}(?) sablon. Ha megadod a dátumokat akkor kiszámítja a halálozási kort. Ennyi! Nem fogja megjósolni neked, hogy ismeretlen időpontban született személy pontosan hány évesen halt meg. A sablon arra jó, hogy ha azt írják, hogy valaki a nyolcvanhetedik évében hunyt el, akkor ne legyen kérdéses, hogy hány évesen is. Erre való a sablon, és ha erre használod, akkor nem fog „becsapni”. Hungarikusz Firkász Ide írkássz! 2015. december 8., 20:27 (CET)

Jó, akkor nem becsapós, én értettem félre a lényegét a sablonnak. Elnézést kérek Hungarikusz Firkásztól, nem állt szándékomban megsérteni őt. Apród vita 2015. december 8., 20:38 (CET)

Kinyitható szövegdoboz

Az volna a kérdésem, hogy egy szócikkbe hogyan tehetek be egy olyan navboxszerű kinyitható szövegdobozt, amelynek a tartalma adalék ugyan, de talán nem annyira húsbavágó a téma szempontjából, és így az olvasó csak a szövegdoboz fejlécét látja a "kinyit" linkkel, és ha akarja, kinyithatja és olvashatja? Egyetlen mód, amire gondolok, ha csak erre az egyszeri használatra készítek egy sablont, és azt a szócikkből meghivatkozom. Más módja nincs? Köszönöm. Pasztilla 2015. december 9., 12:55 (CET)

Szia! Nézzél rá a bemutatkozó lapomra. Gondolom erre gondoltál? Üdv. Tambo vita 2015. december 9., 13:01 (CET)

Az lesz az, köszönöm! Pasztilla 2015. december 9., 13:06 (CET)
Nincs mit! Tambo vita 2015. december 9., 13:25 (CET)

Világörökség infobox - Commons

{{Világörökségi helyszín infobox}}(?)-ban, egyes helyeken Commons-hivatkozásban valami formai hiba van. Pl: Waweli székesegyház, Domus Aurea). Így jelenik meg: [[Commons:Category:Wawel Cathedral|Krakkó történelmi központja]] ill. [[Commons:Category:Domus Aurea|Róma történelmi központja]] Ha lehetséges, kérem valamilyen módon javítani. (köszönöm) Akela vita 2015. december 10., 15:12 (CET)

Az a baj, hogy a „név” paraméterben link van, így a Commons-linknél már dupla link keletkezne, amiből ez sül ki. --Tacsipacsi vita 2015. december 10., 22:01 (CET)

Grönlandi település infobox - alsó mezők színe

{{Grönlandi település infobox}}(?)-ban az alsó mezők (weboldal és Commons) jelenlegi sötétvörös színét kérem szépen a standard (halvány világoskék/világoszöld) színekre cserélni, hogy a feliratok olvashatóvá váljanak. (Példa: Ilulissat.) Magam megpróbáltam az {{Orosz település infobox}}(?)-ban 2015. június 9. elvégzett hasonló művelet mintájára itt is kivenni a #cc6666 színkódokat a két jelzett helyről, de - az orosz infobox-szal ellentétben - itt tiszta fehérek lettek lettek a mezők, ami megint nem jó. Kérek segítséget. Köszönöm. Akela vita 2015. december 10., 15:25 (CET)

Nekem működött, de így talán túl sok a szín az infoboxban, próbálkozhatnál más enyhébb rózsaszínnel. Oliv0 vita 2015. december 10., 15:59 (CET)
@Akela, Oliv0: Én is belepiszkáltam, talán így elfogadható. – Pegy22 üzenet 2015. december 10., 16:11 (CET)

Szerintem ez egységes bordósvörös (a zászló színe) jobb lenne. De ez csak egy szubjektív vélemény... - Gaja   2015. december 10., 17:03 (CET)

