Szerkesztővita:SzaboTibor

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Misibacsi 13 évvel ezelőtt a(z) Weblap tanulmány témában
Üdvözlünk a Wikipédia szerkesztői között, kedves SzaboTibor!
If your Hungarian is poor, please click here.
Az alábbi oldalakon segítséget találsz a kezdeti tájékozódáshoz. Ide csak azt szedtük össze, amit tényleg szükséges és érdemes is átfutni legalább.
Ha vitalapra írsz, vagy más szerkesztőnek hagysz üzenetet, írd alá a mondandódat a gombbal, vagy négy hullámvonallal: ~~~~

  Ha kérdésed van, keress nyugodtan a vitalapomon! Üdvözlettel: misibacsi*üzenet 2011. május 2., 08:40 (CEST)Válasz

Hiányzó aláírásod[szerkesztés]

A Wikipédiában van egy lehetőség arra, hogy nagyon egyszerűen elhelyezd aláírásodat, dátumostul, mindenestül. A Wikipédiabeli speciális aláírásból nem csak a Wikipédián használt neved derül ki, hanem rögtön két linket is tartalmaz. Az egyik a többi szerkesztőnek szóló bemutatkozásodra mutat, a másik pedig arra a lapra, ahol üzenni lehet neked. Ehhez az „aláíráshoz” segítséget ad a szoftver. Elég, ha az üzeneted befejeztével az aláírás helyett rákattintasz a harmadik képecskére a szerkesztőablak fölött:


akkor ennek az aláírógombnak a hatására a szoftver beilleszt a szövegedbe négy hullámvonalat.
Ha ezután arra a gombra is rákattintasz, ami így néz ki: Változtatások közzététele, akkor a szoftver lecseréli a hullámvonalakat az aláírás szövegére és az aktuális dátumra, órára.
Az aláírásként megjelenített szöveget a regisztrált szerkesztők a „beállításaim” fül segítségével meg is változtathatják.

Megjegyzések

  • Amíg nem jelentkeztél be, az IP-címedet jelenteti meg az aláírás.
  • A bemutatkozólapodra mutató link csak akkor lesz kék, ha van rajta valami, amíg üres, addig pirosan fog virítani.
  • Az üzenőlapodra mutató link csak magán az üzenőlapon jelenik meg vastag fekete szövegként, mindenhol máshol rendes linknek mutatkozik.
  • Más módon is elérheted, hogy bekerüljön a szövegbe a négy hullámvonal, nem csak az aláírógombbal:
  • a négy tildét (hullámvonalat) a szerkesztési ablak alatt is megtalálod, vagy
  • közvetlenül is beírhatod: ~~~~.
  • az Alt Gr+1 (a fő billentyűzeten) billentyűkombinációnak (Windows-alapú rendszereken), és
  • az Alt+1 2 6 (a számok a számbillentyűzeten) kombinációnak (Windows-alapú rendszereken) is ugyanez a hatása.
  • ha a gombot használod, akkor kapsz egy gondolatjelet is az aláírásod elé.

misibacsi*üzenet 2011. május 2., 09:03 (CEST)Válasz

Weblap tanulmány[szerkesztés]

Mi volt a probléma a Weblapon tett módosításommal?

Szia!

A tanulmány a címe szerint "Hogyan készül egy weblap? Avagy professzionális weblap készítés folyamata" ezzel szemben a kivitele, megjelenése, szóhasználata nem ezt támasztja alá - például hiányoznak a hosszú ékezetek. Milyen weblap-szerkesztést tanít az az oldal, amit nem olvasnak át és nem javítják ki a helyesírási hibáit??

Ha egy honlap sikere az által van definiálva, hogy mennyire képes a vállalat céljait ellátni...

Szemmel láthatóan egy szűk réteg számára íródott, a címe inkább lehetne: "Hogyan hozassunk létre weblapot a vállalatunk számára?"

Ráadásul ahol "Ügyfél Kapcsolati menedzser, Projekt Menedzser" is van, az nem lehet kis cég, tehát tovább szűkül a kör, akiknek a tanulmány készült.

Nem esik szó a biztonságról és a karbantartásról sem! Ezek mellékes szempontok egy weblap tervezése során, tehát elhagyhatók?

Nem esik szó az alkalmazott programozási nyelvekről, adatbázisokról sem.

Mindezekkel azt kívánom alátámasztani, hogy erre a tanulmányra mutató linknek nincs helye a "weblap" szócikkben, mivel a szócikkünk témája teljesen általános, mindenkihez kíván szólni és lehetőleg megbízható anyagokat használunk fel. Ha az lenne a szócikk címe, hogy "weblapkészítés nagyvállalatok számára", abban talán lenne helye a szóban forgó linknek, de talán még abban sem, mert eléggé kilóg a "bújtatott reklám".

A tanulmányból számomra megdöbbentő módon az ábrák teljesen hiányoznak, szerintem így aligha hatékony a használata. Árulkodó az utolsó mondat is: "...folyamatos sgeítséget nyújtunk oktatás programunkon és technikai ügyfélszolgálatunkon keresztül." Tehát az egész tanulmány egyfajta propaganda, emiatt sincs helye itt. misibacsi*üzenet 2011. május 2., 09:25 (CEST)Válasz


Szia,

Rendben, köszönöm válaszodat!

Üdv: Szabó Tibor