Olimpiai érmesek listája sífutásban

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Sífutás a téli olimpiai játékokon
Cross country skiing pictogram.svg
Sportág Sífutás
Sportág szövetsége FIS
Versenyszámok
  Férfi Női
Egyéni 4 4  
Csapat 2 2
Olimpiai játékok

Érmesek listája

Ez a lap az olimpiai érmesek listája sífutásban 1924-től 2014-ig.

Összesített éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

(A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)

A téli olimpiai játékok összesített éremtáblázata sífutásban Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. Norvégia Norvégia (NOR) 40 38 29 107
2. Svédország Svédország (SWE) 29 22 23 74
3. Szovjetunió Szovjetunió (URS) 25 22 21 68
4. Finnország Finnország (FIN) 20 24 32 76
5. Oroszország Oroszország (RUS) 14 10 9 33
6. Olaszország Olaszország (ITA) 9 12 13 34
7. Észtország Észtország (EST) 4 2 1 7
8. Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 3 2 4 9
9. Svájc Svájc (SUI) 3 0 4 7
10. Németország Németország (GER) 2 9 4 15
11. Lengyelország Lengyelország (POL) 2 1 2 5
12. NDK NDK (GDR) 2 1 1 4
13. Kanada Kanada (CAN) 2 1 0 3
14. Csehország Csehország (CZE) 1 5 3 9
15. Ausztria Ausztria (AUT) 1 2 2 5
16. Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 1 2 1 4
17. Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 0 1 4 5
18. Franciaország Franciaország (FRA) 0 1 1 2
19. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 0 1 0 1
20. Szlovénia Szlovénia (SLO) 0 0 2 2
21. Bulgária Bulgária (BUL) 0 0 1 1
Összesen 158 156 157 471

Férfiak[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

10 km[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1992, Albertville Norvégia Vegard Ulvang
Norvégia (NOR)
Olaszország Marco Albarello
Olaszország (ITA)
Svédország Christer Majbäck
Svédország (SWE)
1994, Lillehammer Norvégia Bjørn Dæhlie
Norvégia (NOR)
Kazahsztán Vlagyimir Szmirnov
Kazahsztán (KAZ)
Olaszország Marco Albarello
Olaszország (ITA)
1998, Nagano Norvégia Bjørn Dæhlie
Norvégia (NOR)
Ausztria Markus Gandler
Ausztria (AUT)
Finnország Mika Myllylä
Finnország (FIN)

15 km[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1956, Cortina d’Ampezzo Norvégia Hallgeir Brenden
Norvégia (NOR)
Svédország Sixten Jernberg
Svédország (SWE)
Szovjetunió Pavel Kolcsin
Szovjetunió (URS)
1960, Squaw Valley Norvégia Haakon Brusveen
Norvégia (NOR)
Svédország Sixten Jernberg
Svédország (SWE)
Finnország Veikko Hakulinen
Finnország (FIN)
1964, Innsbruck Finnország Eero Mäntyranta
Finnország (FIN)
Norvégia Harald Grønningen
Norvégia (NOR)
Svédország Sixten Jernberg
Svédország (SWE)
1968, Grenoble Norvégia Harald Grønningen
Norvégia (NOR)
Finnország Eero Mäntyranta
Finnország (FIN)
Svédország Gunnar Larsson
Svédország (SWE)
1972, Szapporo Svédország Sven-Åke Lundbäck
Svédország (SWE)
Szovjetunió Fjodor Szimasev
Szovjetunió (URS)
Norvégia Ivar Formo
Norvégia (NOR)
1976, Innsbruck Szovjetunió Nyikolaj Bazsukov
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Jevgenyij Beljajev
Szovjetunió (URS)
Finnország Arto Koivisto
Finnország (FIN)
1980, Lake Placid Svédország Thomas Wassberg
Svédország (SWE)
Finnország Juha Mieto
Finnország (FIN)
Norvégia Ove Aunli
Norvégia (NOR)
1984, Szarajevó Svédország Gunde Svan
Svédország (SWE)
Finnország Aki Karvonen
Finnország (FIN)
Finnország Harri Kirvesniemi
Finnország (FIN)
1988, Calgary Szovjetunió Mihail Gyevjatyjarov
Szovjetunió (URS)
Norvégia Pål Gunnar Mikkelsplass
Norvégia (NOR)
Szovjetunió Vlagyimir Szmirnov
Szovjetunió (URS)
1992–1998 Nem szerepelt az olimpiai programban
2002, Salt Lake City Észtország Andrus Veerpalu
Észtország (EST)
Norvégia Frode Estil
Norvégia (NOR)
Észtország Jaak Mae
Észtország (EST)
2006, Torino Észtország Andrus Veerpalu
Észtország (EST)
Csehország Lukáš Bauer
Csehország (CZE)
Németország Tobias Angerer
Németország (GER)
2010, Vancouver Svájc Dario Cologna
Svájc (SUI)
Olaszország Pietro Piller Cottrer
Olaszország (ITA)
Csehország Lukáš Bauer
Csehország (CZE)
2014, Szocsi Svájc Dario Cologna
Svájc (SUI)
Svédország Johan Olsson
Svédország (SWE)
Svédország Daniel Richardsson
Svédország (SWE)

