2004-es fedett pályás atlétikai világbajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Fedett pályás atlétikai világbajnokság
(2004)
Adatok
Ország Magyarország
Rendező város Budapest
Fő helyszín Papp László Budapest Sportaréna
Nemzetek 139
Sportolók 677
Versenyszámok 28

 ← 2003 2006 → 

A 2004-es fedett pályás atlétikai világbajnokságot Budapesten, Magyarországon rendezték március 5. és március 7. között. A vb-n 28 versenyszámot rendeztek.

Éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Helyezés Nemzet Arany Ezüst Bronz Összesen
1. Oroszország 8 6 5 19
2. Egyesült Államok 4 5 1 10
3. Etiópia 2 1 1 4
3. Svédország 2 1 1 4
5. Kenya 2 0 1 3
6. Jamaica 1 2 2 5
7. Ukrajna 1 2 1 4
8. Csehország 1 1 1 3
9. Kanada 1 1 0 2
9. Portugália 1 1 0 2
11. Bahama-szigetek 1 0 1 2
11. Nagy-Britannia 1 0 1 2
13. Grenada 1 0 0 1
13. Mozambik 1 0 0 1
13. Dél-afrikai Köztársaság 1 0 0 1
16. Fehéroroszország 0 2 1 3
17. Brazília 0 1 1 2
18. Bahrein 0 1 0 1
18. Belgium 0 1 0 1
18. Kína 0 1 0 1
18. Szlovénia 0 1 0 1
18. Szudán 0 1 0 1
23. Kuba 0 0 2 2
23. Görögország 0 0 2 2
23. Románia 0 0 2 2
26. Horvátország 0 0 1 1
26. Kongói Demokratikus Köztársaság 0 0 1 1
26. Dánia 0 0 1 1
26. Franciaország 0 0 1 1
26. Németország 0 0 1 1
26. Írország 0 0 1 1
26. Litvánia 0 0 1 1
Összesen 28 28 30 86

Érmesek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • WR – világrekord
  • CR – világbajnoki rekord
  • AR – kontinens rekord
  • NR – országos rekord
  • PB – egyéni rekord
  • WL – az adott évben aktuálisan a világ legjobb eredménye
  • SB – az adott évben aktuálisan az egyéni legjobb eredmény

Férfi[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
60 m Jason Gardener
Nagy-Britannia
6,49 Shawn Crawford
Egyesült Államok
6,52 Georgios Theodoridis
Görögország
6,54
=SB
200 m Dominic Demeritte
Bahama-szigetek
20,66
NR
Johan Wissman
Svédország
20,72 Tobias Unger
Németország
21,02
400 m Alleyne Francique
Grenada
45,88 Davian Clarke
Jamaica
45,92 Gary Kikaya
Kongói Demokratikus Köztársaság
46,30
800 m Mbulaeni Mulaudzi
Dél-afrikai Köztársaság
1:45,71 Rasíd Ramzi
Bahrein
1:46,15
AR
Osmar dos Santos
Brazília
1:46,26
1500 m Paul Korir
Kenya
3:52,31 Ivan Heshko
Ukrajna
3:52,34 Laban Rotich
Kenya
3:52,93
3000 m Bernard Lagat
Kenya
7:56,34 Rui Silva
Portugália
7:57,08 Markos Geneti
Etiópia
7:57,87
60 m gát Allen Johnson
Egyesült Államok
7,36
CR
Liu Hsziang
Kína
7,43
AR
Maurice Wignall
Jamaica
7,48
NR
4 × 400 m váltó Jamaica
Greg Haughton
Leroy Colquhoun
Michael McDonald
Davian Clarke
3:05,21
WL
Oroszország
Dmitriy Forshev
Boris Gorban
Andrey Rudnitskiy
Aleksandr Usov
3:06,23 Írország
Robert Daly
Gary Ryan
David Gillick
David McCarthy
3:10,44
Magasugrás Stefan Holm
Svédország
235 cm Jaroszlav Ribakov
Oroszország
232 cm Ştefan Vasilache
Románia
Germaine Mason
Jamaica
Jaroslav Bába
Csehország
225 cm
Rúdugrás Igor Pavlov
Oroszország
580 cm
=PB
Adam Ptácek
Csehország
570 cm
=SB
Denys Yurchenko
Ukrajna
570 cm
Távolugrás Savanté Stringfellow
Egyesült Államok
840 cm James Beckford
Jamaica
831 cm Vitaliy Shkurlatov
Oroszország
828 cm
Hármasugrás Christian Olsson
Svédország
17,83 m
=WR
Jadel Gregório
Brazília
17,43 m Yoandri Betanzos
Kuba
17,36 m
Súlylökés Christian Cantwell
Egyesült Államok
21,49 m Reese Hoffa
Egyesült Államok
21,07 m PB Joachim Olsen
Dánia
20,99 m
Hétpróba Roman Šebrle
Csehország
6438 pont
WL
Bryan Clay
Egyesült Államok
6365 pont PB Lev Lobodin
Oroszország
6203 pont

