Ugrás a tartalomhoz

Rage (regény)

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Viloris (vitalap | szerkesztései) 2020. december 9., 12:04-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (korr)
Rage
SzerzőStephen King, Richard Bachman álnéven
Eredeti címRage
OrszágAmerikai Egyesült Államok
Nyelvangol
Témapszichothriller
Műfajregény
Kiadás
KiadóNew American Library
Kiadás dátuma1977
Média típusakönyv
ISBNISBN 9780451076458
A Wikimédia Commons tartalmaz Rage témájú médiaállományokat.
SablonWikidataSegítség

A Rage Stephen King amerikai író 1977-ben megjelent regénye, amelyet Richard Bachman álnéven adott ki. Magyarul mindezidáig nem jelent meg, és az erőszakos iskolai cselekmények számának növekedése miatt ez a továbbiakban sem látszik valószínűnek.[forrás?] 1966-ban elkezdte írni a regényt. Eredetileg a Getting It On címet adta neki.

Cselekmény

A Rage – amelynek magyar kiadása régóta várat magára, sőt, az előzményeket ismerve nem kizárt, hogy sosem fog magyarul megjelenni – valójában Charlie Decker személyes története, aki – miután lelőtte két tanárát – az egész osztályát túszként tartja fogva. A könyv nagyrészt azokkal az okokkal és eseményekkel foglalkozik, amelyek elvezettek ehhez a sajnálatos helyzethez. Nem csak Charlie személyes élettörténetét ismerhetjük meg azonban, hanem néhány osztálytársáét is, akik nagyrészt – felettébb meglepő módon – sajnálattal viszonyulnak Charlie-hoz. Bár néhányuk számára a kialakult helyzet felér a világvégével – ahogyan ez meg is fogalmazódik a műben –, végeredményben mégiscsak Charlie az, akinek a történet befejeztével felelnie kell tetteiért.

Érdekességek

Az első, Richard Bachman néven megjelentetett King-regény azért vált különösen ismertté, mert a szerző 2000-ben úgy döntött, hogy nem engedélyezi a könyv amerikai utánnyomását, miután a kilencvenes évek végén több olyan iskolai lövöldözésre is sor került, amilyent a regény is tematizál. Ráadásul a mű egy példánya felbukkant egy Michael Carneal nevű fiú holmija között, aki 1997. december 1-jén lövöldözést rendezett egy amerikai iskolában.

Jegyzetek

Források

További információk