Szerkesztővita:Kodosalbion
Új téma nyitásaHa kérdésed van, keress nyugodtan a vitalapomon! Üdvözlettel: Bináris ide Kelt: Wikipédia, 2014. január 19., 10:30 (CET)
Szia! A cikket kicsit kipofoztam, átneveztem dr. nélkülire (mindegyik címünk ilyen, de igazából a szövegben sincs jelentősége), belinkeltem az évfordulókhoz, így a kezdőlapon is meg fog jelenni febr. 27-én.
Az informed.hu így egy kicsit kevés forrásnak, oda be kéne tenni a pontos URL-t.
Képet úgy tehetsz be, ha előbb feltöltöd, ehhez az kell, hogy pl. te legyél a kép jogtulajdonosa (saját fotónál ez nem gond), amivel egyúttal mindenki számára ingyenesen felhasználhatóvá is teszed a képet. Itt vannak a tudnivalók:
A vitalapi hozzászólásokat aláírjuk (ennek többféle jelentősége van), így:
A Wikipédiában van egy lehetőség arra, hogy nagyon egyszerűen elhelyezd aláírásodat, dátumostul, mindenestül.
A Wikipédiabeli speciális aláírásból nem csak a Wikipédián használt neved derül ki, hanem rögtön két linket is tartalmaz. Az egyik a többi szerkesztőnek szóló bemutatkozásodra mutat, a másik pedig arra a lapra, ahol üzenni lehet neked. Ehhez az „aláíráshoz” segítséget ad a szoftver. Elég, ha az üzeneted befejeztével az aláírás helyett rákattintasz a harmadik képecskére a szerkesztőablak fölött:
akkor ennek az aláírógombnak a hatására a szoftver beilleszt a szövegedbe négy hullámvonalat.
Ha ezután arra a gombra is rákattintasz, ami így néz ki: Változtatások közzététele, akkor a szoftver lecseréli a hullámvonalakat az aláírás szövegére és az aktuális dátumra, órára.
Az aláírásként megjelenített szöveget a regisztrált szerkesztők a „beállításaim” fül segítségével meg is változtathatják.
Megjegyzések
- Amíg nem jelentkeztél be, az IP-címedet jelenteti meg az aláírás.
- A bemutatkozólapodra mutató link csak akkor lesz kék, ha van rajta valami, amíg üres, addig pirosan fog virítani.
- Az üzenőlapodra mutató link csak magán az üzenőlapon jelenik meg vastag fekete szövegként, mindenhol máshol rendes linknek mutatkozik.
- Más módon is elérheted, hogy bekerüljön a szövegbe a négy hullámvonal, nem csak az aláírógombbal:
- a négy tildét (hullámvonalat) a szerkesztési ablak alatt is megtalálod, vagy
- közvetlenül is beírhatod: ~~~~.
- az Alt Gr+1 (a fő billentyűzeten) billentyűkombinációnak (Windows-alapú rendszereken), és
- az Alt+1 2 6 (a számok a számbillentyűzeten) kombinációnak (Windows-alapú rendszereken) is ugyanez a hatása.
- ha a gombot használod, akkor kapsz egy gondolatjelet is az aláírásod elé.
Üdv: Bináris ide Kelt: Wikipédia, 2014. január 19., 12:38 (CET)
Hiányos leírólap
[szerkesztés]– PallertiRabbit Hole 2014. január 25., 20:36 (CET)
Pallerti, a feltöltött fotóhoz valóban nem adtam meg a forrást. Megadtam volna, ha tudnám. A kép a családi archívumban található, több újságcikknél is felhasználták. Valószínű, hogy a képet Vámos László fotóművész készítette a hetvenes évek elején. A fotográfus gyerekeit ismerem, ha nagyon szükséges, érdeklődni tudok náluk, talán van listájuk az apjuk által készített képekről. --Kodosalbion vita 2014. január 25., 21:36 (CET)
Engedély képekhez
[szerkesztés]Szia! Az általad feltöltött Fájl:Hirschler Imre.jpg kép egy szerzői jogvédelem alatt álló alkotás. Amennyiben tudsz engedélyt szerezni, kérlek, jelezd ezt a kép oldalán a ==Licenc== fejléc alatt az {{engedélykérés folyamatban}}
(?) sablon kirakásával (a képfeltöltéseid listáját megtalálod a „Közreműködéseim” menüben). A Wikipédia:Engedélykérés oldalon találsz mintákat szabad licences engedély kéréséhez. Az engedélyeket minden esetben a permissions-huwikimedia.org
címre küldesd! Képekkel kapcsolatos kérdéseiddel fordulj bizalommal a kocsmafal képszekciójához. Képek feltöltése előtt kérlek, tanulmányozd a felküldési útmutatót. Köszönöm a figyelmed, Regasterios vita 2019. július 13., 14:22 (CEST)
kép engedélye
[szerkesztés]Köszönöm az értesítést. A kép felhasználásához a képet készítő Vámos László fotóművész lányától és jogörökösétől, Vámos Annától (aki egyébként iskolai osztálytársam és barátom) kaptam engedélyt. üdv. Hirschler András
Köszönöm a választ. Ebben az esetben Vámos Anna küldje el az alábbi engedélyt a megadott e-mail címre, és akkor továbbra is tudjuk használni a fotót:
Címzett: permissions-hu@wikimedia.org
Kijelentem, hogy az alábbi kép(ek) szerzői jogainak tulajdonosaként jogosult vagyok a képek szerzői jogairól nyilatkozni:
Beleegyezem, hogy a képek a Wikimédia-projektek oldalain a „Nevezd meg! – Így add tovább! 4.0” (CC-BY-SA 4.0) licenc alatt kerüljenek közzétételre.
