„1C busz (Szombathely)” változatai közötti eltérés
[ellenőrzött változat] | [ellenőrzött változat] |
a (GR) File renamed: File:CREDO BN 12.jpg → File:CREDO BN 12 (Szombathely).jpg File renaming criterion #2: To change from a meaningless or ambiguous name to a name that describes what the image displays. |
|||
102. sor: | 102. sor: | ||
!! style="background:skyblue;" |Fontosabb létesítmények |
!! style="background:skyblue;" |Fontosabb létesítmények |
||
|- |
|- |
||
| Vasútállomás || 0 || {{Ikon|vasút}} '''2A, 2C, 30Y, 5, 6, 7, 8, 26''' || Vasútállomás, Helyi |
| Vasútállomás || 0 || {{Ikon|vasút}} '''2A, 2C, 30Y, 5, 6, 7, 8, 26''' || Vasútállomás, Helyi autóbusz-állomás, Éhen Gyula tér |
||
|- |
|- |
||
| Szelestey L. u. 27. || 2 || '''1U, 5''' || |
| Szelestey L. u. 27. || 2 || '''1U, 5''' || |
||
161. sor: | 161. sor: | ||
| 56-osok tere (Széll K. u.) || 16 || '''1U, 5, 2A, 3, 6, 7''' || 56-osok tere, Vámhivatal, Földhivatal, Államkincstár, Gyermekotthon |
| 56-osok tere (Széll K. u.) || 16 || '''1U, 5, 2A, 3, 6, 7''' || 56-osok tere, Vámhivatal, Földhivatal, Államkincstár, Gyermekotthon |
||
|- |
|- |
||
| Vasútállomás || 17 || {{Ikon|vasút}} '''2A, 2C, 30Y, 5, 6, 7, 8, 26''' || Vasútállomás, Helyi |
| Vasútállomás || 17 || {{Ikon|vasút}} '''2A, 2C, 30Y, 5, 6, 7, 8, 26''' || Vasútállomás, Helyi autóbusz-állomás, Éhen Gyula tér |
||
|} |
|} |
||
A lap 2016. április 3., 14:30-kori változata
A szombathelyi 1C jelzésű autóbusz a Vasútállomás és a Herény, Béke tér megállóhelyek között közlekedik. A vonalat az ÉNYKK üzemelteti. A járatok összehangoltan üzemelnek az 1U, 12-es és a 21-es buszokkal. A buszokra 1996 óta csak az első ajtón lehet felszállni.
„1C” jelzésű autóbuszvonal | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Történeti adatok | |||||||||||||||||||||||||
Státusz: | aktív | ||||||||||||||||||||||||
Üzemi adatok | |||||||||||||||||||||||||
Jellege: | törzsvonal | ||||||||||||||||||||||||
Település: | Szombathely | ||||||||||||||||||||||||
Üzemeltető: | ÉNYKK | ||||||||||||||||||||||||
Járművek: | CREDO BN 12, Ikarus 263, MAN SL283 | ||||||||||||||||||||||||
Végállomások | |||||||||||||||||||||||||
Induló állomás: | Herény, Béke tér | ||||||||||||||||||||||||
Érkező állomás: | Vasútállomás | ||||||||||||||||||||||||
Útvonaladatok | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Járatadatok | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Kapcsolódó vonalak | |||||||||||||||||||||||||
Vonalcsalád: | 1U, 12, 21 | ||||||||||||||||||||||||
Hálózat: | Szombathely tömegközlekedése | ||||||||||||||||||||||||
Autóbuszok: | Szombathely autóbuszvonal-hálózata |
Hasonló nevű viszonylatok | ||
1-es busz | ||
Története
2016. február 1-je előtt csak tanítási munkanapokon közlekedett a reggeli és a délutáni csúcsidőben. Február 1-jétől az 1-es busz megszűnt ezért a Herényi útvonalát teljes üzemidőben átvette.
Közlekedése
Munkanapokon a csúcsidőkben kb. 20-30 percenként jár. Szabadnapokon kb. 40 percenként, munkaszüneti napokon pedig kb. 50-60 percenként közlekedik.
Valósidejű közösségi közlekedési információ
Az ÉNYKK honlapjának ezen a részén követhető, hogy éppen melyik busz merre jár. Valósidejű közlekedés
Járművek
A vonalon általában CREDO BN 12, Ikarus 263 és MAN SL283 típusú szólóbuszok közlekednek.
Útvonala
Herény felé: | Vasútállomás felé: |
---|---|
|
|
Megállói
Herény, Béke tér felé
Megállóhely neve | Menetidő | Átszállási lehetőségek | Fontosabb létesítmények |
---|---|---|---|
Vasútállomás | 0 | 2A, 2C, 30Y, 5, 6, 7, 8, 26 | Vasútállomás, Helyi autóbusz-állomás, Éhen Gyula tér |
Szelestey L. u. 27. | 2 | 1U, 5 | |
Március 15. tér | 3 | 1U, 5 | SZTK, Március 15. tér, Művelődési és Sportház |
Berzsenyi Könyvtár | 5 | 1U, 5 | Berzsenyi Dániel Könyvtár, Petőfi Üzletház, A 14 emeletes épület, Domonkos rendház, Nemzeti Adó- és Vámhivatal, Tüdőszűrő, Paragvári utcai Általános Iskola |
Paragvári utcai Ált. Isk. | 7 | - | Paragvári utcai Általános Iskola, Deák Ferenc utcai rendelő |
Dr. István Lajos krt. | 8 | - | Markusovszky Kórház, Nővér szálló, Vérellátó |
Művészeti Gimn. (Paragv. u.) | 10 | 2A, 2C, 9 | Művészeti Gimnázium |
Szófia utca | 11 | - | Gothard Jenő Általános Iskola, Benczúr Gyula utcai Óvoda |
Szt. Imre h. út 59. | 12 | - | Kámoni templom |
Arborétum | 13 | - | Arborétum |
Senyefai u. | 14 | - | |
Tulipán utca | 15 | - | Hóvirág utcai temető |
Herény, Béke tér | 17 | - | Herényi templom, Béke tér, Gothard-kastély |
Vasútállomás felé
Menetrend
Vasútállomástól indul
Óra | Munkanapokon | Szabadnapokon | Munkaszüneti napokon | Tanszüneti munkanapokon |
---|---|---|---|---|
4 | 50 | - | - | 50 |
5 | 10, 30, 50 | 10, 50 | 00 | 10, 30 |
6 | 10, 30, 50 | 30 | 00, 50 | 10, 30 |
7 | 10, 30, 50 | 10, 50 | 40 | 10, 30 |
8 | 10 | 30 | 30 | 10 |
9 | 05, 55 | 10, 50 | 20 | 05, 55 |
10 | 45 | 30 | 10 | 45 |
11 | 35 | 10, 50 | 00, 50 | 35 |
12 | 00, 20, 40 | 20 | 40 | 20, 40 |
13 | 00, 20, 40 | 00, 40 | 30 | 00, 20, 40 |
14 | 00, 20, 40 | 20 | 20 | 20, 40 |
15 | 00, 20, 40 | 10 | 10 | 20, 40 |
16 | 00, 20, 40 | 00, 50 | 00, 50 | 00, 20, 40 |
17 | 00, 20 | 40 | 40 | 20 |
18 | 00, 40 | 30 | 30 | 00, 40 |
19 | 20 | 20 | 20 | 20 |
20 | 10 | 10 | 10 | 10 |
21 | 00, 40 | 00, 40 | 00, 40 | 00, 40 |
22 | 25 | 25 | - | 25 |
Herényből indul
Óra | Munkanapokon | Szabadnapokon | Munkaszüneti napokon | Tanszüneti munkanapokon |
---|---|---|---|---|
4 | 30, 50 | 40 | 40 | 30, 50 |
5 | 10, 30, 50 | 30 | 20 | 10, 30, 50 |
6 | 10, 30, 50 | 10, 50 | 20 | 30, 50 |
7 | 10, 30, 50 | 30 | 10 | 30, 50 |
8 | 10, 30 | 10, 50 | 00, 50 | 30 |
9 | 25 | 30 | 40 | 25 |
10 | 15 | 10, 50 | 30 | 15 |
11 | 05, 55 | 30 | 20 | 05, 55 |
12 | 20, 40 | 10, 40 | 10 | 40 |
13 | 00, 20, 40 | 20 | 00, 50 | 00, 20, 40 |
14 | 00, 20, 40 | 00, 40 | 40 | 00, 40 |
15 | 00, 20, 40 | 30 | 30 | 00, 40 |
16 | 00, 20, 40 | 20 | 20 | 00, 20, 40 |
17 | 00, 20, 40 | 10 | 10 | 00, 40 |
18 | 20 | 00, 50 | 00, 50 | 20 |
19 | 00, 40 | 40 | 40 | 00, 40 |
20 | 30 | 30 | 30 | 30 |
21 | 20 | 20 | 20 | 20 |
22 | 00, 45 | 00, 45 | 00 | 00, 45 |
Az utolsó meghirdetett (vastagon szedett) időpontban közlekedő járatok a Paragvári utcai Ált. Isk. megállóhelyig közlekednek.
Megállónév változás
- Március 15. tér: 2012. március előtt SZTK (Szelestey u.)
- Arborétum: 2012. július előtt Szt. Imre h. út 93.
- Senyefai u.: 2012. július előtt Arborétum
- Savaria Nagyszálló: 2013. szeptember előtt MÁV Zrt. Ter. Igazg.
- Dr. István Lajos krt.: 2015. július előtt Horváth B. krt.
Cikkek
Eltűnt az Arborétum? - Turistabolondítás a buszon