2013-as fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság
(2013)
Goteborg2013.jpg
Adatok
Ország Svédország
Rendező városGöteborg
Dátum március 13.
Fő helyszín Scandinavium
Nemzetek 47
Sportolók 578
Versenyszámok 26 (13 férfi, 13 női)
Honlap http://www.goteborg2013.com/

 ← 20112015 → 
Commons

A 2013-as fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságot Göteborgban, Svédországban rendezték március 1. és március 3. között. Ez volt a 32. fedett pályás atlétikai Eb. A férfiaknál és a nőknél is 13–13 versenyszám volt.

A magyar sportolók eredményei[szerkesztés]

Magyarország az Európa-bajnokságon 7 sportolóval képviseltette magát.

Éremtáblázat[szerkesztés]

(A táblázatban a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)

Helyezés Nemzet Arany Ezüst Bronz Összesen
1. Oroszország 4 7 3 14
2. Nagy-Britannia 4 3 1 8
3. Franciaország 4 2 3 9
4. Ukrajna 2 1 1 4
5. Spanyolország 1 3 0 4
6. Svédország 1 2 3 6
7. Németország 1 2 2 5
8. Olaszország 1 1 3 5
9. Lengyelország 1 1 1 3
10. Törökország 1 1 0 2
11. Csehország 1 0 4 5
12. Szerbia 1 0 1 2
13. Azerbajdzsán 1 0 0 1
13. Bulgária 1 0 0 1
13. Hollandia 1 0 0 1
13. Portugália 1 0 0 1
17. Fehéroroszország 0 2 2 4
18. Bosznia-Hercegovina 0 1 0 1
19. Írország 0 0 2 2
Összesen 26 26 26 78

Érmesek[szerkesztés]

  • WR – világrekord
  • CR – Európa-bajnoki rekord
  • AR – kontinens rekord
  • NR – országos rekord
  • PB – egyéni rekord
  • WL – az adott évben aktuálisan a világ legjobb eredménye
  • SB – az adott évben aktuálisan az egyéni legjobb eredmény

Férfi[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
60 m Jimmy Vicaut
Franciaország
6,48
WL
James Dasaolu
Nagy-Britannia
6,48
WL
Michael Tumi
Olaszország
6,52
400 m* Pavel Maslák
Csehország
45,66
EL, NR
Nigel Levine
Nagy-Britannia
46,21
SB
Pavel Trenyihin
Oroszország
46,70
800 m Adam Kszczot
Lengyelország
1:48,69 Kevin López
Spanyolország
1:49,31 Mukhtar Mohammed
Nagy-Britannia
1:49,60
1500 m Mahiedine Mekhissi-Benabbad
Franciaország
3:37,17 İlham Tanui Özbilen
Törökország
3:37,22
SB
Simon Denissel
Franciaország
3:37,70
PB
3000 m Hayle Ibrahimov
Azerbajdzsán
7:49,74 Juan Carlos Higuero
Spanyolország
7:50,26 Ciarán Ó Lionáird
Írország
7:50,40
PB
60 m gát Szergej Subenkov
Oroszország
7,49
WL
Paolo Dal Molin
Olaszország
7,51
NR
Pascal Martinot-Lagarde
Franciaország
7,53
=PB
4 × 400 m váltó** Nagy-Britannia
Michael Bingham
Richard Buck
Nigel Levine
Richard Strachan
3:05,78 Oroszország
Pavel Trenyihin
Jurij Tramboveckij
Konsztantyin Svecskar
Vlagyimir Krasznov
3:06,96 Csehország
Daniel Němeček
Josef Prorok
Petr Lichý
Pavel Maslák
3:07,64
Magasugrás Szergej Mudrov
Oroszország
235 cm
PB
Alekszej Dmitrik
Oroszország
233 cm
Jaroslav Bába
Csehország
231 cm
SB
Rúdugrás Renaud Lavillenie
Franciaország
601 cm
WL
Björn Otto
Németország
576 cm Malte Mohr
Németország
576 cm
Távolugrás Alekszandr Menykov
Oroszország
831 cm
WL
Michel Tornéus
Svédország
829 cm
NR
Christian Reif
Németország
807 cm
Hármasugrás Daniele Greco
Olaszország
17,70 m
WL
Ruszlan Szamitov
Oroszország
17,30 m
PB
Alekszej Fjodorov
Oroszország
17,12 m
PB
Súlylökés Asmir Kolašinac
Szerbia
20,62 m
SB
Hamza Alić
Bosznia-Hercegovina
20,34 m
PB
Ladislav Prášil
Csehország
20,29 m
Hétpróba Eelco Sintnicolaas
Hollandia
6372 pont
WL, NR
Kevin Mayer
Franciaország
6297 pont
PB
Mihail Dudaš
Szerbia
6099 pont
NR
*Pavel Trenyihint a verseny után kizárták, de utólag visszaállították az eredményét.
**Nagy-Britanniát eredetileg kizárták, de utólag visszaállították az eredményüket.

Női[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
60 m Tezdzsan Naimova
Bulgária
7,10
PB
Marija Rjemjeny
Ukrajna
7,10
=PB
Myriam Soumaré
Franciaország
7,11
400 m Perri Shakes-Drayton
Nagy-Britannia
50,85
WL
Eilidh Child
Nagy-Britannia
51,45
PB
Moa Hjelmer
Svédország
52,04
NR
800 m Natalija Lupu
Ukrajna
2:00,26 Jelena Kotulszkaja
Oroszország
2:00,98 Marina Arzamaszava
Fehéroroszország
2:01,21
1500 m Abeba Aregawi
Svédország
4:04,47 Isabel Macías
Spanyolország
4:14,19 Katarzyna Broniatowska
Lengyelország
4:14,30
3000 m Sara Moreira
Portugália
8:58,50 Corinna Harrer
Németország
9:00,50 Fionnuala Britton
Írország
9:00,54
60 m gát Nevin Yanit
Törökország
7,89
EL, NR
Alina Talaj
Fehéroroszország
7,94
=PB
Veronica Borsi
Olaszország
7,94
'NR
4 × 400 m váltó  GBR
Eilidh Child
Shana Cox
Christine Ohuruogu
Perri Shakes-Drayton
3:27,56
CR, WL
 RUS
Olga Tovarnova
Tatyjana Veskurova
Nagyezsda Kotljarova
Kszenyija Zadorina
3:28,18  CZE
Denisa Rosolová
Jitka Bartonicková
Lenka Masná
Zuzana Hejnová
3:28,49
Magasugrás Ruth Beitia
Spanyolország
199 cm
SB
Ebba Jungmark
Svédország
196 cm
=PB
Emma Green Tregaro
Svédország
196 cm
SB
Rúdugrás Holly Bleasdale
Nagy-Britannia
467 cm
Anna Rogowska
Lengyelország
467 cm
SB
Anzselika Szidorova
Oroszország
462 cm
PB
Távolugrás Darja Klisina
Oroszország
701 cm
WL
Éloyse Lesueur
Franciaország
690 cm
NR
Erica Jarder
Svédország
671 cm
PB
Hármasugrás Olha Szaladuha
Ukrajna
14,88 m
WL, NR
Irina Gumenyuk
Oroszország
14,30 m Simona La Mantia
Olaszország
14,26 m
SB
Súlylökés Christina Schwanitz
Németország
19,25 m Jevgenyija Kolodko
Oroszország
19,04 m Alena Kopec
Fehéroroszország
18,85 m
Ötpróba Antoinette Nana Djimou Ida
Franciaország
4666 pont Jana Makszimava
Fehéroroszország
4658 pont
PB
Hanna Melnicsenko
Ukrajna
4604 pont

Források[szerkesztés]

  • sport Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap