Ugrás a tartalomhoz

Szerkesztővita:Blondienyc

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Piraeus 6 évvel ezelőtt a(z) Koltay Anna cikk forrásai témában
Üdvözlet! Köszöntünk a magyar Wikipédiában, Blondienyc!

Ha a cikkekben próbáltál meg valaminek utánanézni, de nem találtad, akkor a Tudakozóban teheted fel a kérdésedet.

Szerkesztési problémáidról a Kocsmafalra írhatsz kérdéseket, aki tudja a választ, ugyanott fogja megválaszolni.

Személyes segítőt, mentort is kaphatsz magad mellé, vele megtárgyalhatod a szerkesztéssel kapcsolatos problémáidat Ehhez jelentkezz be (ha eddig nem tetted volna), és kattints ide.

A Wikipédia szerkesztésének fortélyaihoz az első lépések oldalon találsz bevezetőt. A szerkesztést a homokozóban gyakorolhatod. A Wikipédiában folyó társalgások jobb megértéséhez a Wikifogalmak és rövidítések (szó)jegyzékében találsz segítséget.

Kérjük, különösen ügyelj a felküldött szövegek és képek jogtisztaságára és forrásaid pontos megjelölésére!

Ha van kedved, írhatsz magadról pár szót a szerkesztői lapodon (például érdeklődési körödről, nyelvtudásodról). A személyes vitalapokat üzenőfalként használjuk, ezen üdvözlet is példa rá. A szócikkek vitalapján az adott szócikk kialakítását tárgyaljuk meg. Kérünk, hogy a vitalapokon így írd alá hozzászólásaidat: ~~~~.

Jó szerkesztést és tartalmas szórakozást kívánunk! Sphenodon vita 2018. március 15., 06:33 (CET)Válasz

Koltay Anna cikk forrásai[szerkesztés]

Kedves Blondienyc! Kösz, hogy tettél be forrásokat a Koltay Anna cikkbe. Két észrevételt szeretnék tenni ezzel kapcsolatban. Egyrészt jelenleg azonosíthatatlan, hogy melyik forrás mit támaszt alá a szövegből. Javaslom nézz meg két oldalt, segíteni fognak, hogy a forrásaidat a szövegben szereplő állításokhoz rendeld. Ezek az oldalak a jegyzeteléstechnikát mutatják be egy régebbi és egy újabb technikai megoldásunk is van rá, használhatod bármelyiket:

A másik: nem minden forrás fogadható el a Wikipédián. Törekszünk a hiteles források használatára, így a blogok és a bulvár nem túl szerencsés. Erről itt találsz egy leírást: Wikipédia:Mi számít megbízható forrásnak?.

Ha segítségre lenne szükséged, vagy kérdésed van, jelezd! Üdv: Piraeus vita 2018. március 17., 23:05 (CET)Válasz

Bocs, egy picit pontosítok. Talán egyszerűbb, ha innen indulsz: Wikipédia:Jegyzetelés. Itt ugyanis jobban le va írva az egész jegyzetelés célja, működése. Üdv: Piraeus vita 2018. március 17., 23:29 (CET)Válasz