Szerkesztővita:AndreaReichenberger
Új téma nyitásaHa kérdésed van, keress nyugodtan a vitalapomon! Üdvözlettel: Xia Üzenő 2015. november 18., 10:06 (CET)
Képek
[szerkesztés]szia! Ezek a képek jogvédettek, ide csak a szerző írásos engedélye mellett lehet feltölteni, melyben engedélyezi a szabad licenc alatti használatot. Kérlek, ha van szóbeli engedélyed a fotóstól, akkor kérd meg, hogy küldje el írásban is azt. A lépéseket és az elküldendő szöveget a Wikipédia:Engedélykérés oldalon találod meg. Írásos engedély hiányában a képeket törölnünk kell. Megértésed köszönjük. Xia Üzenő 2015. november 18., 10:06 (CET)
Mentorkérés
[szerkesztés]Szia!
Szívesen segítek neked bármiben, keress bátran a vitalapomon (új téma nyitása)! Rákérdezek engedélyedre az OTRS kezelőknél, csak írd le kérlek, hogy mi volt a tárgya a levelednek. Üdv: Bencemac A Holtak Szószólója 2015. november 21., 11:17 (CET)
Szócikk és egyéb apróságok
[szerkesztés]Szia! Lenne pár tisztázandó dolog...
Megnéztem a próbalapodon a szócikket. Lenne néhány észrevételem. Kezdőként az egyik legnehezebb feladat a források Wikipédia szerinti helyes megjelölése. A próbalapodban a szócikk szövegtörzse tele van külső linkekkel, ez nem jó (mármint a Wikipédián). Látom vizuális szerkesztőt használsz és nem forrásszerkesztést... én az utóbbiban vagyok otthon, de most gyorsan megnéztem a másikat is. Tehát amikor szövegrészben akarsz hivatkozni, akkor mindig a „Forrás
fület használd (sajnos kicsit lassú, amíg betölt, úgy tapasztaltam). A ikonra csak a "Források" vagy "További információk" szakaszban kattints, a "külső" (tehát nem a Wikipédia szócikkeire való) hivatkozásoknak ott a helyük.
A References helyett a magyar Wikin a "Források" szakaszcím használatos, illetve a lábjegyzetes hivatkozásokhoz (a németen ezt kb. egyenkénti bizonyításnak ("Einzelnachweise") hívják) a "Jegyzetek" szakaszt, de ez utóbbi kezelését nem ismerem a vizuális szerkesztővel... ebben sajnos nem tudok tanácsot adni... lehet, hogy automatikusan generálódik?... A legjobb az lenne, ha
A szövegezés... ezt egy kissé át kéne dolgozni. Enciklopédiában nem nyerő a legilyenebb és legolyanabb kifejezés, pláne ezzel kezdeni. A sikereit az eredményei kell, hogy bizonyítsák, ha ez megvan, akkor a Wikipédiában feleslegesek ezek a típusú jelzők, ráadásul ellentmondanak a Wikipédia:Semleges nézőpont szabályának, ami a Wikipédia:A Wikimédia-projektek közös alapelveinek az egyike. Ennek a szellemében kicsit át kellene dolgozni a szócikket. A bevezető résznél fontos, hogy ne "in medias res", csak belecsapjunk a közepébe... ha megnézel személyekről szóló szócikkeket, láthatod, hogy az első mondat szerkezete a következő: név [(ha más a születési-, művész-, álnév és további névváltozatok)] (születési hely, idő –[ halálozási hely, idő]) [nemzetiség] rövid leírás a foglalkozásáról
.
Még a képekről, láttam, hogy néhány Máté Bencéről készült kép szerzőjeként is ő van megnevezve... szerintem ő sem szeretné, hogy ha az ő képeit más neve alatt hoznák ki. A szerző nem az ábrázolt személy és nem is az, aki a képet a tulajdonában tudja valahogy, hanem az, aki készítette. A magyar szerzői jogi törvény alapján van ez így, nem a Wikipédia heppje. Erre ügyeljetek az engedély megadásakor is (csak a kép megalkotója adhat engedélyt - attól a ritka esettől eltekintve, ha intézmény a szerzői jogi tulajdonos - a nyilatkozat (azaz az engedély) alapján erről is nyilatkozik az engedélyező).
Most így egyszerre azt hiszem ennyi is elég, ha segítség kell, kérdésed lenne, nyugodtan írj - vagy úgy, ahogy Bencemac is írta, vagy nekem írhatsz ide is, ebbe a szakaszba, mert felveszlek a figyelőlistámra, így látom, ha itt valami változás történik. :o) Amúgy nagyon ügyesen összehoztad a próbalapot kezdő létedre! Elismerésem! Fauvirt vita 2015. november 21., 12:35 (CET)
Kedves Andrea, most vettem észre, hogy Máté Bence természetfotósról van már szócikk, úgyhogy a próbalapon megfogalmazott szöveget oda kellene bedolgozni, a már meglevő életrajzi és egyéb infók megtartásával. Ha kérdésed van, vagy segítség kell, jelezd nyugodtan itt, vagy a vitalapomon. (az előbbi hivatkozásra vagy az aláírásom utáni "üzenet" szóra kattintva) – Rlevente üzenet 2015. november 23., 22:00 (CET)