Szerkesztővita:MayweatherMiller

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Bináris 4 évvel ezelőtt a(z) Aláírás témában
Üdvözlünk a Wikipédia szerkesztői között, kedves MayweatherMiller!
If your Hungarian is sub-optimal, please click here.
Az alábbi oldalakon segítséget találsz a kezdeti tájékozódáshoz. Ide csak azt szedtük össze, amit tényleg szükséges és érdemes is átfutni legalább.
A Wikipédia alapelvei
A projekt alapvető elvei, céljai
Wikifogalmak szójegyzéke
A leggyakrabban használt kifejezések és rövidítések
Szerkesztői lap
Bemutatkozhatsz
a többieknek saját szerkesztői lapodon
Felküldési útmutató
Ha olyan fényképet akarsz felküldeni, amit magad készítettél, feltöltheted az összes Wikimédia-projekt közös tárhelyére, a Wikimédia Commonsra
Szócikkírásnál, illetve módosításnál ne másolj más weblapokról, illetve mindig tüntesd fel forrásaidat!
Ha vitalapra írsz, vagy más szerkesztőnek hagysz üzenetet, írd alá a mondandódat a gombbal, vagy négy hullámvonallal: ~~~~

  Ha kérdésed van, keress nyugodtan a vitalapomon! Üdvözlettel: Crimeavita 2019. november 21., 15:01 (CET)Válasz

Corvinus[szerkesztés]

Köszönjük érdeklődésedet a Wikipédia iránt! A próbaszerkesztésed sikeres volt, de mivel az ilyen szárnypróbálgatások nem maradhatnak benne a cikkekben, töröltük. Arra kérünk, hogy a további kísérletezgetéseidhez a → Homokozót használd! Olvasd el az Üdvözlőlapot, ha kíváncsi vagy, hogyan tudnál részt venni a projektben. – Crimeavita 2019. november 21., 15:01 (CET)Válasz

re: Email[szerkesztés]

Kedves MayweatherMiller!

Ugyanúgy tud tartalmat feltölteni a Mathias Corvinus Collegium cikkbe, ahogy a „próba” szót is beírta, vagyis megnyitja szerkesztésre a lapot, majd a mentés gombra kattint. A kétszer is beírt „próba” nem rendszerhiba folytán tűnt el, hanem én vontam vissza őket: a szerkesztések mentés után rögtön élesben megjelennek, és nem lett volna szerencsés, ha egy éppen arra tévedő olvasó találkozik a cikkben egy-egy random „próba” szóval. Természetesen ha információt frissít, vagy új, hasznos adatokkal egészíti ki a cikket, nem vonom vissza a szerkesztését :-)

Remélem, érthetően fogalmaztam; ha esetleg van még kérdése, örömmel állok rendelkezésére!

Üdvözlettel: – Crimeavita 2019. november 21., 16:30 (CET)Válasz

Kedves MayweatherMiller!

A kérdéses rész azért nem jelenik meg, mert az úgynevezett „keretes rész” nem más, mint egy sablon, melynek adott paraméterei vannak. Itt lehet megnézni, hogy a cikkben használatos „kollégium infobox” nevű sablon milyen paraméterekkel rendelkezik: Sablon:Kollégium infobox. Alapító paraméter sajnos nincs a sablonban, ezért nem jelent meg a cikkbe írt szöveg. Új paraméter hozzáadása a szócikkbe beírás útján nem, csakis magának a sablonnak a szerkesztésével lehetséges. A sablonműhelyhez érdemes fordulni új paraméter beillesztése ügyében, ők a sablonok gurujai. Remélem, tudtam segíteni. – Crimeavita 2019. november 22., 20:03 (CET)Válasz

Aláírás[szerkesztés]

A wikikettnek megfelelően az a szokás, hogy ha egy vitalapra valamilyen üzenetet írunk, akkor azt mindig alá is írjuk. (A cikkeket persze nem!) A laptörténetből ugyan minden egyes szóról ki lehetne deríteni (hosszadalmasan és fáradságosan), hogy ki írta, de ez így udvariasabb, sokkal áttekinthetőbb és gyorsabb. Segít minden résztvevőnek követni a hozzászólásokat és a dialógus megértését, ezért a Wikipédia-kommunikáció fontos része. A Wikipédiában van egy lehetőség arra, hogy nagyon egyszerűen elhelyezd aláírásodat, dátumostul, mindenestül. A Wikipédiabeli speciális aláírásból nem csak a Wikipédián használt neved derül ki, hanem rögtön két linket is tartalmaz. Az egyik a többi szerkesztőnek szóló bemutatkozásodra mutat, a másik pedig arra a lapra, ahol üzenni lehet neked. Ehhez az „aláíráshoz” segítséget ad a szoftver. Elég, ha az üzeneted befejeztével az aláírás helyett rákattintasz a harmadik képecskére a szerkesztőablak fölött:


akkor ennek az aláírógombnak a hatására a szoftver beilleszt a szövegedbe négy hullámvonalat.
Ha ezután arra a gombra is rákattintasz, ami így néz ki: Változtatások közzététele, akkor a szoftver lecseréli a hullámvonalakat az aláírás szövegére és az aktuális dátumra, órára.
Az aláírásként megjelenített szöveget a regisztrált szerkesztők a „beállításaim” fül segítségével meg is változtathatják.

Megjegyzések

  • Amíg nem jelentkeztél be, az IP-címedet jelenteti meg az aláírás.
  • A bemutatkozólapodra mutató link csak akkor lesz kék, ha van rajta valami, amíg üres, addig pirosan fog virítani.
  • Az üzenőlapodra mutató link csak magán az üzenőlapon jelenik meg vastag fekete szövegként, mindenhol máshol rendes linknek mutatkozik.
  • Más módon is elérheted, hogy bekerüljön a szövegbe a négy hullámvonal, nem csak az aláírógombbal:
  • a négy tildét (hullámvonalat) a szerkesztési ablak alatt is megtalálod, vagy
  • közvetlenül is beírhatod: ~~~~.
  • az Alt Gr+1 (a fő billentyűzeten) billentyűkombinációnak (windows alapú rendszereken), és
  • az Alt+1 2 6 (a számok a számbillentyűzeten) kombinációnak (windows alapú rendszereken) is ugyanez a hatása.
  • ha a gombot használod, akkor kapsz egy gondolatjelet is az aláírásod elé.

Bináris ide Kelt: Wikipédia,  2019. november 25., 12:23 (CET)Válasz