Wikipédia:Kocsmafal (javaslatok)/Archív92

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

Művek listájának egységesítése

Több író, költő, zenész és egyéb művész cikkében a művei, munkái, albumai stb. szakaszban különféle módon szerepelnek a címek, egyik helyen zárójelben a megjelenési dátum és a kiadási hely, valamint a kiadó, máshol máshogy, van ahol az évszám van elől. Hogy egységes legyen és mindenkinek jó legyen, célszerű lenne őket rendezhető táblázatba rakni, melyen a Műcím | Alcím | Műfaj | Kiadási hely | Kiadási dátum | ISBN/Katalógusszám (és tetszés szerint még egyéb) rovatok szepelnének. Így többféle szempontból lehetne az adott szerző művei, lemezeit, stb. listázni. Csupán pár tízezer szócikket érintene az átalakítás, de utána használhatóbb lenne és még felsorolatlan művekkel is kiegészülne. Van-e értelme? Gyurika vita 2013. augusztus 24., 13:29 (CEST)

Példa.

Műcím Alcím Műfaj Kiadó Kiadási hely Kiadási dátum Megjegyzés
Népvilág Elbeszélések Heckenast Gusztáv Pest 1857 2 kötet (2. kiadás J. munkái n. k. 120., 121., 1871. 3. k. Bpest, 1885. Finnül: A kedves atyafiak, ford. Jalava Antal. Helsingfors, 1879.)
Az arany ember Dráma öt felvonásban, előjátékkal Budapest 1885 Előszőr adták a Nemzeti Színházban 1884. december 3-án, mely ötvenél több előadást ért és 39 894 forint 57 krajcárral járult a bevételhez.
A cigánybáró Regény Budapest 1885 Magyar Szalon Könyvtára 1., 2., 4., 6. Ism. Nemzet 53., Főv. L. 37., P. Hirlap 10., P. Napló 105., Egyetértés 100. sz. Németül: Berlin, 1886.
Egész az északi polusig! Vagy: mi lett tovább a Tegethoffal? Regény egy hajón hátramaradt matróz feljegyzése után. Regény Athenaeum Budapest 1876 Két kötet. (Új olcsó kiadás. Bpest, 1885. Németül: Pester Lloyd 1875., Zweitausend Jahre unter dem Eise c. Berlin, év n. Lengyelül: Lemberg, 1875.)
Rab Ráby Regény Pozsony 1879 Jankó rajzaival és a szerző arczképével. (Ism. Hon 239., 329., Ellenőr 378., Főv. Lapok 268. sz. Új olcsó k. u. ott, 1880. Németül: Pester Lloyd 1879. és Pozsony, 1880.)

Lehetne alapértelmezetten időrendben szerkeszteni, a táblázat úgyis rendezhető. Gyurika vita 2013. augusztus 24., 13:57 (CEST)

Az ötlet nagyon jó. Támogatnám is, de esztétikailag rombolná egy rövid életrajzi szócikkben az összhatást. Más "táblázatos" megoldás nem volna? Taz vita 2013. augusztus 24., 16:08 (CEST)

Az is eszembe jutott, hogy kinyitható-becsukható lehetne, hogy az összehatást ne zavarja, vagy akár tucatnyi műves szerzőknél önálló szócikket is kaphatna (X. Y. műveinek listája). Gyurika vita 2013. augusztus 24., 16:26 (CEST)

Nem tartom jó ötletnek. Maradjunk a klasszikus változatnál: cím dőlten szedve, a többi adat vesszővel (vagy ponttal) elválasztva. Persze a sorrend megállapítása jó lenne (pl. szerzők, cím, alcím, kiadó, helység, év, isbn). --Wikizoli vita 2013. augusztus 24., 17:48 (CEST)

  • Egységesítésre a sablonok az igaziak. Az egyszerű felsorolás is kellően egységes képet mutat, ha egyazon sablonnal jelenítjük meg a művek címét. A {{CitLib}}-et, ajánlanám erre a célra, ezt a magyar nyomtatott bibliográfiákban alkalmazott formák tanulmányozása alapján, lehetőség szerint azokat követőre alakította ki Pasztilla, a használata egyszerű, a sablon magyar nyelven is paraméterezhető.
A sablonnak megvan az az előnye is, hogy ha valamilyen formai változtatást határoznánk el, akkor egyszerű a kivitelezése, pusztán csak a sablonon kell változtatni.
Ha valaki mégis szívesebben írjná gyalogosan, sablon nélkül a művek leírását, akkor is tanácsos a {{CitLib}}-konvenciót követnie.
Egy táblázat, pláne egy kinyit-becsuk táblázat, idegen test egy szócikkben, csak olyan adatok megjelenítésére ajánlatos, amiknek a természetében rejlik a táblázatosság.
Wikizoli: Sokműves szerzőknél máris az a bevett szokás, hogy az életrajzi cikkbe csak egy válogatás kerül, és a teljes vagy teljesebb listát egy önálló cikkbe tesszük.
--Karmela posta 2013. augusztus 25., 16:17 (CEST)

Egységesítés és táblázat - két különböző dolog. Egyetértek Karmelával: táblázat életrajzi szócikkben - "idegen test" (a családfa táblázata is, amint arról volt már megbeszélés, de eredmény nélkül). --Vadaro vita 2013. augusztus 25., 21:24 (CEST)

Uramatyám, ki találta ki ezt a hülyeséget, hogy "idegen test"? Települések népesség rovatában is ott van és még számtalan helyen. Nem tudom mért kell minden megoldástól idegenkedünk, ami ritkábban fordul elő cikkekben. Pont mint amikor az Eiffel-tornyot a pokolba kívánták a franciák 125 éve. Gondolom, ha az angol wikiben lenne ilyen megoldás, akkor mindjárt elfogadott lenne. Eredmények meg azért nincsenek a legtöbb felvetésnél, mivel vagy teljes érdektelenség kíséri, vagy pedig a közösségben nincs meg az igény a változtatásra. Gyurika vita 2013. augusztus 26., 20:22 (CEST)

Hát új szerkesztőket könnyű lesz elriasztani minden kötelezővé tett szócikk-formával. A wikinyelv a felszínen egyszerű, a mélyén pedig napról napra bonyolultabb. OsvátA Palackposta 2013. augusztus 26., 20:55 (CEST)

A szerkesztőket az adminok egy része mág rég elüldözte. A sablonokkal meg csupán annyi a gond, hogy csak párszázezret kellene belől készíteni, tehát lényegében az összes eddig megjelent könyvet, lemezt, stb. sablonosítani. Ha Karmela vállalja, ám legyen, egyébként nem járható út, vagy valamit nagyon félreértett. Gyurika vita 2013. augusztus 28., 08:55 (CEST)

Jaj, már megint kezditek!

@Gyurika: Karmela ötlete, a leírólapján jól olvasható... „A CitLib sablon teljes könyvek, illetve azok részegységeinek (fejezeteinek, tanulmányainak, szócikkeinek stb.) címleírására használható”. - Babra munka nem mondom, de a táblázatosításnál egyszerűbb átlátni egy kezdőnek is, sőt kapaszkodót ad A sablon paraméterei szakasz... Magyarán a sablon éppen arra ad megoldást, amit mondasz, csak eddig nem jutott eszébe senkinek sem (kivéve Karmelát, ill. bocs, ha már másnak is, de kivétel erősíti a szabályt... ;o))), hogy nem csak ref-eléshez, forrás-hivatkozás megadásához lehet használni (sőt, ami azt illeti, magam részéről ott is lespórolom - irgum-burgum magamnak... ;o) ).
@OsvátA: A fene vigye el ezt a hülyeséget, amit már sokadszor hallok. Éppen sok régi szerkesztő szokta hangoztatni az ellenérvet: Szerkessz bátran. Tehát ha rosszul csinálják, előbb-utóbb kijavítjuk (valaki), mint mást is (ezért lenne jó, a minél hangsúlyosabb műhelymunka), ha egyáltalán olvassák ezt a "javaslatot". (Apropó... hol tartunk a régebben felmerült, „tisztázzuk a szabály-fogalmakat” (irányelv, javaslat, mittoménmi) dologgal... az elhalt?)

Csak állapodjunk már meg abban, hogy mi a cél... egy enciklopédia, vagy saját érveink süket és vak hangoztatása? Bocs a hangnemért, de ha valami megoldható, bosszant ha azt látom, hogy a megoldás mellett könnyűszerrel elveszekedtek... Fauvirt vita 2013. augusztus 28., 11:43 (CEST)

A sablonozásnak akkor van értelme, ha eddig minden nyomtatásban kiadott művet ugyanolyan formátumban egyesével elkészít. Ez több millió kiadványt jelent, több millió sablont. Fauvirt, te vállalod? Mert ha nem, akkor felesleges nekivágni, ráadásul a meglévő könyvsablonok nem egységesek és a különféle kiadásokat sem különböztetik meg, másfelől meg megjegyzéseket sem írunk sablonokba (pl. MTA által 1000 arannyal jutalmazott pályamű, stb). Amíg ez nincs kész (és vélhetően nem is lesz soha), az egyszerűség kedvéért a táblázat a legcélravezetőbb, mivel ahhoz elég csak begépelni az információt, a megjegyzést a megfelelő hasábba és már ott is van. Ráadásul nem egy komplett új rendszert kell kiépíteni hozzá, hanem mindenki akkor és annál a szerzőnél, zenésznél rendezi, ahol és amikor akarja. Meglesz amikor meglesz. Bár előre tudom, hogy ezen sokadik felvetésemből sem lesz semmi, érdektelenség hiján elvész, ahogy az szokott. Gyurika vita 2013. szeptember 2., 12:02 (CEST)

 ellenzem Biztos vagy benne, hogy érdektelenségről van szó, és nem arról, hogy a szrkesztők többsége nem támogatja, csak lusta leírni az ellenvéleményét? Én azért ellenzem, mert nem ergonomikus: szemben a sablonnal, ami folyószöveget generál, a táblázatban mindig minden paraméternek ott van az üres helye (a fenti példában az alcím és kiadó. Ami a munkaigényt illeti, pont ugyanannyi sablonnal is, táblázattal is. Sablonnal: be kell írni a paramétereket a mintából bemásolt sablonba. Táblázatnál: be kell írni a paramétereket a mintából bemásolt táblázatba. Szó nincs arról, hogy előre le kellene gyártani a több millió sablont; mindig csak azt a néhányat, ami az éppen munkában álló szócikkhez kell. Megjegyzéseket pedig sablon használata esetén is lehet írni. Egyébként szerintem a táblázat csúnya is. --Hkoala 2013. szeptember 2., 12:40 (CEST)

Ha mindenki ennyire gyűlöli a táblázatokat (bár ez inkább valami álindoknak tűnik), akkor minek vannak ott a településeknél népesség szekcióban és másutt? Vgay az mááás? És ha üres egy rubrika akkor mi van, jön a műjeti és tönkrevágja a szervert? Amúgy a sablon rovatait tudod rendezni mondjuk betűrend vagy időrend szerint? Mert nekem nem úgy tűnik. Gyurika vita 2013. szeptember 2., 12:47 (CEST)

 ellenzem Igen, Gyurika, az más, mert az számadat. Azoknak táblázatban a helyük. Ez a táblázat viszont hóttronda, főleg, ha sok rubrikája üres. Amúgy sem tudom, mit adna hozzá az ismereteimhez, ha tudnám és sorba rendezhetném, hogy mondjuk Arany János műveit kik adták ki. Nekem, aki Aranyt olvasnék, tök mindegy, ki adja ki a műveit, nem aszerint keresném a boltban. Ráadásul a legtöbb szerzőnek nincs is annyi műve, hogy érdemes legyen táblázatba szervezni. A sima felsorolás, mint eddig, ezután is elegendő infót nyújt, ha valaki keresi őket. - Tündi vita 2013. szeptember 2., 13:22 (CEST)
 ellenzem a táblázatot a sok üres rubrikával, mert nálam úgy néz ki: Fájl:Művek listája.png Oliv0 vita 2013. szeptember 2., 14:16 (CEST)
  •  ellenzem értelmetlen ötlet, ennyi ellenszavazat után le is zárhatjuk akár a megbeszélést. Sajnálom, hogy fárasztottalak benneteket ezzel, sosem gondolom át az ötleteimet eléggé. Gyurika vita 2013. szeptember 2., 14:34 (CEST)

Természetesen persze ezekben a szócikkekben sem ronda a táblázat, mind nagyon szép és odaillő: Magyarország az Eurovíziós Dalfesztiválokon, X-Faktor (második évad) csak a műveknél lenne ronda, ugye? Értem én. Gyurika vita 2013. szeptember 2., 18:07 (CEST)

Nem hiszem, hogy bárki "előírt" volna a hozott cikkekben az adott típusú információknál egy általad javasolt egységesítését. A szavazatok az ellen érkeztek - ahogy látom -, hogy a táblázat és paraméterei „kötelezőek” legyenek. Amúgy csak zárójelben teszem hozzá, hogy a mobil verziójú Wikipedia nem kezeli jól a táblázatokat... én is ütöm a fejem a falba, hogy a színészeknél a színházi adatbázisban fellelhető bemutatóik gyakorlatilag olvashatatlanok (volt már rá példa, hogy jól jött volna egy előadás után megmondani, miben is láthattuk még az adott szereplőt), pedig baromi pepecs munka táblázatosítani.
Miért jobb a sablon alkalmazása? (Sztem te félreértetted a sablon használatát, ill. nem olvastad el, mire/hogyan való. Uis a sablon az nem valami beolvasható adatbázis, hanem egy egységes módon segít megjeleníteni bizonyos információkat és mindig annyit, amennyit bele tudsz írni.) Sablonnál akárki azonnal látja, hova mit kell írnia: {{CitLib|szerző= |szerző2= |szerző3= |cím= |alcím= |közreműködők= |kiadás= |hely= |hely2= |kiadó= |kiadó2= |év= |sorozat= |sorozatszám= |isbn= |url= |fejezetszerző= |fejezetszerző2= |fejezetszerző3= |fejezetcím= |oldal= |egyéb= }}, míg egy hosszú táblázatnál ugyanez - első sorban rutintalanabb felhasználóknak - sokkal nehezebben átlátható. Sőt el lehet helyezni egy ilyen rejtett üzenetet: <!-- Egy-egy új műnél ezt a formát másold át és töltsd ki értelemszerűen: {{CitLib|szerző= |szerző2= |szerző3= |cím= |alcím= |közreműködők= |kiadás= |hely= |hely2= |kiadó= |kiadó2= |év= |sorozat= |sorozatszám= |isbn= |url= |fejezetszerző= |fejezetszerző2= |fejezetszerző3= |fejezetcím= |oldal= |egyéb= }} -->
Azt viszont senki sem tiltotta, hogy ha neked kedved van és gondozod, kiegészíted, akkor te alkalmazd ezt, az általad javasolt a formát.
Én sem akarlak meggyőzni, hogy feltétlenül a sablonos módszert alkalmazd, hiszen látod, én is volt, hogy táblázatot alkalmaztam, de azt is látom, hogy annak is megvannak a hátrányai... bár sablon sincs színházi előadások témájában.

De mondjátok, ha rosszul gondolom... Fauvirt vita 2013. szeptember 2., 18:57 (CEST)

Koreai kerdes

Tisztelt kepviselo elvta.. Inkabb nem.

Szoval.. Kedves Szerkesztotarsak!

Volna egy javaslatom - mar megkaptam erte a lehurrogast - a Koreak rendszerezesere, midon rengeteg helyen igy van, de itt, a magyar Wikipediaban valamiert nem igy van. Rovidre fogva: Nem jo egtaj szerint irni a Koreakat.. Es nem kerem hogy mindenutt irjuk at az "Eszak-Korea"-t , legyen redirektelve a hivatalos nevre.

Eszak-Korea -> Koreai Nepi Demokratikus Koztarsasag

Del-Korea -> Koreai Koztarsasag

Ez a tervem. Eleg a fo szocikkek rendes nevet modositani, es az eszakisok mutassanak a KNDK-ra, a delisek a KK-ra.

INDOKLAS: Az egtaj szerinti megnevezest propaganda illetve gunycelzattal hasznaljak, hogy azt jelezzek, a masik oldal a szakadar, ok pedig az anyaorszag.

PELDA: A del-koreaiak az eszakiakat Pukhan-nak, hivjak, ami a Pukdzsok es a Hanguk szo osszevonasabol ered. A Hanguk deli szo. Ennek a mintajara az eszakiak a delieket Nam Csoszon-nak, ami pedig tipikus eszaki kifejezes. Ezek alapjan az egtaj szerinti besorolas serto, es politikai alapu.

Kerem a velemenyezest, DE: Csak azok velemenyezzek akik vegig is olvastak!

Ui: Ez is hozzatartozik, csak elfelejtettem irni: A zaszlosablonokat is javitani kene keremszepen, mert a zaszlo|koreait kisajatitja a deli lobogo, es igy elveszi a hajdan egyseges orszag regi zaszlajanak helyet!

Kamszahabnida. A Voros Korea magyarorszagi elso szamu embere:

Morcos Vezető (우체국) 2013. augusztus 28., 23:11 (CEST)

Kedves Kim Vitya elv-szerkesztőtárs! A magyarban nincs semmi propaganda vonatkozása az égtájaknak. Annál inkább a "Népi Demokratikus Köztársaság" megnevezésnek egy diktatúra esetén. Azonban persze elfogadom ez a hivatalos neve. :) Végül is jogos kérdés az országok szócikkei esetén, hogy a címe a hivatalos elnevezés legyen és az átirányítás az égtájaké.  támogatom --Szente vita 2013. augusztus 28., 23:26 (CEST)

Akkor kerem olyan szep zold jellel jelezni az allaspontot :) (Zold a kedvenc szinem.. ...nomeg a voros.) Zaszlovaltasrol hasonlo a velemeny? Morcos Vezető (우체국) 2013. augusztus 28., 23:31 (CEST)

Mi a baj a zászlókkal? --Szente vita 2013. augusztus 28., 23:36 (CEST)
Ja most olvasom. Nos ha így van, persze azt is javítani kellene valóban. --Szente vita 2013. augusztus 29., 00:01 (CEST)

Furcsának tartom, hogy egy égtáj sértő lehet. Ha azt mondom Észak-Korea, akkor biztos nem tévesztem össze a Dél-Koreával. De hogy melyik demokratikus, azt ki tudja? A hivatalos név persze fontos, de csak a szócikk címében legyen, és átirányítás a rövidebb formáról. Nem kell minden más szócikben átírni. --Wikizoli vita 2013. augusztus 28., 23:51 (CEST)

Én is így gondoltam. --Szente vita 2013. augusztus 28., 23:53 (CEST)

Zaszlokkal kapcsolatban ezt irtam: ""Ui: Ez is hozzatartozik, csak elfelejtettem irni: A zaszlosablonokat is javitani kene keremszepen, mert a zaszlo|koreait kisajatitja a deli lobogo, es igy elveszi a hajdan egyseges orszag regi zaszlajanak helyet!"" - Morcos Vezető (우체국) 2013. augusztus 28., 23:59 (CEST)

Általában minden országnak van egy hosszabb, hivatalos és egy rövidebb, köznyelvi neve. (Bár itt Magyarországon is van ember, nálunk jóval magasabb pozícióban, akinek ezt nem sikerül megértenie…) A Wikipédián általában ez utóbbit használjuk (ami azért is praktikus, mert így egy cikkben szerepelhet az ország teljes történelme, az államforma változásaitól függetlenül). Magyarul az égtájakban semmi pejoratív nincs, az egyetlen, amibe bele lehet kötni, az, hogy ez túlzottan jelzi egy egykor egységes ország szétszakadását, ha jól tudom, a kommunista időkben ezért nem szerették a Kelet- illetve Nyugat-Németország megnevezést, de már nem a kommunista időkben vagyunk és nem tagadható, hogy mindkét esetben tényleg egy egykor egységes ország szétszakadásáról van szó. (Személyes véleményem, hogy az „észak” nem sértő jelző, ellenben fent nevezett államalakulatot demokratikusnak nevezni a demokráciára nézve sértő…) A zászlósablonokkal viszont egyetértek, hogy javítani kellene, két egyenrangú országról van szó, nem lehet az egyik elsődleges. Alensha 2013. augusztus 29., 03:42 (CEST)

Ha megkérdeznénk 10 embert az utcán, hogy mondja meg melyik a Koreai Köztársaság és melyik a KNDK, akkor nagy valószínűséggel nem tudnák. Észak- és Dél-Koreát már jóval könnyebb elhatárolni. Ahogy máshol is, itt is van több egyenrangúan adható magyar cím (KNDK, Észak-Korea), amiből mi a szerkesztői (próbáld csak meg cikkekben linkelgetni...) és olvasói (melyik a gyakoribb) alapon választunk. Lehet, hogy Kim Dzsongun csúnyán megharagudna emiatt Magyarországra, és különösen a huwikire, de eddig sem volt célunk állami felsővezetők lelkivilágának az ápolása. – Laci.d vita 2013. augusztus 29., 07:47 (CEST)

Alensha, errol a Kedves Vezetonek hallania kene, egybol le lennel imperialistazva. Ez, amit te ide irtal, amellett, hogy nem kicsit provokativ - hiszen az orszag hivatalos neve ez, nem mas - tokeletesen bemutatja, mennyire elhiszel mindent a nyugatiaknak. A KNDK a magyar nepet testvernepkent tiszteli, tehat eleg csunya imazsrombolas tortent egesz idaig (ugyanis a Voros Korea szamos lakosanak van internete). De meg a kowikin is hivatalos nev szerint van mindket orszag amugy.. - Morcos Vezető (우체국) 2013. augusztus 29., 10:20 (CEST)

Szerintem is a hivatalos néven kellene lenniük az országoknak, de nem azon vannak jelenleg. Lásd Magyarország kontra Magyar Köztársaság (bár most épp újra Magyarország), Franciaország kontra Francia Köztársaság, Németország kontra Német Szövetségi Köztársaság, stb. Persze ettől még lehet imperialistázni, csak nem érdemes jelzőket aggatni senkire, főleg hogy mi – legalábbis elvileg – szabad országban élünk. – LApankuš 2013. augusztus 29., 10:30 (CEST)

A felvetés teljesen jogos. A javaslatot csak akkor támogatom, ha minden egyes ország szócikkére vonatkozik, vagyis minden esetben az ország hivatalos neve legyen a szócikk címe. Ne kivételezzünk a Koreákkal. Jmagyar1993 vita 2013. augusztus 29., 10:55 (CEST)

 ellenzem, és külön felháborítónak tartom, hogy 1 darab teljes támogató szvaazat után, kettő teljes értékű ellenzéssel (laci és Alensha), + két feltételes igen mellett azonnal át lett nevezve mind a két ország szócikke! ez milyen konszenzus??? Kettő nap kocsmafal és öt hozzászóló melég hozzá, hogy egy egész rendszert felborítsunk? és kedves Vitya, TE fogod kitakarítani a kategóriákat, az összes kapcsolódó szócikket és sablont ezen remek akció után? Gratulálok! Xiaolong Üzenő 2013. augusztus 29., 11:37 (CEST)

Hát igen, ezt a hirtelen felindulásból átnevezést én se nagyon értem. – LApankuš 2013. augusztus 29., 12:04 (CEST)

Én  támogatom a zászlók egyértelműsítését, mert ez tényleg nem jó, hogy a "zászló|Korea" sablon a Délen fekvő államra mutat. Az ország átnevezésénél is látok logikát, de jobb lenne, ha akkor minden országot a hivatalos nevére neveznénk át! -Történelem pWas gibt's Neues? 2013. augusztus 29., 12:36 (CEST)

A zászló kissé más kérdés, az tényleg nem jó, hogy az egyszerű Korea alakot kisajátítja az ország egyik fele. – LApankuš 2013. augusztus 29., 13:07 (CEST)

Kis sarkany elvtars kicsit pipa lett ahogy latom. Enciklopediaban velemenyem szerint nincs helye hetkoznapi megnevezesnek, igy a korrekt, hogy a koznapin legyen a redirekt a rendes nevre, igy majd idovel meg is tanuljak az emberek. – Morcos Vezető (우체국) 2013. augusztus 29., 12:44 (CEST)

Miért nem nevezteted át Németországot is akkor? Meg a többi országot, ha ekkora benned a buzgalom! Miért csak a Koreákkal szórakozol? És messze nincs itt még konszenzus ahhoz, hogy máris átneveztesd őket egy amdinnal. 5 ember véleménye alapján szórakozunk a kategóriákkal meg a szócikkekkel? És továbbra sem kaptam választ arra a kérdésre, hogy TE fogod kipucolni a cikkeket, a sablonokat és a kategóriákat? Xiaolong Üzenő 2013. augusztus 29., 13:00 (CEST)
Nyugi. Egyelőre visszaállítottam a status quot, mivel egyértelmű, hogy ez egy átfogó rendezést igénylő kérdés. Bizonyára figyelmetlenségből lett ilyen hamar átnevezve, egy éppen folyó megbeszélés kezdetén. – Laci.d vita 2013. augusztus 29., 13:12 (CEST)

Állami kitüntetések változásai

„A Magyar Köztársasági Érdemrend...” kitüntetések 2011. évi CCII. törvény utáni változásai után szerintem szükség lenne az állami díjak rendezésre. Jó lenne kiegészíteni a kitüntetés-téma eddigi szócikkeit a változással, utalásokkal, vagy új szócikk nyitásával. „Magyar Érdemrend” szócikk már van, ámde nem hivatkozik az új törvényre, hanem egy jóval korábbi érdemrend történetét írja le, valamint nem kapcsolódik utalással, forrással az eddigi hasonló szócikkekhez sem. A 2011. utáni díjazottak bekerültek a díjak korábbi elnevezésű szócikkeibe jelzés, utalás nélkül. Az elnevezések módosulásain túl, rendezni lenne jó a változó kitüntetések wikiben való átcsoportosításának módszerét is. Ugyanis például a (2000-ben) megszűnt kiskereszt díjazottjai szerepelnek a kiskeresztnél és részben a lovagkeresztnél is, más részük azonban mégsem szerepel a lovagkeresztnél. Vajon visszamenőleg átnevezhető-e pl. a kiskeresztként kapott kitüntetés? Kedves Szerkesztők, egy elvet, egy biztos ösvényt lenne jó találni ebben a dzsungelben... Bamari vita 2013. szeptember 2., 19:18 (CEST).

Előtagmentesítés, egyértelműsítés már sokadszorra

Nem lehetne végre megállapodni az ifjabb, idősebb előtagok hátravetéséről vagy másképpen való helyettesítéséről? Keresésnél zavaró. Ifj. Markó Károly, Id. Markó Károly, Ifjabb Horthy Miklós és még sokan mások. Vagy akár másfajta egyértelműsítésről szavazni, a következők mintájára: Edelsheim-Gyulai Lipót (1863–1928), Edelsheim-Gyulai Lipót (1826–1893), Edelsheim-Gyulai Lipót (1888–1981), Zichy Ödön (1809–1848) sat. <- vagy akár éppen ezek másféleképpen történtő használatáról szavazni. Gyurika vita 2013. szeptember 3., 09:06 (CEST)

Ha az illetőt ifj. vagy id. jelzővel nevezték már életében, és így szoktuk meg, akkor meghagynám. Mert az a neve! --Wikizoli vita 2013. szeptember 3., 09:32 (CEST)

Nem, nem ez a neve. Ugyanez a helyzet az Ábrányiakkal is. Ezek az előtagok csak nehezítik a keresést, ráadásul csak akkor segítenek, ha tudja a kereső már eleve, hogy kinek a fiát, apját keresi. Ha a csupasz alakok az egyértelműsítőre visznek, akkor mindenki megtalálja az évszámos alapján is. Szerintem is ki kéne pucolni ezeket. De ugyanez vonatkozik az ad hoc egyértelműsítő tagokra. Ha már ifj. Horthy Miklós szóba került, akkor Horthy István (Sharif) sem helyes egyértelműsítés. Mind a négy Horthyt rendes egyértelműsítéssel kéne ellátni. – LApankuš 2013. szeptember 3., 09:38 (CEST)

 támogatom A témában már folytatott megbeszélések: Wikipédia:Kocsmafal (nyelvi)/Archív35#Mikes Györgyök (2009); Wikipédia:Kocsmafal (nyelvi)/Archív56#Báthori vagy Báthory (2011); Wikipédia:Kocsmafal (nyelvi)/Archív86#Id., 99. fejezet - azaz én sem értem, hogy miért született erre már pl. valami "ajánlat", "útmutató"... esetleg valaki elő tudná készíteni? (Bocs, hogy munkát javasolok, de nekem erre most nincs kapacitásom...!) Fauvirt vita 2013. szeptember 3., 12:50 (CEST)

No akkor javaslom a felmerülteknél az alábbiakat (ráadásul még az ifj. és ifjabb is vegyesen van, valamint hol a cím végén, hol az elején):

+ Markó Károly (egyértelműsítő lap)
+ Horthy Miklós (egyértelműsítő lap)
+ Horthy István (egyértelműsítő lap)
+ Alexandre Dumas (egyértelműsítő lap)
+ Andrej Andrejevics Markov (matematikus, 1903–1979)
+ Andrej Andrejevics Markov (egyértelműsítő lap)

És tovább most nem nézem, mert tényleg kismillió van belőle. – LApankuš 2013. szeptember 3., 14:07 (CEST)

Sőt, ha már Horthy Miklós -> Horthy Miklós (kormányzó), akkor az esélyegyenlőség jegyében legyen-e Deák Ferenc -> Deák Ferenc (politikus) és mint Nagy Imre (miniszterelnök) esetében a Nagy Imre, mutasson-e rá a Deák Ferenc mint főjelentésre? Az 1811-ben született Teleki Lászlóra ugyanez áll. Gyurika vita 2013. szeptember 4., 00:37 (CEST)

A Markókat és a Dumas-kat megcsináltam, az Ábrányiaknál van ahol engedélyezési probléma ébred. A többihez hozzászólásokat várunk. Gyurika vita 2013. szeptember 4., 09:13 (CEST)

A Horthykat és az Ábrányiakat én is hagyom, mert az elsőhöz szélesebb körű megbeszélés kéne, a másodikhoz meg majd előbb töröltetni kell a redireket. A többit megcsinálom, meg még egy párat ezen kívül is, amennyihez épp kedvem lesz. – LApankuš 2013. szeptember 4., 14:25 (CEST)

A Markókat átneveztem festőművészről festőre (Wikipédia:Kocsmafal_(helyesírás)/Archív47#(festő) vs. (festőművész) alapján). ✮ Einstein2 vitalap 2013. szeptember 4., 14:33 (CEST)

Igaz, az egyszerűbb. Amúgy a Schirilla György sporoltóknál is id. ifj. van a végén, bár azokat még az idők kezdetén úgy írtam meg jobb híján. Gyurika vita 2013. szeptember 4., 14:36 (CEST)

Hát én nem mondanám azt egy széleskörű megbeszélésnek, de most már mindegy. – LApankuš 2013. szeptember 4., 14:42 (CEST)

Na mára meguntam. De már csak a Horthyk, Ábrányiak vannak hátra, meg azok, akiknek a neve után van az ifj/id és nincs előtagos átirányításuk. Ezeket sokkal nehezebb összeszedni. – LApankuš 2013. szeptember 4., 20:25 (CEST)

Korábban volt egy megbeszélés, amin az azonos nevű, azonos foglalkozású személyeknél páran 1.) csak a születési év szerinti egyértelműsítést támogatták mert az rövidebb, míg mások 2.) a születés és halát évél egyaránt feltüntetni javasoltak. Egy újabb érv, hogy miért szavazok továbbra is az utóbbira:

  • Kovács Gábor (1987) labdarúgó, a Paks, a Vasas játékosa (szül. '87 szept. 4.)
  • Kovács Gábor (1987) labdarúgó, a ZTE játékosa (szül. '87. okt. 23.)

Itt még akár klub szerint is meg lehetne különböztetni, bár ki tudja mikor váltanak a jövőben, tehát így még talán még gyakrabban kellene változtatni a szócikk címén. Sok-sok év múlva majd célravezető lenne őket a második módszer szerint egyértelműsíteni és az idő előrehaladtával több hasonló eset is lesz majd még. Az viszont már tényleg extrém, ha a név, a foglalkozás, a születés év és a halálozás éve is egybeesik. Ilyen esetekre mi a javaslat? Dátummal? (Nem lesz úgy túl hosszú?) Máshogyan, egyéni elbírálás alapján? Gyurika vita 2013. szeptember 9., 11:26 (CEST)

Jó szócikk jelölése

Mivel a vitalapot kevesebben figyelik ide írom: Javaslat érkezett, hogy a Jó szócikk jelölése a kiemelthez hasonlóan inkább „Javaslatok jó szócikkekre” legyen. Ha nincs ellenvetés, akkor egy nap múlva átnevezzük remélhetőleg véglegesen változatra.

Továbbá vita folyik arról, hogy a jelölés kellően átlátható-e ebben a formában, vagy változtassunk rajta. Ha van vélemény akkor azt is nyugodtan írjátok meg. --Szente vita 2013. szeptember 9., 23:08 (CEST)

Földrajzi helységek nevezetessége

Már hosszú ideje figyelem a Wikipédia közösségét és észrevételem szerint még nem született konszenzus a földrajzi helységek nevezetességét illetően. Azt akarom megtudni, hogy miért nem viszitek szavazásra az „ügyet”?

Tán nem lenne fontos a közösségetek számára eme kérdés lezárása? Tán nem lenne fontos megtudni mely földrajzi szépségek mikortól lesznek nevezetesek? Szavazásotokon akár azt is megtudhatjuk mely források lehetnek mérvadóak, mik biztosítják egy helység nevezetességét egyöntetűen számotokra. Szíves engedelmetekkel eme témára felhívom figyelmetek, nem bántásból írom eme szövegemet néktek. Remélem olvassátok textusom és szavazásra viszitek a topográfiai helységek nevezetességét, hisz ez nem kis téma, mely évek óta „emészti” közösségetek. Remélem megszavaztatik valamilyen formában eme irányelv, hogy igazodni lehessen valamihez a jövőtökben. A szavazáson a kitételek, javaslatok rátok lészen bízva, én, mint kezdő ebbe nem szólok bele.

Szíves engedelmetekkel mennék is és sok sikert a földrajzi helységek nevezetességének megszavaztatásához. További sok sikert a magyar Wikipédia szerkesztéséhez, bővítéséhez!

--Genki vita 2013. június 30., 16:55 (CEST)

Földrajzi helységek automatikus nevezetessége

Megindult a javaslat: Wikipédia:Szavazás/Javaslatok/Földrajzi helységek automatikus nevezetessége, 2013 --212.175.88.2 (vita) 2013. augusztus 13., 22:26 (CEST)

Lidérc és lidércfény szócikkek összevonása

Indok: más nyelvű wikipédiákban egy cím alatt kezelik ezeket. Jelenleg a lidércfény szócikkre nem is lehet más nyelvi hivatkozást csatolni, mert duplumot jelez.

p.s. amennyiben nem ezen a fórumon kellene ezt megjegyezni, kérem, helyesbítsenek. --bori vita 2013. szeptember 12., 15:12 (CEST)

Sztem ez 2 különböző fogalom (lidérc kulturtörténeti, a lidércfény fizikai, természeti). (Megjegyzem, az nagy bajt mutat, ha ilyen mereven hozzá vagyunk kötve az máswikik szórendszeréhez). Akela vita 2013. szeptember 12., 15:20 (CEST)

Nem vagyunk kötve. Ha csak itt van cikk a kultúrtörténeti fogalomról, akkor a természeti jelenséghez kell csatolni a többi nyelv cikkeit. Oliv0 vita 2013. szeptember 12., 16:22 (CEST)

Itt némi keverés van. A lidércfény egy természeti jelenség a lidérc viszont egy gyűjtő fogalom, egy mitikus földöntúli-mágikus szellem lényre. Abban valóban vita van, hogy az angolban a lidérc az minek feletethető meg, hiszen az egyik ilyen a "Wraith" az lényegében egy szellem (ghost). Akárhogy is a természeti jelenség és mitológiai szellem lény az minden csak éppen nem egy szócikk. Itt megtévesztő lehet a néprajzi lexikon azon definíciója, hogy: "....népi hitvilág fényjelenségek formájában megjelenő, egymással rokon → természetfeletti lényeinek gyűjtőfogalma...." Az megint más tészta, hogy a lidérc fényt a mitológia lény egyik(!) megjelenési formájának is tartják a folklórben, de ez csak halvány töredéke azon fogalom halmaznak, ami a lidérc lényekhez társul.

Szóval összefoglalva: a lidérc (folklórban szereplő) lény gyűjtőfogalom halmaznak a lidércfény folklór értelmezése annak egy eleme (változata). Azonban a lidércfény, mint természeti jelenség az már nem illeszthető a lidérc, mint foklór lény nagy halmazba. --Szente vita 2013. szeptember 13., 03:25 (CEST)

Még szintén egy idézet a Néprajzi Lexikonból, ahhoz a felvetéshez, hogy a lidérchez nem csatolható idegen nyelvű wiki: "(a) lidérc a magyar → népi hitvilág egyik leggazdagabb adatanyaggal bíró, valamilyen formájában az egész nyelvterületen ismert → természetfeletti lénye..[]..azonban a magyar nyelvterületen kívül sehol sem kapcsol ennyire összefüggő fogalomkörré egy közös elnevezés. – Irod. Róheim Géza: Magyar néphit és népszokások (Bp., 1925)..." --Szente vita 2013. szeptember 13., 03:54 (CEST)

A francia wikin külön fr:Wraith (esprit) cikk van a skót/angol szellemről a fr:Wraith egyértelműsítő cikken kívül, de nem biztos, hogy lenne értelme összekapcsolni a Wikidatában a magyar népi hitvilágot a skóttal. Oliv0 vita 2013. szeptember 13., 08:02 (CEST)

Nem úgy gondoltam, az csak egy példa volt arra, hogy vergődés van, ha fordítani kell. Az a helyzet, hogy az angolszász folklór, ami a skót, ír, walesi és francia mondákból merít jóval gazdagabb e téren, mint a magyar, amire csak a 19 sz.-ban gyakorolt hatást az első ilyen jellegű fordított művek. Gondban is voltak rendesen a Tolkien művek fordításánál később. A megoldás ez esetben az, hogy a lidércfény szócikk mutat a "will-o'-the-wisp"-re, mert azzal nagyjából egál, de a lidérc azt nem kell összekapcsolni idegen nyelvű wikikkel, mert nincs megfelelő változata. Összevonni meg nem szabad a két szócikket. --Szente vita 2013. szeptember 13., 16:42 (CEST)

"Today"

Hali!

Az angol wikipédián találtam ezt az oldalt, talán egy ilyen a magyar wikipédián is érdekes lenne. Esetleg egy nagyobb időintervallummal is, például az "Eheti fejlesztendő szócikkek", és akkor néhány témakörből (irodalom, matematika, informatika, satöbbi) jelölnénk rá cikkeket. Egy próbát biztosan megér, látom egyes oldalakat felkapnak az angolon is, másokat nem.

--K0zka vita 2013. szeptember 21., 19:20 (CEST)

Én  támogatom a hasonló ötleteket, bár kétséges, hogy mennyi haszna lenne, a Hiányzó fontos cikkekből is ritkán írnak meg egyet kettőt. Viszont lehet, hogy eredményesebb lenne valami műhelyszerűséget csinálni, ahol a tagok mondjuk hetente kiválasztanak egy vagy akár több cikket és azt megírják jó vagy kiemelt minőségűre. --Sasuke88  vita 2013. szeptember 21., 19:38 (CEST)

Alapvetően egy jó ötlet, csak az a hátulütője, mint a többinek: emberek kellenek hozzá, akik tartósan csinálják. Nemcsak a cserélgetést, hanem a feljavítandó szócikkek válogatását napról napra vagy hétről hétre. Ha ez megvan hozzá, akkor én nem látok vele problémát, és  támogatom. – Laci.d vita 2013. szeptember 21., 20:26 (CEST)

Csatlakozom Lacihoz, de végülis egy próbát megér. Mondjuk nem tudom, hogy ki jelölné, esetleg arra gondolsz, hogy kiírná megírásra?  támogatom Vadszederke' 2013. szeptember 21., 20:51 (CEST)
Az ötlet remek lenne, csak az a kérdés amit az összes előttem szóló felvetett: lenne-e aki folyamatosan csinálja? Amúgy  támogatom. --XXLVenom999 vita 2013. szeptember 27., 19:26 (CEST)

CentralNotice a WLM végére

Sziasztok!

A Wiki Loves Monuments fotópályázat hétfőn véget ér, és az utolsó pár napra jó lenne egy új, last minute lehetőségre felhívó üzenetet kitenni. Ötleteket, javaslatokat várnék, ki mit szeretne :) A kérdés elég villámfelmérés jellegű, mert sürgős lenne (mielőtt véget ér a pályázat).

A jelenlegi banner szövege: Wiki Loves Monuments: fényképezz le egy műemléket, segítsd a Wikipédiát és nyerj!

Bemelegítésnek:

  • Már csak hétfő éjfélig jelentkezhetsz a fotópályázatra! Fényképezz le egy műemléket és nyerj!
  • A Wiki Loves Monuments hétfő éjfélkor véget ér, de addig még pályázhatsz: tölts fel és nyerj!
  • A műemlékes fotópályázat hétfő éjfélkor véget ér, de addig még jelentkezhetsz: tölts fel és nyerj!

Vagy a fentiek valamilyen kombinációja?

Az angolok most te(te)ttek ki egy ilyen kétsorost:

  • Your Photos are Making History on Wikipedia. Thank you!
  • The Wiki Loves Monuments contest closes on Monday 30th. Now is your last chance to enter.

Vélemények, ötletek, javaslatok? Samat üzenetrögzítő 2013. szeptember 28., 16:54 (CEST)

RepliCarter ötlete: A Wiki Loves Monuments pályázat hétfő éjjel véget ér! Szeretnél nyerni? Fényképeztél műemléket? Töltsd fel gyorsan! Más? Samat üzenetrögzítő 2013. szeptember 28., 17:34 (CEST)

 támogatom Tetszik RC ötlete!  … szalax üzenőlap 2013. szeptember 28., 19:32 (CEST)

Rendben, akkor RC nyert :) Az eredmény újratöltés után megtekinthető. Samat üzenetrögzítő 2013. szeptember 28., 20:37 (CEST)

:-) - RepliCarter Hagyj üzenetet 2013. szeptember 28., 20:41 (CEST)

Mikronemzet-műhely

Szeretnék olyan szerkesztőket keresni a magyar Wikipédián belül, akiket érdekelne a mikronemzet fogalma, a mai világ mikronemzeteinek élete és története. Az esetlegesen érdeklődő szerkesztőket egy barátommal együtt egy műhelybe szeretnénk összefogni. Várom az érdeklődőket! :) Történelem pWas gibt's Neues? 2013. szeptember 28., 19:46 (CEST)

Templomok neve

Írtam egy javaslatot a templomokról szóló cikkek címének egységesítéséről. Kérem, szóljatok hozzá! Köszönöm. --Rlevente üzenet 2013. augusztus 18., 22:55 (CEST)

Pontosítottam és kiegészítettem a javaslatot, kérem, véleményezzétek! Köszönöm. --Rlevente üzenet 2013. augusztus 31., 07:57 (CEST)

Üdvözlősablon javaslat

Jól jöhetne egy olyan üdvözlősablon, ahol az adott szerkesztőt többek között arra (is) invitálva lenne, hogy írjon magáról valamit (nyelvtudás, lakhely, végzettség stb...) a szerkesztői lapján. Sok helyen eléggé zavaró a piros szignó és az üres szerkesztői lap. Továbbá sokan panaszkodtak itt-ott, hogy zavaróak az előbb példaként felhozott adatok hiánya a szerkesztői lapról, mert ne ismerik a szerkesztő képességeit (ami egyes vitákban, kiemelési eljárásokban hasznos lenne).
Ide várom a szöveg és sablon javaslatokat. --80.98.13.171 (vita) 2013. augusztus 31., 22:02 (CEST)

És az is szerepeljen a sablonban, hogy regisztráljon az illető (ha még nem tette meg), kedves 80.98.13.171! --Wikizoli vita 2013. augusztus 31., 22:25 (CEST)

Például lehetne ilyen változata is. És valami elképzelés a szövegére és a kinézetére? :-) --80.98.13.171 (vita) 2013. augusztus 31., 22:28 (CEST)

szerintem nem kell még több üdvözlősablon, van már belőle épp elég: Kategória:Üdvözlősablonok, és mindegyikben szerepel, hogy írhat magáról, ha akar. Amúgy sem az a legfontosabb tudnivalója egy újoncnak, hogy hogyan írjon írjon magáról, hanem hogy hol talál segítséget a szerkesztéshez. Egyébként meg senkit nem lehet kötelezni arra, hogy írjon magáról, ha nem akar. Mint ahogy téged sem kötelez senki, hogy bejelentkezz/regisztrálj (te sem mutatkozol be nekünk, miárt várod el a regisztrált szerkesztőktől, hogy megtegyék?) :) Xiaolong Üzenő 2013. szeptember 27., 12:28 (CEST)

Amerikai településekről szóló szócikkek létrehozása botokkal

Történt valami fejlemény azzal kapcsolatban, hogy botokkal hozzon létre valaki szócikkeket az Amerikai Egyesült Államok településeiről? Tudni akarom, hogy meg-e fogja csinálni-e egy hozzáértő Wikipédia szerkesztő ezt a feladatot. B.Zsolt szerkesztőtársunk írta, hogy Ő is felvetett egy hasonló ötletet, de az Ő javaslata állítása szerint két okból bukott meg:

  1. hamarosan jön a Wikidata
Mivel megérkezett a Wikidata, ezért gondolom ez már nem jelent akadályt. Szóval ez a „probléma” egyértelműen kilőve.
  1. elveszi!!! a munkát másoktól
Szóval más szerkesztők szerint elveszi a munkát másoktól.
Nos. Ha ezt nem csinálja valaki meg bottal, akkor tényleg elveszi a munkát másoktól. Például ha nekiállnék egyesével megírni az összes USA-beli település szócikkét, akkor tényleg elvenné a munkát tőlem. Nem tudnék nekiállni más, nélkülözhetetlen témájú szócikkek kibővítésének, mivel ezzel lennék elfoglalva. Ha nem csinálja ezt meg bottal valaki, akkor elveszi az időt a tényleg szükséges szócikkek megírásától. Az Amerikai Egyesült Államok települései is fontosak valamilyen szinten, azonban ezekről lehet annyi sablonos adatot szerezni, hogy megfelelő minőségű szócikkeket tudjunk létrehozni.

