1985-ös fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság
(1985)
Adatok
Ország GRE Görögország
Rendező városPireusz
Dátum március 23.
Fő helyszín Sztadio Eirinisz kai Filiasz
Nemzetek 26
Sportolók 315
Versenyszámok 22 (12 férfi, 10 női)

 ← 19841986 → 

Az 1985-ös fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságot Pireuszban, Görögországban rendezték március 2. és március 3. között. Ez volt a 16. fedett pályás Eb. A férfiaknál 12, a nőknél 10 versenyszám volt. 60 méteres gátfutásban Bakos György győzött, távolugrásban kettős magyar győzelem született, Pálóczi Gyula nyert Szalma László ezüstérmet szerzett. Ez a két aranyérem az utolsó két magyar győzelem a fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságokon.

A magyar sportolók eredményei[szerkesztés]

Magyarország az Európa-bajnokságon 12 sportolóval képviseltette magát.

Érmesek
Érem Versenyző Versenyszám Dátum
01Gold medal icon.svg Arany Bakos György 60 m gát március 3.
01Gold medal icon.svg Arany Pálóczi Gyula Távolugrás március 3.
02Silver medal icon.svg Ezüst Szalma László Távolugrás március 3.

Éremtáblázat[szerkesztés]

(A táblázatban Magyarország eltérő háttérszínnel van kiemelve.)

Helyezés Nemzet Arany Ezüst Bronz Összesen
1. NDK 4 6 3 13
2. Szovjetunió 2 4 5 11
3. Csehszlovákia 2 3 1 6
4. Románia 2 2 1 5
5. Bulgária 2 1 1 4
6. Magyarország 2 1 0 3
7. Nagy-Britannia 2 0 2 4
8. Olaszország 2 0 0 2
9. Spanyolország 1 0 2 3
10. Belgium 1 0 1 2
Hollandia 1 0 1 2
12. Svédország 1 0 0 1
13. NSZK 0 3 1 4
14. Franciaország 0 1 1 2
15. Írország 0 1 0 1
16. Lengyelország 0 0 2 2
17. Svájc 0 0 1 1

Érmesek[szerkesztés]

  • WR – világrekord
  • CR – Európa-bajnoki rekord
  • AR – kontinens rekord
  • NR – országos rekord
  • PB – egyéni rekord
  • WL – az adott évben aktuálisan a világ legjobb eredménye
  • SB – az adott évben aktuálisan az egyéni legjobb eredmény

Férfi[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
60 m Mike McFarlane
Nagy-Britannia
6,61 Antoine Richard
Franciaország
6,63 Ronald Desruelles
Belgium
6,64
200 m Stefano Tilli
Olaszország
20,77 Olaf Prenzler
NDK
20,83 Aleksandr Yevgenyev
Szovjetunió
20,95
400 m Todd Bennett
Nagy-Britannia
45,56 Klaus Just
NSZK
45,90 José Alonso
Spanyolország
46,52
800 m Rob Harrison
Nagy-Britannia
1:49,09 Petre Dragoescu
Románia
1:49,38 Leonid Masunov
Szovjetunió
1:49,59
1500 m José Luis González
Spanyolország
3:39,26 Marcus O'Sullivan
Írország
3:39,75 José Luis Carreira
Spanyolország
3:40,43
3000 m Bob Verbeeck
Belgium
8:10,84 Thomas Wessinghage
NSZK
8:10,88 Vitaliy Tishchenko
Szovjetunió
8:10,91
60 m gát Bakos György
Magyarország
7,60 Jiří Hudec
Csehszlovákia
7,68 Vyacheslav Ustinov
Szovjetunió
7,70
Magasugrás Patrik Sjöberg
Svédország
2,35 Aleksandr Kotovich
Szovjetunió
2,30 Dariusz Biczysko
Lengyelország
2,30
Rúdugrás Szergej Bubka
Szovjetunió
5,70 Aleksandr Krupskiy
Szovjetunió
5,70 Atanas Tarev
Bulgária
5,60
Távolugrás Pálóczi Gyula
Magyarország
8,15 Szalma László
Magyarország
8,15 Sergey Layevskiy
Szovjetunió
8,14
Hármasugrás Hriszto Markov
Bulgária
17,29 Ján Čado
Csehszlovákia
17,23 Volker Mai
NDK
17,14
Súlylökés Remigius Machura
Csehszlovákia
21,74 Ulf Timmermann
NDK
21,44 Werner Günthör
Svájc
21,23

Női[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
60 m Nelli Cooman
Hollandia
7,10 Marlies Göhr
NDK
7,13 Heather Oakes
Nagy-Britannia
7,22
200 m Marita Koch
NDK
22,82 Kirsten Emmelmann
NDK
23,06 Els Vader
Hollandia
23,64
400 m Sabine Busch
NDK
51,35 Dagmar Neubauer
NDK
51,40 Alena Bulířová
Csehszlovákia
52,64
800 m Ella Kovacs
Románia
2:00,51 Nadezhda Olizarenko
Szovjetunió
2:00,90 Cristieana Cojocaru
Románia
2:01,01
1500 m Doina Melinte
Románia
4:02,54 Fiţa Lovin
Románia
4:03,46 Brigitte Kraus
NSZK
4:03,64
3000 m Agnese Possamai
Olaszország
8:55,25 Olga Bondarenko
Szovjetunió
8:58,03 Yvonne Murray
Nagy-Britannia
9:00,94
60 m gát Cornelia Oschkenat
NDK
7,90 Ginka Zagorcheva
Bulgária
8,02 Anne Piquereau
Franciaország
8,03
Magasugrás Stefka Kostadinova
Bulgária
1,97 Susanne Helm
NDK
1,94 Danuta Bułkowska
Lengyelország
1,90
Távolugrás Galina Chistyakova
Szovjetunió
7,02 Eva Murková
Csehszlovákia
6,99 Heike Drechsler
NDK
6,97
Súlylökés Helena Fibingerová
Csehszlovákia
20,84 Claudia Losch
NSZK
20,59 Heike Hartwig
NDK
19,93

Források[szerkesztés]

  • sport Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap