Szerkesztővita:Rendek Csaba
Új téma nyitásaKöszöntünk a magyar Wikipédiában, kedves Rendek Csaba! | |||
Figyelmedbe ajánljuk:
Kérjük, különösen ügyelj a felküldött szövegek és képek jogtisztaságára és a forrásaid pontos megjelölésére! Mentor · Ha akarod, akkor melléd áll egy segítő, a te személyes mentorod, és segít a szerkesztéssel kapcsolatos gondjaidban. Ide kattintva találsz erről többet. | Segítség · Bonyolultabb szerkesztési ügyekben a kocsmafalra is írhatsz kérdéseket. Ha egy szerkesztőtársad tudja a választ, ugyanott fog válaszolni. | Tudakozó · Egy tudakozót is működtetünk. Ott viszont olyan kérdésekre kaphatsz választ, amit egy lexikonban keresne az ember. Ha van kedved, mutatkozz be szerkesztőtársaidnak, ide kattintva. A szerkesztői lapodon írjál a érdeklődési körödről, nyelvtudásodról. Az a lap csak a tiéd. Kialakításához segítséget itt találsz. | Ilyen vitalapja, „szerkesztővitája” is van minden szerkesztőnek, mint ez a lap itt. Aki neked üzenni akar valamit, az ide fog írni, téged pedig egy sárga csík a lap tetején automatikusan figyelmeztet az új üzenetre. A cikkeknek is van vitalapjuk, ott a cikk kialakítását tárgyalják meg az érdekelt szerkesztők. | Kérünk, hogy az eszmecserék során így írd alá hozzászólásaidat: ~~~~. Jó szerkesztést és tartalmas szórakozást kívánunk! Cassandro Ħelyőrség 2009. március 15., 23:27 (CET) If you don't speak Hungarian, please click here. |
Szia! Örülök a választásnak! A Fourier-sorok nagyon sok tanulsággal szolgálnak a matematika történetére nézve. Jó választás volt, hogy piszkozati lapra írod, ugyanis az esszé jellege miatt valószínűleg át fogjuk helyezni a wikibooksba. A formai kritériumok ugyanazok: források megjelölése (milyen könyvből dolgozol), TeX szöveg jó tördelése, ... Nézz utána, hogy Lakatos Imre, Bizonyítások és cáfolatok c. könyvében milyen környezetben hivatkozik Fourier-ra, az tudományfilozófiailag is értékessé tenné a tárgyalást. És egy picit a Fourier-sor szócikket is rendbe kéne hozni, mert most elég tré -- de ezt majd lehet, hogy én. Üdv: Mozo vita 2009. április 22., 18:16 (CEST)
Kedves Mozo! A segítséged szeretném kérni a következő formázási problémában. A szöveg közben írt matematikai képletek jóval nagyobb méretben, kiugróan jelennek meg, így esztétikai szempontból nem néznek ki szépen. Már többféle megoldást is kipróbálta, de semmi nem vezetett eredményre. Ebben szeretném a segítséged kérni. Tudsz ajánlani valamit, hogyan oldhatnám meg ezt a problémát? Emellett azt szeretném még kérdezni, hogy mit jelent az a megjegyzésed, ohgy a szócikkem átkerül majd a wikibooks-ba? Válaszod előre is köszönöm. Üdv: Rendek Csaba
- Szia Csaba! Kérlek, az üzeneteidet a vitalapomra írd, mert akkor azonnal megkapom, így meg csak akkor, ha megnézem, hogy vagy :) (És az utóbbi napokban belesüppedtem a szociálpolitizálás sűppedős-nyúlós mocsarába, így nem jutottál eszembe.)
- Kérlek olvasd el a műhelyünk széljegyzetén lévő fomázási útmutatót (asszem van magyar és angol is). A szövegbeli képleteket html kódolással szoktuk írni. Ha bármelyik matematikai szócikkben a szerkesztésre kattintasz, akkor forrásban láthatod, hogy kell ezt csinálni.
- Az esszé jellegű szócikkeket ki szokták szűrni az adminok. Arról van szó, hogy átfogóbb összefoglalókat, amiknek inkább könyv vagy tanulmány jellegük van és a szöveg szerves egészet alkot, és nehezen lehet szakaszokat átírni bennük, inkább a wikibookszba teszik. Ez egyáltalán nem baj! A wikibooks is nagyon hasznos én például a nyáron írtam ott egy sorozatok jegyzetet a hallagtóimnak. A további kérdéseidet várom a vitalapomon, a hozzászólásaidat 4 tildével írhatod alá: ~~~~ üdv: Mozo vita 2009. április 27., 19:01 (CEST)
Lassan vége
[szerkesztés]Kedves Hallgatók! Úgy tudom, a szócikkírás beadási határideje a jövő hét, ezért kérlek benneteket, feltétlenül és haladéktalanul tegyetek eleget a WPM:BMEM lapon szereplő követelmények mindegyikének. Wikis szemmel a szócikkek minőségét ugyanis az abban foglaltak szerint fogom (Wettl Tanár Úrral együtt) értékelni. Röviden:
- legyen bevezető, képek, ábrák, lábjegyzet: melyben megadjátok, az állításaitok referenciáját, irodalomjegyzék, melyben összegyűjtitek a könyveket, online anyagokat, amikből dolgoztatok, a szedés egyezzen az angol wikiben sztenderd matematikai stílussal (szövegben dőlt html, kiemelt képletben latex), mi hivatkozik a szócikkedre, külső linkek, ahol a témának még utána tudnak nézni (tilos, hogy egy szócikk ilyen értelemben zsákutca legyen, mindig tegyetek külső netes referenciát is, fel van sorolva legalább 4 hely ahol ilyeneket találtok!)
ez a lista, csak irányadó, a műhelylapon ott van a rendes. Üdv: Mozo vita 2009. május 8., 15:07 (CEST)