Ugrás a tartalomhoz

Samantha Stosur

Ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Samantha Stosur
Személyes adatok
Ország Ausztrália
LakóhelyGold Coast, Ausztrália
Született1984március 30. (40 éves)
Brisbane, Ausztrália
Magasság175 cm
Testsúly68 kg
KézJobb (kétkezes fonák)
Profivá válás1999
Visszavonult2023
Összkereset20 069 776 $
Eredményei egyesben
Eredmények607–457
Tornagyőzelmek9 WTA, 4 ITF
Világranglistán*No. 4 (2011. február 21.)
Grand Slam-eredmények egyesben
Australian Open4. kör (2006, 2010)
Roland GarrosDöntő (2010)
Wimbledon3. kör (2009, 2013, 2015)
US OpenGyőzelem (2011)
Eredményei párosban
Eredmények450–258
Tornagyőzelmek28 WTA, 11 ITF
Világranglistán*No. 1 (2006. február 6.)
Grand Slam-eredmények párosban
Australian OpenGyőzelem (2019)
Roland GarrosGyőzelem (2006)
WimbledonDöntő (2008, 2009, 2011)
US OpenGyőzelem (2005, 2021)

* Legjobb helyezés a világranglistán
Frissítve: 2023. március 12.
A Wikimédia Commons tartalmaz Samantha Stosur témájú médiaállományokat.

Samantha Jane Stosur (Brisbane, 1984. március 30. –) ausztrál hivatásos teniszezőnő, nyolcszoros (egyéniben egy-, párosban négy- és vegyes párosban háromszoros) Grand Slam-tornagyőztes, párosban kétszeres év végi világbajnok (2005, 2006), négyszeres olimpikon, páros világelső.

1999–2023 közötti profi pályafutása során egyéniben kilenc, párosban huszonnyolc WTA-tornát nyert meg, emellett egyéniben négy, párosban 11 ITF-tornán végzett az első helyen. Legjobb egyéni világranglista-helyezése a 4. hely volt, míg párosban világelső volt 2006–2007-ben, amikor összesen 61 héten át állt a világranglista élén. Pályafutása legnagyobb sikerét 2011-ben érte el, amikor egyéniben megnyerte a US Opent. Párosban négyszeres Grand Slam-győztesnek mondhatja magát, mivel 2005-ben a US Opent, 2006-ban a Roland Garrost, 2019-ben az Australian Opent és 2021-ben ismét a US Opent nyerte meg, az első két alkalommal Lisa Raymonddal, míg a harmadik és negyedik győzelmét Csang Suaj oldalán szerezte. Vegyes párosban három Grand Slam-tornát nyert meg: 2005-ben az Australian Opent, 2008-ban és 2014-ben a wimbledoni teniszbajnokságot. 2005-ben és 2006-ban Lisa Raymond párjaként párosban megnyerte az év végi világbajnokságnak nevezett WTA Tour Championships tornát.

Ausztrália színeiben vett részt a 2004-es athéni olimpia egyéni és páros, 2008-as pekingi olimpia egyéni és páros, 2012-es londoni olimpia egyéni, páros és vegyes páros, valamint a 2016-os riói olimpia egyéni, páros és vegyes páros versenyein.

2003 óta tagja Ausztrália Fed-kupa-válogatottjának, amellyel 2014-ben az elődöntőbe jutott.

2023 januárjában jelentette be, hogy véglegesen visszavonul a profi tenisztől.[1][2]

Pályafutása

[szerkesztés]

Nyolcéves korában kezdett el teniszezni, amikor karácsonyra teniszütőt kapott ajándékba az egyik szomszédtól. Bátyjával, Daniellel órákon át teniszeztek a helyi teniszpályákon Adelaide-ben. Húga tehetségére is a testvére hívta fel a szülők figyelmét, akik teniszedzésekre íratták be Samanthát.[3][4]

Korai évek

[szerkesztés]

1999-ben kezdte meg profi pályafutását, eleinte ausztráliai ITF-versenyeken vett részt. Első WTA-tornáján 2000-ben játszott, amikor szabadkártyával elindult az Australian Open selejtezőjében, de az első mérkőzésén kikapott. 2001-ben négy ITF-versenyt nyert meg (hármat Japánban, egyet Ausztráliában).

2002-ben szerepelt először WTA-torna főtábláján, amikor Gold Coaston és az Australian Openen is szabadkártyát kapott, de mindkétszer az első körben esett ki. Párosban viszont megnyert öt ITF-versenyt.

2003-ban nyert először WTA-tornán meccset, méghozzá úgy, hogy az Australian Openen a harmadik körig jutott el. Az első körben legyőzte a 31. kiemelt Conchita Martínezt, majd Vanessa Webbet is, végül a hetedik kiemelt Daniela Hantuchovától kapott ki. Wimbledonban is szabadkártyát kapott a főtáblára, de az első körben vereséget szenvedett Lindsay Davenporttól. Júliusban először szerepelt az ausztrál Fed-kupa-válogatottban.[5]

2004-ben Gold Coaston elérte addigi legjobb eredményét, mivel két kiemeltet is búcsúztatva bejutott az elődöntőbe, de ott három játszmában vereséget szenvedett az első kiemelt Szugijama Aitól. A következő hetekben Hobartban, majd az Australian Openen versenyzett, s mindkétszer a második fordulóban esett ki. Márciusban Acapulcóban a selejtezőből indulva a negyeddöntőig jutott, majd Indian Wellsben részt vett élete első Tier I-es tornáján is, ahol a selejtezőből a főtáblára jutva csak a harmadik körben esett ki Davenport ellen. Eredményeinek köszönhetően április 12-én bekerült a legjobb százba a világranglistán.[6]

A Roland Garroson először szerepelt a főtáblán, de az első körben kikapott Anna-Lena Grönefeldtől. Birminghamben selejtezősként a főtáblára jutott, ott is megnyert két mérkőzést, a harmadik fordulóban azonban kikapott a 17 éves Marija Sarapovától. Wimbledonban az első körben búcsúzott, Vera Zvonarjovától szenvedett vereséget.

Részt vett a 2004-es olimpiai játékokon is, de egyesben és párosban is (Nicole Pratt-tel) az első körben kiesett. A US Openen első alkalommal volt főtáblás, s egy meccset sikerült nyernie. Ezt követően Baliban a második körig, Szöulban a negyeddöntőig, Tokióban pedig szintén a második fordulóig jutott. Év végén párosban bejutott első WTA-döntőjébe Québecben, de partnerével, a belga Els Callensszel elvesztették a finálét 7–5, 7–5-re a GullicksonSalerni-párossal szemben.

Stosur a 2005-ös szezont is Gold Coaston kezdte, ahol bekerült élete első egyéni WTA-döntőjébe. Ellenfele a svájci Patty Schnyder volt, akivel szemben az első szettet megnyerte, de a mérkőzést végül, két mérkőzéslabda hárítása után 1–6, 6–3, 7–5-re elvesztette.[7] Ezután Sydney-ben lépett pályára, s ismét bejutott a döntőbe, de úgy, hogy a negyeddöntő előtt Lindsay Davenport, az elődöntő előtt pedig Jelena Gyementyjeva is visszalépett.[8] A végső győzelmet azonban ezúttal sem tudta megszerezni, mert szoros mérkőzésen 6–7(5), 6–4, 7–5-re kikapott honfitársától, Alicia Moliktól.[9] Bryanne Stewarttal az oldalán viszont ugyanezen a versenyen diadalmaskodni tudott párosban, de szintén visszalépések miatt se az elődöntőt, se a döntőt nem játszották le. Ezzel Stosur első páros döntőjét nyerte meg a WTA Touron. Eredményeinek köszönhetően január 17-én bekerült a legjobb ötvenbe (47.) az egyéni világranglistán.[6]

Az Australian Open azonban egyéniben nem sikerült jól. Az első fordulóban éppen a világranglista második helyén álló Amélie Mauresmóval kellett játszania, akitől 6–2, 6–3-ra kikapott. Vegyes párosban viszont honfitársával, Scott Draperrel az oldalán megnyerte a versenyt, a döntőben a Liezel HuberKevin Ullyett-kettőst győzték le 6–2, 2–6, [10–6]-ra.[10]

A Roland Garroson az első körben Juliana Fedakot verte 6–3, 6–3-ra, majd a második fordulóban kikapott a hazai pályán versenyző francia Nathalie Dechytől. Birminghamben az első körben megverte az olasz Antonella Serra Zanettit, majd a selejtezős Evie Dominikovicot is felülmúlta. Az első kiemelt Marija Sarapovával viszont nem bírt el a harmadik körben, s bár nagyon jól játszott, a második szettet pedig megnyerte, végül 6–3, 3–6, 6–1-re kikapott.[11]

Wimbledonban egyeseben már az első körben vereséget szenvedett Michaela Paštikovátől, párosban viszont Bryanne Stewarttal az elődöntőig jutottak. Wimbledon után páros társat váltott, összeállt az amerikai Lisa Raymonddal, s ez pályafutása egyik legjobb döntésének bizonyult. Csak 2005-ben összesen öt WTA-tornát nyertek meg együtt, beleértve a US Opent[12] és az év végi világbajnokságot is.

Egyéniben már kevésbé volt sikeres Stosur, a US Openen az első fordulóban kikapott a kínai Szun Tien-tientől 6–3, 7–6(4)-ra. Moszkvában a selejtezőből sikerült feljutnia a főtáblára, ahol előbb 6–3, 6–2-re legyőzte a 7. kiemelt honfitársát, Alicia Molikot, majd a második fordulóban három szettben kikapott az orosz Gyinara Szafinától. A belgiumi Hasseltben az első két körben legyőzte Nuria Llagostera Vivest és Kirsten Flipkenst, majd a harmadik fordulóban 6–3, 6–2-re kikapott a harmadik kiemelt Francesca Schiavonétól. Ősszel ezek voltak a legjobb eredményei, a többi tornán nem tudott mérkőzést nyerni.[13] Év végén az egyéni világranglistán a 46. helyen végzett,[14] míg a párosok között a 2. helyen zárt.[15]

Az Australian Openen az első körben Séverine Brémond-t, a másodikban a 21. kiemelt Ana Ivanovićot búcsúztatta két játszmában, a harmadikban pedig Sybille Bammert győzte le három szettben. Ezt követően viszont 6–1, 7–6(8)-ra kikapott a nemrégiben visszatérő, szabadkártyával induló Martina Hingistől, pedig a második szett rövidítésében 5–2-re is vezetett.[16][17] Raymonddal párosban bekerültek a döntőbe, de a kínai Jen Ce és Cseng Csie erősebbnek bizonyultak náluk, és megnyerték a döntőt.

