2015-ös ifjúsági atlétikai világbajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Ifjúsági atlétikai világbajnokság
(2015)
Adatok
Ország Kolumbia
Rendező városCali
Dátum július 1519.
Fő helyszín Estadio Olímpico Pascual Guerrero
Honlap http://cali2015.co/en/

 ← 2013, Doneck2017, Nairobi → 

A 2015-ös ifjúsági atlétikai világbajnokságot július 15. és július 19. között rendezték Caliban, Kolumbiában. A versenyek helyszíne az Estadio Olímpico Pascual Guerrero volt.

Összesített éremtáblázat[szerkesztés]

# Ország Gold medal world centered-2.svg Arany Silver medal world centered-2.svg Ezüst Bronze medal world centered-2.svg Bronz Összesen
1. USA Amerikai Egyesült Államok 8 5 6 19
2. KEN Kenya 5 4 4 13
3. JPN Japán 3 1 1 5
4. ETH Etiópia 2 3 3 8
5. RSA Dél-afrikai Köztársaság 2 2 1 5
6. SWE Svédország 2 1 1 4
7. GER Németország 2 1 0 3
RUS Oroszország 2 1 0 3
9. CUB Kuba 2 0 2 4
10. CHN Kína 1 5 1 7
11. UKR Ukrajna 1 3 1 5
12. FRA Franciaország 1 1 1 3
13. BHR Bahrein 1 1 0 2
14. CZE Csehország 1 0 1 2
ITA Olaszország 1 0 1 2
16. ECU Ecuador 1 0 0 1
JAM Jamaica 1 0 0 1
MDA Moldova 1 0 0 1
ROU Románia 1 0 0 1
SUI Svájc 1 0 0 1
21. AUS Ausztrália 0 2 2 4
22. CAN Kanada 0 2 1 3
23. BRA Brazília 0 1 2 3
24. LAT Lettország 0 1 1 2
MNE Montenegró 0 1 1 2
26. AUT Ausztria 0 1 0 1
NOR Norvégia 0 1 0 1
POL Lengyelország 0 1 0 1
TTO Trinidad és Tobago 0 1 0 1
TUR Törökország 0 1 0 1
31. GBR Egyesült Királyság 0 0 3 3
32. EST Észtország 0 0 1 1
GRE Görögország 0 0 1 1
MEX Mexikó 0 0 1 1
UZB Üzbegisztán 0 0 1 1
SLO Szlovénia 0 0 1 1
Összesen 39 39 39 117

Férfi[szerkesztés]

Futó- és gyaloglószámok[szerkesztés]

versenyszám Gold medal world centered-2.svg arany Silver medal world centered-2.svg ezüst Bronze medal world centered-2.svg bronz
100 m JPN Abdul Hakim Sani Brown (Japán) BRA Derick Silva (Brazília) GBR Rechmial Miller (Egyesült Királyság)
200 m JPN Abdul Hakim Sani Brown (Japán) RSA Kyle Appel (Dél-afrikai Köztársaság) USA Josephus Lyles (USA)
400 m JAM Christopher Taylor (Jamaica) USA Josephus Lyles (USA) USA Keshun Reed (USA)
800 m KEN Willy Kiplimo Tarbei (Kenya) KEN Kipyegon Bett (Kenya) BRA Luis Fernando Pires (Brazília)
1500 m KEN Kumari Taki (Kenya) ETH Mulugeta Assefa (Etiópia) KEN Lawi Kosgei (Kenya)
3000 m KEN Richard Yator Kimunyan (Kenya) KEN Davis Kiplangat (Kenya) ETH Tefera Mosisa (Etiópia)
110 m gát FRA Matteo Ngo (Franciaország) CAN Joseph Daniels (Kanada) USA Isaiah Lucas (USA)
400 m gát USA Norman Grimes (USA) JPN Ryusei Fujii (Japán) JPN Masaki Toyoda (Japán)
2000 m akadály KEN Vincent Kipyegon Ruto (Kenya) ETH Wogene Sebisibe (Etiópia) KEN Geofrey Rotich (Kenya)
10 km gyaloglás RUS Sergey Shirobokov (Oroszország) CHN Zhang Jun (Kína) MEX Federico González (Mexikó)

Ugrószámok[szerkesztés]

versenyszám Gold medal world centered-2.svg arany Silver medal world centered-2.svg ezüst Bronze medal world centered-2.svg bronz
Magasugrás ITA Stefano Sottile (Olaszország) UKR Dmytro Nikitin (Ukrajna) USA Darius Carbin (USA)
Távolugrás CUB Mayket Demetrio Masso (Kuba) AUS Darcy Roper (Ausztrália) BRA Eberson Silva (Brazília)
Hármasugrás CUB Cristian Atanay Nápoles (Kuba) CHN Du Mingze (Kína) CUB Julio César Carbonell (Kuba)
Rúdugrás SWE Armand Duplantis (Svédország) UKR Vladyslav Malykhin (Ukrajna) GRE Emmanouil Karalís (Görögország)

