Olimpiai érmesek listája evezésben (férfiak)

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Evezés a nyári olimpiai játékokon
Rowing pictogram.svg
Sportág Evezés
Sportág szövetsége FISA
Versenyszámok
 FérfiNői
Egyéni11 
Csapat75
Olimpiai játékok

Férfi érmesek listája
Női érmesek listája

Ez a lap a férfi olimpiai érmesek listája evezésben 1900-tól 2012-ig.

Éremtáblázat[szerkesztés]

A nyári olimpiai játékok éremtáblázata férfi evezésben Olimpia
Ország Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 29 22 19 70
2. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 25 18 11 54
3. NDK NDK (GDR) 20 4 7 31
4. Németország Németország (GER) 14 7 10 31
5. Szovjetunió Szovjetunió (URS) 11 14 6 31
6. Olaszország Olaszország (ITA) 10 14 12 36
7. Ausztrália Ausztrália (AUS) 9 10 10 29
8. Dánia Dánia (DEN) 7 3 9 19
9. Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 7 2 8 17
10. Franciaország Franciaország (FRA) 6 14 11 31
11. Svájc Svájc (SUI) 6 8 9 23
12. Kanada Kanada (CAN) 5 11 10 26
13. Hollandia Hollandia (NED) 4 7 6 17
14. NSZK NSZK (FRG) 4 4 4 12
15. Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 4 4 1 9
16. Norvégia Norvégia (NOR) 3 6 5 14
17. Lengyelország Lengyelország (POL) 3 2 9 14
18. Finnország Finnország (FIN) 3 0 3 6
19. Románia Románia (ROU) 2 4 2 8
20. Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 2 2 7 11
21. Szlovénia Szlovénia (SLO) 1 1 3 5
Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG) 1 1 3 5
23. Argentína Argentína (ARG) 1 1 2 4
24. Oroszország Oroszország (RUS) 1 0 2 3
25. Dél-afrikai Köztársaság Dél-afrikai Köztársaság (RSA) 1 0 1 2
26. Nemzetközi Csapat Nemzetközi Csapat (ZZX) 1 0 0 1
27. Belgium Belgium (BEL) 0 5 1 6
28. Ausztria Ausztria (AUT) 0 3 2 5
29. Csehország Csehország (CZE) 0 3 0 3
30. Horvátország Horvátország (CRO) 0 2 1 3
31. Észtország Észtország (EST) 0 2 0 2
Svédország Svédország (SWE) 0 2 0 2
33. Uruguay Uruguay (URU) 0 1 3 4
34. Magyarország Magyarország (HUN) 0 1 2 3
35. Görögország Görögország (GRE) 0 1 1 2
36. Spanyolország Spanyolország (ESP) 0 1 0 1
37. Bulgária Bulgária (BUL) 0 0 2 2
38. Ukrajna Ukrajna (UKR) 0 0 1 1
Összesen 180 180 183 543

Aktuális versenyszámok[szerkesztés]

Egypárevezős[szerkesztés]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1900, Párizs Franciaország Hermann Barrelet
Franciaország (FRA)
Franciaország André Gaudin
Franciaország (FRA)
Nagy-Britannia George Saint Ashe
Nagy-Britannia (GBR)
1904, St. Louis Egyesült Államok Frank Greer
Egyesült Államok (USA)
Egyesült Államok James Juvenal
Egyesült Államok (USA)
Egyesült Államok Constance Titus
Egyesült Államok (USA)
1908, London Nagy-Britannia Harry Blackstaffe
Nagy-Britannia (GBR)
Nagy-Britannia Alexander McCulloch
Nagy-Britannia (GBR)
Németország Bernhard von Gaza
Németország (GER)
Magyarország Levitzky Károly
Magyarország (HUN)
1912, Stockholm Nagy-Britannia William Kinnear
Nagy-Britannia (GBR)
Belgium Polydore Veirman
Belgium (BEL)
Kanada Everard Butler
Kanada (CAN)
Oroszország Mart Kuusik
Oroszország (RUS)
1920, Antwerpen Egyesült Államok John B. Kelly, Sr.
Egyesült Államok (USA)
Nagy-Britannia Jack Beresford
Nagy-Britannia (GBR)
Új-Zéland Clarence Hadfield D'Arcy
Új-Zéland (NZL)
1924, Párizs Nagy-Britannia Jack Beresford
Nagy-Britannia (GBR)
Egyesült Államok William Gilmore
Egyesült Államok (USA)
Svájc Josef Schneider
Svájc (SUI)
1928, Amszterdam Ausztrália Bobby Pearce
Ausztrália (AUS)
Egyesült Államok Kenneth Myers
Egyesült Államok (USA)
Nagy-Britannia Theodore Collet
Nagy-Britannia (GBR)
1932, Los Angeles Ausztrália Henry Pearce
Ausztrália (AUS)
Egyesült Államok William Miller
Egyesült Államok (USA)
Uruguay Guillermo Douglas
Uruguay (URU)
1936, Berlin Németország Gustav Schäfer
Németország (GER)
Ausztria Josef Hasenöhrl
Ausztria (AUT)
Egyesült Államok Daniel Barrow
Egyesült Államok (USA)
1948, London Ausztrália Mervyn Wood
Ausztrália (AUS)
Uruguay Eduardo Risso
Uruguay (URU)
Olaszország Romolo Catasta
Olaszország (ITA)
1952, Helsinki Szovjetunió Jurij Tyukalov
Szovjetunió (URS)
Ausztrália Mervyn Wood
Ausztrália (AUS)
Lengyelország Teodor Kocerka
Lengyelország (POL)
1956, Melbourne Szovjetunió Vjacseszlav Ivanov
Szovjetunió (URS)
Ausztrália Stuart MacKenzie
Ausztrália (AUS)
Egyesült Államok John B. Kelly, Jr.
Egyesült Államok (USA)
1960, Róma Szovjetunió Vjacseszlav Ivanov
Szovjetunió (URS)
Egyesült Német Csapat Achim Hill
Egyesült Német Csapat (EUA)
Lengyelország Teodor Kocerka
Lengyelország (POL)
1964, Tokió Szovjetunió Vjacseszlav Ivanov
Szovjetunió (URS)
Egyesült Német Csapat Achim Hill
Egyesült Német Csapat (EUA)
Svájc Gottfried Kottmann
Svájc (SUI)
1968, Mexikóváros Hollandia Henri Jan Wienese
Hollandia (HOL)
NSZK Jochen Meißner
NSZK (FRG)
Argentína Alberto Demiddi
Argentína (ARG)
1972, München Szovjetunió Jurij Malisev
Szovjetunió (URS)
Argentína Alberto Demiddi
Argentína (ARG)
NDK Wolfgang Güldenpfennig
NDK (GDR)
1976, Montréal Finnország Pertti Karppinen
Finnország (FIN)
NSZK Peter-Michael Kolbe
NSZK (FRG)
NDK Joachim Dreifke
NDK (GDR)
1980, Moszkva Finnország Pertti Karppinen
Finnország (FIN)
Szovjetunió Vaszilij Jakusa
Szovjetunió (URS)
NDK Peter Kersten
NDK (GDR)
1984, Los Angeles Finnország Pertti Karppinen
Finnország (FIN)
NSZK Peter-Michael Kolbe
NSZK (FRG)
Kanada Robert Mills
Kanada (CAN)
1988, Szöul NDK Thomas Lange
NDK (GDR)
NSZK Peter-Michael Kolbe
NSZK (FRG)
Új-Zéland Eric Verdonk
Új-Zéland (NZL)
1992, Barcelona Németország Thomas Lange
Németország (GER)
Csehszlovákia Václav Chalupa
Csehszlovákia (TCH)
Lengyelország Kajetan Broniewski
Lengyelország (POL)
1996, Atlanta Svájc Xeno Müller
Svájc (SUI)
Kanada Derek Porter
Kanada (CAN)
Németország Thomas Lange
Németország (GER)
2000, Sydney Új-Zéland Rob Waddell
Új-Zéland (NZL)
Svájc Xeno Müller
Svájc (SUI)
Németország Marcel Hacker
Németország (GER)
2004, Athén Norvégia Olaf Tufte
Norvégia (NOR)
Észtország Jüri Jaanson
Észtország (EST)
Bulgária Ivo Janakiev
Bulgária (BUL)
2008, Peking
részletek
Norvégia Olaf Tufte
Norvégia (NOR)
Csehország Ondřej Synek
Csehország (CZE)
Új-Zéland Mahé Drysdale
Új-Zéland (NZL)
2012, London
részletek
Új-Zéland Mahé Drysdale
Új-Zéland (NZL)
Csehország Ondřej Synek
Csehország (CZE)
Nagy-Britannia Alan Campbell
Nagy-Britannia (GBR)

Kétpárevezős[szerkesztés]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1904, St. Louis Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
John Mulcahy
William Varley
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Jamie McLoughlin
John Hoben
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Joseph Ravannack
John Wells
1908–1912 Nem szerepelt az olimpiai programban
1920, Antwerpen Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Paul Costello
John B. Kelly, Sr.
Olaszország Olaszország (ITA)
Pietro Annoni
Erminio Dones
Franciaország Franciaország (FRA)
Gaston Giran
Alfred Plé
1924, Párizs Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Paul Costello
John B. Kelly, Sr.
Franciaország Franciaország (FRA)
Marc Detton
Jean-Pierre Stock
Svájc Svájc (SUI)
Rudolf Bosshard
Heinrich Thoma
1928, Amszterdam Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Paul Costello
Charles McIlvaine
Kanada Kanada (CAN)
Joseph Wright Jr.
Jack Guest
Ausztria Ausztria (AUT)
Leo Losert
Viktor Flessl
1932, Los Angeles Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Kenneth Myers
William Gilmore
Németország Németország (GER)
Herbert Buhtz
Gerhard Boetzelen
Kanada Kanada (CAN)
Charles Pratt
Noel De Mille
1936, Berlin Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Jack Beresford
Leslie Southwood
Németország Németország (GER)
Willi Kaidel
Joachim Pirsch
Lengyelország Lengyelország (POL)
Roger Verey
Jerzy Ustupski
1948, London Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Richard Burnell
Bertie Bushnell
Dánia Dánia (DEN)
Ebbe Parsner
Aage Larsen
Uruguay Uruguay (URU)
William Jones
Juan Rodríguez
1952, Helsinki Argentína Argentína (ARG)
Tranquilo Cappozzo
Eduardo Guerrero
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Georgij Zsilin
Igor Jemcsuk
Uruguay Uruguay (URU)
Miguel Seijas
Juan Rodríguez
1956, Melbourne Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Alekszandr Berkutov
Jurij Tyukalov
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Bernard Costello, Jr.
James Gardiner
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Murray Riley
Mervyn Wood
1960, Róma Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Václav Kozák
Pavol Schmidt
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Alekszandr Berkutov
Juri Tyukalov
Svájc Svájc (SUI)
Ernst Huerlimann
Rolf Larcher
1964, Tokió Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Borisz Dubrovszkij
Oleg Tyurin
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Seymour Cromwell
James Storm
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Vladimír Andrs
Pavel Hofmann
1968, Mexikóváros Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Anatolij Szassz
Alekszandr Tyimosinyin
Hollandia Hollandia (HOL)
Henricus Droog
Leendert van Dis
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
John Nunn
William Maher
1972, München Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Alekszandr Tyimosinyin
Gennagyij Korsikov
Norvégia Norvégia (NOR)
Frank Hansen
Svein Thøgersen
NDK NDK (GDR)
Joachim Böhmer
Hans-Ulrich Schmied
1976, Montréal Norvégia Norvégia (NOR)
Frank Hansen
Alf Hansen
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Chris Baillieu
Michael Hart
NDK NDK (GDR)
Hans Ulrich Schmied
Jürgen Bertow
1980, Moszkva NDK NDK (GDR)
Joachim Dreifke
Klaus Kröppelien
Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG)
Zoran Pančić
Milorad Stanulov
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
1984, Los Angeles Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Brad Alan Lewis
Paul Enquist
Belgium Belgium (BEL)
Pierre-Marie Deloof
Dirk Crois
Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG)
Zoran Pančić
Milorad Stanulov
1988, Szöul Hollandia Hollandia (HOL)
Nico Rienks
Ronald Florijn
Svájc Svájc (SUI)
Beat Schwerzmann
Ueli Bodenmann
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Olekszandr Marcsenko
Vaszil Jakusa
1992, Barcelona Ausztrália Ausztrália (AUS)
Peter Antonie
Stephen Hawkins
Ausztria Ausztria (AUT)
Arnold Jonke
Christoph Zerbst
Hollandia Hollandia (NED)
Nico Rienks
Henk-Jan Zwolle
1996, Atlanta Olaszország Olaszország (ITA)
Agostino Abbagnale
Davide Tizzano
Norvégia Norvégia (NOR)
Steffen Skår Størseth
Kjetil Undset
Franciaország Franciaország (FRA)
Frederic Kowal
Samuel Barathay
2000, Sydney Szlovénia Szlovénia (SLO)
Luka Špik
Iztok Čop
Norvégia Norvégia (NOR)
Olaf Tufte
Fredrik Bekken
Olaszország Olaszország (ITA)
Giovanni Calabrese
Nicola Sartori
2004, Athén Franciaország Franciaország (FRA)
Sébastien Vieilledent
Adrien Hardy
Szlovénia Szlovénia (SLO)
Luka Špik
Iztok Čop
Olaszország Olaszország (ITA)
Rossano Galtarossa
Alessio Sartori
2008, Peking
részletek
Ausztrália Ausztrália (AUS)
David Crawshay
Scott Brennan
Észtország Észtország (EST)
Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Matthew Wells
Stephen Rowbotham
2012, London
részletek
Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Nathan Cohen
Joseph Sullivan
Olaszország Olaszország (ITA)
Romano Battisti
Alessio Sartori
Szlovénia Szlovénia (SLO)
Iztok Čop
Luka Špik

Négypárevezős[szerkesztés]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1976, Montréal NDK NDK (GDR)
Wolfgang Güldenpfennig
Rüdiger Reiche
Karl-Heinz Bußert
Michael Wolfgramm
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Jevgenyij Dulejev
Jurij Jakimov
Aivars Lazdenieks
Vytautas Butkus
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Jaroslav Hellebrand
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
Vladek Lacina
1980, Moszkva NDK NDK (GDR)
Frank Dundr
Carsten Bunk
Uwe Heppner
Martin Winter
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Jurij Sapocska
Jevgenyij Barbakov
Valerij Klesnev
Nyikolaj Dovgan
Bulgária Bulgária (BUL)
Mincso Nikolov
Ljubomir Petrov
Ivo Ruszev
Bogdan Dobrev
1984, Los Angeles NSZK NSZK (FRG)
Albert Hedderich
Raimund Hörmann
Dieter Wiedenmann
Michael Dürsch
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Paul Reedy
Gary Gullock
Timothy Mclaren
Anthony Lovrich
Kanada Kanada (CAN)
Doug Hamilton
Mike Hughes
Phil Monckton
Bruce Ford
1988, Szöul Olaszország Olaszország (ITA)
Agostino Abbagnale
Davide Tizzano
Gianluca Farina
Piero Poli
Norvégia Norvégia (NOR)
Alf Hansen
Rolf Thorsen
Lars Bjønness
Vetle Vinje
NDK NDK (GDR)
Jens Köppen
Steffen Zühlke
Steffen Bogs
Heiko Habermann
1992, Barcelona Németország Németország (GER)
Andreas Hajek
Michael Steinbach
Stephan Volkert
André Willms
Norvégia Norvégia (NOR)
Kjetil Undset
Per Sætersdal
Lars Bjønness
Rolf Thorsen
Olaszország Olaszország (ITA)
Alessandro Corona
Gianluca Farina
Rossano Galtarossa
Filippo Soffici
1996, Atlanta Németország Németország (GER)
Andreas Hajek
Stephan Volkert
André Steiner
André Willms
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Tim Young
Eric Mueller
Brian Jamieson
Jason Gailes
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Janusz Hooker
Boden Joseph Hanson
Duncan Free
Ronald Snook
2000, Sydney Olaszország Olaszország (ITA)
Agostino Abbagnale
Alessio Sartori
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
Hollandia Hollandia (NED)
Jochem Verberne
Dirk Lippits
Diederik Simon
Michiel Bartman
Németország Németország (GER)
Marco Geisler
Andreas Hajek
Stephan Volkert
André Willms
2004, Athén Oroszország Oroszország (RUS)
Szergej Fedorovcev
Igor Kravcov
Alekszej Szvirin
Nyikolaj Szpinyov
Csehország Csehország (CZE)
David Kopřiva
Tomáš Karas
Jakub Hanák
David Jirka
Ukrajna Ukrajna (UKR)
Szerhij Hriny
Szerhij Bilouscsenko
Oleh Likov
Leonyid Saposnikov
2008, Peking
részletek
Lengyelország Lengyelország (POL)
Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
Olaszország Olaszország (ITA)
Luca Agamennoni
Simone Venier
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
Franciaország Franciaország (FRA)
Jonathan Coeffic
Pierre-Jean Peltier
Julien Bahain
Cédric Berrest
2012, London
részletek
Németország Németország (GER)
Karl Schulze
Philipp Wende
Lauritz Schoof
Tim Grohmann
Horvátország Horvátország (CRO)
David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Chris Morgan
Karsten Forsterling
James McRae
Daniel Noonan

