Olimpiai érmesek listája lovaglásban

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Lovaglás a nyári olimpiai játékokon
Equestrian pictogram.svg
Sportág Lovaglás
Sportág szövetsége FEI
Versenyszámok
  Férfi
Egyéni 3  
Csapat 3
Olimpiai játékok

Érmesek listája
Elisabeth Theurer (Díjlovaglás)
Phillip Dutton (Lovastusa)
Rodrigo Pessoa (Díjugratás)

Ez a lap az olimpiai érmesek listája lovaglásban 1900-tól 2012-ig.

Összesített éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

(A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)

A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata lovaglásban Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. Németország Németország (GER) 23 11 12 46
2. Svédország Svédország (SWE) 17 11 14 42
3. Franciaország Franciaország (FRA) 12 12 10 34
4. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 11 20 18 49
5. NSZK NSZK (FRG) 11 5 9 25
6. Hollandia Hollandia (NED) 10 13 3 26
7. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 9 10 13 32
8. Olaszország Olaszország (ITA) 7 9 7 23
9. Szovjetunió Szovjetunió (URS) 6 5 4 15
10. Ausztrália Ausztrália (AUS) 6 3 2 11
11. Svájc Svájc (SUI) 5 10 7 22
12. Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 5 5 4 14
13. Belgium Belgium (BEL) 4 2 6 12
14. Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 3 2 5 10
15. Kanada Kanada (CAN) 2 2 2 6
16. Mexikó Mexikó (MEX) 2 1 4 7
17. Lengyelország Lengyelország (POL) 1 3 2 6
18. Spanyolország Spanyolország (ESP) 1 2 1 4
19. Ausztria Ausztria (AUT) 1 1 1 3
20. Brazília Brazília (BRA) 1 0 2 3
21. Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 1 0 0 1
Japán Japán (JPN) 1 0 0 1
23. Dánia Dánia (DEN) 0 4 2 6
24. Chile Chile (CHI) 0 2 0 2
25. Norvégia Norvégia (NOR) 0 1 1 2
Románia Románia (ROU) 0 1 1 2
27. Argentína Argentína (ARG) 0 1 0 1
Bulgária Bulgária (BUL) 0 1 0 1
29. Portugália Portugália (POR) 0 0 3 3
30. Szaúd-Arábia Szaúd-Arábia (KSA) 0 0 2 2
31. Magyarország Magyarország (HUN) 0 0 1 1
Írország Írország (IRL) 0 0 1 1
Összesen 139 137 137 413

Jelenlegi versenyszámok[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Díjlovaglás, egyéni[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1912, Stockholm Svédország Carl Bonde és Emperor
Svédország (SWE)
Svédország Gustaf Adolf Boltenstern és Neptun
Svédország (SWE)
Svédország Hans von Blixen-Finecke és Maggie
Svédország (SWE)
1920, Antwerpen Svédország Janne Lundblad és Uno
Svédország (SWE)
Svédország Bertil Sandström és Sabel
Svédország (SWE)
Svédország Hans von Rosen és Running Sister
Svédország (SWE)
1924, Párizs Svédország Ernst Linder és Piccolomino
Svédország (SWE)
Svédország Bertil Sandström és Sabel
Svédország (SWE)
Franciaország Xavier Lesage és Plumard
Franciaország (FRA)
1928, Amszterdam Németország Carl von Langen és Draufgänger
Németország (GER)
Franciaország Charles Marion és Linon
Franciaország (FRA)
Svédország Ragnar Olson és Günstling
Svédország (SWE)
1932, Los Angeles Franciaország Xavier Lesage és Taine
Franciaország (FRA)
Franciaország Charles Marion és Linon
Franciaország (FRA)
Egyesült Államok Hiram Tuttle és Olympic
Egyesült Államok (USA)
1936, Berlin Németország Heinz Pollay és Kronos
Németország (GER)
Németország Friedrich Gerhard és Absinth
Németország (GER)
Ausztria Alois Podhajsky és Nero
Ausztria (AUT)
1948, London Svájc Hans Moser és Hummer
Svájc (SUI)
Franciaország André Jousseaume és Harpagon
Franciaország (FRA)
Svédország Gustaf Adolf Boltenstern, ifj. és Trumf
Svédország (SWE)
1952, Helsinki Svédország Henri Saint Cyr és Master Rufus
Svédország (SWE)
Dánia Lis Hartel és Jubilee
Dánia (DEN)
Franciaország André Jousseaume és Harpagon
Franciaország (FRA)
1956, Stockholm Svédország Henri Saint Cyr és Juli
Svédország (SWE)
Dánia Lis Hartel és Jubilee
Dánia (DEN)
Egyesült Német Csapat Liselott Lisenhoff és Adular
Egyesült Német Csapat (EUA)
1960, Róma Szovjetunió Szergej Filatov és Absent
Szovjetunió (URS)
Svájc Gustav Fischer és Wald
Svájc (SUI)
Egyesült Német Csapat Josef Neckermann és Asbach
Egyesült Német Csapat (EUA)
1964, Tokió Svájc Henri Chammartin és Wörmann
Svájc (SUI)
Egyesült Német Csapat Harry Boldt és Remus
Egyesült Német Csapat (EUA)
Szovjetunió Szergej Filatov és Absent
Szovjetunió (URS)
1968, Mexikóváros Szovjetunió Ivan Kizimov és Ikhor
Szovjetunió (URS)
NSZK Josef Neckermann és Mariano
NSZK (FRG)
NSZK Reiner Klimke és Dux
NSZK (FRG)
1972, München NSZK Liselott Linsenhoff és Piaff
NSZK (FRG)
Szovjetunió Jelena Petuskova és Pepel
Szovjetunió (URS)
NSZK Josef Neckermann és Venetia
NSZK (FRG)
1976, Montréal Svájc Christine Stückelberger és Granat
Svájc (SUI)
NSZK Harry Boldt és Woycek
NSZK (FRG)
NSZK Reiner Klimke és Mehmed
NSZK (FRG)
1980, Moszkva Ausztria Elisabeth Theurer és Mon Cherie
Ausztria (AUT)
Szovjetunió Jurij Kovsov és Igrok
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Viktor Ugrjumov és Shkval
Szovjetunió (URS)
1984, Los Angeles NSZK Reiner Klimke és Ahlerich
NSZK (FRG)
Dánia Anne Jensen-Tornblad és Marzog
Dánia (DEN)
Svájc Otto Hofer és Limandus
Svájc (SUI)
1988, Szöul NSZK Nicole Uphoff és Rembrandt
NSZK (FRG)
Franciaország Margit Otto-Crepin és Corlandus
Franciaország (FRA)
Svájc Christine Stückelberger és Gauguin de Lully CH
Svájc (SUI)
1992, Barcelona Németország Nicole Uphoff és Rembrandt
Németország (GER)
Németország Isabell Werth és Gigolo
Németország (GER)
Németország Klaus Balkenhol és Goldstern
Németország (GER)
1996, Atlanta Németország Isabell Werth és Gigolo
Németország (GER)
Hollandia Anky van Grunsven és Bonfire
Hollandia (NED)
Hollandia Sven Rothenberger és Weyden
Hollandia (NED)
2000, Sydney Hollandia Anky van Grunsven és Bonfire
Hollandia (NED)
Németország Isabell Werth és Gigolo
Németország (GER)
Németország Ulla Salzgeber és Rusty
Németország (GER)
2004, Athén Hollandia Anky van Grunsven és Salinero
Hollandia (NED)
Németország Ulla Salzgeber és Rusty
Németország (GER)
Spanyolország Beatriz Ferrer-Salat és Beauvalais
Spanyolország (ESP)
2008, Hongkong Hollandia Anky van Grunsven és Salinero
Hollandia (NED)
Németország Isabell Werth és Satchmo
Németország (GER)
Németország Heike Kemmer és Bonaparte
Németország (GER)
2012, London Nagy-Britannia Charlotte Dujardin (Valegro)
Nagy-Britannia (GBR)
Hollandia Adelinde Cornelissen (Parzival)
Hollandia (NED)
Nagy-Britannia Laura Bechtolsheimer (Minstral Hojris)
Nagy-Britannia (GBR)

Díjlovaglás, csapat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1928, Amszterdam Németország Németország (GER)
Carl von Langen és Draufgänger
Hermann Linkenbach és Gimpel
Eugen von Lotzbeck és Caracalla
Svédország Svédország (SWE)
Ragnar Olson és Günstling
Janne Lundblad és Blackmar
Carl Bonde és Ingo
Hollandia Hollandia (HOL)
Jan van Reede és Hans
Pierre Versteegh és His Excellence
Gerard le Heux és Valérine
1932, Los Angeles Franciaország Franciaország (FRA)
Xavier Lesage és Taine
Charles Marion és Linon
André Jousseaume és Sorelta
Svédország Svédország (SWE)
Bertil Sandström és Kreta
Thomas Byström és Gulliver
Gustaf Adolf Boltenstern, ifj. és Ingo
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Hiram Tuttle és Olympic
Isaac Kitts és American Lady
Alvin Moore és Water Pat
1936, Berlin Németország Németország (GER)
Heinz Pollay és Kronos
Friedrich Gerhard és Absinth
Hermann von Oppeln-Bronikowski és Gimpel
Franciaország Franciaország (FRA)
André Jousseaume és Favorite
Gérard de Ballorre és Debaucheur
Daniel Gillois és Nicolas
Svédország Svédország (SWE)
Gregor Adlercreutz és Teresina
Sven Colliander és Kål XX
Folke Sandström és Pergola
1948, London Franciaország Franciaország (FRA)
André Jousseaume és Harpagon
Jean Saint-Fort Paillard és Sous les Ceps
Maurice Buret és Saint Quen
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Robert Borg és Klingson
Earl Foster Thomson és Pancraft
Frank Henry és Reno Overdo
Portugália Portugália (POR)
Fernando Paes és Matamas
Francisco Valadas és Feitiço
Luís Mena e Silva és Fascinante
1952, Helsinki Svédország Svédország (SWE)
Henri Saint Cyr és Master Rufus
Gustaf Adolf Boltenstern, ifj. és Krest
Gehnäll Persson és Knaust
Svájc Svájc (SUI)
Gottfried Trachsel és Kursus
Henri Chammartin és Wöhler
Gustav Fischer és Soliman
Németország Németország (GER)
Heinz Pollay és Adular
Ida von Nagel és Afrika
Fritz Thiedemann és Chronist
1956, Stockholm Svédország Svédország (SWE)
Henri Saint Cyr és Juli
Gehnäll Persson és Knaust
Gustaf Adolf Boltenstern, ifj. és Krest
Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA)
Liselott Linsenhoff és Adular
Hannelore Weygand és Perkunos
Anneliese Küppers és Afrika
Svájc Svájc (SUI)
Gottfried Trachsel és Kursus
Henri Chammartin és Wöhler
Gustav Fischer és Vasello
1960 Róma Nem szerepelt az olimpia programjában
1964, Tokió Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA)
Harry Boldt és Remus
Reiner Klimke és Dux
Josef Neckermann és Antoinette
Svájc Svájc (SUI)
Henri Chammartin és Wörmann
Gustav Fischer és Wald
Marianne Gossweiler és Stephan
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Szergej Filatov és Absent
Ivan Kizimov és Ikhor
Ivan Kalita és Moar
1968, Mexikóváros NSZK NSZK (FRG)
Josef Neckermann és Mariano
Reiner Klimke és Dux
Liselott Linsenhoff és Piaff
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Jelena Petuskova és Pepel
Ivan Kizimov és Ikhor
Ivan Kalita és Absent
Svájc Svájc (SUI)
Henri Chammartin és Wolfdietrich
Marianne Gossweiler és Stephan
Gustav Fischer és Wald
1972, München Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Jelena Petuskova és Pepel
Ivan Kizimov és Ikhor
Ivan Kalita és Tarif
NSZK NSZK (FRG)
Karin Schlüter-Schmidt és Liostro
Liselott Linsenhoff és Piaff
Josef Neckermann és Venetia
Svédország Svédország (SWE)
Ulla Håkansson és Ajax
Ninna Swaab és Casanova
Maud von Rosen és Lucky Boy
1976, Montréal NSZK NSZK (FRG)
Harry Boldt és Woycek
Reiner Klimke és Mehmed
Gabriela Grillo és Ultimo
Svájc Svájc (SUI)
Christine Stückelberger és Granat
Ulrich Lehmann és Widin
Doris Ramseier és Roch
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Hilda Gurney és Keen
Dorothy Morkis és Monaco
Edith Master és Dahlwitz
1980, Moszkva Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Jurij Kovsov és Igrok
Viktor Ugrjumov és Shkfval
Vera Miszevics és Plot
Bulgária Bulgária (BUL)
Petr Mandadzsijev és Scsibor
Szvetoszlav lvanov és Aleko
Georgi Gadzsev és Vnimatelen
Románia Románia (ROM)
Anghelache Donescu és Dor
Dumitru Veliku és Decebal
Petre Roşca és Derbist
1984, Los Angeles NSZK NSZK (FRG)
Reiner Klimke és Ahlerich
Uwe Sauer és Montevideo
Hubert Krug és Muscadeur
Svájc Svájc (SUI)
Otto Hofer és Limandus
Christine Stueckelberger és Tansanit
Amy De Bary és Aintree
Svédország Svédország (SWE)
Ulla Hakansson és Flamingo
Louise Nathorst és Inferno
Ingamay Bylund és Aleks
1988, Szöul NSZK NSZK (FRG)
Reiner Klimke és Ahlerich 2
Ann-Kathrin Linsenhoff és Courage 10
Monica Theodorescu és Ganimedes
Nicole Uphoff és Rembrandt 24
Svájc Svájc (SUI)
Otto Josef Hofer és Andiamo
Christine Stückleberger és Gauguin de Lully CH
Daniel Ramseier és Random
Samuel Schetzmann és Rochus
Kanada Kanada (CAN)
Cynthia Neale-Ishoy és Dynasty
Eva Pracht és Emirage
Gina Smith és Malte
Ashley Nicoll és Reipo
1992, Barcelona Németország Németország (GER)
Klaus Balkenhol és Goldstern
Nicole Uphoff és Rembrandt
Monica Theodorescu és Grunox
Isabell Werth és Gigolo
Hollandia Hollandia (NED)
Tineke Bartels és Courage
Anky van Grunsven és Bonfire
Ellen Bontje és Larius
Annemarie Sanders és Sanders-Keyzer
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Robert Dover és Lectron
Carol Lavell és Gifted
Charlotte Bredahl és Monsieur
Michael Poulin és Graf George
1996, Atlanta Németország Németország (GER)
Klaus Balkenhol és Goldstern
Martin Schaudt és Durgo
Monica Theodorescu és Grunox
Isabell Werth és Gigolo
Hollandia Hollandia (NED)
Tineke Bartels és Barbria
Anky van Grunsven és Bonfire
Sven Rothenberger és Weyden
Gonnelien Rothenberger és Gonnelien
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Robert Dover és Metallic
Michelle Gibson és Peron
Steffen Peters és Udon
Guenter Seidel és Graf George
2000, Sydney Németország Németország (GER)
Isabell Werth és Gigolo
Nadine Capellmann és Farbenfroh
Ulla Salzgeber és Rusty
Alexandra Simons de Ridder és Chacomo
Hollandia Hollandia (NED)
Ellen Bontje és Silvano
Anky van Grunsven és Bonfire
Arjen Teeuwissen és Goliath
Coby van Baalen és Ferro
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Susan Blinks és Flim Flam
Robert Dover és Ranier
Guenter Seidel és Foltaire
Christine Traurig és Etienne
2004, Athén Németország Németország (GER)
Heike Kemmer és Bonaparte
Hubertus Schmidt és Wansuela Suerte
Martin Schaudt és Weltall
Ulla Salzgeber és Rusty
Spanyolország Spanyolország (ESP)
Beatriz Ferrer-Salat és Beauvalais
Juan Antonio Jiménez és Guizo
Ignacio Rambla és Oleaja
Rafael Soto és Invasor
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Lisa Wilcox és Relevant 5
Guenter Seidel és Aragon
Deborah McDonald és Brentina
Robert Dover és Kennedy
2008, Hong Kong Németország Németország (GER)
Heike Kemmer és Bonaparte
Nadine Capellmann és Elvis Va
Isabell Werth és Satchmo
Hollandia Hollandia (NED)
Hans Peter Minderhoud és Nadine
Imke Schellekens-Bartels és Sunrise
Anky van Grunsven és Salinero
Dánia Dánia (DEN)
Anne van Olst és Clearwater
Nathalie zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg és Digby
Andreas Helgstrand és Don Schufro
2012, London Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Carl Hester (Uthopia)
Laura Bechtolsheimer (Minstral Hojris)
Charlotte Dujardin (Valegro)
Németország Németország (GER)
Dorothee Schneider (Diva Royal)
Kristina Sprehe (Desperados)
Helen Langehanenberg (Damon Hill)
Hollandia Hollandia (NED)
Anky van Grunsven (Salinero)
Edward Gal (Undercover)
Adelinde Cornelissen (Parzival)

Lovastusa, egyéni[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1912, Stockholm Svédország Axel Nordlander és Lady Artist
Svédország (SWE)
Németország Friedrich von Rochow és Idealist
Németország (GER)
Franciaország Jean Cariou és Cocotte
Franciaország (FRA)
1920, Antwerpen Svédország Helmer Morner és Germania
Svédország (SWE)
Svédország Åge Lundström és Yrsa
Svédország (SWE)
Olaszország Ettore Caffaratti és Caniche
Olaszország (ITA)
1924, Párizs Hollandia Adolph van der Voort van Zijp és Silver-Piece
Hollandia (HOL)
Dánia Frode Kirkebjerg és Metoo
Dánia (DEN)
Egyesült Államok Sloan Doak és Pathfinder
Egyesült Államok (USA)
1928, Amszterdam Hollandia Charles Pahud de Mortanges és Marcroix
Hollandia (HOL)
Hollandia Gerard de Kruijff és Va-T'en
Hollandia (HOL)
Németország Bruno Neumann és Ilja
Németország (GER)
1932, Los Angeles Hollandia Charles Pahud de Mortanges és Marcroix
Hollandia (HOL)
Egyesült Államok Earl Foster Thomson és Jenny Camp
Egyesült Államok (USA)
Svédország Clarence von Rosen, ifj. és Sunnyside Maid
Svédország (SWE)
1936, Berlin Németország Ludwig Stubbendorf és Nurmi
Németország (GER)
Egyesült Államok Earl Foster Thomson és Jenny Camp
Egyesült Államok (USA)
Dánia Hans Lunding és Jason
Dánia (DEN)
1948, London Franciaország Bernard Chevallier és Alglonne
Franciaország (FRA)
Egyesült Államok Frank Henry és Swing Low
Egyesült Államok (USA)
Svédország Robert Selfelt és Claque
Svédország (SWE)
1952, Helsinki Svédország Hans von Blixen-Finecke, ifj. és Jubal
Svédország (SWE)
Franciaország Guy Lefrant és Verdun
Franciaország (FRA)
Németország Wilmelm Busing és Hubertus
Németország (GER)
1956, Stockholm Svédország Petrus Kastenman és Iluster
Svédország (SWE)
Egyesült Német Csapat August Lutke-Westhues és Trux von Kamax
Egyesült Német Csapat (EUA)
Nagy-Britannia Francis Weldon és Kilbarry
Nagy-Britannia (GBR)
1960, Róma Ausztrália Lawrence Morgan és Salad Days
Ausztrália (AUS)
Ausztrália Neale Lavis és Mirrabooka
Ausztrália (AUS)
Svájc Anton Buhler és Gay-Spark
Svájc (SUI)
1964, Tokió Olaszország Mauro Checcoli és Surbean
Olaszország (ITA)
Argentína Carlos Moratorio és Chalan
Argentína (ARG)
Egyesült Német Csapat Fritz Ligges és Donkosak
Egyesült Német Csapat (EUA)
1968, Mexikóváros Franciaország Jean-Jacques Guyon és Pitou
Franciaország (FRA)
Nagy-Britannia Derek Allhusen és Lochinvar
Nagy-Britannia (GBR)
Egyesült Államok Michael Page és Foster
Egyesült Államok (USA)
1972, München Nagy-Britannia Richard Meade és Laurieston
Nagy-Britannia (GBR)
Olaszország Alessandor Argenton és Woodland
Olaszország (ITA)
Svédország Jan Jönsson és Sarajevo
Svédország (SWE)
1976, Montréal Egyesült Államok Edmund Coffin és Bally-Cor
Egyesült Államok (USA)
Egyesült Államok Michael Plumb és Better & Bette
Egyesült Államok (USA)
NSZK Karl Schultz és Madrigal
NSZK (FRG)
1980, Moszkva Olaszország Federico Euro Roman és Rossinan
Olaszország (ITA)
Szovjetunió Alekszandr Blinov és Galzun
Szovjetunió (URS)
Szovjetunió Jurij Szalnyikov és Pintset
Szovjetunió (URS)
1984, Los Angeles Új-Zéland Mark Todd és Charisma
Új-Zéland (NZL)
Egyesült Államok Karen Stives és Ben Arthur
Egyesült Államok (USA)
Nagy-Britannia Virginia Holgate és Priceless
Nagy-Britannia (GBR)
1988, Szöul Új-Zéland Mark Todd és Charisma
Új-Zéland (NZL)
Nagy-Britannia Ian Stark és Sir Wattie
Nagy-Britannia (GBR)
Nagy-Britannia Virginia Leng és Master Craftsman
Nagy-Britannia (GBR)
1992, Barcelona Ausztrália Matthew Ryan és Kibah Tic Toc
Ausztrália (AUS)
Németország Herbert Blöcker és Feine Dame
Németország (GER)
Új-Zéland Blyth Tait és Messiah
Új-Zéland (NZL)
1996, Atlanta Új-Zéland Blyth Tait és Ready Teddy
Új-Zéland (NZL)
Új-Zéland Sally Clark és Squirrel Hill
Új-Zéland (NZL)
Egyesült Államok Kerry Millikin és Out és About
Egyesült Államok (USA)
2000, Sydney Egyesült Államok David O'Connor és Custom Made
Egyesült Államok (USA)
Ausztrália Andrew Hoy és Swizzle In
Ausztrália (AUS)
Új-Zéland Mark Todd és Eyespy II
Új-Zéland (NZL)
2004, Athén Nagy-Britannia Leslie Law és Shear L'Eau
Nagy-Britannia (GBR)
Egyesült Államok Kimberly Severson és Winsome Adante
Egyesült Államok (USA)
Nagy-Britannia Philippa Funnell és Primmore's Pride
Nagy-Britannia (GBR)
2008, Hong Kong Németország Hinrich Romeike és Marius
Németország (GER)
Egyesült Államok Gina Miles és McKinlaigh
Egyesült Államok (USA)
Nagy-Britannia Kristina Cook és Miners Frolic
Nagy-Britannia (GBR)
2012, London Németország Michael Jung
Németország (GER) (Sam)
Svédország Sara Algotsson Ostholt
Svédország (SWE) (Wega)
Németország Sandra Auffarth
Németország (GER) (Opgun Louvo)

Lovastusa, csapat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1912, Stockholm Svédország Svédország (SWE)
Axel Nordlander és Lady Artist
Nils Adlercreutz és Atout
Ernst Casparsson és Irmelin
Henric Horn af Åminne és Omen
Németország Németország (GER)
Friedrich von Rochow és Idealist
Richard von Schaesberg és Grundsee
Eduard von Lütcken és Blue Boy
Carl von Moers és May-Queen
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Ben Lear és Poppy
John Montgomery és Deceive
Guy Henry és Chiswell
Ephraim Graham és Connie
1920, Antwerpen Svédország Svédország (SWE)
Helmer Mörner és Germania
Åge Lundström és Ysra
Georg von Braun és Diana
Gustaf Dyrsch és Salamis
Olaszország Olaszország (ITA)
Ettore Caffaratti és Caniche
Garibaldi Spighi és Otello
Giulio Cacciandra és Facetto
Carlo Asinari és Savari
Belgium Belgium (BEL)
Roger Moeremans d'Emaüs és Sweet Girl
Oswald Lints és Martha
Jules Bonvalet és Weppelghem
Jacques Misonne és Gaucho
1924, Párizs Hollandia Hollandia (HOL)
Adolph van der Voort van Zijp és Silver Piece
Charles Pahud de Mortanges és Johnny Walker
Gerard de Kruijff és Addio
Antonius Colenbrander és King of Hearts
Svédország Svédország (SWE)
Claës König és Bojar
Torsten Sylvan és Anita
Gustaf Hagelin és Varius
Carl Gustaf Lewenhaupt és Canter
Olaszország Olaszország (ITA)
Alberto Lombardi és Pimplo
Alessandro Alvisi és Capiligio
Emanuele Beraudo di Pralormo és Mount Félix
Tommaso Lequio di Assaba és Torena
1928, Amszterdam Hollandia Hollandia (HOL)
Charles Pahud de Mortanges és Marcroix
Gerard de Kruijff és Va-T'en
Adolph van der Voort van Zijp és Silver Piece
Norvégia Norvégia (NOR)
Bjart Ording és And Over
Arthur Qvist és Hidalgo
Eugen Johansen és Baby
Lengyelország Lengyelország (POL)
Michał Antoniewicz és Moja Miła
Józef Trenkwald és Lwi Pazur
Karol Rómmel és Doneuse
1932, Los Angeles Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Earl Foster Thomson és Jenny Camp
Harry Chamberlin és Pleasant Smiles
Edwin Argo és Honolulu Tomboy
Hollandia Hollandia (HOL)
Charles Pahud de Mortanges és Marcroix
Karel Schummelketel és Duiveltje
Aernout van Lennep és Henk
Nem osztották ki , mert csak 2 csapat ért teljes létszámmal célba
1936, Berlin Németország Németország (GER)
Ludwig Stubbendorf és Nurmi
Rudolf Lippert és Fasan
Konrad von Wangenheim és Kurfürst
Lengyelország Lengyelország (POL)
Henryk Roycewicz és Arlekin III
Zdzisław Kawecki és Bambino
Seweryn Kulesza és Tóska
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Alec Scott és Bob Clive
Edward Howard-Vyse és Blue Steel
Richard Fanshawe és Bowie Knife
1948, London Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Frank Henry és Swing Low
Charles Anderson és Reno Palisade
Earl Foster Thomson és Reno Rhythm
Svédország Svédország (SWE)
Robert Selfelt és Claque
Olof Stahre és Komet
Sigurd Svensson és Dust
Mexikó Mexikó (MEX)
Humberto Mariles és Parral
Raúl Campero és Tarahumara
Joaquín Solano és Malinche
1952, Helsinki Svédország Svédország (SWE)
Hans von Blixen-Finecke, ifj. és Jubal
Olof Stahre és Komet
Folke Frölén és Fair
Németország Németország (GER)
Wilhelm Büsing és Hubertus
Klaus Wagner és Dachs
Otto Rothe és Trux von Kamax
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Charles Hough és Cassivellannus
Walter Staley és Craigwood Park
John Wofford és Benny Grimes
1956, Stockholm Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Francis Weldon és Kilbarry
Arthur Rook és Wild Venture
Bertie Hill és Countyman III
Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA)
August Lütke-Westhues és Trux von Kamax
Otto Rothe és Sissi
Klaus Wagner és Prinzeß
Kanada Kanada (CAN)
John Rumble és Cilroy
Jim Elder és Colleen
Brian Herbinson és Tara
1960, Róma Ausztrália Ausztrália (AUS)
Lawrence Morgan és Salad Days
Neale Lavis és Mirrabooka
Bill Roycroft és Our Solo
Svájc Svájc (SUI)
Anton Bühler és Gay Spark
Hans Schwarzenbach és Burn Trout
Rudolf Günthardt és Atbara
Franciaország Franciaország (FRA)
Jack le Goff és Image
Guy Lefrant és Nicias
Jehan le Roy és Garden
1964, Tokió Olaszország Olaszország (ITA)
Mauro Checcoli és Surbean
Paolo Angioni és King
Giuseppe Ravano és Royal Love
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Michael Page és Grasshopper
Kevin Freeman és Gallopade
John Plumb és Bold Minstrel
Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA)
Fritz Ligges és Donkosak
Horst Karsten és Condora
Gerhard Schulz és Balza X
1968, Mexikóváros Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Derek Allhusen és Lochinvar
Richard Meade és Cornishman V
Reuben Jones és The Poacher
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Michael Page és Foster
James C. Wofford és Kilkenny
John Plumb és Plain Sailing
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Wayne Roycroft és Zhivago
Brien Cobcroft és Depeche
Bill Roycroft és Warrathoola
1972, München Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Richard Meade és Laurieston
Mary Gordon-Watson és Cornishman V
Bridget Parker és Cornish Gold
Mark Phillips és Great Ovation
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Kevin Freeman és Good Mixture
Bruce Davidson és Plain Sailing
John Plumb és Free és Easy
James C. Wofford és Kilkenny
NSZK NSZK (FRG)
Harry Klugmann és Christopher Robert
Ludwig Gössing és Chicago
Karl Schultz és Pisco
Horst Karsten és Sioux
1976, Montréal Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Edmund Coffin és Bally-Cor
Michael Plumb és Better & Better
Bruce Davidson és Irish-Cap
Mary Anne Tauskey és Marcus Aurelius
NSZK NSZK (FRG)
Karl Schultz és Madrigal
Herbert Blöcker és Albrant
Helmut Rethemeier és Pauline
Otto Ammermann és Volturno
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Wayne Roycroft és Laurenson
Mervyn Bennet és Regal Reign
Bill Roycroft és Version
Denis Pigott és Hillstead
1980, Moszkva Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Alekszandr Blinov és Galzun
Jurij Szalnyikov és Pinzet
Valerij Volkov és Csketi
Szergej Rogozsin és Gelespont
Olaszország Olaszország (ITA)
Federico Euro Roman és Rossinan
Anna Casagrande és Daleye
Mauro Roman és Dourakine 4
Marina Sciocchetti és Rohan de Lechereo
Mexikó Mexikó (MEX)
Yocupicio Manuel Mendívil és Alymony
Rios David Bárcena és Bombona
Soto José Luis Pérez és Quelite
Lopez Fabián Vázquez és Cocaleco
1984, Los Angeles Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Michael Plumb és Blue Stone
Karen Stives és Ben Arthur
Torrance Fleischmann és Finvarra
Bruce Davidson és JJ Babu
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Virginia Leng és Priceless
Ian Stark és Oxford Blue
Diana Clapham és Windjammer
Lucinda Green és Regal Realm
NSZK NSZK (FRG)
Bettina Overesch és Peacetime
Burkhard Tesdorpf és Freedom
Claus Erhorn és Fair Lady
Dietmar Hogrefe és Foliant
1988, Szöul NSZK NSZK (FRG)
Claus Erhorn és Justyn Thyme
Matthias Andreas Baumann és Shamrock 11
Thies Kaspareit és Sherry 42
Ralf Ehrenbrink és Uncle Todd
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Captain Mark Phillips és Cartier
Karen Straker és Get Smart
Virginia Leng és Master Craftsman
Ian Stark és Sir Wattie
Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Mark Todd és Charisma
Margaret Knighton és Enterprise
Andrew Bennie és Grayshott
Tinks Pottinger és Volunteer
1992, Barcelona Ausztrália Ausztrália (AUS)
David Green és Duncan II
Gillian Rolton és Peppermint Grove
Andrew Hoy és Kiwi
Matthew Ryan és Kibah Tic Toc
Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Blyth Tait és Missiah
Andrew Nicholson és Spinning Rhombus
Mark Todd és Welton Greylag
Victoria Latta és Chief
Németország Németország (GER)
Herbert Blöcker és Feine Dame
Ralf Ehrenbrink és Kildare
Matthias Baumann és Alabaster
Cord Mysegaes és Ricardo
1996, Atlanta Ausztrália Ausztrália (AUS)
Wendy Schaeffer és Sunburst
Gillian Rolton és Peppermint Grove
Andrew Hoy és Darien Powers
Phillip Dutton és True Blue Girdwood
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Karen O'Connor és Biko
David O'Connor és Giltedge
Bruce Davidson és Heyday
Jill Henneberg és Nirvana
Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Blyth Tait és Chesterfield
Andrew Nicholson és Jaggermeister II
Vaughn Jefferis és Bounce
Victoria Latta és Broadcast News
2000, Sydney Ausztrália Ausztrália (AUS)
Phillip Dutton és House Doctor
Andrew Hoy és Darien Powers
Stuart Tinney és Jeepster
Matthew Ryan és Kibah Sandstone
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Ian Stark és Jaybee
Jeanette Brakewell és Over To You
Pippa Funnell és Supreme Rock
Leslie Law és Shear H2O
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Nina Fout és 3 Magic Beans
Karen O'Connor és Prince Panache
David O'Connor és Giltedge
Linden Wiesman és Anderoo
2004, Athén Franciaország Franciaország (FRA)
Arnaud Boiteau és Expo du Moulin
Cédric Lyard és Fine Merveille
Didier Courrèges és Débat D'Estruval
Jean Teulère és Espoir de la Mère
Nicolas Touzaint és Galan de Sauvegère
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Jeanette Brakewell és Over To You
Mary King és King Solomon III
Leslie Law és Shear L'Eau
Pippa Funnell és Primmore's Pride
William Fox-Pitt és Tamarillo
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Kimberly Severson és Winsome Adante
Darren Chiacchia és Windfall II
John Williams és Carrick
Amy Tryon és Poggio II
Julie Richards és Jacob Two Two
2008, Hong Kong Németország Németország (GER)
Peter Thomsen és The Ghost of Hamish
Frank Ostholt és Mr. Medicott
Andreas Dibowski és Butts Leon
Ingrid Klimke és Abraxxas
Hinrich Romeike és Marius
Ausztrália Ausztrália (AUS)
Shane Rose és All Luck
Sonja Johnson és Ringwould Jaguar
Lucinda Fredericks és Headley Britannia
Clayton Fredericks és Ben Along Time
Megan Jones és Irish Jester
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Sharon Hunt és Tankers Town
Daisy Dick és Spring Along
William Fox-Pitt és Parkmore Ed
Kristina Cook és Miners Frolic
Mary King és Call Again Cavalier
2012, London Németország Németország (GER)
Peter Thomsen
Dirk Schrade
Ingrid Klimke
Sandra Auffarth
Michael Jung
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Nicola Wilson
Mary King
Zara Phillips
Kristina Cook
William Fox-Pitt
Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Jonelle Richards
Jonathan Paget
Caroline Powell
Andrew Nicholson
Mark Todd

Díjugratás, egyéni[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1900, Párizs Belgium Aimé Haegeman és Benton II
Belgium (BEL)
Belgium Georges van der Poële és Windsor Squire
Belgium (BEL)
Franciaország Louis de Champsavin és Terpsichore
Franciaország (FRA)
1904–1908 Nem szerepelt az olimpia programjában
1912, Stockholm Franciaország Jean Cariou és Mignon
Franciaország (FRA)
Németország Rabod von Kröcher és Dohna
Németország (GER)
Belgium Emanuel de Blommaert és Clonmore
Belgium (BEL)
1920, Antwerpen Olaszország Tommaso Lequio di Assaba és Trebecco
Olaszország (ITA)
Olaszország Alessandro Valerio és Cento
Olaszország (ITA)
Svédország Carl Gustaf Lewenhaupt és Mon Coeur
Svédország (SWE)
1924, Párizs Svájc Alphonse Gemuseus és Lucette
Svájc (SUI)
Olaszország Tommaso Lequio di Assaba és Trebecco
Olaszország (ITA)
Lengyelország Adam Krolikiewicz és Picador
Lengyelország (POL)
1928, Amszterdam Csehszlovákia Frantisek Ventura és Eliot
Csehszlovákia (TCH)
Franciaország Pierre Bertran de Balanda és Papillon
Franciaország (FRA)
Svájc Charles-Gustave Kuhn és Pepita
Svájc (SUI)
1932, Los Angeles Japán Takeicsi Nisi és Uranus
Japán (JPN)
Egyesült Államok Harry Chamberlain és Show Girl
Egyesült Államok (USA)
Svédország Clarence von Rosen, ifj. és Empire
Svédország (SWE)
1936, Berlin Németország Kurt Hasse és Tora
Németország (GER)
Románia Henri Rang és Delfis
Románia (ROU)
Magyarország Platthy József és Sellő
Magyarország (HUN)
1948, London Mexikó Humberto Mariles és Arete
Mexikó (MEX)
Mexikó Ruben Uriza és Harvey
Mexikó (MEX)
Franciaország Jean-François d'Orgeix és Sucre de Pomme
Franciaország (FRA)
1952, Helsinki Franciaország Pierre Jonquères d'Oriola és Ali Baba
Franciaország (FRA)
Chile Oscar Cristi és Bambi
Chile (CHI)
Németország Fritz Thiedemann és Meteor
Németország (GER)
1956, Stockholm Egyesült Német Csapat Hans Günter Winkler és Halla
Egyesült Német Csapat (EUA)
Olaszország Raimondo D'Inzeo és Merano
Olaszország (ITA)
Olaszország Piero D'Inzeo és Uruguay
Olaszország (ITA)
1960, Róma Olaszország Raimondo D'Inzeo és Posillipo
Olaszország (ITA)
Olaszország Piero D'Inzeo és The Rock
Olaszország (ITA)
Nagy-Britannia David Broome és Sunsalve
Nagy-Britannia (GRB)
1964, Tokió Franciaország Pierre Jonquères d'Oriola és Lutteur B
Franciaország (FRA)
Egyesült Német Csapat Hermann Schridde és Dozent II
Egyesült Német Csapat (EUA)
Nagy-Britannia Peter Robeson és Firecrest
Nagy-Britannia (GBI)
1968, Mexikóváros Egyesült Államok William Steinkraus és Snowbound
Egyesült Államok (USA)
Nagy-Britannia Marion Coakes és Stroller
Nagy-Britannia (GBR)
Nagy-Britannia David Broome és Mr. Softee
Nagy-Britannia (GBR)
1972, München Olaszország Graziano Mancinelli és Ambassador
Olaszország (ITA)
Nagy-Britannia Ann Moore és Psalm
Nagy-Britannia (GBR)
Egyesült Államok Neal Shapiro és Sloopy
Egyesült Államok (USA)
1976, Montréal NSZK Alwin Schockemöhle és Warwick Rex
NSZK (FRG)
Kanada Michel Vaillancourt és Branch Country
Kanada (CAN)
Belgium Francois Mathy és Gai Luron
Belgium (BEL)
1980, Moszkva Lengyelország Jan Kowalczyk és Artemor
Lengyelország (POL)
Szovjetunió Nyikolaj Korolkov és Espadron
Szovjetunió (URS)
Mexikó Joaquín Perez Heras és Alymony
Mexikó (MEX)
1984, Los Angeles Egyesült Államok Joseph Fargis és Touch of Class
Egyesült Államok (USA)
Egyesült Államok Conrad Homfeld és Abdullah
Egyesült Államok (USA)
Svájc Heidi Robbiani és Jessica V
Svájc (SUI)
1988, Szöul Franciaország Pierre Durand és Jappeloup
Franciaország (FRA)
Egyesült Államok Greg Best és Gem Twist
Egyesült Államok (USA)
NSZK Karsten Huck és Nepomuk 8
NSZK (FRG)
1992, Barcelona Németország Ludger Beerbaum és Classic Touch
Németország (GER)
Hollandia Piet Raymakers és Ratina Z
Hollandia (NED)
Egyesült Államok Norman Dello Joio és Irish
Egyesült Államok (USA)
1996, Atlanta Németország Ulrich Kirchhoff és Jus de Pommes
Németország (GER)
Svájc Willi Melliger és Calvaro V
Svájc (SUI)
Franciaország Alexandra Ledermann és Rochet M
Franciaország (FRA)
2000, Sydney Hollandia Jeroen Dubbeldam és De Sjiem
Hollandia (NED)
Hollandia Albert Voorn és Lando
Hollandia (NED)
Szaúd-Arábia Háled el-Íd és Kashm Al Aan
Szaúd-Arábia (KSA)
2004, Athén Brazília Rodrigo Pessoa és Baloubet du Rouet
Brazília (BRA)
Egyesült Államok Chris Kappler és Royal Kaliber
Egyesült Államok (USA)
Németország Marco Kutscher és Montender 2
Németország (GER)
2008, Hong Kong Kanada Eric Lamaze és Hickstead
Kanada (CAN)
Svédország Rolf-Göran Bengtsson és Ninja
Svédország (SWE)
Egyesült Államok Beezie Madden és Authentic
Egyesült Államok (USA)
2012, London Svájc Steve Guerdat (Nino Des Buissonets)
Svájc (SUI)
Hollandia Gerco Schröder (London)
Hollandia (NED)
Írország Cian O'Connor (Blue Loyd 12)
Írország (IRL)

Díjugratás, csapat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1912, Stockholm Svédország Svédország (SWE)
Gustaf Lewenhaupt és Medusa
Gustaf Kilman és Gåtan
Hans von Rosen és Lord Iron
Fredrik Rosencrantz és Drabant
Franciaország Franciaország (FRA)
Michel Dufourt és Amazone
Jean Cariou és Mignon
Bernard Meyer és Allons-y
Albert Seigner és Cocotte
Németország Németország (GER)
Sigismund Freyer és Ultimus
Wilhelm von Hohenau és Pretty Girl
Ernst Deloch és Hubertus
Friedrich Karl von Preußen és Gibson Boy
1920, Antwerpen Svédország Svédország (SWE)
Claës König és Tresor
Hans von Rosen és Poor Boy
Daniel Norling és Eros II
Frank Martin és Kohort
Belgium Belgium (BEL)
Henri Laame és Biscuit
André Coumans és Lisette
Herman de Gaiffier d'Hestroy és Miss
Herman d'Oultromont és Lord Kitchener
Olaszország Olaszország (ITA)
Ettore Caffaratti és Tradittore
Alessandro Alvisi és Raggio di Sole
Giulio Cacciandra és Fortunello
Carlo Asinari és Varone
1924, Párizs Svédország Svédország (SWE)
Åke Thelning és Loke
Axel Ståhle és Cecil
Åge Lundström és Anvers
Svájc Svájc (SUI)
Alphonse Gemuseus és Lucette
Werner Stuber és Girandole
Hans Bühler és Sailor Boy
Portugália Portugália (POR)
António Borges és Reginald
Hélder de Souza és Avro
José Mouzinho és Hetrugo
1928, Amszterdam Spanyolország Spanyolország (ESP)
José Navarro Morenes és Zapatazo
José Álvarez de Bohórquez és Zalamero
Julio García Fernández és Revistade
Lengyelország Lengyelország (POL)
Kazimierz Gzowski és Mylord
Kazimierz Szosland és Ali
Michał Antoniewicz és Readgleadt
Svédország Svédország (SWE)
Karl Hansén és Gerold
Carl Björnstjerna és Kornett
Ernst Hallberg és Loke
1932, Los Angeles Nem osztottak érmeket, mert egyik nemzet sem tudott 3 lovasból álló teljes csapattal kiállni
1936, Berlin Németország Németország (GER)
Kurt Hasse és Tora
Marten von Barnekow és Nordland
Heinz Brandt és Alchimist
Hollandia Hollandia (HOL)
Johan Greter és Ernica
Jan de Bruine és Trixie
Henri van Schaik és Santa Bell
Portugália Portugália (POR)
José Beltrão és Biscuit
Domingos de Sousa és Merle Blanc
Luís Mena e Silva és Fossette
1948, London Mexikó Mexikó (MEX)
Humberto Mariles és Arete
Rubén Uriza és Hatuey
Alberto Valdés Ramos és Chihuahua
Spanyolország Spanyolország (ESP)
Jaime García és Bizarro
José Navarro Morenes és Quórum
Marcellino Gavilán és Forajido
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Harry Llewellyn és Foxhunter
Henry Nicoll és Kilgeddin
Arthur Carr és Monty
1952, Helsinki Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Wilfred White és Nizefela
Douglas Stewart és Aherlow
Harry Llewellyn és Foxhunter
Chile Chile (CHI)
Óscar Cristi és Bambi
César Mendoza és Pillán
Ricardo Echeverría és Lindo Peal
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
William Steinkraus és Hollandia
Arthur McCashin és Miss Budweiser
John William Russell és Democrat
1956, Stockholm Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA)
Hans Günter Winkler és Halla
Fritz Thiedemann és Meteor
August Lütke-Westhues és Ala
Olaszország Olaszország (ITA)
Raimondo D'Inzeo és Merano
Piero D'Inzeo és Uruguay
Salvatore Oppes és Pagoro
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Wilfred White és Nizefela
Pat Smythe és Flanagan
Peter Robeson és Scorchin
1960, Róma Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA)
Hans Günter Winkler és Halla
Fritz Thiedemann és Meteor
Alwin Schockemöhle és Ferdl
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Franck Chapot és Trail Guide
William Steinkraus és Ksar d'Esprit
George H. Morris és Sinjon
Olaszország Olaszország (ITA)
Raimondo D'Inzeo és Posillipo
Piero D'Inzeo és The Rock
Antonio Oppes és The Scholar
1964, Tokió Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA)
Hermann Schridde és Dozent II
Kurt Jarasinski és Torro
Hans Günter Winkler és Fidelitas
Franciaország Franciaország (FRA)
Pierre Jonquères d'Oriola és Lutteur B
Janou Lefèbvre és Kenavo D
Guy Lefrant és Monsieur de Littry
Olaszország Olaszország (ITA)
Piero D'Inzeo és Sun Beam
Raimondo D'Inzeo és Posillipo
Graziano Mancinelli és Rockette
1968, Mexikóváros Kanada Kanada (CAN)
James Day és Canadian Club
Thomas Gayford és Big Dee
Jim Elder és The Immigrant
Franciaország Franciaország (FRA)
Jean Rozier és Quo Vadis
Janou Lefèbvre és Rocket
Pierre Jonquères d'Oriola és Nagir
NSZK NSZK (FRG)
Hermann Schridde és Dozent II
Alwin Schockemöhle és Donald Rex
Hans Günter Winkler és Enigk
1972, München NSZK NSZK (FRG)
Fritz Ligges és Robin
Gerhard Wiltfang és Askan
Hartwig Steenken és Simona
Hans Günter Winkler és Trophy
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
William Steinkraus és Main Spring
Neal Shapiro és Sloopy
Kathryn Kusner és Fleet Apple
Frank Chapot és White Lightning
Olaszország Olaszország (ITA)
Vittorio Orlandi és Fulmer Feather
Raimondo D'Inzeo és Fiorello
Graziano Mancinelli és Ambassador
Piero D'Inzeo és Easter Light
1976, Montréal Franciaország Franciaország (FRA)
Hubert Parot és Rivage
Jean-Marcel Rozier és Bayard de Maupas
Marc Roguet és Belle de Mars
Michel Roche és Un Espoir
NSZK NSZK (FRG)
Alwin Schockemöhle és Warwick Rex
Hans Günter Winkler és Torphy
Sönke Sönksen és Kwepe
Paul Schockemöhle és Agent
Belgium Belgium (BEL)
Eric Wauters és Gute Sitte
François Mathy és Gai Luron
Edgar-Henri Cuepper és Le Champion
Stanny Van Paesschen és Porsche
1980, Moszkva Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Vjacseszlav Csukanov és Gepatit
Viktor Poganovszkij és Topkij
Viktor Aszmajev és Reis
Nyikolaj Korolkov és Espadron
Lengyelország Lengyelország (POL)
Marian Kozicki és Bremen
Jan Kowalczyk és Artemor
Wiesław Hartman és Norton
Janusz Bobik és Szampan
Mexikó Mexikó (MEX)
Joaquín Perez Heras és Alymony
Jesús Gómez Portugal és Massacre
Valencia Gerardo Tazzer és Caribe
Alberto Valdés Lacarra és Lady Mirka
1984, Los Angeles Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Joseph Fargis és Touch of Class
Conrad Homfeld és Abdullah
Leslie Howard és Albany
Melanie Smith és Calypso
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Michael Whitaker és Overton Amanda
John Whitaker és Ryans Son
Steven Smith és Shining Example
Timothy Grubb és Linky
NSZK NSZK (FRG)
Paul Schockemöhle és Deister
Peter Luther és Livius
Franke Sloothaak és Farmer
Fritz Ligges és Ramzes
1988, Szöul NSZK NSZK (FRG)
Ludger Beerbaum és The Freak
Wolfgang Brinkmann és Pedro
Dirk Hafemeister és Orchidee 76
Franke Sloothaak és Walzerkonig 19
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Greg Best és Gem Twist
Lisa Ann Jacquin és For the Moment
Anne Kursinski és Starman
Joseph Fargis és Mill Pearl
Franciaország Franciaország (FRA)
Hubert Bourdy és Morgat
Frédéric Cottier és Flambeau C
Michel Robert és La Fayette
Pierre Durand Jr. és Jappeloup de Luze
1992, Barcelona Hollandia Hollandia (NED)
Piet Raymakers és Ratina Z
Bert Romp és Waldo E
Jan Tops és Top Gun
Jos Lansink és Egano
Ausztria Ausztria (AUT)
Boris Boor és Love Me Tender
Jörg Münzner és Graf Grande
Hugo Simon és Apricot D
Thomas Fruehmann és Genius
Franciaország Franciaország (FRA)
Hervé Godignon és Quidam de Revel
Hubert Bourdy és Razzina du Poncel
Michel Robert és Nonix
Eric Navet és Quito de Baussy
1996, Atlanta Németország Németország (GER)
Franke Sloothaak és Joly Coeur
Lars Nieberg és For Pleasure
Ulrich Kirchhoff és Jus De Pommes
Ludger Beerbaum és Ratina Z
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Peter Leone és Legato
Leslie Burr-Howard és Extreme
Anne Kursinski és Eros
Michael R. Matz és Rhum
Brazília Brazília (BRA)
Luiz Azevedo és Cassiana
Alvaro Miranda Neto és Aspen
André Johannpeter és Calei
Rodrigo Pessoa és Tomboy
2000, Sydney Németország Németország (GER)
Ludger Beerbaum és Goldfever 3
Lars Nieberg és Esprit FRH
Marcus Ehning és For Pleasure
Otto Becker és Dobels Cento
Svájc Svájc (SUI)
Markus Fuchs és Tinka's Boy
Beat Mändli és Pozitano
Lesley McNaught és Dulf
Willi Melliger és Calvaro V
Brazília Brazília (BRA)
Rodrigo Pessoa és Baloubet du Rouet
Luiz Felipe De Azevedo és Ralph
Alvaro Miranda Neto és Aspen
André Johannpeter és Calei
2004, Athén Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Peter Wylde és Fein Cera
McLain Ward és Sapphire
Beezie Madden és Authentic
Chris Kappler és Royal Kaliber
Svédország Svédország (SWE)
Rolf-Göran Bengtsson és Mac Kinley
Malin Baryard és Butterfly Flip
Peter Eriksson és Cardento
Peder Fredericson és Magic Bengtsson
Németország Németország (GER)
Otto Becker és Dobels Cento
Marco Kutscher és Montender 2
Christian Ahlmann és Cöster
[1]
2008, Hong Kong Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
McLain Ward és Sapphire
Laura Kraut és Cedric
Will Simpson és Carlssés vom Dach
Beezie Madden és Authentic
Kanada Kanada (CAN)
Jill Henselwood és Special Ed
Eric Lamaze és Hickstead
Ian Millar és In Style
Mac Cone és Ole
Norvégia Norvégia (NOR)
Stein Endresen és Le Beau
Morten Djupvik és Casino
Geir Gulliksen és Cattani
Tony Andre Hansen és Camiro
2012, London Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Scott Brash
Peter Charles
Ben Maher
Nick Skelton
Hollandia Hollandia (NED)
Marc Houtzager
Gerco Schroder
Maikel Van Der Vleuten
Jur Vrieling
Szaúd-Arábia Szaúd-Arábia (KSA)
Ramzi ed-Duhámi
Abdalláh Ál Szuúd
Kamál Báhamdán
Abdalláh es-Sarbatli

Megszűnt versenyszámok[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Magasugró verseny[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1900, Párizs Franciaország Dominique Gardères és Canéla
Franciaország (FRA)
holtverseny miatt nem került kiosztásra Belgium Georges van der Poële és Ludlow
Belgium (BEL)
Olaszország Giovanni Giorgio Trissino és Oreste
Olaszország (ITA)

Távolugró verseny[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1900, Párizs Belgium Constant van Langhendonck és Extra Dry
Belgium (BEL)
Olaszország Giovanni Giorgio Trissino és Oreste
Olaszország (ITA)
Franciaország Pierre de Bellegarde és Tolla
Franciaország (FRA)

Voltízs, egyéni[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1920, Antwerpen Belgium Daniel Bouckaert
Belgium (BEL)
Franciaország Charles Field
Franciaország (FRA)
Belgium Louis Finet
Belgium (BEL)

Voltízs, csapat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Olimpia 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
1920, Antwerpen Belgium Belgium (BEL)
Daniel Bouckaert
Louis Finet
van Ranst
[2]
Franciaország Franciaország (FRA)
Charles Field
Salins
Cauchy
Svédország Svédország (SWE)
Carl Green
Anders Mårtensson
Oskar Nilsson

Jegyzetek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  1. Ludger Beerbaum nem kapott érmet. Lovát, Goldfevert ugyanis orvosi okokból egy olyan kenőccsel kezelték, amely nem engedélyezett gyógyszernek minősülő anyagot tartalmazott, ezért Beerbaum eredményét nem számolták be az értékelés során, így a német csapat az elsőről a harmadik helyre esett vissza.
  2. A NOB érem-adatbázisa még két további csapattagot, van Schauwbroeck-et (aki talán van Schauwenbroeck) és van Cauwenberg-et (aki talán Albert François van Cauwenberg) is feltüntet, de az összes többi komoly adatbázis csak három érmest sorol fel.

Fordítás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a List of Olympic medalists in equestrian című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel.
  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Liste der Olympiasieger im Reitsport című német Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel.

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]