Ugrás a tartalomhoz

Finn labdarúgó-válogatott

Ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Finnország Finnország
Beceneve(i)Huuhkajat (Fülesbaglyok)
Szövetség neveSuomen Palloliitto
KonföderációUEFA (Európa)
Szövetségi kapitányFinnország Markku Kanerva
CsapatkapitányLukáš Hrádecký
Legtöbb válogatottságJari Litmanen (137)
Legtöbb válogatott gólTeemu Pukki (37)
StadionOlimpiai Stadion
FIFA-kódFIN
Mezek
Hazai
Idegenbeli
Ranglista helyezések
FIFA-rang 64. (2024. szept. 19.)[1]
Legmagasabb
FIFA-rang
33.
(2007. március)
Legalacsonyabb
FIFA-rang
96.
(2012. szeptember)

Élő-rang 57. (2024. júl. 15.)[2]
Legmagasabb
Élő-rang
30.
(2002. március)
Legalacsonyabb
Élő-rang
125.
(1962–1963)
Első hivatalos mérkőzés
1911. október 22., Helsinki, Finnország
Orosz Birodalom Finnország 2–5 Svédország 
Finnországként
(1919. május 29., Stockholm, Svédország
 Svédország 1–0 Finnország 
Legnagyobb győzelem
1922. augusztus 11., Helsinki, Finnország
 Finnország 10–2 Észtország 
2010. november 17., Helsinki, Finnország
 Finnország 8–0 San Marino 
Legnagyobb vereség
1940. szeptember 1., Lipcse, Németország
 Németország 13–0 Finnország 

A finn labdarúgó-válogatott Finnország nemzeti csapata, amelyet a finn labdarúgó-szövetség (finnül: Suomen Palloliitto) irányít. Hazai mérkőzéseiket leggyakrabban az Olimpiai Stadionban játsszák Helsinkiben. Finnország még nem szerepelt világbajnokságon Európa-bajnokságra először 2020-ban jutottak ki.

Az ezer tó és hosszú telek országában a labdarúgás kisebb népszerűségnek örvend, mint sok más európai országban. Bár a labdarúgás hobbiként Finnország egyik legnépszerűbb csapatjátéka (hivatalosan kb. 350 000 finn gyakorolja), a jégkorong, a floorball, a nordic walking meg sok más téli sport nagyobb népszerűségnek örvend. Ráadásul Finnország lakossága nem is elég nagy ahhoz, hogy mindig termelhessenek nemzetközi sztárokat.

Történelem

[szerkesztés]

Korai szakasz

[szerkesztés]

A Finn labdarúgó-szövetség 1907-ben alakult és 1908-ban lett a FIFA tagja, annak ellenére, hogy ekkor Finnország az Orosz Birodalom fennhatósága alá tartozott 1917-ig. Első mérkőzésükre 1911 október 22-én került sor Svédország ellen, melyet 5-2-re elveszítettek. A válogatott eddigi legjobb eredménye az 1912. évi nyári olimpiai játékokon volt, amikor Finnország még az Orosz Birodalmon belüli autonóm nagyhercegség volt. A bronzéremért játszottak Hollandia ellen, de ezt a mérkőzést Hollandia 9-0-ra megnyerte.

A 20. század második felében

[szerkesztés]

Az 1952. évi nyári olimpiai játékokat Helsinkiben rendezték, ezért automatikusan résztvevői voltak a tornának. Az első fordulóban Ausztria ellen szenvedtek 4–3-as vereséget. Az Európa-bajnokság selejtezőiben először 1968-ban indultak. Részt vettek az 1980-as moszkvai olimpián, melyet több nyugati ország is bojkottált. Finnország egészen az 1980-as évekig Európa egyik leggyengébb válogatottja volt, de ezt követően jobb teljesítményt nyújtottak a selejtezőkben. Az 1980-as Európa-bajnokságról 1, az 1986-os világbajnokságról 2 ponttal maradtak le.

Az 1990-es évek közepére egyre több finn labdarúgó került nagyobb európai bajnokságokba. Közülük is kiemelkedett az Ajaxban szereplő Jari Litmanen. Az 1998-as világbajnokság selejtezőinek, a Dániával 1992-ben Európa-bajnokságot nyert Richard Møller Nielsen irányításával kezdtek neki. Norvégiát és Svájcot idegenben sikerült legyőzniük. A pótselejtező eléréséhez az utolsó mérkőzésükön győzniük kellett volna Magyarország ellen. 1–0-ra vezettek, amikor a hosszabbításban egy szerencsétlen öngólt kaptak, ami megpecsételte sorsukat és lemaradtak a pótselejtezőről. A 2000-es Európa-bajnokság selejtezőiben Törökországot idegenben verték 3–1-re. Végül Németország és Törökország mögött a harmadik helyen végeztek.

A 2000-es évek

[szerkesztés]
Jari Litmanen 2009-ben

Richard Møller Nielsent Antti Muurinen váltotta 2000-ben. A válogatott gerincét a legnagyobb nevek, mint például: Antti Niemi, Sami Hyypiä, Teemu Tainio, Mikael Forssell alkották Litmanennel kiegészülve.

A 2002-es világbajnokság selejtezőiben két döntetlent értek el Németország ellen, 5–1-re legyőzték Görögországot és hazai pályán döntetlent játszottak Angliával. A harmadik helyen zártak Németország és Anglia mögött. Finnország volt az egyedüli, aki nem szenvedett vereséget hazai pályán.

A 2004-es Európa-bajnokság selejtezőinek 9. csoportjában két vereséggel kezdtek Wales és Jugoszlávia ellen, Olaszországtól szintén kikaptak mindkét alkalommal. Végül a negyedik helyen végeztek három győzelemmel, egy döntetlennel és négy vereséggel.

A 2006-os világbajnokság selejtezőiben Örményországot és Macedóniát oda-vissza legyőzték. Hollandia, Csehország és Románia ellen egyetlen pontot sem szereztek. A negyedik helyen fejezték be a selejtezőket 16 ponttal.

2006-ban az angol Roy Hodgsont nevezték ki a szövetségi kapitányi posztra. A 2008-as Európa-bajnokság selejtezőinek A csoportjába kerültek Portugália, Lengyelország, Belgium, Örményország, Azerbajdzsán és Kazahsztán mellé. A selejtezőket jól kezdték, Lengyelországot idegenben verték 3–1-re, Portugáliával pedig 1–1-es döntetlent játszottak hazai pályán. Ezt követte két idegenbeli találkozó; az Örményország elleni 0–0 és Kazahsztán 2–0-s legyőzése. Örményországot hazai pályán 1–0-ra verték. Azerbajdzsán ellen elszenvedték első vereségüket a sorozatban. Szerbiától odahaza kaptak ki 2–0 arányban. A következő két hazai mérkőzésüket megnyerték. Belgiumot 2–0-ra, Kazahsztán 2–1-re győzték le. Ezután három 0–0-s döntetlen következett Szerbia, Lengyelország és Belgium ellen. Azerbajdzsánt 2–1-re verték hazai pályán. Az utolsó mérkőzésükön Portugália ellen nyerniük kellett volna a kijutáshoz, de az eredmény 0–0 lett. A negyedik helyen végeztek azonos pontszámmal, mint Szerbia, de az egymás elleni eredményük rosszabb volt. A kijutásról mindössze három ponttal maradtak le.

2010-es évek

[szerkesztés]
Markku Kanerva kapitánysága alatt sikerült Finnországnak először kijutnia az Európa-bajnoksága

A 2010-es világbajnokság selejtezőinek 4. csoportjában a harmadik helyen végeztek: öt győzelemmel, három döntetlennel és két vereséggel és lemaradtak a pótselejtezőről. A csoportgyőztes Németországgal otthon 3–3-as, idegenben 1–1-es döntetlent játszottak, Oroszország ellen 3–0-ás vereséget szenvedtek hazai pályán és idegenben is.

A 2012-es Európa-bajnokság selejtezőinek E csoportjába sorsolták őket Hollandia, Svédország, Magyarország, Moldova és San Marino társaságában. Első mérkőzésükön Moldovától nem várt 2-0-s vereséget szenvedtek. San Marinót 8–0-ra győzték le, ahol Mikael Forssell mesterhármast ért el. Hollandia és Svédország ellen mindkét alkalommal vereséget szenvedtek. Magyarország ellen a 94. percben veszítették el a mérkőzést Helsinkiben.[3] A selejtezősorozat végén a negyedik helyen zárták a csoportot.

A 2014-es világbajnokság selejtezőinek I csoportjában Spanyolország és Franciaország mögött a harmadik helyen végeztek két győzelemmel, három döntetlennel és három vereséggel. A világbajnoki címvédő Spanyolország otthonában 1–1-es döntetlent értek el. Teemu Pukki révén egyenlítettek a 79. percben.

A 2016-os Európa-bajnokság selejtezőinek F csoportjában egy újabb emlékezetes eredményt értek el, amikor Joel Pohjanpalo góljával idegenben 1–0-ra legyőzték a korábbi Európa-bajnok Görögországot. Végül a csoport negyedik helyén végeztek Észak-Írország, Románia és Magyarország mögött.

A 2018-as világbajnokság selejtezőiben két győzelemmel, három döntetlennel és hat vereséggel az ötödik helyen zárták a csoportot és csak Koszovót sikerült megelőzniük. Az egyik győzelmüket a csoportgyőztes Izland ellen érték el hazai pályán. A Nemzetek Ligája 2018-19-es kiírásában az C ligában Észtország, Görögország és Magyarország volt az ellenfelük. Magyarországot Teemu Pukki góljával hazai pályán 1–0-ra legyőzték, majd azt követően Észtország ellen hazai környezetben és idegenben is 1–0-ra sikerült győzniük és a gólokat ezúttal is Pukki szerezte. Görögország ellen Tamperében Pyry Soiri és Glen Kamara volt eredményes. Idegenben 2–0-ás vereséget szenvedtek a görögök és a magyarok ellen is, de 12 ponttal így is a csoport élén zártak és feljutottak a B ligába.

2020-as évek

[szerkesztés]

2019. november 15-én a Liechtenstein ellen aratott 3–0-ás győzelemnek köszönhetően Finnország kijutott története első rangos tornájára, a 2020-as Európa-bajnokságra. Az eseményt a covid járvány miatt egy évvel elhalasztották és 2021-ben került megrendezésre. Első mérkőzésükön Joel Pohjanpalo történelmi góljával 1–0-ra legyőzték Dániát. A folytatásban Oroszország és Belgium ellen is vereséget szenvedtek és nem jutottak tovább a csoportkörből. Még előtte 2020 őszén került megrendezésre a Nemzetek Ligája 2020-21-es sorozata, ahol a B ligában szerepeltek Bulgária, Írország és Wales társágában. Írországot és Bulgáriát oda-vissza sikerült legyőzniük, míg Wales ellen mindkétszer vereséget szenvedtek. 12 ponttal a csoport második helyén végeztek és megőrizték a helyüket a B ligában.

A 2022-es világbajnokság selejtezőinek D csoportjában Franciaország és Ukrajna mögött a selejtezőcsoport harmadik helyén végeztek és lemaradtak a tornáról. A Nemzetek Ligája 2022-23-as sorozatában a B ligában Bosznia-Hercegovina, Montenegró és Románia volt az ellenfelük. A sorozatot két győzelemmel, két döntetlennel és két vereséggel, a csoport második helyét megszerezve zárták.

A 2024-es Európa-bajnokság selejtezőiben Dánia és Szlovénia is megelőzte a finneket és a harmadik hely pótselejtezőt ért, ahol Cardiffban Wales válogatottjával találkoztak és 4–1-es vereséget szenvedtek. Mindez azt jelentette, hogy nem sikerült megismételniük a négy évvel korábbi bravúrt.

Nemzetközi eredmények

[szerkesztés]

Világbajnokság

[szerkesztés]
Világbajnokság Selejtezők
Év Eredmény H. M Gy D V G+ G– Keret H. M Gy D V G+ G–
Uruguay 1930 nem indult
Olaszország 1934
Franciaország 1938 nem jutott ki 4. 3 0 0 3 0 7
Brazília 1950 visszalépett a selejtező közben 3. 2 0 1 1 1 4
Svájc 1954 nem jutott ki 3. 4 0 2 2 7 13
Svédország 1958 3. 4 0 0 4 2 19
Chile 1962 3. 4 0 0 4 3 12
Anglia 1966 4. 6 1 0 5 5 20
Mexikó 1970 4. 6 1 0 5 6 28
Nyugat-Németország 1974 3. 6 1 1 4 3 21
Argentína 1978 3. 6 2 0 4 11 16
Spanyolország 1982 5. 8 1 0 7 4 27
Mexikó 1986 4. 8 3 2 3 7 12
Olaszország 1990 3. 6 1 1 4 4 16
Amerikai Egyesült Államok 1994 5. 10 2 1 7 9 18
Franciaország 1998 3. 8 3 2 3 11 12
Dél-KoreaJapán 2002 3. 8 3 3 2 12 7
Németország 2006 4. 12 5 1 6 21 19
Dél-afrikai Köztársaság 2010 3. 10 5 3 2 14 14
Brazília 2014 3. 8 2 3 3 5 9
Oroszország 2018 5. 10 2 3 5 9 13
Katar 2022 3. 8 3 2 3 10 10
Kanada Mexikó Amerikai Egyesült Államok 2026 később később
Összesen 0/22 Összesen 137 35 25 77 144 297

Európa-bajnokság

[szerkesztés]
Európa-bajnokság Selejtezők
Év Eredmény H. M Gy D V G+ G– Keret H. M Gy D V G+ G–
Franciaország 1960 nem indult
Spanyolország 1964
Olaszország 1968 nem jutott ki 4. 6 0 2 4 5 12
Belgium 1972 4. 6 0 1 5 1 16
Jugoszlávia 1976 4. 6 0 1 5 3 13
Olaszország 1980 3. 6 2 2 2 10 15
Franciaország 1984 4. 6 0 1 5 3 14
Nyugat-Németország 1988 4. 6 1 1 4 4 10
Svédország 1992 4. 8 1 4 3 5 8
Anglia 1996 4. 10 5 0 5 18 18
Belgium Hollandia 2000 3. 8 3 1 4 13 13
Portugália 2004 4. 8 3 1 4 9 10
Ausztria Svájc 2008 4. 14 6 6 2 13 7
Lengyelország Ukrajna 2012 4. 10 3 1 6 16 16
Franciaország 2016 4. 10 3 3 4 9 10
Európai Unió 2020 Csoportkör 17. 3 1 0 2 1 3 Keret 2. 10 6 0 4 16 10
Németország 2024 nem jutott ki 3. (pótselejtező) 11 6 0 5 19 14
Összesen 1/17 3 1 0 2 1 3 Összesen 125 39 24 62 144 186

UEFA Nemzetek Ligája

[szerkesztés]
Csoportkör Egyenes kieséses szakasz
Szezon Liga Csoport H M Gy D V G+ G– Feljutás/kiesés Helyezés Év Eredmény M Gy D V G+ G– Keret
2018–19 C 2. 1. 6 4 0 2 5 3 Növekedés 28. Portugália 2019 nem jutott be
2020–21 B 4. 2. 6 4 0 2 7 5 Állandó 21. Olaszország 2021
2022–23 B 3. 2. 6 2 2 2 8 6 Állandó 21. Hollandia 2023
2024–25 B 2025
Összesen 18 10 2 6 20 14 0/4

Olimpia

[szerkesztés]
Olimpia
Év Forduló Helyezés M Gy D* V RG KG
SWE 1912 Elődöntő 4. 4 2 0 2 5 16
Náci 1936 Első forduló 14. 1 0 0 1 3 7
Finnország 1952 Első forduló 9. 1 0 0 1 3 4
Szovjetunió 1980 Csoportkör 9. 3 1 1 1 3 2
Összesen 4/23 9 3 1 5 14 29

A válogatott szerelése

[szerkesztés]

A finn válogatott tradicionális hazai szerelése; fehér mez, kék nadrág és fehér sportszár. A váltómez a leggyakrabban ellenek az ellentéte; kék mez, fehér nadrág és kék sportszár.

Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2002–04 (H)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2002–04 (V)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2006–08 (H)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2006–08 (V)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2008–10 (H)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2008–10 (V)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2010–12 (H)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2010–12 (V)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2012–14 (H)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2012–14 (V)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2014–16 (H)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2014–16 (V)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2016–18 (H)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2016–18 (V)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2018–20 (H)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2018–20 (V)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2020–22 (H)
Csapatszínek Csapatszínek Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
 
2020–22 (V)

Játékosok

[szerkesztés]

Játékoskeret

[szerkesztés]

Az november 15-i Liechtenstein Liechtenstein és november 18-i Görögország Görögország elleni mérkőzések kerete.

2019. november 15-i Liechtenstein Liechtenstein elleni mérkőzés után lett frissítve.[4][5]

Szám Poszt Név Születési dátum / Kor Válogatottság Gólok Klub
Kapusok
1 K Lukáš Hrádecký 1989november 24. (34 éves) 57 0 GER Bayer Leverkusen
12 K Jesse Joronen 1993március 21. (31 éves) 8 0 ITA Brescia
23 K Anssi Jaakkola 1987március 13. (37 éves) 3 0 ENG Bristol Rovers
Védők
4 V Joona Toivio 1988április 4. (36 éves) 65 3 SWE Häcken
22 V Jukka Raitala 1988szeptember 15. (36 éves) 49 0 CAN Montreal Impact
2 V Paulus Arajuuri 1988június 15. (36 éves) 43 3 CYP Páfosz
V Thomas Lam 1993december 18. (30 éves) 21 0 NED PEC Zwolle
V Albin Granlund 1989szeptember 1. (35 éves) 18 0 SWE Örebro
16 V Juha Pirinen 1991október 22. (32 éves) 18 0 NOR Tromsø
15 V Sauli Väisänen 1994június 5. (30 éves) 17 0 ITA Chievo
V Daniel O'Shaughnessy 1994szeptember 14. (30 éves) 3 0 FIN HJK
5 V Leo Väisänen 1997július 23. (27 éves) 1 0 NED Den Bosch
Középpályások
14 KP Tim Sparv 1987február 20. (37 éves) 73 1 DEN Midtjylland (Csapatkapitány)
11 KP Rasmus Schüller 1991június 18. (33 éves) 38 0 Klub nélküli
8 KP Robin Lod 1993április 17. (31 éves) 37 3 USA Minnesota United
13 KP Pyry Soiri 1994szeptember 22. (30 éves) 21 5 DEN Esbjerg
6 KP Glen Kamara 1995október 28. (28 éves) 18 1 SCO Rangers
19 KP Joni Kauko 1990július 12. (34 éves) 15 0 DEN Esbjerg
17 KP Simon Skrabb 1995január 19. (29 éves) 13 0 SWE Norrköping
9 KP Fredrik Jensen 1997szeptember 9. (27 éves) 10 4 GER Augsburg
KP Robert Taylor 1994október 21. (29 éves) 10 0 NOR Tromsø
Csatárok
10 CS Teemu Pukki 1990március 29. (34 éves) 79 24 ENG Norwich City
7 CS Jasse Tuominen 1995november 12. (28 éves) 14 1 BLR BATE Bariszav
CS Rasmus Karjalainen 1996április 4. (28 éves) 10 1 NED Fortuna Sittard

Legtöbb válogatottság

[szerkesztés]

Az adatok 2019. november 15. állapotoknak felelnek meg.[6]

Helyezés Név Időszak Vál. Gólok
1 Jari Litmanen 1989–2010 137 32
2 Sami Hyypiä 1992–2010 105 5
Jonatan Johansson 1996–2010 105 22
4 Ari Hjelm 1983–1996 100 20
5 Joonas Kolkka 1994–2010 98 11
6 Mikael Forssell 1999–2014 87 29
7 Erkka Petäjä 1983–1994 84 0
8 Teemu Pukki 2009– 79 24
9 Arto Tolsa 1964–1981 77 10
10 Hannu Tihinen 1997–2010 76 5
Petri Pasanen 2000–2013 76 1

Legtöbb gól

[szerkesztés]

Az adatok 2019. november 15. állapotoknak felelnek meg.[7]

Helyezés Név Időszak Gólok Vál.
1 Jari Litmanen 1989–2010 32 137
2 Mikael Forssell 1999–2014 29 87
3 Teemu Pukki 2009– 24 79
4 Jonatan Johansson 1996–2010 22 105
5 Ari Hjelm 1983–1996 20 100
6 Mika-Matti Paatelainen 1986–2000 18 70
7 Verner Eklöf 1919–1927 17 32
8 Aulis Koponen 1924–1935 16 39
Gunnar Åström 1923–1937 16 44
10 Alexei Eremenko 2003–2013 14 57

Ismert játékosok

[szerkesztés]
 

Szövetségi kapitányok

[szerkesztés]
Időszak Nemz. Szövetségi kapitány Teljesítmény
M Gy D V Gy %
Betöltetlen 1911–1921 17 6 2 9 35,3
Jarl Öhman FIN 1922 4 1 0 3 25,0
Betöltetlen 1923–1935 77 22 12 43 28,6
Ferdinand Fabra GER 1936–1937 8 1 1 6 12,5
Betöltetlen 1937–1938 9 3 0 6 33,3
Obitz Gábor HUN 1939 6 1 0 5 16,7
Betöltetlen 1939–1943 7 0 1 6 0,0
Axel Mårtensson SWE 1945 2 0 0 2 0,0
Niilo Tammisalo FIN 1946 3 0 0 3 0,0
Aatos Lehtonen FIN 1947–1955 51 7 9 35 13,7
Kurt Weinreich GER 1955–1958 23 3 1 19 13,0
Aatos Lehtonen FIN 1959–1961 19 3 0 16 15,8
Olavi Laaksonen FIN 1962–1974 91 16 21 54 17,6
Martti Kosma FIN 1975 2 0 1 1 0,0
Aulis Rytkönen FIN 1975–1978 30 8 4 18 26,7
Esko Malm FIN 1979–1981 27 4 6 17 14,8
Martti Kuusela FIN 1982–1987 53 9 11 33 17,0
Jukka Vakkila FIN 1988–1992 48 7 21 20 14,6
Tommy Lindholm FIN 1993–1994 25 5 7 13 20,0
Jukka Ikäläinen FIN 1994–1996 21 7 4 10 33,3
Richard Møller Nielsen DEN 1996–1999 34 9 12 13 26,5
Antti Muurinen FIN 2000–2005 72 34 12 26 47,2
Jyrki Heliskoski FIN 2005 6 2 2 2 33,3
Roy Hodgson ENG 2006–2007 22 6 11 5 27,3
Stuart Baxter SCO 2008–2010 31 8 6 17 25,81
Olli Huttunen FIN 2010 1 1 0 0 100
Markku Kanerva FIN 2011 2 0 1 1 25,0
Mixu Paatelainen FIN 2011–2015 43 17 11 15 39,53
Markku Kanerva (megbízott) FIN 2015 5 3 2 0 60,0
Hans Backe SWE 2016– 4 0 1 3 0,00
  • 2016. június 6-i adatok alapján

Stadion

[szerkesztés]
Olimpiai Stadion

A finn labdarúgó-válogatott első számú otthona az Olimpiai Stadion, Helsinkiben. 1938-as megnyitása óta ez a stadion ad otthont a legtöbb válogatott mérkőzésnek. Itt rendezték az 1952. évi nyári olimpiai játékok döntőjét.

Lásd még

[szerkesztés]

Jegyzetek

[szerkesztés]
  1. The FIFA/Coca-Cola World Ranking. FIFA
  2. World Football Elo Ratings. eloratings.net
  3. Dzsudzsák Balázs a 94. percben döntött!”, Nemzeti Sport, 2010. október 12. (Hozzáférés: 2016. július 23.) 
  4. Huuhkajat nimetty EM-karsinnan päätösotteluihin
  5. Granlund ja O’Shaghnessy mukaan Huuhkajiin. [2019. november 13-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2019. november 15.)
  6. Finland - International Player Records, Appearances for Finland National Team”, rsssf.com, 2016. március 29. (Hozzáférés: 2016. július 23.) 
  7. Finland - International Player Records, Goalscoring for Finland National Team”, rsssf.com, 2016. március 29. (Hozzáférés: 2016. július 23.) 

Források

[szerkesztés]