Szerkesztővita:Bugi50
Új téma nyitásaHa kérdésed van, keress nyugodtan a vitalapomon! Üdvözlettel: Regasterios vita 2014. január 30., 21:11 (CET)
Szia! A változtatásaidat sajnos vissza kellett vonnom, mert tartalmilag és formailag is rosszabb lett a cikk. A tartalom szempontjából a legfontosabb, hogy a Wikipédia egy enciklopédia, vagyis a megfogalmazásnak távolságot kell tartania a témától, viszonylag száraznak és tárgyilagosnak kell lennie. Nem férnek tehát bele olyan mondatok, mint például: „Azóta ez a látványos, gyors, dinamikus játék itthon is megtalálta a helyét” vagy „Emellett ütközések, könyökösök is akadnak benne bőven, ezért pont olyan izgalmas, mint amilyennek első pillanatra látszik”. Ami a formát illeti, leginkább talán a felszerelésre vonatkozó részt tudnám kiemelni. A cikkekben általában törekedni kell a folyamatos szöveg megfogalmazására, a felesleges felsorolásokat kerülni kell (ebben az esetben a paragrafusok jelzését is). Elég csak a lényeges dolgokat megjegyezni itt, nem kell minden apróságot beleírni, mint pl. „a labdának teljes terjedelmével át kell haladnia a gólvonalon, hogy az érvényes gólnak számítson”, hiszen ez minden sportágban így van. A cikk nem szabályismertető. Kérlek tehát, ne úgy szándékozz méltó helyre emelni a sportágat, hogy átírod rajongó stílusúra a cikket, s beleraksz olyan dolgokat, amelyek nem odavalók. Köszönöm. --Regasterios vita 2014. január 30., 21:52 (CET)
Szia! Köszönöm az információt. Nagyon nehéz most, kitalálnom mi hogyan működik itt, de igyekszem majd. A hardcourt bike polo szócikkel kapcsolatban csak annyit, hogy jelenleg rengeteg rossz kifejezést használ, spongyola és a sportág szempontjából degradálóan egyszerű megfogalmazással körvonalazza a bike polo sportot. pl. "toligálás"- ilyen nincs. ez a "Shuffle" fordítása lett volna, de mi a tolást használjuk, toligálni a kisautót szokták.
"3 2 1 Rajt!"- ilyen nem létezik és nem is volt soha. volt 3,2,1, polo!-ra induló mérkőzés, de jelenleg a "polo" bírói felszólításra indul a mérkőzés.
páédául olyan sincs, hogy utcai bringapóló. Sosem hívta így a bike polos közösség a sportágat, nem tudom honnan vette a cikk írója.
Miért használ az író olyan képet, ahol külföldiek játszanak? Ez a sport létezik Budapesten, Debrecenben és Szegeden. Rengeteg képem van, ami felhasználható lenne.
Nagyon örülnék, ha valahogy rendbe tudnánk szedni ezt a szócikket, mert így nagyon primitív sportnak mutatja be a bike polot, csupán az egyátalán nem használt, helytelen, rossz szavak, kifelyezések miatt. Tudnál ebben segíteni nekem? Szinte minden információ a blogomon rendelkezésre áll, csak át kellene ültetni ide. Éppen most fordítottam le a hivatalos 2014-es szabálykönyvet is, ilyen sincs még magyarországon..köszönöm szépen. Krisztán – Aláíratlan hozzászólás, szerzője Bugi50 (vitalap | szerkesztései)
Amiket most megemlítettél, már valóban fontos dolgok, amelyeket tisztázni kell, hogy pontatlanságok és valótlanságok tényleg ne legyenek a cikkben. A szócikket Andrew69. szerkesztő írta, szólok neki, hogy nézzen be ide, a vitalapodra, és beszéljétek meg a dolgot. Regasterios vita 2014. január 31., 09:47 (CET)
Itt is vagyok. Köszönet az észrevételekért és amit tudtam már javítottam is. Egyébként a cikk egyik forrása a bringawiki.hu onnan vettem a kifogásolt részeket. Talán lehetne a szerzőjével konzultáni, mert ezek szerint másként írt le dolgokat, mint a jelenlegi gyakorlat, bár az is lehet, hogy azóta fejlődött is ez a sportág. Andrew69. 2014. január 31., 10:51 (CET)
- Köszi a segítséget! Andrew69 személyes jóbarátom, így biztosan hamar túl leszek a kezelésből eredő kezdeti nehézségeken és ő majd segít nekem a az pólós oldal szerkesztésében is. üdvözlettel:--Bugi50 vita 2014. január 31., 11:03 (CET)
Megj. A bringawiki-n lévő játékszabály nagyon régi, elavultnak mondanám. A Budapest Bike Polo hivatkozás 1,5 éve nem létezik. A 2014-es szabálykönyvet 2 napja adta ki a NAH (North American Bike Polo Association), melynek első részének fordítása, az 5. fejezetig a poloakademia.hu oldalon megtalálható a főoldalon. A fordítást én készítettem.Európai szabálykönyv nem létezik még. Javaslom még a következőket mindenképpen megemlíteni: - 3 magyarországi nagyvárosban játsszák a bike pólót (Budapest Bike Polo, Debreceni Bike Polo Akadémia és Bike Polo Szeged) - videó hivatkozás apóló bemutatásához: http://mrdovideo.com/ - Hivatkozás a Like Polo Academy Facebook oldalra, mely a sajátom:https://www.facebook.com/Poloakademia
Egyenlőre ennyi, igyekszem minél több információval szolgálni, figyelemmel kísérni a cikk alakulását, de mindig csak egy kicsit tennék hozzá. Üdv:--Bugi50 vita 2014. január 31., 11:44 (CET)
Rövid történelmi áttekintés: - 525: A polot elefántháton játszák Indiában. 1790: de Sivrac (Franciaország) feltalálja a velocipédet. (köszi!) 1871: The Hurlingham Club (Egyesült Királyság) a modern lovaspolo szabályainak megalkotása Egy Ír úriember, Richard J. McCready találja fel/ki a bike polot 1891-ben. McCready visszavonult kerékpáros, az „The Irish Cyclist” kerékpáros magazin szerzője és tulajdonosa.Az első meccset Wicklow megyében, a Rathclaren Rovers és a Ohne Hast (rohanás nélkül) Kerékpáros Klubbok 1891.október 4-én játszották füves pályán.1891. október 31-én Richard J. McCready magazinjában elsőként jelenik meg nyomtatásban a bike polo szabályzat. 1895: Az első európai klubbok (Northampton, Newcastle, Coventry, Melton Mowbray és Catford) megalakulása. 1897: Az első bike polo klubbok megalakulása az Amerikai Egyesült Államokban. 1897. május 15.: Nagy-Brittania a Bike Polo Szövetségének megalakulása. Vezetősége a Sheen House Club székhelyen (Nyugat Londonban) 1898. szeptember 10.-ei „The Morning Postban”-ban megjelenik a Bike Polo Szövetség saját bike polo szabályzata. 1898 május 27.: Az első bike polo bemutatás/demonstráció a Moulin Rouge-ban (Párizs) közreműködik a Captain Wood nevű csapat Az első nemzetközi mérkőzés a Crystal Palace-ban kerül megrendezésre Londonban 1901. szeptember 28.-án. Az ellenfelek Írország és Németország. 10-5-re Írország győz. 1908 július 13.: A bike polo volt a világon az első olimpiai bemutatkozó sportág a Londoni Olimpiai Játékokon. A Brittek kihasználva a hazai rendezés előnyeit polo mérkőzés szerveztek Íroszág és Németország között. Az összecsapást az Írek nyerték 3-1-re. A meccsre a Shepherds Bush Stadionban került sor, ami 1985-ben a BBC főhadiszállása lett. Az hogy a bike polo bekerüljön az olimpiai játékokra nem volt egyszerű feladat: Az 1908-as programot a Nemzetközi Olimpiai Szövetség május végén Hágában hagyta jóvá, több Egyesült Királyságban népszerű sport, (pl. krikett) nem került be a 4. Olimpiai Játékokra. Kötelező feltétel volt, hogy a beterjesztett sportágnak legalább fél tucat államban kellett népszerűnek lennie. Ez az ok amiért csak a bike polo és a párbajtőr szerepelhetett bemutatkozó sportágként akkor. Az első kemény, betonos pályán játszott bike polo mérkőzés Seattle-ben (USA) volt 1999-ben. Magyarországon 2007. Augusztusában Tim Wyatt és Pedro Malho bemutatja a bike polot a budapesti futároknak a Millenenáris velodromban.
