„22-es busz (Szombathely)” változatai közötti eltérés
[ellenőrzött változat] | [ellenőrzött változat] |
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
Nincs szerkesztési összefoglaló |
|||
170. sor: | 170. sor: | ||
! Óra !! Munkanapokon !! Tanszüneti munkanapokon |
! Óra !! Munkanapokon !! Tanszüneti munkanapokon |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''4''' || 55 || 55 |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''5''' || 35 || 35 |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''6''' || 15, 55 || 15, 55 |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''7''' || 35 || 35 |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''8''' || 15 || 15 |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''12''' || 35 || 35 |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''13''' || 15, 55 || 15, 55 |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''14''' || 35 || 35 |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''15''' || 15, 55 || 15, 55 |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''16''' || 35 || 35 |
||
⚫ | |||
⚫ | |||
|} |
|} |
||
196. sor: | 198. sor: | ||
! Óra !! Munkanapokon !! Tanszüneti munkanapokon |
! Óra !! Munkanapokon !! Tanszüneti munkanapokon |
||
|- |
|- |
||
| '''5''' || |
| '''5''' || 15, 55 || 15, 55 |
||
⚫ | |||
| '''6''' || 00, 40 || 00, 40 |
|||
|- |
|||
⚫ | |||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''6''' || 35 || 35 |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''7''' || 15, 55 || 15, 55 |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''12''' || 15, 55 || 15, 55 |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''13''' || 35 || 35 |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''14''' || 15, 55 || 15, 55 |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''15''' || 35 || 35 |
||
|- |
|- |
||
| ''' |
| '''16''' || 15, 55 || 15, 55 |
||
|} |
|} |
||
A lap 2015. április 21., 16:31-kori változata
A szombathelyi 22-es jelzésű autóbusz a Vasútállomás és a Kilátó út megállóhelyek között közlekedik. A vonalon egy Volkswagen LT 46 mikrobusz vagy ritkán Ikarus 263 szólóbusz szállítja az utasokat. A vonalat az ÉNYKK üzemelteti.
22-es jelzésű autóbuszvonal | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Történeti adatok | |||||||||||||||||||||||||
Státusz: | aktív | ||||||||||||||||||||||||
Üzemi adatok | |||||||||||||||||||||||||
Jellege: | időszakos vonal | ||||||||||||||||||||||||
Település: | Szombathely | ||||||||||||||||||||||||
Üzemeltető: | ÉNYKK | ||||||||||||||||||||||||
Járművek: | CREDO LC 9,5, Ikarus 263 | ||||||||||||||||||||||||
Végállomások | |||||||||||||||||||||||||
Induló állomás: | Vasútállomás | ||||||||||||||||||||||||
Érkező állomás: | Kilátó út | ||||||||||||||||||||||||
Útvonaladatok | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Járatadatok | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Kapcsolódó vonalak | |||||||||||||||||||||||||
Hálózat: | Szombathely tömegközlekedése | ||||||||||||||||||||||||
Autóbuszok: | Szombathely autóbuszvonal-hálózata |
Hasonló nevű viszonylatok | ||
22-es busz | ||
Közlekedése
Munkanapokon közlekedik 40 percenként a reggeli és a délutáni csúcsidőben.
Története
2009-ig az Autóbuszállomás és az Erdei iskola megállóhelyek között közlekedett, majd más járatokkal együtt megszüntették. 2013-ban a közgyűlésen új tervet készítettek az újraindításra, majd el is fogadták. A járat 2013. szeptember 2 óta szállítja az utasokat a Vasútállomás és a Kilátó út között. 2014. március 1-jén kissé változott a menetrend és a Rohonci út helyett a Paragvári utca - Szűrcsapó utcán közlekedik.
Útvonala
Kilátó út felé: | Vasútállomás felé: |
---|---|
|
|
Megállói
Kilátó út felé
Megállóhely neve | Menetidő | Átszállási lehetőségek | Fontosabb létesítmények |
---|---|---|---|
Vasútállomás | 0 | 1, 1A, 1C, 1U, 2A, 2C, 30Y, 5, 6, 7, 8, 21, 25, 26, 27 | Vasútállomás, Buszállomás, Éhen Gyula tér |
Szelestey L. u. 27. | 1 | 1, 1C, 1U, 5 | |
Március 15. tér | 3 | 1, 1C, 1U, 5 | SZTK, Március 15. tér |
Berzsenyi Könyvtár | 5 | 1, 1C, 1U, 5 | Berzsenyi Dániel Könyvtár, Petőfi Üzletház, A 14 emeletes épület, Domonkos rendház |
Művészeti Gimn. (Szűrcs u.) | 8 | 2A, 2C, 9 | Művészeti Gimnázium |
Derkovits Bev. Közp. | 10 | 2A, 2C, 9 | Derkovits Bevásárlóközpont, Órásház, Bólyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium |
Tófürdő | 13 | 2A, 2C | Tófürdő, Csónakázótó, Haladás pálya |
Uszoda | 14 | 2A, 2C | Fedett Uszoda és Termálfürdő, Claudius Hotel, Csónakázótó, Ezredévi park |
Árpád utca | 15 | 27 | |
Mátra utca | 16 | - | |
Lajta utca | 17 | - | Múzeumfalu |
Márton Áron utca | 18 | - | |
Kilátó út | 20 | - |
Vasútállomás felé
Megállóhely neve | Menetidő | Átszállási lehetőségek | Fontosabb létesítmények |
---|---|---|---|
Kilátó út | 0 | - | |
Márton Áron utca | 2 | - | |
Lajta utca | 3 | - | Múzeumfalu |
Mátra utca | 4 | - | |
Árpád utca | 5 | 27 | |
Uszoda | 6 | 2A, 2C | Fedett Uszoda és Termálfürdő, Claudius Hotel, Csónakázótó, Ezredévi park |
Tófürdő | 7 | 2A, 2C | Tófürdő, Csónakázótó, Haladás pálya |
Derkovits Bev. Közp. | 10 | 2A, 2C, 9 | Derkovits Bevásárlóközpont, Órásház, Bólyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium |
Művészeti Gimn. (Paragv. u.) | 12 | 1, 1C, 2A, 2C, 9, 25 | Művészeti Gimnázium |
Berzsenyi Könyvtár | 15 | 1, 1C, 1U, 5 | Berzsenyi Dániel Könyvtár, Petőfi Üzletház, A 14 emeletes épület, Domonkos rendház |
Savaria Nagyszálló | 17 | 1, 1C, 1U, 5 | MÁV Zrt. Területi Igazgatóság, Savaria szálló, Mártírok tere, Savaria Mozi |
56-osok tere (Széll K. u.) | 19 | 1, 2A, 30Y, 6, 8 | 56-osok tere, Vámhivatal, Földhivatal, Államkincstár, Gyermekotthon |
Vasútállomás | 20 | 1, 1A, 1C, 1U, 2A, 2C, 30Y, 5, 6, 7, 8, 21, 25, 26, 27 | Vasútállomás, Buszállomás, Éhen Gyula tér |
Menetrend
Kilátó út felé
Óra | Munkanapokon | Tanszüneti munkanapokon |
---|---|---|
4 | 55 | 55 |
5 | 35 | 35 |
6 | 15, 55 | 15, 55 |
7 | 35 | 35 |
8 | 15 | 15 |
12 | 35 | 35 |
13 | 15, 55 | 15, 55 |
14 | 35 | 35 |
15 | 15, 55 | 15, 55 |
16 | 35 | 35 |
17 | 15 | 15 |
Vasútállomás felé
Óra | Munkanapokon | Tanszüneti munkanapokon |
---|---|---|
5 | 15, 55 | 15, 55 |
6 | 35 | 35 |
7 | 15, 55 | 15, 55 |
12 | 15, 55 | 15, 55 |
13 | 35 | 35 |
14 | 15, 55 | 15, 55 |
15 | 35 | 35 |
16 | 15, 55 | 15, 55 |