Cvetana Pironkova

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Cvetana Pironkova
Személyes adatok
Ország Bulgária
LakóhelyPlovdiv, Bulgária
Született1987szeptember 13. (36 éves)
Plovdiv, Bulgária
Magasság180 cm
Testsúly65 kg
KézJobb (kétkezes fonák)
Profivá válás2002
Összkereset5 321 439 $
Eredményei egyesben
Eredmények413-321
Tornagyőzelmek1 WTA, 6 ITF
Világranglistán*No. 31 (2010. szeptember 13.)
Grand Slam-eredmények egyesben
Australian Open2. kör (2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2014, 2015)
Roland GarrosNegyeddöntő (2016)
WimbledonElődöntő (2010)
US OpenNegyeddöntő (2020)
Eredményei párosban
Eredmények13-31
Világranglistán*No. 141 (2009. március 23.)
Grand Slam-eredmények párosban
Australian Open2. kör (2007, 2009)
Roland Garros2. kör (2006, 2008)
Wimbledon2. kör (2011, 2013)
US Open2. kör (2008)

* Legjobb helyezés a világranglistán
Frissítve: 2021. december 23.
A Wikimédia Commons tartalmaz Cvetana Pironkova témájú médiaállományokat.

Cvetana Kirilova Pironkova (bolgárul: Цветана Кирилова Пиронкова), (Plovdiv, 1987. szeptember 13. –) bolgár teniszezőnő, olimpikon.

2002-ben kezdte profi pályafutását, hat egyéni ITF-torna győztese. Legjobb egyéni világranglista-helyezése a harmincegyedik volt, ezt 2010 szeptemberében érte el, párosban a 141. helyen állt 2009. március 23-án. A Grand Slam-tornákon a legjobb eredményét 2010-ben Wimbledonban érte el, amikor az elődöntőbe jutott.

Bulgária csapatában részt vett a 2008-as pekingi, a 2012-es londoni és a 2016-os riói olimpiai játékok női egyes tenisz versenyein. 2003 óta Bulgária Fed-kupa-csapatának tagja.

A 2017-es US Openen már sérülés miatt nem tudott elindulni, és a szezon hátralevő részét kihagyta. 2017 végén bejelentette, hogy gyereket vár,[1] és 2018 áprilisában megszületett fia, így a 2018-as szezont teljes egészében kihagyta. A 2020-as US Openen sikeresen visszatért, miután a negyeddöntőig jutott.[2]

Pályafutása[szerkesztés]

Pironkova 4 évesen kezdett teniszezni, amikor apja először elvitte őt a helyi teniszklubba; 6 éves korában pedig már a bolgár nemzeti tornákon is részt vett.[3]

2002/2003/2004[szerkesztés]

2002 augusztusában Pironkova a bukaresti ITF tornán három sikeres selejtezős mérkőzés után a döntőben végül a hazai pályán játszó Monica Niculescutól kikapott 6–1, 7–6(1)-ra.

2003-ban három ITF tornát nyert, egyet Orestiadában, Görögországban, kettőt pedig Isztambulban.

2005[szerkesztés]

2005-ben az első versenye az Istanbul Cup volt. Törökországban az első fordulóban megverte a 6. kiemelt Meghann Shaughnessyt, majd Juliana Fedaknál is jobbnak bizonyult. A negyeddöntőben Sahar Peért verte 6–3, 7–6-ra, de az elődöntőben az 1. kiemelt Venus Williams megállította a menetelést, és két sima szettben búcsúztatta Pironkovát.

Az Internazionali Femminili di Palermón ismét eljutott az elődöntőig, de a későbbi győztes Anabel Medina Garrigues 6–4, 6–2-vel búcsúztatta a bolgárt.

Szeptemberben a Banka Koper Slovenia Openen az első fordulóban búcsúzott, a 2. kiemelt spanyol Medina Garrigues verte őt meg két sima szettben.[4]

2006[szerkesztés]

Az Australian Openen Pironkova óriási meglepetést okozott azzal, hogy az első fordulóban búcsúztatta a 10. kiemelt Venus Williamset 2–6, 6–0, 9–7-tel, de a második körben ő is búcsúzott.

Az Open GDF Suezen, Párizsban az első fordulót sikeresen vette, és búcsúztatta Lucie Šafářová, ám a második fordulóban Patty Schnyder két szettben kiejtette őt. Az BNP Paribas Openen is a második körben esett ki, ekkor a belga Justine Henin verte meg Pironkovát. A másik amerikai versenyen, a Sony Ericsson Openen az első fordulóban Aljona Bondarenkótól kapott ki 6–2, 6–2-re.

A Roland Garroson a második fordulóban a 31. kiemelt Sahar Peér 6–2, 6–3-mal búcsúztatta őt.

A wimbledoni felvezetőtornán, a birminghami AEGON Classicon két kört sikeresen megvívott, a harmadikban viszont a 2. kiemelt Francesca Schiavone ejtette őt ki. Wimbledonban az első fordulóban a német Anna-Lena Grönefeldet kapta ellenfeléül, és meglepetésre Pironkova szetthátrányból meg tudta fordítani a mérkőzés állását és döntőszett 6–1-gyel búcsúztatta a torna 13. kiemeltjét. A második fordulóban a szabadkártyával induló Agnieszka Radwańska erősebbnek bizonyult nála, és két kemény szettben végül megverte Pironkovát.

A Collector Swedish Open Women nevezetű tornán a második fordulóban a torna 5. kiemeltjét, Catalina Castañót búcsúztatta, a harmadik körben a 2. kiemelt Li Nát múlta felül, az elődöntőben viszont nem tudta legyőzni a második kínai ellenfelét a tornán, és a 3. kiemelt Cseng Csie jutott a döntőbe.

A US Openen az első körben kiesett, ugyanis Jamea Jackson 6–2, 6–2-re megnyerte a meccset, és ezzel ő került be a második fordulóba. Ez után már csak három versenyen indult el, de vagy az első vagy a második körben kiesett mindegyikről.[4]

2007[szerkesztés]

A 2007-es szezonja nem úgy sikerült, mint ahogy azt ő elgondolta. Az Australian Openen rögtön az első körben búcsúzott. A Roland Garrosig egyszer kiesett a selejtezőben, 6 tornán az első fordulóban búcsúzott, 2 versenyen pedig a 2. fordulóban ejtették ki.

A Roland Garroson sem élete formájában játszott, ugyanis rögtön az első meccsén kiesett, igaz az amerikai Serena Williams volt a bolgár ellenfele. Az AEGON Classicon a második körben a 2. kiemelt Jelena Janković búcsúztatta őt, az AEGON Internationalon pedig a selejtezőkben vérzett el.

Wimbledonban sem ért el kiemelkedő sikereket, az első fordulóban ejtette őt ki a lengyel Agnieszka Radwańska. A Collector Swedish Open Womenen érte el a 2007-es legjobb eredményét, amikor is az elődöntőbe jutott, de ott ismét Agnieszka Radwańska búcsúztatta őt a versenytől.

A US Open főtáblájára nem került fel, így selejtezőket kellett játszania, hogy részt vegyen a 4. Grand Slamen. A 3 selejtezős meccsén kemény háromszettes mérkőzéseket játszott, de mindhárom esetben nyertesen hagyta el a pályát. A főtáblán a második körben a torna 1. kiemeltjével meccselt, végül Henin két sima szettben megverte a bolgár lányt.

Ezek után két torna selejtezőiben szerepelt, de egyik tornán sem került fel a főtáblára.[4]

2008[szerkesztés]

Az évet a Medibank International selejtezőiben kezdte, ám végül a harmadik fordulóban kiesett. Az Australian Openen az első kanyart még sikeresen vette a fehérorosz Volha Havarcovával szemben, de a második fordulóban a torna 2. kiemeltje, az orosz Szvetlana Kuznyecova búcsúztatta őt.

A Proximus Diamond Gamesen, Belgiumban eljutott a második körig, de a hazai versenyen játszó Justine Henin nagy falatnak bizonyult. Ezután az USA-ban folytatta a versenyzést; a BNP Paribas Openen a második körben esett ki, a Sony Ericsson Openen pedig az első fordulóban győzte őt le Caroline Wozniacki.

Az Internazionali BNL d'Italian a selejtezőkben legyőzte ellenfeleit, majd a főtáblára került. A főtáblán először a szintén selejtezős Klára Zakopalovát győzte le, a második fordulóban az 1. kiemelt Ana Ivanovićot múlta felül, a harmadik körben a szabadkártyás Viktorija Azarankát búcsúztatta, végül a negyeddöntőben a 6. kiemelt Anna Csakvetadze állította őt meg. Az Istanbul Cupon az első két körben a selejtezős Polona Hercogot és Veronika Csojkovát búcsúztatta, majd a harmadik fordulóban a verseny 4. kiemeltjét, a fehérorosz Volha Havarcovát győzte le, de az elődöntőben a 2. kiemelt Agnieszka Radwańska ejtette ki Pironkovát.