Olyan mezőszín kell(ene), amelyen minden előfordulható színű Wikiszöveg: fekete text, kék link (olvasott/olvasatlan szín), zöld (redir), esetleg vörös link (olvasott/olvasatlan szín) is egyképpen jól olvasható. Plusz még illeszkedik a választott extra betűszínhez is (itt: fehér). Mindeegyik infoboxban egymással összehangolt mező/betű színek kellenének. Az élénk színek jók a fehér szöveghez, de ütik a többit. A standard világoskék vagy ahhoz hasonló finom, halvány mezőszínek minden színhez jók, csak a fehérhez nem. Érdemes az olvashatóságot javítgatni. Szívem szerint egy infoboxban csak egyetlen fő mezőszínt használnék, hozzá illő választott (egy) betűszínnel (itt pl. fehérrel). A "linkes" mezőkhöz (weblap, Commons) azonban mindig csak a standard (default) halványkék infobox mezőszínt javasolnám. Ugyanis a link szöveg színe adott, tehát a mező színét kellene őhozzá passzítani. (Hasonló probléma miatt már bele kellett nyúlni az uralkodó infobox sötét szürkéjébe is). Akela vita 2015. december 10., 17:32 (CET)

Személy infobox: dupla dátum

Sziasztok!

Egy újonnan létrehozott szócikkben (John Brunner) a személy infobox duplán jeleníti meg a halálozási dátumot, mi lehet az oka? Az adat a Wikidatából jön:

halál dátuma= <!-- Wikidata: p570 -->. misibacsi*üzenet 2015. december 12., 05:50 (CET)

Mert így is, úgy is szerepel a Wikipédiákon. A magyar cikk szerint pl. 26-án halt meg, de 25-én jelent meg nekrológja a Daily Telegraphban. Ami azért elég fura. Szóval szerintem törlöm a 26-osat, ahhoz amúgy sincs forrás fűzve a Wd-n. – Máté (vitalap) 2015. december 12., 06:32 (CET)

Kösz a tisztázást! Javítottam a cikkben. misibacsi*üzenet 2015. december 12., 07:13 (CET)

Hivatkozás többkötetes mű egyik kötetére

Sziasztok! A segítségeteket szeretné kérni a Sablon:Hivatkozás/Könyv azaz cite book sablonnal kapcsolatban, mert nem tudom, hogy hogyan tudom benne feltüntetni, hogy egy többkötetes mű melyik kötetére hivatkozom.

Konkrétan van egy négykötetes történeti munka Ciprus történelméről, aminek az első kötetét kezdtem bedolgozni, de nem tudom egyelőre hogy hol jelenítsem meg azt, hogy ez az első kötet. Jól sejtem, hogy ez a funkció hiányzik a cite book sablonból? Piraeus vita 2015. december 13., 12:46 (CET)

@Piraeus: A műszaki kocsmafalon válaszoltam. – Hkoala 2015. december 13., 13:48 (CET)

CitWeb apró javítás

A {{CitWeb}}(?) sablonba kellene egy elválasztó pont a "work" és "red" paraméterek közé, illetve a hozzáférés elé. Hkoala 2015. szeptember 12., 08:24 (CEST)

Megoldás nélkül archiválódott; visszahoztam. – Hkoala 2015. december 4., 13:19 (CET)

Ha már valaki belenyúl a Hozzáférést is zárójelezhetné, mint a többi sablonban. JSoos vita 2015. december 6., 12:55 (CET)

Módosítottam. Jó lesz? – JulesWinnfield-hu vita 2015. december 19., 14:30 (CET)

Köszönöm, igen. – Hkoala 2015. december 19., 14:33 (CET)

Star Wars: Legendák

Sziasztok! Bizonyára van, aki hallott róla, hogy Csillagok háborúja univerzum rendezésére a korábban kiadott műveket pl. képregények, könyvek, egyes játékok a StarWars világon kívülre kerültek, tehát nem tekinthetők hivatalosan a cselekény részének, ezek a "Legendák" státuszt kapták, ellenben a filmben szereplő dolgokkal, melyek a "Kánon"-ba tartoznak. A wikin nagy a kavarodás, hogy egy kicsit enyhítsünk rajta, szeretnék egy sablont kérni a következő szöveggel: "A szócikk részben vagy teljes egészében a Star Wars: Legendák körébe tartozó szereplőket, eseményeket dolgoz fel, melyek nem tartoznak a Csillagok háborúja univerzum hivatalos cselekménysorozatához."
De lehet, hogy még szerencsésebb lenne külön venni a kettőt, és csinálni egy "részben" meg egy "teljes egészében" sablont külön. Azt, hogy hogy nézzen ki, stb. rábízom a szakértőkre, remélem nincs probléma a kéréssel! Köszönettel,– Hirvenkürpa Mögbeszélés 2015. december 19., 11:54 (CET)

Lábjegyzetelő sablon

Sziasztokǃ Az angolban használatban lévő Efn sablont és ezt a családot, hogyan lehet átültetni magyarra? Ezeken belül is vannak refes hivatkozások, amiket szeretnék megtartani és a referenciák között feltüntetni. – Ksanyi vita 2015. december 14., 21:51 (CET)

Aki most olvasná ezt a bejegyzést, ne fáradjatok vele. Elkészítettem a magyar megfelelőket., itt találjátokː Sablon:Efn és Sablon:Notelist. Használjátok egészséggel. Ksanyi vita 2015. december 20., 10:47 (CET)

Remek, biztos hasznos sablonok, csak sajnos a leírásukból nem sok derül ki, hogy hogyan működnek, hogyan kell használni, így rajtad kívűl kevesen fogják tudni használni. JSoos vita 2015. december 20., 10:59 (CET)

Az idegen nyelvről fordításoknál mindenki tudja használni, de igyekszem átöltetni magyarra. Szerencsére rengeteg nyelvn ugyanezt a sablont használják. Így is beljebb vagyunk már, szerintem jó kis megoldás. Tudnál segíteni áthozni az angolból? Túl sok sablonnal van behivatkozva az otani sablondokumentáció. Segítségedet előre is köszönöm. Ksanyi vita 2015. december 20., 11:52 (CET)

Én sajnos nem értek a sablonokhoz ilyen szinten, de ha megértem, hogy mire jó ill. mit takar a fogalom szívesen segítek a fordításban. Az angol leírást megnéztem (Notelist). A magyarban van ugye az {{Megjegyzések}}(?) ami a referenca jelöléseknél a ref group= "m" v. "j" v, "*" -ot támogatja. Ehhez hasonlóan működik tehát a Notelist is csak betűvel, és nem kell a "ref group"-ot megadni a referencia jelölésnél, hanem helyette van egy sablon ({{Efn}}(?))? Nem igazán értem. Annyit persze igen, hogy ha szócikk fordításánál másolással kerülnek át a sablonok, akkor nem kell őket "lefordítani magyarra" de a magyarban más jelölések szokásosak. Ha kell alkalmazkodni a más wikikhez, akkor mondjuk lehetne ötletelni, hogy a Megjegyzések sablon mást is felismerjen csoportként mondjuk egy paraméterrel, és akkor nem m1,m2,m3 lenne hanem a,b,c a listában. Az Efn sablonhoz hasnonlóval én viszont még nem találkoztam a huwikin. Azokat esetleg érdemes lehet átültetni, de úgy alapjában szerintem nem árt ha az ember egy szócikk lefordításakor megnézegeti a megjegyzéseket (nyilván azokat is le kell fordítani) tehát inkább egy ennek megfelelő funkciójó magyar sablont tudnék elképzelni, ami magyar szokásos jelöléseket használ. Erről persze lehetne vitázni... (mármint kezdeményezni egy fejlesztési vitát) JSoos vita 2015. december 20., 12:27 (CET)

Örülök, hogy rátaláltál erre az oldalra. Nagyon jó veled beszélgetni. Ezt a refformát nem ismerem behatóbban. Amit most átültettem, az talán annyival jobb, hogy a megjegyzések referenciáit is meg tudod adni. Létezik a sablonnak több jelölésrendszeres változata isː kis illetve nagy ábécét használók, kis, illetve nagy betűkkel írt római számos változat, illetve a görög ábécét használó. Ez így egy sabloncsalád, amit a notelist fog össze. Közben megtaláltam a dokumentációt. Egy Help névtérben, a lábjegyzetelést leíró "kézikönyv" egyik részét rakták be. Ksanyi vita 2015. december 20., 21:48 (CET)

Na ez az amit nem értek, hogy mi az a "megjegyzések referenciái". Az miért jobb, hogy van külön egy megjegyzés és annak külön mégy egy referenciája. Ha kell, a megjegyzés szövege után oda lehet rakni egy forrás sablont. Az szerintem felesleges, hogy a megjegyzések listája, meg a referencia listák között ide-oda kattintgasson az ember, akkor már jobb ha a refhely-t használjuk, és külön források fejezet van, amire a referenciák is tudnak hivatkozni, és ezt a sablont el lehet helyezni egy megjegyzésben is. JSoos vita 2015. december 21., 13:00 (CET)

Infobox sablonok abc-rendje kategóriában

Kategória:Egységesített infoboxsablonok-ban nem tudom, hogyan lehet javítani, kérem, nézzétek meg:

A nagyját megcsináltam, de biztos, hogy az úrhajósnál az űrhajós a hibás, nem a többi ű-s? Mármint az OH szerint biztos, hogy külön menne az u-ú az ü-ű-től, azt nem tudom, hogy itt milyen megfontolásból van együtt. – Máté (vitalap) 2015. december 27., 22:40 (CET)

Ü-ket javítottam. – JulesWinnfield-hu vita 2015. december 27., 23:35 (CET)

CitPer

A CitPer megint butáskodik. Nézzétek meg Peter Hammer oldalon (utolsó sor): az oldalszámokat skype-ra irányítja. Azért nem szeretem használni, mert állandóan butaságok jelennek meg, hol ez, hol az. : Wikizoli vita 2015. december 29., 12:18 (CET)

Közben rendbe jött. – Wikizoli vita 2015. december 29., 14:53 (CET)

A hiba a te készülékedben lesz (volt), a Skype telepítésekor mászik fel egy „gyors Skype-hívás” nevű izé, ha nem figyelsz oda. (Én általában el tudom hárítani, de minden frissítéskor is újra felajánlja, alapból bekapcsoltként.) --Tacsipacsi vita 2015. december 29., 17:17 (CET)

Erről tetszik beszélni: Wikipédia:Skype-böngészőplugin kikapcsolása? ;-) OrsolyaVirágHardCandy 2015. december 29., 17:20 (CET)
Mé’, nem arra linkeltem? Vagy csak nem látszik a ződ a fekete szövegben? --Tacsipacsi vita 2015. december 29., 19:16 (CET)

KKöszönöm. Wikizoli vita 2015. december 29., 21:04 (CET)

Tó infobox

A tó infobox eddig jó volt, de módosították és azóta rosszul mutatja az országot. Valaki ki tudja javítani?– Bencoke vita 2015. december 30., 15:45 (CET)

Elvileg javítottam. --Tacsipacsi vita 2015. december 30., 16:04 (CET)
Gyakorlatilag is, köszi.– Bencoke vita 2015. december 30., 16:31 (CET)

Ország infobox - ország megnevezése a zászló alatt

Az Egyesült Királyság szócikk {{Ország infobox}}-ában a zászló alatt “Az Egyesült Királyság zászlaja” szöveg helyett hibásan “Nagy-Britannia zászlaja” jelenik meg. Tudnátok segíteni, hogy hol kell ezt módosítani? – EniPort eszmecsere eszmecsere 2016. január 7., 19:47 (CET)

