BUSINESSEUROPE

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen OsvátA (vitalap | szerkesztései) 2020. december 14., 08:53-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól.
BUSINESSEUROPE

Alapítva1958
SzékhelyBrüsszel
ElnökEmma Marcegaglia
KulcsemberekMarkus J. Beyrer vezérigazgató

A BUSINESSEUROPE weboldala
A Wikimédia Commons tartalmaz BUSINESSEUROPE témájú médiaállományokat.

A BUSINESSEUROPE Európa kis, közepes- és nagyvállalatainak képviseletét ellátó szervezet, amely meghatározó szerepet játszik az Európai Unió szintjén, az Európai Unió legnagyobb munkaadói szervezete. Legfőbb küldetése az európai gazdaság versenyképességének fokozása, fő feladata a vállalkozások érdekvédelmének és képviseletének biztosítása az európai intézményekben. Az európai szociális párbeszéd egyik hivatalos partnereként a BUSINESSEUROPE gazdasági és szociális döntések széles körének meghozatalában játszik szerepet; az uniós csúcstalálkozók előtt ajánlásokat tesz az uniós vezetőknek.

A szervezetnek 40 országban 35 tagja van; munkáját a vezérigazgató, Markus J. Beyrer és a jelenlegi elnök, Pierre Gattaz irányítása alatt végzi.

Története

A második világháború után, 1949-ben alakult meg az az Európai Szén- és Acélközösség országainak kezdeményezésére az ipari szövetségek szervezete, a Conseil des Fédérations Industrielles d'Europe (CIFE). Ebből jött létre 1958 márciusában az Union des Industries de la Communauté européenne (UNICE), a jelenlegi szervezet. Kezdetben Németország, Franciaország, Olaszország, Luxemburg, Belgium és Hollandia ipari szövetségei vettek részt benne, illetve társult tagként a görög ipari szövetség.

2007-ben a szervezet neve BUSINESSEUROPE, The Confederation of European Business, lett.

Tagjai

Lobbytevékenysége

Források