Továbbá Misibacsi szerkesztőtársunk nehezményezte, hogy ezek a települések nem nevezetesek és, hogy a lehetségesen benne szereplő adatok csak a statisztikusokat érdekelné. Csigabi szólt, hogy minden település automatikusan nevezetes. Az pedig, hogy a Wikipédia olvasóit mik érdeklik azt nem tudjuk mi eldönteni.

Azért hozok létre új szakaszt, mert egy bot archiválta az előző szakaszt: Wikipédia:Kocsmafal (javaslatok)/Archív87#Amerikai településekről szóló szócikkek létrehozása botokkal

Múltkor az alábbit írtam bevezetőnek erről:

Lenne egy javaslatom, mert ezt túl bosszantó, időigényes és macerás lenne botok nélkül, manuálisan végrehajtani, főleg ha egyedül maradok a témában. Létre akarnék hozni minden amerikai településről szócikket, amik legalább a demográfiai adatokat tartalmazzák, azonban ez egyedül manuálisan évekbe tellene. Megoldható lenne-e az, hogy ezeket a szócikkeket is botokkal hozzuk létre? A szócikkekben a demográfiai adatok szakasz a 2010-es népszámlálási adatokat tartalmaznák. Elég adatot tartalmaznának a szócikkek ahhoz, hogy vázlatos színvonalú szócikkek legyenek, mivel: „legalább egy alfejezete kimerítő tárgyalást nyújt”. Ilyen hosszúak lennének a szócikkek, mint például az alábbi szócikk: Bremen, Ohio. Az amerikai településekről szóló szócikkek létrehozásához kapcsolódó munka hasonló lenne, mint a Kisbolygó projekt, nemde?.

Továbbá ezt meg lehetne csinálni más országok településeivel is, ámbár ott nem tudom, hogy a népszámlálási adatok (már ahol vannak, tudtommal) kellő információval rendelkeznek-e, ahhoz, hogy kellő minőségűek legyenek majd a szócikkek, mint az USA településeinél. Egyenlőre azonban inkább az USA településeivel foglalkozzunk.

--Triász vita 2013. január 23., 18:56 (CET)

A Földrajz- és USA-műhely vitalapjára, illetve a Botgazdák üzenőfalára kihelyeztem erre a megbeszélésre egy hivatkozást. --Triász vita 2013. január 23., 19:04 (CET)
Szerintem ne tipródj sokáig, hanem írd meg a kódot. Kérlek, tanulmányozd ezt: Kategória:Az USA települései, és a szócikk címe, felépítése, infobox, tagolás stb. esetében a nálunk már elfogadott mintát kövesd. Kérlek, nekem jelezd, amikor beindulsz, mert én normál menetben nem figyelem a botokat, de ezt szeretném látni beindulni. Köszönettel, --Burumbátor Mondd, mit tehetnék érted? 2013. január 23., 19:07 (CET)
Az baj, hogy nem tudok programozni? Nem hiába írtam, hogy egy hozzáértő szerkesztő csinálja meg a feladatot. --Triász vita 2013. január 23., 19:14 (CET)
Továbbá ha tudnék írni ehhez kódot, akkor egyértelműen rég megcsináltam volna már ezt a feladatot és nem „tipródnék” itt. :-S Szóval tényleg kell ehhez egy hozzáértő szerkesztő. --Triász vita 2013. január 23., 19:17 (CET)
Nem vagyok biztos benne, hogy az ötlet jó-e vagy rossz, de azt tudom, hogy ez egy önkéntes projekt, senkinek semmi elvárása nem lehet azzal kapcsolatban, hogy más szerkesztő mit csinál meg vagy mit nem. – Winston vita 2013. január 23., 19:27 (CET)
Melyik programozási nyelven íródnak a botokhoz a kódok, illetve melyik programozási nyelven lenne legérdemesebben megírni? Megtanulnám azt a programozási nyelvet, amelyik a legalkalmasabb, aztán megírnám a kód algoritmusát. --Triász vita 2013. január 23., 19:31 (CET)
Ja, az persze más, ha nem tudsz programozni. Akkor vagy meg tudsz győzni valakit, aki tud, hogy írja meg a robotprogramot, és adja át neked működtetésre, vagy tényleg megtanulod Te magad, és megcsinálod. Ez egy picit hosszadalmasabb, de nagyobb előnnyel jár. Én ebben sajnos nem tudok Neked segíteni. --Burumbátor Mondd, mit tehetnék érted? 2013. január 23., 19:37 (CET)

Néhány tipp a további munkákhoz:

  • Létezik egy wikipédia:sablonfordító nevű program, azt kellene kicsit leporolni és beüzemelni;
  • lehet használni ehhez word makrót is, talán az a legkönnyebb "programozási nyelv", kis ügyességgel talán alkalmas a feladatra;
  • Szét kell nézni más wikiken is, talán van már rá megoldás (Pl. Volapük Wiki);
  • Meg kellene nézni, hogy a kisbolygós cikkeket létrehozó progi alkalmas-e erre is;
  • Ha egyik se meg, el kellene kezdeni megírni egy lapon, hogy pontosan mit kellene tudnia és hogyan működne, talán annyira nem is bonyolult és lesz rá jelentkező

--B.Zsolt vita 2013. január 23., 20:37 (CET)

Elfelejtettem kérdezni a legfontosabbat, hogy honnan vennéd a cikkek adatait, tehát mi lenne a forrás? A kisbolygók esetén volt egy elfogadott forrás, itt mi lenne az? Egyébként nem hasonlítható össze a két dolog, mivel egy kisbolygóról kb. annyit lehet tudni, ami most a cikkeinkben van, de egy településről jóval többet lehetne. Az rendben van, hogy "minden település nevezetes, tehát lehet róla szócikk", de továbbra is az a véleményem, hogy egy településről a puszta demográfiai adatok felsorolása nem számít szócikknek. misibacsi*üzenet 2013. január 24., 14:29 (CET)

American FactFinder? Census Bureau? Ezek megfelelnek forrásnak? Esetleg még a tengerszint feletti magassághoz a Global Gazetteer Version 2.2-t. --Triász vita 2013. január 26., 09:39 (CET)

Ezt a cikket talán át lehetne dolgozni egy excel táblázattá: [1], és talán nem nevezetes a világ összes települése, de az 1 milliósnál népesek mindenképpen. Én azért támogatom ezt a kezdeményezést, mert rengeteg piros link eltűnhetne az infoboxokból és listákból! Egy cikk-vázat meg könnyebb bővíteni, mint a nulláról megírni.

Még Binárist kellene megkérdezni, hogy a Wikidata hogyan is fog majd kinézni és hogy segít-e a wikidata ebben? – B.Zsolt vita 2013. január 24., 15:29 (CET)

Én az Amerikai Egyesült Államok összes településéről képzelem el, hogy létrejöjjenek a szócikkek. Az általad belinkelt lista csak a 100000 fő feletti lakónépességgel rendelkező településeket tartalmazza. Úgy vagyok vele, ha már szócikkeket írunk tömegesen településektől, akkor ne végezzünk fél munkát: írjuk meg mindegyik, amelyikre van lehetőségünk és ne hagyjuk ki egyiket se. Ne legyünk diszkriminatívak, mert egy településnek talán egy ezressel kisebb a lakónépessége. Meg amúgy is: Ezzel növelhetjük a magyar nyelvű tartalmakat az interneten és előkelőbb helyet tudnánk kivívni a Wikipédiák soriban szócikkszám tekintetében. Minőség tekintetében meg serényen dolgoznak a meglévő szerkesztők. :-) --Triász vita 2013. január 26., 09:59 (CET)

Ha sor a cikkgyártásra, akkor majd gondolni kell arra is, hogy a cikkek megnevezése a mi névkonvencióinkat kövesse, ne vegye át egy az egyben az amerikai cikkcímet. --Karmela posta 2013. január 24., 17:51 (CET)

Arra nagyon szépen megkérem az akcióban résztvevőket, hogy ne mindenféle gagyi forrásokból dolgozzatok, főleg akkor ne, ha el lesz árasztva egyszerre egy nagy tömeg cikkel a magyar WP. Az USA településeinek elnevezéséhez és alapadataihoz a Census Bureau adatait kell kiindulópontként venni. Ezen belül pedig először is meg kell ismerkedni az amerikai önkormányzati rendszerrel, legalábbis annak a földrajzával, valamint a Census Bureau településdefinícióival. Nem tréfa ám ez, és nem lehet csak úgy határozattal elintézni. --Peyerk vita 2013. január 24., 19:43 (CET)

Épp ezért nem akarok önhatalmúan cselekedni. Kell egy egységesen elfogadott konszenzus a közösség részéről, hogy melyik településformára melyik az a magyar nyelvű kifejezés, ami legjobban ráillik. Továbbá el kell fogadtatni, hogy mit tartalmazzanak a szócikkek. Például mik legyenek a formai követelmények vagy, hogy tudunk-e még valahonnan adatokat kinyerni a szócikkek minőségének feljavítása érdekében. Ezt a feladatot nem lehet egyedül, önkényesen végrehajtani! Ezt mindenki beláthatja. Ez túl nagy feladat ahhoz, hogy valaki a közösség konszenzusa nélkül cselekedjen önhatalmúan. Ezért is akarom annyira, hogy mások is részt vegyenek ebben a feladatban, szóljanak hozzá építő jellegű hozzászólásaikkal. --Triász vita 2013. január 26., 09:53 (CET)

Mellesleg ha már a településekről is hozunk létre szócikkeket, akkor már a megyékről sem ártana, elvégre, azokból is rettentő sok van. – Triász vita 2013. január 26., 10:00 (CET)

Triász, gondoskodni fogsz a településekről? Beírod rendszeresen a népességi adatokat, a népsűrűséget, a választási eredményeket? Ahelyett, hogy a mennyiségre mennél rá, inkább a minőséggel foglalkozz azt javaslom! Szajci pošta 2013. január 26., 10:40 (CET)

Azért akarom mások segítségét kérni, hogy meg tudjam őrizni a minőséget. Frissíteném az adatok, ha lenne hozzá programom, de mivel nem vagyok programozó... A mennyiségről meg nem én tehetek. Ne engem hibáztass, hogy az Amerikai Egyesült Államokban ilyen sok közigazgatási egység van. --Triász vita 2013. január 26., 10:43 (CET)
De pont azt mondom, hogy minek létrehozni? vannak így is amerikai városok, amelyek csonkok, és jelentős bővítésre szorulnak. Miért nem azokkal foglalkozol, ha ennyire érdekel a téma? Az egész világ településeit is megírhatnánk, de nem lenne értelme, mert nem tudnánk frissíteni, gondozni őket, így meg teljesen felesleges. Szajci pošta 2013. január 26., 11:08 (CET)
A szócikkek frissítése elméletileg már megoldott, a létrehozása a probléma még! --B.Zsolt vita 2013. január 26., 15:49 (CET)

Hogy alakul a bot programozása? Történt valami érdemleges ezzel kapcsoltban? --Triász vita 2013. március 23., 17:01 (CET)

Off: "Esetleg még a tengerszint feletti magassághoz a Global Gazetteer Version 2.2-t." Ezt eddig nem ismertem, pedig rengeteg település t. f. magassági adatát tartalmazza. Kérdésem: mennyire megbízható ez forrásnak? --Vadaro vita 2013. március 23., 19:32 (CET)
ReOff: Azt én sem tudom, de pl. a ferihegyi reptér magasságára 495 lábat hoz tengerszint felett, ami megegyezik az enwiki cikkével (nem zárnám ki, hogy onnan származik az információ, mivel a linkje szerepel az oldalon), ahol ez 151 m vagy 495 láb. Most már csak az a kérdés, hogy melyik tengerszintről van szó :-) Aki esetleg nem tudná, még Magyarországon is gondot okozott, hogy a múlt század első felében áttértünk adriai szintről baltira, a svájciak és a németek között egy híd kivitelezése fulladt kínos kudarcba, mert a két ország különböző szinttől mérte a magasságot, ez világméretekben még nagyobb különbséget (több métert) jelent. Tudom, hogy általában nincsenek különleges geodéziai igényeink a Wikipédia-cikkeknél, de azért jó lenne legalább rögzíteni, hogy a feltüntetett magasságok melyik mérce mikori egyezményes középszintjéhez viszonyítjuk (vagy pl. egy elméleti ellipszoidhoz, ahogy a GPS-ek csinálják, és egyéb megoldások is vannak). (És akkor még nem merültünk el a geoidmeghatározás különböző módszereiben, az azokból adódó különbségekben és ezek következményeiben.) Samat üzenetrögzítő 2013. március 23., 19:54 (CET)
Én nem bíznék benne. Megnéztem néhány általam ismert helységet, és sok hibát találtam. Nem a tengerszinti magasságra gondolok, mert azokat nem ismerem, hanem a helységek megyei besorolására, nevére, hiányára. – Wikizoli vita 2013. március 23., 19:48 (CET)
Kösz, de engem épp a magassági adatok szempontjából érdekelne. --Vadaro vita 2013. március 23., 19:56 (CET)
Első próbálkozásra: Lágymányos szerinte 74 méteren van [2], a vízállás szócikkünk szerint viszont a Duna budapesti 0 pontja 94,98 méter. Úgyhogy ez legfeljebb akkor lehetne pontos, ha WGS84-ben van megadva, viszont annak a baltitól vett különbsége emlékeim szerint nálunk úgy 40 méter körül van. --BáthoryPéter vita 2013. március 24., 18:12 (CET)
Köszönöm. Mindebből úgy tűnik, jobb nem használni. --Vadaro vita 2013. március 24., 20:49 (CET)

Én továbbra is azt mondom, várjuk meg a Wikidatát, és akkor az adatokkal is sokkal kevesebb ilyen nyűg lesz. --Tgrvita 2013. március 23., 20:13 (CET)

A diplomamunkámhoz én az SRTM adatait használtam (még Magyarországra is, az USA-ra sokkal részletesebb), erről legalább lehet tudni, hogy mihez képest kell értelmezni és mekkora a megbízhatósága (amellett, hogy az egész Földre egységes lehet). Biztos van egyébként a neten már erre, vagy hasonló adatbázisokra épülő szolgáltatás is. Samat üzenetrögzítő 2013. március 23., 20:28 (CET)
Ha nem sürgős a dolog, az oldal magassági adatait egyébként tudom ellenőrizni kiválasztott magyarországi pontokkal. Talán hamarosan :) Samat üzenetrögzítő 2013. március 23., 20:34 (CET)
Ha nem megfelelő az adatok forrásolása, azt a Wikidatán kéne megvitatni. A technikai lehetőség mindenesetre adott. --Tgrvita 2013. március 24., 10:16 (CET)
Részben épp a Wikidata bevezetése miatt kérdeztem. Én néhány orosz település cikkét készítettem (írogatom) és a ru-cikkekben megadott magassági adatokat igyekszem nem átvenni, mivel többnyire nem adják meg a magasság forrásait (ritka kivétel, ha a település honlapja feltünteti). A Wikidatával ezek az adatok is források nélkül jönnek majd át...
Elnézést, hogy a szakasz témáját félrevittem. Innen tehát folytatódjon tovább az USA települések témája! --Vadaro vita 2013. március 23., 21:32 (CET)

De hisz a Wikidatát már hónapokkal ezelőtt már bevezették, nemde? Már minden Wikipédia használja a Wikidatát, még a magyar is, szóval mire várunk?! --Triász vita 2013. március 24., 09:56 (CET)

Az adatlekérdezéssel kapcsolatos funkciókat szerdán kapcsolják be, de elsősorban nem is erről van szó, hanem hogy maguk az adatok mikor kerülnek fel a Wikidatára. Persze ezen is lehet bottal segíteni... --Tgrvita 2013. március 24., 10:16 (CET)

A témához kapcsolódik ez is: Wikipédia:Kocsmafal (egyéb)#Waray-Waray, Cebuano wikik. Mégiscsak van a problémára kész megoldás! --B.Zsolt vita 2013. március 24., 15:32 (CET)

Akkor mi a genyáért nem használjátok azt a francos szoftvert, illetve alakíttatjátok át a feladatra alkmasnak? Meg áll az eszem rajtatok! Ezek a wikipédisták nagyon túlbonyolítanak mindent! Hónapokig vitatkoztok valamin, hogy merre-hogyan, erre ott a lehetőség. Megáll az eszem rajtatok. Ahogy elnézem túl könnyű választás lenne az egyszerűbb és hatékonyabb utat választanotok, ami jobban megérné, inkább húzzátok-halasszátok a dolgot és a nehezebb, verejtékesebb utat választjátok, ami nem érné meg. Úgy látszik az okosabbak nem képesek az egyszerűségre törekedni, muszáj mindent túlbonyolítanotok?! :-| Az ilyen idióta emberektől megy el az élettől a kedvem... Tiszta idióták vagytok, esküszöm! --153.122.4.53 (vita) 2013. március 24., 20:41 (CET)

Jó a szöveg, szinte kiváló! Csak van némi probléma vele. 1, a magyar nyelvű wikipédia nyelve magyar így nem venné ki túl jól magát a sok ferdített angol bizbasz. 2, Magyar forrást, olyat amiből boottal lehet dolgozni, aligha találsz. tudod: „Szerzői jog” Lásd a műemlék adatbázissal átélt kálváriánk.

De még mielőtt elmegy a kedved az élettől kapd össze magad és mutasd meg ennek a sok idiótának, hogy hogyan kell használni ezt a francos szoftvert! HAJRÁ !!!--Texaner vita 2013. március 24., 20:50 (CET)

Hol lehet letölteni? – 190.57.231.66 (vita) 2013. március 24., 20:57 (CET)

Nos? --59.11.237.151 (vita) 2013. március 24., 21:00 (CET)

Vele vedd fel a kapcsolatot: Lsj! --B.Zsolt vita 2013. március 31., 15:31 (CEST)

Tegyük fel, hogy indítanék egy településcikk gyártó botot és az normálisan, jó minőségben végzi a dolgát, megbízhatóan. Milyen kritériumokat kell beleírnia egy botnak egy adott településről szóló szócikkbe? Például:

  • Infobox, településnév, népességi adatok, ország, régió, állam, megye, terület, irányítószám, földrajzi koordináták stb.
  • Kategorizálás: Tud kategorizálást csinálni egy bot?
  • Szöveget tud írni egy megadott sablon alapján? Például xy település .. km-re fekszik ettől és attól, ide, meg oda tartozik közigazgatásilag stb.
  • Forrásokat be tud illeszteni más wikipédiákról átvéve azokat és magyarosítás után beszerkeszti a cikkbe, vagy ezt mindig valakinek meg kell oldania?
  • Képet tud beilleszteni egy bot? (...és így tovább)

Ha ennek mind megfelel és pontosan viszi fel az elérhető adatokat, akkor működhet bot az unalmasabb témának számító településcikk gyártás esetén? Én már sok településes cikket megírtam. Volt köztük olyan, amiről sokat lehet írni és rengeteg, amiről nem, mert egy kistelepülésnek egyszerűen nincs akkora jelentősége legtöbbször, hogy könyvek tucatjai foglalkozzanak a történelmével. Kis településről lévén szó kicsi az esélye a híres emberekkel való kapcsolatnak, és annak is, hogy jelentős történelmi események kapcsolódjanak hozzájuk. Az ilyen cikkeket nyugodtan megírhatná egy program is, amit csak az után kellene engedélyezni, hogy már bebizonyította, hogy nem vét nagyobb hibákat. Már csak a fentebbi kritériumokat kellene megszabni és megvitatni, meg persze a botot elindítani.Porbóllett vita 2013. április 1., 11:35 (CEST)

A bot szöveget töltene fel, mint bármely élő szerkesztő. Így ha a használt adatbázisa tartalmaz képet, kategóriát, akkor az is belekerülhetne. Legjobb lenne, ha mindent a wikidatáról tudna venni, de ezzel kapcsolatban nagy a csend... --B.Zsolt vita 2013. április 14., 15:11 (CEST)

Hogy érted azt, hogy nagy a csend a Wikidata körül? Miért nem informálták ezzel kapcsolatban a wikipédistákat? Miért nem lehet használni a Wikidatát? Ha lehet, akkor miért nem használjátok? --Triász vita 2013. április 17., 19:41 (CEST)

Néha úgy érzem, hogy jobb és gyorsabb lenne, ha manuálisan csinálnám az amerikai települések szócikkeit, még ha az általam létrehozott cikkek silányabbak is lennének, mint a botokkal által elkészített cikkek. A botokkal létrehozott cikkek tartalmasabbak lennének és gyorsabban létre lehetne hozni azokat, minthogy én manuálisan létrehoznám, amik természetesen rövidebb tartalmúak lennének, továbbá nem beszélve arról, hogy mennyi idő lenne azokat létrehozni. Szóval jó lenne már végre dönteni, hogy mi legyen. :-) Mellesleg az angol Wikipédiában JBradley Bot segítségével az amerikai települések szócikkeit kibővítették a 2010-es népszámlálás adataival is, így a cikkek még inkább bőségesebb információkat nyújtanak az olvasók számára. --Triász vita 2013. április 17., 19:52 (CEST)

A Wikidatán elég egyszer eltárolni az adatokat, és annak alapján minden nyelv a cikkekben elhelyezett infoboxban a saját nyelvén láthatja viszont. Ez a lehetőség most épül ki, szerintem érdemesebb az energiáidat ennek meggyorsításába és az ebbe való beletanulásba fektetni. Megismerkedni azzal, hogyan lehet oda adatot feltölteni, kideríteni, hogy milyen adatokat lehet ott tárolni egyáltalán, és hogy hogyan lehet az ott betárolt adatok alapján egyetlenegy infoboxot írni, amit aztán elég változtatás nélkül bemásolni az egyes településes cikkekbe, ahhoz, hogy automatikusan leszedje az illető településre vonatkozó adatokat a Wikidatáról.
Másként úgy járhatnak a cikkeid, hogy csak rövid életűek lesznek benne azok a részek, amiket automatizáltan töltöttél bele. Persze amit kiegészítésként hozzáírsz, olyasmit, amit a Wikidata nem fog tárolni, az továbbra is érdekes marad. Tehát azt lenne jó először is kideríteni, hogy melyek is azok az adatok. És vagy azokat oda feltöltögetni, vagy más adatokat ide.
--Karmela posta 2013. április 17., 20:29 (CEST)

Némi észrevétel itt: Wikipédia:Kocsmafal (hírek)#Wikidata észrevételek --B.Zsolt vita 2013. május 3., 01:07 (CEST)

Nos, hogy álltok a Wikidata megismerésével? --Triász vita 2013. május 5., 15:43 (CEST)

Az adatfeltöltés folyamatos, de mivel jelenleg 13 millió elem található a rendszerben, elemenként meg akár 100 tulajdonság is lehetséges, a teljes adatfeltöltés még hónapokat vehet igénybe! --B.Zsolt vita 2013. május 9., 19:14 (CEST)

Úgy látszik érdektelenségbe fulladt a dolog. Lesz-e ebből valami vagy sem? Ha lesz belőle valami, akkor mikor? Ha nem lesz belőle semmi sem, akkor miért? --Triász vita 2013. június 13., 19:53 (CEST)

Én abszolút támogatom az ötletet, sőt, minden ilyen jellegű megoldást, mert a cél ugye a tudás és az ismeretek összegyűjtése; a fenti vita inkább olyan, mint az Erőss Zsolt kapcsán kibukott "tiszta mászás" dolog; hogy most akkor "tisztán" másszuk meg a hegyet, vagy oxigénmaszkkal, serpák segítségével, stb. Én az utóbbi mellett vagyok.

A minap pl a Svéd wiki lépte át az egymilliós cikkszámot, amiből kb 400.000-et (!!!) egyetlen bot gyártott a Catalogue of Life kiadványból - ebben összesen 1,5 millió cikk van, méghozzá állatfajokról (napi 5000 cikket gyártanak a svédek ebből a kiadványból). Ugyanez a bot, sv:Användare:Lsjbot fut még két ázsiai wikin is (Cebuano és Warai-warai), amiken perpill 355 ezer illetve 375 ezer (!!) szócikk van, Lsjbot jóvoltából.

A svédek ezen kívül bottal ontják a cikkeket a svédországi tavakról is. Szóval én abszolút támogatom a felvetést; csak egy botot kell gyártani, vagy valakit megkérni, hogy segítsen. --Vince blabla :-) 2013. június 16., 16:07 (CEST)

Lsjbot üzemeltetőjét nem ártana megkérni rá, hogy a magyar Wikipédiában is üzemeltesse a botját. Azonban! Az állatos/növényes szócikkekhez nem ártana olyan adatokat is hozzáfűzni, mint például a faj hol található stb... Továbbá valamilyen komolyabb folyószöveget sem ártana az állatos/növényes szócikkebe belepiszmogni, hogy mégis valamilyen minőségre menjünk. Konkrétan olyasmikre gondolok a folyószöveg kapcsán, mint az állat és növényfajok leírása stb...
Az Amerikai Egyesült Államok településeivel kapcsolatban meg miért nem kértétek már meg Rambot üzemeltetőjét, hogy használja a botját a magyar Wikipédián is? Néhány hónap alatt már rég végezhetett volna azokkal a nyamvadt cikkekkel! Én mivel nem tudok angolul, ezért én nem tudnám megkérni erre, számos szerkesztővel ellentétben. Röhej. No mindegy...
A lényeg, hogy lassan már nem ártana cselekedni, mert már kicsit unalmas, hogy hónapok óta pang a dolog. --Triász vita 2013. június 21., 15:49 (CEST)

Úgy érted, hogy nem ártana valaki másnak cselekedni, hogy a te elképzelésedet megvalósítsa? Ilyen a Wikipédia, vagy találsz embert valamire, vagy nem, mindenki magának keres munkát. Semmiféle elsöprő népóhajt nem látok itt ezeknek a cikkeknek a tömeges botos létrehozására, semmiféle átlátható listát, amiből kiderül, hány támogatója van az elképzelésnek, semmiféle specifikációt, amelynek alapján létre kellene jönniük a cikkeknek. Ezzel szemben látok több lezáratlan problémafelvetést, azokat megnyugtatóan tisztázni kellene, és látni a konszenzust, aminek alapján belevághatunk, utána keresni botgazdát. Bináris ideWikidata Kelt: Wikipédia,  2013. június 21., 16:37 (CEST)

Én különösen annál a kijelentésnél torpannék meg, hogy „Lsjbot üzemeltetőjét nem ártana megkérni rá, hogy a magyar Wikipédiában is üzemeltesse a botját”, ugyanis egyáltalán nem látok konszenzust arról, hogy egy ilyen kérés valóban nem ártana-e a huwikinek. Ezzel szemben elég széles körben fitymálják a szerktársak az Lsjbot által létrehozott cikkeket mint szubcsonkokat meg mélység nélküli álcikkeket. Aztán ott van az arányosság problémája. Nem hiszem, hogy jó az, ha az enciklopédiában egy téma túlnyomó többségbe kerül. Én speciel szívesebben veszem, ha a magyar Wikipédia egy negyedmillió szócikkes általános tudástár, mintha egy egymillió szócikkes állat- és kisbolygóhatározó lenne, amiben egy kicsit szó van matematikáról és történelemről is. Malatinszky vita 2013. június 21., 17:45 (CEST)

Esetleg egy pár bot működhetne úgy, hogy amikor elkezdek egy cikket írni, kitöltené az infoboxot és javaslatot adna a forrásokra. A kiinduló adatot adná a bot (amit gyorsabban, jobban csinál, mint a szerkesztő), a szerkesztő meg adhatná a cikk tartalmát. Robogos vita 2013. június 21., 18:42 (CEST)

Ennek lenne értelme, de remélhetőleg nemsokára ezt a szerepet a Wikidata fogja betölteni. Vagyis a Wikidatába kell a botokkal a sok alapadatot bevinni, mi meg csak elhelyezünk a cikkekben egy-egy sablonhivatkozást, ami kitöltött infoboxot ad eredményül. --BáthoryPéter vita 2013. június 21., 19:34 (CEST)

Részben valószínűleg, és gyönyörűen fog kinézni a 12 days és 40 person az infoboxban, valamint a wikidata nem fogja automatikusan feltúrni a KSH a port.hu a magyar találmányi hivatal (tudom változott a neve) oldalait, tehát egy hasonló magyar botnak igen is van létjogosultsága. A mucsaröcsögei világhírű gyógyforrásról nem szívesen dolgoznék angol nyelvű forrásból.

Robogos vita 2013. június 23., 14:26 (CEST)

Minden fordítható, 12 days és hasonlóak nem lesznek, legfeljebb ha nem fordítjuk le a tulajdonság nevét (de ezek már most elég jól állnak). A Wikidata természetesen nem fog semmilyen információt begyűjteni magától, viszont bármelyik szerkesztője megteheti. Igen, KSH-t, port.hu-t, akármit. Szerintem ehhez érdemes botot csinálni és nem a szócikkírásra. --BáthoryPéter vita 2013. június 25., 12:44 (CEST)

Az szerintem részletkérdés, hogy a cikket, vagy az azt támogató Wikidata bejegyzést tölti fel a bot, de mindenképpen lenne némi értelme. Vagy úgy, hogy a szóba jöhető magyar forrásokat körüljárja és készít X ezer Wikidata bejegyzést, de mi van a soknevű településekkel? Vagy egy script az adott településhez keresi ki az adatokat...

Robogos vita 2013. június 25., 13:19 (CEST)

Klasszikus bot itt nem nagyon jöhet szóba, inkább valamilyen scriptes segédeszköz. A bot még ha figyelné is, hogy mely cikkeket kezdték éppen írni (iszonyú erőforrásigény), honnan tudná, hogy te szeretnéd-e, hogy beleszerkesszen, és éppen mikor és milyen forrásból? Szerkesztési ütközés, anyázás lenne belőle. Az kérdés, hogy javascripttel mit lehet elérni, ahhoz nem értek igazán. Bináris ideWikidata Kelt: Wikipédia,  2013. június 23., 19:40 (CEST)

"megfigyeléseim szerint" a program/script nyelvekkel elérhető eredmények elég hasonlóak. A Java, JavasScript nekem sem túl ismert terület, de, ha más nyelven megoldható, akkor itt is. Nekem ez "egyszerű" szövegfeldolgozásnak tűnik (Ami a képességeimet messze meghaladja).

Robogos vita 2013. június 24., 12:54 (CEST)

Lassan fél éve húzódik ez a vita, nem lehetne egy szavazást kezdeményezni róla? Azt már látjuk, hogy technikailag kivitelezhető. --B.Zsolt vita 2013. június 24., 23:54 (CEST)

Szerintem a dolog egyszerűbb:

Kérem tegye fel a bal kezét (azt amelyik a másik mint a jobb), aki vállalja, hogy elkészíti:

  • A botot
  • A scriptet

Ha van vállalkozó akkor elkészül, ha nincs, akkor szavazhatunk napestig...

Robogos vita 2013. június 25., 08:09 (CEST)

A bot is, a script is kész, csak el kell kérni az angoloktól meg a svédektől! --B.Zsolt vita 2013. június 25., 11:13 (CEST)

Amerikai települések szócikkeinek létrehozása bottal - második kör

Az enwikin ez a bot csinálta 2002-ben: en:User:rambot --Vince blabla :-) 2013. június 20., 12:22 (CEST)

Szerintem ez nagyon jó ötlet, csak nem tudom, hogy mi kéne hozzá. Például sablonos bevezetők vagy ilyenek? Mert azt szívesen elkészítném. --áкos9702 posta 2013. június 23., 19:38 (CEST)

Miért kellett második kört nyitni? Így nem látszanak az előzmények, többek között az ellenvélemények sem. --Hkoala 2013. június 23., 19:43 (CEST)

Áttettem. Bináris ideWikidata Kelt: Wikipédia,  2013. június 27., 07:49 (CEST)

Konkrétan az amerikai települések ilyen szintű beemelését mellékesnek tartom, de amennyiben a bot kellően rugalmas, hogy a magyar adatbázisokat is átolvasgassa, akkor a magyar települések, magyar filmek, magyar izék infoboxainak(WikiData!!) automatikus kitöltésére lehet nagyon jó

Robogos vita 2013. június 27., 09:36 (CEST)

Munkamenet

Javaslatom a következő: először szedjük össze a pontos specifikációt a fent említett kérdések figyelembe vételével.

  • Pontosan miről akarunk cikkeket? (Az összes amerikai településről? Mind nevezetes? Mindről van adat? Netán a világ összes többi országáról is? Ha csak az amerikaikról, akkor miért pont azokról?)
  • Pontosan mi a címformátum? Miről fogja felismerni a bot, hogy az adott cikk létezik-e?
  • Milyen adatoknak kell bekerülniük, és milyen forrásból? Egy vagy több forrásból?
  • Mi a cikk felépítése?
  1. Ezt kéne áttekinthető formában leírni és megvitatni, hogy legyen javaslat, amiről véleményt mondhatunk, mert szempontok már vannak.
  2. Ha ez megvan, azaz nagyjából tisztázódni látszik, akkor megnyitjuk a következő szakaszt, amiben lehet támogatni a javaslatot (ez most még korai lenne, nincs mit támogatni vagy ellenezni).
  3. Ha látszik a teendő és a konszenzus, akkor van értelme arról beszélni, hogy van-e, aki csinálja, illetve kit lehet megkérni. Ezek után a vállalkozónak meg kell írnia a kódot (ha már meglévő kódot használ, azt is jelentős mértékben át kell alakítani a huwikire, éppen ezért egy magyarul nem tudó botgazda nem fogja tudni megcsinálni),
  4. majd csinálni néhány próbafuttatást, mivel ekkora volumenű munkának nem lehet úgy nekiesni, hogy az ötezredik cikknél derül ki, mi nem volt jó az összesben.
  5. A próbafutás eredményét a botgazda belinkeli ide, és megbeszéljük, hogy kell-e valamit változtatni rajta.
  6. Ezek után futhat a bot.
  7. És kelleni fog pár ember, aki a bot nyomában járva folyamatosan kezeli az esetleges problémákat.

Érteni kell, hogy ez nem egy hűbelebalázs feladat, ez nem úgy működik, hogy beír valaki egy ötletet, aztán sürgeti a többieket, hogy valaki csinálja már meg. Több ezer új cikk létrehozásáról van szó, amelyeknek egy része már létezik, és ezeket fel kell ismerni. Egy ekkora projekt (ugyanúgy, mint a kisbolygók) meg fogja változtatni a Wikipédiát. Nem hajt a tatár, hogy bármelyik munkafázist átugorjuk. Jöhet a lényeg a következő szakaszba, és ott lehetőleg csak arról legyen szó, ami a szakasz címe, a többit meg ide írjátok. Bináris ideWikidata Kelt: Wikipédia,  2013. június 27., 07:49 (CEST)

+1. Esetleg valamelyik műhely, aminek (kellően) aktív a tagsága tudna egy ilyet kivitelezni szerintem. --Vince blabla :-) 2013. június 29., 00:43 (CEST)

„Pontosan miről akarunk cikkeket? (Az összes amerikai településről? Mind nevezetes? Mindről van adat? Netán a világ összes többi országáról is? Ha csak az amerikaikról, akkor miért pont azokról?)”
Egyenlőre csak az amerikai településeket írjuk meg, hisz ez a „kis” feladat is már legalább fél éve húzódik. Ha végeztünk ezzel a feladattal, akkor jöhet a többi ország is, azonban csak azon országok települései, amelyekről elegendő információt össze lehet gyűjteni. (Belegondolva azok is fél-fél évekig fognak húzódni...)
A nevezetességet illetően minden önálló önkormányzattal rendelkező település nevezetes, mert azokhoz biztosan lehet minimális mennyiségű forrást találni. Számtalan helyen olvastam már, hogy számos szerkesztő szerint nevezetesek az önálló települések.
Azért kezdjük az amerikai településekkel, mert azokhoz találjuk legbőségesebb mintaszócikkeket az angol Wikipédiában, nem úgy mint például a magyar településeknél. Ha megnézzük, akkor az amerikai települések szócikkei több szakaszból állnak, számos érdekes és hasznos adattal, míg a magyar települések szócikkei rövidek. Azért magyar, mert nem akarok egyetlen külföldi országgal sem kivételezni. Vigyor Még valaki nem példának venné.)
„Milyen adatoknak kell bekerülniük, és milyen forrásból? Egy vagy több forrásból?”
Egyrészt a demográfiai adatokat kellene beleírni a szócikkbe, mint azangol nyelvű Wikipédiában. Lásd példának a Conesville szócikkét. Az alapadatokhoz forrásként a Census Bureau weboldal adatait használhatnánk, amit fentebb Peyerk szerkesztőtársunk ajánlott. Szerintem egyszerűbb lenne megkérdezni a forrásokat Rambot üzemeltetőjétől, hogy Ő mit használ. Egy angolul tudó írhatna már végre neki. Az angol Wikipédia szócikkeiben feltüntetett források között van például az U.S. Board on Geographic Names, az American FactFinder és a U.S. Gazetteer: 2010, 2000, and 1990 weboldal.
Egyértelműen több forrás kell, mivel egyértelműen minél több adatot akarunk a szócikkekben és ahhoz sok forrás kell. Nemde?
S nem lenne rossz egy olyan sablonadat is a szócikkekbe, mint az adott település alapítási éve és az adott település alapításához köthető személy. Most éjjel nem akarok nekiállni ehhez használható forrást keresni, de ha utánakerestek, akkor akár találhattok hozzá használható forrást.
hmmm... Egy földrajz szakasz sem ártana, ahova az adott település koordinátáit, területét és tengerszint feletti magasságát írhatjuk, mint az angol Wikipédia szócikkeiben. Esetleg valami sablonadatot tud még valaki földrajzból településekhez?
„Mi a cikk felépítése?”
Nos, a fentebbiek szerint a szócikk felépítése a következő lenne:
  1. Földrajza
  2. Demográfiai adatok
  3. Történelme
  4. Források
Nos, valami vélemény? (Remélem hamar reagál erre valaki. Még ebben az évezredben...) --Triász vita 2013. július 12., 00:39 (CEST)
  • A Sablon:Amerikai település infobox kerüljön bele a cikkbe, és a rendelkezésre álló adatokkal a sorok legyenek kitöltve.
  • Ha a Commons-on vannak a településeknek képei, akkor a település képe is legyen benne az infoboxban.
  • A térképet már félve javaslom, mert gondolom azt bonyolultabb berakni a település pozíciójával együtt.
  • A cikk felépítésének beállításához szerintem figyelembe kell venni a település nagyságát, mivel egy nagyvárosról részletesebben lehet írni (például nagyobb város esetén ilyen szakasz lehet: Nevének eredete, Története, Gazdasága, Közlekedés, Kultúra, Látnivalók, Oktatás, Hírközlés, Sport - bővebben lásd: Szerkesztő:Misibacsi#indiai város). Kisvárosi szócikket nincs értelme telezsúfolni ezekkel, mert üres szakaszok lesznek (vagy el kell rejteni egy későbbi futtatás alkalmával, ha a szakasz üres). misibacsi*üzenet 2013. július 12., 20:37 (CEST)

Kedves Triász!

Úgy látszik, néhány dolog még mindig nem tiszta, tegyük rendbe. Először is, az "írjuk meg" a te szóhasználatodban azt jelenti, hogy "írjátok már meg végre!!!!!", ha jól értem. Másodszor nem egy kis feladatról beszélünk, hanem egy rettenetesen nagy feladatról, amiért te folyamatosan elégedetlenkedsz, hogy senki nem csinálta még meg (egyelőre), pedig te már rég bedobtad az ötletet. Harmadszor pedig, semmi nem húzódik fél éve, ugyanis nemhogy fél éve, de még most sincs olyan feladatkitűzés, aminek alapján lehetne akár véleményt mondani róla, akár dolgozni vele. A múltkori beírásom hatására már történt néhány apró lépés ezen az úton, de még mindig nem látszik a pontos feladat. Szerintem nem teszel jót az ügynek ezzel az állandó ostorozással meg elégedetlenkedéssel, ez nem visz előre, és nem is csinál senkinek kedvet hozzá, hogy foglalkozzék vele. Az visz előre, amit fent leírtam. Tehát hajrá, dolgozz érte! Bináris ideWikidata Kelt: Wikipédia,  2013. július 18., 10:05 (CEST)

Specifikáció

Azt hiszem a függőben sablont levehetjük, ugyanis a Wikidata él és működik, bár még eléggé hiányos. Ha valaki cikkeket akar tömegesen létrehozni, annak már elég a copy/paste is, példának lásd: Tulsa --B.Zsolt vita 2013. szeptember 15., 00:53 (CEST)

Nagyon jó! --Joey üzenj nekem 2013. szeptember 16., 16:02 (CEST)

Túl magyaros

Van-e olyan sablonunk, amit akkor tehetünk ki a cikkre, ha úgy találjuk, hogy a cikk túlságosan is magyar szemszögből íródott? Pl. a japáncseresznye cikkben sok olyan megfogalmazás van (nyilván a felhasznált forrás miatt), hogy a mi parkjainkban melyik népszerű és melyik nem, melyik fajtát lehet kapni nálunk. Az ilyen cikkekre vagy szakaszokra kiraknék egy speciális "túl magyaros" sablont, hátha valaki rácuppanna az ilyen fogalmazási hibák javítására. - Tündi vita 2013. október 7., 10:08 (CEST)

{{országspecifikus/hu}}(?)
Sajnos elég sok cikk van a hibakategóriájában. --Joey üzenj nekem 2013. október 7., 10:29 (CEST)
Nem is olyan sok. :) Esetleg majd bele lehetne venni (ha eddig még nem volt benne) a Karbantartóversenybe, jó sok pontszámmal. Hátha eltűnik belőle néhány. - Tündi vita 2013. október 7., 10:39 (CEST)

QRpedia projekt

Mit szólnátok ahhoz, hogy ha a QRpedia projektben részt vevő cikkeket hasonlóan jelölnénk meg, mint a kiemelteket. A lap valamelyik sarkába egy kis QR-logót tennénk és az átvezethetne a projektlapra. Vadszederke' 2013. október 6., 02:26 (CEST)

Ez azért is fontos lenne, ugyanis a vitalapot egy kivülálló egyáltalán nem látja, tehát nem is tudhatja, hogy miről van szó. :( Vadszederke' 2013. október 6., 11:30 (CEST)

A kívülálló az ikont valószínűleg ugyanúgy nem találja meg (egyébként miért lenne fontos neki?). Az amboxot tényleg nem kéne erőltetni (legalábbis szócikkben; a vitalapon elférne). --Tgrvita 2013. október 6., 13:21 (CEST)

A vitalapon kint van, de nem ez a lényeg. Az emberek nem tudják, hogy milyen projektben vett részt a cikk, ha pedig nem tudják, akkor vajon minek is csináljuk? A projekt lényege, hogy népszerűsítsük a wikipédiát, új szerkesztőket szerezzünk, támogatást az informatikusoknak, hogy fenntartsuk a wikit és még sorolhatnám. Vadszederke' 2013. október 6., 13:25 (CEST)

Azért csináljátok, hogy emberek könnyen elérhessék az adott állat cikkjét a mobiljukon az állatkertből, nem? A fordított irány (hogy azok az emberek, akik nem az állatkertben vannak, a cikket olvasva könnyen megtudhassák, hogy az állatkertben kint van a QR-kód) nekem nem igazán tűnik hasznosnak. --Tgrvita 2013. október 6., 13:33 (CEST)

És akkor azt is megtudják, hogy a wikipédia cikkét olvassák a mobilukon és talán jönnek szerkeszteni, adakozni. De akkor én is megfordítom a kérdést, minek a csillag oda a sarokba, ha nem tudja senki, hogy mi az? Miért küszködünk a wiki fejlesztésén, ha senkinek nem bszélünk róla? Te miért csinálod? stb. Vadszederke' 2013. október 6., 13:44 (CEST)

Mivel a Wikipédia:Növények műhelye is benne van egy QRpédia projektben (csak ugye a növények speciális időszak-igénye miatt a gyakorlati részt még csak novemberben tudjuk elkezdeni), részben figyelemmel kísérem a miskolci kezdeményezést, részben talán - hozzájuk hasonlóan - egy kicsit mélyebben értem a "probléma" lényegét... így több dolog is felmerült bennem:

  1. egy szócikk nem biztos, hogy csak egy QRpédia projekthez csatlakozhat
  2. ugyanakkor jó ötletnek tartanám, ha a Sablon:Commonskat-hoz hasonlóan ez az információ meg tudna mégis jelenni pl. a További információk szakaszban, mert tul.képpen az is... hogy csak az adott tevékenységben részt vevő intézmény (legyen szó akár településről) szócikkében és a szerint kigyűjteni és kategóriaként hozzáadni a Qr-kódozott szócikkekhez, vagy jobban látható pl. sablonként... nem tudom.
  3. Viszont a növényeknél felmerült a szócikk címének kérdése, uis - bár ritkábban talán - de az állatok neve is változhat idővel, vagyis az átnevezés olyan problémát szül, hogy az adott szócikk átirányítással ugyan elérhető marad magyarul, de a QRpédia másik előnyét, vagyis a többnyelvűséget (interwikik/wikidata-kapcsolatot) elveszti a kód! és
  4. a már itt is felmerült tartalmi kérdés, vagyis nagyobb a felelősség a változtatásokkor, nem lenne-e célszerű egy a szerkesztéskor felugró/megjelenő (azért akkor, mert a vandálok figyelmét nem hívnám extra föl, bár azok úgy is megtalálják a jó célpontokat előbb-utóbb) figyelmeztetést, hogy ez a szócikk ennek(adott esetben és annak) a QRpédia projektjében vesz részt, ennek megfelelő körültekintéssel szerkessz...