18 km[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1924, Chamonix Norvégia Thorleif Haug
Norvégia (NOR)
Norvégia Johan Grøttumsbråten
Norvégia (NOR)
Finnország Tapani Niku
Finnország (FIN)
1928, St. Moritz Norvégia Johan Grøttumsbråten
Norvégia (NOR)
Norvégia Ole Hegge
Norvégia (NOR)
Norvégia Reidar Ødegaard
Norvégia (NOR)
1932, Lake Placid Svédország Sven Utterström
Svédország (SWE)
Svédország Axel Wikström
Svédország (SWE)
Finnország Veli Saarinen
Finnország (FIN)
1936, Garmisch-Partenkirchen Svédország Erik Larsson
Svédország (SWE)
Norvégia Oddbjørn Hagen
Norvégia (NOR)
Finnország Pekka Niemi
Finnország (FIN)
1948, St. Moritz Svédország Martin Lundström
Svédország (SWE)
Svédország Nils Östensson
Svédország (SWE)
Svédország Gunnar Eriksson
Svédország (SWE)
1952, Oslo Norvégia Hallgeir Brenden
Norvégia (NOR)
Finnország Tapio Mäkelä
Finnország (FIN)
Finnország Paavo Lonkila
Finnország (FIN)

30 km[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1956, Cortina d’Ampezzo Finnország Veikko Hakulinen
Finnország (FIN)
Svédország Sixten Jernberg
Svédország (SWE)
Szovjetunió Pavel Kolcsin
Szovjetunió (URS)
1960, Squaw Valley Svédország Sixten Jernberg
Svédország (SWE)
Svédország Rolf Rämgård
Svédország (SWE)
Szovjetunió Nyikolaj Anyikin
Szovjetunió (URS)
1964, Innsbruck Finnország Eero Mäntyranta
Finnország (FIN)
Norvégia Harald Grønningen
Norvégia (NOR)
Szovjetunió Igor Voroncsihin
Szovjetunió (URS)
1968, Grenoble Olaszország Franco Nones
Olaszország (ITA)
Norvégia Odd Martinsen
Norvégia (NOR)
Finnország Eero Mäntyranta
Finnország (FIN)
1972, Szapporo Szovjetunió Vjacseszlav Vegyenyin
Szovjetunió (URS)
Norvégia Pål Tyldum
Norvégia (NOR)
Norvégia Johs Harviken
Norvégia (NOR)
1976, Innsbruck Szovjetunió Szergej Szaveljev
Szovjetunió (URS)
Egyesült Államok Bill Koch
Egyesült Államok (USA)
Szovjetunió Ivan Garanyin
Szovjetunió (URS)
1980, Lake Placid Szovjetunió Nyikolaj Zimjatov
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Vaszilij Rocsev
Szovjetunió (URS)
Bulgária Ivan Lebanov
Bulgária (BUL)
1984, Szarajevó Szovjetunió Nyikolaj Zimjatov
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Alekszandr Zavjalov
Szovjetunió (URS)
Svédország Gunde Svan
Svédország (SWE)
1988, Calgary Szovjetunió Alekszej Prokurorov
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Vlagyimir Szmirnov
Szovjetunió (URS)
Norvégia Vegard Ulvang
Norvégia (NOR)
1992, Albertville Norvégia Vegard Ulvang
Norvégia (NOR)
Norvégia Bjørn Dæhlie
Norvégia (NOR)
Norvégia Terje Langli
Norvégia (NOR)
1994, Lillehammer Norvégia Thomas Alsgaard
Norvégia (NOR)
Norvégia Bjørn Dæhlie
Norvégia (NOR)
Finnország Mika Myllylä
Finnország (FIN)
1998, Nagano Finnország Mika Myllylä
Finnország (FIN)
Norvégia Erling Jevne
Norvégia (NOR)
Olaszország Silvio Fauner
Olaszország (ITA)
2002, Salt Lake City Ausztria Christian Hoffman
Ausztria (AUT)
Ausztria Mikhail Botwinov
Ausztria (AUT)
Norvégia Kristen Skjeldal
Norvégia (NOR)

50 km[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1924, Chamonix Norvégia Thorleif Haug
Norvégia (NOR)
Norvégia Thoralf Strømstad
Norvégia (NOR)
Norvégia Johan Grøttumsbråten
Norvégia (NOR)
1928, St. Moritz Svédország Per Erik Hedlund
Svédország (SWE)
Svédország Gustaf Jonsson
Svédország (SWE)
Svédország Volger Andersson
Svédország (SWE)
1932, Lake Placid Finnország Veli Saarinen
Finnország (FIN)
Finnország Väinö Liikkanen
Finnország (FIN)
Norvégia Arne Rustadstuen
Norvégia (NOR)
1936, Garmisch-Partenkirchen Svédország Elis Wiklund
Svédország (SWE)
Svédország Axel Wikström
Svédország (SWE)
Svédország Nils-Joel Englund
Svédország (SWE)
1948, St. Moritz Svédország Nils Karlsson
Svédország (SWE)
Svédország Harald Eriksson
Svédország (SWE)
Finnország Benjamin Vanninen
Finnország (FIN)
1952, Oslo Finnország Veikko Hakulinen
Finnország (FIN)
Finnország Eero Kolehmainen
Finnország (FIN)
Norvégia Magnar Estenstad
Norvégia (NOR)
1956, Cortina d’Ampezzo Svédország Sixten Jernberg
Svédország (SWE)
Finnország Veikko Hakulinen
Finnország (FIN)
Szovjetunió Fjodor Tyerentyjev
Szovjetunió (URS)
1960, Squaw Valley Finnország Kalevi Hämäläinen
Finnország (FIN)
Finnország Veikko Hakulinen
Finnország (FIN)
Svédország Rolf Rämgård
Svédország (SWE)
1964, Innsbruck Svédország Sixten Jernberg
Svédország (SWE)
Svédország Assar Rönnlund
Svédország (SWE)
Finnország Arto Tiainen
Finnország (FIN)
1968, Grenoble Norvégia Ole Ellefsæter
Norvégia (NOR)
Szovjetunió Vjacseszlav Vegyenyin
Szovjetunió (URS)
Svájc Josef Haas
Svájc (SUI)
1972, Szapporo Norvégia Pål Tyldum
Norvégia (NOR)
Norvégia Magne Myrmo
Norvégia (NOR)
Szovjetunió Vjacseszlav Vegyenyin
Szovjetunió (URS)
1976, Innsbruck Norvégia Ivar Formo
Norvégia (NOR)
NDK Gert-Dietmar Klause
NDK (GDR)
Svédország Benny Södergren
Svédország (SWE)
1980, Lake Placid Szovjetunió Nyikolaj Zimjatov
Szovjetunió (URS)
Finnország Juha Mieto
Finnország (FIN)
Szovjetunió Alekszandr Zavjalov
Szovjetunió (URS)
1984, Szarajevó Svédország Thomas Wassberg
Svédország (SWE)
Svédország Gunde Svan
Svédország (SWE)
Finnország Aki Karvonen
Finnország (FIN)
1988, Calgary Svédország Gunde Svan
Svédország (SWE)
Olaszország Maurilio De Zolt
Olaszország (ITA)
Svájc Andy Grünenfelder
Svájc (SUI)
1992, Albertville Norvégia Bjørn Dæhlie
Norvégia (NOR)
Olaszország Maurilio De Zolt
Olaszország (ITA)
Olaszország Giorgio Vanzetta
Olaszország (ITA)
1994, Lillehammer Kazahsztán Vlagyimir Szmirnov
Kazahsztán (KAZ)
Finnország Mika Myllylä
Finnország (FIN)
Norvégia Sture Sivertsen
Norvégia (NOR)
1998, Nagano Norvégia Bjørn Dæhlie
Norvégia (NOR)
Svédország Niklas Jonsson
Svédország (SWE)
Ausztria Christian Hoffmann
Ausztria (AUT)
2002, Salt Lake City Oroszország Mihail Ivanov
Oroszország (RUS)
Észtország Andrus Veerpalu
Észtország (EST)
Norvégia Odd-Bjørn Hjelmeset
Norvégia (NOR)
2006, Torino Olaszország Giorgio Di Centa
Olaszország (ITA)
Oroszország Jevgenyij Gyementyjev
Oroszország (RUS)
Ausztria Mikhail Botwinov
Ausztria (AUT)
2010, Vancouver Norvégia Petter Northug
Norvégia (NOR)
Németország Axel Teichmann
Németország (GER)
Svédország Johan Olsson
Svédország (SWE)
2014, Szocsi Oroszország Alekszandr Ljogkov
Oroszország (RUS)
Oroszország Makszim Vilegzsanyin
Oroszország (RUS)
Oroszország Ilja Csernouszov
Oroszország (RUS)

4 × 10 km-es váltó[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1936, Garmisch-Partenkirchen Finnország Finnország (FIN)
Sulo Nurmela
Klaes Karppinen
Matti Lähde
Källe Jalkanen
Norvégia Norvégia (NOR)
Oddbjørn Hagen
Olaf Hoffsbakken
Sverre Brodahl
Bjarne Iversen
Svédország Svédország (SWE)
John Berger
Erik Larsson
Arthur Häggblad
Martin Matsbo
1948, St. Moritz Svédország Svédország (SWE)
Nils Östensson
Nils Täpp
Gunnar Eriksson
Martin Lundström
Finnország Finnország (FIN)
Lauri Silvennoinen
Teuvo Laukkanen
Sauli Rytky
August Kiuru
Norvégia Norvégia (NOR)
Erling Evensen
Olav Økern
Reidar Nyborg
Olav Hagen
1952, Oslo Finnország Finnország (FIN)
Heikki Hasu
Paavo Lonkila
Urpo Korhonen
Tapio Mäkelä
Norvégia Norvégia (NOR)
Magnar Estenstad
Mikal Kirkholt
Martin Stokken
Hallgeir Brenden
Svédország Svédország (SWE)
Nils Täpp
Sigurd Andersson
Enar Josefsson
Martin Lundström
1956, Cortina d’Ampezzo Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Fjodor Tyerentyjev
Pavel Kolcsin
Nyikolaj Anyikin
Vlagyimir Kuzin
Finnország Finnország (FIN)
August Kiuru
Jorma Kortelainen
Arvo Viitanen
Veikko Hakulinen
Svédország Svédország (SWE)
Lennart Larsson
Gunnar Samuelsson
Per-Erik Larsson
Sixten Jernberg
1960, Squaw Valley Finnország Finnország (FIN)
Toimi Alatalo
Eero Mäntyranta
Väinö Huhtala
Veikko Hakulinen
Norvégia Norvégia (NOR)
Harald Grønningen
Hallgeir Brenden
Einar Østby
Haakon Brusveen
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Anatolij Seljuhin
Gennagyij Vaganov
Alekszej Kuznyecov
Nyikolaj Anyikinin
1964, Innsbruck Svédország Svédország (SWE)
Karl-Åke Asph
Sixten Jernberg
Janne Stefansson
Assar Rönnlund
Finnország Finnország (FIN)
Väinö Huhtala
Arto Tiainen
Kalevi Laurila
Eero Mäntyranta
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Ivan Utrobin
Gennagyij Vaganov
Igor Voroncsihin
Pavel Kolcsin
1968, Grenoble Norvégia Norvégia (NOR)
Odd Martinsen
Pål Tyldum
Harald Grønningen
Ole Ellefsæter
Svédország Svédország (SWE)
Jan Halvarsson
Bjarne Andersson
Gunnar Larsson
Assar Rönnlund
Finnország Finnország (FIN)
Kalevi Oikarainen
Hannu Taipale
Kalevi Laurila
Eero Mäntyranta
1972, Szapporo Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Vlagyimir Voronkov
Jurij Szkobov
Fjodor Szimasev
Vjacseszlav Vegyenyin
Norvégia Norvégia (NOR)
Oddvar Brå
Pål Tyldum
Ivar Formo
Johs Harviken
Svájc Svájc (SUI)
Alfred Kälin
Albert Giger
Alois Kälin
Eduard Hauser
1976, Innsbruck Finnország Finnország (FIN)
Matti Pitkänen
Juha Mieto
Pertti Teurajärvi
Arto Koivisto
Norvégia Norvégia (NOR)
Pål Tyldum
Einar Sagstuen
Ivar Formo
Odd Martinsen
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Jevgenyij Beljajev
Nyikolaj Bazsukov
Szergej Szaveljev
Ivan Garanyin
1980, Lake Placid Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Vaszilij Rocsev
Nyikolaj Bazsukov
Jevgenyij Beljajev
Nyikolaj Zimjatov
Norvégia Norvégia (NOR)
Lars-Erik Eriksen
Per Knut Aaland
Ove Aunli
Oddvar Brå
Finnország Finnország (FIN)
Harri Kirvesniemi
Pertti Teurajärvi
Matti Pitkänen
Juha Mieto
1984, Szarajevó Svédország Svédország (SWE)
Thomas Wassberg
Benny Tord Kohlberg
Jan Ottosson
Gunde Svan
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Olekszandr Batyuk
Alekszandr Zavjalov
Vlagyimir Nyikityin
Nyikolaj Zimjatov
Finnország Finnország (FIN)
Kari Ristanen
Juha Mieto
Harri Kirvesniemi
Aki Karvonen
1988, Calgary Svédország Svédország (SWE)
Jan Ottosson
Thomas Wassberg
Gunde Svan
Torgny Mogren
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Vlagyimir Szmirnov
Vlagyimir Szahnov
Mihail Gyevjatyjarov
Alekszej Prokurorov
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Radim Nyč
Václav Korunka
Pavel Benc
Ladislav Švanda
1992, Albertville Norvégia Norvégia (NOR)
Terje Langli
Vegard Ulvang
Kristen Skjeldal
Bjørn Dæhlie
Olaszország Olaszország (ITA)
Giuseppe Pulie
Marco Albarello
Giorgio Vanzetta
Silvio Fauner
Finnország Finnország (FIN)
Mika Kuusisto
Harri Kirvesniemi
Jari Räsänen
Jari Isometsä
1994, Lillehammer Olaszország Olaszország (ITA)
Maurilio De Zolt
Marco Albarello
Giorgio Vanzetta
Silvio Fauner
Norvégia Norvégia (NOR)
Sture Sivertsen
Vegard Ulvang
Thomas Alsgaard
Bjørn Dæhlie
Finnország Finnország (FIN)
Mika Myllylä
Harri Kirvesniemi
Jari Räsänen
Jari Isometsä
1998, Nagano Norvégia Norvégia (NOR)
Sture Sivertsen
Erling Jevne
Bjørn Dæhlie
Thomas Alsgaard
Olaszország Olaszország (ITA)
Marco Albarello
Fulvio Valbusa
Fabio Maj
Silvio Fauner
Finnország Finnország (FIN)
Harri Kirvesniemi
Mika Myllylä
Sami Repo
Jari Isometsä
2002, Salt Lake City Norvégia Norvégia (NOR)
Anders Aukland
Frode Estil
Kristen Skjeldal
Thomas Alsgaard
Olaszország Olaszország (ITA)
Fabio Maj
Giorgio di Centa
Pietro Piller Cottrer
Cristian Zorzi
Németország Németország (GER)
Jens Filbrich
Andreas Schlütter
Tobias Angerer
René Sommerfeldt
2006, Torino Olaszország Olaszország (ITA)
Fulvio Valbusa
Giorgio di Centa
Pietro Piller Cottrer
Cristian Zorzi
Németország Németország (GER)
Andreas Schlütter
Jens Filbrich
René Sommerfeldt
Tobias Angerer
Svédország Svédország (SWE)
Mats Larsson
Johan Olsson
Anders Södergren
Mathias Fredriksson
2010, Vancouver Svédország Svédország (SWE)
Daniel Rickardsson
Johan Olsson
Anders Södergren
Marcus Hellner
Norvégia Norvégia (NOR)
Martin Johnsrud Sundby
Odd-Bjørn Hjelmeset
Lars Berger
Petter Northug
Csehország Csehország (CZE)
Martin Jakš
Lukáš Bauer
Jiří Magál
Martin Koukal
2014, Szocsi Svédország Svédország (SWE)
Lars Nelson
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Marcus Hellner
Oroszország Oroszország (RUS)
Dmitrij Japarov
Alekszandr Besszmertnih
Alekszandr Ljogkov
Makszim Vilegzsanyin
Franciaország Franciaország (FRA)
Jean-Marc Gaillard
Maurice Manificat
Robin Duvillard
Ivan Perrillat Boiteux

Üldözéses verseny[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
10 km klasszikus egyenkénti indításos + 15 km szabad stílusú üldözéses
1992, Albertville Norvégia Bjørn Dæhlie
Norvégia (NOR)
Norvégia Vegard Ulvang
Norvégia (NOR)
Olaszország Giorgio Vanzetta
Olaszország (ITA)
1994, Lillehammer Norvégia Bjørn Dæhlie
Norvégia (NOR)
Kazahsztán Vlagyimir Szmirnov
Kazahsztán (KAZ)
Olaszország Silvio Fauner
Olaszország (ITA)
1998, Nagano Norvégia Thomas Alsgaard
Norvégia (NOR)
Norvégia Bjørn Dæhlie
Norvégia (NOR)
Kazahsztán Vlagyimir Szmirnov
Kazahsztán (KAZ)
10 km klasszikus egyenkénti indításos + 10 km szabad stílusú üldözéses
2002, Salt Lake City Norvégia Thomas Alsgaard
Norvégia (NOR)
Nem adták ki Svédország Per Elofsson
Svédország (SWE)
Norvégia Frode Estil
Norvégia (NOR)
15 km klasszikus, majd 15 km szabad stílus
2006, Torino Oroszország Jevgenyij Gyementyjev
Oroszország (RUS)
Norvégia Frode Estil
Norvégia (NOR)
Olaszország Pietro Piller Cottrer
Olaszország (ITA)
2010, Vancouver Svédország Marcus Hellner
Svédország (SWE)
Németország Tobias Angerer
Németország (GER)
Svédország Johan Olsson
Svédország (SWE)
2014, Szocsi Svájc Dario Cologna
Svájc (SUI)
Svédország Marcus Hellner
Svédország (SWE)
Norvégia Martin Johnsrud Sundby
Norvégia (NOR)

Sprint[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1,5 km klasszikus stílus
2002, Salt Lake City Norvégia Tor Arne Hetland
Norvégia (NOR)
Németország Peter Schlickenrieder
Németország (GER)
Olaszország Cristian Zorzi
Olaszország (ITA)
1,35 km szabad stílus
2006, Torino Svédország Björn Lind
Svédország (SWE)
Franciaország Roddy Darragon
Franciaország (FRA)
Svédország Thobias Fredriksson
Svédország (SWE)
1,5 km klasszikus stílus
2010, Vancouver Oroszország Nyikita Krjukov
Oroszország (RUS)
Oroszország Alekszandr Panzsinszkij
Oroszország (RUS)
Norvégia Petter Northug
Norvégia (NOR)
1,35 km szabad stílus
2014, Szocsi Norvégia Ola Vigen Hattestad
Norvégia (NOR)
Svédország Teodor Peterson
Svédország (SWE)
Svédország Emil Jönsson
Svédország (SWE)

Csapatsprint[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
2006, Torino Svédország Svédország (SWE)
Thobias Fredriksson
Björn Lind
Norvégia Norvégia (NOR)
Jens Arne Svartedal
Tor Arne Hetland
Oroszország Oroszország (RUS)
Ivan Alipov
Vaszilij Rocsev
2010, Vancouver Norvégia Norvégia (NOR)
Øystein Pettersen
Petter Northug
Németország Németország (GER)
Tim Tscharnke
Axel Teichmann
Oroszország Oroszország (RUS)
Nyikolaj Morilov
Alekszej Petuhov
2014, Szocsi Finnország Finnország (FIN)
Iivo Niskanen
Sami Jauhojärvi
Oroszország Oroszország (RUS)
Makszim Vilegzsanyin
Nyikita Krjukov
Svédország Svédország (SWE)
Emil Jönsson
Teodor Peterson

Férfi éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A téli olimpiai játékok éremtáblázata férfi sífutásban Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. Norvégia Norvégia (NOR) 30 26 15 71
2. Svédország Svédország (SWE) 23 16 20 59
3. Finnország Finnország (FIN) 12 13 19 44
4. Szovjetunió Szovjetunió (URS) 11 8 12 31
5. Olaszország Olaszország (ITA) 4 7 7 18
6. Oroszország Oroszország (RUS) 4 5 3 12
7. Svájc Svájc (SUI) 3 0 3 6
8. Észtország Észtország (EST) 2 1 1 4
9. Ausztria Ausztria (AUT) 1 2 2 5
10. Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 1 2 1 4
11. Németország Németország (GER) 0 5 2 7
12. Csehország Csehország (CZE) 0 1 2 3
13. Franciaország Franciaország (FRA) 0 1 1 2
14. NDK NDK (GDR) 0 1 0 1
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 0 1 0 1
16. Bulgária Bulgária (BUL) 0 0 1 1
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 0 0 1 1
Összesen 91 89 90 270

Nők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

5 km[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1964, Innsbruck Szovjetunió Klavgyija Bojarszkih
Szovjetunió (URS)
Finnország Mirja Lehtonen
Finnország (FIN)
Szovjetunió Alevtyina Kolcsina
Szovjetunió (URS)
1968, Grenoble Svédország Toini Gustafsson
Svédország (SWE)
Szovjetunió Galina Kulakova
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Alevtyina Kolcsina
Szovjetunió (URS)
1972, Szapporo Szovjetunió Galina Kulakova
Szovjetunió (URS)
Finnország Marjatta Kajosmaa
Finnország (FIN)
Csehszlovákia Helena Šikolová
Csehszlovákia (TCH)
1976, Innsbruck Finnország Helena Takalo
Finnország (FIN)
Szovjetunió Raisza Szmetanyina
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Nyina Baldicsova
Szovjetunió (URS)
1980, Lake Placid Szovjetunió Raisza Szmetanyina
Szovjetunió (URS)
Finnország Hilkka Riihivuori
Finnország (FIN)
Csehszlovákia Květa Jeriová
Csehszlovákia (TCH)
1984, Szarajevó Finnország Marja-Liisa Hämälainen
Finnország (FIN)
Norvégia Berit Aunli
Norvégia (NOR)
Csehszlovákia Květa Jeriová
Csehszlovákia (TCH)
1988, Calgary Finnország Marjo Matikainen
Finnország (FIN)
Szovjetunió Tamara Tyihonova
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Vida Vencienė
Szovjetunió (URS)
1992, Albertville Finnország Marjut Lukkarinen
Finnország (FIN)
Egyesített Csapat Ljubov Jegorova
Egyesített Csapat (EUN)
Egyesített Csapat Jelena Välbe
Egyesített Csapat (EUN)
1994, Lillehammer Oroszország Ljubov Jegorova
Oroszország (RUS)
Olaszország Manuela Di Centa
Olaszország (ITA)
Finnország Marja-Liisa Kirvesniemi
Finnország (FIN)
1998, Nagano Oroszország Larisza Lazutyina
Oroszország (RUS)
Csehország Kateřina Neumannová
Csehország (CZE)
Norvégia Bente Martinsen
Norvégia (NOR)

10 km[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1952, Oslo Finnország Lydia Wideman
Finnország (FIN)
Finnország Mirja Hietamies
Finnország (FIN)
Finnország Siiri Rantanen
Finnország (FIN)
1956, Cortina d’Ampezzo Szovjetunió Ljubov Kozireva
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Ragyja Jerosina
Szovjetunió (URS)
Svédország Sonja Edström
Svédország (SWE)
1960, Squaw Valley Szovjetunió Marija Guszakova
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Ljubov Kozireva
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Ragyja Jerosina
Szovjetunió (URS)
1964, Innsbruck Szovjetunió Klavgyija Bojarszkih
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Jevdokija Meksilo
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Marija Guszakova
Szovjetunió (URS)
1968, Grenoble Svédország Toini Gustafsson
Svédország (SWE)
Norvégia Berit Mørdre Lammedal
Norvégia (NOR)
Norvégia Inger Aufles
Norvégia (NOR)
1972, Szapporo Szovjetunió Galina Kulakova
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Alevtyina Oljunyina
Szovjetunió (URS)
Finnország Marjatta Kajosmaa
Finnország (FIN)
1976, Innsbruck Szovjetunió Raisza Szmetanyina
Szovjetunió (URS)
Finnország Helena Takalo
Finnország (FIN)
Szovjetunió Galina Kulakova
Szovjetunió (URS)
1980, Lake Placid NDK Barbara Petzold
NDK (GDR)
Finnország Hilkka Riihivuori
Finnország (FIN)
Finnország Helena Takalo
Finnország (FIN)
1984, Szarajevó Finnország Marja-Liisa Hämälainen
Finnország (FIN)
Szovjetunió Raisza Szmetanyina
Szovjetunió (URS)
Norvégia Britt Pettersen
Norvégia (NOR)
1988, Calgary Szovjetunió Vida Vencienė
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Raisza Szmetanyina
Szovjetunió (URS)
Finnország Marjo Matikainen
Finnország (FIN)
1992–1998 Nem szerepelt az olimpiai programban
2002, Salt Lake City Norvégia Bente Skari
Norvégia (NOR)
Oroszország Julija Csepalova
Oroszország (RUS)
Olaszország Stefania Belmondo
Olaszország (ITA)
2006, Torino Észtország Kristina Šmigun
Észtország (EST)
Norvégia Marit Bjørgen
Norvégia (NOR)
Norvégia Hilde G. Pedersen
Norvégia (NOR)
2010, Vancouver Svédország Charlotte Kalla
Svédország (SWE)
Észtország Kristina Šmigun-Vähi
Észtország (EST)
Norvégia Marit Bjørgen
Norvégia (NOR)
2014, Szocsi Lengyelország Justyna Kowalczyk
Lengyelország (POL)
Svédország Charlotte Kalla
Svédország (SWE)
Norvégia Therese Johaug
Norvégia (NOR)

15 km[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1992, Albertville Egyesített Csapat Ljubov Jegorova
Egyesített Csapat (EUN)
Finnország Marjut Lukkarinen
Finnország (FIN)
Egyesített Csapat Jelena Välbe
Egyesített Csapat (EUN)
1994, Lillehammer Olaszország Manuela Di Centa
Olaszország (ITA)
Oroszország Ljubov Jegorova
Oroszország (RUS)
Oroszország Nyina Gavriljuk
Oroszország (RUS)
1998, Nagano Oroszország Olga Danyilova
Oroszország (RUS)
Oroszország Larisza Lazutyina
Oroszország (RUS)
Norvégia Anita Moen-Guidon
Norvégia (NOR)
2002, Salt Lake City Olaszország Stefania Belmondo
Olaszország (ITA)
Csehország Kateřina Neumannová
Csehország (CZE)
Oroszország Julija Csepalova
Oroszország (RUS)

20 km[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1984, Szarajevó Finnország Marja-Liisa Hämälainen
Finnország (FIN)
Szovjetunió Raisza Szmetanyina
Szovjetunió (URS)
Norvégia Anne Jahren
Norvégia (NOR)
1988, Calgary Szovjetunió Tamara Tyihonova
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Anfisza Rezcova
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Raisza Szmetanyina
Szovjetunió (URS)

30 km[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1992, Albertville Olaszország Stefania Belmondo
Olaszország (ITA)
Egyesített Csapat Ljubov Jegorova
Egyesített Csapat (EUN)
Egyesített Csapat Jelena Välbe
Egyesített Csapat (EUN)
1994, Lillehammer Olaszország Manuela Di Centa
Olaszország (ITA)
Norvégia Marit Wold
Norvégia (NOR)
Finnország Marja-Liisa Kirvesniemi
Finnország (FIN)
1998, Nagano Oroszország Julija Csepalova
Oroszország (RUS)
Olaszország Stefania Belmondo
Olaszország (ITA)
Oroszország Larisza Lazutyina
Oroszország (RUS)
2002, Salt Lake City Olaszország Gabriella Paruzzi
Olaszország (ITA)
Olaszország Stefania Belmondo
Olaszország (ITA)
Norvégia Bente Skari
Norvégia (NOR)
2006, Torino Csehország Kateřina Neumannová
Csehország (CZE)
Oroszország Julija Csepalova
Oroszország (RUS)
Lengyelország Justyna Kowalczyk
Lengyelország (POL)
2010, Vancouver Lengyelország Justyna Kowalczyk
Lengyelország (POL)
Norvégia Marit Bjørgen
Norvégia (NOR)
Finnország Aino-Kaisa Saarinen
Finnország (FIN)
2014, Szocsi Norvégia Marit Bjørgen
Norvégia (NOR)
Norvégia Therese Johaug
Norvégia (NOR)
Norvégia Kristin Størmer Steira
Norvégia (NOR)