Ezzel hozzájárulok, hogy a képeket bárki szabadon felhasználja, illetve azokat bárki módosíthatja is, amennyiben betartja ezen licenc és az egyéb jogszabályok szabta feltételeket. A hozzájárulás nem korlátozódik a Wikipédiára, vagy az ahhoz kapcsolódó oldalakra.
Kérem, hogy engem mint szerzőt az alábbi módon jelöljenek meg:
- Vámos László
Jelen engedélyemmel szerzői jogaimról nem mondok le, de a mások által végzett módosítások nem lesznek nekem tulajdonítva.
Elfogadom, hogy ezt a beleegyezésemet nem vonhatom vissza. Tudomásul veszem, hogy a képeket a Wikimédia-projektek nem biztos, hogy örökké megőrzik.
2019. július
Vámos Anna
A szerzőhöz Vámos Lászlót írtam be, de a saját nevét is beírhatja, ha úgy gondolja. Üdvözlettel, – Regasterios vita 2019. július 14., 09:20 (CEST)
Hirschler kép
[szerkesztés]Intézkedtem. Ha bármi probléma lenne, a képet helyettesítem olyannal, amely már 50 évnél korosabb vagy, amelyet magam készítettem apámról. üdv. Hirschler András Kodosalbion vita 2019. július 14., 10:48 (CEST)
Hirschler-kép
[szerkesztés]A felhasználást engedélyező levelet Vámos Anna elküldte a megadott email címre. Kodosalbion vita 2019. július 14., 13:54 (CEST)
Köszönöm szépen, így rendezettnek tekinthető a kép helyzete. – Regasterios vita 2019. július 14., 14:17 (CEST)
Sugár Gyula (ügyvéd)
[szerkesztés]Üdv! Az általad beírt szöveg (Sugár Gyula (ügyvéd) szócikk) a https://sites.google.com/site/hirschlercsalad/sugarnyalab/egy-miskolci-lok%C3%A1lpatri%C3%B3ta címről származik. Az ilyen másolást a szerzői jogi törvények és a Wikipédia szabályai többnyire nem engedélyezik, ezért kérlek, fogalmazd meg a szócikket a saját szavaiddal. Ez alól kivétel:
- Ha te vagy a bemásolt szöveg eredeti szerzője, ebben az esetben a további tennivalódról olvasd el a Wikipédia:Önkéntes ügyfélszolgálat lap Engedélyezés lépései (saját mű esetén) fejezetét, illetve a Wikipédia:Licencelési nyilatkozat lap Hogyan kell nyilatkozni? fejezetét.
- Ha az eredeti szerző engedélyezi, ebben az esetben a további tennivalódról olvasd el a Wikipédia:Önkéntes ügyfélszolgálat lap Engedélykérés lépései (nem saját mű esetén) fejezetét.
- Ha a szöveget szabad licenc alatt tették közzé.
Kérlek, hogy minden esetben a Wikipédia felhasználási feltételeinek megfelelően járj el. Mielőtt újabb tartalmat töltesz fel, olvasd el a felküldési segédletet. Szeretném felhívni a figyelmedet, hogy jogilag tisztázatlan tartalom ismételt bemásolása a szerkesztői jogaid felfüggesztését vonhatja maga után. Ha kérdésed van, nyugodtan fordulj hozzám vagy írj a jogi kocsmafalra. Köszönöm! Hkoala 2023. június 17., 15:58 (CEST)
- Én vagyok mindkét szöveg szerzője. Sugár Gyula anyai ágon a dédapám. 145.236.124.253 (vita) 2023. június 17., 16:05 (CEST)