„23Y busz (Debrecen)” változatai közötti eltérés
[ellenőrzött változat] | [ellenőrzött változat] |
Dj (vitalap | szerkesztései) a korr |
|||
215. sor: | 215. sor: | ||
{{Debrecen tömegközlekedése}} |
{{Debrecen tömegközlekedése}} |
||
{{DEFAULTSORT:23Ybusz}} |
|||
[[Kategória:Debrecen autóbuszvonalai]] |
[[Kategória:Debrecen autóbuszvonalai|23y]] |
A lap 2012. április 11., 11:01-kori változata
„23Y” jelzésű autóbuszvonal | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Történeti adatok | |||||||||||||||||||||||||
Státusz: | aktív | ||||||||||||||||||||||||
Üzemi adatok | |||||||||||||||||||||||||
Jellege: | alapjárat | ||||||||||||||||||||||||
Település: | Debrecen | ||||||||||||||||||||||||
Üzemeltető: | Debreceni Közlekedési Zrt. | ||||||||||||||||||||||||
Járműtelep: | Határ úti autóbuszgarázs | ||||||||||||||||||||||||
Járművek: | Volvo B9L-Alfa Cívis 12 | ||||||||||||||||||||||||
Végállomások | |||||||||||||||||||||||||
Induló állomás: | Sámsoni út | ||||||||||||||||||||||||
Érkező állomás: | Sámsoni út | ||||||||||||||||||||||||
Útvonaladatok | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Járatadatok | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Kapcsolódó vonalak | |||||||||||||||||||||||||
Vonalcsalád: | 23 | ||||||||||||||||||||||||
Hálózat: | Debrecen tömegközlekedése | ||||||||||||||||||||||||
Autóbuszok: | Debrecen autóbuszvonal-hálózata | ||||||||||||||||||||||||
menetrendi tájékoztató |
Hasonló nevű viszonylatok | ||
23-as busz | ||
A debreceni 23Y busz a Sámsoni út - Nagyerdei körút - Nádor utca - Sámsoni út között közlekedik körjáratként. Útvonala során érinti a Sámsoni utat, Főnix csarnokot, Hódos Imre sportcsarnokot, Oláh Gábor utcai stadiont, Debreceni Egyetemet, DAB székház-t, Dienes László Gimnáziumot, Malomparkot, Sportuszodát, Campust. A 23Y járatokon felül közlekednek 23-as járatok is, hasonló útvonalon. Jelenlegi menetrendje 2011. július 18-tól érvényes.
FIGYELEM! A 2-es villamos pályaépítési munkálatai miatt a járatok 2011. július 21-étől terelőútvonalon közlekednek. A munkálatok ideje alatt a 23Y autóbuszok ideiglenes menetrend szerint közlekednek. Az ideiglenes menetrend (tanítási időszakban és tanszünetben érvényes) megtekinthető itt
Járművek
A viszonylaton Volvo B9L-Alfa Cívis 12 szólóbuszok közlekednek.
Útvonala
Sámsoni út - Nagyerdei körút - Nádor utca - Sámsoni út: |
---|
|
Megállóhelyei
Sámsoni út - Nagyerdei körút - Nádor utca - Sámsoni út
Az egyes megállókból való indulási időpontokért kattintson az adott megálló nevére!
menetidő | megállóhely neve | átszállási kapcsolatok |
---|---|---|
Sámsoni út | 19 | |
Lovas utca | 23 | |
Tizedes utca | 11, 19, 23, 25 | |
Budai Nagy Antal utca | 11, 19, 23 | |
Mátyás Király utca | 11, 23 | |
Abonyi út | 11, 23 | |
Főnix Csarnok | 23, 24, 24Y | |
Baksay Sándor utca | 23 | |
Olág Gábor utca | - | |
Kardos utca | - | |
Bolyai utca | 12, 15, 15, 23 | |
DAB székház | 12, 15, 15, 23, 31, 32 | |
Nádor utca | 12, 15, 15, 23, 31, 32 | |
Malompark | 21, 33, 33Y | |
Egyetem sugárút | 10, 10A, 10Y, 13 | |
Nagy Lajos Király tér | 10, 10A, 10Y, 13 | |
Egyetem tér | 10, 10A, 10Y, 13 | |
Kardos utca | - | |
Besze János utca | - | |
Hadházi út 92. | 16, 22, 22Y, 23 | |
Sportuszoda | 16, 22, 22Y, 23 | |
Campus | 16, 22, 22Y, 23 | |
Thököly utca | 11, 23 | |
Mátyás Király utca | 11, 19, 23 | |
Budai Nagy Antal utca | 11, 19, 23, 25Y | |
Szalók utca | 11, 19, 23, 25Y | |
Lovas utca | 19, 23 | |
Sámsoni út | 19, 23 |
Járatsűrűség
Tanítási időszakban és tanszünetben is a járatok egyformán indulnak. Minden órában indul 1 járat, de 7,14,16 órakor 2 járat közlekedik. Hétvégén is minden órában indul, kivéve 5 és 17 órakor.
Pontos indulási idők itt.