Mit gondoltok? Fauvirt vita 2013. október 6., 14:54 (CEST)

Most még inkább azt gondolom, hogy szükség van egy megkülönböztető sablonra vagy ikonra, ami jelzi, hogy részt vett a projektben a cikk és igen! körültekintéssel kell szerkeszteni, mert komoly munka van benne. A növények és állatok esetében szerencsés, hogy latin nevük van, ami nem változhat meg! Tartalmában nyugodtan változhat a cikk, hozza a változásokat a kód akkor is ha átírjuk a cikket. A wikidatával kapcsolatban pedig, ha jól ki van töltve a sablon, akkor nem lehet gond, szerintem. Vadszederke' 2013. október 6., 15:17 (CEST)

Egy QR kódos projektbe bevont cikk esetében szerintem tök mindegy, hogy meg van különböztetve, vagy nincs megkülönböztetve, akár lógóval akár ambox-szal. A lényeg nem ez, hanem az, hogy a partner bizalmát akkor és csak akkor tudjuk megőrizni, ha a projektbe bevont szócikkeket folyamatosan járőrözzük. Azaz a megfelelő műhely aktív tagjainak fenn van a figyelő listáin és ha változást észlel valaki azt azonnal ellenőrzi, javitja. Ennyi! A csicsák valószínűleg nem csak feleslegesek, hanem károsak, felhívás keringőre a hivatásos vandáloknak! --Texaner vita 2013. október 6., 16:41 (CEST)

Nincs igazad Texaner. Ez nem csicsa, hanem egy információs forrás, ami arról tudósítja az olvasót, hogy a wikipédia közreműködése által jutott ehhez a plussz információhoz. A wikipédia közreműködése által, még mindig nem érted?:) Vadszederke' 2013. október 6., 18:02 (CEST)

Nem. Mivel ha valaki bármilyen úton (számítógép, okos-telefon, tablet) eljut bármelyik Wikipédia lapra, a cím alatt rögtön a következőt látja: „A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából” tehát ez minden logó, minden ambox nélkül tudja, hogy a Wikipédia közreműködése által jutott ehhez az információhoz! De ne érts félre, tőlem azt tesztek minden lapra amit akartok én nem ellenzem, csak feleslegesnek tartom. --Texaner vita 2013. október 6., 18:16 (CEST)

Az olvasó számára szerintem is felesleges; max a vitalapra kellene az ilyent. – Hkoala 2013. október 6., 18:26 (CEST)

Az olvasó nem látja a vitalapot. Különben meg ha nem akarjuk rá felhívni a figyelmet minek is csináljuk? Ugyis dolgozik mindenki valamin, ehhez fölösleges egy új projekt... Vadszederke' 2013. október 6., 18:42 (CEST)

A QRpedia projekt célja, hogy az emberek leolvassanak egy (pl. múzeumban) kihelyezett QR-kódot, amely eljuttatja egy Wikipédia-szócikkhez és így további információhoz jutnak. Miért kéne erre felhívni a figyelmet a szócikkekben? ✮ Einstein2 vitalap 2013. október 6., 18:53 (CEST)
Szerintem sem szükséges ez a logó a cikkre. A QR kódot csak az olvassa le, aki helyileg ott van az állatkertben. Ő viszont tudni fogja (gondolom), hogy a kód a Wikipédiára viszi őt. Aki nem az állatkertben van, annak tökmindegy, hogy a világ mely pontján van az a QR kód kiragasztva, ami az egerészölyv-cikkhez vezet. A vitalapra viszont érdemes kitenni. Ott a vandálok elől is kicsit rejtve van. - Tündi vita 2013. október 6., 21:12 (CEST)
Egyébként ez is eszembe jutott már, hogy honnan tudnák? Csak egy fekete-fehér QR-kód kerül a látogató elé, sehol egy wikilógó, vagy bármi, ami erre utalna, kivéve, ha az adott intézmény területén nem helyeznek/helyezünk el információs táblákat, hogy miről van szó... viszont ha már szóba került a vandalizmus, az nem csak a neten van, azaz az is az eszembe jutott már, hogy hogyan lehetne védekezni az ellen, hogy valaki szórakozásból kihelyezzen vírusvagybármimás-letöltő QR-kódokat...? Egyéb iránt sajnálom, de a szerkesztőhiány miatt viszont megértem, hogy jobban félünk a vandáltól, mint hogy élnénk a - szerintem is - reklámértékkel (az együttműködésről, a WP minőségét is javító projektekről, illetve a lehetőség népszerűsítéséről). Fauvirt vita 2013. október 6., 21:24 (CEST)
Mondta valaki is egy szóval, hogy nem lesz rajta wikilogo? :) Ezt a vandál kérdést pedig nem értem. A cikkeken pedig igenis jelezni kell, pont azért, amit Fauvirt mondott az előbb. Vadszederke' 2013. október 8., 05:41 (CEST)
Hű, tényleg? Van esetleg valahol egy minta? :-) Vandál kérdés melyik részét? (QR-hack: iPon, hvg; QR-rongálás / az itteni vandálokat azt hiszem nem kell bemutatni, ellenben az előbb jelzett minőségjavításra rossz hatással is lehetnek, uakkor erre való az ellenőrzött verzió + a járőrözés, gondolom az óvók részéről az a kérdés, hogy van-e akkora kapacitás, hogy a bevont cikkeket állandó jelleggel, kiemelten ellenőrizzék/figyeljük.) :o) Fauvirt vita 2013. október 8., 18:29 (CEST)
Van rá minta és ezt kitettem a GLAM-ZOO oldalra, nézd meg jól a szófiai projekt képén. De természetesen lehet másmilyen is. A vandál kérdést továbbra sem értem, a mobilprogramok hogy jönnek ide.

Magát a QRpedia rendszert nem én találtam ki, az alapvetően létezik és pontosan leírja, hogy mit kell csinálni. Vadszederke' 2013. október 9., 06:12 (CEST)

A QR-vandálos példám inkább arra próbált rámutatni, hogy vandálok a másik oldalról is lehetnek, bár tény, hogy ha teszem azt kikarcolják, rágraffitiznek, ráragasztanak egy másik kódot a kitett QRpédiásokra, a felelősség persze könnyen rásrófolható a partnerra, de ugyanúgy jelen van... akkor most ők is rejtsék el a bokor alá? ;o) Amúgy nálunk van egy kis védelem is a láttamozással, bár itt is csúszhatnak át hibák. Szóval ezek megfontolandó dolgok, de nem tudom, megfelelő érvek-e. Fauvirt vita 2013. október 10., 16:02 (CEST)
FYI: Wikipédia:Kocsmafal (egyéb)#Speak up about the trademark registration of the Community logo. --Texaner vita 2013. október 9., 07:27 (CEST)
Ott egy másik logóról van szó. --Tgrvita 2013. október 9., 09:52 (CEST)

Szerintem azért felesleges ez a megkülönböztetés, mert ha a Qrpedia beindul, nem fogunk tudni minden cikkről, amire valahol valamilyen múzeum hivatkozik, így követhetetlen lesz az egész. Tovább, ebben az esetben azt is jelölni kellene, ha egy másik weboldal a Wikipédiára hivatkozik. Ez teljességgel kivitelezhetetlen! --B.Zsolt vita 2013. október 10., 00:56 (CEST)

Lehet, hogy tévúton járok és javítsatok ki kérlek, ha igen, de szerintem a Vadszederke által is ajánlott jelölésnek nem az lenne a célja, hogy minden egyes WP-ra mutató QR-kódot jelöljünk (az tényleg zsákutca, sztem is), hanem hogy azokat a projekteket, ahol együttműködés alakul ki az adott intézménnyel, hiszen az eddig mindkét, ilyen projektben részt vevő intézmény részéről (saját érdekük is - teszem hozzá - hogy ne badarságot tartalmazzon az általuk felvállalt "extraszolgáltatás", vagyis a mobileszközzel nyújtott plusz információk) felajánlás a szócikkekben való aktív (ellenőrző) részvétel... ami egyben utalás is valamiféle minőségbiztosításra. De félre ne értsetek, senkit nem akarok meggyőzni. Fauvirt vita 2013. október 10., 15:49 (CEST)
Egyéb iránt... ezt nemzetközi szinten is jó lenne felvetni (vitalap, vagy fő rész ebben lényegtelen) egy egységes jelölés kialakítását, hiszen a külföldi projektek szempontjából sem mindegy az ilyetén együttműködés- (minőség-ellenőrzés-)ben részt vevő szócikkek léte... Fauvirt vita 2013. október 10., 16:23 (CEST)

Itt szépen elbeszélgettek elméleti dolgokról, de pár érdemi felvetésre senki nem válaszolt. Általános kérdés: mivel minden szócikk alján megjelenik "A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából" szöveg és oda ugye a QR-kódra kattintva került, a kapcsolat a QR és a Wikipédia között nyilvánvaló a logó meg az ambox nélkül is; mi a többlet, amit a logo adna? Az elején belinkelt egerészölyv kapcsán kérdezem:

  • az senkit nem zavar, hogy a cikk 2007-ben keletkezett, azaz nem a QR és Miskolc hatására, ahogy a szöveg állítja?
  • ha van a veszprémi, szegedi, budapesti stb. állatkertben is egerészölyv, és velük is lesz QR-es együttműködés, akkor akár több ilyen ambox / logó is kerülhet a cikkre? --Hkoala 2013. október 10., 16:54 (CEST)
őőőőm... elolvastad amit írtam? Azt a plusz infót hordozza, hogy egy szakmailag hiteles intézmény munkatársai is részt vesznek a szócikk tartalmi karbantartásában... minél több ilyen intézmény vesz részt, annál hitelesebb az információ (ami az olvasó szempontjából sem mellékes tényező), amennyiben komolyan vesszük... ezen felül jön az a másik érv, amit az imént leírtam, hogy az együttműködni szándékozó kül- és belföldi szervezeteknek sem mindegy, hogy kik végzik a tartalmi ellenőrzéseket. Természetesen ez felvet még néhány kérdést: pl. a mikor ellenőrizték a projekt wikis és QRpédia-partner ellenőrei a cikket (az, hogy mikor íródott, vagy szerkesztették utoljára nem minden esetben releváns infó). Nem azt kell sugallnia, hogy ennek a projektnek a keretében jött létre, hiszen ez is egy teljesen irreleváns kérdés (ez max a projekt-partnereknek fontos, ezt gyűjtsék maguknak valahogy, ha szeretnék). No, hirtelen ennyi. De részemről csak javasolok, megfontolásra bocsátok... Békével, Fauvirt vita 2013. október 10., 17:09 (CEST)
Elnézésedet kérem, innen valahogy nem jött le, hogy az állatkert munkatársai folyamatosan ellenőrzik az illető cikket. (A projekt lapjáról igen; a gyakoriság viszont tényleg kérdéses - a logó / ambox elhelyezésével két ellenőrzés között is azt mondjuk az olvasónak, hogy hiteles, közben már nem is az, mert belenyúlt valaki.) Az ambox viszont a jelenlegi formájában teljesen rossz, mert egy szót nem szól a tartalmi ellenőrzöttségről. Ha négy-öt ilyen ambox kerül a cikkre - ami elvileg azt jelezné, hogy annál hitelesebb az információ - akkor az már annyi helyet elvesz a képernyőn, hogy az olvasónak elmegy a kedve az olvasástól, mire a cikkhez görget. --Hkoala 2013. október 10., 17:40 (CEST)
Ne haragudj, én kérek bocsánatot, mert nem gondoltam rá, hogy nem tudod... Én úgy gondolnám, hogy egy ambox bőven elég, amiben pl. lehetne egy-egy belsőlink a projekt műhelylapjára (pl. ahogy személyeknél a díjakat soroljuk fel... de nem biztos, hogy ez jó ötlet, csak nekem egyelőre annak tűnik. Esetleg lehetne hozzájuk rendelni egy dátumbélyeget (2013-10-10 formátumban), viszont azt ki kéne dolgozni, hogy honnan kerülhet beolvasásra, milyen háttérrel lehet ezt megoldani (akár a cikkértékelés mintájára /pl. most hasraütésszerűen: Wikipédia:Cikkértékelési műhely/Ókori témájú szócikkek/1Vita:Anakreón, csak ez utóbbinál sokkal kisebb - ahogy feljebb javasoltam, kb. a nem sokkal nagyobb mint a {{Commonscat}}-doboz mérete, ill. a 'További információk' között, tehát a lap alján sorolva - kivitelben), ha egyáltalán. De még mindig csak "hangosan" gondolkodom... :o) Fauvirt vita 2013. október 10., 18:06 (CEST)

 ellenzem, hogy a szócikkek elején ilyesmi amboxok legyenek! Ha már valahova, akkor tipikusan a vitalapra valók, mint ahogyan pl a {{QA}}(?) sablonok is el vannak helyezve: Speciális:Mi hivatkozik erre/Sablon:QA --Joey üzenj nekem 2013. október 10., 17:21 (CEST)

Bocsi, de ez nem szavazás. Akkor most válaszolok itt mindenkinek a kérdésére egy füst alatt.:) Az eredeti QRpedia sablonokat használtam fel eddig, amelyeket nem én találtam ki, de mostanra abszolute elavultak. Két sablonra van szükség: egyre ami a vitalapon van és tudósítja a szerkesztőket, hogy az illető cikk melyik QR projektjében vett részt. Ez csak egy sablon, olyan, mint bármilyen műhelysablon. A cikket, ha betesszük a projekt kategóriába, jelen esetben a GLAM-ZOO-ba, akkor van még egy kigyűjtésünk. És szükség van egy logóra, ami az első oldalon van, ez csak azt jelent, hogy QR-ben részt vevő cikket nézel. Ez csak egy kép, mint a kiemelést jelző csillag és olyan formán is meg lehet oldani ahogy az ki van helyezve. A csillag alá az van írva, ez egy kitüntetett besorolású cikk, a qr logóhoz írhatnánk azt, hogy a wikipédia QR projektjében jött létre és erre az oldalra fel lehtne sorolni, hogy milyen projektek vannak. Vadszederke' 2013. október 10., 20:28 (CEST)

 ellenzem a projekt elnevezését: QRpedia – először azért, mert magyaros olvasatban elég trágárul hangzik, ami egyenesen fölhívás a trolloknak, és a rossz marketing tipikus példája lehetne. (Másodszor, ...) Az teljesen mellékes, hogy a rövídítés egy senkinek semmit nem mondó, idegen kifejezésből ered. Egyelőre ennyi. Pkunkpalackpošta 2013. október 10., 20:35 (CEST)

Ez nem szavazás és a projekt neve GLAM ZOO Azt a rendszert és programot hívják így, amit a projektben felhasználunk. Milyen trágárság, milyen troll? Vadszederke' 2013. október 10., 20:42 (CEST)
Nálam ez a förmedvény "QRpedia" szó kezdi szép lassan kicsapni a biztosítékot. Nem a GLAM ZOO, pedig az is valami egyéb reklámra emlékeztet, de ez még a pozitív része a dolognak. Pkunkpalackpošta 2013. október 10., 21:34 (CEST)

Ahhoz képest, hogy a szakaszt a "mit szólnátok hozzá" kérdéssel kezdted, most elég rövid úton elintézed az ellenzőket azzal, hogy ez nem szavazás. Úgy látom, hogy a szócikk lapján megjelenő amboxot majdnem minden hozzászóló ellenzi, viszont jó pár cikken kint van már. – Hkoala 2013. október 10., 20:46 (CEST)

Mit szólnál hozzá kedves Hkoala, ha felkérnélek most egy cikk megírására?:) Igen kint vannak, mert ezek az eredeti projekt sablonjai, amiről csak egy véleménykérés volt nem volt szavazásra kiírva, ha meglesz az új, akkor le fogom cserélni. Vadszederke' 2013. október 10., 21:05 (CEST)

A mostanra többoldalasra nőtt szövegben még mindig nem látok egy darab épkézláb érvet se, hogy miért is lenne bármi haszna az oldal tetjén mindenféle QRpédiákat emlegetni. (A vitalapon meg szoktuk említeni, milyen projektek foglalkoznak az adott lappal, az tiszta sor.) Ha valaki olyanokat mond, hogy az olvasót érdekelheti, hogy szakértők átnézték stb, abban igaza van, de akkor ugye ezt szeretnénk közölni, és teljesen irreleváns mellékkörülmény, hogy az átnézés folyamán valahol felkerült egy ketrecre egy pepita cetli. Vagyis ilyenkor a lektorált cikkek megjelöléséről van szó, aminek lenne értelme mértéktartó formában (mondjuk a csillag helyett/mellett lehetne valami ilyesmi ikon, ami egy a lektorálási folyamatról szóló lapra visz), csak ez egy másik megbeszélés, mint ami itt épp folyik. --Tgrvita 2013. október 10., 22:19 (CEST)

250 K-s logó?

Szerintem próbáljunk az elkövetkezendő ünnepi logóra összpontosítani, ami a 250 000. szócikk létrejöttét kell majd hogy méltassa. Tudnátok erre tervezni logókat? (Ehhez a mérföldkőhöz egyébként valószínűleg október végén fogunk elérkezni.) OrsolyaVirágHardCandy 2013. szeptember 16., 16:51 (CEST)

