Ugrás a tartalomhoz

Might & Magic Heroes VII

Ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Might & Magic Heroes VII
FejlesztőLimbic Entertainment
KiadóUbisoft
TervezőAnselm Rohland
Dirk Wagner
Jens Dreyer
Knut Arnold
Marcus Cool
ÍróErwan Le Breton
ZeneszerzőRob King
Paul Romero
SorozatHeroes of Might and Magic
MotorUnreal Engine 3
PlatformokMicrosoft Windows
Kiadási dátum2015. szeptember 29.
Műfajkörökre osztott stratégia
Játékmódokegyjátéks, többjátékos
Adathordozó
A Might & Magic Heroes VII weboldala
SablonWikidataSegítség

A Might & Magic: Heroes VII egy körökre osztott stratégiai játék, a hetedik epizódja a Heroes of Might and Magic sorozatnak. A Limbic Entertainment fejlesztette és a Ubisoft adta ki 2015-ben. Akárcsak a sorozat korábbi epizódjaiban, a játékos különleges képességekkel megáldott hősöket irányít, akik különféle frakciókba tartozhatnak. A hősök lényekből álló seregeket vezetnek, amelyek összecsaphatnak egymással. A játék egyjátékos és többjátékos módban is játszható.

Két kiegészítő jelent meg hozzá, a második után a Ubisoft teljesen felhagyott a játék támogatásával,[1] annak ellenére. hogy számos hiba maradt benne.[2] Ez, valamint a Denuvo másolásvédelem implementálása is eredményezhette azt, hogy ez az epizód nem nyerte el maradéktalanul a rajongók tetszését.

Történet

[szerkesztés]

200 évvel járunk az előző epizód után (és 100 évvel az ötödik epizód előtt). Maeve Falcon császárnőt meggyilkolták tíz évvel korábban. A játék főhőse Ivan Griffin, a Griff Hercegség ura, aki a birodalom felbomlása után meg akarja szerezni a koronát. Ennek érdekében szövetségeseket kell keresnie. Fő riválisa, Seamus Stag herceg ellen árnyéktanácsot alakít, nekromanták, orkok, varázslók, tündék, és egyéb mitikus lények bonyolódnak a háborúba.

Játékmenet

[szerkesztés]

A játék nagy vonalakban megtartotta az elődökből ismert rendszereket. Apró változtatások azonban így is bekerültek: a varázslatok megtanulása nem tapasztalati pontok költése után jut a birtokunkba, hanem azokat szentélyekben lehet megtanulni. Visszatért a korábbi, hét nyersanyagra építő rendszer, fa, kő, arany, sárkányvérkristály, csillagezüst, árnyacél, és sárkányacél. Visszatérttek a negyedik epizódban látott karavánok és ezzel egyidejűleg a térképen való gyorsutazások lehetőségét is igyekeztek szűkíteni. A mágiarendszer visszatér a Heroes V-ben látotthoz. A képzettségek fejlesztése az ötödik és a hatodik rész egyfajta keveréke. Minden frakció háromféle hőst kapott: hőrom az erő, három a mágia terén jártas. Hat frakció került be a játékba: a Haven, az Academy, a Stronghold és a Necropolis eleve benne volt, a Sylvan és a Dungeon a rajongók szavazatai alapján került be.[3] A kiszavazott Fortress később kiegészítő útján került a játékba, az Infernót pedig teljes egészében elvetették.

Kiegészítők

[szerkesztés]

2016-ban elsőnek egy letölthető tartalom érkezett, "The Lost Tales of Axeoth" címmel, a Heroes-sorozat 20. évfordulójának tiszteletére. Ez két ingyenes kampányt takar, amelyek eredetileg még a Heroes of Might and Magic IV-hez készültek, de végül sosem jelentek meg. A kiegészítőben 68 új hős, 8 új főhős, régi Heroes IV-zenék, és régi-új varázstárgyak kaptak helyet.

2016. augusztus 4-én az önálló játékként is letölthető kiegészítő, a "Trial By Fire" készült el. Ebben mutatkozott be a Fortress frakció, új hősök, új semleges egységek, új 4. szintű varázslatok, két új kampány és nyolc új térkép, valamint több hibajavítást kapott a program. Története a játék folytatása: a frissen császárrá koronázott Ivan Griffin új ellenséggel kell, hogy szembenézzen az országára törő törp hadurak személyében. A "The Lost Tales of Axeoth" ajándékba járt a játékhoz. Újdonság volt még a véletlenszerű pályagenerátor valós idejűvé való továbbfejlesztése.[4]

Tervbe volt véve, hogy 2017-ben az Inferno frakció is megkapja a maga kiegészítőjét, két új DLC kampánnyal együtt, erre azonban nem került sor a rajongók negatív reakciói és a játék iránti csökkenő érdeklődés miatt.

Fogadtatás

[szerkesztés]

A játék, először a sorozat történetében, vegyes kritikákat kapott. A magyar GameStar 10-ből 7 pontot adott rá, kiemelve, hogy a kampányok nem keltik folyamatosan elmesélt történet hatását, a játékost a program közvetetten terelgeti a pályák megoldása felé (nem érződik a nyílt világ jelleg), a harcok hosszabb távon idegtépők, a kampányok végigjátszásához pedig a rengeteg játékban maradt hiba miatt erős idegzet kell. Kiemelték, hogy a Heroes VII képes tönkretenni a saját játékmentéseit is, egyes karakterek beragadhatnak pályaelemekbe, mentések után eltűnhetnek,[5] A PC Guru 68 százalékra értékelte (az olvasók 64-re): dicsérték a régi jó játékelemek visszatérését, de kritika tárgya volt az annyira nem szép látványvilág és a többjátékos mód megjelenéskor való játszhatatlansága a programhivák miatt.[6] A Gamer365 6 pontot adott rá a 10-ből, dicsérvén a jó alapokat, az alapértelmezésként bekerült városnézetet, és a jó fejlődési fákat, és kritizálván a rengeteg bugot, a hosszú töltési időket, a fantáziátlan egységeket, és általában a gyenge grafikai összképet.[7]

Jegyzetek

[szerkesztés]
  1. Important Announcem | Might & Magic® Heroes 7 | Ubisoft Official. mmh7.ubi.com. [2020. október 17-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2020. október 12.)
  2. Bug Reporting | Forums. forums.ubisoft.com. [2020. október 17-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2020. október 12.)
  3. Dungeon vs. Inferno | Might & Magic® Heroes 7 | Ubisoft Official. mmh7.ubi.com. [2015. június 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2020. október 12.)
  4. MMH7 Editor – Part 1 | Guides | HoMMdb (amerikai angol nyelven). (Hozzáférés: 2020. október 12.)
  5. Might & Magic: Heroes VII teszt - elmaradt a varázslat (magyar nyelven). GameStar. (Hozzáférés: 2020. október 12.)
  6. Might & Magic Heroes VII teszt (magyar nyelven). PC Guru. (Hozzáférés: 2020. október 12.)
  7. Gamer365 - [Teszt Might and Magic: Heroes VII - pc PC / Might and Magic: Heroes VII]. www.gamer365.hu. (Hozzáférés: 2020. október 12.)

Fordítás

[szerkesztés]

Ez a szócikk részben vagy egészben a Might & Magic Heroes VII című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.