3 × 5 km-es váltó[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1956, Cortina d’Ampezzo Finnország Finnország (FIN)
Sirkka Polkunen
Mirja Hietamies
Siiri Rantanen
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Ljubov Kozireva
Alevtyina Kolcsina
Ragyja Jerosina
Svédország Svédország (SWE)
Irma Johansson
Anna-Lisa Eriksson
Sonja Edström
1960, Squaw Valley Svédország Svédország (SWE)
Irma Johansson
Britt Strandberg
Sonja Ruthström-Edström
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Ragyja Jerosina
Marija Guszakova
Ljubov Kozireva
Finnország Finnország (FIN)
Siiri Rantanen
Eeva Ruoppa
Toini Pöysti
1964, Innsbruck Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Alevtyina Kolcsina
Jevdokija Meksilo
Klavgyija Bojarszkih
Svédország Svédország (SWE)
Barbro Martinsson
Britt Strandberg
Toini Gustafsson
Finnország Finnország (FIN)
Senja Pusula
Toini Pöysti
Mirja Lehtonen
1968, Grenoble Norvégia Norvégia (NOR)
Inger Aufles
Babben Enger Damon
Berit Mørdre Lammedal
Svédország Svédország (SWE)
Britt Strandberg
Toini Gustafsson
Barbro Martinsson
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Alevtyina Kolcsina
Rita Acskina
Galina Kulakova
1972, Szapporo Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Ljubov Muhacsova
Alevtyina Oljunyina
Galina Kulakova
Finnország Finnország (FIN)
Helena Takalo
Hilkka Riihivuori
Marjatta Kajosmaa
Norvégia Norvégia (NOR)
Inger Aufles
Åslaug Dahl
Berit Mørdre

4 × 5 km-es váltó[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1976, Innsbruck Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Nyina Baldicsova
Zinaida Amoszova
Raisza Szmetanyina
Galina Kulakova
Finnország Finnország (FIN)
Liisa Suihkonen
Marjatta Kajosmaa
Hilkka Riihivuori
Helena Takalo
NDK NDK (GDR)
Monika Debertshäuser
Sigrun Krause
Barbara Petzold
Veronika Hesse
1980, Lake Placid NDK NDK (GDR)
Marlies Rostock
Carola Anding
Veronika Schmidt
Barbara Petzold
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Nyina Baldicsova
Nyina Rocseva
Galina Kulakova
Raisza Szmetanyina
Norvégia Norvégia (NOR)
Britt Pettersen
Anette Bøe
Marit Myrmæl
Berit Aunli
1984, Szarajevó Norvégia Norvégia (NOR)
Inger Helene Nybråten
Anne Jahren
Britt Pettersen
Berit Aunli
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Dagmar Švubová
Blanka Paulů
Gabriela Svobodová
Květa Jeriová
Finnország Finnország (FIN)
Pirkko Määttä
Eija Hyytiäinen
Marjo Matikainen
Marja-Liisa Hämälainen
1988, Calgary Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Szvetlana Nagejkina
Nyina Gavriljuk
Tamara Tyihonova
Anfisza Rezcova
Norvégia Norvégia (NOR)
Trude Dybendahl
Marit Wold
Anne Jahren
Marianne Dahlmo
Finnország Finnország (FIN)
Pirkko Määttä
Marja-Liisa Kirvesniemi
Marjo Matikainen
Jaana Savolainen
1992, Albertville Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN)
Jelena Välbe
Raisza Szmetanyina
Larisza Lazutyina
Ljubov Jegorova
Norvégia Norvégia (NOR)
Solveig Pedersen
Inger Helene Nybråten
Trude Dybendahl
Elin Nilsen
Olaszország Olaszország (ITA)
Bice Vanzetta
Manuela Di Centa
Gabriella Paruzzi
Stefania Belmondo
1994, Lillehammer Oroszország Oroszország (RUS)
Jelena Välbe
Larisza Lazutyina
Nyina Gavriljuk
Ljubov Jegorova
Norvégia Norvégia (NOR)
Trude Dybendahl
Inger Helene Nybråten
Elin Nilsen
Anita Moen
Olaszország Olaszország (ITA)
Bice Vanzetta
Manuela Di Centa
Gabriella Paruzzi
Stefania Belmondo
1998, Nagano Oroszország Oroszország (RUS)
Nyina Gavriljuk
Olga Danyilova
Jelena Välbe
Larisza Lazutyina
Norvégia Norvégia (NOR)
Bente Martinsen
Marit Mikkelsplass
Elin Nilsen
Anita Moen-Guidon
Olaszország Olaszország (ITA)
Karin Moroder
Gabriella Paruzzi
Manuela Di Centa
Stefania Belmondo
2002, Salt Lake City Németország Németország (GER)
Manuela Henkel
Viola Bauer
Claudia Künzel
Evi Sachenbacher-Stehle
Norvégia Norvégia (NOR)
Marit Bjørgen
Bente Skari
Hilde G. Pedersen
Anita Moen
Svájc Svájc (SUI)
Andrea Huber
Laurence Rochat
Brigitte Albrecht Loretan
Natascia Leonardi Cortesi
2006, Torino Oroszország Oroszország (RUS)
Natalja Baranova-Maszalkina
Larisza Kurkina
Julija Csepalova
Jevgenyija Medvegyeva-Arbuzova
Németország Németország (GER)
Stefanie Böhler
Viola Bauer
Evi Sachenbacher-Stehle
Claudia Künzel
Olaszország Olaszország (ITA)
Arianna Follis
Gabriella Paruzzi
Antonella Confortola
Sabina Valbusa
2010, Vancouver Norvégia Norvégia (NOR)
Vibeke Skofterud
Therese Johaug
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
Németország Németország (GER)
Katrin Zeller
Evi Sachenbacher-Stehle
Miriam Gössner
Claudia Nystad
Finnország Finnország (FIN)
Pirjo Muranen
Virpi Kuitunen
Riitta-Liisa Roponen
Aino-Kaisa Saarinen
2014, Szocsi Svédország Svédország (SWE)
Ida Ingemarsdotter
Emma Wikén
Anna Haag
Charlotte Kalla
Finnország Finnország (FIN)
Anne Kyllönen
Aino-Kaisa Saarinen
Kerttu Niskanen
Krista Lähteenmäki
Németország Németország (GER)
Nicole Fessel
Stefanie Böhler
Claudia Nystad
Denise Herrmann

