Szerkesztővita:Wlk~huwiki

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Hkoala 11 évvel ezelőtt a(z) Gothard-díj témában
Köszöntünk a Wikipédiában, kedves Wlk~huwiki!

Üdvözlünk!

Figyelmedbe ajánljuk:

Kérjük, különösen ügyelj a felküldött szövegek és képek jogtisztaságára és a forrásaid pontos megjelölésére!


Mentor · Ha akarod, akkor melléd áll egy segítő, a te személyes mentorod, és segít a szerkesztéssel kapcsolatos gondjaidban. Ide kattintva találsz erről többet. | Segítség · Bonyolultabb szerkesztési ügyekben a kocsmafalra is írhatsz kérdéseket. Ha egy szerkesztőtársad tudja a választ, ugyanott fog válaszolni. | Tudakozó · Egy tudakozót is működtetünk. Ott viszont olyan kérdésekre kaphatsz választ, amit egy lexikonban keresne az ember.


Ha van kedved, mutatkozz be szerkesztőtársaidnak, ide kattintva. A szerkesztői lapodon írjál a érdeklődési körödről, nyelvtudásodról. Az a lap csak a tiéd. Kialakításához segítséget itt találsz. | Ilyen vitalapja, „szerkesztővitája” is van minden szerkesztőnek, mint ez a lap itt. Aki neked üzenni akar valamit, az ide fog írni, téged pedig egy sárga csík a lap tetején automatikusan figyelmeztet az új üzenetre. A cikkeknek is van vitalapjuk, ott a cikk kialakítását tárgyalják meg az érdekelt szerkesztők. | Kérünk, hogy az eszmecserék során így írd alá hozzászólásaidat: ~~~~.

Jó szerkesztést és tartalmas szórakozást kívánunk! misibacsi*üzenet 2009. július 27., 13:07 (CEST)Válasz


If you don’t speak Hungarian, please click here.

aláírás[szerkesztés]

A Wikipédiában van egy lehetőség arra, hogy nagyon egyszerűen elhelyezd aláírásodat, dátumostul, mindenestül. A Wikipédiabeli speciális aláírásból nem csak a Wikipédián használt neved derül ki, hanem rögtön két linket is tartalmaz. Az egyik a többi szerkesztőnek szóló bemutatkozásodra mutat, a másik pedig arra a lapra, ahol üzenni lehet neked. Ehhez az „aláíráshoz” segítséget ad a szoftver. Elég, ha az üzeneted befejeztével az aláírás helyett rákattintasz a harmadik képecskére a szerkesztőablak fölött:


akkor ennek az aláírógombnak a hatására a szoftver beilleszt a szövegedbe négy hullámvonalat.
Ha ezután arra a gombra is rákattintasz, ami így néz ki: Változtatások közzététele, akkor a szoftver lecseréli a hullámvonalakat az aláírás szövegére és az aktuális dátumra, órára.
Az aláírásként megjelenített szöveget a regisztrált szerkesztők a „beállításaim” fül segítségével meg is változtathatják.

Megjegyzések

  • Amíg nem jelentkeztél be, az IP-címedet jelenteti meg az aláírás.
  • A bemutatkozólapodra mutató link csak akkor lesz kék, ha van rajta valami, amíg üres, addig pirosan fog virítani.
  • Az üzenőlapodra mutató link csak magán az üzenőlapon jelenik meg vastag fekete szövegként, mindenhol máshol rendes linknek mutatkozik.
  • Más módon is elérheted, hogy bekerüljön a szövegbe a négy hullámvonal, nem csak az aláírógombbal:
  • a négy tildét (hullámvonalat) a szerkesztési ablak alatt is megtalálod, vagy
  • közvetlenül is beírhatod: ~~~~.
  • az Alt Gr+1 (a fő billentyűzeten) billentyűkombinációnak (Windows-alapú rendszereken), és
  • az Alt+1 2 6 (a számok a számbillentyűzeten) kombinációnak (Windows-alapú rendszereken) is ugyanez a hatása.
  • ha a gombot használod, akkor kapsz egy gondolatjelet is az aláírásod elé.

misibacsi*üzenet 2009. július 27., 13:07 (CEST)Válasz

Hettyei János Díj[szerkesztés]

A Hettyei János Díjat a Vega Csillagászati Egyesület (VCSE) alapította. A díjat azok kaphatják meg, akik sokat tettek a Zala megyei csillagászatért, amatôrcsillagászatért, a csillagászati ismeretterjesztésért, vagy a Vega Csillagászati Egyesületért, vagy kiemelkedő észlelőmunkát végeztek.

Fájl:Hjd.png
A Hettyei János Díj előoldala

Alapítás[szerkesztés]

A díjat a VCSE közgyűlése 2001-ben, az egyesület megalakulásának 10. évfordulóján hozta létre. Névadóul az első név szerint ismert zalai amatőrcsillagászt, Hettyei Jánost választották, aki 1834-ben először adott magyar nyelven leírást állatövi fény megfigyeléséről, valamint 1842-ben két távcsővel megfigyelte, és az érdeklődőknek be is mutatta a zalaegerszegi városházáról az akkor látható volt teljes napfogyatkozást.

A 20 ezer Ft eszmei értékű díjat Santák Judit zalaegerszegi-londoni iparművész készítette el. A díj előlapján a "HETTYEI JÁNOS DÍJ VCSE" felirat olvasható, hátlapján pedig egy stilizált napfogyatkozás látható Bailey-jelenséggel (Hettyei János napfogyatkozás-észlelésekor feljegyezte e jelenség láthatóságát). A díj keresztmetszetben gyűjtőlencsét formáz, amely lencsés csillagászati távcsövekben fordul elő.

A díj szokásos rövidítése HJD, amely egyben a csillagászatban alapvető jelentőségű időegységnek, a heliocentrikus Julián Dátumnak is rövidítése.

Odaítélés módja[szerkesztés]

A díjra a VCSE tagjai és tisztségviselői tesznek javaslatot minden év októberében és novemberében. A javaslatok közül a VCSE elnöksége egyet kiválaszt, és a VCSE közgyűlése elé terjeszti, amely dönt az odaítélésről.

A Hettyei János Díj eddigi kitüntettei[szerkesztés]

2001: Zelkó Zoltán csillagász (az 1999-es zalaegerszegi napfogyatkozás-rendezvény megszervezéséért)

2002: Dúcz Mihály tanár (fiatalok körében végzett tudománynépszerűsítő tevékenységéért.)

2004: Szutor Péter amatőrcsillagász (kiemelkedő amatőrcsillagászati megfigyelőtevekenységéért)

2005: Horváth Tibor amatőrcsillagász (kiemelkedő amatőrcsillagászati megfigyelőtevekenységéért)

2006: Csizmadia Ákos történész (egyesületi szervezőmunkájáért)

2007: Bánfalvi Péter tanár (csillagászati ismeretterjesztő tevékenységéért és az Egyesület érdekében kifejtett munkájáért)

2009: Vilmos Mihály tanár (csillagászati ismeretterjesztő tevékenységéért, amatőr-csillagászati szervező munkájáért)

2011: Juhász Tibor csillagász, tanár (amatőrcsillagászati észleléseiért, az Albireo című amatőrcsillagászati lap szerkesztéséért és csillagászati szakkörvezetői munkájáért)

Hivatkozások[szerkesztés]

VCSE honlapja a Hettyei János Díjról [1]

  1. [1] Kitüntettjeink

Fájl:Hjd.png[szerkesztés]

szia, a képen nincs licenc és engedély. Kérlek, hogy olvasd el a Wikipédia:Felküldési útmutató oldalt és az engedélyezéshez a Wikipédia:Önkéntes ügyfélszolgálat oldalt. Kérlek, hogy szócikket ne a vitalapodon dolgozz ki, mert nagyon zavaró, a vitalap kommunikálásra szolgál. Szócikket saját szerkesztői allapon dolgozhatsz ki, például: Szerkesztő:Wlk/cikk Üdv Xiǎolóng vigyázz, harap! 2011. május 12., 20:39 (CEST)Válasz

Gothard-díj[szerkesztés]

Üdvözöllek a Magyar Wikipédiában! Az általad létrehozott Gothard-díj szócikk témáját tekintve fontos lehet a Wikipédiának, de sajnos a lap jelenleg annyira kevés információt tartalmaz, hogy nem éri el még a csonk szintet sem. Az ilyen rövid cikkeket szubcsonknak hívjuk, és ha 4-5 napon belül senki nem bővíti ki őket legalább elfogadható csonk szintre, akkor töröljük. Ha szeretnéd, hogy megmaradjon, nosza, bővítsd ki! Keress megbízható forrásokat, ügyelj arra hogy megfeleljen a nevezetességi kritériumoknak is! Ha mindezek stimmelnek, bátran bővítsd a cikket! Ha a szócikk már elég sok információt tartalmaz, kérlek, távolítsd el a {{szubcsonk}}(?) jelzést a szócikk elejéről. Ha bármilyen kérdésed támadt nézd meg az útmutatót, amiből legtöbb kérdésedre választ kaphatsz, de hozzám is nyugodtan fordulhatsz segítségért! Köszönöm! Hkoala 2012. december 26., 20:10 (CET)Válasz

A felhasználóneved meg fog változni[szerkesztés]

2015. március 20., 08:45 (CET)

Átnevezve[szerkesztés]

2015. április 19., 10:50 (CEST)