1986-os junior atlétikai világbajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

Az 1986-os junior atlétikai világbajnokság volt az első junior VB. 1986. július 16-tól július 20-ig rendezték a görögországi Athénben.

Eredmények[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Férfiak[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Versenyszám 1Gold medal icon.svg Arany 2Silver medal icon.svg Ezüst 3Bronze medal icon.svg Bronz
100 m Derrick Florence
 USA
10.17 Stanley Kerr
 USA
10.23 Jamie Henderson
 GBR
10.34
200 m Stanley Kerr
 USA
20.74 Derrick Florence
 USA
21.12 Steve McBain
 AUS
21.21
400 m Miles Murphy
 AUS
45.64 Roberto Hernández
 CUB
45.64 Edgar Itt
 FRG
45.72
800 m David Sharpe
 GBR
1:48.32 Manuel Balmaceda
 CHI
1:48.91 Andrey Sudnik
 URS
1:48.93
1500 m Wilfred Kirochi
 KEN
3:44.62 Peter Rono
 KEN
3:45.62 Johan Boakes
 GBR
3:45.80
5000 m Peter Chumba
 KEN
13:55.25 Alejandro Gómez
 ESP
13:55.94 Feyisa Melese
 ETH
13:56.45
10 000 m Peter Chumba
 KEN
28:44.00 Juma Munyampanda
 TAN
28:45.14 Debebe Demisse
 ETH
28:49.09
20 km utcai futás Tadesse Gebre
 ETH
1:02:32 Juma Munyampanda
 TAN
1:01:45 Negash Dube
 KEN
1:04:23
110 m gát Colin Jackson
 GBR
13.44 Jon Ridgeon
 GBR
13.91 Emilio Valle
 CUB
14.00
400 m gát Emilio Valle
 CUB
50.02 Hiroshi Kakimori
 JPN
50.09 Pascal Maran
 FRA
50.39
2000 m akadály Jon Azkueta
 ESP
5:28.56 Johnstone Kipkoech
 KEN
5:29.56 Jens Volkmann
 FRG
5:29.60
10000 m gyaloglás Mikhail Shchennikov
 URS
40:38.01 Salvatore Cacia
 ITA
40:40.73 Ricardo Pueyo
 ESP
40:41.05
4 × 100 m  GBR
Jamie Henderson
Phil Goedluck
David Kirton
Jon Ridgeon
39.80  FRG
Matthias Schlicht
Frank Kobor
Oliver Schmidt
Ingo Todt
39.81 Sablon:Poland
Jarosław Kaniecki
Tomasz Jędrusik
Jacek Konopka
Marek Parjaszewski
39.98
4 × 400 m  USA
Clifton Campbell
Chip Rish
Percy Waddle
William Reed
3:01.90 Sablon:Cuba
Luis Cadogan
Eulogio Mordoche
Ramiro González
Roberto Hernández
3:04.22  Jamaica
Anthony Christie
Thomas Mason
Howard Davis
Lyndale Patterson
3:05.16
magasugrás Javier Sotomayor
 CUB
2.25 Hollis Conway
 USA
2.22 Thomas Müller
 GDR
2.22
rúdugrás Igor Potapovich
 URS
5.50 Delko Lesev
 BUL
5.40 Mike Thiede
 GDR
5.30
távolugrás Dietmar Haaf
 GDR
7.93 Ivo Krsek
 TCH
7.87 Thomas Wolf
 GDR
7.77
hármasugrás Igor Parygin
 URS
16.97 Zdravko Dimitrov
 BUL
16.13 Du Benghong
 CHN
16.00
súlylökés Aleksejs Lukašenko
 URS
18.90 Vyacheslav Lykho
 URS
18.71 Radoslav Despotov
 BUL
18.17
diszkoszvetés Vasil Baklarov
 BUL
60.60 Werner Reiterer
 AUS
58.64 Vasiliy Kaptyukh
 URS
58.22
gerelyhajítás Vladimir Sasimovich
 URS
78.84 Mark Roberson
 GBR
74.24 Gavin Lovegrove
 NZL
74.22
kalapácsvetés Vitaliy Alisevich
 URS
72.00 Valeriy Gubkin
 URS
71.78 Sabin Khristov
 BUL
68.96
tízpróba Petri Keskitalo
 FIN
7623 Mike Smith
 CAN
7523 Nikolay Zayats
 URS
7509

Nők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Versenyszám 1Gold medal icon.svg Arany 2Silver medal icon.svg Ezüst 3Bronze medal icon.svg Bronz
100 m Tina Iheagwam
 NGR
11.34 Caryl Smith
 USA
11.46 Maicel Malone
 USA
11.49
200 m Falilat Ogunkoya
 NGR
23.11 Mary Onyali
 NGR
23.30 Katrin Krabbe
 GDR
23.31
400 m Susann Sieger
 GDR
52.02 Olga Pesnopevtseva
 URS
52.17 Sandie Richards
 JAM
52.23
800 m Selina Chirchir
 KEN
2:01.40 Gabriela Sedláková
 TCH
2:01.49 Adriana Dumitru
 ROM
2:01.93
1500 m Ana Padurean
 ROM
4:14.63 Selina Chirchir
 KEN
4:15.59 Snežana Pajkic
 YUG
4:16.03
3000 m Cleopatra Palacian
 ROM
9:02.91 Philippa Mason
 GBR
9:03.35 Dorina Calenic
 ROM
9:06.94
10 000 m Katrin Kley
 GDR
33:19.67 Nora Maraga
 KEN
33:57.99 Marleen Renders
 BEL
33:59.36
100 m gát Heike Tillack
 GDR
13.10 Aliuska López
 CUB
13.14 Tanya Davis
 USA
13.46
400 m gát Claudia Bartl
 GDR
56.76 Kellie Roberts
 USA
56.80 Svetlana Lukashevich
 URS
57.92
5000 m gyaloglás Wang Yan
 CHN
22:03.65 Natalya Zykova
 URS
22:17.76 Jin Bingjie
 CHN
22:17.83
4 × 100 m  USA
Carlette Guidry
Caryl Smith
Denise Liles
Maicel Malone
43.78  GDR
Ina Morgenstern
Katrin Krabbe
Britta Beisbier
Heike Tillack
43.97  NGA
Tina Iheagwam
Caroline Nwajei
Falilat Ogunkoya
Mary Onyali
44.13
4 × 400 m  USA
Gisele Harris
Kandice Princhett
Tasha Downing
Janeene Vickers
3:30.45  GDR
Heike Böckmann
Claudia Bartl
Katja Prochnow
Susanne Sieger
3:30.90  URS
Svetlana Lukashevich
Marina Khripankova
Tatyana Chebykina
Olga Pesnopevtseva
magasugrás Karen Scholz
 GDR
1.92 Galina Astafei
 ROM
1.90 Yelena Obukhova
 URS
1.88
távolugrás Patricia Bille
 GDR
6.70 Anu Kaljurand
 URS
6.46 Tatyana Ter-Mesrobyan
 URS
6.39
súlylökés Heike Rohrmann
 GDR
18.39 Stephanie Storp
 FRG
18.20 Ines Wittich
 GDR
18.19
diszkoszvetés Ilke Wyludda
 GDR
64.02 Franka Dietzsch
 GDR
60.26 Min Chunfeng
 CHN
54.00
gerelyhajítás Xiomara Rivero
 CUB
62.86 Anja Reiter
 GDR
60.24 Alexandra Beck
 GDR
59.92
hétpróba Svetla Dimitrova
 BUL
6041 Marina Shcherbina
 URS
5953 Anke Schmidt
 GDR
5900

Éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Helyezés Ország Arany Ezüst Bronz Összesen
1.  NDK 9 4 7 20
2.  Szovjetunió 6 6 7 19
3.  Egyesült Államok 5 5 2 12
4.  Kenya 4 4 1 9
5.  Nagy-Britannia 3 3 2 8
6.  Kuba 3 3 1 7
7.  Bulgária 2 2 2 6
8.  Románia 2 1 2 5
9.  Nigéria 2 1 1 4
10.  Ausztrália 1 1 1 3
=  Spanyolország 1 1 1 3
12.  Kína 1 0 3 4
13.  Etiópia 1 0 2 3
14.  Finnország 1 0 0 1
15.  NSZK 0 2 2 4
16.  Csehszlovákia 0 2 0 2
=  Tanzánia 0 2 0 2
18.  Chile 0 1 0 1
=  Japán 0 1 0 1
=  Kanada 0 1 0 1
=  Olaszország 0 1 0 1
22.  Jamaica 0 0 2 2
23.  Belgium 0 0 1 1
=  Franciaország 0 0 1 1
=  Lengyelország 0 0 1 1
=  Jugoszlávia 0 0 1 1
=  Új-Zéland 0 0 1 1
Összesen 41 41 41

Külső hivatkozás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • Sport Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap