Szerkesztővita:Bptom
Új téma nyitásaHa kérdésed van, keress nyugodtan a vitalapomon! Üdvözlettel: Bennófogadó 2010. április 26., 23:08 (CEST)
Re:Candida
[szerkesztés]Szerkesztésedet megerősítettem, bár nem tartom jelentősnek azt a "reklámot", amit említettél. Egy teszt megnevezése még nem reklám és legfeljebb arra jó, hogy az érdeklődő olvasó tájékozódását segítse. Amiért mégis neked adtam igazat, azt az indokolja, hogy többesszámban beszél a "tesztekről", de csak egyet említ meg. Ha vitalapra írsz, vagy más szerkesztőnek hagysz üzenetet, írd alá a mondandódat a gombbal, vagy négy hullámvonallal: ~~~~, amit az Alt+126 4-szeri lenyomásával, vagy a szerkesztőablak alatti "Karakterek" dobozból is beilleszthetsz. - Üdv. » KeFe « Társalgó 2010. április 27., 04:33 (CEST)
Na látod?! Még olvasni se tudsz! KeFe igenis az én javításomat hagyta jóvá, nem tekintve reklámnak a teszt nevét, amit csak átmenetileg írtam be, mivel kapásból kitörölted. Miből gondolod, h reklámozom?! Talán csak tájékoztatni szeretném a közönséget az elérhető legjobb házi tesztről... Tanuld meg meg is érteni, amit olvasol. Az, h sok mindenhez értek, még nem jogosít föl arra, h megbírálj; van olyan húszas éveit taposó szerkesztő, aki egyenesen polihisztornak nevezi magát a wikin. Ezt én sose tettem, mert röhejes és nem is illendő, ha az ember magát minősíti. Válaszod nem várva "tíztelettel": – Paxfax vita 2010. május 6., 13:13 (CEST)
Re:Candida 2
[szerkesztés]- Nem kell senkit megkérned,Te magad is szerkesztheted a cikket, csak az a feltétele, hogy tegyél mellé forrást is.
A wikikettnek megfelelően az a szokás, hogy ha egy vitalapra valamilyen üzenetet írunk, akkor azt mindig alá is írjuk. (A cikkeket persze nem!) A laptörténetből ugyan minden egyes szóról ki lehetne deríteni (hosszadalmasan és fáradságosan), hogy ki írta, de ez így udvariasabb, sokkal áttekinthetőbb és gyorsabb. Segít minden résztvevőnek követni a hozzászólásokat és a dialógus megértését, ezért a Wikipédia-kommunikáció fontos része. Ha például te MintaMarcsa vagy, és a képecskét, valamint a #FFE4E1 és a #CFC színeket szeretnéd az aláírásodban látni, így:
akkor ezt így érheted el:
- rákattintasz a lap tetején a „Beállításaim” linkre;
- rákattintasz a lap tetején a Szerkesztői adatok fülre;
- az Aláírás szakaszban bemásolod „Aláírás:” c. mezőbe a következőt:
- [[Szerkesztő:MintaMarcsa|Marcsika]]<span style="background-color:#FFE4E1;"><sup><span style="background-color:#CFC;">[[Szerkesztővita:MintaMarcsa|posta]]</span></sup></span>
- Az „Az aláírás wikiszöveg (nem lesz automatikusan hivatkozásba rakva)” négyszöget kipipálod. Erre figyelj, ezt sokan elfelejtik!
- Rákattintasz a Mentés gombra.
Ne lepődj meg azon, ha a saját vitaoldaladon az aláírásodban a vitalink fekete lesz. Mindenhol máshol igazi kék linkké lesz az.
Megjegyzések:
- Színeket a HTML-színkódok cikkből tudsz választani magadnak.
- A Commons képeiből válogathatsz.
- Ha a style lehetőségeit ismered, akkor a színekhez hasonló módon a betűtípust (font-family) is, meg más egyebeket is meg tudsz változtatni.
- Bővebben: Színezés, betűtípusok és -méretek módosítása.
- Ha az aláírásod esetleg nem magyar betűket vagy jeleket tartalmaz, akkor érdemes magyar betűkkel is beleírni azt, mert ha valaki nem tudja kijelezni a speciális jeleket, akkor neki minden ilyen név üres kockákként, vagy szóközökként fog „látszani”.
- Sablonokat ne használj az aláírásodban, mert technikai problémákat okozhatnak. - Üdv. » KeFe « Társalgó 2010. július 30., 03:18 (CEST)