Női váltósúlyú cselgáncs a 2012. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Női váltósúlyú cselgáncs
a XXX. nyári olimpián
Judo pictogram.svg
Adatok
Helyszín ExCel Exhibition Centre, London
Dátum július 31.
Versenyzők 24 résztvevő
24 nemzetből
Érmesek
Aranyérem   Szlovénia Szlovénia
Ezüstérem   Kína Kína
Bronzérem   Japán Japán
Bronzérem   Franciaország Franciaország

 ← 2008 2016 → 

A 2012. évi nyári olimpiai játékokon a cselgáncs női váltósúlyú versenyszámát július 31-én rendezték az ExCel Exhibition Centre-ben. A versenyszámot a szlovén Urška Žolnir nyerte meg. Ebben a súlycsoportban nem volt magyar versenyző.

Eredmények[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  • H – leléptették

Döntők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  Elődöntő Döntő
                 
 Dél-Korea Joung Da-Woon (KOR) 000(2)  
 Kína Xu Lili (CHN) 001(1)  
     Kína Xu Lili (CHN) 001(1)
   Szlovénia Urška Žolnir (SLO) 010(0)
 Mongólia Munkhzaya Tsedevsuren (MGL) 000(0)
 Szlovénia Urška Žolnir (SLO) 100(0)  

Vigaszág[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  Vigaszág Bronzmérkőzés
 Japán Ueno Josie (JPN) 001(0)  
 Hollandia Elisabeth Willeboordse (NED) 000(0)      Japán Ueno Josie (JPN) 001(0)
          Mongólia Munkhzaya Tsedevsuren (MGL) 000(2)
      
  Vigaszág Bronzmérkőzés
 Franciaország Gévrise Émane (FRA) 001(0)  
 Izrael Alice Schlesinger (ISR) 000(2)      Franciaország Gévrise Émane (FRA) 000(0) (bírói)
          Dél-Korea Joung Da-Woon (KOR) 000(0)
      

A csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  Selejtezők Nyolcaddöntők Negyeddöntők
 Japán Ueno Josie (JPN) 100(0)  
 India Garíma Csaudhari (IND) 000(0)      Japán Ueno Josie (JPN) 001(0)  
          Horvátország Marijana Mišković (CRO) 000(0)  
            Japán Ueno Josie (JPN) 000(2)
            Dél-Korea Joung Da-Woon (KOR) 002(0)
          Dél-Korea Joung Da-Woon (KOR) 100(0)
 Azerbajdzsán Ramilə Yusubova (AZE) 011(1)      Azerbajdzsán Ramilə Yusubova (AZE) 000(1)    
 Türkmenisztán Gülnar Haýytbaýewa (TKM) 000(0)  
    
    

B csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  Selejtezők Nyolcaddöntők Negyeddöntők
 Kína Xu Lili (CHN) 010(1)  
 Brazília Mariana Silva (BRA) 000(1)      Kína Xu Lili (CHN) 021(1)  
          Olaszország Edwige Gwend (ITA) 000(2)  
            Kína Xu Lili (CHN) 100(0)
 Hollandia Elisabeth Willeboordse (NED) 110(0)        Hollandia Elisabeth Willeboordse (NED) 000(1)
 Libanon Caren Chammas (LIB) 000(1)      Hollandia Elisabeth Willeboordse (NED) 100(0)
          Burkina Faso Séverine Nébié (BUR) 000(1)    
      
    
    

C csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  Selejtezők Nyolcaddöntők Negyeddöntők
 Franciaország Gévrise Émane (FRA) 100(0)  
 Nagy-Britannia Gemma Howell (GBR) 000(H)      Franciaország Gévrise Émane (FRA) 000(1) (bírói)  
          Kuba Yaritza Abel (CUB) 000(1)  
            Franciaország Gévrise Émane (FRA) 000(1)
 Mongólia Munkhzaya Tsedevsuren (MGL) 110(0)        Mongólia Munkhzaya Tsedevsuren (MGL) 000(1) (bírói)
 Palau Jennifer Anson (PLW) 000(0)      Mongólia Munkhzaya Tsedevsuren (MGL) 100(0)
          Finnország Johanna Ylinen (FIN) 000(0)    
      
    
    

D csoport[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  Selejtezők Nyolcaddöntők Negyeddöntők
 Szlovénia Urška Žolnir (SLO) 110(0)  
 Németország Claudia Malzahn (GER) 000(0)      Szlovénia Urška Žolnir (SLO) 100(0)  
          Ecuador Estefania García (ECU) 000(1)  
            Szlovénia Urška Žolnir (SLO) 110(0)
            Izrael Alice Schlesinger (ISR) 000(0)
          Izrael Alice Schlesinger (ISR) 001(0)
 Ausztria Hilde Drexler (AUT) 001(1)      Ausztria Hilde Drexler (AUT) 000(2)    
 Marokkó Rizlen Zouak (MAR) 000(0)  
    
    

Végeredmény[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Helyezés Név Nemzet
1Aranyérem Arany Urška Žolnir Szlovénia Szlovénia (SLO)
2Ezüstérem Ezüst Xu Lili Kína Kína (CHN)
3Bronzérem Bronz Ueno Josie Japán Japán (JPN)
3Bronzérem Bronz Gevrise Emane Franciaország Franciaország (FRA)
5. Cedevszürengín Mönhdzajá Mongólia Mongólia (MGL)
5. Jeong Da-Wun Dél-Korea Dél-Korea (KOR)
7. Elisabeth Willeboordse Hollandia Hollandia (NED)
7. Alice Schlesinger Izrael Izrael (ISR)
9. Marijana Mišković Horvátország Horvátország (CRO)
9. Ramilə Yusubova Azerbajdzsán Azerbajdzsán (AZE)
9. Edwige Gwend Olaszország Olaszország (ITA)
9. Severine Nebie Burkina Faso Burkina Faso (BUR)
9. Yaritza Abel Kuba Kuba (CUB)
9. Johanna Ylinen Finnország Finnország (FIN)
9. Estefania García Ecuador Ecuador (ECU)
9. Hilde Drexler Ausztria Ausztria (AUT)
17. Garíma Csaudhari India India (IND)
17. Gülnar Haýytbaýewa Türkmenisztán Türkmenisztán (TKM)
17. Mariana Silva Brazília Brazília (BRA)
17. Caren Chammas Libanon Libanon (LIB)
17. Gemma Howell Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
17. Jennifer Anson Palau Palau (PLW)
17. Claudia Malzahn Németország Németország (GER)
17. Rizlen Zouak Marokkó Marokkó (MAR)

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]