A Roland Garros első körben a tajvani Csan Jung-zsant verte 5–7, 6–2, 6–0-ra, viszont a második kanyarban a 29. kiemelt Anabel Medina Garrigues 4–6, 6–3, 6–1-gyel kiejtette a bolgár teniszezőt.

Wimbledonban az első fordulóban a 16. kiemelt Viktorija Azaranka verte őt meg 6–1, 6–1-re.

Az Olimpián a második fordulóban 6–2, 6–2-re legyőzte őt a 16. kiemelt Dominika Cibulková, így nem sikerült a 3. fordulóba jutnia.

A US Openen az első fordulóban ejtette őt ki a 26. kiemelt Anabel Medina Garrigues. Ez után a Porsche Tennis Grand Prix selejtezőben vett részt. Ott mindhárom meccsét megnyerte, majd a főtáblán is búcsúztatta első ellenfelét. A második fordulóban a 3. kiemelt Gyinara Szafina ellen még szettet sem tudott nyerni, így kiesett a versenyről.[4]

2009[szerkesztés]

Az Australian Open előtt két tornán is részt vett, de kiemelkedő sikereket egyiken sem ért el. Az év 1. Grand Slam-tornáján a második körben búcsúztatta őt a francia Marion Bartoli 7–5, 6–2-vel.

A BNP Paribas Open első meccsén búcsúztatta Marina Erakovićot, majd a második fordulóban alulmaradt a 12. kiemelt Dominika Cibulkovával szemben. Stuttgartban, a Porsche Tennis Grand Prix selejtezőiben az első fordulóban Selima Sfart győzte le, a második kanyarban a magyar Arn Grétát búcsúztatta két szettben, végül a negyeddöntőben három szettben legyőzte Marosi Katalint is. A főtáblán először búcsúztatta a selejtezős Alberta Briantit, majd a második körben vereséget szenvedett Agnieszka Radwańskától.

A Roland Garroson az első körben esett ki, Jill Craybas bizonyult jobbnak nála, aki Wimbledonban is az első körben búcsúztatta Pironkovát.

A US Openen is tartotta a Roland Garroson és Wimbledonban elért eredményeit és az első körben kiesett, viszont most Marija Sarapova verte őt meg.

A Kremlin Cupon az első fordulóban szetthátrányból fordítva legyőzte Anasztaszija Pavljucsenkovát, majd a második körben az 1. kiemelt Vera Zvonarjovát is kiejtette. A két hazai versenyző búcsúztatása után a negyeddöntőben az ukrán Aljona Bondarenko állította őt meg.[4]

2010[szerkesztés]

A 2010-es évet a Medibank Internationalon kezdte, de az első fordulóban Anna-Lena Grönefeld búcsúztatta őt a versenytől. Az Australian Openen az első fordulóban Galina Voszkobojevát győzte le 6–4, 6–4-re, a második fordulóban viszont Sahar Peér 6–1, 6–4-gyel búcsúztatta a bolgárt.

A BNP Paribas Open selejtezőiben diadalmaskodott, így a főtáblára került, ahol az első fordulóban búcsúztatta Amanmuradovát, de a második körben ő is kiesett. A Sony Ericsson Openen ismét a selejtezőkből verekedte fel magát a főtáblára, ahol a szabadkártyás Heather Watsont ejtette ki 6–4 6–2-vel. A második fordulóban a 2. kiemelt dán Caroline Wozniacki jobbnak bizonyult nála, és kiejtette őt.

A stuttgarti Porsche Tennis Grand Prix selejtezőiben ismét legyőzte az összes ellenfelét, így itt is a főtáblára került. A második fordulóban a szerb Jelena Janković ejtette őt ki. A Polsat Warsaw Openen is a selejtezőkben kezdett, és ezen a versenyen is a főtáblára jutott. Az első körben Aleksandra Wozniakot búcsúztatta, majd a következő körben a 2. kiemelt Jelena Gyementyjevát is kiejtette. A negyeddöntőben a román Alexandra Dulgheru a 6–4, 7–5-re megnyert meccsen kiejtette a bolgár lányt.

A párizsi Roland Garroson az első fordulóban Justine Henin két sima szettben győzte le Pironkovát. Ezután a wimbledoni torna meglepetés-játékosává nőtte ki magát, miután a negyedik körben búcsúztatta a 11. kiemelt Marion Bartolit, majd óriási meglepetésre kiejtette a 2. kiemelt Venus Williamset két szettben, végül az elődöntőben Vera Zvonarjova állította őt meg három szettben.

Ezután a torna után azonban nem sikerült nagyobb meglepetéseket okozni, a US Openen is a második körben esett ki.[4]

2011[szerkesztés]

A Moorilla Hobart International nevezetű tornán kezdte a 2011-es évet, de rögtön az első fordulóban búcsúzott a kínai Peng Suajjal szemben. Ezután az Australian Open első fordulójában megverte a francia Pauline Parmentiert, de a második fordulóban nem tudta megverni Monica Niculescut, így búcsúzott a versenytől.

A Dubai Duty Free Tennis Championships első körében megverte Jekatyerina Makarovát, de Szvetlana Kuznyecova megbosszulta honfitársa kiejtését, és három kemény szettben legyőzte Pironkovát.

Párizsban, a Roland Garroson Casey Dellacquát verte meg az első körben, majd a második fordulóban vereséget szenvedett Gisela Dulkóval szemben. Az AEGON Internationalon az első fordulóban az egy évet kihagyó Serena Williamset kapta ellenfeléül, de szettelőnyből elvesztette a meccset. Wimbledonban először egy selejtezőssel mérkőzött, a második fordulóban Petra Martićot győzte le, a harmadik körben a 2. kiemelt tavalyi döntős Vera Zvonarjovát ejtette ki, a negyedik fordulóban ismét megverte a 23. kiemelt Venus Williamset, végül a negyeddöntőben állította őt meg Petra Kvitová, a későbbi győztes.

A palermói versenyen a negyeddöntőbe jutott, de kikapott az 1. kiemelt Flavia Pennettától. Cincinnatiban Christina McHale ellen szenvedett vereséget az első fordulóban 7–5, 4–6, 6–1 arányban, majd egy héttel később New Havenben szintén az első körben búcsúzott.

A US Openen az első körben legyőzte Virginie Razzanót 6–2, 6–3-ra, a második körben viszont vereséget szenvedett a 13. kiemelt Peng Suajtól. Több mint három hetes kihagyás után vett újra részt tenisztornán, Tokióban. Az első fordulóban 7–6(2), 6–1-re verte meg Gisela Dulkót, de a második körben 7–5, 6–0-ra kikapott a 4. helyen rangsorolt Vera Zvonarjovától, a későbbi döntőstől. Pekingben, az utolsó kötelező WTA Premier tornán az első körben kapott ki a 6. helyen rangsorolt Samantha Stosurtól 6–4, 6–0-ra.

Az év utolsó tornáján Moszkvában az első fordulóban Petra Martić feladta ellene a meccset,[5] így ő jutott tovább a második körbe, ahol a 6. helyen rangsorolt Szvetlana Kuznyecovától kapott ki 7–5, 7–5-re.[6]

2012[szerkesztés]

Az évet Hobartban kezdte, ahol az első körben Heather Watsont verte meg 7–6(10), 3–6, 7–6(2)-re. A második körben viszont kikapott Anna Csakvetadzétól 6–3, 6–2-re. Az Australian Openen az első körben legyőzte Szánija Mirzát két szettben, majd a második körben kikapott Galina Voszkobojevától 6–4, 6–4-re.[7] A párizsi versenyen nehéz sorsolása volt, ugyanis az első fordulóban a 3. kiemelt Li Nával kellett játszania. Az első szettben Pironkova villámrajtot vett és elhúzott 5–0-ra, de Li kiegyenlített és kiharcolta a tie-breaket, amit Pironkova nyert meg. A második szettben is a bolgár volt break-előnyben, de Li ápolást kért és feladta a mérkőzést 7–6(5), 3–2-nél hátsérülése miatt.[8] A második körben viszont kikpaott Klára Zakopalovától 6–0, 6–3-ra.[7]

Dohában az első körben megverte Polona Hercogot 6–0, 6–4-re, majd a második körben búcsúztatta Angelique Kerbert is 6–4, 6–1-gyel. A harmadik körben kapott ki az 5. kiemelt Marion Bartolitól 6–3, 6–3-ra. Indian Wellsben már az első körben kikapott Carla Suárez Navarrótól, Miamiban pedig a másodikban búcsúzott a 21. kiemelt Roberta Vinci ellen.[7]

ITF döntői[szerkesztés]

Egyéni[szerkesztés]

Győzelmei (6)[szerkesztés]

Díjazás
$100,000 torna
$75,000 torna
$50,000 torna
$25,000 torna
$15,000 torna
$10,000 torna
Dátum Torna Borítás Ellenfél a döntőben Döntő eredménye
1. 2002. szeptember 29. Vólosz, Görögország Szőnyeg SUI Tina Schmassmann 7–6(3), 7–5
2. 2003. június 29. Orestiada, Görögország Kemény ROM Simona Matei 6–1, 6–4
3. 2003. augusztus 2. Isztambul, Törökország Salak TUR İpek Şenoğlu 7–6(2), 6–0
4. 2003. november 2. Isztambul, Törökország Kemény ISR Sahar Peér 6–3, 6–2
5. 2005. április 10. Róma, Olaszország Salak ROM Magda Mihalacse 7–5, 7–5
6. 2007. szeptember 16. Bordeaux, Franciaország Salak FRA Alizé Cornet 6–2, 6–3

Elveszített döntői (7)[szerkesztés]

Dátum Torna Borítás Ellenfél a döntőben Döntő eredménye
1. 2002. augusztus 18. Bukarest, Románia Salak ROU Monica Niculescu 1–6, 6–7(4)
2. 2003. szeptember 28. Vólosz, Görögország Szőnyeg BUL Szeszil Karatancseva 4–6, 6–2, 2–6
3. 2004. november 21. Barcelona, Spanyolország Salak ESP Laura Pous Tió 6–4, 5–7, 2–6
4. 2005. január 30. Belfort, Franciaország Kemény CZE Sandra Kleinová 4–6, 3–6
5. 2005. június 11. Zágráb, Horvátország Salak CZE Zuzana Ondrášková 6–4, 4–6, 3–6
6. 2005. november 20. Deauville, Franciaország Salak UKR Viktorija Kutuzova 4–6, 6–7(2)
7. 2008. szeptember 21. Szófia, Bulgária Salak ESP Nuria Llagostera Vives 2–6, 3–6

WTA-döntői[szerkesztés]

Egyéni[szerkesztés]

Győzelmei (1)[szerkesztés]

Összesítés
Grand Slam-torna (0)
Tier I (0) Premier Mandatory* (0)
Tier II (0) Premier Five* (0)
Tier III (0) Premier* (1)
Tier IV (0) International* (0)
Tier V (0) Challenger* (0)

* 2009-től megváltozott a tornák rendszere. Challenger tornákat 2012-től rendeznek.
Az egymás mellett azonos színnel jelölt tornatípusok között nincs teljes mértékű megfelelés.

Dátum Torna Borítás Ellenfél a döntőben Eredmény a döntőben
1. 2014. január 10. ausztrál Apia International, Sydney Kemény német Angelique Kerber 6–4, 6–4

Eredményei Grand Slam-tornákon[szerkesztés]

Egyéniben[szerkesztés]

Grand Slam Australian Open Roland Garros Wimbledon US Open
Év Eredmény Utolsó ellenfél Eredmény Utolsó ellenfél Eredmény Utolsó ellenfél Eredmény Utolsó ellenfél
2006 2. kör USA Laura Granville 2. kör izraeli Sahar Peér 2. kör lengyel Agnieszka Radwańska 1. kör USA Jamea Jackson
2007 1. kör japán Morigami Akiko 1. kör USA Serena Williams 1. kör lengyel Agnieszka Radwańska 2. kör belga Justine Henin
2008 2. kör orosz Szvetlana Kuznyecova 2. kör spanyol Anabel Medina Garrigues 1. kör fehérorosz Viktorija Azaranka 1. kör spanyol Anabel Medina Garrigues
2009 2. kör francia Marion Bartoli 1. kör USA Jill Craybas 1. kör USA Jill Craybas 1. kör orosz Marija Sarapova
2010 2. kör izraeli Sahar Peér 1. kör belga Justine Henin Elődöntő orosz Vera Zvonarjova 2. kör luxemburgi Mandy Minella
2011 2. kör román Monica Niculescu 2. kör argentína Gisela Dulko Negyeddöntő cseh Petra Kvitová 2. kör kínai Peng Suaj
2012 2. kör kazah Galina Voszkobojeva 2. kör olasz Francesca Schiavone 2. kör orosz Marija Sarapova 4. kör szerb Ana Ivanović
2013 1. kör Svájc Romina Oprandi 1. kör Kanada Eugenie Bouchard 4. kör lengyel Agnieszka Radwańska 1. kör USA Alison Riske
2014 2. kör ausztrál Samantha Stosur 2. kör orosz Marija Sarapova 1. kör USA Varvara Lepchenko 2. kör szerb Jelena Janković
2015 2. kör szlovák Dominika Cibulková 3. kör USA Sloane Stephens 1. kör Svájc Belinda Bencic 1. kör német Mona Barthel
2016 1. kör kazah Jaroszlava Svedova Negyeddöntő ausztrál Samantha Stosur 1. kör Svájc Belinda Bencic 2. kör brit Konta Johanna
2017 1. kör lengyel Agnieszka Radwańska 2. kör ukrán Elina Szvitolina 2. kör dán Caroline Wozniacki
2018–2019
2020 3. kör cseh Barbora Krejčíková elmaradt Negyeddöntő USA Serena Williams
2021 1. kör Tajvan Hszie Su-vej Selejtező (Q2) 1. kör kazah Julija Putyinceva 1. kör orosz Darja Kaszatkina

Párosban[szerkesztés]

Grand Slam Australian Open Roland Garros Wimbledon US Open
Év Eredmény
Partner
Utolsó ellenfél Eredmény
Partner
Utolsó ellenfél Eredmény
Partner
Utolsó ellenfél Eredmény
Partner
Utolsó ellenfél
2008 2. kör
paraguay Rossana de los Ríos
tajvan Csan Jung-zsan
tajvan Csuang Csia-zsung
1. kör
Dél-Afrika Natalie Grandin
zimbabwe C. Black
USA L. Huber
2. kör
lett Līga Dekmeijere
szlovák J. Husárová
kínai Peng Suaj
2009 2. kör
üzbég Akgul Amanmuradova
spanyol N. Llagostera Vives
spanyol M. J. Martínez Sánchez
1. kör
tunézia Selima Sfar
ausztrál S. Stosur
ausztrál R. Stubbs
2010 1. kör
görög Eléni Danjilídu
tajvan Csan Jung-zsan
kínai Cseng Csie
2011 1. kör
osztrák Tamira Paszek
zimbabwe C. Black
ausztrál A. Rodionova
1. kör
osztrák Tamira Paszek
cseh R. Voráčová
kazah G. Voszkobojeva
2. kör
Dél-Afrika Ch. Scheepers
olasz S. Errani
olasz R. Vinci
1. kör
Dél-Afrika Ch. Scheepers
spanyol N. Llagostera Vives
spanyol A. Parra Santonja
2012 1. kör
magyar Arn Gréta
német A.-L. Grönefeld
horvát Petra Martić
1. kör
ukrán K. Bondarenko
horvát Darija Jurak
magyar Marosi Katalin
2013 2. kör
belga Yanina Wickmayer
USA Vania King
Kína Cseng Csie
2014 2. kör
Svájc Belinda Bencic
magyar Babos Tímea
francia Kristina Mladenovic
2015 1. kör
cseh Klára Koukalová
orosz Vera Dusevina
spanyol MJ Martínez Sánchez
2016

Év végi világranglista-helyezései[szerkesztés]

Év 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021
Helyezés 553. Növekedés 344. Növekedés 295. Növekedés 88. Növekedés 62. Csökkenés 98. Növekedés 46. Csökkenés 99. Növekedés 35. Csökkenés 46. Növekedés 42. Csökkenés 108. Növekedés 39. Csökkenés 59. Csökkenés 66. Csökkenés 162. Növekedés 135. Csökkenés 245.

Jegyzetek[szerkesztés]

  1. Пиронкова пропуска сезона, ще става майка (bolgár nyelven). tennis24.bg, 2017. december 20. (Hozzáférés: 2018. november 25.)
  2. US Open 2020: Tsvetana Pironkova describes her return to tennis as 'unreal' (angol nyelven). BBC, 2020. szeptember 7. (Hozzáférés: 2020. szeptember 9.)
  3. Tsvetana Pironkova. WTA. (Hozzáférés: 2011. július 3.)
  4. a b c d e f Tsvetana Pironkova Matches. Tennis Magazine. (Hozzáférés: 2011. július 3.)
  5. Ivanova ousts Jankovic at Kremlin Cup. news72.com, 2011. október 18. (Hozzáférés: 2011. december 1.)
  6. Tsvetana Pironkova Matches 2011. wtatennis.com. [2011. november 22-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2011. december 1.)
  7. a b c Pironkova Matches 2012. wtatennis.com. [2011. november 22-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. január 19.)
  8. Li Na retires in first round of Paris Open. dawn.com. (Hozzáférés: 2012. február 11.)

Források[szerkesztés]

További információk[szerkesztés]