Olimpiai érmesek listája cselgáncsban

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Cselgáncs a nyári olimpiai játékokon
Judo pictogram.svg
Sportág Cselgáncs
Sportág szövetsége IJF
Versenyszámok
  Férfi Női
Egyéni 7 7  
Olimpiai játékok

Érmesek listája

Ez a lap az olimpiai érmesek listája cselgáncsban 1964-től 2012-ig.

Összesített éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

(A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)

A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata cselgáncsban Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. Japán Japán (JPN) 36 18 18 72
2. Franciaország Franciaország (FRA) 12 8 24 44
3. Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 11 14 15 40
4. Kína Kína (CHN) 8 3 9 20
5. Kuba Kuba (CUB) 6 13 16 35
6. Szovjetunió Szovjetunió (URS) 5 5 13 23
7. Hollandia Hollandia (NED) 4 2 16 22
8. Oroszország Oroszország (RUS) 3 4 6 13
9. Brazília Brazília (BRA) 3 3 13 19
10. Olaszország Olaszország (ITA) 3 3 7 13
11. Lengyelország Lengyelország (POL) 3 3 2 8
12. Németország Németország (GER) 3 2 12 17
13. Grúzia Grúzia (GEO) 3 1 2 6
Spanyolország Spanyolország (ESP) 3 1 2 6
15. Észak-Korea Észak-Korea (PRK) 2 2 4 8
16. Ausztria Ausztria (AUT) 2 2 1 5
17. Belgium Belgium (BEL) 2 1 8 11
18. Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 2 0 2 4
19. NSZK NSZK (FRG) 1 4 3 8
20. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1 3 8 12
21. Magyarország Magyarország (HUN) 1 3 5 9
22. NDK NDK (GDR) 1 2 6 9
23. Mongólia Mongólia (MGL) 1 2 4 7
24. Románia Románia (ROU) 1 2 3 6
25. Svájc Svájc (SUI) 1 1 2 4
26. Szlovénia Szlovénia (SLO) 1 0 2 3
27. Azerbajdzsán Azerbajdzsán (AZE) 1 0 1 2
Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 1 0 1 2
Törökország Törökország (TUR) 1 0 1 2
Görögország Görögország (GRE) 1 0 1 2
31. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 0 8 10 18
32. Kanada Kanada (CAN) 0 2 3 5
33. Üzbegisztán Üzbegisztán (UZB) 0 2 2 4
34. Bulgária Bulgária (BUL) 0 1 2 3
Izrael Izrael (ISR) 0 1 2 3
Ukrajna Ukrajna (UKR) 0 1 2 3
37. Algéria Algéria (ALG) 0 1 1 2
Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 0 1 1 2
Egyiptom Egyiptom (EGY) 0 1 1 2
40. Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 0 1 0 1
Szlovákia Szlovákia (SVK) 0 1 0 1
42. Észtország Észtország (EST) 0 0 3 3
43. Ausztrália Ausztrália (AUS) 0 0 2 2
Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG) 0 0 2 2
45. Argentína Argentína (ARG) 0 0 1 1
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 0 0 1 1
Izland Izland (ISL) 0 0 1 1
Kirgizisztán Kirgizisztán (KGZ) 0 0 1 1
Kolumbia Kolumbia (COL) 0 0 1 1
Lettország Lettország (LAT) 0 0 1 1
Portugália Portugália (POR) 0 0 1 1
Tádzsikisztán Tádzsikisztán (TJK) 0 0 1 1
Összesen 123 122 246 491

Férfiak[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Légsúly[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • 60 kg
Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1980, Moszkva Franciaország Thierry Rey
Franciaország (FRA)
Kuba José Rodríguez
Kuba (CUB)
Magyarország Kincses Tibor
Magyarország (HUN)
Szovjetunió Arambij Jemizs
Szovjetunió (URS)
1984, Los Angeles Japán Hoszokava Sindzsi
Japán (JPN)
Dél-Korea Kim Dzsae-Jup
Dél-Korea (KOR)
Nagy-Britannia Neil Eckersley
Nagy-Britannia (GBR)
Egyesült Államok Edward Liddie
Egyesült Államok (USA)
1988, Szöul Dél-Korea Kim Dzsae-Jup
Dél-Korea (KOR)
Egyesült Államok Kevin Asano
Egyesült Államok (USA)
Japán Hoszokava Sindzsi
Japán (JPN)
Szovjetunió Amiran Totikasvili
Szovjetunió (URS)
1992, Barcelona Egyesített Csapat Nazim Hüseynov
Egyesített Csapat (EUN)
Dél-Korea Jun Hjun
Dél-Korea (KOR)
Japán Kosino Tadanori
Japán (JPN)
Németország Richard Trautmann
Németország (GER)
1996, Atlanta Japán Nomura Tadahiro
Japán (JPN)
Olaszország Girolamo Giovinazzo
Olaszország (ITA)
Mongólia Dorjpalam Narmandakh
Mongólia (MGL)
Németország Richard Trautmann
Németország (GER)
2000, Sydney Japán Nomura Tadahiro
Japán (JPN)
Dél-Korea Csong Szokkjong
Dél-Korea (KOR)
Kuba Manolo Poulot
Kuba (CUB)
Kirgizisztán Ajdin Szmagulov
Kirgizisztán (KGZ)
2004, Athén Japán Nomura Tadahiro
Japán (JPN)
Grúzia Nesztor Hergiani
Grúzia (GEO)
Mongólia Hasbátarín Cagánbátar
Mongólia (MGL)
Dél-Korea Cshö Minho
Dél-Korea (KOR)
2008, Peking
részletek
Dél-Korea Cshö Minho
Dél-Korea (KOR)
Ausztria Ludwig Paischer
Ausztria (AUT)
Üzbegisztán Rishod Sobirov
Üzbegisztán (UZB)
Hollandia Ruben Houkes
Hollandia (NED)
2012, London
részletek
Oroszország Arszen Galsztyan
Oroszország (RUS)
Japán Hiraoka Hiroaki
Japán (JPN)
Brazília Felipe Kitadai
Brazília (BRA)
Üzbegisztán Rishod Sobirov
Üzbegisztán (UZB)

Harmatsúly[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • 65 kg (1980–1992)
  • 66 kg (1996–)
Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1980, Moszkva Szovjetunió Nyikolaj Szoloduhin
Szovjetunió (URS)
Mongólia Csendijing Damdin
Mongólia (MGL)
Bulgária Ilian Nedkov
Bulgária (BUL)
Lengyelország Janusz Pawłowski
Lengyelország (POL)
1984, Los Angeles Japán Macuoka Josijuki
Japán (JPN)
Dél-Korea Hvang Jung-O
Dél-Korea (KOR)
Franciaország Marc Alexandre
Franciaország (FRA)
Ausztria Josef Reiter
Ausztria (AUT)
1988, Szöul Dél-Korea Ri Kjung-Keun
Dél-Korea (KOR)
Lengyelország Janusz Pawłowski
Lengyelország (POL)
Franciaország Bruno Carabetta
Franciaország (FRA)
Japán Jamamoto Jószuke
Japán (JPN)
1992, Barcelona Brazília Rogério Cardoso
Brazília (BRA)
Magyarország Csák József
Magyarország (HUN)
Kuba Israel Hernández
Kuba (CUB)
Németország Udo Quellmalz
Németország (GER)
1996, Atlanta Németország Udo Quellmalz
Németország (GER)
Japán Nakamura Jukimasza
Japán (JPN)
Brazília Henrique Guimarães
Brazília (BRA)
Kuba Israel Hernández
Kuba (CUB)
2000, Sydney Törökország Hüseyin Özkan
Törökország (TUR)
Franciaország Larbi Benboudaoud
Franciaország (FRA)
Olaszország Girolamo Giovinazzo
Olaszország (ITA)
Grúzia Giorgi Vazagasvili
Grúzia (GEO)
2004, Athén Japán Ucsisiba Maszato
Japán (JPN)
Szlovákia Jozef Krnáč
Szlovákia (SVK)
Kuba Yordanis Arencibia
Kuba (CUB)
Bulgária Georgi Georgiev
Bulgária (BUL)
2008, Peking
részletek
Japán Ucsisiba Maszato
Japán (JPN)
Franciaország Benjamin Darbelet
Franciaország (FRA)
Kuba Yordanis Arencibia
Kuba (CUB)
Észak-Korea Pak Csholmin
Észak-Korea (PRK)
2012, London
részletek
Grúzia Lasha Shavdatuashvili
Grúzia (GEO)
Magyarország Ungvári Miklós
Magyarország (HUN)
Japán Ebinuma Maszasi
Japán (JPN)
Dél-Korea Cso Dzsunho
Dél-Korea (KOR)

Könnyűsúly[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • 68 kg (1964)
  • 63 kg (1972–1976)
  • 71 kg (1980–1992)
  • 73 kg (1996–)
Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1964, Tokió Japán Nakatani Takehide
Japán (JPN)
Svájc Eric Hänni
Svájc (SUI)
Szovjetunió Ārons Boguļubovs
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Oleg Sztyepanov
Szovjetunió (URS)
1968 Mexikóváros Nem szerepelt az olimpiai programban
1972, München Japán Kavagucsi Takao
Japán (JPN)
Nem adták ki Észak-Korea Kim Jong-Ik
Észak-Korea (PRK)
Franciaország Jean-Jacques Mounier
Franciaország (FRA)
1976, Montréal Kuba Héctor Rodríguez
Kuba (CUB)
Dél-Korea Csang Eunk-Kjung
Dél-Korea (KOR)
Olaszország Felice Mariani
Olaszország (ITA)
Magyarország Tuncsik József
Magyarország (HUN)
1980, Moszkva Olaszország Ezio Gamba
Olaszország (ITA)
Nagy-Britannia Neil Adams
Nagy-Britannia (GBR)
Mongólia Ravdangijin Davaadalaj
Mongólia (MGL)
NDK Karl-Heinz Lehmann
NDK (GDR)
1984, Los Angeles Dél-Korea Ahn Bjeong-Keun
Dél-Korea (KOR)
Olaszország Ezio Gamba
Olaszország (ITA)
Nagy-Britannia Kerrith Brown
Nagy-Britannia (GBR)
Brazília Luis Onmura
Brazília (BRA)
1988, Szöul Franciaország Marc Alexandre
Franciaország (FRA)
NDK Sven Loll
NDK (GDR)
Egyesült Államok Mike Swain
Egyesült Államok (USA)
Szovjetunió Georgij Tenadze
Szovjetunió (URS)
1992, Barcelona Japán Koga Tosihiko
Japán (JPN)
Magyarország Hajtós Bertalan
Magyarország (HUN)
Dél-Korea Hun Csung
Dél-Korea (KOR)
Izrael Oren Smadga
Izrael (ISR)
1996, Atlanta Japán Nakamura Kenzó
Japán (JPN)
Dél-Korea Kvak Teszong
Dél-Korea (KOR)
Franciaország Christophe Gagliano
Franciaország (FRA)
Egyesült Államok Jimmy Pedro
Egyesült Államok (USA)
2000, Sydney Olaszország Giuseppe Maddaloni
Olaszország (ITA)
Brazília Tiago Camilo
Brazília (BRA)
Fehéroroszország Anatol Larukov
Fehéroroszország (BLR)
Lettország Vselovods Zeļonijs
Lettország (LAT)
2004, Athén Dél-Korea I Vonhi
Dél-Korea (KOR)
Oroszország Vitalij Makarov
Oroszország (RUS)
Brazília Leandro Guilheiro
Brazília (BRA)
Egyesült Államok Jimmy Pedro
Egyesült Államok (USA)
2008, Peking
részletek
Azerbajdzsán Elnur Məmmədli
Azerbajdzsán (AZE)
Dél-Korea Vang Gicshun
Dél-Korea (KOR)
Tádzsikisztán Raszul Bokijev
Tádzsikisztán (TJK)
Brazília Leandro Guilheiro
Brazília (BRA)
2012, London
részletek
Oroszország Manszur Iszajev
Oroszország (RUS)
Japán Nakaja Riki
Japán (JPN)
Mongólia Szajndzsargalin Njam-Ocsir
Mongólia (MGL)
Franciaország Ugo Legrand
Franciaország (FRA)