Női[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
60 m Gail Devers
Egyesült Államok
7,08 Kim Gevaert
Belgium
7,12
NR
Yulia Nestsiarenka
Fehéroroszország
7,12
200 m Natallia Safronnikava
Fehéroroszország
23,13 Svetlana Goncharenko
Oroszország
23,15 Karin Mayr-Krifka
Ausztria
23,18
400 m Natalya Nazarova
Oroszország
50,19
CR
Olesya Forsheva
Oroszország
50,65 PB Tonique Williams-Darling
Bahama-szigetek
50,87
NR
800 m Maria de Lurdes Mutola
Mozambik
1:58,50 Jolanda Čeplak
Szlovénia
1:58,72 Joanne Fenn
Nagy-Britannia
1:59,50
NR
1500 m Kutre Dulecha
Etiópia
4:06,40 Carmen Douma-Hussar
Kanada
4:08,18
NR
Gulnara Samitova
Oroszország
4:08,26
3000 m Meseret Defar
Etiópia
9:11,22 Berhane Adere
Etiópia
9:11,43 Shayne Culpepper
Egyesült Államok
9:12,15
60 m gát Perdita Felicien
Kanada
7,75
CR
Gail Devers
Egyesült Államok
7,78 Linda Ferga-Khodadin
Franciaország
7,82
NR
4 × 400 m váltó Oroszország
Olesya Krasnomovets
Olga Kotlyarova
Tatyana Levina
Natalya Nazarova
3:23,88
WR
Fehéroroszország
Natalya Sologub
Anna Kozak
Ilona Usovich
Svetlana Usovich
3:29,96
NR
Románia
Angela Morosanu
Alina Râpanu
Maria Rus
Ionela Târlea
3:30,06
NR
Magasugrás Yelena Slesarenko
Oroszország
204 cm
=WL
Anna Chicherova
Oroszország
200 cm Blanka Vlašić
Horvátország
197 cm
Rúdugrás Jelena Iszinbajeva
Oroszország
486 cm
WR
Stacy Dragila
Egyesült Államok
481 cm
AR
Szvetlana Feofanova
Oroszország
470 cm
Távolugrás Tatyjana Lebegyeva
Oroszország
698 cm
WL
Tatyana Kotova
Oroszország
693 cm Carolina Klüft
Svédország
692 cm
NR
Hármasugrás Tatyjana Lebegyeva
Oroszország
15,36 m
WR
Yamilé Aldama
Szudán
14,90 m
AR
Hriszopijí Devedzí
Görögország
14,73 m
Súlylökés Svetlana Krivelyova
Oroszország
19,90 m Yumileidi Cumbá
Kuba
19,31 m Nadine Kleinert
Németország
19,05 m
Ötpróba Naide Gomes
Portugália
4759 pont
WL
Nataliya Dobrynska
Ukrajna
4727 pont
NR
Austra Skujytė
Litvánia
4679 pont
NR

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]