Ugrás a tartalomhoz

Szerkesztővita:Medianyul

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Medianyul 15 évvel ezelőtt a(z) Kérdésedre válaszolva témában
Köszöntünk a magyar Wikipédiában, kedves Medianyul!

Üdvözlünk!

Figyelmedbe ajánljuk:

Kérjük, különösen ügyelj a felküldött szövegek és képek jogtisztaságára és a forrásaid pontos megjelölésére!


Mentor · Ha akarod, akkor melléd áll egy segítő, a te személyes mentorod, és segít a szerkesztéssel kapcsolatos gondjaidban. Ide kattintva találsz erről többet. | Segítség · Bonyolultabb szerkesztési ügyekben a kocsmafalra is írhatsz kérdéseket. Ha egy szerkesztőtársad tudja a választ, ugyanott fog válaszolni. | Tudakozó · Egy tudakozót is működtetünk. Ott viszont olyan kérdésekre kaphatsz választ, amit egy lexikonban keresne az ember.


Ha van kedved, mutatkozz be szerkesztőtársaidnak, ide kattintva. A szerkesztői lapodon írjál a érdeklődési körödről, nyelvtudásodról. Az a lap csak a tiéd. Kialakításához segítséget itt találsz. | Ilyen vitalapja, „szerkesztővitája” is van minden szerkesztőnek, mint ez a lap itt. Aki neked üzenni akar valamit, az ide fog írni, téged pedig egy sárga csík a lap tetején automatikusan figyelmeztet az új üzenetre. A cikkeknek is van vitalapjuk, ott a cikk kialakítását tárgyalják meg az érdekelt szerkesztők. | Kérünk, hogy az eszmecserék során így írd alá hozzászólásaidat: ~~~~.

Jó szerkesztést és tartalmas szórakozást kívánunk! Hkoala 2009. május 10., 22:48 (CEST)Válasz


If you don't speak Hungarian, please click here.

SZia, Medianyul! Egy szerkesztőtársunk törlésre jelölte az egyik általad elkezdett cikket. Kérlek, olvasd el a Wikipédia:Törlésre javasolt lapok/ÖKO-Kord Országos Nonprofit Kft. és szólj hozzá a megbeszéléshez. Üdvözlettel – Hkoala 2009. május 10., 23:14 (CEST)Válasz

Évek a jogalkotásban[szerkesztés]

Kedves Új Szerkesztőtársunk! Ha jól megnézed a 2005 a jogalkotásban és a hasonló lapjainkat, láthatod, hogy csak a jogszabályok hivatalos címe szerepel itt, és nem megyünk bele a jogszabályok részletes elemzésébe. Ennek az oka elsősorban terjedelmi.
Kérlek ezért, hogy a termékdíjról írt felesleges mondatodat töröld és ha egy konkrét jogszabályról akarsz részketeket közölni, azt ne ezen a lapon, hanem önálló szócikkben (pl. környezetvédelmi termékdíj) tegyed.
Megértésedben bízom. Üdv.--Linkoman vita 2009. május 11., 17:41 (CEST)Válasz


Semmi gond akkor javítom. Köszönöm az észrevételed. Üdv.--Medianyul vita 2009. május 12., 9:23 (CEST)

Öko-kord[szerkesztés]

Szia, Medianyul! Megnéztem a cikket. Szerintem az összes szövegen belül túl nagy az aránya annak a résznek, ami nem konkrétan az Öko-Kordról szól, hanem mind a hét hulladékhasznosítóra igaz. Két módszert látok az arányok javítására: vagy lényegesen növeled a cégről szóló részt (története, főbb gazdasági mutatói, vezetői stb.) vagy pedig ezt az általános részt rövidíted. Szerintem az első módszer jobb. Esetleg tájékozódásképpen nézz meg néhányat a Kategória:Magyarországi cégek cikkei közül, sajnos elég egyenetlen a színvonaluk. A nem magyar cégek közül talán az SAP AG cikk tűrhető állapotban van. Igazából mindig elég nehéz a mai cégekről szóló cikkeket rendberakni, mert hamar elmegy a reklám irányába. Ha kérdésed van, írjál a vitalapomra (az aláírásomban levő kék link egyenesen oda visz.) Üdvözlettel – Hkoala 2009. május 12., 17:58 (CEST)Válasz

Forma[szerkesztés]

Elfelejtettem mondani az előbb egy technikai apróságot: a cikk címét nem szögletes zárójelbe kell rakni, hanem ki kell vastagítani. Így írod be: '''Öko-izé''' és ez lesz belőle: Öko-izé. A szögletes zárójel ahhoz kell, hogy egy másik cikkre, például a hulladékra tudjál hivatkozni. Ha létezik a cikk, akkor a hivatkozás kék lesz, ha (még) nem, akkor piros. – Hkoala 2009. május 12., 19:49 (CEST)Válasz

Köszi, javítottam. Üdv.: Medianyul

Kérdésedre válaszolva[szerkesztés]

Szia, Medianyul! A Wikipédia:Törlésre javasolt lapok olvasd el a "törlési megbeszélés menete" című részt. A megbeszélés lezárását egy adminisztrátor végzi, és aszerint, hogy mi volt a megbeszélés eredménye, törli a lapot illetve leszedi a megbeszélést jelző sablont a cikkről. – Hkoala 2009. május 16., 22:36 (CEST)Válasz

Köszi, ezek szerint nem Medianyul, hanem vakegér vagyok:))

Mindenkivel előfordul :-)

Az a szokás, hogy ha egy vitalapra valamilyen üzenetet írunk, akkor azt mindig alá is írjuk. (A cikkeket persze nem!) A laptörténetből ugyan minden egyes szóról ki lehetne deríteni (hosszadalmasan és fáradságosan), hogy ki írta, de ez így udvariasabb, sokkal áttekinthetőbb és gyorsabb.
A Wikipédiában van egy lehetőség arra, hogy nagyon egyszerűen elhelyezd aláírásodat, dátumostul, mindenestül. A Wikipédiabeli speciális aláírásból nem csak a Wikipédián használt neved derül ki, hanem rögtön két linket is tartalmaz. Az egyik a többi szerkesztőnek szóló bemutatkozásodra mutat, a másik pedig arra a lapra, ahol üzenni lehet neked. Ehhez az „aláíráshoz” segítséget ad a szoftver. Elég, ha az üzeneted befejeztével az aláírás helyett rákattintasz a harmadik képecskére a szerkesztőablak fölött:


akkor ennek az aláírógombnak a hatására a szoftver beilleszt a szövegedbe négy hullámvonalat.
Ha ezután arra a gombra is rákattintasz, ami így néz ki: Változtatások közzététele, akkor a szoftver lecseréli a hullámvonalakat az aláírás szövegére és az aktuális dátumra, órára.
Az aláírásként megjelenített szöveget a regisztrált szerkesztők a „beállításaim” fül segítségével meg is változtathatják.

Megjegyzések

  • Amíg nem jelentkeztél be, az IP-címedet jelenteti meg az aláírás.
  • A bemutatkozólapodra mutató link csak akkor lesz kék, ha van rajta valami, amíg üres, addig pirosan fog virítani.
  • Az üzenőlapodra mutató link csak magán az üzenőlapon jelenik meg vastag fekete szövegként, mindenhol máshol rendes linknek mutatkozik.
  • Más módon is elérheted, hogy bekerüljön a szövegbe a négy hullámvonal, nem csak az aláírógombbal:
  • a négy tildét (hullámvonalat) a szerkesztési ablak alatt is megtalálod, vagy
  • közvetlenül is beírhatod: ~~~~.
  • az Alt Gr+1 (a fő billentyűzeten) billentyűkombinációnak (Windows-alapú rendszereken), és
  • az Alt+1 2 6 (a számok a számbillentyűzeten) kombinációnak (Windows-alapú rendszereken) is ugyanez a hatása.
  • ha a gombot használod, akkor kapsz egy gondolatjelet is az aláírásod elé.

Hkoala 2009. május 16., 22:49 (CEST)Válasz

Köszi, akkor ki is próbálom:)) – Medianyul vita 2009. május 17., 19:46 (CEST)Válasz