1971-es fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság
(1971)
Adatok
Ország Bulgária
Rendező városSzófia
Dátum március 1314.
Fő helyszín Festiwalna
Nemzetek 23
Sportolók 323
Versenyszámok 23 (13 férfi, 10 női)

 ← 19701972 → 

Az 1972-es fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságot Grenoble-ban, Franciaországban rendezték március 13. és március 14. között. Ez volt a 2. fedett pályás Eb. A férfiaknál 13, a nőknél 10 versenyszám volt, új szám volt a nők 1500 méteres síkfutása. Major István magasugrásban megnyerte a kontinensviadalt, Kelemen Endre ugyanebben a számban bronzérmes lett.

A magyar sportolók eredményei[szerkesztés]

Magyarország az Európa-bajnokságon 12 sportolóval képviseltette magát.

Érmesek
Érem Versenyző Versenyszám Dátum
01Gold medal icon.svg Arany Major István Magasugrás március 13.
03Bronze medal icon.svg Bronz Kelemen Endre Magasugrás március 13.

Éremtáblázat[szerkesztés]

(A táblázatban Magyarország és a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)

Helyezés Nemzet Arany Ezüst Bronz Összesen
1. Szovjetunió 8 9 6 23
2. NSZK 4 4 2 10
3. NDK 4 3 1 8
4. Lengyelország 3 2 2 7
5. Nagy-Britannia 2 1 1 4
6. Magyarország 1 0 1 2
7. Csehszlovákia 1 0 0 1
8. Románia 0 2 3 5
9. Svédország 0 1 1 2
10. Franciaország 0 1 0 1
11. Bulgária 0 0 3 3
12. Olaszország 0 0 2 2
13. Ausztria 0 0 1 1

Érmesek[szerkesztés]

  • WR – világrekord
  • CR – Európa-bajnoki rekord
  • AR – kontinens rekord
  • NR – országos rekord
  • PB – egyéni rekord
  • WL – az adott évben aktuálisan a világ legjobb eredménye
  • SB – az adott évben aktuálisan az egyéni legjobb eredmény

Férfi[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
60 m Valerij Borzov
Szovjetunió
6,6a Jobst Hirscht
NSZK
6,7a Manfred Kokot
NDK
6,8a
400 m Andrzej Badeński
Lengyelország
46,8 CR Borisz Szavcsuk
Szovjetunió
47,4 Alekszandr Bratcsikov
Szovjetunió
47,6
800 m Jevgenyij Arzsanov
Szovjetunió
1:48,7 Phil Lewis
Nagy-Britannia
1:50,5 Andrzej Kupczyk
Lengyelország
1:50,5
1500 m Henryk Szordykowski
Lengyelország
3:41,4 CR Vlagyimir Pantyelej
Szovjetunió
3:41,5 Gianni Del Buono
Olaszország
3:42,1
3000 m Peter Stewart
Nagy-Britannia
7:53,6 Wilfried Scholz
NDK
7:54,4 Jurij Alekszasin
Szovjetunió
8:01,2
60 m gát Eckart Berkes
NSZK
7,8a Alekszandr Demusz
Szovjetunió
7,9a Sergio Liani
Olaszország
7,9a
4 × 400 m váltó Lengyelország
Waldemar Korycki
Jan Werner
Andrzej Badeński
Jan Balachowski
3:11,1 Szovjetunió
Alekszandr Bratcsikov
Szemjon Kocser
Borisz Szavcsuk
Jevgenyij Boriszenko
3:11,9 Bulgária
Kresztyu Hrisztov
Alekszandr Janev
Alekszandr Popov
Jordan Todorov
3:15,6
4 × 800 m váltó Szovjetunió
Valerij Taratinov
Sztanyiszlav Mescserszkih
Alekszej Taranov
Viktor Szemjaskin
7:17,8 Lengyelország
Krzysztof Linkowski
Zenon Szordykowski
Michał Skowronek
Kazimierz Wardak
7:19,2 NSZK
Paul-Heinz Wellmann
Godehard Brysch
Dieter Friedrich
Bernd Eppler
7:25,0
Magasugrás Major István
Magyarország
2,17 Jüri Tarmak
Szovjetunió
2,17 Kelemen Endre
Magyarország
2,17
Rúdugrás Wolfgang Nordwig
NDK
5,40 CR Kjell Isaksson
Svédország
5,35 Jurij Iszakov
Szovjetunió
5,30
Távolugrás Hans Baumgartner
NSZK
8,12 Igor Ter-Ovaneszjan
Szovjetunió
7,91 Vasile Sarucan
Románia
7,88
Hármasugrás Viktor Szanyejev
Szovjetunió
16,83 Carol Corbu
Románia
16,83 Gennagyij Szavlevics
Szovjetunió
16,24
Súlylökés Hartmut Briesenick
NDK
20,19 Valerij Vojkin
Szovjetunió
19,54 Ricky Bruch
Svédország
19,50

Női[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
60 m Renate Stecher
NDK
7,3a Sylviane Telliez
Franciaország
7,4a Annegret Irrgang
NSZK
7,4a
400 m Vera Popkova
Szovjetunió
53,7 Inge Bödding
NSZK
54,3 Maria Sykora
Ausztria
54,4
800 m Hildegard Falck
NSZK
2:06,1 Silai Ilona
Románia
2:06,5 Rosemary Stirling
Nagy-Britannia
2:06,6
1500 m Margaret Beacham
Nagy-Britannia
4:17,2 CR Ljudmila Bragina
Szovjetunió
4:17,8 Tamara Pangelova
Szovjetunió
4:18,1
60 m gát Karin Balzer
NDK
8,1a Annelie Ehrhardt
NDK
8,1a Teresa Sukniewicz
Lengyelország
8,3a
4 × 200 m váltó Szovjetunió
Marina Nyikiforova
Tatyjana Kondraseva
Ljudmila Akszjonova
Natalja Csisztyjakova
1:37,1 NSZK
Annelie Wilden
Elfgard Schittenhelm
Annegret Kroniger
Christine Tackenberg
1:38,0 Bulgária
Ivanka Venkova
Ivanka Kosnicsarszka
Szofka Kazandzsieva
Monka Bobcseva
1:39,7
4 × 400 m váltó Szovjetunió
Ljubov Finogenova
Galina Kamargyina
Vera Popkova
Ljudmila Akszjonova
3:36,6 NSZK
Gisela Ahlemeyer
Gisela Ellenberger
Annette Ruckes
Christa Czekay
3:39,6 Bulgária
Szvetla Szlateva
Sztefka Jordanova
Dzsena Bineva
Tonka Petrova
3:47,8
Magasugrás Milada Karbanová
Csehszlovákia
1,80 Vera Gavrilova
Szovjetunió
1,80 Cornelia Popescu
Románia
1,78
Távolugrás Heide Rosendahl
NSZK
6,64 Irena Szewińska
Lengyelország
6,56 Viorica Viscopoleanu
Románia
6,53
Súlylökés Nagyezsda Csizsova
Szovjetunió
19,70 CR Margitta Gummel
NDK
19,50 Antonyina Ivanova
Szovjetunió
18,69

Források[szerkesztés]

  • sport Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap