Ugrás a tartalomhoz

Hewanorra nemzetközi repülőtér

Ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Hewanorra nemzetközi repülőtér
Egy Airbus A319-es a repülőtéren
Egy Airbus A319-es a repülőtéren
IATA: UVF  ICAO: TLPL
Adatok
ElhelyezkedésVieux Fort
Saint Lucia
Kiszolgált városVieux Fort Quarter
ÜzemeltetőSaint Lucia Air and Seaports Authority
Tszf. magasság4,0 m
Utasforgalom632 478 (2017)[1]
Gépmozgás13 492 (2012)
Futópályák
IrányHosszBurkolat
10/282744 maszfalt
H116 maszfalt
Elhelyezkedése
Hewanorra nemzetközi repülőtér (Saint Lucia)
Hewanorra nemzetközi repülőtér
Hewanorra nemzetközi repülőtér
Pozíció Saint Lucia térképén
é. sz. 13° 44′ 00″, ny. h. 60° 57′ 09″13.733333°N 60.952500°WKoordináták: é. sz. 13° 44′ 00″, ny. h. 60° 57′ 09″13.733333°N 60.952500°W
Térkép
A Hewanorra nemzetközi repülőtér weboldala
A Wikimédia Commons tartalmaz Hewanorra nemzetközi repülőtér témájú médiaállományokat.

A Hewanorra nemzetközi repülőtér (IATA: UVF, ICAO: TLPL) nemzetközi repülőtér Saint Luciában.

A repülőtér futópályái:

  • 10/28 Szerkesztés a Wikidatán

Légitársaságok és úticélok

[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

2023-ban a Hewanorra nemzetközi repülőtérről az alábbi járatok indulnak:

LégitársaságCélállomásokRefs
Air CanadaToronto–Pearson[2]
Air Canada RougeToronto–Pearson[3]
American AirlinesMiami
Szezonális: Charlotte, New York–JFK, Philadelphia
[4]
British AirwaysGeorgetown–Cheddi Jagan, Grenada, London–Gatwick, Tobago[5]
Delta Air LinesAtlanta[6]
JetBlueNew York–JFK
Szezonális: Boston
[7]
Sunwing AirlinesSzezonális: Toronto–Pearson[8]
TUI AirwaysLondon–Gatwick[9]
United AirlinesNewark
Szezonális: Chicago–O'Hare
[10]
Virgin AtlanticSzezonális: London–Heathrow[11]
WestJetToronto–Pearson[12]
LégitársaságCélállomásokRefs
Air Cargo CarriersDominica–Douglas-Charles[13]
Amerijet InternationalMiami, Port of Spain[14]

További információk

[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]
  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Hewanorra International Airport című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.
  1. "www.slaspa.com/index.php/port-side-stats".
  2. "Flight Schedules". Air Canada. Hozzáférés: 2023. július 5..
  3. "Flight Schedules". Air Canada. 2020. április 25. dátummal az eredetiből archiválva. Hozzáférés: 2020. április 24..
  4. "Flight schedules and notifications". Aa.com. 2020. április 25. dátummal az eredetiből archiválva. Hozzáférés: 2020. április 24..
  5. "Timetables". British Airways. 2020. április 25. dátummal az eredetiből archiválva. Hozzáférés: 2020. április 24..
  6. "FLIGHT SCHEDULES". Delta.com. 2020. április 25. dátummal az eredetiből archiválva. Hozzáférés: 2020. április 24..
  7. "JetBlue Airlines Timetable". 2013. július 13. dátummal az eredeti címről archiválva. Hozzáférés: 2020. április 24..
  8. "Our Routes" (PDF). Sunwing Airlines. 2017. november 18. dátummal az eredetiből archiválva (PDF). Hozzáférés: 2017. május 3..
  9. "Flight Timetable | TUI Airways".
  10. "Timetable". 2017. január 28. dátummal az eredeti címről archiválva. Hozzáférés: 2020. április 24..
  11. "Our routes". Virgin Atlantic. Hozzáférés: 2021. augusztus 11..
  12. "Flight schedules". 2017. február 10. dátummal az eredeti címről archiválva. Hozzáférés: 2020. április 24..
  13. "Destinations". Air Cargo Carriers. 2020. április 25. dátummal az eredetiből archiválva. Hozzáférés: 2022. június 2..
  14. "Locations". Amerijet. 2020. április 25. dátummal az eredetiből archiválva. Hozzáférés: 2020. április 24..