Olimpiai érmesek listája gyeplabdában

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Gyeplabda a nyári olimpiai játékokon
Field hockey pictogram.svg
Sportág Gyeplabda
Sportág szövetsége FIH
Versenyszámok
  Férfi Női
Csapat 1 1
Olimpiai játékok

Érmesek listája

Ez a lap az olimpiai érmesek listája gyeplabdában 1908-tól 2012-ig.

Összesített éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

(A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)

A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata gyeplabdában Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. India India (IND) 8 1 2 11
2. Hollandia Hollandia (NED) 5 4 6 15
3. Ausztrália Ausztrália (AUS) 4 3 5 12
4. Németország Németország (GER) 4 3 1 8
5. Pakisztán Pakisztán (PAK) 3 3 2 8
6. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 3 2 6 11
7. Spanyolország Spanyolország (ESP) 1 3 1 5
8. NSZK NSZK (FRG) 1 3 0 4
9. Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 1 0 0 1
Zimbabwe Zimbabwe (ZIM) 1 0 0 1
11. Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 0 3 0 3
12. Argentína Argentína (ARG) 0 2 2 4
13. Kína Kína (CHN) 0 1 0 1
Dánia Dánia (DEN) 0 1 0 1
Japán Japán (JPN) 0 1 0 1
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 0 1 0 1
17. Belgium Belgium (BEL) 0 0 2 2
Szovjetunió Szovjetunió (URS) 0 0 2 2
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 0 0 2 2
20. Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 0 0 1 1
Összesen 31 31 32 94

Férfiak[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1908, London Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
(Anglia)
Louis Baillon
Harry Freeman
Eric Green
Gerald Logan
Alan Noble
Edgar Page
Reggie Pridmore
Percy Rees
John Yate Robinson
Stanley Shoveller
Harvey Wood
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
(Írország)
Edward Allman-Smith
Henry Brown
Walter Campbell
William Graham
Richard Gregg
Edward Holmes
Robert L. Kennedy
Henry Murphy
Walter Peterson
Charles Power
Frank Robinson
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
(Skócia)
Alexander Burt
John Burt
Alastair Denniston
Charles Foulkes
Hew Fraser
James Harper-Orr
Ivan Laing
Hugh Neilson
William Orchardson
Norman Stevenson
Hugh Walker
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
(Wales)
Frederick Connah
Llewellyn Evans
Arthur Law
Richard Lyne
Wilfred Pallott
Frederick Phillips
Edward Richards
Charles Shephard
Bertrand Turnbull
Philip Turnbull
James Williams
1920, Antwerpen Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Charles Atkin
John Bennett
Colin Campbell
Harold Cassels
Harold Cooke
Eric Crockford
Reginald Crummack
Harry Haslam
Arthur Leighton
Charles Marcon
John McBryan
George McGrath
Stanley Shoveller
William Smith
Cyril Wilkinson
Dánia Dánia (DEN)
Hans Bjerrum
Ejvind Blach
Niels Blach
Steen Due
Thorvald Eigenbrod
Frands Faber
Hans Jørgen Hansen
Hans Herlak
Henning Holst
Erik Husted
Paul Metz
Andreas Rasmussen
Belgium Belgium (BEL)
André Becquet
Pierre Chibert
Raoul Daufresne de la Chevalerie
Fernand de Montigny
Charles Delelienne
Louis Diercxsens
Robert Gevers
Adolphe Goemaere
Charles Gniette
Raymond Keppens
René Strauwen
Pierre Valcke
Maurice van den Bemden
Jean van Nerom
1928, Amszterdam India India (IND)
Richard Allen
Dhyan Chand
Maurice Gateley
William Goodsir-Cullen
Leslie Hammond
Feroze Khan
George Marthins
Rex Norris
Broome Pinniger
Michael Rocque
Frederic Seaman
Ali Shaukat
Jaipal Singh
Sayed Yusuf
Kher Singh Gill
Németország Németország (GER)
Jan Ankerman
Jan Brand
Rein de Waal
Emile Duson
Gerrit Jannink
Adriaan Katte
August Kop
Ab Tresling
Paul van de Rovaart
Robert van der Veen
Haas Visser 't Hooft
C. J. J. Hardebeck
T. F. Hubrecht
