2002-es Intertotó-kupa

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

A 2002-es Intertotó-kupa győztesei: a Málaga, a Fulham és a Stuttgart csapatai voltak, aminek eredményeként indulhattak az UEFA-kupa 2002–03-as selejtezőiben.

Első forduló[szerkesztés]

1. csapat   Össz.   2. csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Rijeka Horvátország 3–3(i.r.g.) Írország St Patrick's Athletic 3–2 0–1
Lokeren Belgium 5–4 Grúzia WIT Georgia 3–1 2–3
Santa Clara Portugália 5–3 Örményország Sirak Gjumri 2–0 3–3
BATE Bariszav Fehéroroszország 3–0 Dánia AB 1–0 2–0
Obilić Szerbia és Montenegró 2–3 Finnország Haka 1–2 1–1
Zürich Svájc 8–2 Bosznia-Hercegovina Brotnjo 7–0 1–2
Gloria Bistrița Románia 2–0 Luxemburg Union Luxembourg 2–0 0–0
Trenčín Szlovákia 3–6 Horvátország Slaven Belupo 3–1 0–5
Constructorul Cioburciu Moldova 0–4 Csehország Synot 0–0 0–4
Helsingborgs Svédország 1–0 Szlovénia Koper 1–0 0–0
Budapest Honvéd Magyarország 0–1 Litvánia Žalgiris 0–1 0–0
St. Gallen Svájc 11–1 Feröer B68 Toftir 5–1 6–0
Zagłębie Lubin Lengyelország 1–2 Lettország Dinaburg 1–1 0–1
Brno Csehország 1–6 Izrael FC Ashdod 0–5 1–1
Énoszi Néon Paralimníu Ciprusi Köztársaság 1–5 Ausztria Bregenz 0–2 1–3
Uniao de Leiria Portugália 2–4 Észtország Levadia 0–3* 2–1
Valletta Málta 1–2 Albánia Teuta 1–2 0–0
Coleraine Észak-Írország 7–2 Andorra Sant Julià 5–0 2–2
Marek Bulgária 3–1 Wales Caersws 2–0 1–1
Cementarnica 55 Észak-Macedónia 3–4 Izland FH 1–3 2–1
  • A Levadia 3–0-val megkapta a mérkőzést, mert a Leiriaban jogosulatlanul játszott egy játékos.

Második forduló[szerkesztés]

1. csapat   Össz.   2. csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Slaven Belupo Horvátország 3–0 Portugália Belenenses 2–0 1–0
Coleraine Észak-Írország 2–4 Franciaország Troyes 1–2 1–2
1860 Munich Németország 0–5 Fehéroroszország BATE Boriszav 0–1 0–4
Barcelona Spanyolország 4–2 Izland FH 2–0 2–2
Fulham Anglia (i.r.g.)1–1 Finnország Haka 0–0 1–1
Sochaux Franciaország 4–1 Litvánia Žalgiris 2–0 2–1
Gent Belgium (i.r.g.)3–3 Írország St Patrick's Athletic 2–0 1–3
Stuttgart Németország 3–0 Belgium Lokeren 2–0 1–0
Torino Olaszország 2–1 Ausztria Bregenz 1–0 1–1
Krilja Szovetov Oroszország 4–0 Lettország Dinaburg 3–0 1–0
Teplice Csehország 9–2 Portugália Santa Clara 5–1 4–1
Willem II Hollandia 2–1 Svájc St. Gallen 1–0 1–1(aet)
Zürich Svájc 1–0 Észtország Levadia 1–0 0–0
Synot Csehország 4–2 Svédország Helsingborgs 4–0 0–2
Gloria Bistrița Románia 3–1 Albánia Teuta 3–0 0–1
FC Ashdod Izrael 1–2 Bulgária Marek 1–1 0–1

Harmadik forduló[szerkesztés]

1. csapat   Össz.   2. csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Krilja Szovetov Oroszország 3–3(i.r.g.) Hollandia Willem II 3–1 0–2
NAC Hollandia 1–1(i.r.g.) Franciaország Troyes 1–1 0–0
Stuttgart Németország 4–3 Olaszország Perugia 3–1 1–2
Fulham Anglia 2–1 Görögország Egáleo 1–0 1–1
Gloria Bistrița Románia 0–3 Franciaország Lille 0–2 0–1
Kaiserslautern Németország 2–5 Csehország Teplice 2–1 0–4
Bologna Olaszország 2–0 Fehéroroszország BATE Baoriszav 2–0 0–0
Málaga Spanyolország 4–1 Belgium Gent 3–0 1–1
Marek Bulgária 1–6 Horvátország Slaven Belupo 0–3 1–3
Synot Csehország 0–3 Franciaország Sochaux 0–3 0–0
Torino Olaszország 2–2 (b.u.) Spanyolország Villarreal 2–0 0–2
Zürich Svájc 2–3 Anglia Aston Villa 2–0 0–3

Elődöntők[szerkesztés]

1. csapat   Össz.   2. csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Fulham Anglia 3–0 Franciaország Sochaux 1–0 2–0
Lille Franciaország 3–1 Anglia Aston Villa 1–1 2–0
Stuttgart Németország 3–1 Horvátország Slaven Belupo 2–1 1–0
Villarreal Spanyolország 3–0 Franciaország Troyes 0–0 3–0
Málaga Spanyolország 3–1 Hollandia Willem II 2–1 1–0
Bologna Olaszország 8–2 Csehország Teplice 5–1 3–1

Döntők[szerkesztés]

1. csapat   Össz.   2. csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Villarreal Spanyolország 1–2 Spanyolország Málaga 0–1 1–1
Bologna Olaszország 3–5 Anglia Fulham 2–2 1–3
Lille Franciaország 1–2 Németország Stuttgart 1–0 0–2
  • h.u. – hosszabbítás után
  • b.u. – büntetők után
  • i.r.g. – idegenben rúgott góllal

Lásd még[szerkesztés]

Források[szerkesztés]