ProtonMail

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Atobot (vitalap | szerkesztései) 2018. november 13., 20:57-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (Kurzív tartalmú zárójelek korr., ld.: WP:BÜ)
ProtonMail
ProtonMail logó
ProtonMail logó
Vállalkozás típusa
Oldal típusa
Elérhető nyelv(ek)angol, francia, spanyol, orosz, német, török, olasz, japán, dán, lengyel, portugál, román, kínai és katalán
Alapítva2014
TulajdonosProton
URLproton.me/mail
FejlesztőProton
Alexa-helyezés1437 (2020. július 17.)
A Wikimédia Commons tartalmaz ProtonMail témájú médiaállományokat.
A ProtonMail adatközpontjának felépítése

A ProtonMail titkosított e-mailszolgáltatás, amit 2014-ben alapítottak a CERN kutatói, Jason Stockman, Andy Yen és Wei Sun. A ProtonMail kliensoldali titkosítást használ. A ProtonMailt az évek folyamán több elosztott szolgáltatásmegtagadással járó támadás (DDoS) érte. Egyik alkalommal váltságdíjat is kértek, más alkalommal a támadók szóba sem álltak az e-mailszolgáltatás fejlesztőivel. A fejlesztők elmondása szerint a DDoS támadásokat a szerverkapacitás megháromszorozásával már kordában tudják tartani.

A ProtonMail 2016-ban lépett ki a béta verzióból.

A ProtonMail nagy népszerűségnek örvend, a kezdeti időkben oly sok regisztráció érkezett, hogy korlátozni kellett a regisztrációt, amit később feloldottak.

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a ProtonMail című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

Hivatkozások

Források

További információk

Kapcsolódó szócikkek