Üldözéses verseny[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
5 km klasszikus egyenkénti indításos + 10 km szabad stílusú üldözéses
1992, Albertville Egyesített Csapat Ljubov Jegorova
Egyesített Csapat (EUN)
Olaszország Stefania Belmondo
Olaszország (ITA)
Egyesített Csapat Jelena Välbe
Egyesített Csapat (EUN)
1994, Lillehammer Oroszország Ljubov Jegorova
Oroszország (RUS)
Olaszország Manuela Di Centa
Olaszország (ITA)
Olaszország Stefania Belmondo
Olaszország (ITA)
1998, Nagano Oroszország Larisza Lazutyina
Oroszország (RUS)
Oroszország Olga Danyilova
Oroszország (RUS)
Csehország Kateřina Neumannová
Csehország (CZE)
5 km klasszikus egyenkénti indításos + 5 km szabad stílusú üldözéses
2002, Salt Lake City Kanada Beckie Scott
Kanada (CAN)
Csehország Kateřina Neumannová
Csehország (CZE)
Németország Viola Bauer
Németország (GER)
7,5 km klasszikus, majd 7,5 km szabad stílus
2006, Torino Észtország Kristina Šmigun
Észtország (EST)
Csehország Kateřina Neumannová
Csehország (CZE)
Oroszország Jevgenyija Medvegyeva-Arbuzova
Oroszország (RUS)
2010, Vancouver Norvégia Marit Bjørgen
Norvégia (NOR)
Svédország Anna Haag
Svédország (SWE)
Lengyelország Justyna Kowalczyk
Lengyelország (POL)
2014, Szocsi Norvégia Marit Bjørgen
Norvégia (NOR)
Svédország Therese Johaug
Svédország (SWE)
Norvégia Heidi Weng
Norvégia (NOR)

Sprint[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1,5 km klasszikus stílus
2002, Salt Lake City Oroszország Julija Csepalova
Oroszország (RUS)
Németország Evi Sachenbacher
Németország (GER)
Norvégia Anita Moen
Norvégia (NOR)
1,1 km szabad stílus
2006, Torino Kanada Chandra Crawford
Kanada (CAN)
Németország Claudia Künzel
Németország (GER)
Oroszország Aljona Szigyko
Oroszország (RUS)
1,5 km klasszikus stílus
2010, Vancouver Norvégia Marit Bjørgen
Norvégia (NOR)
Lengyelország Justyna Kowalczyk
Lengyelország (POL)
Szlovénia Petra Majdič
Szlovénia (SLO)
1,1 km szabad stílus
2014, Szocsi Norvégia Maiken Caspersen Falla
Norvégia (NOR)
Norvégia Ingvild Flugstad Østberg
Norvégia (NOR)
Szlovénia Vesna Fabjan
Szlovénia (SLO)

Csapatsprint[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
2006, Torino Svédország Svédország (SWE)
Lina Andersson
Anna Dahlberg
Kanada Kanada (CAN)
Sara Renner
Beckie Scott
Finnország Finnország (FIN)
Aino Kaisa Saarinen
Virpi Kuitunen
2010, Vancouver Németország Németország (GER)
Evi Sachenbacher-Stehle
Claudia Nystad
Svédország Svédország (SWE)
Charlotte Kalla
Anna Haag
Oroszország Oroszország (RUS)
Irina Hazova
Natalja Korosztyeljova
2014, Szocsi Norvégia Norvégia (NOR)
Ingvild Flugstad Østberg
Marit Bjørgen
Finnország Finnország (FIN)
Aino-Kaisa Saarinen
Kerttu Niskanen
Svédország Svédország (SWE)
Ida Ingemarsdotter
Stina Nilsson

Női éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A téli olimpiai játékok éremtáblázata női sífutásban Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. Szovjetunió Szovjetunió (URS) 14 14 9 37
2. Norvégia Norvégia (NOR) 10 12 14 36
3. Oroszország Oroszország (RUS) 10 5 6 21
4. Finnország Finnország (FIN) 8 11 13 32
5. Svédország Svédország (SWE) 6 6 3 15
6. Olaszország Olaszország (ITA) 5 5 6 16
7. Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 3 2 4 9
8. Németország Németország (GER) 2 4 2 8
9. Lengyelország Lengyelország (POL) 2 1 2 5
10. Kanada Kanada (CAN) 2 1 0 3
Észtország Észtország (EST) 2 1 0 3
12. NDK NDK (GDR) 2 0 1 3
13. Csehország Csehország (CZE) 1 4 1 6
14. Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 0 1 3 4
15. Szlovénia Szlovénia (SLO) 0 0 2 2
Összesen 67 67 67 201

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Kapcsolódó szócikkek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]