2002-es fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság
(2002)
Adatok
Ország Ausztria
Rendező városBécs
Dátum március 13.
Fő helyszín Ferry-Dusika-Hallenstadion
Nemzetek 45
Sportolók 558
Versenyszámok 28 (14 férfi, 14 női)

 ← 20002005 → 

A 2002-es fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságot Bécsben, Ausztriában rendezték március 1. és március 3. között. Ez volt a 27. fedett pályás Eb. A férfiaknál és a nőknél is 14–14 versenyszám volt. Győrffy Dóra magasugrásban ezüstérmet szerzett, máig ő az utolsó magyar érmes fedett pályás EB-n.

A magyar sportolók eredményei[szerkesztés]

Magyarország az Európa-bajnokságon 17 sportolóval képviseltette magát.

Érmesek
Érem Versenyző Versenyszám Dátum
02Silver medal icon.svg Ezüst Győrffy Dóra Magasugrás március 2.

Éremtáblázat[szerkesztés]

(A táblázatban Magyarország és a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)

Helyezés Nemzet Arany Ezüst Bronz Összesen
1. Oroszország 5 2 4 11
2. Spanyolország 4 3 3 10
3. Lengyelország 4 1 2 7
4. Svédország 2 4 1 7
5. Nagy-Britannia 2 3 2 7
6. Franciaország 2 1 1 4
7. Belgium 2 0 0 2
8. Németország 1 3 2 6
9. Portugália 1 2 0 3
9. Csehország 1 2 0 3
11. Ukrajna 1 0 2 3
12. Görögország 1 0 1 2
12. Bulgária 1 0 1 2
14. Szlovénia 1 0 0 1
15. Ausztria 0 3 0 3
16. Románia 0 2 1 3
17. Olaszország 0 1 1 2
18. Svájc 0 1 0 1
18. Dánia 0 1 0 1
18. Magyarország 0 1 0 1
21. Írország 0 0 1 1
21. Fehéroroszország 0 0 2 2
23. Hollandia 0 0 1 1
23. Észtország 0 0 1 1
23. Lettország 0 0 1 1

Érmesek[szerkesztés]

  • WR – világrekord
  • CR – Európa-bajnoki rekord
  • AR – kontinens rekord
  • NR – országos rekord
  • PB – egyéni rekord
  • WL – az adott évben aktuálisan a világ legjobb eredménye
  • SB – az adott évben aktuálisan az egyéni legjobb eredmény

Férfi[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
60 m Jason Gardener
Nagy-Britannia
6,49
=CR
Mark Lewis-Francis
Nagy-Britannia
6,55 Anatolij Dovhal
Ukrajna
6,62
200 m Marcin Urbaś
Lengyelország
20,64 Christian Malcolm
Nagy-Britannia
20,65 Robert Maćkowiak
Lengyelország
20,77
400 m Marek Plawgo
Lengyelország
45,39
CR,
NR
Jimisola Laursen
Svédország
45,59
NR
Ioan Vieru
Románia
46,17
800 m Paweł Czapiewski
Lengyelország
1:44,78
CR,
NR
André Bucher
Svájc
1:44,93
NR
Antonio Manuel Reina
Spanyolország
1:45,25
NR
1500 m Rui Silva
Portugália
3:49,93 Juan Carlos Higuero
Spanyolország
3:50,08 Michael East
Nagy-Britannia
3:50,52
3000 m Alberto García
Spanyolország
7:43,89
CR
Antonio David Jiménez
Spanyolország
7:46,49 Jesús España
Spanyolország
John Mayock
Nagy-Britannia
7:48,08
60 m gát Colin Jackson
Nagy-Britannia
7,40 Elmar Lichtenegger
Ausztria
7,44
NR
Staņislavs Olijars
Lettország
7,51
4 × 400 m váltó Lengyelország
Marek Plawgo
Piotr Rysiukiewicz
Artur Gąsiewski
Robert Maćkowiak
3:05,50
CR
Franciaország
Marc Foucan
Laurent Claudel
Loic Lerouge
Stéphane Diagana
3:06,42 Spanyolország
Carlos Meléndez
David Canal
Salvador Rodríguez
Alberto Martínez
3:06,60
NR
Magasugrás Staffan Strand
Svédország
234 cm Stefan Holm
Svédország
230 cm Jaroszlav Ribakov
Oroszország
230 cm
Rúdugrás Tim Lobinger
Németország
575 cm Patrik Kristiansson
Svédország
575 cm
NR
Lars Börgeling
Németország
575 cm
Távolugrás Raúl Fernández
Spanyolország
822 cm Yago Lamela
Spanyolország
817 cm Petar Dacsev
Bulgária
817 cm
Hármasugrás Christian Olsson
Svédország
17,54 m
=CR
Marian Oprea
Románia
17,22 m Aljakszandr Hlavacki
Fehéroroszország
17,05 m
Súlylökés Manuel Martínez
Spanyolország
21,26 m
NR
Joachim Olsen
Dánia
21,23 m Pavel Csumacsenko
Oroszország
20,30 m
Hétpróba Roman Šebrle
Csehország
6280 pont Tomáš Dvořák
Csehország
6165 pont Erki Nool
Észtország
6084 pont

Női[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
60 m Kim Gevaert
Belgium
7,16
=NR
Marina Kiszlova
Oroszország
7,18 Georgia Kokloni
Görögország
7,22
200 m Muriel Hurtis
Franciaország
22,52 Karin Mayr
Ausztria
22,70
NR
Gabi Rockmeier
Németország
23,05
400 m Natalja Antyuh
Oroszország
51,65 Claudia Marx
Németország
52,15 Karen Shinkins
Írország
52,17
800 m Jolanda Čeplak
Szlovénia
1:55,82
'CR,
AR'
Stephanie Graf
Ausztria
1:55,85
NR
Elisabeth Grousselle
Franciaország
2:01,46
1500 m Jekatyerina Puzanova
Oroszország
4:06,30 Elena Iagăr
Románia
4:06,90 Aleszja Turava
Fehéroroszország
4:07,69
3000 m Marta Domínguez
Spanyolország
8:53,87 Carla Sacramento
Portugália
8:53,96 Jelena Zadorozsnaja
Oroszország
8:58,36
60 m gát Linda Ferga
Franciaország
7,96 Kirsten Bolm
Németország
7,97 Patricia Girard
Franciaország
7,98
4 × 400 m váltó Fehéroroszország
Kacjarina Sztankevics
Irina Hljusztava
Hanna Kozak
Szvjatlana Uszovics
3:32,24 Lengyelország
Anna Pacholak
Aneta Lemiesz
Anna Zagórska
Grażyna Prokopek
3:32,45 Olaszország
Daniela Reina
Patrizia Spuri
Carla Barbarino
Danielle Perpoli
3:36,49
Magasugrás Marina Kupcova
Oroszország
203 cm
=NR
Győrffy Dóra
Magyarország
Kajsa Bergqvist
Svédország
195 cm nem adták ki
Rúdugrás Szvetlana Feofanova
Oroszország
475 cm
WR
Yvonne Buschbaum
Németország
465 cm
NR
Monika Pyrek
Lengyelország
460 cm
NR
Távolugrás Níki Xánthu
Görögország
674 cm Olga Rubleva
Oroszország
674 cm Ljudmila Galkina
Oroszország
668 cm
Hármasugrás Tereza Marinova
Bulgária
14,71 m Ashia Hansen
Nagy-Britannia
14,71 m Jelena Olejnyikova
Oroszország
14,30 m
Súlylökés Viktorija Pavlis
Ukrajna
19,76 m Assunta Legnante
Olaszország
18,60 m Lieja Koeman
Hollandia
18,53 m
Ötpróba Jelena Prohorova
Oroszország
4622 pont Naide Gomes
Portugália
4595 pont Carolina Klüft
Svédország
4535 pont

Források[szerkesztés]

  • sport Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap