Ugrás a tartalomhoz

Ferrari SF15-T

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Turokaci (vitalap | szerkesztései) 2020. január 16., 09:44-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (→‎Fordítás)
Ferrari SF15-T
Gyártási adatok
VersenysorozatFormula–1
GyártóScuderia Ferrari
ElőzőFerrari F14 T
KövetkezőFerrari SF16-H
Műszaki adatok
VázszerkezetSzénszálas méhsejt-és kompozit szerkezet
Első felfüggesztésvonórudas
Hátsó felfüggesztésMint az előző
MotorFerrari 059/4 1,6L V6 turbómotor + MGU
Váltó8+1 sebességes félautomata
Tömeg702 kg
ÜzemanyagShell V-Power
GumikPirelli
Versenyeredmények
Csapat(ok)olasz Scuderia Ferrari
Pilóták5. Németország Sebastian Vettel
7. Finnország Kimi Raikkönen
Első versenyausztrál 2015-ös Formula–1 ausztrál nagydíj
Utolsó versenyEgyesült Arab Emírségek 2015-ös Formula–1 abu-dzabi nagydíj
Futott versenyek19
Győzelmek3
Dobogós helyezések16
Edzéselsőségek1
Leggyorsabb körök3

A Ferrari SF15-T egy Formula-1-es versenyautó, melyet a Ferrari csapat a 2015-ös Formula-1-es világbajnokság során használt. Kimi Raikkönen mellett a távozó Fernando Alonso helyére Sebastian Vettel érkezett. Vettel névadási szokását is magával hozta, így az új Ferrari beceneve "Eva" lett. Külsőre az előző évi autó továbbfejlesztésének mutatkozik, de a korábbi "porszívó"-orr helyett "cipőkanál"-orral.

Az idény

A korábbi sikertelenségek miatt teljes garnitúraváltás zajlott le a csapatnál. Marco Mattiacci helyére Maurizio Arrivabene érkezett, mint csapatfőnök. Ő reális célkitűzésként azt várta el a Ferraritól, hogy az évben 2 futamgyőzelmet kell aratniuk. Rögtön a második futamon sikerült is az első győzelmet elérni: Vettel megnyerte a Maláj Nagydíjat, kihasználva a biztonsági autó mögötti kavarodást. Raikkönen defekt miatt végül csak negyedik lett ugyanitt, ő az idénybeli legjobb eredményét, egy második helyet, Bahreinben érte el.

A Magyar Nagydíjon Vettel parádés versenyzéssel lerajtolta a két Mercedest, átvette a vezetést, és meg is nyerte a futamot. Szingapúrban pole pozíciót szerzett, amire a Ferrari három éve nem volt képes. Ez a pole pozíció törte meg a Mercedes másfél éves dominanciáját az elsőségek terén. Vettel meg is nyerte a futamot, míg Raikkönen harmadik lett, így kettős dobogót ünnepelhettek.

A csapat végül a második helyen zárt a konstruktőri bajnokságban, kétszer annyi pontot gyűjtve, mint az előző idényben. Ők voltak a Mercedes egyedüli kihívói, mint az egyetlen csapat, amely versenyeket tudott nyerni rajtuk kívül. A DHL Fastest Pitstop Award-ot is a csapat kapta meg, a legtöbb leggyorsabb kerékcseréért.

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Ferrari SF15-T című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.
Commons:Category:Ferrari SF15-T
A Wikimédia Commons tartalmaz Ferrari SF15-T témájú médiaállományokat.

További információk