Megj: Azért például érdekes ki lehetett Sivrac gróf, hisz azt írja a Célérifère francia cikk, hogy Le comte de Sivrac n’a jamais existé. nem létezett. A Velocipédhez meg valószínűleg köze sincs. Andrew69. 2014. február 2., 19:19 (CET)
Köszönöm a magyar történelem rész javítását. Sajnos a munkahelyi gépről nem tudok bejelentkezni, így csak " külsősként" tudok bekapcsolódni onnan. bugi50
Hagy pontosítsak picit. Szerintem a helyes megfogalmazás szerint a sportág története, mely a sporttörténelem része. Andrew69. 2014. február 6., 08:56 (CET)
Aláírás a Wikipédián
[szerkesztés]Egy fontos dologra szeretném még felhívni a figyelmedet: az üzeneteid aláírásának fontosságára és módjára. A Wikipédiában van egy lehetőség arra, hogy nagyon egyszerűen elhelyezd aláírásodat, dátumostul, mindenestül.
A Wikipédiabeli speciális aláírásból nem csak a Wikipédián használt neved derül ki, hanem rögtön két linket is tartalmaz. Az egyik a többi szerkesztőnek szóló bemutatkozásodra mutat, a másik pedig arra a lapra, ahol üzenni lehet neked. Ehhez az „aláíráshoz” segítséget ad a szoftver. Elég, ha az üzeneted befejeztével az aláírás helyett rákattintasz az ötödik képecskére a szerkesztőablak fölött:
akkor ennek az aláírógombnak a hatására a szoftver beilleszt a szövegedbe négy hullámvonalat.
Ha ezután arra a gombra is rákattintasz, ami így néz ki: Lap mentése, akkor a szoftver lecseréli a hullámvonalakat az aláírás szövegére és az aktuális dátumra, órára.
Az aláírásként megjelenített szöveget a regisztrált szerkesztők a „beállításaim” fül segítségével meg is változtathatják.
Megjegyzések
- Amíg nem jelentkeztél be, az IP-címedet jelenteti meg az aláírás.
- A bemutatkozólapodra mutató link csak akkor lesz kék, ha van rajta valami, amíg üres, addig pirosan fog virítani.
- Az üzenőlapodra mutató link csak magán az üzenőlapon jelenik meg vastag fekete szövegként, mindenhol máshol rendes linknek mutatkozik.
- Más módon is elérheted, hogy bekerüljön a szövegbe a négy hullámvonal, nem csak az aláírógombbal:
- a négy tildét (hullámvonalat) a szerkesztési ablak alatt is megtalálod, vagy
- közvetlenül is beírhatod: ~~~~.
- az Alt Gr+1 (a fő billentyűzeten) billentyűkombinációnak (windows alapú rendszereken), és
- az Alt+1 2 6 (a számok a számbillentyűzeten) kombinációnak (windows alapú rendszereken) is ugyanez a hatása.
- ha a gombot használod, akkor kapsz egy gondolatjelet is az aláírásod elé.