„Jan-Hendrik Salver” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
Lajos52 (vitalap | szerkesztései)
Nincs szerkesztési összefoglaló
Lajos52 (vitalap | szerkesztései)
18. sor: 18. sor:
== Pályafutása ==
== Pályafutása ==
=== Nemzeti partbíráskodás ===
=== Nemzeti partbíráskodás ===
A játékvezetői vizsgát [[1983]]-ban tette le, ezt követően, mint gyakorló játékvezető, különböző labdarúgó bajnokságokban szerezte meg a szükséges tapasztalatokat. Ellenőreinek, sportvezetőinek javaslatára lett hazája legmagasabb labdarúgó bajnokságának partbírója.
[[Labdarúgó játékvezetők oktatása]] vizsgával (elméleti, gyakorlati) zárul, ezt követően, mint gyakorló játékvezető, különböző labdarúgó bajnokságokban szerzi meg a szükséges tapasztalatokat. A játékvezetői vizsgát [[1983]]-ban tette le. Ellenőreinek, sportvezetőinek javaslatára lett hazája legmagasabb labdarúgó bajnokságának partbírója.


=== Nemzetközi partbíráskodás ===
=== Nemzetközi partbíráskodás ===

A lap 2010. szeptember 10., 16:04-kori változata

Jan-Hendrik Salver
Személyes adatok
Teljes névJan-Hendrik Salver
Születési dátum1969. március 1.
Születési helyNémetország
Magasság183 cm
Testsúly78 kg
Beszélt nyelveknémet, angol
Egyéb foglalkozásprojektmenedzser
Nemzeti játékvezetés
ÉvekBajnokságStátusz
?I. Ligaasszisztens
Nemzetközi játékvezetés
ÉvekKonföderációStátusz
2000FIFA-tagasszisztens
A Wikimédia Commons tartalmaz Jan-Hendrik Salver témájú médiaállományokat.
SablonWikidataSegítség

Jan-Hendrik Salver (1969. március 1.) német nemzetközi labdarúgó-partbíró. Egyéb foglalkozása: projektmenedzser.

Pályafutása

Nemzeti partbíráskodás

Labdarúgó játékvezetők oktatása vizsgával (elméleti, gyakorlati) zárul, ezt követően, mint gyakorló játékvezető, különböző labdarúgó bajnokságokban szerzi meg a szükséges tapasztalatokat. A játékvezetői vizsgát 1983-ban tette le. Ellenőreinek, sportvezetőinek javaslatára lett hazája legmagasabb labdarúgó bajnokságának partbírója.

Nemzetközi partbíráskodás

A Német Labdarúgó-szövetség (DFB) Játékvezető Bizottsága 2000-ben terjesztette fel nemzetközi partbírónak, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) partbíróinak keretébe. Több válogatott és nemzetközi klubmérkőzésen szolgálta a labdarúgást partbíróként.

Világbajnokság

Németországban rendezték a XVIII., a 2006-os labdarúgó-világbajnokság döntő találkozóit, ahol a FIFA Játékvezető Bizottsága kizárólag partbíróként foglalkoztatta. Ez volt az első világtorna, amikor a meghívott játékvezetőhöz (nemzeti vagy nemzetközi) szorosan kapcsolódtak asszisztensei. Partbírói mérkőzéseinek száma: 5

A FIFA 2010. február 5-én kijelölte a (június 11.-július 11.) közötti dél-afrikai világbajnokságon közreműködő harminc játékvezetőt, akik Kassai Viktor és 28 társa között ott lehet a világtornán. Az érintettek március 2-6. között a Kanári-szigeteken vesznek részt szemináriumon, ezt megelőzően február 26-án Zürichben orvosi vizsgálaton kell megjelenniük. Az ellenőrző vizsgálatokon megfelelt az elvárásoknak, így a FIFA Játékvezető Bizottsága delegálta az utazó keretbe. Wolfgang Stark német játékvezető állandó segítője.

Dél-Afrika rendezi a XIX., a 2010-es labdarúgó-világbajnokság döntő küzdelmeit, ahol az ArgentínaNigéria (1:0) és a SzlovéniaAnglia (0:1) csoporttalálkozókon, valamint az egyik nyolcaddöntőben, az UruguayDél-Korea (2:1) összecsapáson partbíróként szolgálta a labdarúgást. Partbírói mérkőzéseinek száma: 3

Olimpia

Kína fővárosa, Peking adott otthont a XXIX., a 2008. évi nyári olimpiai játékok labdarúgó tornájának, ahol a FIFA jelen lévő Játékvezető Bizottsága kifejezetten partbírói feladatok végzésével bízta meg. Partbírói mérkőzéseinek száma: 2

Források