A kereszténység és az iszlám

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Milei.vencel (vitalap | szerkesztései) 2016. március 2., 22:33-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (Új oldal, tartalma: „'''A kereszténység és az iszlám''' vallások között történelmi és hagyományos kapcsolat van, de néhány éles teológiai különbség is megtalálható. A k…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

A kereszténység és az iszlám vallások között történelmi és hagyományos kapcsolat van, de néhány éles teológiai különbség is megtalálható. A két vallás közös származása a Közel-Kelet, és mindkettő monoteista és ábrahámi vallás.

Mindkét vallás ugyanazt az Istent imádja, akit az iszlámban Allahnak neveznek. Mindkét vallás szerint Jézus Isten küldötte volt. A keresztények többsége úgy értelmezi, hogy Jézus Isten Fia és a Szentháromság része, míg az iszlám elutasítja ezt - súlyos bűnnek tartva - hogy Isten nem bontható három részre.

A kereszténység alapja a Biblia, az iszlámé a Korán. Mindkét Írásban találunk részleteket Jézus életéről és munkájáról. Mindkét vallás hiszi hogy Jézus szűztől született, de a részletek különböznek.

Jegyzetek

Fordítás

Ez a szócikk részben vagy egészben a Christianity and Islam című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.