@EniPort: Wikidatán, a "zászló leírása" nevű adatnál. Mindenhol megváltozik a szöveg, ahol erre a wikidatás adatra hivatkoznak, nem csak ebben az infoboxban.--Tomcsy üzenet 2016. január 7., 20:08 (CET)
Ott nem lehet(ett), mert a zászló egy önálló entitás a Wikidatán, így a saját címke mezőjét kellett felülírni. Nem volt könnyű rájönni, de sikerült, Nagy-Britanniát pedig betettem alternatív megnevezésként. – Puskás Zoli vita 2016. január 7., 20:29 (CET)
Köszönöm szépen, most tényleg jól jelenik meg az oldalon. – EniPort eszmecsere eszmecsere 2016. január 7., 20:32 (CET)
@EniPort: Látom közben kivetted az alternatív megnevezést. Szerintem azt nem kéne, elfér ugyanúgy, ahogy a németeknél is. Vagy volt ennek valami oka? A szerkesztésedet nem szeretném visszavonni, de szerintem információt veszítünk azzal, hogy nincs ott az ugyan téves, de nap mint nap használatos alternatív elnevezés. – Puskás Zoli vita 2016. január 7., 20:34 (CET)
Párhozamosan szerkesztettük, valamiért nem engedett menteni a Wikidata (Safarit használok, lehet azért), így én is eljutottam a zászló adatlapjára, ahol alternatív névnek láttam, és azt hittem az zavarja be, nem tudtam hogy most raktad be (utána kaptam meg az üzenetet).
Elvben tiltakozom, hogy az Egyesült Királyság helyett sokan tévesen Nagy-Britanniát használnak (ld. mai híradók), de belátom, hogy ez egy általános tévesztés Magyarországon, tehát lehet a keresők, stb. miatt ésszerű ezt is tárolni. Tehát rakd vissza nyugodtan, ha úgy látod jónak, úgy tűnik Te könnyebben kezeled a Wikidatát. És köszönöm a segítséget. – EniPort eszmecsere eszmecsere 2016. január 7., 20:45 (CET)
Nagy-Britannia az ország elsődleges hivatalos magyar megnevezése, az Egyesült Királyság elfogadott alternatív változat volt a földrajzi bizottság listáján, amikor utoljára néztem. Mi ez utóbbi használjuk, ez rendben van, de azért ahol lehet, legyen meg a másik változat is. Az angol Great Britain fordítása viszont nem Nagy-Britannia, hanem Brit-sziget. Sokan keverik. – Máté (vitalap) 2016. január 7., 20:41 (CET)
Nem ismerem a "földrajzi bizottságot", de ez így rettenetesen hangzik. Nagy-Britannia egy földrajzi meghatározás, a nyúl alakú (már elnézést) sziget: Anglia, Skócia, Wales. Az Egyesült Királyság pedig az ország: Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága. A zászló az országé. És semmiképpen sem alternatívái egymásnak az Egyesült Királyság és Nagy-Britannia. – EniPort eszmecsere eszmecsere 2016. január 7., 20:52 (CET)
Közben megtaláltam amire utaltál: “Nagy-Britannia, terjedőben: Egyesült Királyság / Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága”.
Hát nem tudok mit mondani Mosolygok ... de akkor mindenképpen maradjon mindkettő, ha ezt Magyarországon így gondolják. – EniPort eszmecsere eszmecsere 2016. január 7., 21:05 (CET)
Biztos én vagyok már nagyon öreg, de gyerekkoromban az Egyesült Királyság megnevezés magyarul gyakorlatilag nem is létezett, szerintem már bőven egyetemista voltam, amikor életemben először ezt így hallottam. Mondjuk ha megnézzük például a NOB-országkódok listáját vagy a nemzetközi gépkocsijelek listáját, akkor azért annyira nem meglepő, hogy Nagy-Britanniaként ismertebb az ország, mint Egyesült Királyságként. – Puskás Zoli vita 2016. január 7., 21:15 (CET)
Történelmi okai lehetnek a GBR és GB használatának, és valószínűleg csak Írország teljes függetlensége (1949) óta van nagyobb jelentősége az Egyesült Királyság megnevezésnek, és idő amíg ez Magyarországon is természetessé válik (legtöbb embernek máig Anglia az egész szigetcsoport).
Amúgy az olimpiai csapatot nálunk “Team GB”-nek hívják (az angol wiki ezt írja: “Great Britain is the team that sends athletes from the United Kingdom...”), a hivatalos nevük pedig “Great Britain and Northern Ireland Olympic Team”, szóval bár a kódból nem derül ki, de a megnevezésben mindig hozzátesznek valamit ami utal az északírekre. – EniPort eszmecsere eszmecsere 2016. január 7., 22:15 (CET)
Azt továbbra sem veszed figyelembe, hogy az angol és a magyar más terminológiával dolgozik, szimplán csak azért, mert két különböző nyelvről van szó. – Máté (vitalap) 2016. január 7., 22:29 (CET)
@Máté: Szerintem ez nem magyar terminológia, hanem mint országnév egy pongyola megfogalmazás, amit nem kéne megtűrni a Wikipédián.
Megpróbáltam néhány hiteles forrást keresni: Európai Unió, Londoni Magyar Nagykövetség, British Council, Balassi Intézet, Kúria, mindenki egységesen Egyesült Királyságot használ, mint ahogy a hitelesnek nem tekinthető, de mégis csak témában érintett egyetemek (ELTE, Corvinus, PTE), és multik (olajtársaság, telekom cég, repülőtársaság, autókölcsönző, bútorbolt) is.
De itt van egy példa a jogalkotásból is: a 2011. évi CXLIV. törvényben jelent meg a kettős adóztatás elkerüléséről szóló, mindkét ország által aláírt egyezmény, melyben ezt deklarálják: “az „Egyesült Királyság” kifejezés Nagy-Britanniát és Észak-Írországot jelenti...”.
Remélem ezek meggyőznek valamelyest, hogy nem az egyéni nézeteimet akartam erőltetni, tőlem nevezhetnénk Albionnak is. ;-) – EniPort eszmecsere eszmecsere 2016. január 8., 02:14 (CET)
@EniPort: Azt nem vitatjuk, hogy az Egyesült Királyság is (főleg az utóbbi időben) elterjedt neve az országnak. Viszont magyarul a Nagy-Britannia is az országot jelenti. A sziget meg Brit-sziget vagy Nagy-Britannia szigete. – Máté (vitalap) 2016. január 8., 06:58 (CET)

(Szerkesztési ütközés után) @Máté: Értem, hogy miért javítottad kis kezdőbetűsre a leírást, így viszont képaláírásként is kisbetűsen jelenik meg, ami helyesírásilag hibás (lásd AkH.12 150.). – Puskás Zoli vita 2016. január 7., 20:58 (CET)

@Puskás Zoli: Bocs, csak közben ezer dolgot csinálok párhuzamosan, azt meg akarom oldani a sablonban, hogy nagybetűs legyen akkor is, ha a Wikidatán helyesen kisbetűsen van. – Máté (vitalap) 2016. január 7., 21:14 (CET)
Mint kiderült, én nem tudom, de megkértem a nálam hozábbértőket. – Máté (vitalap) 2016. január 7., 21:38 (CET)
És már cselekedtek is. Működik. – Máté (vitalap) 2016. január 8., 07:02 (CET)

Szinnyei és társai

A {{Szinnyei József: Magyar írók élete és munkái}}(?) sablont meg kellene szépíteni: míg a {{CitLib}}(?) és társai a mű címére teszik a linket, ha van url, ennek a végén szerepel "Online hozzáférés" címen. – Hkoala 2016. január 8., 15:53 (CET)

Igen Oliv0 vita 2016. január 8., 17:08 (CET)

Köszönöm! Kérhetném ugyanezt a következő sablonokra is?

– Hkoala 2016. január 8., 17:58 (CET)

Igen Oliv0 vita 2016. január 8., 19:14 (CET)

Köszönöm ezeket is! – Hkoala 2016. január 8., 21:11 (CET)

Sablon:Cég infobox

Szeretnék segítséget kérni (nem akarom elbarmolni), hogy a kérdéses infoboxban a logó alatt ne a képhez tartozó képaláírás jelenjen meg (így most a kép alatt és felett is megjelenik ugyanaz a szöveg, pl: Pécsi Dohánygyár). A sablon forrásában az látszik, hogy a logó és a kép megjelenítése is az Infobox/Kép sablonnal történik, és mivel magában az infoboxban nincs lehetőség a logóaláírás megadására, így a képaláírást jeleníti meg a logó alatt is. – EniPort eszmecsere eszmecsere 2016. január 9., 00:01 (CET)

A sablonban a képméret és képaláírás paraméterek egyaránt a képre és a logóra vonatkoznak, lehetne logóméret és logóaláírás de sajnos néha valóban a logóra használták az aláírást, a szétválasztás elég nagy munka lenne és ebben esetleg segíthet a Templatetiger eszköz. Oliv0 vita 2016. január 9., 07:45 (CET)
Öt évig külön volt, Speciális:Diff/7826122, Speciális:Diff/16705979. Kérdés, hogy javította-e valaki a cikkeket. – JulesWinnfield-hu vita 2016. január 9., 12:29 (CET)
De ez így most nagyon béna, hogy a képaláírás ("A Pécsi Dohánygyár bejárata 2013-ban") jelenik meg a logó alatt is: egyrészt teljesen értelmetlen, másrészt rosszul is néz ki a megkettőzött felirat. Mi lehet akkor a megoldás? Ha nem megoldható, hogy a logóknak legyen saját logóaláírása, akkor nem lehetne legalább kikapcsolni, hogy a logó alatt ne jelenjen meg a kép aláírása?
(Amúgy az sem kizárt, hogy egy logó és egy kép eltérő méretű legyen, tehát ez sem teljesen OK, de ebben az esetben ez legalább nem zavar be.) – EniPort eszmecsere eszmecsere 2016. január 9., 13:53 (CET)

Átírtam, és csak utána vettem észre ezt a beszélgetést, de elvileg most végigjavítottam az összes kitöltött képaláírás paramétert tartalmazó cikket az elején teljesen kézzel, a végén AWB-rel. --Tacsipacsi vita 2016. január 9., 22:27 (CET)

Köszönöm szépen a munkádat, jó lett. – EniPort eszmecsere eszmecsere 2016. január 9., 22:42 (CET)

Infoboxot nem tartalmazó szócikkek

Lehetséges integrálni az infoboxokba, hogy kihelyezésükkor töröljék az Infoboxot nem tartalmazó szócikkek (összevonásig az Infoboxot nem tartalmazó élő személyek) kategóriát? Bencemac A Holtak Szószólója 2016. január 9., 19:40 (CET)

2015. október 17. óta

Ez elég hülyén néz ki egy jövőbeni dátumnál, mivel az „óta” elmúlt dátumok után használatos. Itt látható: Játék határok nélkül 2015. Ha az infoboxban jövőbeni dátum van, akkor a -ától/-étől toldalékot kéne megjeleníteni az óta helyett a hangrendnek megfelelően (a végén levő pont elvonásával). Bináris ide Kelt: Wikipédia,  2015. szeptember 15., 17:12 (CEST)

Ide teszem a sablonhoz is a linket, hogy tudjuk, miről van szó.
{{Sorozat évad infobox}} -- ato vita 2015. szeptember 23., 12:07 (CEST)

Kicsit pofoztam rajta. Az óta helyett most tól szerepel de ezt az -ától/-étőlt még nem tudom, hogy lehetne lekezelni. -- ato vita 2015. szeptember 23., 12:35 (CEST)

Pont ezért (illetve azért is, mert a pontnak is ki kellene esnie) most vissza is fogom vonni. Nem volt ebben a sablonban egy tervezett indulás paraméter valamikor pont ezért? Legrosszabb esetben inkább állítsuk vissza a régi „dátum –” rendszert. – Máté (vitalap) 2015. szeptember 23., 15:08 (CEST)

Ja, nem, az a {{Televíziós műsor infobox}}(?), akkor csak ebbe is bele kell tenni. – Máté (vitalap) 2015. szeptember 23., 15:10 (CEST)

Már ebben a sablonban is van tervezett indulás és tervezett magyar indulás paraméter. – Máté (vitalap) 2015. szeptember 23., 15:15 (CEST)

Köszönöm! Akkor most mi a teendő, végig kell nézni az összes infoboxot, hogy melyikben van ilyen? A baj ezzel az, hogy a jövőben is újratermelődnek, ha a cikkszerző nem ismeri a paramétert, illetve a dátum lejártakor javítani kell, és azt meg tudjuk, hogy kevesen teszik meg. Az automatikus megoldás valószínűleg Lua modult igényelne, mert az képes levenni a pontot és megállapítani a hangrendet. De nem tartom kizártnak, hogy ez még a régi módon is megoldható, csak ronda kóddal. Bináris ide Kelt: Wikipédia,  2015. szeptember 24., 08:30 (CEST)

Tegyük hozzá, hogy nemcsak teljes dátum szerepelhet ott, de akár hónap, év, évszak vagy ki tudja mi még. – Máté (vitalap) 2015. szeptember 24., 11:15 (CEST)

Arghhh :-( Bináris ide Kelt: Wikipédia,  2015. szeptember 24., 11:20 (CEST)

A legtisztább valószínűleg a „dátum –” forma visszahozatala lenne, engem sosem zavart, de mást igen. Vagy ha nincs megadva a záróepizódra paraméter, a címke változhatna meg, jelezve, hogy csak a premier ideje látható, és eltűnne a nagykötőjel. Az nem bonyolult. – Máté (vitalap) 2015. szeptember 24., 11:19 (CEST)

@Bináris: most a {{sorozat évad infobox}}-ban megcsináltam a címkecserés rendszert. Így jó lenne? Ezt átlehet vinni a {{televíziós műsor infobox}}(?)-ba is. – Máté (vitalap) 2015. szeptember 24., 11:41 (CEST)
@Bináris: válasz hiányában megcsináltam a címkecserét a {{televíziós műsor infobox}}(?)-ban is. Még mindig függő? – Máté (vitalap) 2016. január 14., 08:48 (CET)

Bocsánat, azért nem válaszoltam, mert bele kellett volna ásnom magam, hogy megértsem, amire nem volt időm, de bízom benned. Bináris ide Kelt: Wikipédia,  2016. január 14., 10:40 (CET)

Ennyi történt: ha csak az indulás van kitöltve, akkor az jeleni meg, hogy „Eredeti sugárzás kezdete” mellette a dátummal, ha mindkettő, akkor az, hogy „Eredeti sugárzás”. – Máté (vitalap) 2016. január 14., 11:49 (CET)

Köszönöm! Bináris ide Kelt: Wikipédia,  2016. január 14., 11:59 (CET)