Férfi 50 méteres hátúszás a 2011-es úszó-világbajnokságon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
2011-es úszó-világbajnokság
Sanghaj, Kína
Műugrás
Egyéni
1 m férfi női
3 m férfi női
10 m férfi női
Szinkronugrás
3 m férfi női
10 m férfi női
Hosszútávúszás
5 km férfi női
10 km férfi női
25 km férfi női
Csapat Csapat
Úszás
Gyorsúszás
50 m férfi női
100 m férfi női
200 m férfi női
400 m férfi női
800 m férfi női
1500 m férfi női
Hátúszás
50 m férfi női
100 m férfi női
200 m férfi női
Mellúszás
50 m férfi női
100 m férfi női
200 m férfi női
Pillangó
50 m férfi női
100 m férfi női
200 m férfi női
Vegyesúszás
200 m férfi női
400 m férfi női
Gyorsváltó
4 × 100 m férfi női
4 × 200 m férfi női
Vegyes váltó
4 × 100 m férfi női
Szinkronúszás
Egyéni r. prog. sz. prog.
Páros r. prog. sz. prog.
Csapat r. prog. sz. prog.
kombinációs kűr
Vízilabda
férfi    •   női

A férfi 50 méteres hátúszást a 2011-es úszó-világbajnokságon július 30-án és 31-én rendezték meg. Előbb a selejtezőket és az elődöntőket, másnap a döntőt.

Rekordok[szerkesztés]

Név Nemzetiség Idő Helyszín Dátum
Világcsúcs
Világbajnoki csúcs
Liam Tancock  GBR 24.04 Róma 2009. augusztus 2.

Érmesek[szerkesztés]

Arany Ezüst Bronz
 Nagy-Britannia
Liam Tancock
 Franciaország
Camille Lacourt
 Dél-afrikai Köztársaság
Gerhardus Zandberg

Eredmények[szerkesztés]

Selejtezők[szerkesztés]

Helyezés Selejtező Pálya Név Nemzetiség Idő Megj.
1 4 5 Gerhardus Zandberg  RSA 24.72 Q
2 6 4 Camille Lacourt  FRA 25.03 Q
3 6 2 Helge Meeuw  GER 25.04 Q
4 4 7 Flori Lang  SUI 25.12 Q
5 4 2 Aschwin Wildeboer Faber  ESP 25.14 Q
6 6 5 Junya Koga  JPN 25.17 Q
7 4 3 Guy Barnea  ISR 25.18 Q
8 4 4 Nicholas Thoman  USA 25.22 Q
8 5 5 David Plummer  USA 25.22 Q
10 5 4 Liam Tancock  GBR 25.26 Q
10 5 1 Aristeidis Grigoriadis  GRE 25.26 Q
12 6 1 Mirco di Tora  ITA 25.28 Q
13 5 6 Hayden Stoeckel  AUS 25.29 Q
14 6 3 Ashley Delaney  AUS 25.33 Q
14 6 6 Bastiaan Lijesen  NED 25.33 Q
16 5 8 Charles Francis  CAN 25.43 Q
17 5 3 Sun Xiaolei  CHN 25.44
18 5 7 Cheng Feiyi  CHN 25.52
19 4 1 Guilherme Guido  BRA 25.58
20 5 2 Vitalij Boriszov  RUS 25.60
21 4 8 Pavel Szankovics  BLR 25.80
22 6 7 Daniel Bell  NZL 25.91
23 3 3 Roko Šimunić  CRO 26.07
24 3 4 Pedro Medel  CUB 26.08
25 6 8 Federico Grabich  ARG 26.13
26 3 6 Jean-François Schneiders  LUX 26.70
27 3 7 Oliver Elliot Banados  CHI 26.72 NR
28 3 1 Zane Jordan  ZAM 27.12
29 3 2 Boris Kirillov  AZE 27.25
30 2 4 Emile Bakale Sablon:CGO 28.34
31 3 8 Antonio Tong  MAC 28.46
32 2 5 Alban Laye-Joseph Diop  SEN 29.02
33 1 3 Kerson Hadley  FSM 30.46
34 2 2 Ahmed Atari  QAT 32.37
35 2 7 Husam Ahmed  MDV 33.44
36 2 1 Mulualem Girma  ETH 33.85
37 1 4 Pathana Inthavong  LAO 35.30
38 2 8 Mohamed Eltayeb  SUD 35.98
39 1 5 Thierry Videgni  BEN 42.95
2 3 Adbulrahman Alishaq  QAT DNS
2 6 Folarin Ogunsola  GAM DNS
3 5 Omar Pinzón  COL DNS
4 6 Ryosuke Irie  JPN DNS

Elődöntők[szerkesztés]

Első elődöntő[szerkesztés]

Helyezés Pálya Név Nemzetiség Idő Megj.
1 2 Liam Tancock  GBR 24.62 Q
2 4 Camille Lacourt  FRA 24.85 Q
3 6 Nicholas Thoman  USA 25.03 Q
4 5 Flori Lang  SUI 25.07 Q
5 3 Junya Koga  JPN 25.14
6 7 Mirco di Tora  ITA 25.40
7 1 Ashley Delaney  AUS 25.43
8 8 Charles Francis  CAN 25.56

Második elődöntő[szerkesztés]

Helyezés Pálya Név Nemzetiség Idő Megj.
1 4 Gerhardus Zandberg  RSA 24.91 Q
2 3 Aschwin Wildeboer Faber  ESP 24.99 Q
3 2 David Plummer  USA 25.03 Q
4 6 Guy Barnea  ISR 25.09 Q
5 1 Hayden Stoeckel  AUS 25.20
6 5 Helge Meeuw  GER 25.20
7 7 Aristeidis Grigoriadis  GRE 25.46
8 8 Bastiaan Lijesen  NED 25.51

Döntő[szerkesztés]

Helyezés Pálya Név Nemzetiség Idő Megj.
1Gold medal world centered-2.svg Aranyérem 4 Liam Tancock  GBR 24.50
2Silver medal world centered-2.svg Ezüstérem 5 Camille Lacourt  FRA 24.57
3Bronze medal world centered-2.svg Bronzérem 3 Gerhardus Zandberg  RSA 24.66
4 6 Aschwin Wildeboer Faber  ESP 24.82
5 7 David Plummer  USA 24.92
6 2 Nicholas Thoman  USA 25.01
6 8 Guy Barnea  ISR 25.01
8 1 Flori Lang  SUI 25.15

Források[szerkesztés]

  • sport Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap