Ugrás a tartalomhoz

Tempfli Erik

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Sudegeh (vitalap | szerkesztései) 2021. május 26., 13:26-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (Hivatkozások beszúrása)
Tempfli Erik
Fájl:Tempfli Erik.jpg
Született1992. május 25. (32 éves)[1]
Állampolgársága
Foglalkozása
  • zongorista
  • billentyűs
  • zongorakísérő
  • dalszerző
Iskolái
  • Papp Aurél Művészeti Líceum
  • Kőbányai Zenei Stúdió Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete Művészeti Szakgimnáziuma (–2015)
KitüntetéseiArtisjus-díj (2020)[3]
Zenei pályafutása
Műfajokpopzene
EgyüttesAbrakazabra
Híres dalAltató
Hangszer

SablonWikidataSegítség

Tempfli Erik (Nagykároly, 1992. május 25. –) magyar Artisjus-díjas zongorista, zeneszerző.

Élete

Középiskolai tanulmányait az Aurel Popp Művészeti Iskolába járt. Itt klasszikus zenét tanult, a játékát sokkal inkább jellemezte a popos, jazzes vonal. Érettségi után a Kőbányai Zenei Stúdióba adta be jelentkezését, elsőre felvételt nyert, majd Budapestre költözött. A zenei karrierje már az iskolai évek alatt beindult: bekerült a kaposvári színház egyik, tagja lett a Noémo zenekarnak, később pedig Éliás Gyula zenekarához is csatlakozott. Ezekben az időkben helyettesíteni hívták a Syrius Legacy nevű zenekarba, majd a következő mérföldkő az Abrakazabra zenekar volt, amelynek jelenleg is tagja, ez mai napig a főzenekara. A zenekarral számos előadót kísérnek, többek között: Charliet, Radics Gigit, Vatag Csabát, Vastag Tamást, Nikát, Király Viktort, Takács Nicolast, stb.. A zenekar legkiemelkedőbb projektje a Zenevonat Szuperkoncert az LGT Sztárjaival produkció, amelyben két eredeti LGT taggal, Karácsony Jánossal és Solti Jánossal játszhatnak egy színpadon. Erik 2015-ben végzett a Kőbányai Zenei Stúdióban.

A rockzenei színtéren is gyakran megfordult session zenészként. Emellett dolgozik a Vígszínházban, illetve gyerekeket tanít zongorázni egy alapfokú művészeti iskolában Ecseren. 2019-ben ismerkedett meg Hegedűs Borival, akivel egy párt alkotva megalakult duójuk is. Első közös szerzeményük az ,,Altató” című dal. 2020 decemberén egy díj formájában is elismerte a szakma az Artisjus előadói díjjal.


A Dal 2021

2019-ben megismerkedett Hegedűs Borival, akivel megalakult duójuk. Első közös szerzeményük az Altató című dal, melynek szövegét Hegedűs Bori, zenéjét Tempfli Erik írta amely be jutott a Dal 2021 műsorába. Az Altatóban Erdő Zoltán szaxofonozik. A negyedik válogatóban 31 ponttal végeztek.

Díjai, elismerései

Jegyzetek

  1. a b Petőfi Irodalmi Múzeum névtér
  2. „Imádok ebben a szakmában lenni”. (Hozzáférés: 2021. május 18.)
  3. artisjus-díj. Előadói díj. (Hozzáférés: 2021. május 17.)

Források