Tokióban egyéniben a negyeddöntőben ért véget számára a verseny, Marija Sarapovától kapott ki. Párosban azonban Raymonddal megnyerte a tornát, aminek köszönhetően február 6-án a páros világranglista élére került.[6] Ezt követően további három egymást követő tornán győztek még: Memphisben, Indian Wellsben és Miamiban sem találtalk legyőzőre.

A salakos szezonban Stosur Prágában nyújtotta legjobb teljesítményét egyéniben, mivel bejutott a fináléba. Harmadik WTA-döntőjét sem sikerült megnyernie azonban, mivel 4–6, 6–2, 6–1-re kikapott az izraeli Sahar Peértől. Párosban Raymonddal újabb két tornát nyertek meg, előbb Charlestonban, majd a Roland Garroson.[18] Utóbbi versenyen egyéniben már az első körben búcsúzott, miután vereséget szenvedett a 19. kiemelt Ana Ivanovićtól.

A füves szezon sem egyesben, sem párosban nem sikerült jól. Wimbledonban egyéniben az első fordulóban előbb 7–5, 6–3-ra legyőzte a holland Michaëlla Krajiceket, de aztán két szettben kikapott a világelső, későbbi győztes Amélie Mauresmótól. Párosban a harmadik fordulóban estek ki.

A US Open előtti kemény pályás tornák közül New Havenben érte el a legjobb eredményét Stosur, itt az elődöntőig jutott, ám 7–6(3), 7–6(7)-ra kikapott Lindsay Davenporttól. A tornát követő héten először került be a legjobb harminc (30.) közé az egyéni világranglistán. A US Openen egyéniben az első körben búcsúzott, Lucie Šafářovától kapott ki két szettben. Párosban az elődöntőig jutottak.

Az év hátralévő részében egyéniben a legjobb eredménye egy negyeddöntő volt Linzben, ahol a 2. kiemelt Nagyja Petrova győzte le őt két szettben. Párosban még négy tornán sikerült megszereznie Raymonddal a végső győzelmet: Stuttgartban, Linzben, Hasseltben, végül pedig a Madridban rendezett év végi világbajnokságon. Kiváló szezonjuknak köszönhetően Stosur és Raymond a páros világranglista élén zárta szezont.[19][20] Egyéniben év végére a 29. helyet érte el.[14]

Stosur az évet Brisbaneben kezdte, ahol rögtön az elődöntőig jutott, ám azt elbukta a 2. kiemelt Gyinara Szafinával szemben. Sydney-ben az első körben megverte Vera Zvonarjovát, de a második körben kikapott a szerb Jelena Jankovićtól két szettben.

Az Australian Openen az első fordulóban selejtezős ellenfelét 6–3, 6–1-re verte meg, majd a második fordulóban Jelena Kostanić Tošićtól kapott ki három játszmában. Tokióban és Memphisben az elődöntőig jutott el, ám először Martina Hingistől kapott ki, másodszor pedig Ioana Raluca Olaru búcsúztatta őt a versenytől.

A Roland Garros első fordulóját sikeresen megvívta Jamea Jacksonnal szemben, majd a második körben le tudta győzni az orosz Kirilenkot. A harmadik kanyarban Nicole Vaidišová 6–4, 6–4-es arányban megnyerte a meccset, így Stosur búcsúzott a tornától.

A Francia Nyílt Teniszbajnokság után már voltak tünetei a Lyme-kórnak, ám ezt csak hónapokkal később diagnosztizálták az orvosok. A kórt egy kullancscsípés továbbfejlett fertőzése okozta.[4] Ezután a formája is egyre rosszabb lett.

Londonban, Wimbledonban az első meccsét meg tudta nyerni, de a második fordulóban Milagros Sequera 6–2, 5–7, 6–4-es arányban búcsúztatta az ausztrált. Nagyon sok amerikai keménypályás versenytől visszalépett, és már csak két versenyen vett részt az évben. Ezek közül az egyik a Pilot Pen Tennis volt, ahol az első körben kiejtette őt Szávay Ágnes, a másik pedig a US Open volt, ahol a 29. helyen emelték ki, de szintén az első körben búcsúztatták.

Lisa Raymonddal meg tudták védeni a címüket a Toray Pan Pacific Openen, Indian Wellsben, és Miamiban, a Miami Mastersen. Májusban a Qatar Telecom German Open döntőjében is győzni tudtak a GarbinVinci-páros ellen.[21]

Betegsége miatt a 2008-as évet csak májusban kezdte el, s ekkoriban döntött úgy, hogy a páros helyett inkább az egyénire fog koncentrálni.[22] Rómában a második körben búcsúztatta őt Venus Williams. A Roland Garroson is a második körben verte őt meg Petra Kvitová, miután Stosur a 17. kiemelt Sahar Peért búcsúztatta az első fordulóban.

Az AEGON Internationalon elődöntőbe jutott, miután megverte az első körben Katie O’Brient, a második fordulóban Amélie Mauresmo feladta a küzdelmet sérülésre hivatkozva, a harmadik körben felülmúlva Caroline Wozniackit. Az elődöntőben viszont a 8. kiemelt Nagyja Petrova győzte őt le 6–3, 6–3-ra. Wimbledonban ismét a második körben esett ki, miután a 18. kiemelt Nicole Vaidišová három szettben kiejtette Stosurt.

A 2008. évi nyári olimpiai játékokon a második fordulóban a 4. kiemelt Serena Williams múlta őt felül. A US Openen a másik Williams, Venus verte őt meg az első körben.

A Hansol Korea Openen az első körben kiejtette a 7. kiemelt Marina Erakovićot, majd a második fordulóban kemény háromszettes mérkőzést nyert meg Sabine Lisickivel szemben. A harmadik körben Jekatyerina Makarovát verte 6–3, 6–4-re, majd az amerikai Jill Craybas ellen sima 6–0, 6–1-gyel jutott tovább a döntőbe, ahol az 1. kiemelt Marija Kirilenko szetthátrányból megfordítva megnyerte a tornát.

Év végére 110 helyet előreugorva az 52. helyezést érte el a júniusi világranglistás helyezéséhez képest.

Páros mérkőzést is a Rome Mastersen játszott először, de ott a második körben búcsúztak. A Roland Garroson is hamar, a 3. körben búcsúzott a páros. Wimbledonban viszont elért a döntőig a női páros és vegyes páros versenyszámokban egyaránt. A döntőben a Serena WilliamsVenus Williams-párostól kikaptak, úgy, hogy a két Williams nem sokkal előbb fejezte be az egymás elleni egyes döntőt. A vegyes páros mezőnyében (Bob Bryannel az oldalán) nem találtak legyőzőre az egész versenyen, így a döntőt is megnyerték a Katarina SrebotnikMike Bryan-kettős legyőzésével.

Az Olimpián a második körben búcsúzott a Stosur-Stubbs ausztrál páros, miután a spanyol duó (Medina Garrigues és Ruano Pascual, a későbbi ezüstérmesek) 4–6, 6–4, 6–4-re megnyerték a mérkőzést.

A US Open vegyes páros versenyén a 2. körben esett ki a Stosur–Bhúpati-páros, miután Rennae Stubbs és Robert Lindstedt legyőzte őket. A női páros mezőnyében a Stosur–Raymond-páros a döntőben kapott ki a BlackHuber-kettőstől, amelyik a torna legmagasabban kiemelt duója volt.[23]

A 9. kiemelt Szugijama Ai kiejtése után ő is búcsúzott Brisbane-ben. Sydney-ben az első körben az 1. kiemelt Serena Williamset kapta, aki ellen az első szettet megnyerte, sőt a másodikban három meccslabdája is volt, ám ezeket nem tudta kihasználni, így a döntő szettben 7–5-re elveszítette a mérkőzést.

Az Australian Openen az első meccsén legyőzte Klára Zakopalovát, majd Sabine Lisickit is búcsúztatta a versenytől, végül a 3. körben Jelena Gyementyjeva 7–6, 6–4-es eredménnyel kiejtette a hazai pályán játszót Stosurt. Párjával Rennae Stubbsszal az oldalán az első körben kiejtették a GajdošováKanepi-párost, majd az Agnieszka Radwańska-Urszula Radwańska duót is kiejtették a második fordulóban, végül a későbbi győztes Williams testvérektől kaptak ki a 3. körben.

Az Sony Ericsson Open mérkőzésein először Sofia Arvidssont győzte le, majd a 27. kiemelt Sybille Bammert is kiejtette, a harmadik fordulóban a 2. kiemelt Gyinara Szafina legyőzésével lépett tovább, pedig ha Szafina legyőzte volna Stosurt, már a torna után ő lett volna a világelső. Utána megverte a 20. kiemelt Amélie Mauresmót, majd végül a negyeddöntőben kapott ki Viktorija Azarenkától két sima szettben, 6–1, 6–0-ra.

A Roland Garroson kiejtette az olasz Francesca Schiavonet, a második kanyarban felülmúlta Yanina Wickmayert, a 3. fordulóban legyőzte a torna 4. kiemelt Jelena Gyementyjevát. A negyedik fordulóban két sima szettben búcsúztatta a hazai Virginie Razzanót, majd a negyeddöntőben Sorana Cîrsteát is könnyű két szettben ejtette ki. Életében először játszott egyéniben Grand Slamen elődöntőt, de ott Szvetlana Kuznyecova, a későbbi győztes állította meg a menetelést, miután 6–4, 6–7, 6–3-ra megnyerte a meccset.

A Roland Garroson elért eredménye után Stosur bekerült a világranglistán a top 20-ba. 29. kiemeltként vett részt a wimbledoni tornán, ahol az első fordulóban kemény csatában legyőzte Bethanie Mattek-Sandsot, majd a második kanyarban a selejtezős Tatjana Maleket verte meg szetthátrányból fordítva 4–6, 7–6, 6–4-re. A harmadik fordulóban a 13. kiemelt Ana Ivanović két sima szettben búcsúztatta Stosurt az egyéni versenytől. Párosban Rennae Stubbs oldalán az elődöntőben a 2. kiemelt Anabel Medina Garrigues-Virginia Ruano Pascual kettős győzték le mint 3. kiemelt páros, viszont a döntőben a 4. kiemelt Williams duó két nagyon szoros szettben végül megnyerte a tornát.

A stanfordi tornát a 6. kiemelt Dominika Cibulková legyőzésével kezdte, majd a második fordulóban búcsúztatta a román Monica Niculescut 6–1, 7–5-re. Az elődöntőbe jutásért a világranglista 2. helyezettjét, Serena Williamset verte meg, aki ráadásul a torna 1. kiemeltjeként lépett pályára. Az elődöntőben kikapott a későbbi bajnok, 8. kiemelt Marion Bartolitól három szettben. A következő tornán, Los Angelesben, 16. kiemeltként az első két körben magabiztosan verte Monica Niculescut és Marija Kirilenkót, majd a harmadik körben felülmúlta a 6. kiemelt Ana Ivanovićot. A következő körben a 14. kiemelt Cseng Csiét búcsúztatta a versenytől, majd az elődöntőben kiejtette a második román ellenfelét a versenyről (Sorana Cîrsteát 6–3, 6–2-re verte). Az ötödik WTA-döntőjében kikapott a 10. kiemelt Flavia Pennettától.

Ezekkel az eredményekkel a háta mögött a 15. helyen emelték ki a US Openre, ám ott a második körben a szabadkártyás Vania Kingtől kikapott, így búcsúzott a tornától. Stubbs-al a 3. helyen voltak kiemelve a páros versenyen. A döntőbe szettveszteség nélkül kerültek be, majd ott is megnyerték az első szettet, de végül a kétnapos esőszünet után Cara Black és Liezel Huber meg tudták fordítani a mérkőzés állását.

Az oszakai HP Openen a 3. kiemeltként egészen a döntőig eljutott, olyan játékosokat megverve, mint Jill Craybas és Caroline Wozniacki. A döntőben alig egy óra alatt győzte le Francesca Schiavonét, megszerezve élete első tornagyőzelmét a WTA Touron.

A 2009-es sikerek után Stosur úgy döntött, hogy jobban fókuszál az egyéni pályafutására, és a páros karrierjét háttérbe szorítja, csak a fontosabb tornákon játszva azt. Így Rennae Stubbs-al szétváltak az útjaik, és Stosur ezek után Nagyja Petrovával folytatta a páros játékot.

Stosur a hazai Australian Openen a 13. kiemelt volt, így az első körben egy selejtezős ellenfelet kapott, Han Hszin-jün személyében. A meccs nehézkes, háromszettes Stosur győzelemmel ért véget, miután a kínai teniszező a második szettet 6–3-ra nyerte. A második körben 7–5, 6–3-as győzelemmel búcsúztatta Kristina Barroist, majd a harmadikban Alberta Brianti sem tudta őt legyőzni. A 4. körben az 1. kiemelt Serena Williams-el meccselt, de a későbbi tornagyőztes két szettben legyőzte a hazai játékost. A vereség ellenére Stosur feljebb került a világranglistán, egészen a 11. helyet elérve.

Petrovával az Australian Openen az 5. helyen voltak kiemelve, de a szintén ausztrál-orosz RodionovaDusevina-párostól az első fordulóban kaptak ki.

Indian Wellsben az első körben nem kellett pályára lépnie, mivel 8. kiemelt volt a tornán. A második fordulóban Julie Coint verte meg, utána pedig a 25. kiemelt Anasztaszija Pavljucsenkovát múlta felül két sima szettben. Ezek után legyőzte a címvédő Vera Zvonarjovát, majd María José Martínez Sánchez sem tudta őt megállítani. Stosur először ért el az elődöntőig ezen a tornán, viszont miután a 6. helyen kiemelt, későbbi győztes Jelena Janković két szettben legyőzte őt, kiesett. A vereség után Stosur a 10. helyre jött fel a világranglistán, és ezzel ő volt a harmadik ausztrál teniszezőnő (Jelena Dokić és Alicia Molik után), aki be tudott férkőzni a legjobb 10-be. Párosban a döntőben kaptak ki a Květa PeschkeKatarina Srebotnik-párostól 6–4, 2–6, 10–5-re.

A Sony Ericsson Openen az első két háromszettes mérkőzését megnyerve (Virginie Razzanót és Carla Suárez Navarrót felülmúlva a hosszú mérkőzéseken) ismét Janković-tyal játszott, ám ez alkalommal meg tudta verni. A menetelése viszont ezután megakadt, mivel Kim Clijsters búcsúztatta őt. Párosban ismét elérkeztek a döntőbe, de a Dulko-Pennetta duó megverte őket, így egymás után a második döntőjét vesztette el a Stosur–Petrova-kettős.

A salakos szezon kezdetén Charlestonban, a Family Circle Cupon Stosur 5 meccset nyert egyhuzamban, így övé lett a győzelem, miután a döntőben legyőzte Vera Zvonarjovát 6–0, 6–3-ra. Stosurnak ez volt a ötödik egymás utáni győzelme az orosz játékos felett. Ő volt az első, és eddig az egyetlen ausztrál női teniszező, aki megnyerte a tornát.

Stosur ezek után a Porsche Tennis Grand Prix-n vett részt, ahol szintén végigverte a mezőnyt (legyőzte Marion Bartolit, Alexandra Dulgherut, Na Lit, Anna Lapuscsenkovát), de a döntőben a korábbi világranglista-vezető, Justine Henin megállította az ausztrál menetelést. A Mutua Madrilena Madrid Openen nem jutott el a döntőig, ugyanis Gisela Dulko, María José Martínez Sánchez és Patty Schnyder kétszettes legyőzése után, a negyeddöntőben Venus Williams verte őt meg.

A sikeres salakszezon tovább folytatódott a Roland Garroson, ahol Simona Halepet verte az első fordulóban, majd Rossana de los Ríost is felülmúlta a másodikban. Harmadik ellenfelét, a selejtezős Pivovarovát sima két szettben verte meg, hogy a negyedik körben óriási harcban, szetthátrányból legyőzze a 22. kiemelt Justine Henint, aki ezelőtt négyszer is tudott diadalmaskodni a tornán. Ezután, a negyeddöntőben a 6–2-re megnyert első játszma után Serena Williams tie-breakban egyenlített, majd az amerikainak meccslabdája is volt a 3. szettben 5–4-nél, de azt nem tudta kihasználni, és Stosur 8–6-ra megnyerte a döntőszettet. Jelena Jankovićot 6–1, 6–2-re verte az elődöntőben, így Wendy Turnbull után ő volt az első ausztrál, aki be tudott kerülni Grand Slam–torna döntőjébe. A döntő egyértelmű esélyese volt, miután három volt világelsőt is sikerült megvernie a döntőbe jutásért, de végül Francesca Schiavone 6–4, 7–6-ra legyőzte Stosurt.

Wimbledon előtt egy héttel az AEGON Internationalon játszott, ahol az elődöntőig jutott el, de ott Jekatyerina Makarova felülmúlta az ausztrált. Majd egy héttel később 3 meccspontot is mentett, de végül mégis kiesett az első fordulóban Kaia Kanepivel szemben. Schiavone is az első körben búcsúzott Wimbledontól, így ők ketten lettek először olyan teniszezők, akik miután döntőt játszottak a Roland Garroson, kiestek az első körben Wimbledonban. Stosur annak ellenére, hogy az első mérkőzésen kiesett, feljutott a világranglista 5. helyére, megelőzve Jelena Gyementyjevát, aki visszamondta a tornát sérülés miatt. Párosban a 3. körben búcsúztak, miután a KingSvedova-kettős kiejtette őket. Vegyes páros partnerével, Nenad Zimonjićcsal az oldalán szintén a harmadik körben búcsúztak, miután a belga páros, Xavier Malisse és Kim Clijsters, legyőzte őket 6–4, 7–6(4)-re.

A Bank of the West Classicon 1. kiemeltként az első fordulóban nem kellett pályára lépnia, majd a másodikban sem volt nehéz dolga. Christina McHale legyőzősével a negyeddöntőbe került, ahol Yanina Wickmayert múlta felül. Az elődöntőben azzal az Azarenkával játszott, aki ellen három meccsen még szettet sem tudott nyerni, így Viktorija Azaranka ezt az elődöntőt is behúzta 6–2, 6–3-ra. A Mercury Insurance Openen a 2. kiemelt volt, de itt sem lépett pályára az első körben. A másodikban Melanie Oudint verte 6–4, 6–4-re. Ahogy Viktorija Azaranka, úgy Flavia Pennetta ellen sem nyert még szettet Stosur, és ez a sorozat folytatódott, az olasz megnyerte a meccset két sima szettben.

A Cincinnati Masterstől és a Rogers Cuptól vállsérülés miatt visszalépett, így a következő tornája a Pilot Pen Tennis volt. 2. kiemeltként megint pihent az eső fordulós meccs helyett, majd a 2. kanyarban Sara Erranit verte meg három szettben, 4 meccslabdát hárítva. A negyeddöntőben páros társa, Nagyja Petrova 6–2, 6–1-gyel búcsúztatta Stosurt a versenytől.

Ötödik kiemeltként a US Openen Jelena Vesznyinát verte meg szetthátrányból, utána pedig legyőzte honfitását, Anastasia Rodionovát is. 6–2, 6–3-as sikerrel búcsúztatta az olasz Sara Erranit, majd háromszettes meccsen búcsúztatta a 12. kiemelt Jelena Gyementyjevát. Gyementyjevát legyőzve először jutott be a US Open negyeddöntőjébe. Stosur Kim Clijstersszel játszott, és miután az első szettet elvesztette 6–4-re, a másodikban 7–5-tel egyenlített. A harmadik szettben breakelőnnyel vezetett, végül elvesztette saját adogatását, és Clijsters behúzta a meccset 6–3-ra.

Ezután Oszakába utazott, hogy a HP Openen megvédje címét. Első fordulós meccsét mindössze 55 perc alatt nyerte meg a szabadkártyás japán Isizu Szacsie ellen. Ezután ismét egy hazai játékossal, Namigata Dzsunrival játszott, és ugyanolyan eredménnyel mint ahogy előző ellenfelét verte 6–0, 6–3-ra, ezt a meccset is ilyen arányban húzta be. A negyeddöntőben ismét japán ellenfelet kapott, a veteránnak számító Krumm Date Kimikót, ám ez alkalommal a japán közönség örülhetett a végén, mivel Stosur búcsúzott a versenytől. A meccset szettelőnyből bukta el az ausztrál.

A japán verseny után a WTA Tour Championshipsen szerepelt, ahol az ötödik kiemelt volt. A barna csoportban szerepelt a világelső Caroline Wozniackival, világranglista 6. Francesca Schiavoneval és a világranglista 9. helyezettjével, Jelena Gyementyjevával. Az első meccsén 6–4, 6–4-es győzelemmel bosszút állt Francesca Schiavonen, amiért megverte őt a Roland Garros döntőjében. A második mérkőzésén ismét könnyed sikert aratott a világelső Caroline Wozniacki legyőzősével, amivel bebiztosította a helyét az elődöntőben. A harmadik meccsen, ami számára már nem bírt különösebb fontossággal, kikapott Gyementyjevától 6–4, 4–6, 6–7-re. Első helyen végzett csoportjában, és így a másik csoport 2. helyezettjét kapta ellenfeléül, aki nem más volt, mint a US Open győztes Kim Clijsters. Kim Clijsters 7–6, 6–1-es eredménnyel ütötte ki Stosurt, így az ausztrál az elődöntőben vérzett el.

Az év végét a 6. helyen zárta 4982 ponttal, mindössze 3 ponttal lemaradva a világranglista 5. helyezett Venus Williams mögött, akinek 4985 pontja volt év végén. Ehhez hozzájár az is, hogy 2010-ben ő volt az egyetlen játékos aki mindkét világelsőt le tudta győzni (Serena Williamset a Roland Garroson verte meg, Wozniackit pedig a világbajnokságon győzte le). Év végére neki volt a legjobb mutatója a második adogatásból megnyert pontok után.[24]

Az év elején Brisbane-ben és Sydney-ben egyaránt a második körben esett ki, egyszer Jarmila Gajdošová verte őt el, a másik alkalommal pedig Szvetlana Kuznyecova állította meg. Az Australian Open első meccsén könnyen legyőzte a világranglista 443. helyezett, amerikai Lauren Davist 6–1, 6–1-es arányban, majd a második körben is diadalmaskodott Vera Dusevina felett. A harmadik fordulóban viszott a 25. kiemelt Petra Kvitová 7–6(5), 6–3-ra legyőzte a hazai pályán játszó Stosurt.[25]

A Dubai Duty Free Tennis Championshipsen verte Sara Erranit, majd Patty Schnydert is, végül a negyeddöntőben Jelena Janković múlta őt felül. Az itt elért eredményeknek köszönhetően Stosur új világranglistás helyezésnek örülhetett (ekkor a világranglista 4. helyét foglalta el). Az BNP Paribas Openen és a Sony Ericsson Openen is egy orosz teniszező (Gyinara Szafina a második, Marija Sarapova a harmadik körben) állította meg Stosurt. A Family Circle Cupon címvédőként szerepelt, de Vera Dusevina, egy újabb orosz teniszező búcsúztatta őt a versenytől a harmadik körben.[25]

Stuttgartban, a Porsche Tennis Grand Prix-n a második fordulóban María José Martínez Sánchezt verte, majd Daniela Hantuchovát is kiejtette, a negyeddöntőben pedig óriási küzdelemben, szetthátrányból megfordított meccsen diadalmaskodott az orosz Vera Zvonarjova felett. A Zvonarjova elleni győzelme volt a 2011-es évben az első top 10-es játékos elleni győzelme. Az elődöntőt viszont elbukta a későbbi győztes Julia Görges ellen 4–6, 6–3, 5–7-re. Sabine Lisicki oldalán ugyanezen a versenyen diadalmaskodni tudtak, a döntőben a hazai párost, Kristina Barroist és Jasmin Wöhrt legyőzve. A Mutua Madrilena Madrid Openen szintén címvédőként játszott, ám a harmadik körben Anasztaszija Pavljucsenkova legyőzte őt 7–6, 6–3-ra.[25]

A Internazionali BNL d'Italian a második körben Iveta Benešovát verte meg, utána a selejtezős Polona Hercogot búcsúztatta, végül a negyeddöntőben a 2. kiemelt Francesca Schiavonét is le tudta győzni két szettben. Az elődöntőben a 4. kiemelt Li Nát verte 7–6, 6–0-ra, a döntőben viszont alulmaradt a hetedik kiemelt Marija Sarapovával szemben.[25]

A Roland Garroson sem sikerült a szereplése, a harmadik körben búcsúzott, így nem tudta megvédeni a 2010-ben megszerzett pontjait, amit a döntőbe jutásért kapott. Az első körben még magabiztosan verte Iveta Benešovát, majd a második körben Simona Halepet is kiejtette 6–0, 6–2-vel. Gisela Dulko viszont nagy falatnak számított a korántsem élete formájában játszó ausztrálnak, így az argentin 6–4, 1–6, 6–3-ra legyőzte az előző évi döntőst. A sikertelenségnek köszönhetően Stosur a 4. helyről 6 helyet visszaesve a 10. helyen állt.[25]

Az AEGON Internationalon két szettben megverte Nagyja Petrovát és Bojana Jovanovskit, majd az 1. kiemelt ellen szetthátrányból fordítva újra legyőzte Vera Zvonarjovát, végül Marion Bartoli, a későbbi győztes állította őt meg az elődöntőben. Wimbledonban idő előtt búcsúzott, Czink Melinda óriási meglepetésre 6–3, 6–4-gyel kiejtette a 10. kiemelt Stosurt. Párosban Sabine Lisickivel viszont elértek egészen a döntőig, ám a Květa PeschkeKatarina Srebotnik-duó erősebbek bizonyult.[25]

Wimbledon után majdnem egy hónapos kihagyás után lépett újra pályára Stanfordban, ahol 4. kiemelt volt, és erőnyerő az első fordulóban. A másodikban páros társától, Sabine Lisickitől kapott ki 3–6, 5–7-es arányban. Párosban is a második körben ejették őket ki. A Rogers Cupon is úgy tűnt, hogy az első fordulóban búcsúzik, ugyanis Morita Ajumival szemben elvesztette az első szettet, és nem játszott jól. A második játszmára viszont feljavult a játéka, megnyerte 6–2-re, és a döntő szettben is győzni tudott. A második körben a szabadkártyás Aleksandra Wozniakot verte meg 6–3, 6–4-re, majd a 6. kiemelt, idei Roland Garros bajnok Li Nát is sima két játszmában múlta felül. A negyeddöntőben az olasz Roberta Vincit búcsúztatta 6–4, 6–1-re, az elődöntőben pedig a 13. kiemelt Agnieszka Radwańskát győzte le 6–2, 5–7, 6–2-es arányban. A döntőt viszont a kiemelés nélküli Serena Williamsszel játszotta, akitől 6–4, 6–2-re kapott ki.[25]

Cincinnatiban is sokáig versenyben maradt. Az első körben megverte Eléni Danjilídút 6–3, 6–1-re. A második körben összejöhetett volna az előző heti torontói döntő, ám Serena Williams visszalépett a tornától sérülés miatt.[26] A harmadik körben megint legyőzte Li Nát, a negyeddöntőben viszont kikapott a 4. kiemelt, későbbi győztes Marija Sarapovától 6–3, 6–2-re.[25]

A US Openen kilencedik kiemeltként indult. Az első fordulóban Sofia Arvidssont 6–2, 6–3-ra, a másodikban Coco Vandeweghét 6–3, 6–4-re győzte le. A harmadik körben a 24. helyen rangsorolt Nagyja Petrovát verte meg 7–6(5), 6–7(5), 7–5-ös arányban (a találkozó 3 óra 16 percig tartott).[27] A negyedik körben is egy orosz teniszezővel játszott, a 25. helyen rangsorolt Marija Kirilenko személyében, akit 6–2, 6–7(15), 6–3-as arányban győzött le. A második szett rövidítése 17–15-ös végeredménnyel zárult, ami rekord hosszúságú tie-breaknek számít bármelyik női Grand Slam-tornán. A rövidítést még izgalmasabbá tette, hogy Kirilenko 5 meccsladbát hárított (ezek során Kirilenko háromszor kérte ki a sólyomszem lehetőséget, és mindháromszor igaza lett, ráadásul ebből kétszer ugyanannál a meccslabdánál).[28][29] A negyeddöntőben ismét orosz ellenfele volt, ezúttal a 2010-es döntős, 2. kiemelt Vera Zvonarjova, akit 6–3, 6–3-ra vert meg. Az elődöntőben a torna meglepetésemberével, Angelique Kerberrel meccselt,[30] aki azonban Stosurt nem tudta meglepni, és 6–3, 2–6, 6–2-re az ausztrál játékos nyerte meg a mérkőzést. Első alkalommal jutott be a US Open döntőjébe, ahol a 28. kiemelt Serena Williamset, a döntő toronymagas esélyesét verte meg 6–2, 6–3-as arányban. Stosurnak ez volt az első Grand Slam-tornagyőzelme, s ezzel 1973 óta ő lett az első ausztrál teniszezőnő, aki győzni tudott a Flushing Meadowsban,[31] valamint az első ausztrál teniszezőnő, aki Grand Slam-tornát tudott nyerni Evonne Goolagong 1980-as wimbledoni győzelme óta. Stosur a győzelme után azt mondta, hogy: "Olyan módon játszani, ahogy tettem azt a mérkőzés folyamán, hihetetlen érzés".[25][32]

Tokióban a hatodik kiemelt volt, ennek köszönhetően erőnyerőként nem lépett pályára az első fordulóban. A második körben Marija Kirilenkótól kapott ki 6–2, 4–6, 6–4-es arányban. Pekingben szintén a második fordulóban esett ki, ellenfele ezúttal is Kirilenko volt. Oszakában már nagyobb sikerrel vette az akadályokat, első kiemeltként egészen a döntőig jutott, ott azonban két játszmában vereséget szenvedett Marion Bartolitól.[25][33] Az év utolsó tornája a világbajnokság volt számára, ahol az elődöntőig sikerült eljutnia. A csoportmérkőzések során először legyőzte Marija Sarapovát,[34][35] majd kikapott Viktorija Azarankától,[36][37] végül a Li Na elleni győzelemmel biztosította továbbjutását az elődöntőbe,[38][39] ott azonban háromszettes vereséget szenvedett Petra Kvitovától.[40][41] A szezont Stosur a 2010-es évhez hasonlóan a világranglista hatodik helyén fejezte be.[25]

Az évet első kiemeltként Brisbane-ben kezdte, ahol az első körben legyőzte Nasztasszja Jakimavát 6–2, 6–3-ra, de a második körben 6–4, 6–2-es arányban kikapott Iveta Benešovától. A következő héten Sydney-ben versenyzett, ahol ötödik kiemelt volt, ám itt az első fordulóban búcsúzott, miután Francesca Schiavone 6–2, 6–4-gyel kiejtette a hazai pályán játszó Stosurt. Az Australian Openen hatodik kiemeltként indult, de nagy meglepetésre már az első körben 7–6(2), 6–3-ra kikapott Sorana Cîrsteától.[42]

A Fed-kupában két győzelemmel melegített a dohai tornára, ahol 3. kiemelt volt. Magas kiemelésének köszönhetően erőnyerő volt az első körben. A másodikban rögtön visszavágott Sorana Cîrsteának egy 6–4, 7–6(5)-os győzelemmel, majd a harmadik fordulóban 6–3, 6–2-vel kiejtette Petra Cetkovskát is. A negyeddöntőben Monica Niculescuval játszott, akit 6–2, 2–6, 6–3-as arányban vert meg. Az elődöntőben 6–3-ra nyerte az első szettet az 5. kiemelt Marion Bartolival szemben, s a francia játékos ezek után feladta a mérkőzést lábszársérülése miatt.[43] A döntőben a világranglista- vezető és első kiemelt Viktorija Azarankával játszott, de a döntőt 6–1, 6–2-re elbukta. Dubajban 4. kiemelt volt, és szintén erőnyerő az első fordulóban. A másodikban megverte Lucie Šafářovát 6–1, 6–7(5), 6–1-re, majd a harmadik fordulóban búcsúzásra kényszerült, miután a 8. kiemelt Jelena Janković 6–4, 6–2-es arányban kiejtette őt.[42]

Indian Wellsben 6. kiemelésének köszönhetően erőnyerő volt az első körben, a másodikban pedig sima két szettben búcsúztatta a hazai Irina Falconit. A harmadik kört viszont nem sikerült túlélnie, a 30. kiemelt Nagyja Petrovától kapott ki 6–1, 6–7(6), 7–6(5)-ös arányban. Miamiban szintén az erőnyerő első kör után a másodikban és a harmadikban megverte nem kiemelt ellenfeleit, de a negyedik kanyarban a 10. helyen rangsorolt Serena Williamstől kapott ki 7–5, 6–3-ra. Charlestonban egészen az elődöntőig jutott, de itt is a fiatalabbik Williamstől kapott ki 6–1, 6–1-es arányban. Stuttgartban is 5. kiemelt volt, és miután az első körben 6–2, 6–2-vel búcsúztatta Peng Suajt, és a másodikban 6–2, 2–6, 6–3-mal ejtette ki a címvédő Julia Görgest, a negyeddöntőben alulmaradt a 2. kiemelt és későbbi bajnok Marija Sarapovával szemben. Madridban, a kéksalakos tornán jól szerepelt, habár egy kiemelttel sem játszott. Petra Martić, Christina McHale és Petra Cetkovská legyőzése után Lucie Hradecká búcsúztatta őt a negyeddöntőben.[42]

Rómában szintén erőnyerő volt az első körben. A második körben felülmúlta a hazai Sara Erranit 6–3, 7–5-tel, majd a következő meccsén kikapott Venus Williamstől 6–4, 6–3-ra. A Roland Garrosnak 6. kiemeltként vágott neki. Az első két körben magabiztos győzelmekkel melegített Elena Baltacha és Irina Falconi ellen, majd az első kiemelt ellenfelét, a 27. helyen rangsorolt Nagyja Petrovát is simán ejtette ki. A negyedik mérkőzésén, Sloane Stephens ellen kicsit nehezebb dolga volt, de végül 7–5, 6–4-re le tudta győzni a fiatal amerikait. A negyeddöntőben a 15. kiemelt Dominika Cibulková volt az ellenfele, akit ismételten simán, 6–4, 6–1-re vert meg. A végállomást ezennel a remek formában lévő, 21. kiemelt Sara Errani jelentette, aki 7–5, 1–6, 6–3-as győzelemmel végül bekerült a döntőbe.[42]

Grand Slam-döntői

[szerkesztés]

Egyéni

[szerkesztés]

Győzelmei (1)

[szerkesztés]
Év Bajnokság Ellenfél a döntőben Döntő eredménye
2011 US Open USA Serena Williams 6–2, 6–3

Elveszített döntői (1)

[szerkesztés]
Év Bajnokság Ellenfél a döntőben Döntő eredménye
2010 Roland Garros olasz Francesca Schiavone 4–6, 6–7(2)

Páros

[szerkesztés]

Győzelmei (4)

[szerkesztés]
Év Helyszín Partner Ellenfelek a döntőben Eredmény a döntőben
2005 US Open USA Lisa Raymond orosz Jelena Gyementyjeva
olasz Francesca Schiavone
6–2, 5–7, 6–3
2006 Roland Garros USA Lisa Raymond szlovák Daniela Hantuchová
japán Szugijama Ai
6–3, 6–2
2019 Australian Open Kína Csang Suaj magyar Babos Tímea
francia Kristina Mladenovic
6–3, 6–4
2021 US Open Kína Csang Suaj USA Cori Gauff
USA Catherine McNally
6–3, 3–6, 6–3

Elveszített döntői (5)

[szerkesztés]
Év Helyszín Partner Ellenfelek a döntőben Eredmény a döntőben
2006 Australian Open USA Lisa Raymond kínai Jen Ce
kínai Cseng Csie
6–2, 6–7(7), 3–6
2008 Wimbledon USA Lisa Raymond USA Serena Williams
USA Venus Williams
2–6, 2–6
2008 US Open USA Lisa Raymond Zimbabwe Cara Black
USA Liezel Huber
3–6, 6–7(6)
2009 Wimbledon ausztrál Rennae Stubbs USA Serena Williams
USA Venus Williams
6–7(4), 4–6
2011 Wimbledon német Sabine Lisicki cseh Květa Peschke
szlovén Katarina Srebotnik
3–6, 1–6

Vegyes páros

[szerkesztés]

Győzelmei (3)

[szerkesztés]
Év Helyszín Partner Ellenfelek a döntőben Eredmény a döntőben
2005 Australian Open ausztrál Scott Draper Dél-Afrika Liezel Huber
Zimbabwe Kevin Ullyett
6–2, 2–6, [10–6]
2008 Wimbledon USA Bob Bryan szlovén Katarina Srebotnik
USA Mike Bryan
7–5, 6–4
2014 Wimbledon szerb Nenad Zimonjić fehérorosz Max Mirni
Kínai Köztársaság Csan Hao-csing
6–4, 6–2

Elveszített döntői (2)

[szerkesztés]
Év Helyszín Partner Ellenfelek a döntőben Eredmény a döntőben
2021 Australian Open ausztrál Matthew Ebden cseh Barbora Krejčíková
USA Rajeev Ram
1–6, 4–6
2022 Wimbledon ausztrál Matthew Ebden brit Neal Skupski
USA Desirae Krawczyk
4–6, 3–6

Eredményei Grand Slam-tornákon

[szerkesztés]

Egyéniben

[szerkesztés]
Grand Slam Australian Open Roland Garros Wimbledon US Open
Év Eredmény Utolsó ellenfél Eredmény Utolsó ellenfél Eredmény Utolsó ellenfél Eredmény Utolsó ellenfél
2003 3. kör SVK Daniela Hantuchová 1. kör USA Lindsay Davenport
2004 2. kör HUN Kapros Anikó 1. kör német Anna-Lena Grönefeld 1. kör RUS Vera Zvonarjova 2. kör RUS Nagyja Petrova
2005 1. kör francia Amélie Mauresmo 2. kör francia Nathalie Dechy 1. kör CZE Michaela Paštiková 1. kör CHN Szun Tien-tien
2006 4. kör SUI Martina Hingis 1. kör szerb Ana Ivanović 2. kör francia Amélie Mauresmo 1. kör CZE Lucie Šafářová
2007 2. kör CRO Jelena Kostanić Tošić 3. kör CZE Nicole Vaidišová 2. kör venezuela Milagros Sequera 1. kör francia Alizé Cornet
2008 2. kör CZE Petra Kvitová 2. kör CZE Nicole Vaidišová 1. kör USA Venus Williams
2009 3. kör RUS Jelena Gyementyjeva Elődöntő RUS Szvetlana Kuznyecova 3. kör szerb Ana Ivanović 2. kör USA Vania King
2010 3. kör USA Serena Williams Döntő ITA Francesca Schiavone 1. kör EST Kaia Kanepi Negyeddöntő BEL Kim Clijsters
2011 3. kör CZE Petra Kvitová 3. kör argentin Gisela Dulko 1. kör HUN Czink Melinda Győzelem USA Serena Williams
2012 1. kör Román Sorana Cîrstea Elődöntő Olasz Sara Errani 2. kör holland Arantxa Rus

Negyeddöntő fehérorosz Viktorija Azaranka
2013 2. kör Kína Cseng Csie 3. kör szerb Jelena Janković 3. kör német Sabine Lisicki 1. kör USA Victoria Duval
2014 3. kör szerb Ana Ivanović 4. kör orosz Marija Sarapova 1. kör belga Yanina Wickmayer 2. kör észt Kaia Kanepi
2015 2. kör USA Coco Vandeweghe 3. kör orosz Marija Sarapova 3. kör USA Coco Vandeweghe 4. kör olasz Flavia Pennetta
2016 2. kör cseh Kristýna Plíšková Elődöntő spanyol Garbiñe Muguruza 2. kör német Sabine Lisicki 2. kör Kína Csang Suaj
2017 1. kör brit Heather Watson 4. kör lett Jeļena Ostapenko
2018 1. kör Puerto Rico Mónica Puig 3. kör spanyol Garbiñe Muguruza 2. kör ausztrál Daria Gavrilova 1. kör dán Caroline Wozniacki
2019 1. kör ukrán D Jasztremszka 2. kör orosz J Alekszandrova 1. kör spanyol C Suárez Navarro 1. kör orosz J Alekszandrova
2020 1. kör USA Catherine McNally elmaradt
2021 2. kör USA Jessica Pegula 1. kör USA Shelby Rogers 1. kör észt Anett Kontaveit
2020 2. kör orosz A Pavljucsenkova

Párosban

[szerkesztés]
Grand Slam Australian Open Roland Garros Wimbledon US Open
Év Eredmény
Partner
Utolsó ellenfél Eredmény
Partner
Utolsó ellenfél Eredmény
Partner
Utolsó ellenfél Eredmény
Partner
Utolsó ellenfél
2004 3. kör
ausztrál Bryanne Stewart
USA M. Navratilova
USA L. Raymond
3. kör
ausztrál Bryanne Stewart
USA M. Navratilova
USA L. Raymond
2005 2. kör
ausztrál Bryanne Stewart
RUS V. Zvonarjova
RUS A. Miskina
3. kör
ausztrál Bryanne Stewart
SUI P. Schnyder
USA C. Morariu
Elődöntő
ausztrál Bryanne Stewart
ZIM C. Black
RSA L. Huber
Győztes
USA Lisa Raymond
RUS J. Gyementyjeva
ITA F. Pennetta
2006 Döntő
USA Lisa Raymond
CHN J. Ce
CHN Cseng Csie
Győztes
USA Lisa Raymond
SVK D. Hantuchová
japán Szugijama Ai
3. kör
USA Lisa Raymond
spanyol V. R. Pascual
argentin P. Suárez
Elődöntő
USA Lisa Raymond
SLO K. Srebotnik
RUS Gy. Szafina
2007 Elődöntő
USA Lisa Raymond
ZIM C. Black
USA L. Huber
Elődöntő
USA Lisa Raymond
SLO K. Srebotnik
japán Szugijama Ai
Elődöntő
USA Lisa Raymond
SLO K. Srebotnik
japán Szugijama Ai
3. kör
USA Lisa Raymond
USA B. Mattek-Sands
India S. Mirza
2008 3. kör
USA Lisa Raymond
spanyol N. Ll. Vives
spanyol M. J. Martínez Sanchez
Döntő
USA Lisa Raymond
USA S. Williams
USA V. Williams
Döntő
USA Lisa Raymond
USA L. Huber
ZIM C. Black
2009 3. kör
ausztrál Rennae Stubbs
USA S. Williams
USA V. Williams
3. kör
ausztrál Rennae Stubbs
CHN J. Ce
CHN Cseng Csie
Döntő
ausztrál Rennae Stubbs
USA S. Williams
USA V. Williams
Elődöntő
ausztrál Rennae Stubbs
ZIM C. Black
USA L. Huber
2010 1. kör
RUS Nagyja Petrova
orosz V. Dusevina
ausztrál A. Rodionova
3. kör
orosz Nagyja Petrova
UKR A. Bondarenko
UKR K. Bondarenko
3. kör
RUS Nagyja Petrova
USA V. King
kazah J. Svedova
2011 Döntő
német Sabine Lisicki
cseh K. Peschke
szlovén K. Srebotnik
1. kör
német Sabine Lisicki
görög E. Danjilídu
szlovén P. Hercog
2012 1. kör
német Julia Görges
orosz J. Makarova
orosz J. Vesznyina
2. kör
ausztrál Casey Dellacqua
USA Liezel Huber
USA Lisa Raymond
2013 2. kör
német Julia Görges
USA Varvara Lepchenko
Kína Cseng Szaj-szaj
3. kör
olasz F Schiavone
Zimbabwe Cara Black
Új-Zéland Marina Eraković
1. kör
olasz F Schiavone
USA Lisa Raymond
brit Laura Robson
2. kör
orosz Sz. Kuznyecova
Kínai Köztársaság Hszie Su-vej
Kína Peng Suaj
2014 2. kör
orosz Sz. Kuznyecova
francia Alizé Cornet
francia Caroline Garcia
1. kör
orosz Sz. Kuznyecova
Kínai Köztársaság Hszie Su-vej
Kína Peng Suaj
3. kör
olasz Flavia Pennetta
cseh Lucie Hradecká
holland Michaëlla Krajicek
2015 3. kör
orosz Sz. Kuznyecova
holland Kiki Bertens
svéd Johanna Larsson
3. kör
szlovák Daniela Hantuchová
holland Michaëlla Krajicek
cseh Barbora Strýcová
2. kör
szlovák Daniela Hantuchová
ausztrál Casey Dellacqua
kazah J. Svedova
1. kör
orosz Sz. Kuznyecova
német Anna-Lena Grönefeld
USA Coco Vandeweghe
2016 2. kör
kazah J. Svedova
USA Vania King
orosz A. Kudrjavceva
1. kör
Kína Csang Suaj
orosz J. Makarova
orosz J. Vesznyina
2. kör
Kína Csang Suaj
orosz J. Makarova
orosz J. Vesznyina
2017 2. kör
Kína Csang Suaj
India Szánija Mirza
cseh Barbora Strýcová
1. kör
Kína Csang Suaj
Kanada Gabriela Dabrowski
Kína Hszü Ji-fan
2018 2. kör
orosz A Pavljucsenkova
cseh A Hlaváčková
cseh Barbora Strýcová
1. kör
orosz A Pavljucsenkova
ukrán Nagyija Kicsenok
ausztrál Anastasia Rodionova
Elődöntő
Kína Csang Suaj
magyar Babos Tímea
francia Kristina Mladenovic
2019 Győztes
Kína Csang Suaj
magyar Babos Tímea
francia Kristina Mladenovic
Negyeddöntő
Kína Csang Suaj
magyar Babos Tímea
francia Kristina Mladenovic
2. kör
Kína Csang Suaj
USA Danielle Collins
USA B Mattek-Sands
1. kör
Kína Csang Suaj
USA Danielle Collins
ausztrál Ellen Perez
2020 1. kör
ausztrál Ellen Perez
spanyol Lara Arruabarrena
Tunézia Unsz Dzsábir
elmaradt
2021 1. kör
Kína Csang Suaj
Kanada Leylah Fernandez
brit Heather Watson
1. kör
USA Coco Vandeweghe
orosz Anna Kalinszkaja
kazah Julija Putyinceva
Győztes
Kína Csang Suaj
USA Cori Gauff
USA Csang Suaj
2022 2. kör
Kína Csang Suaj
lengyel Magda Linette
USA Bernarda Pera
3. kör
Tajvan Latisha Chan
belga Maryna Zanevska
belga K Zimmermann
1. kör
Tajvan Latisha Chan
spanyol Aliona Bolsova
USA Ingrid Neel
1. kör
Tajvan Latisha Chan
Japán Miyu Kato
indonéz Aldila Sutjiadi
2023 1. kör
francia Alizé Cornet
Tajvan Csan Hao-csing
Kína Jang Csao-hszüan

WTA-döntői

[szerkesztés]

Egyéni

[szerkesztés]

Győzelmei (9)

[szerkesztés]
Összesítés
Grand Slam-torna (1)
Premier Mandatory (0) WTA 1000 (mandatory)* (0)
Premier Five (0) WTA 1000 (non-mandatory)* (0)
Premier (2) WTA 500* (0)
International (6) WTA 250* (0)

*2021-től megváltozott a tornák kategóriáinak elnevezése.

Dátum Torna Borítás Ellenfél a döntőben Döntő eredménye
1. 2009. október 18. JPN HP Open, Oszaka Kemény olasz Francesca Schiavone 7–5, 6–1
2. 2010. április 18. USA Family Circle Cup, Charleston Zöld salak orosz Vera Zvonarjova 6–0, 6–3
3. 2011. szeptember 11. USA US Open, New York Kemény USA Serena Williams 6–2, 6–3
4. 2013. augusztus 4. USA Mercury Insurance Open, Carlsbad Kemény fehérorosz Viktorija Azaranka 6–2, 6–3
5. 2013. október 13. japán HP Open, Oszaka Kemény Kanada Eugenie Bouchard 3–6, 7–5, 6–2
6. 2014. október 12. japán HP Open, Oszaka Kemény kazah Sarina Dijas 7–6(7), 6–3
7. 2015. május 23. francia Internationaux de Strasbourg, Strasbourg Salak francia Kristina Mladenovic 3–6, 6–2, 6–3
8. 2015. július 26. osztrák Gastein Ladies, Bad Gastein Salak olasz Karin Knapp 3–6, 7–6(3), 6–2
9. 2017. május 27. francia Internationaux de Strasbourg, Strasbourg Salak ausztrál Daria Gavrilova 5–7, 6–4, 6–3

Elveszített döntői (16)

[szerkesztés]
Dátum Torna Borítás Ellenfél a döntőben Döntő eredménye
1. 2005. január 8. ausztrál Uncle Tobys Hardcourts, Gold Coast Kemény svájci Patty Schnyder 6–1, 3–6, 5–7
2. 2005. január 15. ausztrál Medibank International, Sydney Kemény ausztrál Alicia Molik 7–6(5), 4–6, 5–7
3. 2006. május 14. CZE ECM Prague Open, Prága Salak izraeli Sahar Peér 6–4, 2–6, 1–6
4. 2008. szeptember 28. Dél-Korea Hansol Korea Open, Szöul Kemény orosz Marija Kirilenko 6–2, 1–6, 4–6
5. 2009. augusztus 9. USA LA Women’s Tennis Championships, Los Angeles Kemény olasz Flavia Pennetta 4–6, 3–6
6. 2010. május 2. német Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart Salak belga Justine Henin 4–6, 6–2, 1–6
7. 2010. június 5. francia Roland Garros, Párizs Salak olasz Francesca Schiavone 4–6, 6–7(2) (részletek)
8. 2011. május 15. ITA Internazionali BNL d'Italia, Róma Salak orosz Marija Sarapova 2–6, 4–6
9. 2011. augusztus 14. Kanada Rogers Cup, Toronto Kemény USA Serena Williams 4–6, 2–6
10. 2011. október 16. Japán HP Open, Oszaka Kemény francia Marion Bartoli 3–6, 1–6
11. 2012. február 19. Katar Qatar Total Open, Doha Kemény fehérorosz Viktorija Azaranka 1–6, 2–6 (részletek)
12. 2012. október 21. Oroszország Kreml Kupa, Moszkva Kemény (f) dán Caroline Wozniacki 2–6, 6–4, 5–7 (részletek)
13. 2013. október 20. Oroszország Kreml Kupa, Moszkva Kemény (f) román Simona Halep 6–7(1), 2–6
14. 2013. november 3. Bulgária WTA Tournament of Champions, Szófia Kemény (f) román Simona Halep 6–2, 2–6, 2–6
15. 2016. április 30. cseh Sparta Prague Open, Prága Salak cseh Lucie Šafářová 6–3, 1–6, 4–6
16. 2019. szeptember 21. Kína Guangzhou Open, Kanton Kemény USA Sofia Kenin 7–6(4), 4–6, 2–6

Páros

[szerkesztés]

Győzelmei (28)

[szerkesztés]
Összesítés
Grand Slam-torna (4)
Tier I (9) Premier Mandatory* (0) WTA 1000 (mandatory)** (0)
Tier II (7) Premier Five* (0) WTA 1000 (non-mandatory)** (1)
Tier III (2) Premier* (2) WTA 500** (0)
Tier IV (0) International* (1) WTA 250** (0)
Tier V (0) Challenger* (0)
WTA Finals (2)
  • * 2009-től megváltozott a tornák rendszere. Az egymás mellett azonos színnel jelölt tornatípusok között nincs teljes mértékű megfelelés.
  • **2021-től megváltozott a tornák kategóriáinak elnevezése.
Dátum Torna Borítás Partner Ellenfél a döntőben Döntő eredménye
1. 2005. január 15. ausztrál Medibank International, Sydney Kemény ausztrál Bryanne Stewart orosz Jelena Gyementyjeva
japán Szugijama Ai
feladták
2. 2005. április 4. USA Bausch & Lomb Championships, Ponte Vedra Beach Zöld salak ausztrál Bryanne Stewart cseh Květa Peschke
svájci Patty Schnyder
6–4, 6–2
3. 2005. augusztus 22. USA Pilot Pen Tennis, New Haven Kemény USA Lisa Raymond argentína Gisela Dulko
orosz Marija Kirilenko
6–2, 6–7(6), 6–1
4. 2005. szeptember 11. USA US Open, New York Kemény USA Lisa Raymond orosz Jelena Gyementyjeva
olasz Francesca Schiavone
6–2, 5–7, 6–3
5. 2005. szeptember 26. Luxemburg Fortis Championships Luxembourg, Luxemburg Kemény (fedett) USA Lisa Raymond zimbabwe Cara Black
ausztrál Rennae Stubbs
7–5, 6–1
6. 2005. október 16. Oroszország Kremlin Cup, Moszkva Kemény (fedett) USA Lisa Raymond zimbabwe Cara Black
ausztrál Rennae Stubbs
6–2, 6–4
7. 2005. november 13. USA WTA Tour Championships, Los Angeles Salak USA Lisa Raymond Zimbabwe Cara Black
ausztrál Rennae Stubbs
6–7(5), 7–5, 6–4
8. 2006. február 5. Japán Toray Pan Pacific Open, Tokió Kemény (fedett) USA Lisa Raymond Zimbabwe Cara Black
ausztrál Rennae Stubbs
6–2, 6–1
9. 2006. február 26. USA Cellular South Cup, Memphis Kemény (fedett) USA Lisa Raymond fehérorosz Viktorija Azaranka
dán Caroline Wozniacki
7–6(2), 6–3
10. 2006. március 19. USA Pacific Life Open, Indian Wells Kemény USA Lisa Raymond spanyol Virginia Ruano Pascual
USA Meghann Shaughnessy
6–2, 7–5
11. 2006. április 2. USA NASDAQ-100 Open, Miami Kemény USA Lisa Raymond Dél-Afrika Liezel Huber
USA Martina Navratilova
6–4, 7–5
12. 2006. április 16. USA Family Circle Cup, Charleston Kemény USA Lisa Raymond spanyol Virginia Ruano Pascual
USA Meghann Shaughnessy
3–6, 6–1, 6–1
13. 2006. június 11. Franciaország Roland Garros, Párizs Salak USA Lisa Raymond szlovák Daniela Hantuchová
japán Szugijama Ai
6–3, 6–2
14. 2006. október 8. Németország Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart Kemény (fedett) USA Lisa Raymond zimbabwe Cara Black
ausztrál Rennae Stubbs
6–3, 6–4
15. 2006. október 29. Ausztria Generali Ladies Linz, Linz Kemény (fedett) USA Lisa Raymond USA Corina Morariu
szlovén Katarina Srebotnik
6–3, 6–0
16. 2006. november 5. Belgium Gaz de France Stars, Hasselt Kemény (fedett) USA Lisa Raymond görög Eléni Danjilídu
német Jasmin Wöhr
6–2, 6–3
17. 2006. november 12. Spanyolország WTA Tour Championships, Madrid Kemény USA Lisa Raymond zimbabwe Cara Black
ausztrál Rennae Stubbs
3–6, 6–3, 6–3
18. 2007. február 4. Japán Toray Pan Pacific Open, Tokió Kemény (fedett) USA Lisa Raymond USA Vania King
ausztrál Rennae Stubbs
7–6(6), 3–6, 7–5
19. 2007. március 18. USA Pacific Life Open, Indian Wells Kemény USA Lisa Raymond Kínai Köztársaság Csan Jung-zsan
Kínai Köztársaság Csuang Csia-zsung
6–3, 7–5
20. 2007. április 1. USA Sony Ericsson Open, Miami Kemény USA Lisa Raymond zimbabwe Cara Black
Dél-Afrika Liezel Huber
6–4, 3–6, 10–2
21. 2007. május 13. Németország Qatar Telecom German Open, Berlin Salak USA Lisa Raymond olasz Tathiana Garbin
olasz Roberta Vinci
6–3, 6–4
22. 2007. június 24. Egyesült Királyság AEGON International, Eastbourne USA Lisa Raymond cseh Květa Peschke
ausztrál Rennae Stubbs
6–7(5), 6–4, 6–3
23. 2011. április 24. Németország Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart Salak (fedett) német Sabine Lisicki német Jasmin Wöhr
német Kristina Barrois
6–1, 7–6(5)
24. 2013. október 20. orosz Kreml Kupa, Moszkva Kemény (fedett) orosz Szvetlana Kuznyecova orosz Alla Kudrjavceva
ausztrál Anastasia Rodionova
6–1, 1–6, [10–8]
25. 2018. október 14. Hongkong Hong Kong Open, Hongkong Kemény Kína Csang Suaj Japán Aojama Súko
fehérorosz Lidzija Marozava
6–4, 6–4
26. 2019. január 25. ausztrál Australian Open, Melbourne Kemény Kína Csang Suaj magyar Babos Tímea
francia Kristina Mladenovic
6–3, 6–4
27. 2021. augusztus 22. USA Cincinnati Open, Mason Kemény Kína Csang Suaj Kanada Gabriela Dabrowski
brazil Luisa Stefani
7–5, 6–3
28. 2021. szeptember 12. USA US Open, New York Kemény Kína Csang Suaj USA Cori Gauff
USA Catherine McNally
6–3, 3–6, 6–3

Elveszített döntői (15)

[szerkesztés]
Dátum Torna Borítás Partner Ellenfél a döntőben Döntő eredménye
1. 2004. november 7. Kanada Bell Challenge, Québec City Kemény (fedett) BEL Els Callens USA Carly Gullickson
argentin María Emilia Salerni
5–7, 5–7
2. 2006. január 29. Ausztrália Australian Open, Melbourne Kemény USA Lisa Raymond CHN Jen Ce
CHN Cseng Csie
6–2, 6–7(7), 3–6
3. 2007. november 6. USA Advanta Championships, Philadelphia Kemény (fedett) USA Lisa Raymond ZIM Cara Black
ausztrál Rennae Stubbs
4–6, 6–7(4)
4. 2008. augusztus 26. USA Pilot Pen Tennis, New Haven Kemény USA Lisa Raymond CHN Jen Ce
CHN Cseng Csie
4–6, 2–6
5. 2008. július 6. Egyesült Királyság Wimbledon, London USA Lisa Raymond USA Serena Williams
USA Venus Williams
2–6, 2–6
6. 2008. szeptember 7. USA US Open, New York Kemény USA Lisa Raymond zimbabwe Cara Black
USA Liezel Huber
3–6, 6–7(6)
7. 2008. szeptember 21. Japán Toray Pan Pacific Open, Tokió Kemény USA Lisa Raymond USA Vania King
RUS Nagyja Petrova
1–6, 4–6
8. 2009. június 20. Egyesült Királyság AEGON International, Eastbourne ausztrál Rennae Stubbs UZB Akgul Amanmuradova
japán Szugijama Ai
4–6, 3–6
9. 2009. július 4. Egyesült Királyság Wimbledon, London ausztrál Rennae Stubbs USA Serena Williams
USA Venus Williams
6–7(4), 4–6
10. 2009. augusztus 23. Kanada Rogers Cup, Toronto Kemény ausztrál Rennae Stubbs spanyol Nuria Ll. Vives
spanyol M. J. Martínez Sánchez
6–2, 5–7, [9–11]
11. 2010. március 20. USA BNP Paribas Open, Indian Wells Kemény RUS Nagyja Petrova CZE Květa Peschke
SLO Katarina Srebotnik
4–6, 6–2, [5–10]
12. 2010. április 3. USA Sony Ericsson Open, Miami Kemény RUS Nagyja Petrova argentin Gisela Dulko
ITA Flavia Pennetta
3–6, 6–4, [7–10]
13. 2011. július 2. Egyesült Királyság Wimbledon, London német Sabine Lisicki CZE Květa Peschke
SLO Katarina Srebotnik
3–6, 1–6
14. 2013. október 13. Japán HP Open, Oszaka Kemény Kína Csang Suaj FRA Kristina Mladenovic
ITA Flavia Pennetta
4–6, 3–6
15. 2019. március 31. USA Miami Open, Miami Kemény Kína Csang Suaj belga Elise Mertens
fehérorosz Arina Szabalenka
6–7(5), 2–6

Év végi világranglista-helyezései

[szerkesztés]
Év 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022
Egyéni 682. Növekedés 276. Növekedés 265. Növekedés 153. Növekedés 65. Növekedés 46. Növekedés 29. Csökkenés 47. Csökkenés 52. Növekedés 13. Növekedés 6. Állandó 6. Csökkenés 9. Csökkenés 18. Csökkenés 23. Csökkenés 27. Növekedés 21. Csökkenés 41. Csökkenés 72. Csökkenés 96. Csökkenés 112. Csökkenés 378. Csökkenés 539.
Páros 292. Állandó 292. Növekedés 131. Csökkenés 141. Növekedés 53. Növekedés 2. Növekedés 1. Csökkenés 5. Csökkenés 14. Növekedés 7. Csökkenés 35. Növekedés 33. Csökkenés 107. Növekedés 47. Csökkenés 67. Növekedés 62. Csökkenés 124. Növekedés 98. Növekedés 69. Növekedés 12. Csökkenés 31. Növekedés 16. Csökkenés 113.

Jegyzetek

[szerkesztés]
  1. Former US Open champion Sam Stosur set to retire at Australian Open (angol nyelven). WTA, 2023. január 15. (Hozzáférés: 2023. március 12.)
  2. 'One last time': Samantha Stosur to retire after Australian Open (angol nyelven). tennis.com, 2023. január 14. (Hozzáférés: 2023. március 12.)
  3. Court of appeal. The Daily Telegraph, 2007. január 14. (Hozzáférés: 2011. július 4.)
  4. a b Bio. SamStosur.com. [2008. szeptember 12-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2011. augusztus 24.)
  5. Samantha Stosur, Results. FedCup.com. [2016. május 1-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2011. október 1.)
  6. a b c Samantha Stosur, Info – Career in review. WTA Tennis. (Hozzáférés: 2011. október 1.)
  7. Schnyder edges Stosur in Gold Coast final. ABC News, 2005. január 8. (Hozzáférés: 2011. október 2.)
  8. Molik takes on Stosur in final. The Age, 2005. január 15. (Hozzáférés: 2011. október 2.)
  9. Molik wins all-Aussie battle for Sydney crown. ABC News, 2005. január 15. (Hozzáférés: 2011. október 2.)
  10. Draper and Stosur take out mixed doubles. The Sydney Morning Herald, 2005. január 31. (Hozzáférés: 2011. október 2.)
  11. Sharapova digs deep to overcome brave Stosur. The Sydney Morning Herald, 2005. június 11. (Hozzáférés: 2011. október 2.)
  12. Raymond & Stosur wrap up US crown. BBC Sport, 2005. szeptember 11. (Hozzáférés: 2011. október 2.)
  13. Samantha Stosur, Activity. WTA Tennis. (Hozzáférés: 2011. október 2.) (A 2005-ös eredmények megtekinthetők az év kiválasztásával.)
  14. a b Samantha Stosur, Stats – Ranking History. WTA Tennis. (Hozzáférés: 2011. október 2.)
  15. Doubles Rankings, 2005. WTA. [2012. április 17-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2011. október 2.)
  16. Hingis ends Stosur campaign. ABC News, 2006. január 23. (Hozzáférés: 2011. október 4.)
  17. Martina Hingis vs Sam Stosur 2006 AO Highlights. YouTube-videó, 2010. szeptember 28. (Hozzáférés: 2011. október 4.)
  18. Raymond, Stosur win French Open doubles titles. USA Today, 2006. június 11. (Hozzáférés: 2011. október 4.)
  19. Doubles Rankings, 2006. WTA. [2012. április 17-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2011. október 4.)
  20. Samantha Stosur, Activity. WTA Tennis. (Hozzáférés: 2011. október 2.) (A 2006-os eredmények megtekinthetők az év kiválasztásával.)
  21. Samantha Stosur, Activity. WTA Tennis. (Hozzáférés: 2011. október 2.) (A 2007-es eredmények megtekinthetők az év kiválasztásával.)
  22. Sam can feed on success. The Sun, 2011. szeptember 13. (Hozzáférés: 2011. október 2.)
  23. Samantha Stosur, Activity. WTA Tennis. (Hozzáférés: 2011. október 2.) (A 2008-as eredmények megtekinthetők az év kiválasztásával.)
  24. Samantha Stosur, Activity. WTA Tennis. (Hozzáférés: 2011. október 2.) (A 2010-es eredmények megtekinthetők az év kiválasztásával.)
  25. a b c d e f g h i j k Samantha Stosur, Activity. WTA Tennis. (Hozzáférés: 2011. október 2.) (A 2011-es eredmények megtekinthetők az év kiválasztásával.)
  26. Injured Serena withdraws in Cincinnati. CNN.com, 2011. augusztus 18. (Hozzáférés: 2011. augusztus 24.)
  27. Stosur vs Petrova Match Statistics. USOpen.org. (Hozzáférés: 2011. október 1.)
  28. US Open 2011: Samantha Stosur through despite losing record tie-break. The Guardian, 2011. szeptember 5. (Hozzáférés: 2011. október 1.)
  29. Stosur vs Kirilenko Part 2 Highlights (US Open 2011). YouTube-videó, 2011. szeptember 7. (Hozzáférés: 2011. október 1.)
  30. US Open: Kerber tovább folytatta nagy menetelését, már elődöntős. Nemzeti Sport Online, 2011. szeptember 9. (Hozzáférés: 2011. október 1.)
  31. US Open 2011: Sam Stosur beats Serena Williams in final. BBC Sport, 2011. szeptember 12. (Hozzáférés: 2011. október 1.)
  32. Stosur stuns Serena to win US Open. USOpen.org, 2011. szeptember 11. [2011. október 16-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2011. október 1.)
  33. Bartoli Wins In Osaka, Istanbul Still In Reach. WTA Tennis, 2011. október 16. (Hozzáférés: 2011. október 18.)
  34. Tenth Time Lucky For Stosur Vs Sharapova. WTA Tennis, 2011. október 25. (Hozzáférés: 2011. november 13.)
  35. Istanbul: Stosur vs. Sharapova. WTA Tennis, 2011. október 25. [2011. november 3-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2011. november 13.)
  36. Azarenka Serves Up Victory Over Stosur. WTA Tennis, 2011. október 26. (Hozzáférés: 2011. november 13.)
  37. Istanbul: Azarenka vs. Stosur. WTA Tennis, 2011. október 26. [2011. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2011. november 13.)
  38. Stosur Dominates Li, Qualifies For Semifinals. WTA Tennis, 2011. október 28. (Hozzáférés: 2011. november 13.)
  39. Istanbul: Stosur vs. Li. WTA Tennis, 2011. október 28. [2011. október 29-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2011. november 13.)
  40. Kvitova Beats Stosur, Shades Of 2004.... WTA Tennis, 2011. október 29. (Hozzáférés: 2011. november 13.)
  41. Istanbul: Kvitova vs. Stosur. WTA Tennis, 2011. október 29. [2011. október 31-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2011. november 13.)
  42. a b c d Samantha Stosur, Activity. WTA Tennis. (Hozzáférés: 2012. január 14.) (A 2012-es eredmények megtekinthetők az év kiválasztásával.)
  43. World no.1 battles into final, Stosur up next. wtatennis.com, 2012. február 18. (Hozzáférés: 2012. március 4.)

Források

[szerkesztés]

További információk

[szerkesztés]
Commons:Category:Samantha Stosur
A Wikimédia Commons tartalmaz Samantha Stosur témájú médiaállományokat.