Férfi nyolcas evezés az 1992. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Jump to navigation Jump to search
Férfi nyolcas evezés
a XXV. nyári olimpián
Rowing pictogram.svg
Adatok
Helyszín Lake of Banyoles
Dátum július 28augusztus 2.
Versenyzők 126 résztvevő
14 nemzetből
Érmesek
Aranyérem 
Ezüstérem 
Bronzérem 

 ← 1988 1996 → 

Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a evezés férfi nyolcas versenyszámát július 28. és augusztus 2. között rendezték a Lake of Banyoles-tón.

Versenynaptár[szerkesztés]

Dátum Forduló
1992. július 28., kedd Előfutam
1992. július 29., szerda Vigaszág
1992. július 31., péntek Elődöntő
1992. augusztus 2., vasárnap Döntő

Eredmények[szerkesztés]

Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • QA: az A-döntőbe jutott
  • QB: a B-döntőbe jutott

Előfutam[szerkesztés]

Az előfutamokból az első három helyezettek automatikusan az A/B elődöntőbe jutottak, a többiek a vigaszágra kerültek.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Kanada Kanada (CAN)
John Wallace
Bruce Robertson
Michael Forgeron
Darren Barber
Robert Marland
Michael Rascher
Andrew Crosby
Derek Porter
Terrence Paul (kormányos)
5:32,59 Q
2. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Martin Cross
Tim Foster
Richard Phelps
James Walker
Ben Hunt-Davis
Stephen Turner
Rupert Obholzer
Jonathan Singfield
Adrian Ellison (kormányos)
5:36,01 Q
3. Dél-afrikai Köztársaság Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
Martin Walsh
Rogan Clarke
Grant Hillary
Andrew Gordon-Brown
Erich Mauff
Timothy Lahner
Robin McCall
Ivan Pentz
Andrew Lonmon-Davis (kormányos)
5:37,83 Q
4. Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Pavel Menšík
Dušan Businský
Ondřej Holeček
Jiří Šefčík
Pavel Sokol
Petr Blecha
Jan Beneš
Radek Zavadil
Jiří Pták (kormányos)
5:41,85
5. Japán Japán (JPN)
Ivaguro Micsinori
Macui Hirojosi
Szakata Maszahiro
Tanabe Jaszunori
Mitome Hirosi
Jamani Kazuhisza
Ivacuki Takatosi
Abe Tadasi
Hajasi Hidekazu (kormányos)
5:42,97
2. futam
1. Románia Románia (ROM)
Ioan Vizitiu
Dǎnuţ Dobre
Claudiu Marin
Iulica Ruican
Viorel Talapan
Vasile Năstase
Valentin Robu
Vasile Măstăcan
Marin Gheorghe (kormányos)
5:30,21 Q
2. Németország Németország (GER)
Frank Richter
Thorsten Streppelhoff
Detlef Kirchhoff
Armin Eichholz
Bahne Rabe
Hans Sennewald
Ansgar Wessling
Roland Baar
Manfred Klein (kormányos)
5:32,98 Q
3. Dánia Dánia (DEN)
Jens Pørneki
Jørgen Tramm
Thomas Larsen
Lars Christensen
Carsten Hassing
Jesper Thusgård Kristiansen
Martin Haldbo Hansen
Kent Skovsager
Stephen Masters (kormányos)
5:34,65 Q
4. Olaszország Olaszország (ITA)
Ciro Liguori
Antonio Maurogiovanni
Roberto Blanda
Raffaello Leonardo
Valter Molea
Riccardo Moretti
Giovanni Suarez
Walter Bottega
Dino Lucchetta (kormányos)
5:46,97
5. Spanyolország Spanyolország (ESP)
Josu Andueza
Andreu Canals
José María Claro
Horacio Allegue
Jordi Quer
Garikoitz Azkue
Josép Robert
Juan María Altuna
Carlos Front (kormányos)
5:48,36
3. futam
1. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Mike Teti
Chris Sahs
Scott Munn
Jeff Klepacki
Rob Shepherd
Malcolm Baker
Richard Kennelly, Jr.
John Parker
Michael James Moore (kormányos)
5:33,37 Q
2. Ausztrália Ausztrália (AUS)
Simon Spriggs
Peter Murphy
Wayne Diplock
Jaime Fernandez
Ben Dodwell
Sam Patten
Bo Hanson
Robert Scott
David Colvin (kormányos)
5:34,28 Q
3. Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN)
Vitalij Rajevszkij
Alexandru Britov
Yevgeny Kislyakov
Aleksandr Anikeyev
Sergey Korotkikh
Oleg Sveshnikov
Vaszilij Tyihonov
Stepan Dmitriyevsky
Igor Shkaberin (kormányos)
5:38,59 Q
4. Kína Kína (CHN)
Yao Jianzhong
Li Zhongping
Feng Feng
Sun Senlin
Huang Xiaoping
Xu Wuling
Zheng Xianwei
Jiang Haiyang
Li Jianxin (kormányos)
5:38,98

Vigaszág[szerkesztés]

A vigaszág futamából az első három helyezett az A/B elődöntőbe jutott, a többiek a C döntőbe kerültek.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. Olaszország Olaszország (ITA)
Ciro Liguori
Antonio Maurogiovanni
Roberto Blanda
Raffaello Leonardo
Valter Molea
Riccardo Moretti
Giovanni Suarez
Walter Bottega
Dino Lucchetta (kormányos)
5:42,51 A/B
2. Kína Kína (CHN)
Yao Jianzhong
Li Zhongping
Feng Feng
Sun Senlin
Huang Xiaoping
Xu Wuling
Zheng Xianwei
Jiang Haiyang
Li Jianxin (kormányos)
5:43,55 A/B
3. Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Pavel Menšík
Dušan Businský
Ondřej Holeček
Jiří Šefčík
Pavel Sokol
Petr Blecha
Jan Beneš
Radek Zavadil
Jiří Pták (kormányos)
5:48,18 A/B
4. Japán Japán (JPN)
Ivaguro Micsinori
Macui Hirojosi
Szakata Maszahiro
Tanabe Jaszunori
Mitome Hirosi
Jamani Kazuhisza
Ivacuki Takatosi
Abe Tadasi
Hajasi Hidekazu (kormányos)
5:51,53 C
5. Spanyolország Spanyolország (ESP)
Josu Andueza
Andreu Canals
José María Claro
Horacio Allegue
Jordi Quer
Garikoitz Azkue
Josép Robert
Juan María Altuna
Carlos Front (kormányos)
5:53,50 C

Elődöntő[szerkesztés]

Helyezés Nemzet Idő Mj
A/B
1. futam
1. Románia Románia (ROM)
Ioan Vizitiu
Dǎnuţ Dobre
Claudiu Marin
Iulica Ruican
Viorel Talapan
Vasile Năstase
Valentin Robu
Vasile Măstăcan
Marin Gheorghe (kormányos)
5:33,01 QA
2. Kanada Kanada (CAN)
John Wallace
Bruce Robertson
Michael Forgeron
Darren Barber
Robert Marland
Michael Rascher
Andrew Crosby
Derek Porter
Terrence Paul (kormányos)
5:35,11 QA
3. Ausztrália Ausztrália (AUS)
Simon Spriggs
Peter Murphy
Wayne Diplock
Jaime Fernandez
Ben Dodwell
Sam Patten
Bo Hanson
Robert Scott
David Colvin (kormányos)
5:35,76 QA
4. Dánia Dánia (DEN)
Jens Pørneki
Jørgen Tramm
Thomas Larsen
Lars Christensen
Carsten Hassing
Jesper Thusgård Kristiansen
Martin Haldbo Hansen
Kent Skovsager
Stephen Masters (kormányos)
5:35,83 QB
5. Dél-afrikai Köztársaság Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
Martin Walsh
Rogan Clarke
Grant Hillary
Andrew Gordon-Brown
Erich Mauff
Timothy Lahner
Robin McCall
Ivan Pentz
Andrew Lonmon-Davis (kormányos)
5:45,13 QB
6. Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Pavel Menšík
Dušan Businský
Ondřej Holeček
Jiří Šefčík
Pavel Sokol
Petr Blecha
Jan Beneš
Radek Zavadil
Jiří Pták (kormányos)
5:45,32 QB
2. futam
1. Németország Németország (GER)
Frank Richter
Thorsten Streppelhoff
Detlef Kirchhoff
Armin Eichholz
Bahne Rabe
Hans Sennewald
Ansgar Wessling
Roland Baar
Manfred Klein (kormányos)
5:35,60 QA
2. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Mike Teti
Chris Sahs
Scott Munn
Jeff Klepacki
Rob Shepherd
Malcolm Baker
Richard Kennelly, Jr.
John Parker
Michael James Moore (kormányos)
5:37,11 QA
3. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Martin Cross
Tim Foster
Richard Phelps
James Walker
Ben Hunt-Davis
Stephen Turner
Rupert Obholzer
Jonathan Singfield
Adrian Ellison (kormányos)
5:39,79 QA
4. Olaszország Olaszország (ITA)
Ciro Liguori
Antonio Maurogiovanni
Roberto Blanda
Raffaello Leonardo
Valter Molea
Riccardo Moretti
Giovanni Suarez
Walter Bottega
Dino Lucchetta (kormányos)
5:40,89 QB
5. Kína Kína (CHN)
Yao Jianzhong
Li Zhongping
Feng Feng
Sun Senlin
Huang Xiaoping
Xu Wuling
Zheng Xianwei
Jiang Haiyang
Li Jianxin (kormányos)
5:44,82 QB
6. Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN)
Vitalij Rajevszkij
Alexandru Britov
Yevgeny Kislyakov
Aleksandr Anikeyev
Sergey Korotkikh
Oleg Sveshnikov
Vaszilij Tyihonov
Stepan Dmitriyevsky
Igor Shkaberin (kormányos)
5:48,41 QB

Döntők[szerkesztés]

Hely. Össz. Nemzet Idő Mj
C-döntő
1. 13. Japán Japán (JPN)
Ivaguro Micsinori
Macui Hirojosi
Szakata Maszahiro
Tanabe Jaszunori
Mitome Hirosi
Jamani Kazuhisza
Ivacuki Takatosi
Abe Tadasi
Hajasi Hidekazu (kormányos)
6:02,44
2. 14. Spanyolország Spanyolország (ESP)
Josu Andueza
Andreu Canals
José María Claro
Horacio Allegue
Jordi Quer
Garikoitz Azkue
Josép Robert
Juan María Altuna
Carlos Front (kormányos)
6:10,45
B-döntő
1. 7. Dánia Dánia (DEN)
Jens Pørneki
Jørgen Tramm
Thomas Larsen
Lars Christensen
Carsten Hassing
Jesper Thusgård Kristiansen
Martin Haldbo Hansen
Kent Skovsager
Stephen Masters (kormányos)
5:41,61
2. 8. Dél-afrikai Köztársaság Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
Martin Walsh
Rogan Clarke
Grant Hillary
Andrew Gordon-Brown
Erich Mauff
Timothy Lahner
Robin McCall
Ivan Pentz
Andrew Lonmon-Davis (kormányos)
5:42,58
3. 9. Olaszország Olaszország (ITA)
Ciro Liguori
Antonio Maurogiovanni
Roberto Blanda
Raffaello Leonardo
Valter Molea
Riccardo Moretti
Giovanni Suarez
Walter Bottega
Dino Lucchetta (kormányos)
5:43,33
4. 10. Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN)
Vitalij Rajevszkij
Alexandru Britov
Yevgeny Kislyakov
Aleksandr Anikeyev
Sergey Korotkikh
Oleg Sveshnikov
Vaszilij Tyihonov
Stepan Dmitriyevsky
Igor Shkaberin (kormányos)
5:43,52
5. 11. Kína Kína (CHN)
Yao Jianzhong
Li Zhongping
Feng Feng
Sun Senlin
Huang Xiaoping
Xu Wuling
Zheng Xianwei
Jiang Haiyang
Li Jianxin (kormányos)
5:44,01
6. 12. Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Pavel Menšík
Dušan Businský
Ondřej Holeček
Jiří Šefčík
Pavel Sokol
Petr Blecha
Jan Beneš
Radek Zavadil
Jiří Pták (kormányos)
5:47,77
A-döntő
1Aranyérem Arany Kanada Kanada (CAN)
John Wallace
Bruce Robertson
Michael Forgeron
Darren Barber
Robert Marland
Michael Rascher
Andrew Crosby
Derek Porter
Terrence Paul (kormányos)
5:29,53
2Ezüstérem Ezüst Románia Románia (ROM)
Ioan Vizitiu
Dǎnuţ Dobre
Claudiu Marin
Iulica Ruican
Viorel Talapan
Vasile Năstase
Valentin Robu
Vasile Măstăcan
Marin Gheorghe (kormányos)
5:29,67
3Bronzérem Bronz Németország Németország (GER)
Frank Richter
Thorsten Streppelhoff
Detlef Kirchhoff
Armin Eichholz
Bahne Rabe
Hans Sennewald
Ansgar Wessling
Roland Baar
Manfred Klein (kormányos)
5:31,00
4. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Mike Teti
Chris Sahs
Scott Munn
Jeff Klepacki
Rob Shepherd
Malcolm Baker
Richard Kennelly, Jr.
John Parker
Michael James Moore (kormányos)
5:33,18
5. Ausztrália Ausztrália (AUS)
Simon Spriggs
Peter Murphy
Wayne Diplock
Jaime Fernandez
Ben Dodwell
Sam Patten
Bo Hanson
Robert Scott
David Colvin (kormányos)
5:33,72
6. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Martin Cross
Tim Foster
Richard Phelps
James Walker
Ben Hunt-Davis
Stephen Turner
Rupert Obholzer
Jonathan Singfield
Adrian Ellison (kormányos)
5:39,92

Források[szerkesztés]