„Angol labdarúgó-szövetség” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
a Angol labdarúgás” kategória hozzáadva (a HotCattel)
nem 1963hanam 1863a angol foci szövetseg kezdete.
9. sor: 9. sor:
}}
}}


Az '''Angol Labdarúgó-szövetség''' ([[angol nyelv|angolul]]: ''The Football Association'', rövidítve '''The F.A.''') [[Anglia]] nemzeti labdarúgó-szövetsége. [[1963]]-ban alapították. A szövetség szervezi az [[Angol labdarúgó-bajnokság (első osztály)|Angol labdarúgó-bajnokság]]ot valamint az [[Angol labdarúgókupa|FA-kupát]]. Működteti az [[Angol labdarúgó-válogatott]]at valamint az [[Angol női labdarúgó-válogatott]]at.
Az '''Angol Labdarúgó-szövetség''' ([[angol nyelv|angolul]]: ''The Football Association'', rövidítve '''The F.A.''') [[Anglia]] nemzeti labdarúgó-szövetsége. [[1863]]-ban alapították. A szövetség szervezi az [[Angol labdarúgó-bajnokság (első osztály)|Angol labdarúgó-bajnokság]]ot valamint az [[Angol labdarúgókupa|FA-kupát]]. Működteti az [[Angol labdarúgó-válogatott]]at valamint az [[Angol női labdarúgó-válogatott]]at.


==Története==
==Története==

A lap 2009. augusztus 7., 19:29-kori változata

Sablon:Nemzeti labdarúgó szövetség

Az Angol Labdarúgó-szövetség (angolul: The Football Association, rövidítve The F.A.) Anglia nemzeti labdarúgó-szövetsége. 1863-ban alapították. A szövetség szervezi az Angol labdarúgó-bajnokságot valamint az FA-kupát. Működteti az Angol labdarúgó-válogatottat valamint az Angol női labdarúgó-válogatottat.

Története

Angliában a labdarúgás az iskolákban lett először ismert, ám eleinte mindenhol az ott helyben kitalált szabályok szerint játszottak. 1848-ban a Cambridge-i Egyetem diákjai létrehoztak egy egységes szabályzatot melyet idővel egyre több helyen elfogadtak és alkalmaztak. 1862-ben 12 labdarúgócsapat megpróbálkozott egy egységes rendszer megalapításával, ám ez nem jött létre. A rendszer létrejöttében nagy szerepet játszott Ebenezer Cobb Morley, aki az FA egyik alapítója is volt. 1983-ban a Bell's Life című újságban javaslatot tett rá, hogy alakuljon egy szövetség amely az angol futballt egységesíti. Az első főtitkára lett az FA-nek és később a második elnöknek is őt választották meg.