G. Leembruggen
H. J. L. Mangelaar Meertens
Otto Muller von Czernicki
W. J. van Citters
C. J. van der Hagen
Tonny van Lierop
J. J. van Tienhoven van den Bogaard
J. M. van Voorst van Beest
N. Wenholt
Belgium Belgium (BEL)
Bruno Boche
Georg Brunner
Heinz Förstendorf
Erwin Franzkowiak
Werner Freyberg
Theodor Haag
Hans Haußmann
Kurt Haverbeck
Aribert Heymann
Herbert Hobein
Fritz Horn
Karl-Heinz Irmer
Herbert Kemmer
Herbert Müller
Werner Proft
Gerd Strantzen
Rolf Wollner
Heinz Wöltje
Erich Zander
Fritz Lincke
Heinz Schäfer
Kurt Weiß
1932, Los Angeles India India (IND)
Richard Allen
Muhammad Aslam
Lal Bokhari
Frank Brewin
Richard Carr
Dhyan Chand
Leslie Hammond
Arthur Hind
Sayed Jaffar
Masud Minhas
Broome Pinniger
Gurmit Singh Kullar
Roop Singh
William Sullivan
Carlyle Tapsell
Japán Japán (JPN)
Shunkichi Hamada
Junzo Inohara
Sadayoshi Kobayashi
Haruhiko Kon
Kenichi Konishi
Hiroshi Nagata
Eiichi Nakamura
Yoshio Sakai
Katsumi Shibata
Akio Sohda
Toshio Usami
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
William Boddington
Harold Brewster
Roy Coffin
Amos Deacon
Horace Disston
Samuel Ewing
James Gentle
Henry Greer
Lawrence Knapp
David McMullin
Leonard O'Brien
Charles Sheaffer
Frederick Wolters
1936, Berlin India India (IND)
Richard Allen
Dhyan Chand
Ali Dara
Lionel Emmett
Peter Fernandes
Joseph Galibardy
Earnest Goodsir-Cullen
Mohammed Hussain
Sayed Jaffar
Ahmed Khan
Ahsan Khan
Mirza Masood
Cyril Michie
Baboo Nimal
Joseph Phillips
Shabban Shahab-ud-Din
Garewal Singh
Roop Singh
Carlyle Tapsell
Németország Németország (GER)
Hermann auf der Heide
Ludwig Beisiegel
Erich Cuntz
Karl Dröse
Alfred Gerdes
Werner Hamel
Harald Huffmann
Erwin Keller
Herbert Kemmer
Werner Kubitzki
Paul Mehlitz
Karl Menke
Fritz Messner
Detlef Okrent
Heinrich Peter
Heinz Raack
Carl Ruck
Hans Scherbart
Heinz Schmalix
Tito Warnholtz
Kurt Weiß
Erich Zander
Hollandia Hollandia (HOL)
Henk de Looper
Jan de Looper
Aat de Roos
Rein de Waal
Piet Gunning
Inge Heybroek
Hans Schnitger
René Sparenberg
Ernst van den Berg
Ru van der Haar
Tonny van Lierop
Max Westerkamp
1948, London India India (IND)
Leslie Claudius
Keshav Dutt
Walter D'Souza
Lawrie Fernandes
Ranganathan Francis
Gerry Glacken
Akhtar Hussain
Patrick Jansen
Amir Kumar
Kishan Lal
Leo Pinto
Jaswant Singh Rajput
Latif-ur-Rehman
Reginald Rodrigues
Balbir Singh Sr.
Randhir Singh Gentle
Grahanandan Singh
K. D. Singh
Trilochan Singh
Maxie Vaz
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Robert Adlard
Norman Borrett
David Brodie
Ronald Davis
William Griffiths
Frederick Lindsay
William Lindsay
John Peake
Frank Reynolds
George Sime
Michael Walford
William White
Hollandia Hollandia (HOL)
André Boerstra
Henk Bouwman
Piet Bromberg
Harry Derckx
Han Drijver
Dick Esser
Roepie Kruize
Jenne Langhout
Dick Loggere
Ton Richter
Eddy Tiel
Wim van Heel
1952, Helsinki India India (IND)
Leslie Claudius
Meldrik Dalúz
Kesav Dutt
Csinadorai Desmutu
Ranganáthan Frenszisz
Rághbír Lál
Govind Perumal
Muniszvarmi Rádzsgopal
Balbir Szingh
Randhir Szingh Dzsentl
Udham Szingh
Dharam Szingh
Grahanándan Szingh
K. D. Szingh
Hollandia Hollandia (HOL)
Jules Ancion
André Boerstra
Harry Derckx
Han Drijver
Dick Esser
Roepie Kruize
Dick Loggere
Lau Mulder
Eddy Tiel
Wim van Heel
Leonard Wery
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Denys Carnill
John Cockett
John Conroy
Graham Dadds
Derek Day
Dennis Eagan
Robin Fletcher
Roger Midgley
Richard Norris
Neil Nugent
Anthony Nunn
Anthony John Robinson
John Paskin Taylor
1956, Melbourne India India (IND)
Shankar Laxman
Bakshish Singh
Randhir Singh Gentle
Leslie Walter Claudius
Amir Kumar
Govind Perumal
Raghbir Lal
Gurdev Singh
Balbir Singh
Udham Singh
Raghbir Singh Bhola
Charles Stephen
Ranganandhan Francis
Balkishan Singh
Amit Singh Bakshi
Kaushik Haripal
Hardyal Singh
Pakisztán Pakisztán (PAK)
Zakir Hussain
Munir Ahmad Dan
Manzoor Hussain Atif
Ghulam Rasul
Anwar Ahmad Khan, Hussain Mussarat
Noor Alam
Abdul Hamid
Habibur Rehman
Nasir Ahmad
Mutih Ullah
Latifur Rehman
Hussein Akhtar
Habib Ali Kiddi
Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA)
Alfred Lücker
Helmut Nonn
Günther Ullerich
Günther Brennecke
Werner Delmes
Eberhard Ferstl
Hugo Dollheiser
Heinz Radzikowski
Wolfgang Nonn
Hugo Budinger
Werner Rosenbaum
1960, Róma Pakisztán Pakisztán (PAK)
Abdul Hamid
Abdul Rashid
Abdul Waheed
Bashir Ahmad
Ghulam Rasul
Anwar Khan
Khursheed Aslam
Habib Ali Kiddie
Manzoor Hussain Atif
Mushtaq Ahmad
Motiullah
Naseer Bunda
Noor Alam
India India (IND)
Joseph Antic
Leslie Claudius
Jaman Lal Sharma
Mohinder Lal
Shankar Lakshman
John Peter
Govind Sawant
Raghbir Singh Bhola
Udham Singh
Charanjit Singh
Jaswant Singh
Joginder Singh
Prithipal Singh
Spanyolország Spanyolország (SPA)
Pedro Amat
Francisco Caballer
Juan Calzado
José Colomer
Carlos Iglesias
Jose Dinares
Eduardo Dualde
Joaquin Dualde
Rafael Egusquiza
Ignacio Macaya
Pedro Murua
Pedro Roig
Luis Usoz
Narciso Ventallo
1964, Tokió India India (IND)
Harbinder Singh
Shankar Laxman
Mohinder Lal
Hari Pal Kaushik
Bandu Patil
John Peter
Ali Sayeed
Charanjit Singh
Darshan Singh
Dharam Singh
Gurbux Singh
Jagjit Singh
Joginder Singh
Udham Singh
Prithipal Singh
Pakisztán Pakisztán (PAK)
Muhammad Afzal
Anwar Ahmad
Munir Ahmad
Saeed Anwar
Zaka Din
Muhammad Asad
Manzoor Hussain Atif
Khursid Azam
Hamid Abdul II
Zafar Hayat
Khalid Mahmood
Khizar Nawaz
Tariq Niazi
Motih Ullah
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Mervyn Crossman
Paul Dearing
Raymond Evans
Robin Hodder
John McBryde
Donald McWatters
Patrick Nilan
Eric Pearce
Julian Pearce
Desmond Piper
Donald Smart
Antony Waters
Graham Wood
1968, Mexikóváros Pakisztán Pakisztán (PAK)
Hussain Zakir
Tanvir Ahmad Dan
Tariq Aziz
Saeed Anwar
Riaz Ahmed
Gulrez Akhtar
Khalid Mahmood Hussain
Mohammad Ashfaq
Abdul Rashid jun.
Mohammad Asad Malik
Jehangir Ahmad Butt
Riaz Uddin
Tariq Niazi
Qazi Salahuddin
Anwar Shah
Fazal Rehman
Farooq Khan
Ahmed Laeeq
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Paul Dearing
James Mason
Brian Glencross
Gordon Pearce
Julian Pearce
Robert Haigh
Donald Martin
Raymond Evans
Ronald Riley
Patrick Nilan
Donald Smart
Desmond Piper
Eric Pearce
Frederick Quinn
Arthur Busch
Donald McWatters
India India (IND)
Rajendra Absolem Christy
Gurbux Singh
Dr. Prithipal Singh
Munir Sait
Balbir Singh I
Balbir Singh II
Ajet-Pal Singh
Perumal Krishnamurty
Balbir Singh III
Harbinder Singh
Inamur Rehman
Inder Singh
Jagjit Singh
John V. Peter
Tarsem Singh
Harmik Singh
Gurbaksh Singh
Dharam Singh
1972, München NSZK NSZK (FRG)
Eduard Thelen
Peter Trump
Uli Vos
Rainer Seifert
Wolfgang Strödter
Eckart Suhl
Michael Peter
Wolfgang Rott
Fritz Schmidt
Ulrich Klaes
Michael Krause
Peter Kraus
Werner Kaessmann
Carsten Keller
Detlef Kittstein
Wolfgang Baumgart
Horst Dröse
Dieter Freise
Pakisztán Pakisztán (PAK)
Munawwaruz Zaman
Saleem Sherwani
Zahid Sheikh
Fazalur Rehman
Shahnaz Sheikh
Abdul Rasheed Jr
Mohammad Asad Malik
Akhtarul Islam
Islahuddin
Saeed Anwar
Mudassar Asghar
Jahangir Butt
Iftikhar Syed
Riaz Ahmed
Akhtar Rasool
India India (IND)
Mukhbain Singh
Virinder Singh
Harcharan Singh
Harmik Singh
Kulwant Singh
Krishnamurthy Perumal
Ajitpal Singh
Harbinder Singh
Ashok Kumar
Kindo Michael
Galesh Mollerapoovayya
Govin Billimogaputtaswamy
Charles Cornelius
Manuel Frederick
1976, Montréal Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Paul Ackerley
Jeff Archibald
Arthur Borren
Alan Chesney
John Christensen
Greg Dayman
Tony Ineson
Barry Maister
Selwyn Maister
Trevor Manning
Alan McIntyre
Neil McLeod
Arthur Parkin
Mohan Patel
Ramesh Patel
Les Wilson
Ausztrália Ausztrália (AUS)
David Bell
Greg Browning
Rick Charlesworth
Ian Cooke
Barry Dancer
Douglas Golder
Robert Haigh
Wayne Hammond
Stephen Marshall
Jim Irvine
Malcolm Poole
Robert Proctor
Graeme Reid
Ronald Riley
Trevor Smith
Terry Walsh
Pakisztán Pakisztán (PAK)
Munawwaruz Zaman
Qamar Zia
Shahnaz Sheikh
Saleem Sherwani
Iftikhar Syed
Saleem Nazim
Abdul Rasheed Jr
Hanif Khan
Samiullah Khan
Arshad Mahmood
Islahuddin
Manzoorul Hasan
Manzoor Hussain
Akhtar Rasool
Arshad Ali Chaudry
Mudassar Asghar
1980, Moszkva India India (IND)
Chettri Bir Bhadur
Dung Dung Sylvanus
Davinder Singh
Ravinder Pal Singh
Vasudevan Baskaran
Somaya Maneypanda
Maharaj Krishon Kaushik
Mervyn Fernandis
Mohamed Shahid
Zafar Iqbal
Surinder Singh
Schofield Allan
Rajinder Singh
Gurmail Singh
Charanjit Kumar
Amarjit Rana Singh
Spanyolország Spanyolország (ESP)
José Miguel García
Juan Amat
Santiago Malgosa
Rafael Garralda
Francisco Fábregas
Juan Luís Coghen
Ricardo Cabot
Jaime Arbós
Carlos Roca
Miguel Chaves
Juan Arbós
Javier Chabot
Juan Pellón
Miguel De Paz
Paulino Monsalve
Jaime Zumalacárregui
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Vlagyimir Plesakov
Vjacseszlav Lampejev
Leonyid Pavlovszkij
Szosz Hajrapetjan
Farid Zigangirov
Valerij Beljakov
Szergej Klevcov
Oleg Zagorodnyev
Alekszandr Guszev
Szergej Plesakov
Mihail Nyicsepurenko
Alekszandr Szicsov
Alekszandr Mjasznyikov
Minneulla Azizov
Viktor Gyeputatov
Alekszandr Goncsarov
1984, Los Angeles Pakisztán Pakisztán (PAK)
G. Moinuddin
Qasim Zia
Nasir Ali
Abdul Rashid
Ayaz Mehmood
Nacem Akhtar
Kaleemullah
Manzoor Hussain
Hasan Sardar
Haneef Khan
Khalid Hameed
Shadid Ali Khan
Tanqeer Dan
Ishtiaq Ahmed
Salleem Sherwani
Mushtaq Ahmad
NSZK NSZK (FRG)
Christian Bassemir
Tobias Frank
Horst-Ulrich Hänel
Carsten Fischer
Karl-Joachim Hürter
Ekkhard Schmidt-Opper
Reinhard Krull
Michael Peter
Stefan Blöcher
Andreas Keller
Thomas Reck
Markku Slawyk
Thomas Gunst
Heiner Dopp
Volker Fried
Dirk Brinkmann
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Ian Taylor
Stephen Martin
Paul Barber
Robert Cattrall
Jonathan Potter
Richard Dodds
William McConnell
Norman Hughes
David Westcott
Richard Leman
Stephen Batchelor
Sean Kerly
James Duthie
Kulbir Bhaura
Mark Precious
1988, Szöul Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Ian Taylor
Veryan Pappin
David Faulkner
Paul Barber
Stephen Martin
Jonathan Potter
Richard Dodds
Martyn Grimley
Stephen Batchelor
Richard Leman
James Kirkwood
Kulbir Bhaura
Sean Kerly
Robert Clift
Imran Sherwani
Russell Garcia
NSZK NSZK (FRG)
Christian Schliemann
Tobias Frank
Horst-Ulrich Hänel
Carsten Fischer
Andreas Mollandin
Ekkhard Schmidt-Opper
Dirk Brinkmann
Heiner Dopp
Stefan Blöcher
Andreas Keller
Thomas Reck
Thomas Brinkmann
Hanns-Henning Fastrich
Michael Hilgers
Volker Fried
Michael Metz
Hollandia Hollandia (HOL)
Frank Leistra
Marc Benninga
Cees Jan Diepenveen
Maurits Crucq
René Klaassen
Hendrik Jan Kooijman
Marc Delissen
Jacques Brinkmann
Gerrit Jan Schlatmann
Tim Steens
Floris Jan Bovelander
Patrick Faber
Ronald Jansen
Jan Hidde Kruize
Erik Parlevliet
Taco van den Honert
1992, Barcelona Németország Németország (GER)
Andreas Becker
Christian Blunck
Carsten Fischer
Volker Fried
Michael Hilgers
Andreas Keller
Michael Knauth
Oliver Kurtz
Christian Mayerhöfer
Sven Meinhardt
Michael Metz
Klaus Michler
Christopher Reitz
Stefan Saliger
Jan-Peter Tewes
Stefan Tewes
Ausztrália Ausztrália (AUS)
John Bestall
Warren Birmingham
Lee Bodimeade
Ashley Carey
Gregory Corbitt
Stephen Davies
Damon Diletti
Lachlan Dreher
Lachlan Elmer
Dean Evans
Paul Lewis
Graham Reid
Jay Stacy
David Wansbrough
Ken Wark
Michael York
Pakisztán Pakisztán (PAK)
Mansoor Ahmad
Muhammad Akhlaq Ahmad
Ahmad Shabaz
Muhammad Asif Bajwa
Khalid Bashir
Wasim Feroz
Musaddiq Hussain
Muhammad Qamar Ibrahim
Khawaja Muhammad Junaid
Muhammad Khalid
Farhat Hassan Khan
Shahid Ali Khan
Rana Mujahid Ali
Anjum Saeed
Muhammad Shabaz
Tahir Zaman
1996, Atlanta Hollandia Hollandia (NED)
Floris Jan Bovelander
Danny Bree
Jacques Brinkman
Maurits Crucq
Teun de Nooijer
Marc Delissen
Jeroen Delmeé
Ronald Jansen
Erik Jazet
Leo Klein Gebbink
Bram Lomans
Taco van den Honert
Rogier van der Wal
Tycho van Meer
Wouter van Pelt
Remco van Wijk
Spanyolország Spanyolország (ESP)
Jaime Amat
Pablo Amat
Javier Arnau
Jordi Arnau
Óscar Barrena
Ignacio Cobos
Juan Dinarés
Juan Escarré
Xavier Escudé
Juantxo García-Mauriño
Antonió Gonzalez
Ramón Jufresa
Joaquin Malgosa
Víctor Pujol
Ramón Sala
Pablo Usoz
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Stuart Carruthers
Baeden Choppy
Stephen Davies
Damon Diletti
Lachlan Dreher
Lachlan Elmer
Brendan Garard
Paul Gaudoin
Mark Hager
Paul Lewis
Grant Smith
Matthew Smith
Daniel Sproule
Jay Stacy
Ken Wark
Michael York
2000, Sydney Hollandia Hollandia (NED)
Jacques Brinkman
Jaap Derk Buma
Teun de Nooijer
Jeroen Delmeé
Marten Eikelboom
Piet-Hein Geeris
Ronald Jansen
Erik Jazet
Bram Lomans
Sander van der Weide
Wouter van Pelt
Diederik van Weel
Remco van Wijk
Stephan Veen
Guus Vogels
Peter Wind
Maurits Hendriks (Vezetőedző)
Dél-Korea Dél-Korea (KOR)
Csi Szonghvan
Cson Dzsonggvon
Cson Dzsongha
Han Hjongbe
Hvang Dzsonghjon
Im Dzsongcshon
Im Dzsongu
Jo Ungon
Kang Gonuk
Kim Cshonghvan
Kim Dzsongcshol
Kim Gjongszok
Kim Jongbe
Kim Jun
Szo Dzsongho
Szong Szongthe
Kim Szangljul (Vezetőedző)
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Michael Brennan
Adam Commens
Stephen Davies
Damon Diletti
Lachlan Dreher
Jason Duff
Troy Elder
James Elmer
Paul Gaudoin
Stephen Holt
Brent Livermore
Daniel Sproule
Jay Stacy
Craig Victory
Matthew Wells
Michael York
Terry Walsh (Vezetőedző)
2004, Athén Ausztrália Ausztrália (AUS)
Michael Brennan
Travis Brooks
Dean Butler
Liam De Young
Jamie Dwyer
Nathan Eglington
Troy Elder
Bevan George
Robert Hammond
Mark Hickman
Mark Knowles
Brent Lovermore
Michael McCann
Stephen Mowlam
Grant Schubert
Matthew Wells
Ray Dorsett (Vezetőedző)
Hollandia Hollandia (NED)
Matthijs Brouwer
Ronald Brouwer
Jerome Delmeé
Geert-Jan Derikx
Rob Derikx
Marten Eikelboom
Flois Evers
Erik Jazet
Karel Klaver
Jesse Mahieu
Teun de Nooijer
Rob Reckers
Taeke Taekema
Klass Veering
Guus Vogels
Sander van der Weide
Terry Walsh (Vezetőedző)
Németország Németország (GER)
Clemens Arnold
Sebastian Biederlack
Christoph Brechmann
Philipp Crone
Eike Duckowitz
Christoph Eimer
Björn Emmerling
Florian Kunz
Björn Michel
Sashcha Reinelt
Justus Scharowsky
Christian Schulte
Tibor Weissenborn
Timo Wess
Matthias Witthaus
Christopher Zeller
Bernhard Peters (Vezetőedző)
2008, Peking Németország Németország (GER)
Philip Witte
Maximilian Müller
Sebastian Biederlack
Carlos Nevado
Moritz Fürste
Jan-Marco Montag
Tobias Hauke
Tibor Weissenborn
Benjamin Wess
Niklas Meinert
Timo Wess
Oliver Korn
Christopher Zeller
Max Weinhold
Matthias Witthaus
Florian Keller
Philipp Zeller
Markus Weise (Vezetőedző)
Spanyolország Spanyolország (ESP)
Francisco Cortés
Santiago Freixa
Francisco Fábregas
Victor Sojo
Alex Fábregas
Pol Amat
Eduard Tubau
Roc Oliva
Juan Fernández
Ramón Alegre
Xavier Ribas
Albert Sala
Rodrigo Garza
Sergi Enrique
Eduard Arbós
David Alegre
Maurits Hendriks (Vezetőedző)
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Jamie Dwyer
Liam de Young
Rob Hammond
Mark Knowles
Eddie Ockenden
David Guest
Luke Doerner
Grant Schubert
Bevan George
Andrew Smith
Stephen Lambert
Eli Matheson
Matthew Wells
Travis Brooks
Kiel Brown
Fergus Kavanagh
Des Abbott
Barry Dancer (Vezetőedző)
2012, London Németország Németország (GER)
Maximilian Müller
Martin Haner
Oskar Deecke
Christopher Wesley
Moritz Fürste
Tobias Hauke
Jan-Philipp Rabente
Benjamin Weß
Timo Weß
Oliver Korn
Christopher Zeller
Max Weinhold
Matthias Witthaus
Florian Fuchs
Philipp Zeller
Thilo Stralkowski
Hollandia Hollandia (NED)
Jaap Stockmann
Klaas Vermeulen
Marcel Balkestein
Wouter Jolie
Roderick Weusthof
Robbert Kempermann
Teun de Nooijer
Sander Baart
Floris Evers
Bob de Voogd
Sander de Wijn
Rogier Hofman
Robert van der Horst
Billy Bakker
Valentin Verga
Mink van der Weerden
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Mark Knowles
Jamie Dwyer
Liam de Young
Simon Orchard
Glenn Turner
Chris Ciriello
Matthew Butturini
Russell Ford
Eddie Ockenden
Joel Carroll
Matthew Gohdes
Tim Deavin
Matthew Swann
Nathan Burgers
Kieran Govers
Fergus Kavanagh

Férfi éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A nyári olimpiai játékok éremtáblázata férfi gyeplabdában Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. India India (IND) 8 1 2 11
2. Pakisztán Pakisztán (PAK) 3 3 2 8
3. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 3 2 4 9
4. Németország Németország (GER) 3 2 1 6
5. Hollandia Hollandia (NED) 2 3 3 8
6. Ausztrália Ausztrália (AUS) 1 3 5 9
7. NSZK NSZK (FRG) 1 2 0 3
8. Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 1 0 0 1
9. Spanyolország Spanyolország (ESP) 0 3 1 4
10. Dánia Dánia (DEN) 0 1 0 1
Japán Japán (JPN) 0 1 0 1
Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 0 1 0 1
13. Belgium Belgium (BEL) 0 0 2 2
14. Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 0 0 1 1
Szovjetunió Szovjetunió (URS) 0 0 1 1
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 0 0 1 1
Összesen 22 22 23 67

Nők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1980, Moszkva Zimbabwe Zimbabwe (ZIM)
Sarah English
Ann Mary Grant
Brenda Joan Phillips
Patricia Jean McKillop
Sonia Robertson
Patricia Davies
Maureen George
Linda Watson
Susan Huggett
Gillian Cowley
Elizabeth Chase
Sandra Chick
Helen Volk
Christine Prinsloo
Anthea Stewart
Arlene Nadine Boxhall
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Jarmila Králíčková
Berta Hrubá
Iveta Šranková
Lenka Vymazalová
Jiřina Křížová
Jiřina Kadlecová
Jiřina Čermáková
Marta Urbanová
Květoslava Petříčková
Marie Sýkorová
Ida Hubáčková
Milada Blažková
Jana Lahodová
Alena Kyselicová
Jiřina Hájková
Viera Podhányiová
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Galina Inzsuvatova
Nelli Gorbatkova
Valentyina Zazdravnih
Nagyezsda Ovecskina
Natyella Krasznyikova
Natalja Bikova
Ligyija Glubokova
Galina Vjuzsanyina
Natalja Buzunova
Lejla Ahmerova
Nagyezsda Filippova
Jelena Gurjeva
Tatyjana Jembahtova
Tatyjana Sviganova
Alina Ham
Ljudmila Frolova
1984, Los Angeles Hollandia Hollandia (HOL)
Bernadette de Beus
Alette Pos
Margriet Zeghers
Laurien Willemse
Marjolein Eysvogel
Josephine "Fieke" Boekhorst
Carina Benninga
Alexandra LePoole
Francisca Hillen
Marieke van Doorn
Sophie von Weiler
Aletta van Manen
Irene Hendriks
Elisabeth Sevens
Martine Ohr
Anneloes Nieuwenhuizen
NSZK NSZK (FRG)
Ursula "Ulla" Thielemann
Beate Deininger
Christina Moser
Hella Roth
Dagmar Breiken
Birgit Hagen
Birgit Hahn
Gabriele "Gaby" Appel
Andrea Weiermann-Lietz
Corinna Lingnau
Martina Koch
Gabriele Schley
Patricia Ott
Susanne Schmid
Sigrid Landgraf
Elke Drüll
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Gwen Cheeseman
Beth Anders
Kathleen McGahey
Anita Miller
Regina Buggy
Christine Larson-Mason
Beth Beglin
Marcella Place
Julie Staver
Diane Moyer
Sheryl Johnson
Charlene Morett
Karen Shelton
Brenda Stauffer
Leslie Milne
Judy Strong
1988, Szöul Ausztrália Ausztrália (AUS)
Kathleen Partridge
Elspeth Clement
Liane Tooth
Loretta Dorman
Laooraine Hillas
Michelle Capes
Sandra Pisani
Deborah Bowmas
Lee Capes
Kim Small
Sally Carbon
Jacqueline Pereira
Tracey Lee Belbin
Rechelle Hawkes
Sharon Patmore
Maree Fish
Dél-Korea Dél-Korea (KOR)
Kim Miszon
OK-Kyung Han
Csang Undzsong
Choon-Ok Choi
Soon-Duk Kim
Sang-Hyun Chung
Won-Sim Kim
Keum-Sook Hwang
Ki-Hyang Cho
Kwang-Mi Suh
Soon-Ja Park
Young-Sook Kim
Hyo-Sun Suh
Kye-Sook Lim
Eun-Kyung Chung
Keum-Sil Han
Hollandia Hollandia (HOL)
Bernadette de Beus
Yvonne Buter
Willemien Aardenburg
Laurien Willemse
Marjolein Bolhuis-Eysvogel
Lisanne Lejeune
Carina Benninga
Annemieke Fokke
Ingrid Wolff
Marieke van Doorn
Sophie von Weiler
Aletta van Manen
Noor Holsboer
Helena van der Ben
Martine Ohr
Anneloes Nieuwenhuizen
1992, Barcelona Spanyolország Spanyolország (ESP)
Maria Barea Cobos
Sonia Barrio Gutierrez
Mercedes Coghen Alberdingk
Natalia Dorado Gomez
Nagore Cabellanes Marieta
Maria Gonzales Laguillo
Ana Maiques Dern
Silvia Manrique Perez
Elisabeth Maragall Verge
Teresa Motos Iceta
Núria Olivé Vancells
Virginia Ramírez Merino
Maria Rodríguez Suarez
Maider Tellería Goni
María Isabel Embara
Németország Németország (GER)
Britta Becker
Tanja Dickenscheid
Nadine Ernsting-Krienke
Christine Ferneck
Eva Hagenbäumer
Franziska Hentschel
Caren Jungjohann
Katrin Kauschke
Irina Kuhnt
Heike Lätzsch
Susanne Müller
Kristina Peters
Simone Thomaschinski
Bianca Weiß
Anke Wild
Susanne Wollschläger
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Gillian Atkins
Lisa Bayliss
Karen Brown
Victoria Dixon
Susan Fraser
Wendy Fraser
Kathryn Johnson
Sandra Lister
Jackie McWilliams
Tammy Miller
Helen Morgan
Mary Nevill
Mandy Nicholls
Alison Ramsay
Jane Sixsmith
Joanne Thompson
1996, Atlanta Ausztrália Ausztrália (AUS)
Katie Allen
Michelle Andrews
Alyson Annan
Louise Dobson
Renita Farrell
Juliet Haslam
Rechelle Hawkes
Clover Maitland
Karen Marsden
Claire Mitchell-Taverner
Jenny Morris
Nikki Mott
Alison Peek
Jackie Pereira
Nova Peris-Kneebone
Katrina Powel
Dél-Korea Dél-Korea (KOR)
Ju Dzseszuk
Cshö Ungjong
Cso Undzsong
O Szungszin
Im Dzsongszuk
Kim Mjongok
Csang Undzsong
I Dzsijong
I Ungjong
Kvon Szuhjon
U Hjondzsong
Cshö Miszun
I Unjong
Cson Jongszon
Kvon Cshangszuk
Csin Dokszan
Hollandia Hollandia (NED)
Ageeth Boomgaardt
Stelle de Heij
Wietske de Ruiter
Wilhelmina Donners
Willemijn Duyster
Wendy Fortuin
Eleonoor Holsboer
Nicole Koolen
Ellen Kuipers
Jeannette Lewin
Suzanne Plesman
Florentine Steenberghe
Josepha Teeuwen
Carole Thate
Jacquelin Toxopeus
2000, Sydney Ausztrália Ausztrália (AUS)
Kate Allen
Alyson Annan
Lisa Carruthers
Renita Garrard
Juliet Haslam
Rechelle Hawkes
Nikki Hudson
Rachel Imison
Clover Maitland
Claire Mitchell-Taverner
Jenny Morris
Alison Peek
Katrina Powell
Angie Skirving
Kate Starre
Julie Towers
Ric Charlesworth (Vezetőedző)
Argentína Argentína (ARG)
Magdalena Aicega
Mariela Antoniska
Inés Arrondo
Luciana Aymar
Paz Ferrari
Annabel Gambero
Agustina Garcia
María de la Plaz Hernandez
Laura Maiztegui
Mercedes Margalot
Karina Masotta
Vanina Oneto
Jorgelina Rimoldi
Cecilia Rognoni
Ayelén Stepnik
Paola Vukojicic
Sergio Vigil (Vezetőedző)
Hollandia Hollandia (NED)
Minke Booij
Ageeth Boomgaardt
Julie Deiters
Mijntje Donners
Fátima Moreira de Melo
Clarinda Sinnige
Hanneke Smabers
Minke Smabers
Margje Teeuwen
Carole Thate
Daphne Touw
Fleur van de Kieft
Dillianne van den Boogaard
Macha van der Vaart
Susan van der Wielen
Myrna Veenstra
Tom van 't Hek (Vezetőedző)
2004, Athén Németország Németország (GER)
Tina Bach
Caroline Casaretto
Nadine Ernsting Krienke
Franziska Gude
Mandy Haase
Natascha Keller
Denise Klecker
Anke Kühn
Heike Lätzsch
Badri Latif
Sonja Lehman
Silke Müller
Fanny Rinnie
Marion Rodewald
Louisa Walter
Julia Zwehl
Carola Morgenstern-Meyer (Vezetőedző)
Hollandia Hollandia (NED)
Minke Booij
Ageeth Boomgaardt
Chantal de Bruin
Mijntje Donners
Miek van Geehuizen
Sylvia Karres
Lieve van Kessel
Fatima Moreira de Melo
Eefke Mulder
Lisanne de Roever
Maartje Scheepstra
Janneke Schopman
Clarinda Sinnige
Minke Smabers
Jiske Snoeks
Macha van der Vaardt
Marc Lammers (Vezetőedző)
Argentína Argentína (ARG)
Magdalena M. Aicega
Mariela A. Antoniska
Inés Arrondo
Luciana P. Aymar
Claudia I. Burkart
Agustina S. García
Marina E. di Giacomo
Mariana A. González Oliva
Alejandra L. Gulla
María de la Paz Hernández
Mercedes M. Margalot
Vanina P. Oneto
Cecilia Rognoni
Marine Russo
Ayelén I. Stepnik
Paola Vukojicic
Sergio Vigil (Vezetőedző)
2008, Peking Hollandia Hollandia (NED)
Maartje Goderie
Maartje Paumen
Naomi van As
Minke Smabers
Marilyn Agliotti
Minke Booij
Wieke Dijkstra
Floortje Engels
Sophie Polkamp
Ellen Hoog
Lidewij Welten
Lisanne de Roever
Kelly Jonker
Miek van Geenhuizen
Eva de Goede
Janneke Schopman
Eefke Mulder
Fatima Moreira de Melo
Marc Lammers (Vezetőedző)
Kína Kína (CHN)
Csang Ji-meng
Pan Feng-csen
Ma Ji-po
Csen Csao-hszia
Cseng Huj
Huang Csün-hszia
Fu Pao-zsung
Li Suang
Kao Li-hua
Tang Csun-ling
Csou Van-feng
Li Hung-hszia
Zsen Je
Csen Csiu-csi
Csao Jü-tiao
Szung Csing-ling
Szun Csen
Li Aj-li
Kim Chang-Back (Vezetőedző)
Argentína Argentína (ARG)
Paola Vukojicic
Belén Succi
Magdalena Aicega
Mercedes Margalot
Mariana Rossi
Noel Barrionuevo
Gisele Kañevsky
Claudia Burkart
Luciana Aymar
Mariné Russo
Mariana González Oliva
Soledad García
Alejandra Gulla
María de la Paz Hernández
Carla Rebecchi
Rosario Luchetti
Gabriel Minadeo (Vezetőedző)
2012, London Hollandia Hollandia (NED)
Kitty van Male
Carlien Dirkse van den Heuvel
Kelly Jonker
Maartje Goderie
Lidewij Welten
Maartje Paumen
Naomi van As
Ellen Hoog
Sophie Polkamp
Joyce Sombroek
Kim Lammers
Eva de Goede
Marilyn Agliotti
Merel de Blaeij
Margot van Geffen
Caia van Maasakker
Argentína Argentína (ARG)
Laura del Colle
Rosario Luchetti
Ana Macarena Rodriguez Perez
Luciana Aymar
Carla Rebecchi
Delfina Merino
Martina Cavallero
Florencia Habif
Rocio Sanchez Moccia
Daniela Sruoga
Sofia Maccari
Mariela Scarone
Silvina D'Elia
Noel Barrionuevo
Maria Josefina Sruoga
Maria Florencia Mutio
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Beth Storry
Emile Maguire
Laura Unsworth
Crista Cullen
Hannah MacLeod
Anne Panter
Helen Richardson
Kate Walsh
Chloe Rogers
Laura Bartlett
Alex Danson
Georgie Twigg
Ashleigh Ball
Sally Walton
Nicola White
Sarah Thomas

Női éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A nyári olimpiai játékok éremtáblázata női gyeplabdában Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. Hollandia Hollandia (NED) 3 1 3 7
2. Ausztrália Ausztrália (AUS) 3 0 0 3
3. Németország Németország (GER) 1 1 0 2
4. Spanyolország Spanyolország (ESP) 1 0 0 1
Zimbabwe Zimbabwe (ZIM) 1 0 0 1
6. Argentína Argentína (ARG) 0 2 2 4
7. Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 0 2 0 2
8. Kína Kína (CHN) 0 1 0 1
NSZK NSZK (FRG) 0 1 0 1
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 0 1 0 1
11. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 0 0 2 2
12. Szovjetunió Szovjetunió (URS) 0 0 1 1
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 0 0 1 1
Összesen 9 9 9 27

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • Hockey (angol nyelven). sports-reference.com. (Hozzáférés: 2010. november 23.)