Váltósúly[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • 70 kg (1972–1976)
  • 78 kg (1980–1992)
  • 81 kg (1996–)
Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1972, München Japán Nomura Tojokazu
Japán (JPN)
Lengyelország Antoni Zajkowski
Lengyelország (POL)
NDK Dietmar Hotger
NDK (GDR)
Szovjetunió Anatolij Novikov
Szovjetunió (URS)
1976, Montréal Szovjetunió Vlagyimir Nyevzorov
Szovjetunió (URS)
Japán Kuramoto Kódzsi
Japán (JPN)
Lengyelország Marian Talaj
Lengyelország (POL)
Franciaország Patrick Vial
Franciaország (FRA)
1980, Moszkva Szovjetunió Sota Habareli
Szovjetunió (URS)
Kuba Juan Ferrer
Kuba (CUB)
NDK Harald Heinke
NDK (GDR)
Franciaország Bernard Tchoullyan
Franciaország (FRA)
1984, Los Angeles NSZK Frank Wieneke
NSZK (FRG)
Nagy-Britannia Neil Adams
Nagy-Britannia (GBR)
Románia Mircea Frăţică
Románia (ROM)
Franciaország Michel Nowak
Franciaország (FRA)
1988, Szöul Lengyelország Waldemar Legień
Lengyelország (POL)
NSZK Frank Wieneke
NSZK (FRG)
NDK Torsten Bréchôt
NDK (GDR)
Szovjetunió Basir Varajev
Szovjetunió (URS)
1992, Barcelona Japán Josida Hidehiko
Japán (JPN)
Egyesült Államok Jason Morris
Egyesült Államok (USA)
Dél-Korea Kim Bjung-Ju
Dél-Korea (KOR)
Franciaország Bertrand Damaisin
Franciaország (FRA)
1996, Atlanta Franciaország Djamel Bouras
Franciaország (FRA)
Japán Koga Tosihiko
Japán (JPN)
Dél-Korea Cso Incshol
Dél-Korea (KOR)
Grúzia Szoszo Liparteliani
Grúzia (GEO)
2000, Sydney Japán Takimoto Makoto
Japán (JPN)
Dél-Korea Cso Incshol
Dél-Korea (KOR)
Észtország Aleksei Budõlin
Észtország (EST)
Portugália Nuno Delgado
Portugália (POR)
2004, Athén Görögország Ilíasz Iliádisz
Görögország (GRE)
Ukrajna Roman Hontyuk
Ukrajna (UKR)
Brazília Flávio Canto
Brazília (BRA)
Oroszország Dmitrij Noszov
Oroszország (RUS)
2008, Peking
részletek
Németország Ole Bischof
Németország (GER)
Dél-Korea Kim Dzsebom
Dél-Korea (KOR)
Brazília Tiago Camilo
Brazília (BRA)
Ukrajna Roman Hontyuk
Ukrajna (UKR)
2012, London
részletek
Dél-Korea Kim Dzsebom
Dél-Korea (KOR)
Németország Ole Bischof
Németország (GER)
Oroszország Ivan Nyifontov
Oroszország (RUS)
Kanada Antoine Valois-Fortier
Kanada (CAN)

Középsúly[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • 80 kg (1964–1976)
  • 86 kg (1980–1992)
  • 90 kg (1996–)
Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1964, Tokió Japán Okano Iszao
Japán (JPN)
Egyesült Német Csapat Wolfgang Hofmann
Egyesült Német Csapat (EUA)
Egyesült Államok James Bregman
Egyesült Államok (USA)
Dél-Korea Kim Eui-Tae
Dél-Korea (KOR)
1968 Mexikóváros Nem szerepelt az olimpiai programban
1972, München Japán Szekine Sinobu
Japán (JPN)
Dél-Korea O Szeung-Lip
Dél-Korea (KOR)
Franciaország Jean-Paul Coche
Franciaország (FRA)
Nagy-Britannia Brian Jacks
Nagy-Britannia (GBR)
1976, Montréal Japán Szonoda Iszamu
Japán (JPN)
Szovjetunió Valerij Dvojnyikov
Szovjetunió (URS)
Jugoszlávia Slavko Obadov
Jugoszlávia (YUG)
Dél-Korea Pak Joung-Csul
Dél-Korea (KOR)
1980, Moszkva Svájc Jürg Röthlisberger
Svájc (SUI)
Kuba Isaac Azcuy
Kuba (CUB)
Szovjetunió Aleksandrs Jackēvičs
Szovjetunió (URS)
NDK Detlef Ultsch
NDK (GDR)
1984, Los Angeles Ausztria Peter Seisenbacher
Ausztria (AUT)
Egyesült Államok Robert Berland
Egyesült Államok (USA)
Brazília Walter Carmona
Brazília (BRA)
Japán Nosze Szeiki
Japán (JPN)
1988, Szöul Ausztria Peter Seisenbacher
Ausztria (AUT)
Szovjetunió Vlagyimir Sesztakov
Szovjetunió (URS)
Japán Ószako Akinobu
Japán (JPN)
Hollandia Ben Spijkers
Hollandia (HOL)
1992, Barcelona Lengyelország Waldemar Legień
Lengyelország (POL)
Franciaország Pascal Tayot
Franciaország (FRA)
Kanada Nicolas Gill
Kanada (CAN)
Japán Okada Hirotaka
Japán (JPN)
1996, Atlanta Dél-Korea Cson Gijong
Dél-Korea (KOR)
Üzbegisztán Armen Bagdasarov
Üzbegisztán (UZB)
Hollandia Mark Huizinga
Hollandia (NED)
Németország Marko Spittka
Németország (GER)
2000, Sydney Hollandia Mark Huizinga
Hollandia (NED)
Brazília Carlos Honorato
Brazília (BRA)
Franciaország Frédéric Demontfaucon
Franciaország (FRA)
Ukrajna Ruszlan Masurenko
Ukrajna (UKR)
2004, Athén Grúzia Zurab Zviadauri
Grúzia (GEO)
Japán Izumi Hirosi
Japán (JPN)
Hollandia Mark Huizinga
Hollandia (NED)
Oroszország Haszanbi Taov
Oroszország (RUS)
2008, Peking
részletek
Grúzia Irakli Cirekidze
Grúzia (GEO)
Algéria Ammár Benihlef
Algéria (ALG)
Egyiptom Hesám Miszbáh
Egyiptom (EGY)
Svájc Sergei Aschwanden
Svájc (SUI)
2012, London
részletek
Dél-Korea Szong Denam
Dél-Korea (KOR)
Kuba Asley Gonzalez
Kuba (CUB)
Görögország Ilíasz Iliádisz
Görögország (GRE)
Japán Nisijama Maszasi
Japán (JPN)

Félnehézsúly[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • 93 kg (1972–1976)
  • 95 kg (1980–1992)
  • 100 kg (1996–)
Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1972, München Szovjetunió Sota Csocsosvili
Szovjetunió (URS)
Nagy-Britannia David Starbrook
Nagy-Britannia (GBR)
NSZK Paul Barth
NSZK (FRG)
Brazília Chiaki Ishii
Brazília (BRA)
1976, Montréal Japán Ninomija Kazuhiro
Japán (JPN)
Szovjetunió Ramaz Harsiladze
Szovjetunió (URS)
Svájc Jürg Röthlisberger
Svájc (SUI)
Nagy-Britannia David Starbrook
Nagy-Britannia (GBR)
1980, Moszkva Belgium Robert Van de Walle
Belgium (BEL)
Szovjetunió Tengiz Hubuluri
Szovjetunió (URS)
NDK Dietmar Lorenz
NDK (GDR)
Hollandia Henk Numan
Hollandia (HOL)
1984, Los Angeles Dél-Korea Ha Hjung-Zu
Dél-Korea (KOR)
Brazília Douglas Vieria
Brazília (BRA)
Izland Bjarni Friðriksson
Izland (ISL)
NSZK Günter Neureuther
NSZK (FRG)
1988, Szöul Brazília Aurélio Miguel
Brazília (BRA)
NSZK Marc Meiling
NSZK (FRG)
Nagy-Britannia Dennis Stewart
Nagy-Britannia (GBR)
Belgium Robert Van De Walle
Belgium (BEL)
1992, Barcelona Magyarország Kovács Antal
Magyarország (HUN)
Nagy-Britannia Raymond Stevens
Nagy-Britannia (GBR)
Hollandia Theo Meijer
Hollandia (NED)
Egyesített Csapat Dmitrij Szergejev
Egyesített Csapat (EUN)
1996, Atlanta Lengyelország Paweł Nastula
Lengyelország (POL)
Dél-Korea Kim Minszu
Dél-Korea (KOR)
Brazília Aurélio Miguel
Brazília (BRA)
Franciaország Stéphane Traineau
Franciaország (FRA)
2000, Sydney Japán Inoue Kószei
Japán (JPN)
Kanada Nicolas Gill
Kanada (CAN)
Oroszország Jurij Sztyopkin
Oroszország (RUS)
Franciaország Stéphane Traineau
Franciaország (FRA)
2004, Athén Fehéroroszország Ihar Makarav
Fehéroroszország (BLR)
Dél-Korea Csang Szongho
Dél-Korea (KOR)
Németország Michael Jurack
Németország (GER)
Izrael Arik Zeevi
Izrael (ISR)
2008, Peking
részletek
Mongólia Najdangín Tüvsinbajar
Mongólia (MGL)
Kazahsztán Aszhat Zsitkejev
Kazahsztán (KAZ)
Azerbajdzsán Mövlud Mirəliyev
Azerbajdzsán (AZE)
Hollandia Henk Grol
Hollandia (NED)
2012, London
részletek
Oroszország Tagir Hajbulajev
Oroszország (RUS)
Mongólia Najdangín Tüvsinbajar
Mongólia (MGL)
Németország Dimitri Peters
Németország (GER)
Hollandia Henk Grol
Hollandia (NED)

Nehézsúly[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • plusz 80 kg (1964)
  • plusz 93 kg (1972–1976)
  • plusz 95 kg (1980–1992)
  • plusz 100 kg (1996–)
Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1964, Tokió Japán Inokuma Iszao
Japán (JPN)
Kanada Doug Rogers
Kanada (CAN)
Szovjetunió Parnaoz Csikviladze
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Anzor Kiknadze
Szovjetunió (URS)
1968 Mexikóváros Nem szerepelt az olimpiai programban
1972, München Hollandia Wim Ruska
Hollandia (HOL)
NSZK Klaus Glahn
NSZK (FRG)
Japán Nisimura Motoki
Japán (JPN)
Szovjetunió Givi Onasvili
Szovjetunió (URS)
1976, Montréal Szovjetunió Szerhij Novikov
Szovjetunió (URS)
NSZK Günther Neureuther
NSZK (FRG)
Egyesült Államok Allen Coage
Egyesült Államok (USA)
Japán Endó Szumio
Japán (JPN)
1980, Moszkva Franciaország Angelo Parisi
Franciaország (FRA)
Bulgária Dimitar Zaprianov
Bulgária (BUL)
Jugoszlávia Radomir Kovačević
Jugoszlávia (YUG)
Csehszlovákia Vladimír Kocman
Csehszlovákia (TCH)
1984, Los Angeles Japán Szaitó Hitosi
Japán (JPN)
Franciaország Angelo Parisi
Franciaország (FRA)
Kanada Mark Berger
Kanada (CAN)
Dél-Korea Cso Jong-Csul
Dél-Korea (KOR)
1988, Szöul Japán Szaitó Hitosi
Japán (JPN)
NDK Henry Stöhr
NDK (GDR)
Dél-Korea Cso Jong-Csul
Dél-Korea (KOR)
Szovjetunió Grigorij Vericsev
Szovjetunió (URS)
1992, Barcelona Egyesített Csapat David Hahalejsvili
Egyesített Csapat (EUN)
Japán Ogava Naoja
Japán (JPN)
Magyarország Csősz Imre
Magyarország (HUN)
Franciaország David Douillet
Franciaország (FRA)
1996, Atlanta Franciaország David Douillet
Franciaország (FRA)
Spanyolország Ernesto Pérez
Spanyolország (ESP)
Németország Frank Möller
Németország (GER)
Belgium Harry Van Barneveld
Belgium (BEL)
2000, Sydney Franciaország David Douillet
Franciaország (FRA)
Japán Sinohara Sinicsi
Japán (JPN)
Észtország Indrek Pertelson
Észtország (EST)
Oroszország Tamerlan Tmenov
Oroszország (RUS)
2004, Athén Japán Szuzuki Keidzsi
Japán (JPN)
Oroszország Tamerlan Tmenov
Oroszország (RUS)
Hollandia Dennis van der Geest
Hollandia (NED)
Észtország Indrek Pertelson
Észtország (EST)
2008, Peking
részletek
Japán Isii Szatosi
Japán (JPN)
Üzbegisztán Abdullo Tangriyev
Üzbegisztán (UZB)
Kuba Oscar Braison
Kuba (CUB)
Franciaország Teddy Riner
Franciaország (FRA)
2012, London
részletek
Franciaország Teddy Riner
Franciaország (FRA)
Oroszország Alekszandr Mihajlin
Oroszország (RUS)
Brazília Rafael Silva
Brazília (BRA)
Németország Andreas Tölzer
Németország (GER)

Abszolút kategória[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1964, Tokió Hollandia Anton Geesink
Hollandia (HOL)
Japán Kaminaga Akio
Japán (JPN)
Ausztrália Theodore Boronovskis
Ausztrália (AUS)
Egyesült Német Csapat Klaus Glahn
Egyesült Német Csapat (EUA)
1968 Mexikóváros Nem szerepelt az olimpiai programban
1972, München Hollandia Wim Ruska
Hollandia (HOL)
Szovjetunió Vitalij Kuznyecov
Szovjetunió (URS)
Franciaország Jean-Claude Brondani
Franciaország (FRA)
Nagy-Britannia Angelo Parisi
Nagy-Britannia (GBR)
1976, Montréal Japán Uemura Haruki
Japán (JPN)
Nagy-Britannia Keith Remfry
Nagy-Britannia (GBR)
Dél-Korea Cso Dzse-Aki
Dél-Korea (KOR)
Szovjetunió Sota Csocsisvili
Szovjetunió (URS)
1980, Moszkva NDK Dietmar Lorenz
NDK (GDR)
Franciaország Angelo Parisi
Franciaország (FRA)
Magyarország Ozsvár András
Magyarország (HUN)
Nagy-Britannia Arthur Mapp
Nagy-Britannia (GBR)
1984, Los Angeles Japán Jamasita Jaszuhiro
Japán (JPN)
Egyiptom Mohamed Rasvan
Egyiptom (EGY)
NSZK Arthur Schnabel
NSZK (FRG)
Románia Mihai Cioc
Románia (ROM)

Férfi éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A nyári olimpiai játékok férfi éremtáblázata cselgáncsban Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. Japán Japán (JPN) 26 9 10 45
2. Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 9 12 10 31
3. Franciaország Franciaország (FRA) 7 5 16 28
4. Szovjetunió Szovjetunió (URS) 5 5 13 23
5. Hollandia Hollandia (NED) 4 0 9 13
6. Oroszország Oroszország (RUS) 3 3 5 11
7. Lengyelország Lengyelország (POL) 3 2 2 7
8. Grúzia Grúzia (GEO) 3 1 2 6
9. Brazília Brazília (BRA) 2 3 11 16
10. Olaszország Olaszország (ITA) 2 2 2 6
11. Németország Németország (GER) 2 1 8 11
12. Ausztria Ausztria (AUT) 2 1 1 4
13. Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 2 0 1 3
14. Kuba Kuba (CUB) 1 4 6 11
15. NSZK NSZK (FRG) 1 4 3 8
16. Magyarország Magyarország (HUN) 1 3 4 8
17. NDK NDK (GDR) 1 2 6 9
18. Mongólia Mongólia (MGL) 1 2 4 7
19. Svájc Svájc (SUI) 1 1 2 4
20. Belgium Belgium (BEL) 1 0 2 3
21. Azerbajdzsán Azerbajdzsán (AZE) 1 0 1 2
Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 1 0 1 2
Görögország Görögország (GRE) 1 0 1 2
24. Törökország Törökország (TUR) 1 0 0 1
25. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 0 5 7 12
26. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 0 3 6 9
27. Kanada Kanada (CAN) 0 2 3 5
28. Üzbegisztán Üzbegisztán (UZB) 0 2 2 4
29. Bulgária Bulgária (BUL) 0 1 2 3
Ukrajna Ukrajna (UKR) 0 1 2 3
31. Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 0 1 1 2
Egyiptom Egyiptom (EGY) 0 1 1 2
33. Algéria Algéria (ALG) 0 1 0 1
Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 0 1 0 1
Spanyolország Spanyolország (ESP) 0 1 0 1
Szlovákia Szlovákia (SVK) 0 1 0 1
37. Észtország Észtország (EST) 0 0 3 3
38. Észak-Korea Észak-Korea (PRK) 0 0 2 2
Izrael Izrael (ISR) 0 0 2 2
Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG) 0 0 2 2
Románia Románia (ROU) 0 0 2 2
42. Ausztrália Ausztrália (AUS) 0 0 1 1
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 0 0 1 1
Izland Izland (ISL) 0 0 1 1
Kirgizisztán Kirgizisztán (KGZ) 0 0 1 1
Lettország Lettország (LAT) 0 0 1 1
Portugália Portugália (POR) 0 0 1 1
Tádzsikisztán Tádzsikisztán (TJK) 0 0 1 1
Összesen 81 80 162 323

Nők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Légsúly[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • 48 kg
Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1992, Barcelona Franciaország Cécile Nowak
Franciaország (FRA)
Japán Tamura Rjóko
Japán (JPN)
Kuba Amarilis Savón
Kuba (CUB)
Törökország Hülya Şenyurt
Törökország (TUR)
1996, Atlanta Észak-Korea Kje Szunhi
Észak-Korea (PRK)
Japán Tamura Rjóko
Japán (JPN)
Kuba Amarilis Savón
Kuba (CUB)
Spanyolország Yolanda Soler
Spanyolország (ESP)
2000, Sydney Japán Tamura Rjóko
Japán (JPN)
Oroszország Ljubov Bruletova
Oroszország (RUS)
Németország Anna-Maria Gradante
Németország (GER)
Belgium Ann Simons
Belgium (BEL)
2004, Athén Japán Tani Rjóko
Japán (JPN)
Franciaország Frédérique Jossinet
Franciaország (FRA)
Németország Julia Matijass
Németország (GER)
Kína Kao Feng
Kína (CHN)
2008, Peking
részletek
Románia Alina Dumitru
Románia (ROU)
Kuba Yanet Bermoy
Kuba (CUB)
Argentína Paula Pareto
Argentína (ARG)
Japán Tani Rjóko
Japán (JPN)
2012, London
részletek
Brazília Sarah Menezes
Brazília (BRA)
Románia Alina Dumitru
Románia (ROU)
Magyarország Csernoviczki Éva
Magyarország (HUN)
Belgium Charline Van Snick
Belgium (BEL)

Harmatsúly[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • 52 kg
Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1992, Barcelona Spanyolország Almudena Muñoz
Spanyolország (ESP)
Japán Mizogucsi Noriko
Japán (JPN)
Kína Li Csong-jün
Kína (CHN)
Nagy-Britannia Sharon Rendle
Nagy-Britannia (GBR)
1996, Atlanta Franciaország Marie-Claire Restoux
Franciaország (FRA)
Dél-Korea Hjon Szukhi
Dél-Korea (KOR)
Japán Szugavara Noriko
Japán (JPN)
Kuba Legna Verdecia
Kuba (CUB)
2000, Sydney Kuba Legna Verdecia
Kuba (CUB)
Japán Narazaki Noriko
Japán (JPN)
Kína Liu Jü-hsziang
Kína (CHN)
Észak-Korea Kje Szunhi
Észak-Korea (PRK)
2004, Athén Kína Hszien Tung-mej
Kína (CHN)
Japán Jokoszava Juki
Japán (JPN)
Kuba Amarilis Savón
Kuba (CUB)
Belgium Ilse Heylen
Belgium (BEL)
2008, Peking
részletek
Kína Hszien Tung-mej
Kína (CHN)
Észak-Korea An Kume
Észak-Korea (PRK)
Algéria Szorája Haddád
Algéria (ALG)
Japán Nakamura Miszato
Japán (JPN)
2012, London
részletek
Észak-Korea An Kume
Észak-Korea (PRK)
Kuba Yanet Bermoy
Kuba (CUB)
Olaszország Rosalba Forciniti
Olaszország (ITA)
Franciaország Priscilla Gneto
Franciaország (FRA)

