Férfi kétpárevezős az 1992. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Férfi kétpárevezős
a XXV. nyári olimpián
Rowing pictogram.svg
Adatok
HelyszínLake of Banyoles
Dátumjúlius 27augusztus 1.
Versenyzők39 résztvevő
19 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Ausztrália Ausztrália
Ezüstérem  Ausztria Ausztria
Bronzérem  Hollandia Hollandia

 ← 19881996 → 

Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a evezés férfi kétpárevezős versenyszámát július 27. és augusztus 1. között rendezték a Lake of Banyoles-tón.

Versenynaptár[szerkesztés]

Dátum Forduló
1992. július 27., hétfő Előfutam
1992. július 29., szerda Vigaszág
1992. július 30., csütörtök Elődöntő
1992. augusztus 1., szombat Döntő

Eredmények[szerkesztés]

Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • QA: az A-döntőbe jutott
  • QB: a B-döntőbe jutott
  • QC: a C-döntőbe jutott
  • QD: a D-döntőbe jutott

Előfutam[szerkesztés]

Az előfutamokból az első helyezettek automatikusan az A/B elődöntőbe jutottak, a többiek a vigaszágra kerültek.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Ausztria Ausztria (AUT)
Arnold Jonke
Christoph Zerbst
6:40,19 Q
2. Svédország Svédország (SWE)
Mattias Lindgren
Per Andersson
6:43,44
3. Argentína Argentína (ARG)
Max Holdo
Guillermo Pfaab
7:05,49
4. Bulgária Bulgária (BUL)
Jordan Dancsev
Ivajlo Bancsev
7:13,50
5. Hongkong Hongkong (HKG)
Lui Kam Chi
Chiang Wing Hung
7:14,87
2. futam
1. Hollandia Hollandia (NED)
Henk Jan Zwolle
Nico Rienks
6:31,90 Q
2. Spanyolország Spanyolország (ESP)
Miguel Álvarez
José Antonio Merín
6:32,67
3. Magyarország Magyarország (HUN)
Dani Zsolt
Lévai Zsolt
6:42,80
4. Észtország Észtország (EST)
Priit Tasane
Roman Lutoškin
6:44,79
5. Mexikó Mexikó (MEX)
Eduardo Arrillaga
Luis Miguel García
6:55,93
3. futam
1. Németország Németország (GER)
Peter Uhrig
Christian Händle
6:28,24 Q
2. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Greg T. Springer
Jon Smith
6:33,59
3. Finnország Finnország (FIN)
Esko Hillebrandt
Reima Karppinen
6:36,77
4. Svájc Svájc (SUI)
René Gonin
Alexander Koch
6:46,64
5. Portugália Portugália (POR)
Daniel Jorge Alves
João Fernando Santos
6:54,55
4. futam
1. Ausztrália Ausztrália (AUS)
Stephen Hawkins
Peter Antonie
6:24,93 Q
2. Kanada Kanada (CAN)
Donald Dickison
Todd Hallett
6:28,84
3. Lengyelország Lengyelország (POL)
Andrzej Marszałek
Andrzej Krzepiński
6:33,51
4. Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN)
Oleksandr Slobodeniuk
Leonyid Saposnikov
6:37,97

Vigaszág[szerkesztés]

A vigaszág futamaiból az első két helyezett az A/B elődöntőbe jutott, a többiek a C/D elődöntőbe kerültek.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Magyarország Magyarország (HUN)
Dani Zsolt
Lévai Zsolt
6:42,31 A/B
2. Svájc Svájc (SUI)
René Gonin
Alexander Koch
6:42,47 A/B
3. Svédország Svédország (SWE)
Mattias Lindgren
Per Andersson
6:42,96 C/D
2. futam
1. Spanyolország Spanyolország (ESP)
Miguel Álvarez
José Antonio Merín
6:43,28 A/B
2. Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN)
Oleksandr Slobodeniuk
Leonyid Saposnikov
6:45,51 A/B
3. Finnország Finnország (FIN)
Esko Hillebrandt
Reima Karppinen
6:53,42 C/D
4. Hongkong Hongkong (HKG)
Lui Kam Chi
Chiang Wing Hung
7:20,92 C/D
3. futam
1. Lengyelország Lengyelország (POL)
Andrzej Marszałek
Andrzej Krzepiński
6:41,27 A/B
2. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Greg T. Springer
Jon Smith
6:43,79 A/B
3. Mexikó Mexikó (MEX)
Eduardo Arrillaga
Luis Miguel García
6:48,86 C/D
4. Bulgária Bulgária (BUL)
Jordan Dancsev
Ivajlo Bancsev
6:52,43 C/D
4. futam
1. Kanada Kanada (CAN)
Donald Dickison
Todd Hallett
6:36,52 A/B
2. Észtország Észtország (EST)
Priit Tasane
Roman Lutoškin
6:38,58 A/B
3. Argentína Argentína (ARG)
Max Holdo
Guillermo Pfaab
6:44,27 C/D
4. Portugália Portugália (POR)
Daniel Jorge Alves
João Fernando Santos
6:46,14 C/D

Elődöntők[szerkesztés]

Helyezés Nemzet Idő Mj
C/D
1. futam
1. Finnország Finnország (FIN)
Esko Hillebrandt
Reima Karppinen
6:27,92 QC
2. Bulgária Bulgária (BUL)
Jordan Dancsev
Ivajlo Bancsev
6:30,77 QC
3. Svédország Svédország (SWE)
Mattias Lindgren
Per Andersson
6:30,93 QC
4. Portugália Portugália (POR)
Daniel Jorge Alves
João Fernando Santos
6:32,01 QD
2. futam
1. Argentína Argentína (ARG)
Max Holdo
Guillermo Pfaab
6:41,39 QC
2. Mexikó Mexikó (MEX)
Eduardo Arrillaga
Luis Miguel García
6:45,65 QC
3. Hongkong Hongkong (HKG)
Lui Kam Chi
Chiang Wing Hung
6:51,82 QD
A/B
1. futam
1. Ausztria Ausztria (AUT)
Arnold Jonke
Christoph Zerbst
6:18,52 QA
2. Hollandia Hollandia (NED)
Henk Jan Zwolle
Nico Rienks
6:19,15 QA
3. Lengyelország Lengyelország (POL)
Andrzej Marszałek
Andrzej Krzepiński
6:19,98 QA
4. Kanada Kanada (CAN)
Donald Dickison
Todd Hallett
6:20,99 QB
5. Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN)
Oleksandr Slobodeniuk
Leonyid Saposnikov
6:34,24 QB
6. Svájc Svájc (SUI)
René Gonin
Alexander Koch
6:37,80 QB
2. futam
1. Ausztrália Ausztrália (AUS)
Stephen Hawkins
Peter Antonie
6:20,22 QA
2. Észtország Észtország (EST)
Priit Tasane
Roman Lutoškin
6:21,43 QA
3. Spanyolország Spanyolország (ESP)
Miguel Álvarez
José Antonio Merín
6:22,36 QA
4. Németország Németország (GER)
Jens Köppen
Christian Händle
6:23,61 QB
5. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Greg T. Springer
Jon Smith
6:26,69 QB
6. Magyarország Magyarország (HUN)
Dani Zsolt
Lévai Zsolt
6:31,46 QB

Döntők[szerkesztés]

Hely. Össz. Nemzet Idő Mj
D-döntő
1. 18. Portugália Portugália (POR)
Daniel Jorge Alves
João Fernando Santos
6:42,00
2. 19. Hongkong Hongkong (HKG)
Lui Kam Chi
Chiang Wing Hung
7:00,90
C-döntő
1. 13. Finnország Finnország (FIN)
Esko Hillebrandt
Reima Karppinen
6:30,93
2. 14. Argentína Argentína (ARG)
Max Holdo
Guillermo Pfaab
6:35,83
3. 15. Mexikó Mexikó (MEX)
Eduardo Arrillaga
Luis Miguel García
6:36,00
4. 16. Bulgária Bulgária (BUL)
Jordan Dancsev
Ivajlo Bancsev
6:36,57
5. 17. Svédország Svédország (SWE)
Mattias Lindgren
Per Andersson
6:41,37
B-döntő
1. 7. Kanada Kanada (CAN)
Donald Dickison
Todd Hallett
6:22,84
2. 8. Németország Németország (GER)
Jens Köppen
Christian Händle
6:24,27
3. 9. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Greg T. Springer
Jon Smith
6:26,67
4. 10. Magyarország Magyarország (HUN)
Dani Zsolt
Lévai Zsolt
6:27,23
5. 11. Svájc Svájc (SUI)
René Gonin
Alexander Koch
6:29,94
6. 12. Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN)
Oleksandr Slobodeniuk
Leonyid Saposnikov
6:36,73
A-döntő
1Aranyérem Arany Ausztrália Ausztrália (AUS)
Stephen Hawkins
Peter Antonie
6:17,32
2Ezüstérem Ezüst Ausztria Ausztria (AUT)
Arnold Jonke
Christoph Zerbst
6:18,42
3Bronzérem Bronz Hollandia Hollandia (NED)
Henk Jan Zwolle
Nico Rienks
6:22,82
4. Észtország Észtország (EST)
Priit Tasane
Roman Lutoškin
6:23,34
5. Lengyelország Lengyelország (POL)
Andrzej Marszałek
Andrzej Krzepiński
6:24,32
6. Spanyolország Spanyolország (ESP)
Miguel Álvarez
José Antonio Merín
6:26,96

Források[szerkesztés]