Madboy74 kért meg, hogy helyezzem el ide, mert ötleteltünk egy kicsit és ő megvalósította ;-) (hogy lehessen tudni miből indultunk, de rendhagyó hosszúkás formája miatt esélytelen logónak) Fauvirt vita 2013. október 11., 13:30 (CEST)

Mit gondoltok? Egyéb ötletek? Esetleg egy ehhez hasonló nemzetiszínű W-puzzle bele? Fauvirt vita 2013. október 10., 00:40 (CEST)

A lengyel logó még viszonylag ízléses. A zászlós vicces, de ünnepi logónak szerintem túl komolytalan, meg a formája se jó. --Tgrvita 2013. október 10., 10:03 (CEST)

A lengyel szerintem is jó, eltekintve az arany színtől, de az nyilván az 1 millió cikknek szól. - Tündi vita 2013. október 10., 10:34 (CEST)

A "Csúcsra törünk - avagy - Mikor meghódítjuk a kétszázötvenedik szócikket! ;o) byMadboy&Fauvirt" nemsokára már csak rossz emlék lesz, lekoppintjuk a lengyelt és nemsokára már az lesz itt látható. :o) Fauvirt vita 2013. október 10., 14:50 (CEST)

Az előző hozzászólásom rossz helyre ment, így nem helyénvaló (:). Pkunkpalackpošta 2013. október 10., 23:30 (CEST)
Szeretem a lengyeleket, de ez esetben ne magyarositsunk már. Vadszederke' 2013. október 10., 20:30 (CEST)

Ha valakinek van Fauvirt elgondolásától jobb ötlete, az szerintem hozakodjon vele elő mihamarabb, mert nemsoká esedékessé válik. A megvalósításban korlátozottan tudok segíteni, szükség esetén. Az volna a legjobb, ha Fauvirt-nak írtok, ő meg majd továbbítja nekem. Madboy74 * Vitalap 2013. október 10., 20:34 (CEST)

őmizé, Madboy, nem ebben egyeztünk meg... ezért bocsi, de kiveszem innen azt a képet az estélytelenek nyugalmával (bár jobban örültem volna, ha tényleg rátöltöd a másikat)... + mivel itt alább Tgr írja, hogy a logóméret 160px, leveszem akkorára a galéria méretét. Fauvirt vita 2013. október 10., 23:00 (CEST)
Bocs, tényleg nem ezt beszéltük meg, de ha megváltozik minden előjel nélkül ugyanaz a kép, pár emberen kívül senki se tudta volna mi volt itt eredetileg és ez csak a félreértések melegágya lett volna.
Személy szerint én is jobban örültem volna, ha lenne egy egyénibb megvalósítású logó és nem egy lenyúlt, eredetileg sem túl izgalmas ábra. Ha már valaki legalább egy kósza ötlettel előállna, amiből ki lehetne indulni, az se volna baj, mert tényleg kimegyünk az időből és akkor vagy semmi sem lesz, vagy egy nagy kapkodás szülte förmedvény. A 160px eléggé kemény korlát. Nehéz akkora területre bevarázsolni olyat, ami ötletes és még jól is néz ki. Esetleg ha lenne olyan külföldi ábra, amit megérné "magyarítani", az is jó volna. Madboy74 * Vitalap 2013. október 11., 00:55 (CEST)
no jó, visszaraktam, más is hiányolta... :o) Fauvirt vita 2013. október 11., 13:30 (CEST)

Szócikkszám feltüntetésében maradnék a lengyel megoldásnál (bár az aranyozott kinézetnél kétségkívül lehetne visszafogottabbat is választani), a jelen 25K feliratból logóméretben (160px) nem sok fog látszani. --Tgrvita 2013. október 10., 22:09 (CEST)

Főleg, hogy „250K”-nak kellene lennie... - Gaja   2013. október 11., 11:51 (CEST)
ami igaz...

Azért megismétlem Madboy felhívását, hátha elkerülte figyelmeteket: „Ha már valaki legalább egy kósza ötlettel előállna, amiből ki lehetne indulni, az se volna baj, mert tényleg kimegyünk az időből és akkor vagy semmi sem lesz, vagy egy nagy kapkodás szülte förmedvény. A 160px eléggé kemény korlát. Nehéz akkora területre bevarázsolni olyat, ami ötletes és még jól is néz ki. Esetleg ha lenne olyan külföldi ábra, amit megérné "magyarítani", az is jó volna.” Fauvirt vita 2013. október 11., 13:30 (CEST)

Logó javítva. Abban az esetben ha nem lesz jobb, ez megfelelőnek bizonyul amolyan vészhelyzeti forgatókönyvnek? Ha van ötlet, továbbra is várom mert nekem semmi se ugrik be. Legalábbis komolynak mondható nem. Madboy74 * Vitalap 2013. október 11., 20:32 (CEST)

Szerintem jó, ahogy van. A lényeg rajta van. Egy apróság: „kis k” (kilo) nem lenne helyesebb? Akela vita 2013. október 11., 21:38 (CEST)

Átméretezve, kis "K"-ra javítva, kicsit kontrasztosítva, hogy az utolsó puzzle darab amolyan még lebegő hatású legyen. Várom a véleményeket. Madboy74 * Vitalap 2013. október 12., 01:42 (CEST)

A szám jelenleg jobb a lengyelben: minden számjegy „k” nélkül, kisebb betűvel, jó látható színben. Oliv0 vita 2013. október 12., 09:11 (CEST)
Nekem tetszik Fauvirt mérföldköve! Talán a ferde csíkok kicsit zavaróak, de a mérföldkő ötletes, magyar és elmondja azt amit elvárunk tőle. Fauvirt-nak gratulálok gratulálok - Üdv. » KeFe « Társalgó 2013. október 12., 18:50 (CEST)
Ó... köszönöm... :o))) Fauvirt vita 2013. október 14., 01:20 (CEST)

A 250k bármilyen verzióját ellenezném. A magyar wikipédián ne angol (jelenleg nemzetközi) szlengben legyen megadva a szám, amit ünnepelni szeretnénk. – LApankuš 2013. október 12., 19:28 (CEST)

Sajna a 250.000 kiírva eléggé széles és nehéz egy pici területre bezsúfolni. Amúgy maga a Wikipédia szó se túl magyaros csengésű, mégis lassan a köznyelv része. Madboy74 * Vitalap 2013. október 12., 20:29 (CEST)

A 250 000-be nem kell pont, csak egy enyhe szóköz. Kettő karakterrel hosszabb. A 250 ezer kiírva pedig hárommal. A mérföldkőbe is belefér, ha nem a tetején, hanem az alján van a szöveg, amit még szélesíteni is lehet. A másikba pedig gond nélkül. A Wikipédia ennek a projektnek a neve, ezért nem különösebb probléma, hogy nem magyaros a hangzása (bár ha jobban megnézed, az eredeti Wikipedia magyarosítva van), míg a 250 k-nak magyarul nincs értelme, csak éppen sokan ösmerik. De egyáltalán nem magyar és nem magyaros. – LApankuš 2013. október 12., 20:49 (CEST)

Az új mérföldkő inkább határkőnek látszik, az előzőt kellene úgy javítani hogy a Wikipédia útja jobban felismerhető legyen (pl.: az utak szegélye szürke a felezővonal fehéres, vagy fehér, az út színe sötétebb szürke színű lehetne), vagyis útnak látszódjon. - Üdv. » KeFe « Társalgó 2013. október 12., 21:11 (CEST)

Támogatom a mérföldköves logót, 250 000-rel az alján. --Wikizoli vita 2013. október 12., 21:06 (CEST)

Nekem az utolsó, vectoros változat első blikkre egy sírkőnek tűnt. Meg is lepődtem. Ennyire nincsenek már szerkesztők, hogy temetjük a wikit? :-) A kockásak meg rondák (bocs). A legjobban egy olyan tetszene, hogy a normál logó, és rá vagy alá írva, hogy 250000 cikk. Vagy ilyesmi. - Tündi vita 2013. október 13., 21:37 (CEST)

Megmondom őszintén a határkő-s nekem tetszik, letisztult, egyszerű és érhető. Az egyetlen "baj", hogy adott helyre, vagyis méretre készül. Így a szelvénykövek (azt hiszem talán ez az általános megnevezés) tipikus megosztását (legfölül a legfontosabb információ(k) amiért a szelvény kikerült (jelenesetben hogy hol hány szócikk), majd hogy mégis melyik szakaszon/úton vagyunk (a "W" elég egyéretlmű ;o)) ) alkalmazva a határkő jellegzetességével (márpedig Madboy maximalista - remélem nem veszi rossz néven, uis jó értelemben írtam) beszűkíti a határokat. Gondoltam leírom.

Ami a "kockát" illeti, mint oda is írtam, a kivitelezéssel kifejezetten nem vagyok elégedett (ceruzával sem vagyok egy Rudnay, örültem, hogy a "tapiegér"-rel ennyit összehoztam... kocka-forma Wikilogóból ráadásul csak és kizárólag ezt az amorf verziót találtam, én meg nem tudom, hogy kell gömbből kockát csinálni..).
A felhívás amúgy nem az volt, hogy tervezzünk. Természetesen ettől függetlenül, ha nem tudunk elszakadni a "kommersztől", az sem baj, de amíg még van idő (tényleg, hol lehet megnézni, hogy hol tart a "számláló" - van ilyen?) azt gondolom, hogy miért ne próbáljunk meg valami figyelemfelkeltőt kitalálni? (Csak egy-két más nemzeti példa: commons:Category:Vietnamese Wikipedia logo variants; decensebben: commons:Category:Polish Wikipedia millionth article logo contest proposals, commons:Category:Portuguese Wikipedia logo variants... nem mi lennénk az első formabontók se ... de nem kell annak lennünk - bár maga a 250000 is viszonylag rendhagyó... pszt! ;o) ) Fauvirt vita 2013. október 14., 01:20 (CEST)

Nekem minden ötlet tetszik (leszámítva a határkő 205 k-s feliratát), jobbal nem tudok szolgálni. Viszont egy kérdésem még van: a kétszázötvenezredik cikket ünnepeljük, vagy azt, hogy 250 000 cikk van a huwikin? Az utóbbi esetben nem kell pont a szám végére. – LApankuš 2013. október 14., 09:09 (CEST)

OrsolyaVirág első, téma-felvető bejegyzése alapján az ünnepi 250ezredik szócikk méltatása... De jó a kèrdés. Fauvirt vita 2013. október 14., 13:52 (CEST)

Az én szememben a kétszázötvenezredik cikk pontosan ugyanolyan, mint a többi 249 999, akármelyikük lehetne a jubiláns, csak épp nem az adott pillanatban mentették el. Szerintem a 250 000-et, mint mennyiséget ünnepeljük. De nem tudom, ezzel ki hogy van, mert tapasztalom, hogy általában kitüntetett figyelmet kap – teljesen feleslegesen – egy darab valami a sok közül, ami ugyanolyan, mint a többi, csak épp a megfelelő pillanatban történt vele akármi. – LApankuš 2013. október 14., 14:00 (CEST)

"A lengyel megoldás "magyarítva" jó lenne formailag, "250 000" számjeggyel (magyarban nem használatos a "250k" rövidítés). A többi nem tetszik ennyire. misibacsi*üzenet 2013. október 14., 17:25 (CEST)

Kedves mindannyian. Madboyal megbeszéltem és úgy döntöttünk, hogy még két másik ötletét leíró jelleggel ideírom és ha, ill. amelyik vég-kifejlettnek tetszik, azt ő kidolgozza persze, ha van igény arra, hogy ő készítse el (mert bármilyen egyszerűnek is tűnjön a fenti két általa készített ábra, szépre megcsinálni kemény munka), ami, vagy ha egyik sem, akkor nem és akkor maradnak talonban. Addig is, gyorsan összegzek egyet:

Eddig (remélem nem hagytam ki vagy íram el senkit és semmit):
  • Lengyel átrajzolása: tgr, Akela
250000-el: Oliv0, misibácsi
  • Tündi ha jól érem ilyesmit preferálna:
  • Vadszederke szeretné ha egyedi lenne
  • KeFe a kockakő mellett
  • Wikizoli a vektor-mérföldkőre tenné a voksát, ha a 250000 kiírva az aljára kerül
  • LA is a 250000-es kiírás mellet van, megkötés nélkül, hogy melyik ábrával
Két másik, új ötlet
  1. Tábla-ötlet: Egy olyan útjelző tábla, ami mutatná az aktuális "állomást" (250000, akár egy "települést", mint amikor megérkezel egy városba) és egy "útbaigazító" mutatná a következő célt "állomást", pl. az 500000-t (?).
  2. A fentebbi repülős átdolgozva.

Fauvirt vita 2013. október 16., 00:08 (CEST)

Ez a „következő cél” nálam az „arccal a vasút felé”-féle sztahanovista jelmondatokat juttatta eszembe, ezért nem nagyon tetszik (a tábla önmagában nem rossz változata a mérföldkőnek). A repülőssel az a baj – ha jól értettem egy fentebbi hozzászólást –, hogy az alakja nem jó. A 250 000-es felirattal a többit támogatom, bármelyik legyen is a választás. – LApankuš 2013. október 16., 08:42 (CEST)

Átírtam......(Bocs, bocs, bocs, bocs, nehogy bántásnak vedd!!!, de tényleg) nekem meg a következő vicc: 'Uff' - sóhajtott a kis indián a vízesést csodálva... - 'Uffál te!' - szólt vissza az öreg. ;o)). A repülőgépesnél pedig - nem akarván befolyásolni, csak - felhívnám a figyelmet az átdolgozva szóra... akinek tetszik, lehet ötletelni, hogy hogyan gondolná, vagy ráhagyni Madboyra, hogyan használja ki a megadott (135x155px) méretű területet. (Fentebb, az első - csak a szövegbe kikicsinyített - ötlet maga egy hosszúkás kép, ami nehezen lenne összenyomorítható (pláne, hogy ha még a logó-szöveg is el kellene férjen), főleg, hogy kicsiben már így sem látszik, a 250.000.) No de nem zavarom tovább a véleménynyilvánítást... ha még akad. (Akik megtettétek, nektek köszönöm.) Fauvirt vita 2013. október 16., 12:27 (CEST)
Hát sorry. Én csak lektorkodni próbáltam két szempontból: nyelvi és történészi szemmel nézem. A két észrevételemet ne vedd kekeckedésnek, miszerint a 250 k nem magyarul van, és tényleg kerülendőnek gondolom a történelmi párhuzamokat (ötéves terv a vas- és acél országa felé). A repülőssel csak a mérete volt a gond, ha sikerül megoldani, azt se ellenzem, ahogy a többit se. Az esztétikához vak vagyok maximálisan funkcionalista lévén, ezért ahhoz nem is szólok hozzá. – LApankuš 2013. október 16., 12:57 (CEST)
A vicc csak arra hivatott, hogy akár egy aprócska szóból is mennyire mást ért az egyik, mint a másik a ember, szóval szent a béke, de reméltem egy kis mosoly sosem árt, ha már az eszembe jutot ez a vicc! ;o) Heába no, túlasszociatív agyam van... Fauvirt vita 2013. október 16., 13:03 (CEST) (Ja... amúgy a "szakasz" csak arra volt reakció, hogy egyet értünk azzal a meglátással, amelyik azt mondta, hogy egy cikket kiemelni a többi x ugyanolyanból nem érdemes, ezért bővíteni akartuk a kört a következő "nevezetesebb" "eseménnyel"... dehát rosszul sült el, úgy tűnik, mi túl naivok vagyunk az efféle áthalláshoz.) Fauvirt vita 2013. október 16., 13:08 (CEST)

A mérföldkő koncepciónak nem rossz, kérdés, van-e, aki meg tudja rajzolni vállalható kinézettel. --Tgrvita 2013. október 16., 09:58 (CEST)