Kormányos nélküli kettes[szerkesztés]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1904, St. Louis Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Robert Farnan
Joseph Ryan
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
John Mulcahy
William Varley
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
John Joachim
Joseph Buerger
1908, London Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
John Fenning
Gordon Thomson
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
George Fairbairn
Philip Verdon
Kanada Kanada (CAN)
Frederick Toms
Norwey Jackes
Németország Németország (GER)
Martin Stahnke
Willy Düskow
1912–1920 Nem szerepelt az olimpiai programban
1924, Párizs Hollandia Hollandia (HOL)
Teun Beijnen
Willy Rösingh
Franciaország Franciaország (FRA)
Maurice Bouton
Georges Piot
Nem adták ki
1928, Amszterdam Németország Németország (GER)
Kurt Moeschter
Bruno Müller
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Terence O'Brien
Robert Nisbet
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Paul McDowell
John Schmitt
1932, Los Angeles Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Lewis Clive
Hugh Edwards
Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Cyril Stiles
Fred Thompson
Lengyelország Lengyelország (POL)
Henryk Budziński
Jan Krenz-Mikołajczak
1936, Berlin Németország Németország (GER)
Willi Eichhorn
Hugo Strauß
Dánia Dánia (DEN)
Harry Larsen
Peter Olsen
Argentína Argentína (ARG)
Horacio Podestá
Julio Curatella
1948, London Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Jack Wilson
Ran Laurie
Svájc Svájc (SUI)
Hans Kalt
Josef Kalt
Olaszország Olaszország (ITA)
Felice Fanetti
Bruno Boni
1952, Helsinki Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Charles Logg
Thomas Price
Belgium Belgium (BEL)
Michel Knuysen
Bob Baetens
Svájc Svájc (SUI)
Kurt Schmid
Hans Kalt
1956, Melbourne Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
James Fifer
Duvall Hecht
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Igor Buldakov
Viktor Ivanov
Ausztria Ausztria (AUT)
Josef Kloimstein
Alfred Sageder
1960, Róma Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Valentyin Borejko
Oleg Golovanov
Ausztria Ausztria (AUT)
Josef Kloimstein
Alfred Sageder
Finnország Finnország (FIN)
Veli Lehtelä
Toimi Pitkänen
1964, Tokió Kanada Kanada (CAN)
George Hungerford
Roger Jackson
Hollandia Hollandia (HOL)
Steven Blaisse
Ernst Veenemans
Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA)
Michael Schwan
Wolfgang Hottenrott
1968, Mexikóváros NDK NDK (GDR)
Jörg Lucke
Heinz-Jörg Bothe
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Lawrence Hugh
Philip Johnson
Dánia Dánia (DIN)
Peter Fich Christiansen
Ivan Larsen
1972, München NDK NDK (GDR)
Siegfried Brietzke
Wolfgang Mager
Svájc Svájc (SUI)
Heinrich Fischer
Alfred Bachmann
Hollandia Hollandia (HOL)
Roel Luynenburg
Ruud Stokvis
1976, Montréal NDK NDK (GDR)
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Calvin Coffey
Michael Staines
NSZK NSZK (FRG)
Peter van Roye
Thomas Strauß
1980, Moszkva NDK NDK (GDR)
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Jurij Pimenov
Nyikolaj Pimenov
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Charles Wiggin
Malcolm Carmichael
1984, Los Angeles Románia Románia (ROM)
Petru Iosub
Valer Toma
Spanyolország Spanyolország (ESP)
Fernando Climent
Luis María Lasúrtegui
Norvégia Norvégia (NOR)
Hans Magnus Grepperud
Sverre Løken
1988, Szöul Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Andy Holmes
Steve Redgrave
Románia Románia (ROM)
Dănuţ Dobre
Dragoş Neagu
Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG)
Sadik Mujkič
Bojan Preseren
1992, Barcelona Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Matthew Pinsent
Steve Redgrave
Németország Németország (GER)
Colin Ettingshausen
Peter Holtzenbein
Szlovénia Szlovénia (SLO)
Iztok Čop
Denis Žvegelj
1996, Atlanta Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Matthew Pinsent
Steve Redgrave
Ausztrália Ausztrália (AUS)
David Weightman
Robert Geoffrey Scott
Franciaország Franciaország (FRA)
Michel Andrieux
Jean Christophe Rolland
2000, Sydney Franciaország Franciaország (FRA)
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Ted Murphy
Sebastian Bea
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Matthew Long
James Tomkins
2004, Athén Ausztrália Ausztrália (AUS)
Drew Ginn
James Tomkins
Horvátország Horvátország (CRO)
Siniša Skelin
Nikša Skelin
Dél-afrikai Köztársaság Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
Donovan Cech
Ramon di Clemente
2008, Peking
részletek
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Drew Ginn
Duncan Free
Kanada Kanada (CAN)
David Calder
Scott Frandsen
Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Nathan Twaddle
George Bridgewater
2012, London
részletek
Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Eric Murray
Hamish Bond
Franciaország Franciaország (FRA)
Germain Chardin
Dorian Mortelette
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
George Nash
William Satch

Kormányos nélküli négyes[szerkesztés]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1904, St. Louis Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Arthur Stockhoff
August Erker
George Dietz
Albert Nasse
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Frederck Suerig
Martin Formanack
Charles Aman
Michael Begley
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Gustav Voerg
John Freitag
Louis Helm
Frank Dummerth
1908, London Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Collier Cudmore
James Angus Gillan
Duncan Mackinnon
John Somers-Smith
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Philip Filleul
Harold Barker
John Fenning
Gordon Thomson
Kanada Kanada (CAN)
Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor
Hollandia Hollandia (HOL)
Hermannus Höfte
Albertus Wielsma
Johan Burk
Bernardus Croon
1912–1920 Nem szerepelt az olimpiai programban
1924, Párizs Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Charles Eley
James MacNabb
Robert Morrison
Terence Sanders
Kanada Kanada (CAN)
Archibald Black
George MacKay
Colin Finlayson
A. Mariacher
William Wood
Svájc Svájc (SUI)
Emile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
1928, Amszterdam Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
John Lander
Michael Warriner
Richard Beesly
Edward Vaughan Bevan
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Charles Karle
William Miller
George Healis
Ernest Bayer
Olaszország Olaszország (ITA)
Cesare Rossi
Pietro Freschi
Umberto Bonadè
Paolo Gennari
1932, Los Angeles Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
John Badcock
Hugh Edwards
Jack Beresford
Rowland George
Németország Németország (GER)
Karl Aletter
Ernst Gaber
Walter Flinsch
Hans Maier
Olaszország Olaszország (ITA)
Antonio Ghiardello
Francesco Cossu
Giliante D'Este
Antonio Garzoni Provenzani
1936, Berlin Németország Németország (GER)
Rudolf Eckstein
Anton Rom
Martin Karl
Wilhelm Menne
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Thomas Bristow
Alan Barrett
Peter Jackson
John Sturrock
Svájc Svájc (SUI)
Hermann Betschart
Hans Homberger
Alex Homberger
Karl Schmid
1948, London Olaszország Olaszország (ITA)
Giuseppe Moioli
Elio Morille
Giovanni Invernizzi
Francesco Faggi
Dánia Dánia (DEN)
Helge Halkjær
Aksel Bonde Hansen
Helge Muxoll Schrøder
Ib Larsen
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Frederick Kingsbury
Stuart Griffing
Gregory Gates
Robert Perew
1952, Helsinki Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG)
Duje Bonačić
Velimir Valenta
Mate Trojanović
Petar Šegvić
Franciaország Franciaország (FRA)
Pierre Blondiaux
Jean-Jacques Guissart
Marc Bouissou
Roger Gautier
Finnország Finnország (FIN)
Veikko Lommi
Kauko Wahlsten
Oiva Lommi
Lauri Nevalainen
1956, Melbourne Kanada Kanada (CAN)
Archibald McKinnon
Lorne Loomer
Walter D'Hondt
Donald Arnold
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
John Welchli
John McKinlay
Arthur McKinlay
James McIntosh
Franciaország Franciaország (FRA)
René Guissart
Yves Delacour
Gaston Mercier
Guy Guillabert
1960, Róma Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Arthur Ayrault
Ted Nash
John Sayre
Rusty Wailes
Olaszország Olaszország (ITA)
Tullio Baraglia
Renato Bosatta
Giancarlo Crosta
Giuseppe Galante
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Igor Ahremcsik
Jurij Bacsurov
Valentyin Morkovkin
Anatolij Tarabrin
1964, Tokió Dánia Dánia (DEN)
John Hansen
Bjørn Hasløv
Erik Petersen
Kurt Helmudt
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBI)
John Russell
Hugh Wardell-Yerburgh
William Barry
John James
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Geoffrey Picard
Richard Lyon
Theodore Mittet
Ted Nash
Philip Durbrow*
1968, Mexikóváros NDK NDK (GDR)
Frank Forberger
Frank Rühle
Dieter Grahn
Dieter Schubert
Magyarország Magyarország (HUN)
Melis Zoltán
Csermely József
Sarlós György
Melis Antal
Olaszország Olaszország (ITA)
Renato Bosatta
Pier Conti-Manzini
Tullio Baraglia
Abramo Albini
1972, München NDK NDK (GDR)
Frank Forberger
Frank Rühle
Dieter Grahn
Dieter Schubert
Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Dick Tonks
Dudley Storey
Ross Collinge
Noel Mills
NSZK NSZK (FRG)
Joachim Ehrig
Peter Funnekötter
Franz Held
Wolfgang Plottke
1976, Montréal NDK NDK (GDR)
Siegfried Brietzke
Andreas Decker
Stefan Semmler
Wolfgang Mager
Norvégia Norvégia (NOR)
Ole Nafstad
Arne Bergodd
Finn Tveter
Rolf Andreassen
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Raul Arnemann
Nyikolaj Kuznyecov
Valerij Dolinyin
Anusavan Gasszan-Dzsalilov
1980, Moszkva NDK NDK (GDR)
Jürgen Thiele
Andreas Decker
Stefan Semmler
Siegfried Brietzke
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Alekszej Kamkin
Valerii Dolinyin
Alekszandr Kulagin
Vitalij Jeliszejev
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
John Beattie
Ian McNuff
David Townsend
Martin Cross
1984, Los Angeles Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Les O'Connell
Shane O'Brien
Conrad Robertson
Keith Trask
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
David Clark
Johnathan Smith
Philip Stekl
Alan Forney
Dánia Dánia (DEN)
Michael Jessen
Lars Nielsen
Per H.S. Rasmussen
Eric Christiansen
1988, Szöul NDK NDK (GDR)
Roland Schröder
Ralf Brudel
Olaf Förster
Thomas Greiner
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Raoul Rodriguez
Thomas Bohrer
Richard Kennelly
David Krmpotich
NSZK NSZK (FRG)
Guido Grabow
Volker Grabow
Norbert Keßlau
Joerg Puttlitz
1992, Barcelona Ausztrália Ausztrália (AUS)
Andrew Cooper
Nick Green
Mike McKay
James Tomkins
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Jeffrey McLaughlin
William Burden
Thomas Bohrer
Patrick Manning
Szlovénia Szlovénia (SLO)
Milan Janša
Sadik Mujkič
Sašo Mirjanič
Janez Klemenčič
1996, Atlanta Ausztrália Ausztrália (AUS)
Nick Green
Drew Ginn
James Tomkins
Mike McKay
Franciaország Franciaország (FRA)
Bertrand Vecten
Olivier Moncelet
Daniel Fauche
Giles Bosquet
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Greg Searle
Jonny Searle
Rupert Obholzer
Tim Foster
2000, Sydney Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
James Cracknell
Steve Redgrave
Tim Foster
Matthew Pinsent
Olaszország Olaszország (ITA)
Valter Molea
Riccardo Dei Rossi
Lorenzo Carboncini
Carlo Mornati
Ausztrália Ausztrália (AUS)
James Stewart
Ben Dodwell
Geoffrey Stewart
Bo Hanson
2004, Athén
részletek
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Steve Williams
James Cracknell
Ed Coode
Matthew Pinsent
Kanada Kanada (CAN)
Cameron Baerg
Thomas Herschmiller
Jake Wetzel
Barney Williams
Olaszország Olaszország (ITA)
Lorenzo Porzio
Dario Dentale
Luca Agamennoni
Raffaello Leonardo
2008, Peking
részletek
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Tom James
Steve Williams
Pete Reed
Andrew Triggs-Hodge
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Matt Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie-McHarg
Francis Hegerty
Franciaország Franciaország (FRA)
Julien Desprès
Benjamin Rondeau
Germain Chardin
Dorian Mortelette
2012, London
részletek
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Alex Gregory
Tom James
Pete Reed
Andrew Triggs-Hodge
Ausztrália Ausztrália (AUS)
James Chapman
Joshua Dunkley-Smith
Drew Ginn
William Lockwood
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Charles Cole
Scott Gault
Glenn Ochal
Henrik Rummel

Nyolcas[szerkesztés]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1900, Párizs Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
William Carr
Harry DeBaecke
John Exley
John Geiger
Edwin Hedley
James Juvenal
Roscoe Lockwood
Edward Marsh
Louis Abell
Belgium Belgium (BEL)
Jules De Bisschop
Prospère Bruggeman
Oscar De Somville
Oscar De Cock
Maurice Hemelsoet
Marcel Van Crombrugge
Frank Odberg
Maurice Verdonck
Alfred van Landeghem
Hollandia Hollandia (HOL)
François Brandt
Johannes van Dijk
Roelof Klein
Ruurd Leegstra
Walter Middelberg
Hendrik Offerhaus
Walter Thijssen
Henricus Tromp
Hermanus Brockmann
1904, St. Louis Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Frederick Cresser
Michael Gleason
Frank Schell
James Flanagan
Charles Armstrong
Harry Lott
Joseph Dempsey
John Exley
Louis Abell
Kanada Kanada (CAN)
Arthur Bailey
William Rice
George Reiffenstein
Phil Boyd
George Strange
William Wadsworth
Donald MacKenzie
Joseph Wright
Thomas Loudon
Nem adták ki
1908, London Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Albert Gladstone
Frederick Kelly
Banner Johnstone
Guy Nickalls
Charles Burnell
Ronald Sanderson
Raymond Etherington-Smith
Henry Bucknall
Gilchrist Maclagan
Belgium Belgium (BEL)
Oscar Taelman
Marcel Morimont
Rémy Orban
Georges Mijs
François Vergucht
Polydore Veirman
Oscar De Somville
Rodolphe Poma
Alfred van Landeghem
Kanada Kanada (CAN)
Irvine Robertson
Joseph Wright
Julius Thomson
Walter Lewis
Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor
Douglas Kertland
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Frank Jerwood
Eric Powell
Oswald Carver
Edward Williams
Henry Goldsmith
Harold Kitching
John Burn
Douglas Stuart
Richard Boyle
1912, Stockholm Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Edgar Burgess
Sidney Swann
Leslie Wormwald
Ewart Horsfall
James Angus Gillan
Arthur Garton
Alister Kirby
Philip Fleming
Henry Wells
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
William Fison
William Parker
Thomas Gillespie
Beaufort Burdekin
Frederick Pitman
Arthur Wiggins
Charles Littlejohn
Robert Bourne
John Walker
Németország Németország (GER)
Otto Liebing
Max Bröske
Max Vetter
Willi Bartholomae
Fritz Bartholomae
Werner Dehn
Rudolf Reichelt
Hans Matthiae
Kurt Runge
1920, Antwerpen Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Virgil Jacomini
Edwin Graves
William Jordan
Edward Moore
Alden Sanborn
Donald Johnston
Vincent Gallagher
Clyde King
Sherman Clark
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Ewart Horsfall
Guy Oliver Nickalls
Richard Lucas
Walter James
John Campbell
Sebastian Earl
Ralph Shove
Sidney Swann
Robin Johnstone
Norvégia Norvégia (NOR)
Theodor Nag
Conrad Olsen
Adolf Nilsen
Håkon Ellingsen
Thore Michelsen
Arne Mortensen
Karl Nag
Tollef Tollefsen
Thoralf Hagen
1924, Párizs Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Leonard Carpenter
Howard Kingsbury
Alfred Lindley
John Miller
James Rockefeller
Frederick Sheffield
Benjamin Spock
Alfred Wilson
Laurence Stoddard
Kanada Kanada (CAN)
Arthur Bell
Robert Hunter
William Langford
Harold Little
John Smith
Warren Snyder
Norman Taylor
William Wallace
Ivor Campbell
Olaszország Olaszország (ITA)
Antonio Cattalinich
Francesco Cattalinich
Simeone Cattalinich
Giuseppe Grivelli
Latino Galasso
Pietro Ivanov
Bruno Sorich
Carlo Toniatti
Vittorio Gliubich
1928, Amszterdam Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Marvin Stalder
John Brinck
Francis Frederick
William Thompson
William Dally
James Workman
Hubert A. Caldwell
Peter Donlon
Donald Blessing
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Jamie Hamilton
Guy Oliver Nickalls
John Badcock
Donald Gollan
Harold Lane
Gordon Killick
Jack Beresford
Harold West
Arthur Sulley
Kanada Kanada (CAN)
Frederick Hedges
Frank Fiddes
John Hand
Herbert Richardson
Jack Murdoch
Athol Meech
Edgar Norris
William Ross
John Donnelly
1932, Los Angeles Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Edwin Salisbury
James Blair
Duncan Gregg
David Dunlap
Burton Jastram
Charles Chandler
Harold Tower
Winslow Hall
Norris Graham
Olaszország Olaszország (ITA)
Vittorio Cioni
Mario Balleri
Renato Bracci
Dino Barsotti
Roberto Vestrini
Guglielmo Del Bimbo
Enrico Garzelli
Renato Barbieri
Cesare Milani
Kanada Kanada (CAN)
Earl Eastwood
Joseph Harris
Stanley Stanyar
Harry Fry
Cedric Liddell
William Thoburn
Donald Boal
Albert Taylor
George MacDonald
1936, Berlin Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Herbert Morris
Charles Day
Gordon Adam
John White
James McMillin
George Hunt
Joseph Rantz
Donald Hume
Robert Moch
Olaszország Olaszország (ITA)
Guglielmo Del Bimbo
Dino Barsotti
Oreste Grossi
Enzo Bartolini
Mario Checcacci
Dante Secchi
Ottorino Quaglierini
Enrico Garzelli
Cesare Milani
Németország Németország (GER)
Alfred Rieck
Helmut Radach
Hans Kuschke
Heinz Kaufmann
Gerd Völs
Werner Loeckle
Hans-Joachim Hannemann
Herbert Schmidt
Wilhelm Mahlow
1948, London Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Ian Turner
David Turner
James Hardy
George Ahlgren
Lloyd Butler
David Brown
Justus Smith
John Stack
Ralph Purchase
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Christopher Barton
Michael Lapage
Guy Richardson
Ernest Bircher
Paul Massey
Charles Lloyd
David Meyrick
Alfred Mellows
Jack Dearlove
Norvégia Norvégia (NOR)
Kristoffer Lepsøe
Thorstein Kråkenes
Hans Hansen
Halfdan Gran Olsen
Harald Kråkenes
Leif Næss
Thor Pedersen
Carl Monssen
Sigurd Monssen
1952, Helsinki Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Frank Shakespeare
William Fields
James Dunbar
Richard Murphy
Robert Detweiler
Henry Procter
Wayne Frye
Edward Stevens
Charles Manring
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Jevgenyij Brago
Vlagyimir Rodimuskin
Alekszej Komarov
Igor Boriszov
Szlava Amiragov
Leonyid Gisszen
Jevgenyij Szamszonov
Vlagyimir Krjukov
Igor Poljakov
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Robert Tinning
Ernest Chapman
Nimrod Greenwood
David Anderson
Geoffrey Williamson
Mervyn Finlay
Edward Pain
Phillip Cayzer
Tom Chessell
1956, Melbourne Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Thomas Charlton
David Wight
John Cooke
Donald Beer
Caldwell Esselstyn
Charles Grimes
Rusty Wailes
Robert Morey
William Becklean
Kanada Kanada (CAN)
Philip Kueber
Richard McClure
Robert Wilson
David Helliwell
Donald Pretty
William McKerlich
Douglas McDonald
Lawrence West
Carlton Ogawa
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Michael Aikman
David Boykett
Angus Benfield
James Howden
Garth Manton
Walter Howell
Adrian Monger
Bryan Doyle
Harold Hewitt
1960, Róma Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA)
Manfred Rulffs
Walter Schröder
Frank Schepke
Kraft Schepke
Karl-Heinrich von Groddeck
Karl-Heinz Hopp
Klaus Bittner
Hans Lenk
Willi Padge
Kanada Kanada (CAN)
Donald Arnold
Walter D'Hondt
Nelson Kuhn
John Lecky
David Anderson
Archibald MacKinnon
William McKerlich
Glen Mervyn
Sohen Biln
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Bohumil Janoušek
Jan Jindra
Jiří Lundák
Stanislav Lusk
Václav Pavkovič
Luděk Pojezný
Jan Švéda
Josef Věntus
Miroslav Koníček
1964, Tokió Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Joseph Amlong
Thomas Amlong
Harold Budd
Emory Clark
Stanley Cwiklinski
Hugh Foley
William Knecht
William Stowe
Zimonyi Róbert (korm)
Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA)
Klaus Aeffke
Klaus Bittner
Karl-Heinrich von Groddeck
Hans-Jürgen Wallbrecht
Klaus Behrens
Jürgen Schröder
Jürgen Plagemann
Horst Meyer
Thomas Ahrens (korm)
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Petr Čermák
Jiří Lundák
Jan Mrvík
Július Toček
Josef Věntus
Luděk Pojezný
Bohumil Janoušek
Richard Nový
Miroslav Koníček (korm.)
1968, Mexikóváros NSZK NSZK (FRG)
Horst Meyer
Wolfgang Hottenrott
Dirk Schreyer
Egbert Hirschfelder
Rüdiger Henning
Jörg Siebert
Lutz Ulbricht
Nikolaus Ott
Günther Thiersch
Roland Böse*
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Alfred Duval
David Douglas
Michael Morgan
John Ranch
Joseph Fazio
Gary Pearce
Peter Dickson
Robert Shirlaw
Alan Grover
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Zigmas Jukna
Alekszandr Martiskin
Antanas Bagdonavičius
Vytautas Briedis
Vlagyimir Szterlik
Valentyin Kravcsuk
Juozas Jagelavičius
Viktor Szuszlin
Jurij Lorencszon
1972, München Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Tony Hurt
Wybo Veldman
Dick Joyce
John Hunter
Lindsay Wilson
Athol Earl
Trevor Coker
Gary Robertson
Simon Dickie
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Lawrence Terry
Franklin Hobbs
Peter Raymond
Tim Mickelson
Eugene Clapp
William Hobbs
Cleve Livingston
Michael Livingston
Paul Hoffman
NDK NDK (GDR)
Hans-Joachim Borzym
Jörg Landvoigt
Harold Dimke
Manfred Schneider
Hartmut Schreiber
Manfred Schmorde
Bernd Landvoigt
Heinrich Mederow
Dietmar Schwarz
1976, Montréal NDK NDK (GDR)
Bernd Baumgart
Gottfried Döhn
Werner Klatt
Hans-Joachim Lück
Dieter Wendisch
Roland Kostulski
Ulrich Karnatz
Karl-Heinz Prudöhl
Karl-Heinz Danielowski
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Richard Lester
John Yallop
Timothy Crooks
Hugh Matheson
David Maxwell
James Clark
Fred Smallbone
Leonard Robertson
Patrick Sweeney
Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Ivan Sutherland
Trevor Coker
Peter Dignan
Lindsay Wilson
Athol Earl
Dave Rodger
Alexander McLean
Tony Hurt
Simon Dickie
1980, Moszkva NDK NDK (GDR)
Bernd Krauss
Hans-Peter Koppe
Ulrich Kons
Jörg Friedrich
Jens Doberschütz
Ulrich Karnatz
Uwe Dühring
Bernd Höing
Klaus-Dieter Ludwig
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Duncan McDougall
Allan Whitwell
Henry Clay
Chris Mahoney
Andrew Justice
John Pritchard
Malcolm McGowan
Richard Stanhope
Colin Moynihan
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Viktor Kakosin
Andrej Tyiscsenko
Olekszandr Tkacsenko
Jonas Pinskus
Jonas Normontas
Andrej Login
Alekszandr Mancevics
Igor Maisztrenko
Grigorij Dmitrijenko
1984, Los Angeles Kanada Kanada (CAN)
Blair Horn
Dean Crawford
Michael Evans
Paul Steele
Grant Main
Mark Evans
Kevin Neufeld
Pat Turner
Brian McMahon
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Walter Lubsen
Andrew Sudduth
John Terwilliger
Christopher Penny
Thomas Darling
Fred Borchelt
Charles Clapp III
Bruce Ibbetson
Robert Jaugstetter
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Craig Muller
Clyde Hefer
Samuel Patten
Tim Willoughby
Ian Edmunds
James Battersby
Ion Popa
Stephen Evans
Gavin Thredgold
1988, Szöul NSZK NSZK (FRG)
Bahne Rabe
Eckhardt Schultz
Ansgar Wessling
Wolfgang Maennig
Matthias Mellinghaus
Thomas Möllenkamp
Thomas Domian
Armin Eichholz
Manfred Klein
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Venyiamin But
Mikola Komarov
Vaszilij Tyihonov
Alekszandr Dumcsev
Pavlo Hurkovszkij
Viktor Gyiduk
Viktor Omeljanovics
Andrej Vasziljev
Alekszandr Lukjanov
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Michael F. Teti
Jonathan S. Smith
Edward B. Patton
John D. Rusher
Peter Nordell
Jeffrey McLaughlin
W. Douglas Burden
John Pescatore
Seth D. Bauer
1992, Barcelona Kanada Kanada (CAN)
Darren Barber
Andrew Crosby
Michael Forgeron
Robert Marland
Terrence Paul
Derek Porter
Michael Rascher
Bruce Robertson
John Wallace
Románia Románia (ROM)
Iulică Ruican
Viorel Talapan
Vasile Năstase
Claudiu Marin
Dănuţ Dobre
Valentin Robu
Vasile Măstăcan
Ioan Vizitiu
Marin Gheorghe
Németország Németország (GER)
Roland Baar
Armin Eichholz
Detlef Kirchhoff
Manfred Klein
Bahne Rabe
Frank Richter
Hans Sennewald
Thorsten Streppelhoff
Ansgar Wessling
1996, Atlanta Hollandia Hollandia (NED)
Koos Maasdijk
Ronald Florijn
Jeroen Duyster
Michiel Bartman
Henk-Jan Zwolle
Niels van der Zwan
Niels van Steenis
Diederik Simon
Nico Rienks
Németország Németország (GER)
Mark Kleinschmidt
Detlef Kirchhoff
Wolfram Huhn
Roland Baar
Marc Weber
Ulrich Viefers
Peter Thiede
Thorsten Streppelhoff
Frank Richter
Oroszország Oroszország (RUS)
Anton Csermasencev
Andrej Gluhov
Dmitrij Rozinkevics
Vlagyimir Vologyenkov
Nyikolaj Akszjonov
Roman Moncsenko
Pavel Melnyikov
Szergej Matvejev
Alekszandr Lukjanov
2000, Sydney Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Andrew Lindsay
Ben Hunt-Davis
Simon Dennis
Louis Attrill
Luka Grubor
Kieran West
Fred Scarlett
Steve Trapmore
Rowley Douglas
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Christian Ryan
Alastair Gordon
Nick Porzig
Robert Jahrling
Mike McKay
Stuart Welch
Daniel Burke
Jaime Fernandez
Brett Hayman
Horvátország Horvátország (CRO)
Igor Francetić
Tihomir Franković
Tomislav Smoljanović
Nikša Skelin
Siniša Skelin
Krešimir Čuljak
Igor Boraska
Branimir Vujević
Silvijo Petriško
2004, Athén
részletek
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Jason Read
Wyatt Allen
Chris Ahrens
Joseph Hansen
Matt Deakin
Dan Beery
Beau Hoopman
Bryan Volpenhein
Peter Cipollone
Hollandia Hollandia (NED)
Matthijs Vellenga
Gijs Vermeulen
Jan-Willem Gabriëls
Daniël Mensch
Geert Jan Derksen
Gerritjan Eggenkamp
Diederik Simon
Michiel Bartman
Chun Wei Cheung
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Stefan Szczurowski
Stuart Reside
Stuart Welch
James Stewart
Geoffrey Stewart
Boden Hanson
Mike McKay
Stephen Stewart
Michael Toon
2008, Peking
részletek
Kanada Kanada (CAN)
Kevin Light
Ben Rutledge
Andrew Byrnes
Jake Wetzel
Malcolm Howard
Dominic Seiterle
Adam Kreek
Kyle Hamilton
Brian Price
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Alex Partridge
Tom Stallard
Tom Lucy
Richard Egington
Josh West
Alastair Heathcote
Matthew Langridge
Colin Smith
Acer Nethercott
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Beau Hoopman
Matt Schnobrich
Micah Boyd
Wyatt Allen
Daniel Walsh
Steven Coppola
Josh Inman
Bryan Volpenhein
Marcus McElhenney
2012, London
részletek
Németország Németország (GER)
Filip Adamski
Andreas Kuffner
Eric Johannesen
Maximilian Reinelt
Richard Schmidt
Lukas Müller
Florian Mennigen
Kristof Wilke
Martin Sauer
Kanada Kanada (CAN)
Gabriel Bergen
Douglas Csima
Robert Gibson
Conlin McCabe
Malcolm Howard
Andrew Byrnes
Jeremiah Brown
Will Crothers
Brian Price
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Alex Partridge
James Foad
Tom Ransley
Richard Egington
Mohamed Sbihi
Greg Searle
Matthew Langridge
Constantine Louloudis
Phelan Hill

Könnyűsúlyú kétpárevezős[szerkesztés]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1996, Atlanta Svájc Svájc (SUI)
Michael Gier
Markus Gier
Hollandia Hollandia (NED)
Maarten van der Linden
Pepijn Aardewijn
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Bruce Hick
Anthony Edwards
2000, Sydney Lengyelország Lengyelország (POL)
Tomasz Kucharski
Robert Sycz
Olaszország Olaszország (ITA)
Elia Luini
Leonardo Pettinari
Franciaország Franciaország (FRA)
Pascal Touron
Thibaud Chapelle
2004, Athén Lengyelország Lengyelország (POL)
Tomasz Kucharski
Robert Sycz
Franciaország Franciaország (FRA)
Fréderic Dufour
Pascal Touron
Görögország Görögország (GRE)
Vaszíliosz Polímerosz
Nikólaosz Szkiathítisz
2008, Peking
részletek
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Zac Purchase
Mark Hunter
Görögország Görögország (GRE)
Dimítrisz Mújosz
Vaszíliosz Polímerosz
Dánia Dánia (DEN)
Mads Rasmussen
Rasmus Quist
2012, London
részletek
Dánia Dánia (DEN)
Mads Rasmussen
Rasmus Quist
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Zac Purchase
Mark Hunter
Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Storm Uru
Peter Taylor

Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes[szerkesztés]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1996, Atlanta Dánia Dánia (DEN)
Victor Feddersen
Niels Henriksen
Thomas Poulsen
Eskild Ebbesen
Kanada Kanada (CAN)
Brian Peaker
Jeffrey Lay
Dave Boyes
Gavin Hassett
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Marc Schneider
Jeff Pfaendtner
David Collins
William Carlucci
2000, Sydney Franciaország Franciaország (FRA)
Laurent Porchier
Jean-Christophe Bette
Yves Hocdé
Xavier Dorfmann
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Simon Burgess
Anthony Edwards
Darren Balmforth
Robert Richards
Dánia Dánia (DEN)
Søren Madsen
Thomas Ebert
Eskild Ebbesen
Victor Feddersen
2004, Athén Dánia Dánia (DEN)
Thor Kristensen
Thomas Ebert
Stephan Mølvig
Eskild Ebbesen
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Glen Loftus
Anthony Edwards
Ben Cureton
Simon Burgess
Olaszország Olaszország (ITA)
Lorenzo Bertini
Catello Amarante
Salvatore Amitrano
Bruno Mascarenhas
2008, Peking
részletek
Dánia Dánia (DEN)
Thomas Ebert
Morten Jørgensen
Eskild Ebbesen
Mads Andersen
Lengyelország Lengyelország (POL)
Łukasz Pawłowski
Bartłomiej Pawełczak
Miłosz Bernatajtys
Paweł Rańda
Kanada Kanada (CAN)
Iain Brambell
Jon Beare
Mike Lewis
Liam Parsons
2012, London
részletek
Dél-afrikai Köztársaság Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
James Thompson
Matthew Brittain
John Smith
Sizwe Ndlovu
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Peter Chambers
Rob Williams
Richard Chambers
Chris Bartley
Dánia Dánia (DEN)
Kasper Winther
Morten Jørgensen
Jacob Barsoe
Eskild Ebbesen

Megszűnt versenyszámok[szerkesztés]

Kormányos kettes[szerkesztés]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1900, Párizs Nemzetközi Csapat Nemzetközi Csapat (ZZX)
François Brandt
Roelof Klein
Hermanus Brockmann
Ismeretlen korm.
Franciaország Franciaország (FRA)
Lucien Martinet
Waleff
Ismeretlen korm.
Franciaország Franciaország (FRA)
Carlos Deltour
Antoine Védrenne
Raoul Paoli
1904–1912 Nem szerepelt az olimpiai programban
1920, Antwerpen Olaszország Olaszország (ITA)
Ercole Olgeni
Giovanni Scatturin
Guido De Filip
Franciaország Franciaország (FRA)
Gabriel Poix
Maurice Bouton
Ernest Barberolle
Svájc Svájc (SUI)
Édouard Candeveau
Alfred Felber
Paul Piaget
1924, Párizs Svájc Svájc (SUI)
Édouard Candeveau
Alfred Felber
Émile Lachapelle
Olaszország Olaszország (ITA)
Ercole Olgeni
Giovanni Scatturin
Gino Sopracordevole
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Leon Butler
Harold Wilson
Edward Jennings
1928, Amszterdam Svájc Svájc (SUI)
Hans Schöchlin
Karl Schöchlin
Hans Bourquin
Franciaország Franciaország (FRA)
Armand Marcelle
Edouard Marcelle
Henri Préaux
Belgium Belgium (BEL)
Léon Flament
François de Coninck
Georges Anthony
1932, Los Angeles Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Joseph Schauers
Charles Kieffer
Edward Jennings
Lengyelország Lengyelország (POL)
Jerzy Braun
Janusz Ślązak
Jerzy Skolimowski
Franciaország Franciaország (FRA)
Anselme Brusa
André Giriat
Pierre Brunet
1936, Berlin Németország Németország (GER)
Gerhard Gustmann
Herbert Adamski
Dieter Arend
Olaszország Olaszország (ITA)
Almiro Bergamo
Guido Santin
Luciano Negrini
Franciaország Franciaország (FRA)
Marceau Fourcade
Georges Tapie
Noël Vandernotte
1948, London Dánia Dánia (DEN)
Finn Pedersen
Tage Henriksen
Carl-Ebbe Andersen
Olaszország Olaszország (ITA)
Giovanni Steffè
Aldo Tarlao
Alberto Radi
Magyarország Magyarország (HUN)
Szendey Antal
Zsitnik Béla
Zimonyi Róbert
1952, Helsinki Franciaország Franciaország (FRA)
Raymond Salles
Gaston Mercier
Bernard Malivoire
Németország Németország (GER)
Heinz Manchen
Helmut Heinhold
Helmut Noll
Dánia Dánia (DEN)
Svend Petersen
Poul Svendsen
Jørgen Frantzen
1956, Melbourne Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Arthur Ayrault
Conn Findlay
Armin Seiffert
Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA)
Karl-Heinrich von Groddeck
Horst Arndt
Rainer Borkowsky
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Igor Jemcsuk
Georgij Zsilin
Vlagyimir Petrov
1960, Róma Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA)
Bernhard Knubel
Karl Renneberg
Klaus Zerta
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Antanas Bagdonavičius
Zigmas Jukna
Igor Rudakov
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Richard Draeger
Conn Findlay
Kent Mitchell
1964, Tokió Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Edward Ferry
Conn Findlay
Kent Mitchell
Franciaország Franciaország (FRA)
Jacques Morel
Georges Morel
Jean Claude Darouy
Hollandia Hollandia (HOL)
Jan Just Bos
Herman Rouwé
Frederik Hartsuiker
1968, Mexikóváros Olaszország Olaszország (ITA)
Primo Baran
Renzo Sambo
Bruno Cipolla
Hollandia Hollandia (HOL)
Herman Suselbeek
Hadriaan van Nes
Roderick Rijnders
Dánia Dánia (DIN)
Jørn Krab
Harry Jørgensen
Preben Krab
1972, München NDK NDK (GDR)
Wolfgang Gunkel
Jörg Lucke
Klaus-Dieter Neubert
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Oldřich Svojanovský
Pavel Svojanovský
Vladimír Petříček
Románia Románia (ROM)
Ştefan Tudor
Petre Ceapura
Lavrenszki László
1976, Montréal NDK NDK (GDR)
Harald Jährling
Friedrich-Wilhelm Ulrich
Georg Spohr
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Dmitrij Behtyerev
Jurij Surkalov
Jurij Lorencszon
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Oldřich Svojanovský
Pavel Svojanovský
Ludvík Vébr
1980, Moszkva NDK NDK (GDR)
Harald Jährling
Friedrich-Wilhelm Ulrich
Georg Spohr
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Viktor Pereverzev
Gennagyij Krjucskin
Alekszandr Lukjanov
Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG)
Duško Mrduljaš
Zlatko Celent
Josip Reic
1984, Los Angeles Olaszország Olaszország (ITA)
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe Di Capua
Románia Románia (ROM)
Dimitrie Popescu
Vasile Tomoiagă
Dumitru Răducanu
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Kevin Still
Robert Espeseth
Doug Herland
1988, Szöul Olaszország Olaszország (ITA)
Giuseppe Di Capua
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
NDK NDK (GDR)
Mario Streit
Detlef Kirchhoff
René Rensch
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Patrick Sweeney
Andy Holmes
Steve Redgrave
1992, Barcelona Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Garry Herbert
Greg Searle
Jonny Searle
Olaszország Olaszország (ITA)
Giuseppe Di Capua
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Románia Románia (ROM)
Dimitrie Popescu
Dumitru Răducanu
Nicolaie Taga

Kormányos négyes[szerkesztés]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1900, Párizs Franciaország Franciaország (FRA)
Henri Bouckaert
Jean Cau
Émile Delchambre
Henri Hazebroucq
Charlot (korm.)
Franciaország Franciaország (FRA)
Georges Lumpp
Charles Perrin
Daniel Soubeyran
Émile Wegelin
Ismeretlen (korm.)
Németország Németország (GER)
Wilhelm Carstens
Julius Körner
Adolf Möller
Hugo Rüster
Gustav Moths (korm.)
Max Ammermann
1900, Párizs Németország Németország (GER)
Gustav Goßler
Oskar Goßler
Walter Katzenstein
Waldemar Tietgens
Carl Goßler
Hollandia Hollandia (HOL)
Coenraad Hiebendaal
Geert Lotsij
Paul Lotsij
Johannes Terwogt
Hermanus Brockmann
Németország Németország (GER)
Ernst Felle
Otto Fickeisen
Carl Lehle
Hermann Wilker
Franz Kröwerath
1904–1908 Nem szerepelt az olimpiai programban
1912, Stockholm Németország Németország (GER)
Albert Arnheiter
Hermann Wilker
Rudolf Fickeisen
Otto Fickeisen
Karl Leister
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Julius Beresford
Karl Vernon
Charles Rought
Bruce Logan
Geoffrey Carr
Dánia Dánia (DEN)
Erik Bisgaard
Rasmus Frandsen
Mikael Simonsen
Poul Thymann
Ejgil Clemmensen
1920, Antwerpen Svájc Svájc (SUI)
Willy Brüderlin
Max Rudolf
Paul Rudolf
Hans Walter
Paul Staub
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Kenneth Myers
Carl Klose
Franz Federschmidt
Erich Federschmidt
Sherman Clark
Norvégia Norvégia (NOR)
Birger Var
Theodor Klem
Henry Larsen
Per Gulbrandsen
Thoralf Hagen
1924, Párizs Svájc Svájc (SUI)
Emile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
Émile Lachapelle
Franciaország Franciaország (FRA)
Eugène Constant
Louis Gressier
Georges Lecointe
Raymond Talleux
Ernest Barberolle
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Robert Gerhardt
Sidney Jelinek
Edward Mitchell
Henry Welsford
John Kennedy
1928, Amszterdam Olaszország Olaszország (ITA)
Valerio Perentin
Giliante D'Este
Nicolò Vittori
Giovanni Delise
Renato Petronio
Svájc Svájc (SUI)
Ernst Haas
Joseph Meyer
Otto Bucher
Karl Schwegler
Fritz Bösch
Lengyelország Lengyelország (POL)
Franciszek Bronikowski
Edmund Jankowski
Leon Birkholc
Bernard Ormanowski
Bolesław Drewek
1932, Los Angeles Németország Németország (GER)
Hans Eller
Horst Hoeck
Walter Meyer
Joachim Spremberg
Carlheinz Neumann
Olaszország Olaszország (ITA)
Bruno Vattovaz
Giovanni Plazzer
Riccardo Divora
Bruno Parovel
Giovanni Scher
Lengyelország Lengyelország (POL)
Jerzy Braun
Janusz Ślązak
Stanisław Urban
Edward Kobyliński
Jerzy Skolimowski
1936, Berlin Németország Németország (GER)
Hans Maier
Walter Volle
Ernst Gaber
Paul Söllner
Fritz Bauer
Svájc Svájc (SUI)
Hermann Betschart
Hans Homberger
Alex Homberger
Karl Schmid
Rolf Spring
Franciaország Franciaország (FRA)
Fernand Vandernotte
Marcel Vandernotte
Jean Cosmat
Marcel Chauvigné
Noël Vandernotte
1948, London Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Warren Westlund
Robert Martin
Robert Will
Gordon Giovanelli
Allan Morgan
Svájc Svájc (SUI)
Rudolf Reichling
Erich Schriever
Emil Knecht
Pierre Stebler
André Moccand
Dánia Dánia (DEN)
Erik Larsen
Børge Nielsen
Henry Larsen
Harry Knudsen
Jørgen Olsen
1952, Helsinki Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Karel Mejta
Jiří Havlis
Jan Jindra
Stanislav Lusk
Miroslav Koranda
Svájc Svájc (SUI)
Rico Bianchi
Karl Weidmann
Heinrich Scheller
Émile Ess
Walter Leiser
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Carl Lovested
Alvin Ulbrickson
Richard Wahlstrom
Matthew Leanderson
Albert Rossi
1956, Melbourne Olaszország Olaszország (ITA)
Alberto Winkler
Romano Sgheiz
Angelo Vanzin
Franco Trincavelli
Ivo Stefanoni
Svédország Svédország (SWE)
Olle Larsson
Gösta Eriksson
Ivar Aronsson
Evert Gunnarsson
Bertil Göransson
Finnország Finnország (FIN)
Kauko Hänninen
Reino Poutanen
Veli Lehtelä
Toimi Pitkänen
Matti Niemi
1960, Róma Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA)
Gerd Cintl
Horst Effertz
Klaus Riekemann
Jürgen Litz
Michael Obst
Franciaország Franciaország (FRA)
Robert Dumontois
Claude Martin
Jacques Morel
Guy Nosbaum
Jean Klein
Olaszország Olaszország (ITA)
Fulvio Balatti
Romano Sgheiz
Franco Trincavelli
Giovanni Zucchi
Ivo Stefanoni
1964, Tokió Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA)
Peter Neusel
Bernhard Britting
Joachim Werner
Egbert Hirschfelder
Juergen Oelke (korm.)
Olaszország Olaszország (ITA)
Renato Bosatta
Emilio Trivini
Giuseppe Galante
Franco De Pedrina
Giovanni Spinola (korm.)
Hollandia Hollandia (HOL)
Lex Mullink
Jan van de Graaff
Frederik van de Graaff
Robert van der Graaf
Marius Klumperbeek (korm.)
1968, Mexikóváros Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Dick Joyce
Ross Collinge
Dudley Storey
Warren Cole
Simon Dickie (korm.)
NDK NDK (GDR)
Peter Kremtz
Manfred Gelpke
Roland Göhler
Klaus Jacob
Dieter Semetzky (korm.)
Svájc Svájc (SUI)
Denis Oswald
Peter Bolliger
Hugo Waser
Jakob Grob
Gottlieb Fröhlich (korm.)
1972, München NSZK NSZK (FRG)
Peter Berger
Hans-Johann Färber
Gerhard Auer
Alois Bierl
Uwe Benter (korm.)
NDK NDK (GDR)
Dietrich Zander
Reinhard Gust
Eckhard Martens
Rolf Jobst
Klaus-Dieter Ludwig (korm.)
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Otakar Mareček
Karel Neffe
Vladimír Jánoš
František Provazník
Vladimír Petříček (korm.)
1976, Montréal Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Vlagyimir Jesinov
Nyikolaj Ivanov
Mihail Kuznyecov
Alekszandr Klepikov
Alekszandr Lukjanov
Aleksandr Sema
NDK NDK (GDR)
Andreas Schulz
Rüdiger Kunze
Walter Dießner
Ullrich Dießner
Johannes Thomas
NSZK NSZK (FRG)
Hans-Johann Färber
Ralph Kubail
Siegfried Fricke
Peter Niehusen
Hartmut Wenzel
1980, Moszkva NDK NDK (GDR)
Dieter Wendisch
Ullrich Dießner
Walter Dießner
Gottfried Döhn
Andreas Gregor
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Artūrs Garonskis
Dimants Krišjānis
Dzintars Krišjānis
Žoržs Tikmers
Juris Bērziņš
Lengyelország Lengyelország (POL)
Grzegorz Stellak
Adam Tomasiak
Grzegorz Nowak
Ryszard Stadniuk
Ryszard Kubiak
1984, Los Angeles Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Richard Budgett
Martin Cross
Adrian Ellison
Andy Holmes
Steve Redgrave
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Edward A. Ives
Thomas N. Kiefer
Michael Bach
Greg T. Springer
John S. Stillings
Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Brett Hollister
Kevin Lawton
Barrie Mabbott
Don Symon
Ross Tong
1988, Szöul NDK NDK (GDR)
Bernd Niesecke
Hendrik Reiher
Karsten Schmelling
Bernd Eichwurzel
Frank Klawonn
Románia Románia (ROM)
Dimitrie Popescu
Ioan Șnep
Vasile Tomoiagă
Lavrenszki László
Valenti Robu
Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Chris White
Ian Wright
Andrew Bird
Greg Johnston
George Keys
1992, Barcelona Románia Románia (ROM)
Iulica Ruican
Viorel Talapan
Dimitrie Popescu
Dumitru Răducanu
Nicolaie Taga
Németország Németország (GER)
Ralf Brudel
Uwe Kellner
Thoralf Peters
Karsten Finger
Hendrik Reiher
Lengyelország Lengyelország (POL)
Wojciech Jankowski
Maciej Łasicki
Jacek Streich
Tomasz Tomiak
Michał Cieślak

Kormányos négyes, belsővillás[szerkesztés]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1912, Stockholm Dánia Dánia (DEN)
Ejler Allert
Jørgen Hansen
Carl Møller
Carl Pedersen
Poul Hartmann
Svédország Svédország (SWE)
Ture Rosvall
William Bruhn-Möller
Conrad Brunkman
Herman Dahlbäck
Wilhelm Wilkens
Norvégia Norvégia (NOR)
Claus Høyer
Reidar Holter
Magnus Herseth
Frithjof Olstad
Olav Bjørnstad

Források[szerkesztés]

  • Rowing (angol nyelven). sports-reference.com. (Hozzáférés: 2010. december 4.)