Tunézia turizmusa

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Porrima (vitalap | szerkesztései) 2020. június 3., 18:03-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (1 link korr.)
Sousse tengerpartja
Monastir
Karthágó romjai
El Jem amfiteátruma

Tunézia az 1970-es években nyitott a turizmus előtt. Az észak-afrikai méretekben kis ország a legjelentősebb turizmussal rendelkező afrikai országok közé emelkedett.

Az idegenforgalom túlnyomó része a tengerpartra koncentrálódik. A Földközi-tenger partjainak teljes hosszában turisztikai zónákat alakítottak ki. A tömegturizmusra alapozva szállodaláncok épültek.

Turizmusa elsősorban kommersz jellegű. Épp ezzel magyarázható, hogy az ország idegenforgalmi bevétele a konkurens Marokkóénak kevesebb, mint a fele, annak ellenére, hogy Tunéziába több turista érkezik. A tömegturizmus gyors felfutása negatív hatást is gyakorolt a helyi társadalomra (műanyaghulladék özön, a helyi szokások, kultúra, értékrend átalakulása). A tengerpart mellett jelentős örökségek találhatók a belsőbb területeken, (ősi városok, romok, oázisok) amelyek a tengerparti üdülés egy vagy többnapos fakultatív programjaiként szerepelnek a kínálatban.

Turisztikai célpontok

Nyaralóturizmus

Kulturális turizmus

Források

Külső hivatkozások

Commons:Category:Tunisia
A Wikimédia Commons tartalmaz Tunézia turizmusa témájú médiaállományokat.