Észak-Korea a 2008. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Észak-Korea az olimpiai játékokon
Flag of North Korea.svg
Észak-Korea zászlaja
NOB-országkód: PRK
OOB Észak-koreai Olimpiai Bizottság
2008. évi nyári olimpiai játékok
Peking
Versenyzők 63 fő 12 sportágban
Zászlóvivő
Nyitóünnepség Pang Munil[1]
Záróünnepség Pak Hjonszuk[2]
Érmek
34. helyezés
Arany
2
Ezüst
1
Bronz
3
Össz.
6

Nyári olimpiai játékok:
Téli olimpiai játékok:

Észak-Korea a kínai Pekingben megrendezett 2008. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az ország a játékokon 12 sportágban 63 sportolóval képviseltette magát, akik összesen 6 érmet szereztek.

Észak- és Dél-Korea eredetileg egy összevont küldöttséggel kívánt szerepelni a játékokon, de a kivitelezésén nem tudtak megegyezni.[3]

Érmesek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Érem Versenyző Sportág Versenyszám
1Aranyérem Arany Pak Hjonszuk Súlyemelés Női 63 kg
1Aranyérem Arany Hong Undzsong Torna Női ugrás
2Ezüstérem Ezüst An Gume Cselgáncs Női harmatsúly
3Bronzérem Bronz Pak Csholmin Cselgáncs Férfi harmatsúly
3Bronzérem Bronz Von Ogim Cselgáncs Női váltósúly
3Bronzérem Bronz O Dzsonge Súlyemelés Női 58 kg

Table tennis pictogram.svg Asztalitenisz[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Férfi

Versenyző Versenyszám Selejtező 64-es főtábla 48-as főtábla 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Csang Szongman Egyes Paraguay Marcelo Aguirre (PAR)
11-7, 11-3, 11-8, 11-3
Argentína Song Liu (ARG)
11-9, 9-11, 5-11, 11-4, 11-9, 13-11
Spanyolország Zhiwen He (ESP)
11-9, 8-11, 9-11, 11-7, 12-10, 11-8
Hongkong Li Ching (HKG)
4-11, 9-11, 8-11, 11-9, 8-11
kiesett 17.
Kim Hjokbong Egyes Kuvait Ibráhím el-Haszan (KUW)
11-7, 9-11, 6-11, 11-5, 11-9, 11-9
Brazília Thiago Monteiro (BRA)
11-6, 11-9, 11-6, 7-11, 11-5
Tajvan Chiang Peng-Lung (TPE)
11-7, 8-11, 11-8, 7-11, 11-4, 12-10
Németország Timo Boll (GER)
11-13, 3-11, 4-11, 12-10, 8-11
kiesett 17.
I Csholguk Egyes Ausztria Gárdos Róbert (AUT)
11-6, 11-8, 11-9, 9-11, 1-11, 5-11, 9-11
kiesett 49.

Női

Versenyző Versenyszám Selejtező 64-es főtábla 48-as főtábla 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Kim Dzsong Egyes Venezuela Fabiola Ramos (VEN)
11-7, 11-7, 11-7, 11-7
Románia Daniela Dodean (ROU)
11-5, 11-7, 11-5, 5-11, 11-8
Dél-Korea Pak Mijong (KOR)
7-11, 4-11, 8-11, 6-11
kiesett 17.
Kim Mijong Egyes Litvánia Rūta Paškauskienė (LTU)
5-11, 11-9, 11-3, 5-11, 5-11, 11-6, 5-11
kiesett 49.

Athletics pictogram.svg Atlétika[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Férfi

Versenyző Versenyszám Eredmény Helyezés
Kim Ilnam Maraton 2:21:51 42.
Pak Szongcshol 2:21:16 40.
I Kumszong 2:19:08 33.

Női

Versenyző Versenyszám Eredmény Helyezés
Cso Bunhi Maraton 2:37:04 48.
Csong Jongok 2:34:52 36.
Kim Kumok 2:30:01 12.

Wrestling pictogram.svg Birkózás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Férfi[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Kötöttfogású

Versenyző Versenyszám Selejtező Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
első kör
Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Csha Gvangszu 55 kg Kuba Yagnier Hernández (CUB)
0-8, 1-1
kiesett 15.

Szabadfogású

Versenyző Versenyszám Selejtező Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
első kör
Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Jang Gjongil 55 kg Azerbajdzsán Namiq Sevdiyev (AZE)
1-1, 1-3, 1-2
kiesett 12.
Jang Cshonszong 66 kg Fehéroroszország Albert Batirav (BLR)
0-1, 3-5
kiesett 15.

Judo pictogram.svg Cselgáncs[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Férfi

Versenyző Versenyszám Selejtező 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
első kör
Vigaszág
negyeddöntő
Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Kim Gjongdzsin Légsúly Madagaszkár Elie Norbert (MAD)
1000-0000
Örményország Hovhannesz Davtjan (ARM)
0022-0000
Ausztria Ludwig Paischer (AUT)
0000-0020
Nagy-Britannia Craig Fallon (GBR)
0001-0100
kiesett 9.
Pak Csholmin Harmatsúly Türkmenisztán Guwanç Nurmuhammedow (TKM)
1000-0000
Olaszország Giovanni Casale (ITA)
0010-0001
Portugália Pedro Dias (POR)
0002-0000
Franciaország Benjamin Darbelet (FRA)
0001-0201
Üzbegisztán Mirali Sharipov (UZB)
0100-0001
Bronze medal icon.svg
Kim Csholszu Könnyűsúly Kuba Ronald Girones (CUB)
1000-0001
Grúzia Davit Kevhisvili (GEO)
0111-0110
Azerbajdzsán Elnur Məmmədli (AZE)
0000-0200
Belgium Dirk Van Tichelt (BEL)
0000-1011
kiesett 9.

Női

Versenyző Versenyszám Selejtező Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
első kör
Vigaszág
negyeddöntő
Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Pak Okszong Légsúly Portugália Ana Hormigo (POR)
0100-0000
Kazahsztán Kelbet Nurgazina (KAZ)
0011-0001
Kuba Yanet Bermoy (CUB)
0000-1021
Argentína Paula Pareto (ARG)
0001-0100
5.
An Gume Harmatsúly Kuba Yagnelys Mestre (CUB)
0201-0000
Venezuela Flor Velázquez (VEN)
0010-0001
Kazahsztán Solpan Kalijeva (KAZ)
0200-0000
Japán Nakamura Miszato (JPN)
0001-0000
Kína Hszien Tung-mej (CHN)
0001-0011
Silver medal icon.svg
Kje Szunhi Könnyűsúly Ausztria Sabrina Filzmoser (AUT)
1001-0001
Franciaország Barbara Harel (FRA)
0010-0101
kiesett 15.
Von Ogim Váltósúly Argentína Daniela Krukower (ARG)
0020-0010
Hollandia Elisabeth Willeboordse (NED)
0200-0000
Franciaország Lucie Décosse (FRA)
0000-0211
Ausztria Claudia Heill (AUT)
0110-0001
Bronze medal icon.svg

Archery pictogram.svg Íjászat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Női

Versenyző Versenyszám Selejtező 64-es főtábla 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Pont Kiemelt Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Kvon Unszil Egyéni 656 5. Irán Nadzsme Ábtin (IRI) (60.)
106-96
India Praníta Vardhineni (IND) (37.)
106-99
Mexikó Aída Román (MEX) (12.)
105-100
Mexikó Mariana Avitia (MEX) (20.)
105-99
Dél-Korea Pak Szonghjon (KOR) (1.)
106-109
Bronzmérkőzés
Dél-Korea Jun Okhi (KOR) (2.)
106-109
4.
Szon Hjejong 618 45. Mexikó Mariana Avitia (MEX) (20.)
107-112
kiesett 34.*

* - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el

Football pictogram.svg Labdarúgás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Női[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

# Név Klub Születési idő Mérkőzésszám Gól Sárga lap sárga lap2. sárga lapkiállítva kiállítva
Kapusok
1 Cson Mjonghi Észak-Korea Rimyongsu 1986. augusztus 7. (21 évesen) 3 0 1 0 0
18 Han Hjejong Észak-Korea Pyongyang 1985. március 4. (23 évesen) 0 0 0 0 0
Védők
3 Om Dzsongran Észak-Korea April 25 1985. október 10. (22 évesen) 3 0 0 0 0
4 Csang Jongok Észak-Korea April 25 1982. szeptember 17. (25 évesen) 0 0 0 0 0
5 Szong Dzsongszun Észak-Korea Amrokgang 1981. március 11. (27 évesen) 3 0 0 0 0
12 I Unhjang Észak-Korea Amrokgang 1988. május 15. (20 évesen) 0 0 0 0 0
13 Ju Dzsonghi Észak-Korea April 25 1986. március 21. (22 évesen) 0 0 0 0 0
14 Csang Ilok Észak-Korea April 25 1986. október 10. (21 évesen) 0 0 0 0 0
15 Szonu Gjongszun Észak-Korea April 25 1983. szeptember 28. (24 évesen) 3 0 1 0 0
16 Kong Hjeok Észak-Korea April 25 1983. július 19. (25 évesen) 3 0 0 0 0
Középpályások
2 Kim Gjonghva Észak-Korea April 25 1986. március 28. (22 évesen) 3 1 1 0 0
7 Ho Szunhi Észak-Korea Amrokgang 1980. március 5. (28 évesen) (3) 0 0 0 0
9 I Unszuk Észak-Korea April 25 1986. január 1. (22 évesen) 3 0 0 0 0
11 I Ungjong Észak-Korea Wolmido 1980. november 19. (27 évesen) 3 0 1 0 0
Csatárok
6 Kim Okszim Észak-Korea Rimyongsu 1987. július 2. (21 évesen) (3) 0 0 0 0
8 Kil Szonhi Észak-Korea Rimyongsu 1986. március 7. (22 évesen) 3 0 1 0 0
10 I Gumszuk Észak-Korea April 25 1978. augusztus 16. (29 évesen) 3 1 0 0 0
17 Kim Jonge Észak-Korea April 25 1983. március 7. (25 évesen) 3 0 0 0 0
Edző
Kim Kvangmin 1962. augusztus 16. (45 évesen)

Eredmények[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

F csoport

Bejutott a negyeddöntőbe
Kiesett
Nemzet
M Gy D V G+ G- Gk P
Brazília Brazília (BRA) 3 2 1 0 5 2 +3 7
Németország Németország (GER) 3 2 1 0 2 0 +2 7
Észak-Korea Észak-Korea (PRK) 3 1 0 2 2 3 –1 3
Nigéria Nigéria (NGR) 3 0 0 3 1 5 –4 0
2008. augusztus 6.
19:45
Észak-Korea (PRK) Észak-Korea 1–0 Nigéria Nigéria (NGR)
Kim Gjonghva Gól : 27' 27' (1–0)
Jegyzőkönyv


2008. augusztus 9.
19:45
Brazília (BRA) Brazília 2–1 Észak-Korea Észak-Korea (PRK)
Daniela Gól : 14' 14'
Marta Gól : 22' 22'
(2–0)
Jegyzőkönyv
I Gumszuk Gól : 90+3' 90+3'
Senjangi Olimpiai Stadion, Senjang
Nézőszám: 19 616
Játékvezető: Huijun Niu (kínai)


2008. augusztus 12.
17:00
Észak-Korea (PRK) Észak-Korea 0–1 Németország Németország (GER)
(0–0)
Jegyzőkönyv
Mittag Gól : 86' 86'
Tiencsini Olimpiai Stadion, Tiencsin
Nézőszám: 12 387
Játékvezető: Dianne Ferreira-James (guyanai)

Csapat Helyezés
Észak-Korea Észak-Korea (PRK) 9.

