„Kezdőlap” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][nem ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
Nincs szerkesztési összefoglaló
Nincs szerkesztési összefoglaló
50. sor: 50. sor:


{{Kezdőlap/Interwiki}}
{{Kezdőlap/Interwiki}}
Kocsis Szilvia
Az egyik legismertebb kriminálpszichologus,aki sajátos munkamodszerével vívott ki nemzetkőzi elismeréseket.Dolgozott az FBI-nak is alkalmanként,és a megoldatlan vagy adacta lezáratlan bűneseteket kilencvennyolc százalékos hatékonysággal volt képes megoldani.Munkamodszerét nem sokan kedvelték,annál is inkább,mert ezzel rávilágított a rendszer rossz műkődésére,hatástalanságára.Egy csaknem tragédiába torkollo nyomozás után kilépett a szakmábol és az ismeretlenség homályába burkolozott.
Munkamodszere azota tananyaggá vált.Kétezerkettő ota nem vállalt semmiféle szakértői munkát.ismereteink szerint nem hivatalosan ma is kikérik a véleményét bizonyos esetekben,de konkrét helyszíni munkán nem vett részt.
Sajátos modszerének lényege a belső logika megkeresése,mely elv szerint minden bűnténynek van egy saját belső logikája,mely semmiféle kapcsolatban nem áll a szabályos logika téziseivel.Azt a pontot kell megkeresni,ahol ez a belső logika útjára indul,és végig kővetni,ebben az esetben szinte minden esetben eljutott a tetteshez.Ez a modszer leghatékonyabban akkor műkődőtt,ha lehetőség volt a helyszínen szinte elsőként megjelennie,és ilyenkor sokszor orákig egyedűl tartozkodott bent,míg kívűlről biztosították.Egy ilyen alkalommal a tettes még a lakásban tartozkodott,és ebből a drámábol hosszas kűzdelem árán tudott kiszabadulni.Ezután eltűnt a szakmábol,amit igen sokan sajnáltak, még tőbben őrőmmel űdvőzőltek,hiszen ez a modszer abszolut a megszokott sokemberes,pepecselős helyszínelésnek volt az ellentéte.Sokan feleslegesnek érezték magukat mellette,hiszen képes volt egymagában sikerre vinni egy nyomozást,szinte az íroasztal mellől ,pusztán a végrehajtást bízva a szakemberekre.Ennek a fényes logikának a műkődése igen sok ember megélhetését veszélyeztette.
Legfőbb mesterei Popper Péter és Polcz Alaine voltak.

A lap 2010. október 7., 09:25-kori változata

 

Ezt az enciklopédiát az olvasói szerkesztik.
A magyar változatnak 541 397 szócikke van, ebből 1055 kiemelt.

Összes portál

Kiemelt cikk  
András halála (Karl Brjullov fesménye)
András halála
(Karl Brjullov fesménye)

András vagy Endre calabriai herceg (1327. november 30.Aversa, 1345. szeptember 18.) Károly Róbert magyar király fia, I. Johanna nápolyi királynő férje.

A hatodik életévében járó herceget apja 1333-ban dinasztikus okok miatt Nápolyba vitte, és ott Róbert nápolyi király gyámsága és védelme alá helyezte. Az idegen udvarban nevelkedett herceg 15 éves korában lépett házasságra Johannával, Róbert unokájával. Róbert nápolyi király halála után András a nápolyi udvarban felszínre törő hatalmi törekvések áldozatává vált. A magyar királyi ház határozott és áldozatos fellépési kísérletei akaratlanul is a tragédia előidézését okozták.

                                    Lassan nyilik závár, kilincs,
                                    Világ gyúlad, meg ellobog…
                                    Jobbra, balra oldalganak
                                    A latrok, gyilkosok.

Az előzetesen kitervelt és Aversában végrehajtott gyilkosságnál, a korabeli költő, Petrarca szerint: gonoszabbat a görög drámaírók fantáziája sem tudott kigondolni. A 18. évében járó András tragikus halála súlyos következmények – diplomáciai bonyodalmak, pápai vizsgálat, kivégzések, bosszúhadjáratok – sorozatát indította el. A magyar királyi ház által bűnrészességgel vádolt nápolyi királynő ellen nem indult vizsgálat.

                                   S neje tovább alszik. Sólyma
                                    Viraszt András teteminél;
                                    Eldöglik a madár, – a nő
                                    Késő vénségig él!

Az eseményekről egymásnak ellentmondó krónikák adtak tudósítást. A versrészletek Tompa Mihály 1855-ben írt, András herceg sólyma című költeményéből származnak.

A kezdőlapon legutóbb megjelent szócikkek: Diósgyőr-Vasgyár • 1988-as női sakkolimpia • Agyi érkatasztrófa • Görög–perzsa háborúk • Benjamin Britten • Albán Fejedelemség (1913–1925) • Deszkatemplom 

Javaslatok

A nap képe  
A Mária mennybemenetele templom részlete Licsivkában (Hmelnickiji járás, Hmelnickiji terület, Ukrajna)

A Mária mennybemenetele templom részlete Licsivkában (Hmelnickiji járás, Hmelnickiji terület, Ukrajna)
Aktuális  


Az év aktualitásai: orosz invázió Ukrajna ellenIzrael–Hamász-háborúmagyar önkormányzati választáseurópai parlamenti választáslabdarúgó-Európa-bajnokságpárizsi olimpiai játékokamerikai elnökválasztás


Halálesetek a közelmúltban: András FerencFöldvári RudolfJan ØrkeTatár GyörgyMuhammed Ahmed FáriszDaniel DennettNéda Ágnes

Ezen a napon

Ma 2024. április 27. van,  

Vakvezető kutya
Vakvezető kutya

Évfordulók  


Ismerkedés a Wikipédiával
Wikipédia más nyelveken
Ez a magyar nyelvű Wikipédia. 2003-ban indult, jelenleg 541 397 szócikket tartalmaz. A Wikipédia sok más nyelven is elérhető.
Wikimédia-társlapok

A Wikipédiát a nonprofit Wikimédia Alapítvány üzemelteti. A Wikimédia számos többnyelvű és nyílt tartalmú társlapot üzemeltet:

WikiszótárWikiszótár
Többnyelvű szótár és szinonimaszótár
Wikimédia CommonsWikimédia Commons
Szabad médiaállományok gyűjteménye
WikidézetWikidézet
Többnyelvű idézet- és szólásgyűjtemény
WikiegyetemWikiegyetem
Jegyzetek és tanulási segédletek
WikifajokWikifajok
Rendszertani adatbázis
WikiforrásWikiforrás
Szabad forrásmunkák
WikikönyvekWikikönyvek
Szabad kézikönyvek és útmutatók
WikidataWikidata
Szabad központi tudásbázis
WikivoyageWikivoyage
Szabad útikalauz
Meta-WikiMeta-Wiki
A Wikimédia-projektek koordinációja
Felhasználási feltételek  
A Wikipédiában található szövegekre és egyes képekre a Creative Commons Nevezd meg! – Így add tovább! 3.0 (CC-BY-SA-3.0) licenc vonatkozik.
  • Minden szerkesztésed ezen licenc elfogadását és alkalmazását jelenti, mellyel hozzájárulsz, hogy a művet bárki módosíthatja, azt bármilyen célra felhasználhatja.
  • A Wikipédia tartalmának újrafelhasználásakor (átdolgozás esetén is) meg kell adnod, hogy a műre a fenti licenc vonatkozik, továbbá meg kell nevezned a forrásul szolgáló szócikket; internetes közzététel esetén a forrásműre mutató linket kell elhelyezned honlapodon.
  • A képek felhasználási feltételeit külön kell ellenőrizned.

Kocsis Szilvia Az egyik legismertebb kriminálpszichologus,aki sajátos munkamodszerével vívott ki nemzetkőzi elismeréseket.Dolgozott az FBI-nak is alkalmanként,és a megoldatlan vagy adacta lezáratlan bűneseteket kilencvennyolc százalékos hatékonysággal volt képes megoldani.Munkamodszerét nem sokan kedvelték,annál is inkább,mert ezzel rávilágított a rendszer rossz műkődésére,hatástalanságára.Egy csaknem tragédiába torkollo nyomozás után kilépett a szakmábol és az ismeretlenség homályába burkolozott. Munkamodszere azota tananyaggá vált.Kétezerkettő ota nem vállalt semmiféle szakértői munkát.ismereteink szerint nem hivatalosan ma is kikérik a véleményét bizonyos esetekben,de konkrét helyszíni munkán nem vett részt. Sajátos modszerének lényege a belső logika megkeresése,mely elv szerint minden bűnténynek van egy saját belső logikája,mely semmiféle kapcsolatban nem áll a szabályos logika téziseivel.Azt a pontot kell megkeresni,ahol ez a belső logika útjára indul,és végig kővetni,ebben az esetben szinte minden esetben eljutott a tetteshez.Ez a modszer leghatékonyabban akkor műkődőtt,ha lehetőség volt a helyszínen szinte elsőként megjelennie,és ilyenkor sokszor orákig egyedűl tartozkodott bent,míg kívűlről biztosították.Egy ilyen alkalommal a tettes még a lakásban tartozkodott,és ebből a drámábol hosszas kűzdelem árán tudott kiszabadulni.Ezután eltűnt a szakmábol,amit igen sokan sajnáltak, még tőbben őrőmmel űdvőzőltek,hiszen ez a modszer abszolut a megszokott sokemberes,pepecselős helyszínelésnek volt az ellentéte.Sokan feleslegesnek érezték magukat mellette,hiszen képes volt egymagában sikerre vinni egy nyomozást,szinte az íroasztal mellől ,pusztán a végrehajtást bízva a szakemberekre.Ennek a fényes logikának a műkődése igen sok ember megélhetését veszélyeztette. Legfőbb mesterei Popper Péter és Polcz Alaine voltak.