Könnyűsúly[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • 56 kg (1992–1996)
  • 57 kg (2000–)
Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1992, Barcelona Spanyolország Míriam Blasco
Spanyolország (ESP)
Nagy-Britannia Nicola Fairbrother
Nagy-Britannia (GBR)
Kuba Driulis González
Kuba (CUB)
Japán Tateno Csijori
Japán (JPN)
1996, Atlanta Kuba Driulis González
Kuba (CUB)
Dél-Korea Csong Szonjong
Dél-Korea (KOR)
Spanyolország Isabel Fernández
Spanyolország (ESP)
Belgium Marisabel Lomba
Belgium (BEL)
2000, Sydney Spanyolország Isabel Fernández
Spanyolország (ESP)
Kuba Driulis González
Kuba (CUB)
Japán Kuszakabe Kie
Japán (JPN)
Ausztrália Pekli Mária
Ausztrália (AUS)
2004, Athén Németország Yvonne Bönisch
Németország (GER)
Észak-Korea Kje Szunhi
Észak-Korea (PRK)
Hollandia Deborah Gravenstijn
Hollandia (NED)
Kuba Yurisleidy Lupetey
Kuba (CUB)
2008, Peking
részletek
Olaszország Giulia Quintavalle
Olaszország (ITA)
Hollandia Deborah Gravenstijn
Hollandia (NED)
Brazília Ketleyn Quadros
Brazília (BRA)
Kína Hszü Jen
Kína (CHN)
2012, London
részletek
Japán Macumoto Kaori
Japán (JPN)
Románia Corina Căprioriu
Románia (ROU)
Egyesült Államok Marti Malloy
Egyesült Államok (USA)
Franciaország Automne Pavia
Franciaország (FRA)

Váltósúly[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • 61 kg (1992–1996)
  • 63 kg (2000–)
Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1992, Barcelona Franciaország Cathérine Fleury
Franciaország (FRA)
Izrael Yael Arad
Izrael (ISR)
Egyesített Csapat Jelena Petrova
Egyesített Csapat (EUN)
Kína Csang Tö
Kína (CHN)
1996, Atlanta Japán Emoto Júko
Japán (JPN)
Belgium Gella Vandecaveye
Belgium (BEL)
Hollandia Jenny Gal
Hollandia (NED)
Dél-Korea Csong Szongszuk
Dél-Korea (KOR)
2000, Sydney Franciaország Séverine Vandenhende
Franciaország (FRA)
Kína Li Szu-fang
Kína (CHN)
Dél-Korea Csong Szongszuk
Dél-Korea (KOR)
Belgium Gella Vandecaveye
Belgium (BEL)
2004, Athén Japán Tanimoto Ajumi
Japán (JPN)
Ausztria Claudia Heill
Ausztria (AUT)
Szlovénia Urška Žolnir
Szlovénia (SLO)
Kuba Driulis González
Kuba (CUB)
2008, Peking
részletek
Japán Tanimoto Ajumi
Japán (JPN)
Franciaország Lucie Décosse
Franciaország (FRA)
Hollandia Elisabeth Willeboordse
Hollandia (NED)
Észak-Korea Von Ogim
Észak-Korea (PRK)
2012, London
részletek
Szlovénia Urška Žolnir
Szlovénia (SLO)
Kína Hszu Li-li
Kína (CHN)
Japán Ueno Josije
Japán (JPN)
Franciaország Gévrise Émane
Franciaország (FRA)

Középsúly[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • 66 kg (1992–1996)
  • 70 kg (2000–)
Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1992, Barcelona Kuba Odalis Revé
Kuba (CUB)
Olaszország Emanuela Pierantozzi
Olaszország (ITA)
Nagy-Britannia Kate Howey
Nagy-Britannia (GBR)
Belgium Heidi Rakels
Belgium (BEL)
1996, Atlanta Dél-Korea Cso Minszon
Dél-Korea (KOR)
Lengyelország Aneta Szczepańska
Lengyelország (POL)
Kína Vang Hszian-po
Kína (CHN)
Hollandia Claudia Zwiers
Hollandia (NED)
2000, Sydney Kuba Sibelis Veranes
Kuba (CUB)
Nagy-Britannia Kate Howey
Nagy-Britannia (GBR)
Dél-Korea Cso Minszon
Dél-Korea (KOR)
Olaszország Ylenia Scapin
Olaszország (ITA)
2004, Athén Japán Ueno Maszae
Japán (JPN)
Hollandia Edith Bosch
Hollandia (NED)
Kína Csin Tung-ja
Kína (CHN)
Németország Annett Böhm
Németország (GER)
2008, Peking
részletek
Japán Ueno Maszae
Japán (JPN)
Kuba Anaysi Hernández
Kuba (CUB)
Egyesült Államok Ronda Rousey
Egyesült Államok (USA)
Hollandia Edith Bosch
Hollandia (NED)
2012, London
részletek
Franciaország Lucie Décosse
Franciaország (FRA)
Németország Kerstin Thiele
Németország (GER)
Kolumbia Yuri Alvear
Kolumbia (COL)
Hollandia Edith Bosch
Hollandia (NED)

Félnehézsúly[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • 72 kg (1992–1996)
  • 78 kg (2000–)
Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1992, Barcelona Dél-Korea Kim Midzsong
Dél-Korea (KOR)
Japán Tanabe Jóko
Japán (JPN)
Hollandia Irene de Kok
Hollandia (NED)
Franciaország Laetitia Meignan
Franciaország (FRA)
1996, Atlanta Belgium Ulla Werbrouck
Belgium (BEL)
Japán Tanabe Jóko
Japán (JPN)
Kuba Diadenis Luna
Kuba (CUB)
Olaszország Ylenia Scapin
Olaszország (ITA)
2000, Sydney Kína Tang Lin
Kína (CHN)
Franciaország Céline Lebrun
Franciaország (FRA)
Olaszország Emanuela Pierantozzi
Olaszország (ITA)
Románia Simona Richter
Románia (ROM)
2004, Athén Japán Anno Noriko
Japán (JPN)
Kína Liu Hszia
Kína (CHN)
Olaszország Lucia Morico
Olaszország (ITA)
Kuba Yurisel Laborde
Kuba (CUB)
2008, Peking
részletek
Kína Jang Hsziu-li
Kína (CHN)
Kuba Yalennis Castillo
Kuba (CUB)
Dél-Korea Csong Gjongmi
Dél-Korea (KOR)
Franciaország Stéphanie Possamaï
Franciaország (FRA)
2012, London
részletek
Egyesült Államok Kayla Harrison
Egyesült Államok (USA)
Nagy-Britannia Gemma Gibbons
Nagy-Britannia (GBR)
Franciaország Audrey Tcheuméo
Franciaország (FRA)
Brazília Mayra Aguiar
Brazília (BRA)

Nehézsúly[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • 72 kg (1992–1996)
  • 78 kg (2000-)
Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1992, Barcelona Kína Csuang Hsziao-jan
Kína (CHN)
Kuba Estela Rodríguez
Kuba (CUB)
Franciaország Natalia Lupino
Franciaország (FRA)
Japán Szakaue Jóko
Japán (JPN)
1996, Atlanta Kína Szun Fu-ming
Kína (CHN)
Kuba Estela Rodríguez
Kuba (CUB)
Franciaország Christine Cicot
Franciaország (FRA)
Németország Johanna Hagn
Németország (GER)
2000, Sydney Kína Juan Hua
Kína (CHN)
Kuba Daima Beltrán
Kuba (CUB)
Dél-Korea Kim Szonjong
Dél-Korea (KOR)
Japán Jamasita Majumi
Japán (JPN)
2004, Athén Japán Cukada Maki
Japán (JPN)
Kuba Daima Beltrán
Kuba (CUB)
Oroszország Tea Donguzasvili
Oroszország (RUS)
Kína Szun Fu-ming
Kína (CHN)
2008, Peking
részletek
Kína Tung Ven
Kína (CHN)
Japán Cukada Maki
Japán (JPN)
Szlovénia Lucija Polavder
Szlovénia (SLO)
Kuba Idalys Ortíz
Kuba (CUB)
2012, London
részletek
Kuba Idalys Ortíz
Kuba (CUB)
Japán Szugimoto Mika
Japán (JPN)
Nagy-Britannia Karina Bryant
Nagy-Britannia (GBR)
Kína Tung Ven
Kína (CHN)

Női éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A nyári olimpiai játékok női éremtáblázata cselgáncsban Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. Japán Japán (JPN) 10 9 8 27
2. Kína Kína (CHN) 8 3 9 20
3. Kuba Kuba (CUB) 5 9 10 24
4. Franciaország Franciaország (FRA) 5 3 8 16
5. Spanyolország Spanyolország (ESP) 3 0 2 5
6. Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 2 2 5 9
7. Észak-Korea Észak-Korea (PRK) 2 2 2 6
8. Románia Románia (ROU) 1 2 1 4
9. Belgium Belgium (BEL) 1 1 6 8
10. Olaszország Olaszország (ITA) 1 1 5 7
11. Németország Németország (GER) 1 1 4 6
12. Brazília Brazília (BRA) 1 0 2 3
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1 0 2 3
Szlovénia Szlovénia (SLO) 1 0 2 3
15. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 0 3 3 6
16. Hollandia Hollandia (NED) 0 2 7 9
17. Oroszország Oroszország (RUS) 0 1 1 2
18. Ausztria Ausztria (AUT) 0 1 0 1
Izrael Izrael (ISR) 0 1 0 1
Lengyelország Lengyelország (POL) 0 1 0 1
21. Algéria Algéria (ALG) 0 0 1 1
Argentína Argentína (ARG) 0 0 1 1
Ausztrália Ausztrália (AUS) 0 0 1 1
Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 0 0 1 1
Kolumbia Kolumbia (COL) 0 0 1 1
Magyarország Magyarország (HUN) 0 0 1 1
Törökország Törökország (TUR) 0 0 1 1
Összesen 42 42 84 168

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • Judo (angol nyelven). sports-reference.com. (Hozzáférés: 2010. november 3.)

Kapcsolódó szócikkek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]