Diving pictogram.svg Műugrás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Férfi

Versenyző Versenyszám Selejtező Elődöntő Döntő
Pont Helyezés Pont Helyezés Pont Helyezés
Kim Cshonman Egyéni műugrás 328,85 30. kiesett

Női

Versenyző Versenyszám Selejtező Elődöntő Döntő
Pont Helyezés Pont Helyezés Pont Helyezés
Kim Dzsinok Egyéni műugrás 291,90 18. 259,40 17. kiesett
Kim Unhjang 316,20 13. 267,00 16. kiesett
Cshö Kumhi
Kim Unhjang
Szinkron toronyugrás 308,10 6.

Boxing pictogram.svg Ökölvívás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Versenyző Versenyszám Selejtező Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Kim Szongguk Könnyűsúly Franciaország Daouda Sow (FRA)
3-13
kiesett 17.

Shooting pictogram.svg Sportlövészet[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Férfi

Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Pont Helyezés Pont Helyezés
Kim Dzsongszu Légpisztoly kizárták
Szabadpisztoly kizárták
Kvon Donghjok Légpisztoly 575 25. kiesett
Lju Mjonghong Szabadpisztoly 551 26. kiesett

Női

Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Pont Helyezés Pont Helyezés
Cso Jongszuk Légpisztoly 382 15. kiesett
Sportpisztoly 584 4. 783,4 6.
Pak Jonghi Trap 56 18. kiesett
Pak Csonglan Skeet 66 9. kiesett

Weightlifting pictogram.svg Súlyemelés[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Férfi

Versenyző Versenyszám Szakítás Lökés Összesen Helyezés
Eredmény Helyezés Eredmény Helyezés
Csha Kumcshö 56 kg 128,0 4.* 155,0 5. 283,0 5.
I Gjongszok érvényes kísérlet nélkül kiesett
Im Jongszu 62 kg 138,0 3.* érvényes kísérlet nélkül kiesett
Kim Csholdzsin 69 kg 146,0 8.* 180,0 6. 326,0 6.

Női

Versenyző Versenyszám Szakítás Lökés Összesen Helyezés
Eredmény Helyezés Eredmény Helyezés
O Dzsonge 58 kg 95,0 6.* 131,0 3. 226,0 Bronze medal icon.svg
Pak Hjonszuk 63 kg 106,0 2. 135,0 1. 241,0 Gold medal icon.svg
Hong Jongok 69 kg érvényes kísérlet nélkül kiesett

* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el

Synchronized swimming pictogram.svg Szinkronúszás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Versenyző Versenyszám Technikai gyakorlat Selejtező Döntő Helyezés
Szabad gyakorlat Összesítés Szabad gyakorlat Összesítés
Pont Hely. Pont Hely. Pont Hely. Pont Hely. Pont Hely.
Kim Jongmi
Vang Okgjong
Páros 42,917 16. 43,584 15. 86,501 16. kiesett 16.

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Torna[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Női

Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Pontszám Helyezés Pontszám Helyezés
Csha Jonghva Ugrás 13,750 kiesett
Felemás korlát 15,175 12. kiesett
Egyéni összetett 28,925 86. kiesett
Hong Undzsong Talaj 13,850 58. kiesett
Ugrás 15,725 2. 15,650 Gold medal icon.svg
Felemás korlát 14,100 57. kiesett
Gerenda 12,825 78. kiesett
Egyéni összetett 56,425 41. kiesett

Jegyzetek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  1. List of Flagbearers Bejing 2008 (pdf). www.olympic.org. (Hozzáférés: 2011. szeptember 14.)
  2. Closing Ceremony Flag Bearers (pdf). www.olympic.org. (Hozzáférés: 2011. szeptember 14.)
  3. No progress on joint Korean Olympic team: officials (angol nyelven). ABC News, 2006. április 4. (Hozzáférés: 2008. augusztus 9.)

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]