Dobószámok[szerkesztés]

versenyszám Gold medal world centered-2.svg arany Silver medal world centered-2.svg ezüst Bronze medal world centered-2.svg bronz
Diszkoszvetés RSA Werner Visser (Dél-afrikai Köztársaság) CHN Wang Yuhan (Kína) GBR George Evans (Egyesült Királyság)
Gerelyhajítás RSA Paul Jacobus Botha (Dél-afrikai Köztársaság) GER Niklas Kaul (Németország) UZB Vladislav Palyunin (Üzbegisztán)
Súlylökés USA Adrian Piperi (USA) POL Szymon Mazur (Lengyelország) SWE Wictor Petersson (Svédország)
Kalapácsvetés UKR Hlib Piskunov (Ukrajna) UKR Mykhailo Havryliuk (Ukrajna) AUS Ned Weatherly (Ausztrália)

Összetett atlétikai versenyszámok[szerkesztés]

versenyszám Gold medal world centered-2.svg arany Silver medal world centered-2.svg ezüst Bronze medal world centered-2.svg bronz
Tízpróba GER Niklas Kaul (Németország) FRA Ludovic Besson (Franciaország) EST Hans-Christian Hausemberg (Észtország)

Női[szerkesztés]

Futó- és gyaloglószámok[szerkesztés]

versenyszám Gold medal world centered-2.svg arany Silver medal world centered-2.svg ezüst Bronze medal world centered-2.svg bronz
100 m USA Candace Hill (USA) TTO Khalifa St.Fort (Trinidad és Tobago) USA Jayla Kirkland (USA)
200 m USA Candace Hill (USA) USA Lauren Rain Williams (USA) RSA Nicola de Bruyn (Dél-afrikai Köztársaság)
400 m BHR Salwa Eid Naser (Bahrein) USA Lynna Irby (USA) GBR Catherine Reid (Egyesült Királyság)
800 m USA Samantha Watson (USA) ETH Gadese Ejara (Etiópia) ITA Marta Zenoni (Olaszország)
1500 m ETH Betadu Hirpa (Etiópia) BHR Dalila Abdulkadir Gosa (Bahrein) KEN Joyline Cherotich (Kenya)
3000 m ETH Shuru Bulo (Etiópia) KEN Emily Chebet Kipchumba (Kenya) KEN Sheila Chelangat (Kenya)
100 m gát ECU Maribel Vanessa Caicedo (Ecuador) USA Brittley Humphrey (USA) FRA Sarah Koutouan (Franciaország)
400 m gát USA Sydney McLaughlin (USA) CAN Xahria Santiago (Kanada) USA Brandeé Johnson (USA)
2000 m akadály KEN Celliphine Chepteek Chespol (Kenya) KEN Sandrafelis Chebet Tuei (Kenya) ETH Agrie Belachew (Etiópia)
5 km gyaloglás CHN Ma Zhenxia (Kína) RUS Olga Eliseeva (Oroszország) ETH Ayalnesh Dejene (Etiópia)

Ugrószámok[szerkesztés]

versenyszám Gold medal world centered-2.svg arany Silver medal world centered-2.svg ezüst Bronze medal world centered-2.svg bronz
Magasugrás CZE Michaela Hrubá (Csehország) LAT Ieva Turke (Lettország) CZE Lada Pejchalová (Csehország)
Távolugrás USA Tara Davis (USA) SWE Kaiza Karlén (Svédország) SLO Maja Bedrac (Szlovénia)
Hármasugrás ROU Georgiana Iuliana Anitei (Románia) CHN Zeng Rui (Kína) CUB Yanna Anay Armenteros (Kuba)
Rúdugrás SWE Elienor Werner (Svédország) AUS Phillipa Hajdasz (Ausztrália)
CHN Chen Qiaoling (Kína)

Dobószámok[szerkesztés]

versenyszám Gold medal world centered-2.svg arany Silver medal world centered-2.svg ezüst Bronze medal world centered-2.svg bronz
Diszkoszvetés MDA Alexandra Emilianov (Moldova) MNE Kristina Rakocevic (Montenegró) AUS Samantha Peace (Ausztrália)
Gerelyhajítás JPN Hakura Kitaguchi (Japán) NOR Stella Weinberg (Norvégia) LAT Laine Donane (Lettország)
Súlylökés GER Julia Ritter (Németország) USA Sophia Rivera (USA) MNE Kristina Rakocevic (Montenegró)
Kalapácsvetés RUS Sofiya Palkina (Oroszország) TUR Deniz Yaylaci (Törökország) CHN Shang Ningyu (Kína)

Összetett atlétikai versenyszámok[szerkesztés]

versenyszám Gold medal world centered-2.svg arany Silver medal world centered-2.svg ezüst Bronze medal world centered-2.svg bronz
Hétpróba SUI Géraldine Ruckstuhl (Svájc) AUT Sarah Lagger (Ausztria) UKR Alina Shukh (Ukrajna)

Vegyes[szerkesztés]

versenyszám Gold medal world centered-2.svg arany Silver medal world centered-2.svg ezüst Bronze medal world centered-2.svg bronz
4x400 m USA Amerikai Egyesült Államok
Keshun Reed
Lynna Irby
Norman Grimes
Samantha Watson
RSA Dél-afrikai Köztársaság
André Nicholas Marich
Renate van Tonder
Taylon Bieldt
Kyle Appel
CAN Kanada
Nathan Friginette
Ashlan Best
Dean Ellenwood
Kyra Constantine

Jegyzetek[szerkesztés]

Források[szerkesztés]

  • sport Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap